Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 grudnia 2009 r.
11:27
Edytuj ten wpis

Nalot policji na targowisko przy ul. Unii Lubelskiej

Autor: Zdjęcie autora (SZ)
0 9 A A

Nalot na targowisko przy ul. Unii Lubelskiej w Lublinie. Policja skonfiskowała 8 tysięcy paczek nielegalnych papierosów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kryminalni z I Komisariatu Policji zatrzymali w piątek na targowisku przy ul. Unii Lubelskiej 65 letnią obywatelkę Ukrainy. Miała przy sobie 40 paczek papierosów bez akcyzy. Był to jednak tylko wierzchołek góry lodowej.

W mieszkaniu zatrzymanej policjanci znaleźli resztę papierosów. – W trakcie przeszukania mieszkania odnaleziono i zabezpieczono łącznie 3185 paczek papierosów oraz 26 litrów alkoholu – informuje podkom. Renata Laszczka - Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Część papierosów ukryta była w specjalnym schowku, znajdującym się na piętrze mieszkania. Jak informuje policja łączna wartość strat na szkodę Skarbu Państwa z tytułu braku opłat należnych podatków szacowana jest na kwotę ponad 36 tysięcy złotych.

Wpadł też mieszkaniec Białegostoku

Ale to jeszcze nie koniec akcji wymierzonej w tych, co handlują "lewymi” papierosami. Podczas kontroli volkswagena sharana policjanci z lubelskiej drogówki zabezpieczyli 5300 paczek papierosów. Chodliwy towar należał do 31-letniego mieszkańca Białegostoku.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 grudnia 2009 r. o 15:35
0
A czy Kaczyńscy coś z tym robili? To samo czyli nic.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2009 r. o 15:32
0
Takie pokazówki to się nadają tylko do prasy. Na każdym targu handlują fajkami z za wschodu i wszyscy o tym wiedzą ale policjanci mają ważniejsze zadania albo nie opłaca się im bo to za mało im daje w aktach "punktów". Ja kiedyś zadzwoniłem że tu i tu stoi gściu sprzedaje fajki które trzyma w aucie podałem marke kolor nr rejestracyjny miejsce postoju i dalej tam stoi od wielu miesięcy i śmieje się pewnie z naszej policji
Avatar
polak / 6 grudnia 2009 r. o 09:48
0
W Polsce nie ma zakładów tytoniowych z polskim kapitałem.
Są spółki z częściwym udziałem skarbu Państwa z przewaga kapitalu zagranicznego.
Do kogą idą zyski ?
Skarb Panstwa otrzymuje % udział w zyskach, oraz akcyze.
Ryzyko utraty przemycanych papirosow wiąże sie z cenami na targowiskach np. koszt zakupu 1 paczki na Ukrainie to około 1,5 zł ,a sprzedawane są po 5,5 zł.
Zalegalizowany przywóz popierosow z Ukrainy po zgłoszeniu i pobraniu po 1 zł od paczki częściowo zlikwidował by przemyt ,zasilił Skarb Państwa ,dostosował by ceny do realnych możliwości zakupu .
Ukochany liberalny Rząd Premiera Tuska ma w d.. potrzeby Polakow liberalizm stosujac do swoich kolegów partyjnych lobbujacych za wplaty na k-to partii na rzecz koncernów tytoniowych , hazardowych .
Odnosnie niektórych wypowiedzi o donoszeniu na policje uwazam,że mimo że ormo nie istnieje niektórzy maja we krwi donosicielstwo.
W Polsce nie ma zakładów tytoniowych z polskim kapitałem.
Są spółki z częściwym udziałem skarbu Państwa z przewaga kapitalu zagranicznego.
Do kogą idą zyski ?
Skarb Panstwa otrzymuje % udział w zyskach, oraz akcyze.
Ryzyko utraty przemycanych papirosow wiąże sie z cenami na targowiskach np. koszt zakupu 1 paczki na Ukrainie to około 1,5 zł ,a sprzedawane są po 5,5 zł.
Zalegalizowany przywóz popierosow z Ukrainy po zgłoszeniu i pobraniu po 1 zł od paczki częściowo zlikwidował by przemyt ,zasilił Skarb Państwa... rozwiń
Avatar
lotnik / 5 grudnia 2009 r. o 20:02
0
Niech jutro wpadną na Elizówke na giełde , tylko niech TIRem podjada bo sie lewe fajki i wóda nie pomieści do nysek
Avatar
ww / 5 grudnia 2009 r. o 16:28
0
Pokazówka policji a nie nalot. Ja już kilka krotnie podawałem przez strone www w komendzie wojewódzkiej w lublinie że pod moim blokiem na targu handlują fajkami i nawet podałem gdzie stoją gdzie trzymają fajki i w którym samochodzie ale Policja niestety ma to gdzieś woli stawiać śmietnik bo takie mają zalecenia!!!!!!!!!!! Niech się nie dziwią że nikt ich nie informuje o przestępstwach bo wiedzą że ich to nie interesuje
Avatar
Slawek W. / 5 grudnia 2009 r. o 16:19
0
~gość~ napisał:
Jak państwo "łupie" obywateli akcyzą,podatkiem to jest cacy a jak obywatel chce trochę dorobić w tym durnym kraju to zaraz jest be.....

