Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 lipca 2016 r.
21:20

Nadal ogromny problem ze Strefą Płatnego Parkowania. Zielona, Jasna i inne przypadki

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
1 13 A A
Ulica Jasna (fot. Maciej Kaczanowski)
Ulica Jasna (fot. Maciej Kaczanowski)

„Trudno powiedzieć” – odpowiada Ratusz pytany, kiedy Strefa Płatnego Parkowania będzie w pełni oznaczona. Jako przeszkodę podawał już deszcz i zaparkowane auta. Ale jest też inny powód: miasto wytyka błędy w projektach oznakowania ulic.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Brak prawidłowego oznakowania już trzeci dzień uniemożliwiał we wtorek miastu żądanie opłat od kierowców parkujących na wielu ulicach. Prawo wymaga, by oprócz znaków na słupkach były też linie malowane na jezdni i chodnikach. Linii brak w wielu miejscach, choć powinny być wykonane jeszcze przed 1 lipca. Wymalować miał je zarządca strefy, czyli spółka City Parking Group. Uzupełnienie oznakowania zapowiadano na weekend, zapowiedzi zawiodły, a Ratusz wyjaśnił: to przez deszcz.

Dopiero we wtorek Urząd Miasta przyznał, że dla wielu ulic nie zostały jeszcze zatwierdzone mapy z oznakowaniem, które ma się pojawić na drodze. Bez takiego dokumentu, zwanego projektem stałej organizacji ruchu, nie można znakować ulicy. Opracowanie projektów też było rolą spółki.

– Cała strefa objęta jest około 80 projektami organizacji ruchu, z czego trzy czwarte zostało zatwierdzonych – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. Pozostałe wciąż nie mają akceptacji miasta m.in. przez błędy. – Jednym z powodów jest niespójne oznakowanie poziome i pionowe w zgłoszonych przez wykonawcę wnioskach.

Wśród zatwierdzonych map jest m.in. ta dotycząca ul. Zielonej. Ale oznakowanie ulicy nie ma nic wspólnego z projektem zaakceptowanym przez miasto. Dokument mówi, że na całej ul. Zielonej są tylko cztery miejsca parkingowe, koło ul. Staszica. A słupek ze znakami upiera się, że można stawać wzdłuż ulicy po jej lewej stronie.

Ulica Zielona (fot. Maciej Kaczanowski)
Ulica Zielona (fot. Maciej Kaczanowski)
Ulica Zielona (fot. Maciej Kaczanowski)
Ulica Zielona (fot. Maciej Kaczanowski)

– Faktycznie, są pewne błędy – przyznaje Krzyżanowska. Znaki wyznaczające parking z lewej strony mają być usunięte. Ul. Zielona została przez miasto uznana za podporządkowaną pieszym strefę zamieszkania. – Straż Miejska będzie o tej zmianie informować kierowców ulotkami – dodaje rzeczniczka. Później zamiast ulotek mają być mandaty.

Wróćmy jeszcze do projektów organizacji ruchu, które nie zostały zatwierdzone przez miasto. Powodem są nie tylko błędy wykonawcy. W kilku przypadkach miasto analizuje dopuszczenie tzw. kontraruchu rowerowego, czyli jazdy rowerem „pod prąd”. Dotyczy to m.in. ul. Zielonej, Ogrodowej, Sądowej i Bocznej Rusałki. Mniej pewny jest kontraruch na Kowalskiej, Furmańskiej, Cyruliczej i Solnej, a także Jasnej.

Kiedy zakończy się znakowanie strefy? – Trudno powiedzieć. W wielu miejscach w malowaniu linii przeszkadzają stojące tu auta, których nie mamy prawa ruszyć – przyznaje Krzyżanowska. I dodaje, że tu gdzie linii nie ma, choć być powinny, nie będzie kar dla kierowców parkujących bez biletu. Ratusz oznajmił we wtorek, że takich linii nie musi być ani na Krakowskim Przedmieściu, ani na Narutowicza. – Tu miejsca są wyznaczone konstrukcyjnie, innym kolorem kostki.

