Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 lipca 2016 r.
21:20

Nadal ogromny problem ze Strefą Płatnego Parkowania. Zielona, Jasna i inne przypadki

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
1 13 A A
Ulica Jasna (fot. Maciej Kaczanowski)
Ulica Jasna (fot. Maciej Kaczanowski)

„Trudno powiedzieć” – odpowiada Ratusz pytany, kiedy Strefa Płatnego Parkowania będzie w pełni oznaczona. Jako przeszkodę podawał już deszcz i zaparkowane auta. Ale jest też inny powód: miasto wytyka błędy w projektach oznakowania ulic.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Brak prawidłowego oznakowania już trzeci dzień uniemożliwiał we wtorek miastu żądanie opłat od kierowców parkujących na wielu ulicach. Prawo wymaga, by oprócz znaków na słupkach były też linie malowane na jezdni i chodnikach. Linii brak w wielu miejscach, choć powinny być wykonane jeszcze przed 1 lipca. Wymalować miał je zarządca strefy, czyli spółka City Parking Group. Uzupełnienie oznakowania zapowiadano na weekend, zapowiedzi zawiodły, a Ratusz wyjaśnił: to przez deszcz.

Dopiero we wtorek Urząd Miasta przyznał, że dla wielu ulic nie zostały jeszcze zatwierdzone mapy z oznakowaniem, które ma się pojawić na drodze. Bez takiego dokumentu, zwanego projektem stałej organizacji ruchu, nie można znakować ulicy. Opracowanie projektów też było rolą spółki.

– Cała strefa objęta jest około 80 projektami organizacji ruchu, z czego trzy czwarte zostało zatwierdzonych – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. Pozostałe wciąż nie mają akceptacji miasta m.in. przez błędy. – Jednym z powodów jest niespójne oznakowanie poziome i pionowe w zgłoszonych przez wykonawcę wnioskach.

Wśród zatwierdzonych map jest m.in. ta dotycząca ul. Zielonej. Ale oznakowanie ulicy nie ma nic wspólnego z projektem zaakceptowanym przez miasto. Dokument mówi, że na całej ul. Zielonej są tylko cztery miejsca parkingowe, koło ul. Staszica. A słupek ze znakami upiera się, że można stawać wzdłuż ulicy po jej lewej stronie.

Ulica Zielona (fot. Maciej Kaczanowski)
Ulica Zielona (fot. Maciej Kaczanowski)
Ulica Zielona (fot. Maciej Kaczanowski)
Ulica Zielona (fot. Maciej Kaczanowski)

– Faktycznie, są pewne błędy – przyznaje Krzyżanowska. Znaki wyznaczające parking z lewej strony mają być usunięte. Ul. Zielona została przez miasto uznana za podporządkowaną pieszym strefę zamieszkania. – Straż Miejska będzie o tej zmianie informować kierowców ulotkami – dodaje rzeczniczka. Później zamiast ulotek mają być mandaty.

Wróćmy jeszcze do projektów organizacji ruchu, które nie zostały zatwierdzone przez miasto. Powodem są nie tylko błędy wykonawcy. W kilku przypadkach miasto analizuje dopuszczenie tzw. kontraruchu rowerowego, czyli jazdy rowerem „pod prąd”. Dotyczy to m.in. ul. Zielonej, Ogrodowej, Sądowej i Bocznej Rusałki. Mniej pewny jest kontraruch na Kowalskiej, Furmańskiej, Cyruliczej i Solnej, a także Jasnej.

Kiedy zakończy się znakowanie strefy? – Trudno powiedzieć. W wielu miejscach w malowaniu linii przeszkadzają stojące tu auta, których nie mamy prawa ruszyć – przyznaje Krzyżanowska. I dodaje, że tu gdzie linii nie ma, choć być powinny, nie będzie kar dla kierowców parkujących bez biletu. Ratusz oznajmił we wtorek, że takich linii nie musi być ani na Krakowskim Przedmieściu, ani na Narutowicza. – Tu miejsca są wyznaczone konstrukcyjnie, innym kolorem kostki.