Panstwo nie "lupie" obywatela, tylko wystepuje w naszym wspolnym interesie, a to jest zasadnicza roznica, ktorej nie wszyscy mieszkancy kraju nad Wisla umieja zrozumiec. Panstwo, to my...a nie zaden funkcjonariusz Policji, IC, Strazy Granicznej itd. Oni wystepuja w naszym imienu i na nasze polecenie.
Umiejetnosc zrozumienia zasady dzialania panstwa jest dla wielu Polakow zbyt skomplikowane i stad tez biora sie takie idiotyczne wpisy, jak Twoj!

Panstwo nie "lupie" obywatela, tylko wystepuje w naszym wspolnym interesie, a to jest zasadnicza roznica, ktorej nie wszyscy mieszkancy kraju nad Wisla umieja zrozumiec. Panstwo, to my...a nie zaden funkcjonariusz Policji, IC, Strazy Granicznej itd. Oni wystepuja w naszym imienu i na nasze polecenie.
Umiejetnosc zrozumienia zasady dzialania panstwa jest dla wielu Polakow zbyt skomplikowane i stad tez biora sie takie idiotyczne wpisy, jak Twoj! rozwiń
Avatar
~gość~ / 5 grudnia 2009 r. o 15:21
0
Jak państwo "łupie" obywateli akcyzą,podatkiem to jest cacy a jak obywatel chce trochę dorobić w tym durnym kraju to zaraz jest be.....
Avatar
fr / 5 grudnia 2009 r. o 14:05
0
Dlaczego autor tego artykułu nie napisał że kontrole na targowisku były prowadzone wspólnie z funkcjonariuszami IC w Białej Podlaskiej zaś patrol drogówki zatrzymał pojazd do kontroli wspólnie z pracownikami UKS ???
Avatar
wiejar / 5 grudnia 2009 r. o 13:57
0
Niech w polsce obniża cene papierosów na taką, że nie będzie sie opłacało przywozić to zlikwidują przemyt. innego wyjścia nie ma.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2009 r. o 15:35
0
A czy Kaczyńscy coś z tym robili? To samo czyli nic.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2009 r. o 15:32
0
Takie pokazówki to się nadają tylko do prasy. Na każdym targu handlują fajkami z za wschodu i wszyscy o tym wiedzą ale policjanci mają ważniejsze zadania albo nie opłaca się im bo to za mało im daje w aktach "punktów". Ja kiedyś zadzwoniłem że tu i tu stoi gściu sprzedaje fajki które trzyma w aucie podałem marke kolor nr rejestracyjny miejsce postoju i dalej tam stoi od wielu miesięcy i śmieje się pewnie z naszej policji
Avatar
polak / 6 grudnia 2009 r. o 09:48
0
W Polsce nie ma zakładów tytoniowych z polskim kapitałem.
Są spółki z częściwym udziałem skarbu Państwa z przewaga kapitalu zagranicznego.
Do kogą idą zyski ?
Skarb Panstwa otrzymuje % udział w zyskach, oraz akcyze.