Płatna Strefa Parkowania w Lublinie - cennik

Podstrefy A: Minimalna opłata: 80 gr za 16 min • Jedna godzina: 3,00 zł • Dwie godziny: 6,60 zł • Trzy godziny: 10,90 zł • Cztery godziny: 13,90 zł • Pięć godzin: 16,90 zł • każda godzina powyżej trzeciej: 3 zł • Bilet dobowy: 20 zł • Abonament „A” miesięczny: 200 zł • Abonament „A” półroczny: 900 zł • Abonament „A” roczny: 1600 zł

Podstrefy B: Minimalna opłata: 50 gr za 15 min • Jedna godzina: 2,00 zł • Dwie godziny: 4,40 zł • Trzy godziny: 7,20 zł • Cztery godziny: 9,20 zł • Pięć godzin: 11,20 zł • każda godzina powyżej trzeciej: 2 zł • Bilet dobowy: 15 zł • Abonament „A” miesięczny: 150 zł • Abonament „A” półroczny: 750 zł • Abonament „A” roczny: 1300 zł

(fot. Maciej Kaczanowski)
(fot. Maciej Kaczanowski)

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 lipca 2016 o 17:12
0
miało być lepiej, a jest gorzej. Pan Wiącek to niedoszły radny z klubu Wspólny Lublin
Avatar
Gość / 7 lipca 2016 o 17:11
0
Panie Prezydencie Żuk!zatrudnił Pan oficera pieszego i mimo to są nawet większe utrudnienia dla pieszych!Po co taka nam osoba - Pan Aleksander Wiącek?skoro nie ma żadnego wpływu na ZDiM... Czy wyciągnie Pan konsekwencje za unieruchomienie w terminie strefy parkowania?to są straty dla budżetu miasta!!!
Avatar
Gość / 6 lipca 2016 o 09:24
0
Stety, niestety czytając artykuły doszłam do wniosku, że skoro nie ma znaków poziomych (namalowanych białych pasów) to nie mam obowiązku wykupić biletu. Dziś auto zaparkowałam pod Plazą, od ulicy Obrońców przy wyjazdach z parkingu podziemnego. No i niestety dostałam mandat. Czy ktoś wie w jaki sposób mam się odwołać od niego i powołać na przywoływane w artykułach przepisy ?
Avatar
Lukas / 6 lipca 2016 o 08:56
0
Prosta sprawa - bilety spokojnie mogłyby kosztować 10 zł za pierwszą godzinę. Przeszedłem się wczoraj na miasto zobaczyć czy mimo podwyżek i rozszerzenia strefy są wolne miejsca parkingowe i jest rotacja. Gdzie tam....!  Zasr..ne samochodami, oblepione złomami ulice, piesi się przeciskają. Skoro stać na samochód to i stać na opłaty jak widać. Niech bulą! Jak będzie 10 zł za jedną godzinę to wreszcie MOŻE się rozluxni i osoba chcąca załatwić sprawę w urzędzie skarbowym przyjedzie na pół godziny zapłaci 5 zł załatwi sprawę i bedzie spier...lać aby nie bulic więcej zostawiając wolne miejsce partkingowe dla innego użytkownika. A jak będzie chiało się w wolny dzień odwiedzić starówkę, czy różne atrakcje w centrum to polecam korzystać z MPK, tabor, nowoczesny, klimatyzowany, punktualny, z GPS-em na aplikacki mozna śledzić gdzie jest nasz autobus. Bedzie można sobie chlapnąć coś mocniejszego w restauracji i ze spokojnym sumieniem wrócić do domu.
Prosta sprawa - bilety spokojnie mogłyby kosztować 10 zł za pierwszą godzinę. Przeszedłem się wczoraj na miasto zobaczyć czy mimo podwyżek i rozszerzenia strefy są wolne miejsca parkingowe i jest rotacja. Gdzie tam....!  Zasr..ne samochodami, oblepione złomami ulice, piesi się przeciskają. Skoro stać na samochód to i stać na opłaty jak widać. Niech bulą! Jak będzie 10 zł za jedną godzinę to wreszcie MOŻE się rozluxni i osoba chcąca załatwić sprawę w urzędzie skarbowym przyjedzie na pół godziny zapłaci 5 zł załatwi sprawę i bedzie spier...lać... rozwiń
Avatar
widz / 5 lipca 2016 o 23:18
0
na zielonej zabiora na hipotecznej tylko rownolegle wiec tez abiora tyle miejsc wiec gdzie zaparkowac, chocby jako interesant urzedu skarbowego czy miejskiego? dodatkowo jakies smieszne tlumaczenie kolorem kostki-to juz żart i wolnoamerykanka, nie ma takiej opcji zeby ktos mial zwracac uwage na kolor kostki!!! a juz opis oplat zupelnie nie zrozumialy: jedna godzina... druga...,trzecia godzina.. i czwarta godzina..piata... i tu najlepsze: kazda godzina powyzej trzeciej... to czyli ta stawka dla czwartej i piatej obowiazuje czy juz nie bo nalezy przeliczac wg stawki za kazda powyzej trzeciej, bo nie rozumiem?
