Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 grudnia 2009 r.
11:27
Edytuj ten wpis

Nalot policji na targowisko przy ul. Unii Lubelskiej

Autor: Zdjęcie autora (SZ)
0 9 A A

Nalot na targowisko przy ul. Unii Lubelskiej w Lublinie. Policja skonfiskowała 8 tysięcy paczek nielegalnych papierosów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kryminalni z I Komisariatu Policji zatrzymali w piątek na targowisku przy ul. Unii Lubelskiej 65 letnią obywatelkę Ukrainy. Miała przy sobie 40 paczek papierosów bez akcyzy. Był to jednak tylko wierzchołek góry lodowej.

W mieszkaniu zatrzymanej policjanci znaleźli resztę papierosów. – W trakcie przeszukania mieszkania odnaleziono i zabezpieczono łącznie 3185 paczek papierosów oraz 26 litrów alkoholu – informuje podkom. Renata Laszczka - Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Część papierosów ukryta była w specjalnym schowku, znajdującym się na piętrze mieszkania. Jak informuje policja łączna wartość strat na szkodę Skarbu Państwa z tytułu braku opłat należnych podatków szacowana jest na kwotę ponad 36 tysięcy złotych.

Wpadł też mieszkaniec Białegostoku

Ale to jeszcze nie koniec akcji wymierzonej w tych, co handlują "lewymi” papierosami. Podczas kontroli volkswagena sharana policjanci z lubelskiej drogówki zabezpieczyli 5300 paczek papierosów. Chodliwy towar należał do 31-letniego mieszkańca Białegostoku.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 grudnia 2009 o 15:35
0
A czy Kaczyńscy coś z tym robili? To samo czyli nic.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2009 o 15:32
0
Takie pokazówki to się nadają tylko do prasy. Na każdym targu handlują fajkami z za wschodu i wszyscy o tym wiedzą ale policjanci mają ważniejsze zadania albo nie opłaca się im bo to za mało im daje w aktach "punktów". Ja kiedyś zadzwoniłem że tu i tu stoi gściu sprzedaje fajki które trzyma w aucie podałem marke kolor nr rejestracyjny miejsce postoju i dalej tam stoi od wielu miesięcy i śmieje się pewnie z naszej policji
Avatar
polak / 6 grudnia 2009 o 09:48
0
W Polsce nie ma zakładów tytoniowych z polskim kapitałem.
Są spółki z częściwym udziałem skarbu Państwa z przewaga kapitalu zagranicznego.
Do kogą idą zyski ?
Skarb Panstwa otrzymuje % udział w zyskach, oraz akcyze.
Ryzyko utraty przemycanych papirosow wiąże sie z cenami na targowiskach np. koszt zakupu 1 paczki na Ukrainie to około 1,5 zł ,a sprzedawane są po 5,5 zł.
Zalegalizowany przywóz popierosow z Ukrainy po zgłoszeniu i pobraniu po 1 zł od paczki częściowo zlikwidował by przemyt ,zasilił Skarb Państwa ,dostosował by ceny do realnych możliwości zakupu .
Ukochany liberalny Rząd Premiera Tuska ma w d.. potrzeby Polakow liberalizm stosujac do swoich kolegów partyjnych lobbujacych za wplaty na k-to partii na rzecz koncernów tytoniowych , hazardowych .
Odnosnie niektórych wypowiedzi o donoszeniu na policje uwazam,że mimo że ormo nie istnieje niektórzy maja we krwi donosicielstwo.
W Polsce nie ma zakładów tytoniowych z polskim kapitałem.
Są spółki z częściwym udziałem skarbu Państwa z przewaga kapitalu zagranicznego.
Do kogą idą zyski ?
Skarb Panstwa otrzymuje % udział w zyskach, oraz akcyze.
Ryzyko utraty przemycanych papirosow wiąże sie z cenami na targowiskach np. koszt zakupu 1 paczki na Ukrainie to około 1,5 zł ,a sprzedawane są po 5,5 zł.
Zalegalizowany przywóz popierosow z Ukrainy po zgłoszeniu i pobraniu po 1 zł od paczki częściowo zlikwidował by przemyt ,zasilił Skarb Państwa... rozwiń
Avatar
lotnik / 5 grudnia 2009 o 20:02
0
Niech jutro wpadną na Elizówke na giełde , tylko niech TIRem podjada bo sie lewe fajki i wóda nie pomieści do nysek
Avatar
ww / 5 grudnia 2009 o 16:28
0
Pokazówka policji a nie nalot. Ja już kilka krotnie podawałem przez strone www w komendzie wojewódzkiej w lublinie że pod moim blokiem na targu handlują fajkami i nawet podałem gdzie stoją gdzie trzymają fajki i w którym samochodzie ale Policja niestety ma to gdzieś woli stawiać śmietnik bo takie mają zalecenia!!!!!!!!!!! Niech się nie dziwią że nikt ich nie informuje o przestępstwach bo wiedzą że ich to nie interesuje
Avatar
Slawek W. / 5 grudnia 2009 o 16:19
0
~gość~ napisał:
Jak państwo "łupie" obywateli akcyzą,podatkiem to jest cacy a jak obywatel chce trochę dorobić w tym durnym kraju to zaraz jest be.....