Ryzyko utraty przemycanych papirosow wiąże sie z cenami na targowiskach np. koszt zakupu 1 paczki na Ukrainie to około 1,5 zł ,a sprzedawane są po 5,5 zł.
Zalegalizowany przywóz popierosow z Ukrainy po zgłoszeniu i pobraniu po 1 zł od paczki częściowo zlikwidował by przemyt ,zasilił Skarb Państwa ,dostosował by ceny do realnych możliwości zakupu .
Ukochany liberalny Rząd Premiera Tuska ma w d.. potrzeby Polakow liberalizm stosujac do swoich kolegów partyjnych lobbujacych za wplaty na k-to partii na rzecz koncernów tytoniowych , hazardowych .
Odnosnie niektórych wypowiedzi o donoszeniu na policje uwazam,że mimo że ormo nie istnieje niektórzy maja we krwi donosicielstwo.
W Polsce nie ma zakładów tytoniowych z polskim kapitałem.
Są spółki z częściwym udziałem skarbu Państwa z przewaga kapitalu zagranicznego.
Do kogą idą zyski ?
Skarb Panstwa otrzymuje % udział w zyskach, oraz akcyze.
Ryzyko utraty przemycanych papirosow wiąże sie z cenami na targowiskach np. koszt zakupu 1 paczki na Ukrainie to około 1,5 zł ,a sprzedawane są po 5,5 zł.
Zalegalizowany przywóz popierosow z Ukrainy po zgłoszeniu i pobraniu po 1 zł od paczki częściowo zlikwidował by przemyt ,zasilił Skarb Państwa... rozwiń
Avatar
lotnik / 5 grudnia 2009 r. o 20:02
0
Niech jutro wpadną na Elizówke na giełde , tylko niech TIRem podjada bo sie lewe fajki i wóda nie pomieści do nysek
Avatar
ww / 5 grudnia 2009 r. o 16:28
0
Pokazówka policji a nie nalot. Ja już kilka krotnie podawałem przez strone www w komendzie wojewódzkiej w lublinie że pod moim blokiem na targu handlują fajkami i nawet podałem gdzie stoją gdzie trzymają fajki i w którym samochodzie ale Policja niestety ma to gdzieś woli stawiać śmietnik bo takie mają zalecenia!!!!!!!!!!! Niech się nie dziwią że nikt ich nie informuje o przestępstwach bo wiedzą że ich to nie interesuje
Avatar
Slawek W. / 5 grudnia 2009 r. o 16:19
0
~gość~ napisał:
Jak państwo "łupie" obywateli akcyzą,podatkiem to jest cacy a jak obywatel chce trochę dorobić w tym durnym kraju to zaraz jest be.....

Panstwo nie "lupie" obywatela, tylko wystepuje w naszym wspolnym interesie, a to jest zasadnicza roznica, ktorej nie wszyscy mieszkancy kraju nad Wisla umieja zrozumiec. Panstwo, to my...a nie zaden funkcjonariusz Policji, IC, Strazy Granicznej itd. Oni wystepuja w naszym imienu i na nasze polecenie.
Umiejetnosc zrozumienia zasady dzialania panstwa jest dla wielu Polakow zbyt skomplikowane i stad tez biora sie takie idiotyczne wpisy, jak Twoj!