Płatna Strefa Parkowania w Lublinie - cennik

Podstrefy A: Minimalna opłata: 80 gr za 16 min • Jedna godzina: 3,00 zł • Dwie godziny: 6,60 zł • Trzy godziny: 10,90 zł • Cztery godziny: 13,90 zł • Pięć godzin: 16,90 zł • każda godzina powyżej trzeciej: 3 zł • Bilet dobowy: 20 zł • Abonament „A” miesięczny: 200 zł • Abonament „A” półroczny: 900 zł • Abonament „A” roczny: 1600 zł

Podstrefy B: Minimalna opłata: 50 gr za 15 min • Jedna godzina: 2,00 zł • Dwie godziny: 4,40 zł • Trzy godziny: 7,20 zł • Cztery godziny: 9,20 zł • Pięć godzin: 11,20 zł • każda godzina powyżej trzeciej: 2 zł • Bilet dobowy: 15 zł • Abonament „A” miesięczny: 150 zł • Abonament „A” półroczny: 750 zł • Abonament „A” roczny: 1300 zł

(fot. Maciej Kaczanowski)
(fot. Maciej Kaczanowski)

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 lipca 2016 o 17:12
0
miało być lepiej, a jest gorzej. Pan Wiącek to niedoszły radny z klubu Wspólny Lublin
Avatar
Gość / 7 lipca 2016 o 17:11
0
Panie Prezydencie Żuk!zatrudnił Pan oficera pieszego i mimo to są nawet większe utrudnienia dla pieszych!Po co taka nam osoba - Pan Aleksander Wiącek?skoro nie ma żadnego wpływu na ZDiM... Czy wyciągnie Pan konsekwencje za unieruchomienie w terminie strefy parkowania?to są straty dla budżetu miasta!!!
Avatar
Gość / 6 lipca 2016 o 09:24
0
Stety, niestety czytając artykuły doszłam do wniosku, że skoro nie ma znaków poziomych (namalowanych białych pasów) to nie mam obowiązku wykupić biletu. Dziś auto zaparkowałam pod Plazą, od ulicy Obrońców przy wyjazdach z parkingu podziemnego. No i niestety dostałam mandat. Czy ktoś wie w jaki sposób mam się odwołać od niego i powołać na przywoływane w artykułach przepisy ?
Avatar
Lukas / 6 lipca 2016 o 08:56
0
Prosta sprawa - bilety spokojnie mogłyby kosztować 10 zł za pierwszą godzinę. Przeszedłem się wczoraj na miasto zobaczyć czy mimo podwyżek i rozszerzenia strefy są wolne miejsca parkingowe i jest rotacja. Gdzie tam....!  Zasr..ne samochodami, oblepione złomami ulice, piesi się przeciskają. Skoro stać na samochód to i stać na opłaty jak widać. Niech bulą! Jak będzie 10 zł za jedną godzinę to wreszcie MOŻE się rozluxni i osoba chcąca załatwić sprawę w urzędzie skarbowym przyjedzie na pół godziny zapłaci 5 zł załatwi sprawę i bedzie spier...lać aby nie bulic więcej zostawiając wolne miejsce partkingowe dla innego użytkownika. A jak będzie chiało się w wolny dzień odwiedzić starówkę, czy różne atrakcje w centrum to polecam korzystać z MPK, tabor, nowoczesny, klimatyzowany, punktualny, z GPS-em na aplikacki mozna śledzić gdzie jest nasz autobus. Bedzie można sobie chlapnąć coś mocniejszego w restauracji i ze spokojnym sumieniem wrócić do domu.
Prosta sprawa - bilety spokojnie mogłyby kosztować 10 zł za pierwszą godzinę. Przeszedłem się wczoraj na miasto zobaczyć czy mimo podwyżek i rozszerzenia strefy są wolne miejsca parkingowe i jest rotacja. Gdzie tam....!  Zasr..ne samochodami, oblepione złomami ulice, piesi się przeciskają. Skoro stać na samochód to i stać na opłaty jak widać. Niech bulą! Jak będzie 10 zł za jedną godzinę to wreszcie MOŻE się rozluxni i osoba chcąca załatwić sprawę w urzędzie skarbowym przyjedzie na pół godziny zapłaci 5 zł załatwi sprawę i bedzie spier...lać... rozwiń
Avatar
widz / 5 lipca 2016 o 23:18
0
na zielonej zabiora na hipotecznej tylko rownolegle wiec tez abiora tyle miejsc wiec gdzie zaparkowac, chocby jako interesant urzedu skarbowego czy miejskiego? dodatkowo jakies smieszne tlumaczenie kolorem kostki-to juz żart i wolnoamerykanka, nie ma takiej opcji zeby ktos mial zwracac uwage na kolor kostki!!! a juz opis oplat zupelnie nie zrozumialy: jedna godzina... druga...,trzecia godzina.. i czwarta godzina..piata... i tu najlepsze: kazda godzina powyzej trzeciej... to czyli ta stawka dla czwartej i piatej obowiazuje czy juz nie bo nalezy przeliczac wg stawki za kazda powyzej trzeciej, bo nie rozumiem?
