Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 sierpnia 2015 r.
21:02

Nagrody dla urzędników w Ratuszu. Niektórzy dostali po 10 tys. zł premii

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 102 A A
Od lewej u góry: były zastępca prezydenta Grzegorz Siemiński (na początku b.r. odszedł ze stanowiska na fotel prezesa miejskiej spółki Lubelskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej),  skarbniczka miasta Irena Szumlak, sekretarz miasta Andrzej Wojewódzki. Na dole: Monika Lipińska, zastępca prezydenta oraz była zastępca prezydenta Katarzyna Mieczkowska-Czerniak (od stycznia 2015 r. jest dyrektorem Muzeum Lubelskiego). Wszyscy dostali po 10 tys. zł premii
Od lewej u góry: były zastępca prezydenta Grzegorz Siemiński (na początku b.r. odszedł ze stanowiska na fotel prezesa miejskiej spółki Lubelskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej), skarbniczka miasta Irena Szumlak, sekretarz miasta Andrzej Wojewódzki. Na dole: Monika Lipińska, zastępca prezydenta oraz była zastępca prezydenta Katarzyna Mieczkowska-Czerniak (od stycznia 2015 r. jest dyrektorem Muzeum Lubelskiego). Wszyscy dostali po 10 tys. zł premii

Znamy już wykaz nagród wypłaconych w zeszłym roku urzędnikom Ratusza, ale tylko tym pełniącym funkcje publiczne. To 93 osoby, które dostały w sumie 167 tys. zł. Wszystkich nagród było o wiele więcej (1,14 mln zł), ale reszty nazwisk i kwot możemy nie poznać wcale.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wykazu nagród żądała lubelska Fundacja Wolności, ale Ratusz jej odmówił tłumacząc, że odpowiedź zajęłaby zbyt dużo czasu. Dlaczego? Bo wymagałaby „przetwarzania informacji”: po 6 minut na każdą osobę na skompletowanie dokumentów i po 10 minut na „analizę przez zespół”. Urzędnicy uznali, że to w sumie „7,2 tygodnia pracy jednego pracownika”.

Wykaz nagród dla urzędników (PDF)

Odmowną decyzję Ratusza unieważniło kilka dni temu Samorządowe Kolegium Odwoławcze, które stwierdziło, że takie dane powinny być w teczkach pracowników lub księgowości, a miasto ma obowiązek do nich sięgnąć.

Wczoraj Urząd Miasta opublikował nazwiska 93 nagrodzonych wraz z przyznanymi im kwotami. Najwięcej prezydent dał ścisłemu kierownictwu Ratusza. Po 10 tys. złotych otrzymali jego zastępcy: Grzegorz Siemiński (na początku b.r. odszedł ze stanowiska na fotel prezesa miejskiej spółki Lubelskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej), Katarzyna Mieczkowska-Czerniak (od stycznia 2015 r. jest dyrektorem Muzeum Lubelskiego) oraz Monika Lipińska. Tyle samo otrzymała skarbniczka miasta Irena Szumlak oraz sekretarz miasta Andrzej Wojewódzki.

Spośród dyrektorów wydziałów taką kwotę dostał tylko Arkadiusz Nahuluk (dwie nagrody po 5 tys.), kierujący Wydziałem Gospodarowania Mieniem odpowiedzialnym m.in. za sprzedaż miejskich nieruchomości. Z pozostałych dyrektorów najwięcej otrzymała Ludwika Stefańczyk, szefowa Wydziału Gospodarki Komunalnej – dwie nagrody na łączną kwotę 5 tys. zł.

Ogółem na nagrody finansowe dla pracowników miasto wydało w zeszłym roku 1,14 mln złotych, tymczasem ujawniony wczoraj wykaz zamyka się kwotą 167 tys. zł. Co z resztą pieniędzy? Trafiły do osób, które w świetle przepisów nie pełnią funkcji publicznej.

O tym kto z nich dostał nagrodę i jak dużą Ratusz poinformuje tylko w przypadku, gdy dana osoba podpisze oświadczenie, że rezygnuje z prawa do prywatności i zgadza się na ujawnienie takich danych. Jeśli podpisze oświadczenie, że nie rezygnuje z prywatności, wtedy jego nagroda pozostanie tajemnicą.

– Druki oświadczeń są już przekazywane pracownikom – mówi Joanna Bobowska z biura prasowego Urzędu Miasta.

Wypłacona w zeszłym roku kwota nagród była większa od tej z roku 2013 (wówczas wynosiła niecałe 800 tys. zł). – Dodatkowe pieniądze pochodziły z oszczędności w funduszu płac – dodaje Bobowska.