Panstwo nie "lupie" obywatela, tylko wystepuje w naszym wspolnym interesie, a to jest zasadnicza roznica, ktorej nie wszyscy mieszkancy kraju nad Wisla umieja zrozumiec. Panstwo, to my...a nie zaden funkcjonariusz Policji, IC, Strazy Granicznej itd. Oni wystepuja w naszym imienu i na nasze polecenie.
Umiejetnosc zrozumienia zasady dzialania panstwa jest dla wielu Polakow zbyt skomplikowane i stad tez biora sie takie idiotyczne wpisy, jak Twoj! rozwiń
Avatar
~gość~ / 5 grudnia 2009 r. o 15:21
0
Jak państwo "łupie" obywateli akcyzą,podatkiem to jest cacy a jak obywatel chce trochę dorobić w tym durnym kraju to zaraz jest be.....
Avatar
fr / 5 grudnia 2009 r. o 14:05
0
Dlaczego autor tego artykułu nie napisał że kontrole na targowisku były prowadzone wspólnie z funkcjonariuszami IC w Białej Podlaskiej zaś patrol drogówki zatrzymał pojazd do kontroli wspólnie z pracownikami UKS ???
Avatar
wiejar / 5 grudnia 2009 r. o 13:57
0
Niech w polsce obniża cene papierosów na taką, że nie będzie sie opłacało przywozić to zlikwidują przemyt. innego wyjścia nie ma.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 czerwca 2021 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 czerwca 2021 roku

Premiera filmu "Elementum" w Chatce Żaka
19 czerwca 2021, 19:00

Premiera filmu "Elementum" w Chatce Żaka

Działająca w Chatce Żaka Grupa Taneczna zMYsł zaprezentuje film pt. "Elementum", którego dwa premierowe pokazy odbędą się 19 czerwca o godz. 19 i 20 w siedzibie akademickiej instytucji (ul. Radziszewskiego 16).

Lubelskie: Miedziane rynny na wagę złota. Złodzieje zabierają też pokrycia dachów

Lubelskie: Miedziane rynny na wagę złota. Złodzieje zabierają też pokrycia dachów

Miedź ciągle w cenie. Giną nie tylko rynny z kościołów, ale też pokrycie dachu. Do jednej z ostatnich takich kradzieży doszło na terenie powiatu kraśnickiego.

Łuków: Chodnik przy Łapiguzie. Rozmowa burmistrza z wiceministrem przyspieszy inwestycję?

Łuków: Chodnik przy Łapiguzie. Rozmowa burmistrza z wiceministrem przyspieszy inwestycję?

Mieszkańcy ulicy Łapiguz w Łukowie od lat czekają na chodnik. Wreszcie pojawia się szansa po tym, jak burmistrz Piotr Płudowski o tej sprawie poinformował wiceministra infrastruktury Rafała Webera.

Neonowe popiersie greckiego boga Apolla zawisło na Centrum Kultury w Lublinie

Neonowe popiersie greckiego boga Apolla zawisło na Centrum Kultury w Lublinie

Popiersie greckiego boga Apolla w czapce z daszkiem od dzisiaj jest na elewacji Centrum Kultury. To neon Joanny Dudoń, która wygrał ubiegłoroczny konkurs

Letnie warsztaty w DDK Węglin

Letnie warsztaty w DDK Węglin

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na letnie warsztaty, które odbędą się w dniach 26-30 lipca oraz 2-6 sierpnia.

Lublin: Będą nowe mieszkania i akademiki? Życie tu ma się wiązać z "dużymi uciążliwościami"

Lublin: Będą nowe mieszkania i akademiki? Życie tu ma się wiązać z "dużymi uciążliwościami"

Ratusz chce zmienić przeznaczenie terenu leżącego między ul. Szeligowskiego, Chodźki i Czapskiego. Zamierza umożliwić tu budowę akademików oraz mieszkań, choć przyznaje, że mieszkanie w tym miejscu będzie się wiązać z „dużymi uciążliwościami”

Wszyscy chcieli zobaczyć i poczuć dziwidło olbrzymie

Wszyscy chcieli zobaczyć i poczuć dziwidło olbrzymie

– Na ten moment czekaliśmy wszyscy. Zaczęło się! Nasze dziwidło olbrzymie (Amorphophallus titanum) dziś rozkwitnie – poinformował w niedzielę stołeczny Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego.