na zielonej zabiora na hipotecznej tylko rownolegle wiec tez abiora tyle miejsc wiec gdzie zaparkowac, chocby jako interesant urzedu skarbowego czy miejskiego? dodatkowo jakies smieszne tlumaczenie kolorem kostki-to juz żart i wolnoamerykanka, nie ma takiej opcji zeby ktos mial zwracac uwage na kolor kostki!!! a juz opis oplat zupelnie nie zrozumialy: jedna godzina... druga...,trzecia godzina.. i czwarta godzina..piata... i tu najlepsze: kazda godzina powyzej trzeciej... to czyli ta stawka dla czwartej i piatej obowiazuje czy juz nie bo nale... rozwiń
Avatar
Gość / 5 lipca 2016 o 22:55
0
Ratusz wprowadzając strefę płatnego parkowania i wskazując miejsca do parkowania, które do tej pory były niezgodne z przepisami ruchu dziś już można parkować na krzyżówkach przy przejściach dla pieszych itp. przypadków jest wiele to tak w majestacie prawa łamie przepisy ruchu drogowego! Teraz czekam kiedy policja bedzie sprawdzac zaparkowane samochody czy sa zachowane odległości.Czekam kiedy tez za opłatą będzie można w parku saskim wzdłuż alejek zaparkować bo do tego dąży ta chęć pozyskania pieniądza.
Avatar
hahaha / 5 lipca 2016 o 22:37
0
Lublin miasto inspiracji - radosna twórczość urzędników Prezydenta w dziedzinie ruchu drogowego. Ale pamiętajmy że to miasto jest według sponsorowanych rankingów jedne z najlepiej zarządzanych w Polsce.
Avatar
Gość / 5 lipca 2016 o 22:30
0
O kórwa, ja pierrdole, jaki hóójowy bórdel.
Avatar
Gość / 5 lipca 2016 o 22:09
0
przez usunięcie miejsc parkingowych z zielonej zmniejszy sie o jakieś 30 ich liczba w centrum. ich pogięło! i oczywiście najważniejsze są rowery!! a co z właścicielami lokali na zielonej, co z dostawami, kto to *** wymyślił??
Avatar
Gość / 5 lipca 2016 o 21:55
0
To co oni zrobili na Jasne, że zabrano połowę chodnika to skandal. Było parkowanie równoległe, a teraz kierowcy będą wjeżdżać na chodnik. Połowa nie zatrzyma się na białej linii i chodnika będzie jeszcze mniej. Poza tym czy ten chodnik wytrzyma nacisk samochodowych kół? Czy będzie do wymiany za rok?
Avatar
Gość / 7 lipca 2016 o 17:12
0
miało być lepiej, a jest gorzej. Pan Wiącek to niedoszły radny z klubu Wspólny Lublin
Avatar
Gość / 7 lipca 2016 o 17:11
0
Panie Prezydencie Żuk!zatrudnił Pan oficera pieszego i mimo to są nawet większe utrudnienia dla pieszych!Po co taka nam osoba - Pan Aleksander Wiącek?skoro nie ma żadnego wpływu na ZDiM... Czy wyciągnie Pan konsekwencje za unieruchomienie w terminie strefy parkowania?to są straty dla budżetu miasta!!!
Avatar
Gość / 6 lipca 2016 o 09:24
0
Stety, niestety czytając artykuły doszłam do wniosku, że skoro nie ma znaków poziomych (namalowanych białych pasów) to nie mam obowiązku wykupić biletu. Dziś auto zaparkowałam pod Plazą, od ulicy Obrońców przy wyjazdach z parkingu podziemnego. No i niestety dostałam mandat. Czy ktoś wie w jaki sposób mam się odwołać od niego i powołać na przywoływane w artykułach przepisy ?
Avatar
Lukas / 6 lipca 2016 o 08:56
0
Prosta sprawa - bilety spokojnie mogłyby kosztować 10 zł za pierwszą godzinę. Przeszedłem się wczoraj na miasto zobaczyć czy mimo podwyżek i rozszerzenia strefy są wolne miejsca parkingowe i jest rotacja. Gdzie tam....!  Zasr..ne samochodami, oblepione złomami ulice, piesi się przeciskają. Skoro stać na samochód to i stać na opłaty jak widać. Niech bulą! Jak będzie 10 zł za jedną godzinę to wreszcie MOŻE się rozluxni i osoba chcąca załatwić sprawę w urzędzie skarbowym przyjedzie na pół godziny zapłaci 5 zł załatwi sprawę i bedzie spier...lać aby nie bulic więcej zostawiając wolne miejsce partkingowe dla innego użytkownika. A jak będzie chiało się w wolny dzień odwiedzić starówkę, czy różne atrakcje w centrum to polecam korzystać z MPK, tabor, nowoczesny, klimatyzowany, punktualny, z GPS-em na aplikacki mozna śledzić gdzie jest nasz autobus. Bedzie można sobie chlapnąć coś mocniejszego w restauracji i ze spokojnym sumieniem wrócić do domu.