na zielonej zabiora na hipotecznej tylko rownolegle wiec tez abiora tyle miejsc wiec gdzie zaparkowac, chocby jako interesant urzedu skarbowego czy miejskiego? dodatkowo jakies smieszne tlumaczenie kolorem kostki-to juz żart i wolnoamerykanka, nie ma takiej opcji zeby ktos mial zwracac uwage na kolor kostki!!! a juz opis oplat zupelnie nie zrozumialy: jedna godzina... druga...,trzecia godzina.. i czwarta godzina..piata... i tu najlepsze: kazda godzina powyzej trzeciej... to czyli ta stawka dla czwartej i piatej obowiazuje czy juz nie bo nale... rozwiń
Avatar
Gość / 5 lipca 2016 o 22:55
0
Ratusz wprowadzając strefę płatnego parkowania i wskazując miejsca do parkowania, które do tej pory były niezgodne z przepisami ruchu dziś już można parkować na krzyżówkach przy przejściach dla pieszych itp. przypadków jest wiele to tak w majestacie prawa łamie przepisy ruchu drogowego! Teraz czekam kiedy policja bedzie sprawdzac zaparkowane samochody czy sa zachowane odległości.Czekam kiedy tez za opłatą będzie można w parku saskim wzdłuż alejek zaparkować bo do tego dąży ta chęć pozyskania pieniądza.
Avatar
hahaha / 5 lipca 2016 o 22:37
0
Lublin miasto inspiracji - radosna twórczość urzędników Prezydenta w dziedzinie ruchu drogowego. Ale pamiętajmy że to miasto jest według sponsorowanych rankingów jedne z najlepiej zarządzanych w Polsce.
Avatar
Gość / 5 lipca 2016 o 22:30
0
O kórwa, ja pierrdole, jaki hóójowy bórdel.
Avatar
Gość / 5 lipca 2016 o 22:09
0
przez usunięcie miejsc parkingowych z zielonej zmniejszy sie o jakieś 30 ich liczba w centrum. ich pogięło! i oczywiście najważniejsze są rowery!! a co z właścicielami lokali na zielonej, co z dostawami, kto to *** wymyślił??
Avatar
Gość / 5 lipca 2016 o 21:55
0
To co oni zrobili na Jasne, że zabrano połowę chodnika to skandal. Było parkowanie równoległe, a teraz kierowcy będą wjeżdżać na chodnik. Połowa nie zatrzyma się na białej linii i chodnika będzie jeszcze mniej. Poza tym czy ten chodnik wytrzyma nacisk samochodowych kół? Czy będzie do wymiany za rok?
Avatar
Gość / 7 lipca 2016 o 17:12
0
miało być lepiej, a jest gorzej. Pan Wiącek to niedoszły radny z klubu Wspólny Lublin
Avatar
Gość / 7 lipca 2016 o 17:11
0
Panie Prezydencie Żuk!zatrudnił Pan oficera pieszego i mimo to są nawet większe utrudnienia dla pieszych!Po co taka nam osoba - Pan Aleksander Wiącek?skoro nie ma żadnego wpływu na ZDiM... Czy wyciągnie Pan konsekwencje za unieruchomienie w terminie strefy parkowania?to są straty dla budżetu miasta!!!
Avatar
Gość / 6 lipca 2016 o 09:24
0
Stety, niestety czytając artykuły doszłam do wniosku, że skoro nie ma znaków poziomych (namalowanych białych pasów) to nie mam obowiązku wykupić biletu. Dziś auto zaparkowałam pod Plazą, od ulicy Obrońców przy wyjazdach z parkingu podziemnego. No i niestety dostałam mandat. Czy ktoś wie w jaki sposób mam się odwołać od niego i powołać na przywoływane w artykułach przepisy ?
Avatar
Lukas / 6 lipca 2016 o 08:56
0
Prosta sprawa - bilety spokojnie mogłyby kosztować 10 zł za pierwszą godzinę. Przeszedłem się wczoraj na miasto zobaczyć czy mimo podwyżek i rozszerzenia strefy są wolne miejsca parkingowe i jest rotacja. Gdzie tam....!  Zasr..ne samochodami, oblepione złomami ulice, piesi się przeciskają. Skoro stać na samochód to i stać na opłaty jak widać. Niech bulą! Jak będzie 10 zł za jedną godzinę to wreszcie MOŻE się rozluxni i osoba chcąca załatwić sprawę w urzędzie skarbowym przyjedzie na pół godziny zapłaci 5 zł załatwi sprawę i bedzie spier...lać aby nie bulic więcej zostawiając wolne miejsce partkingowe dla innego użytkownika. A jak będzie chiało się w wolny dzień odwiedzić starówkę, czy różne atrakcje w centrum to polecam korzystać z MPK, tabor, nowoczesny, klimatyzowany, punktualny, z GPS-em na aplikacki mozna śledzić gdzie jest nasz autobus. Bedzie można sobie chlapnąć coś mocniejszego w restauracji i ze spokojnym sumieniem wrócić do domu.