W Zamościu trwa wojna gokartowa. Licytujący chcą zdobyć kawałek miejskiego placu na wypożyczalnię

W Zamościu trwa wojna gokartowa. Licytujący chcą zdobyć kawałek miejskiego placu na wypożyczalnię

Dwanaście razy więcej niż cena wywoławcza – takie stawki oferowali licytujący podczas dzisiejszego przetargu na dzierżawę kawałka miejskiego placu. Chodzi o miejsce na wypożyczalnię gokartów rowerowych. A gokarty i tak już jeżdżą po zamojskim parku. Startują z... prywatnych posesji

Taneczny spektakl "Śpiąca Królewna" w Centrum Spotkania Kultur
19 czerwca 2021, 14:00

Taneczny spektakl "Śpiąca Królewna" w Centrum Spotkania Kultur

W sobotę, 19 czerwca aż trzykrotnie będzie można zobaczyć w Centrum Spotkania Kultur spektakl "Śpiąca Królewna" Teatru Tańca GRAWiTAN. Pokazy o godz. 14, 16 i 18.

Lublin: Klimatyzatory niezgody, czyli komu w bloku przeszkadza buczenie
Alarm24
galeria

Lublin: Klimatyzatory niezgody, czyli komu w bloku przeszkadza buczenie

Klimatyzatory lokali usługowych na parterze bloku przy ul. Fulmana przeszkadzają trzem mieszkańcom wyższych pięter. Pozostali się nie skarżą. Ci, którzy narzekają na hałas i drgania, skierowali sprawę do sądu

Na skróty przez Świdnik. Ruszy drugi etap budowy małej obwodnicy miasta

Na skróty przez Świdnik. Ruszy drugi etap budowy małej obwodnicy miasta

Lada dzień rozpocznie się drugi etap budowy al. Solidarności w Świdniku, tzw. małej obwodnicy miasta. Prace dotyczą odcinka od ul. Ks. J. Hryniewicza do ul. Kusocińskiego. Roboty mają potrwać do końca roku.

Polscy kibice tłumnie stawili się na treningu kadry i dodawali piłkarzom otuchy gromkimi brawami
film

Polscy kibice tłumnie stawili się na treningu kadry i dodawali piłkarzom otuchy gromkimi brawami

Gdańsk. Polscy kibice kolejny raz pokazali, dlaczego uważani są za najlepszych na świecie. Dzień po porażce naszej reprezentacji ze Słowacją 1:2 w pierwszym meczu Euro 2020 tłumnie pojawili się na otwartym treningu Biało-Czerwonych.

Biała Podlaska: 350 lat historii. Do kościoła św. Antoniego przyjechali Radziwiłłowie

Biała Podlaska: 350 lat historii. Do kościoła św. Antoniego przyjechali Radziwiłłowie

Kościół św. Antoniego obchodzi 350-lecie istnienia. – Cieszę się, że pamięta się tutaj o fundatorach tego miejsca – mówił Maciej Radziwiłł, który brał udział w uroczystościach. To jego przodkowie ufundowali kościół i klasztor.

Puławy: Drogowcy pamiętają o ulicy Niezapominajki

Puławy: Drogowcy pamiętają o ulicy Niezapominajki

Mieszkańcy ul. Niezapominajki na puławskim osiedlu Włostowice czekają na jezdnię z asfaltu, chodnik i latarnie. Zadanie ma szansę na wykonanie w tym roku. Niestety, poniedziałkowe otwarcie ofert nie przyniosło najlepszych wieści.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!