Jak Ratusz uzasadnia nagrody

Grzegorz Siemiński „za współpracę z zespołem odpowiedzialnym za obsługę inwestorów i kompleksową modernizację terenu wokół cmentarza na Majdanku”

Katarzyna Mieczkowska-Czerniak „m.in. za pozyskanie 3,2 mln zł dotacji z Ministerstwa Kultury, w tym na projekt Wschód Kultury i za promowanie partycypacyjnego zarządzania miastem”.

Monika Lipińska „za pozyskanie blisko 100 milionów zł środków europejskich na pomoc społeczną, zaangażowanie na rzecz seniorów i dużych rodzin”

Andrzej Wojewódzki „za profesjonalne zarządzanie urzędem, reprezentowanie miasta na forum Unii Metropolii Polskich, działania przybliżające urząd mieszkańcom, w tym biura obsługi na poczcie”

Irena Szumlak „za profesjonalne zarządzanie miejskim budżetem. W ocenie prezydenta Lublina jest najlepszym skarbnikiem miasta w Polsce”

Arkadiusz Nahuluk „za przeprowadzenie skomplikowanych procedur umożliwiających zagospodarowanie zbędnych miastu aktywów jak grunty zajezdni przy al. Kraśnickiej i podwojenie przychodów z mienia z 70 do 140 mln zł”

Komentarze 102

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2015 o 11:14
0
.ojokpokp
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2015 o 11:13
0
Żuk za darmo kasy nie daje. Dobrze pracują to mają. Weźcie się do roboty to i Wy będziecie mieć.
Avatar
Cecylia / 10 sierpnia 2015 o 07:18
0

Nagrody tak w firmie, jak i w urzędzie zawsze będą budziły komentarze. Lenie co nic nie robią zawsze będą wytykać tym co zachrzaniają, ze dostali nagrodę za darmo. Nie komentuję kwot, ale wystarczy wyjrzeć za okno, żeby zobaczyć co ta ekipa zrobiła dla Lublina.

Co?

Avatar
Gość / 9 sierpnia 2015 o 08:36
0

Nawet taksówkarzom i przedstawicielom handlowym trudno wyjeździć tyle benzyny, co posłom. Niektórzy dzień w dzień przejeżdżają po kilkaset kilometrów.

 
Biuro Obsługi Sejmu podliczyło właśnie, jak posłowie wydawali publiczne pieniądze w 2006 roku. Okazało się, żenajbardziej lubią podróże. Wśród lubelskich posłów rekordy biją: Jerzy Bielecki (PiS), Bolesław Borysiuk (Samoobrona), Tomasz Dudziński (PiS), Zofia Grabczan (Samoobrona), Alina Gut (Samoobrona), Henryk Młynarczyk (niezrzeszony), Franciszek Stefaniuk (PSL) i Sławomir Zawiślak (PiS). Od początku kadencji wyjeździli za nasze pieniądze benzynę wartą 40-41 tys. zł. Maksymalny limit, jakim dysponują, to 41191,50 zł. I nie muszą nawet przedstawiać rachunków. 

Wyliczyliśmy, że np. poseł Henryk Młynarczyk, żeby spalić benzynę za 41 tysięcy zł, musiał codziennie robić po ok. 400 km. - Mam audi A3, samochód z silnikiem o większej pojemności (1,6). Jak się solidnie pracuje, to trzeba jeździć, a jak się jeździ, to są też wydatki - twierdzi Młynarczyk. I dodaje: Ubolewam, że wydatki są na pierwszym planie, a nikt nie mówi o tym, że np. lobbowałem za zachowaniem szkoły pilotów w Dęblinie. - To gruba przesada, ja spalam 10-15 litrów dziennie, a przecież posłowie nie jeżdżą dzień w dzień - śmieje się Marek Komarzyniec, lubelski taksówkarz. 

Ani złotówki na samochodowe wojaże nie wydali posłowie Wojciech Wierzejski (LPR) i Janusz Palikot (PO). 

http://www.dziennikwschodni.pl/lubelskie/n,1000054685,poslowie-lubia-zatankowac.html

Nawet taksówkarzom i przedstawicielom handlowym trudno wyjeździć tyle benzyny, co posłom. Niektórzy dzień w dzień przejeżdżają po kilkaset kilometrów.