Prosta sprawa - bilety spokojnie mogłyby kosztować 10 zł za pierwszą godzinę. Przeszedłem się wczoraj na miasto zobaczyć czy mimo podwyżek i rozszerzenia strefy są wolne miejsca parkingowe i jest rotacja. Gdzie tam....!  Zasr..ne samochodami, oblepione złomami ulice, piesi się przeciskają. Skoro stać na samochód to i stać na opłaty jak widać. Niech bulą! Jak będzie 10 zł za jedną godzinę to wreszcie MOŻE się rozluxni i osoba chcąca załatwić sprawę w urzędzie skarbowym przyjedzie na pół godziny zapłaci 5 zł załatwi sprawę i bedzie spier...lać... rozwiń
Avatar
widz / 5 lipca 2016 o 23:18
0
na zielonej zabiora na hipotecznej tylko rownolegle wiec tez abiora tyle miejsc wiec gdzie zaparkowac, chocby jako interesant urzedu skarbowego czy miejskiego? dodatkowo jakies smieszne tlumaczenie kolorem kostki-to juz żart i wolnoamerykanka, nie ma takiej opcji zeby ktos mial zwracac uwage na kolor kostki!!! a juz opis oplat zupelnie nie zrozumialy: jedna godzina... druga...,trzecia godzina.. i czwarta godzina..piata... i tu najlepsze: kazda godzina powyzej trzeciej... to czyli ta stawka dla czwartej i piatej obowiazuje czy juz nie bo nalezy przeliczac wg stawki za kazda powyzej trzeciej, bo nie rozumiem?
na zielonej zabiora na hipotecznej tylko rownolegle wiec tez abiora tyle miejsc wiec gdzie zaparkowac, chocby jako interesant urzedu skarbowego czy miejskiego? dodatkowo jakies smieszne tlumaczenie kolorem kostki-to juz żart i wolnoamerykanka, nie ma takiej opcji zeby ktos mial zwracac uwage na kolor kostki!!! a juz opis oplat zupelnie nie zrozumialy: jedna godzina... druga...,trzecia godzina.. i czwarta godzina..piata... i tu najlepsze: kazda godzina powyzej trzeciej... to czyli ta stawka dla czwartej i piatej obowiazuje czy juz nie bo nale... rozwiń
Avatar
Gość / 5 lipca 2016 o 22:55
0
Ratusz wprowadzając strefę płatnego parkowania i wskazując miejsca do parkowania, które do tej pory były niezgodne z przepisami ruchu dziś już można parkować na krzyżówkach przy przejściach dla pieszych itp. przypadków jest wiele to tak w majestacie prawa łamie przepisy ruchu drogowego! Teraz czekam kiedy policja bedzie sprawdzac zaparkowane samochody czy sa zachowane odległości.Czekam kiedy tez za opłatą będzie można w parku saskim wzdłuż alejek zaparkować bo do tego dąży ta chęć pozyskania pieniądza.
Avatar
hahaha / 5 lipca 2016 o 22:37
0
Lublin miasto inspiracji - radosna twórczość urzędników Prezydenta w dziedzinie ruchu drogowego. Ale pamiętajmy że to miasto jest według sponsorowanych rankingów jedne z najlepiej zarządzanych w Polsce.
Avatar
Gość / 5 lipca 2016 o 22:30
0
O kórwa, ja pierrdole, jaki hóójowy bórdel.
Avatar
Gość / 5 lipca 2016 o 22:09
0
przez usunięcie miejsc parkingowych z zielonej zmniejszy sie o jakieś 30 ich liczba w centrum. ich pogięło! i oczywiście najważniejsze są rowery!! a co z właścicielami lokali na zielonej, co z dostawami, kto to *** wymyślił??
Avatar
Gość / 5 lipca 2016 o 21:55
0
To co oni zrobili na Jasne, że zabrano połowę chodnika to skandal. Było parkowanie równoległe, a teraz kierowcy będą wjeżdżać na chodnik. Połowa nie zatrzyma się na białej linii i chodnika będzie jeszcze mniej. Poza tym czy ten chodnik wytrzyma nacisk samochodowych kół? Czy będzie do wymiany za rok?
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 8 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 149 17

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 405 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 27 10

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 9 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 22 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.