Panstwo nie "lupie" obywatela, tylko wystepuje w naszym wspolnym interesie, a to jest zasadnicza roznica, ktorej nie wszyscy mieszkancy kraju nad Wisla umieja zrozumiec. Panstwo, to my...a nie zaden funkcjonariusz Policji, IC, Strazy Granicznej itd. Oni wystepuja w naszym imienu i na nasze polecenie.
Umiejetnosc zrozumienia zasady dzialania panstwa jest dla wielu Polakow zbyt skomplikowane i stad tez biora sie takie idiotyczne wpisy, jak Twoj!

Panstwo nie "lupie" obywatela, tylko wystepuje w naszym wspolnym interesie, a to jest zasadnicza roznica, ktorej nie wszyscy mieszkancy kraju nad Wisla umieja zrozumiec. Panstwo, to my...a nie zaden funkcjonariusz Policji, IC, Strazy Granicznej itd. Oni wystepuja w naszym imienu i na nasze polecenie.
Umiejetnosc zrozumienia zasady dzialania panstwa jest dla wielu Polakow zbyt skomplikowane i stad tez biora sie takie idiotyczne wpisy, jak Twoj! rozwiń
Avatar
~gość~ / 5 grudnia 2009 o 15:21
0
Jak państwo "łupie" obywateli akcyzą,podatkiem to jest cacy a jak obywatel chce trochę dorobić w tym durnym kraju to zaraz jest be.....
Avatar
fr / 5 grudnia 2009 o 14:05
0
Dlaczego autor tego artykułu nie napisał że kontrole na targowisku były prowadzone wspólnie z funkcjonariuszami IC w Białej Podlaskiej zaś patrol drogówki zatrzymał pojazd do kontroli wspólnie z pracownikami UKS ???
Avatar
wiejar / 5 grudnia 2009 o 13:57
0
Niech w polsce obniża cene papierosów na taką, że nie będzie sie opłacało przywozić to zlikwidują przemyt. innego wyjścia nie ma.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2009 o 15:35
0
A czy Kaczyńscy coś z tym robili? To samo czyli nic.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2009 o 15:32
0
Takie pokazówki to się nadają tylko do prasy. Na każdym targu handlują fajkami z za wschodu i wszyscy o tym wiedzą ale policjanci mają ważniejsze zadania albo nie opłaca się im bo to za mało im daje w aktach "punktów". Ja kiedyś zadzwoniłem że tu i tu stoi gściu sprzedaje fajki które trzyma w aucie podałem marke kolor nr rejestracyjny miejsce postoju i dalej tam stoi od wielu miesięcy i śmieje się pewnie z naszej policji
Avatar
polak / 6 grudnia 2009 o 09:48
0
W Polsce nie ma zakładów tytoniowych z polskim kapitałem.
Są spółki z częściwym udziałem skarbu Państwa z przewaga kapitalu zagranicznego.
Do kogą idą zyski ?
Skarb Panstwa otrzymuje % udział w zyskach, oraz akcyze.
Ryzyko utraty przemycanych papirosow wiąże sie z cenami na targowiskach np. koszt zakupu 1 paczki na Ukrainie to około 1,5 zł ,a sprzedawane są po 5,5 zł.
Zalegalizowany przywóz popierosow z Ukrainy po zgłoszeniu i pobraniu po 1 zł od paczki częściowo zlikwidował by przemyt ,zasilił Skarb Państwa ,dostosował by ceny do realnych możliwości zakupu .