 
Biuro Obsługi Sejmu podliczyło właśnie, jak posłowie wydawali publiczne pieniądze w 2006 roku. Okazało się, że... rozwiń
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2015 o 23:27
0
Ratusz to pikus w porównaniu do UW CZY UMarszłk
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2015 o 16:31
0
Nie wierzcie w cuda ponieważ Lublin jest już bankrutem a powodu ogromnego zadłużenia , nie darmo Kopaczowa zaciągnęła w banku światowym kredyt w wysokości 4 mld zł ale Żuk jak również reszta PO musi dbać o te (Nasze Mordy) mało że są zatrudniani w radach nadzorczych państwowych i prywatnych spółek to wszystko mało więc trzeba jeszcze okradać obywateli i dalej zadłużać ponieważ oni nie będą spłacać tych długów
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2015 o 13:47
0
dlaczego my opłacamy urzędasom rozmowy telefoniczne ? skandal!
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2015 o 22:49
0

http://pieniadze.gazeta.pl/pieniadz/56,136156,16708821,PKP_SA,,2.html

Aż 80 proc. pracowników grupy PKP SA należy do związków. Spółka szacuje, że ich działalność kosztuje ją aż 25 mln zł rocznie. Ponadto w Polsce jest blisko 200 etatowych związkowców PKP. Zarabiają miesięcznie nawet po kilkanaście tys. złotych. Szef regionu w 2013 r. zarabiał dwukrotność średniej płacy wraz z wypłatami z zysku, więc można przyjąć, że wynagrodzenie przewodniczącego wynosiło wówczas ok. 7,5 tys. zł.

Najsłynniejszy związkowiec na kolei to przewodniczący NSZZ "Solidarność" w PKP Cargo - Józef Wilk. Jego miesięczne zarobki w ubiegłym roku wynosiły ok. 31 tys. zł.

http://pieniadze.gazeta.pl/pieniadz/56,136156,16708821,PKP_SA,,2.html

Aż 80 proc. pracowników grupy PKP SA należy do związków. Spółka szacuje, że ich działalność kosztuje ją aż 25 mln zł rocznie. Ponadto w Polsce jest blisko 200 etatowych związkowców PKP. Zarabiają miesięcznie nawet po kilkanaście tys. złotych. Szef regionu w 2013 r. zarabiał dwukrotność średn... rozwiń

Avatar
kasia / 7 sierpnia 2015 o 20:18
0

i chwała jej za to, że normalni pracujący ludzie nie muszą się zrzucać na darmozjadów

Nie każdy komu miasto wystawi tytuł wykonawczy jest złodziejem, zwłaszcza jeśli pieniądze są czysto teoretyczne a kwota podatku na tyle wysoka że życia ledwie starczy na spłacenie kredytu pod nią... i termin zapłaty idący w kilkanaście dni... a jeśli dla ciebie tępy człowieku ci którzy stają się dłużnikami miasta to sami cwaniacy którzy nie płaca bo nie chcą albo kombinują to widać o życiu wiesz tyle co ja o balecie

Nie każdy komu miasto wystawi tytuł wykonawczy jest złodziejem, zwłaszcza jeśli pieniądze są czysto teoretyczne a kwota podatku na tyle wysoka że życia ledwie starczy na spłacenie kredytu pod nią... i termin zapłaty idący w kilkanaście dni... a jeśli dla ciebie tępy człowieku ci którzy stają się dłużnikami miasta to sami cwaniacy którzy nie płaca bo nie chcą albo kombinują to widać o życiu wiesz tyle co ja o balecie

rozwiń
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2015 o 18:15
0
ale zlodzieje
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2015 o 11:14
0
.ojokpokp
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2015 o 11:13
0
Żuk za darmo kasy nie daje. Dobrze pracują to mają. Weźcie się do roboty to i Wy będziecie mieć.
Avatar
Cecylia / 10 sierpnia 2015 o 07:18
0

Nagrody tak w firmie, jak i w urzędzie zawsze będą budziły komentarze. Lenie co nic nie robią zawsze będą wytykać tym co zachrzaniają, ze dostali nagrodę za darmo. Nie komentuję kwot, ale wystarczy wyjrzeć za okno, żeby zobaczyć co ta ekipa zrobiła dla Lublina.

Co?

Avatar
Gość / 9 sierpnia 2015 o 08:36
0

Nawet taksówkarzom i przedstawicielom handlowym trudno wyjeździć tyle benzyny, co posłom. Niektórzy dzień w dzień przejeżdżają po kilkaset kilometrów.

 
Biuro Obsługi Sejmu podliczyło właśnie, jak posłowie wydawali publiczne pieniądze w 2006 roku. Okazało się, żenajbardziej lubią podróże. Wśród lubelskich posłów rekordy biją: Jerzy Bielecki (PiS), Bolesław Borysiuk (Samoobrona), Tomasz Dudziński (PiS), Zofia Grabczan (Samoobrona), Alina Gut (Samoobrona), Henryk Młynarczyk (niezrzeszony), Franciszek Stefaniuk (PSL) i Sławomir Zawiślak (PiS). Od początku kadencji wyjeździli za nasze pieniądze benzynę wartą 40-41 tys. zł. Maksymalny limit, jakim dysponują, to 41191,50 zł. I nie muszą nawet przedstawiać rachunków. 