Prosta sprawa - bilety spokojnie mogłyby kosztować 10 zł za pierwszą godzinę. Przeszedłem się wczoraj na miasto zobaczyć czy mimo podwyżek i rozszerzenia strefy są wolne miejsca parkingowe i jest rotacja. Gdzie tam....!  Zasr..ne samochodami, oblepione złomami ulice, piesi się przeciskają. Skoro stać na samochód to i stać na opłaty jak widać. Niech bulą! Jak będzie 10 zł za jedną godzinę to wreszcie MOŻE się rozluxni i osoba chcąca załatwić sprawę w urzędzie skarbowym przyjedzie na pół godziny zapłaci 5 zł załatwi sprawę i bedzie spier...lać... rozwiń
Avatar
widz / 5 lipca 2016 o 23:18
0
na zielonej zabiora na hipotecznej tylko rownolegle wiec tez abiora tyle miejsc wiec gdzie zaparkowac, chocby jako interesant urzedu skarbowego czy miejskiego? dodatkowo jakies smieszne tlumaczenie kolorem kostki-to juz żart i wolnoamerykanka, nie ma takiej opcji zeby ktos mial zwracac uwage na kolor kostki!!! a juz opis oplat zupelnie nie zrozumialy: jedna godzina... druga...,trzecia godzina.. i czwarta godzina..piata... i tu najlepsze: kazda godzina powyzej trzeciej... to czyli ta stawka dla czwartej i piatej obowiazuje czy juz nie bo nalezy przeliczac wg stawki za kazda powyzej trzeciej, bo nie rozumiem?
na zielonej zabiora na hipotecznej tylko rownolegle wiec tez abiora tyle miejsc wiec gdzie zaparkowac, chocby jako interesant urzedu skarbowego czy miejskiego? dodatkowo jakies smieszne tlumaczenie kolorem kostki-to juz żart i wolnoamerykanka, nie ma takiej opcji zeby ktos mial zwracac uwage na kolor kostki!!! a juz opis oplat zupelnie nie zrozumialy: jedna godzina... druga...,trzecia godzina.. i czwarta godzina..piata... i tu najlepsze: kazda godzina powyzej trzeciej... to czyli ta stawka dla czwartej i piatej obowiazuje czy juz nie bo nale... rozwiń
Avatar
Gość / 5 lipca 2016 o 22:55
0
Ratusz wprowadzając strefę płatnego parkowania i wskazując miejsca do parkowania, które do tej pory były niezgodne z przepisami ruchu dziś już można parkować na krzyżówkach przy przejściach dla pieszych itp. przypadków jest wiele to tak w majestacie prawa łamie przepisy ruchu drogowego! Teraz czekam kiedy policja bedzie sprawdzac zaparkowane samochody czy sa zachowane odległości.Czekam kiedy tez za opłatą będzie można w parku saskim wzdłuż alejek zaparkować bo do tego dąży ta chęć pozyskania pieniądza.
Avatar
hahaha / 5 lipca 2016 o 22:37
0
Lublin miasto inspiracji - radosna twórczość urzędników Prezydenta w dziedzinie ruchu drogowego. Ale pamiętajmy że to miasto jest według sponsorowanych rankingów jedne z najlepiej zarządzanych w Polsce.
Avatar
Gość / 5 lipca 2016 o 22:30
0
O kórwa, ja pierrdole, jaki hóójowy bórdel.
Avatar
Gość / 5 lipca 2016 o 22:09
0
przez usunięcie miejsc parkingowych z zielonej zmniejszy sie o jakieś 30 ich liczba w centrum. ich pogięło! i oczywiście najważniejsze są rowery!! a co z właścicielami lokali na zielonej, co z dostawami, kto to *** wymyślił??
Avatar
Gość / 5 lipca 2016 o 21:55
0
To co oni zrobili na Jasne, że zabrano połowę chodnika to skandal. Było parkowanie równoległe, a teraz kierowcy będą wjeżdżać na chodnik. Połowa nie zatrzyma się na białej linii i chodnika będzie jeszcze mniej. Poza tym czy ten chodnik wytrzyma nacisk samochodowych kół? Czy będzie do wymiany za rok?
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 8 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 149 17

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 405 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 27 10

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 9 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 22 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!