Wyliczyliśmy, że np. poseł Henryk Młynarczyk, żeby spalić benzynę za 41 tysięcy zł, musiał codziennie robić po ok. 400 km. - Mam audi A3, samochód z silnikiem o większej pojemności (1,6). Jak się solidnie pracuje, to trzeba jeździć, a jak się jeździ, to są też wydatki - twierdzi Młynarczyk. I dodaje: Ubolewam, że wydatki są na pierwszym planie, a nikt nie mówi o tym, że np. lobbowałem za zachowaniem szkoły pilotów w Dęblinie. - To gruba przesada, ja spalam 10-15 litrów dziennie, a przecież posłowie nie jeżdżą dzień w dzień - śmieje się Marek Komarzyniec, lubelski taksówkarz. 

Ani złotówki na samochodowe wojaże nie wydali posłowie Wojciech Wierzejski (LPR) i Janusz Palikot (PO). 

http://www.dziennikwschodni.pl/lubelskie/n,1000054685,poslowie-lubia-zatankowac.html

Nawet taksówkarzom i przedstawicielom handlowym trudno wyjeździć tyle benzyny, co posłom. Niektórzy dzień w dzień przejeżdżają po kilkaset kilometrów.

 
Biuro Obsługi Sejmu podliczyło właśnie, jak posłowie wydawali publiczne pieniądze w 2006 roku. Okazało się, że... rozwiń
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2015 o 23:27
0
Ratusz to pikus w porównaniu do UW CZY UMarszłk
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2015 o 16:31
0
Nie wierzcie w cuda ponieważ Lublin jest już bankrutem a powodu ogromnego zadłużenia , nie darmo Kopaczowa zaciągnęła w banku światowym kredyt w wysokości 4 mld zł ale Żuk jak również reszta PO musi dbać o te (Nasze Mordy) mało że są zatrudniani w radach nadzorczych państwowych i prywatnych spółek to wszystko mało więc trzeba jeszcze okradać obywateli i dalej zadłużać ponieważ oni nie będą spłacać tych długów
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2015 o 13:47
0
dlaczego my opłacamy urzędasom rozmowy telefoniczne ? skandal!
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2015 o 22:49
0

http://pieniadze.gazeta.pl/pieniadz/56,136156,16708821,PKP_SA,,2.html

Aż 80 proc. pracowników grupy PKP SA należy do związków. Spółka szacuje, że ich działalność kosztuje ją aż 25 mln zł rocznie. Ponadto w Polsce jest blisko 200 etatowych związkowców PKP. Zarabiają miesięcznie nawet po kilkanaście tys. złotych. Szef regionu w 2013 r. zarabiał dwukrotność średniej płacy wraz z wypłatami z zysku, więc można przyjąć, że wynagrodzenie przewodniczącego wynosiło wówczas ok. 7,5 tys. zł.

Najsłynniejszy związkowiec na kolei to przewodniczący NSZZ "Solidarność" w PKP Cargo - Józef Wilk. Jego miesięczne zarobki w ubiegłym roku wynosiły ok. 31 tys. zł.

http://pieniadze.gazeta.pl/pieniadz/56,136156,16708821,PKP_SA,,2.html

Aż 80 proc. pracowników grupy PKP SA należy do związków. Spółka szacuje, że ich działalność kosztuje ją aż 25 mln zł rocznie. Ponadto w Polsce jest blisko 200 etatowych związkowców PKP. Zarabiają miesięcznie nawet po kilkanaście tys. złotych. Szef regionu w 2013 r. zarabiał dwukrotność średn... rozwiń

Avatar
kasia / 7 sierpnia 2015 o 20:18
0

i chwała jej za to, że normalni pracujący ludzie nie muszą się zrzucać na darmozjadów

Nie każdy komu miasto wystawi tytuł wykonawczy jest złodziejem, zwłaszcza jeśli pieniądze są czysto teoretyczne a kwota podatku na tyle wysoka że życia ledwie starczy na spłacenie kredytu pod nią... i termin zapłaty idący w kilkanaście dni... a jeśli dla ciebie tępy człowieku ci którzy stają się dłużnikami miasta to sami cwaniacy którzy nie płaca bo nie chcą albo kombinują to widać o życiu wiesz tyle co ja o balecie

Nie każdy komu miasto wystawi tytuł wykonawczy jest złodziejem, zwłaszcza jeśli pieniądze są czysto teoretyczne a kwota podatku na tyle wysoka że życia ledwie starczy na spłacenie kredytu pod nią... i termin zapłaty idący w kilkanaście dni... a jeśli dla ciebie tępy człowieku ci którzy stają się dłużnikami miasta to sami cwaniacy którzy nie płaca bo nie chcą albo kombinują to widać o życiu wiesz tyle co ja o balecie

rozwiń
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2015 o 18:15
0
ale zlodzieje
Zobacz wszystkie komentarze 102

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 3 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 36 2

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 3 0

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 10 1

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 0

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 3

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 6 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.