Ukochany liberalny Rząd Premiera Tuska ma w d.. potrzeby Polakow liberalizm stosujac do swoich kolegów partyjnych lobbujacych za wplaty na k-to partii na rzecz koncernów tytoniowych , hazardowych .
Odnosnie niektórych wypowiedzi o donoszeniu na policje uwazam,że mimo że ormo nie istnieje niektórzy maja we krwi donosicielstwo.
W Polsce nie ma zakładów tytoniowych z polskim kapitałem.
Są spółki z częściwym udziałem skarbu Państwa z przewaga kapitalu zagranicznego.
Do kogą idą zyski ?
Skarb Panstwa otrzymuje % udział w zyskach, oraz akcyze.
Ryzyko utraty przemycanych papirosow wiąże sie z cenami na targowiskach np. koszt zakupu 1 paczki na Ukrainie to około 1,5 zł ,a sprzedawane są po 5,5 zł.
Zalegalizowany przywóz popierosow z Ukrainy po zgłoszeniu i pobraniu po 1 zł od paczki częściowo zlikwidował by przemyt ,zasilił Skarb Państwa... rozwiń
Avatar
lotnik / 5 grudnia 2009 o 20:02
0
Niech jutro wpadną na Elizówke na giełde , tylko niech TIRem podjada bo sie lewe fajki i wóda nie pomieści do nysek
Avatar
ww / 5 grudnia 2009 o 16:28
0
Pokazówka policji a nie nalot. Ja już kilka krotnie podawałem przez strone www w komendzie wojewódzkiej w lublinie że pod moim blokiem na targu handlują fajkami i nawet podałem gdzie stoją gdzie trzymają fajki i w którym samochodzie ale Policja niestety ma to gdzieś woli stawiać śmietnik bo takie mają zalecenia!!!!!!!!!!! Niech się nie dziwią że nikt ich nie informuje o przestępstwach bo wiedzą że ich to nie interesuje
Avatar
Slawek W. / 5 grudnia 2009 o 16:19
0
~gość~ napisał:
Jak państwo "łupie" obywateli akcyzą,podatkiem to jest cacy a jak obywatel chce trochę dorobić w tym durnym kraju to zaraz jest be.....

Panstwo nie "lupie" obywatela, tylko wystepuje w naszym wspolnym interesie, a to jest zasadnicza roznica, ktorej nie wszyscy mieszkancy kraju nad Wisla umieja zrozumiec. Panstwo, to my...a nie zaden funkcjonariusz Policji, IC, Strazy Granicznej itd. Oni wystepuja w naszym imienu i na nasze polecenie.
Umiejetnosc zrozumienia zasady dzialania panstwa jest dla wielu Polakow zbyt skomplikowane i stad tez biora sie takie idiotyczne wpisy, jak Twoj!

Panstwo nie "lupie" obywatela, tylko wystepuje w naszym wspolnym interesie, a to jest zasadnicza roznica, ktorej nie wszyscy mieszkancy kraju nad Wisla umieja zrozumiec. Panstwo, to my...a nie zaden funkcjonariusz Policji, IC, Strazy Granicznej itd. Oni wystepuja w naszym imienu i na nasze polecenie.
Umiejetnosc zrozumienia zasady dzialania panstwa jest dla wielu Polakow zbyt skomplikowane i stad tez biora sie takie idiotyczne wpisy, jak Twoj! rozwiń
Avatar
~gość~ / 5 grudnia 2009 o 15:21
0
Jak państwo "łupie" obywateli akcyzą,podatkiem to jest cacy a jak obywatel chce trochę dorobić w tym durnym kraju to zaraz jest be.....
Avatar
fr / 5 grudnia 2009 o 14:05
0
Dlaczego autor tego artykułu nie napisał że kontrole na targowisku były prowadzone wspólnie z funkcjonariuszami IC w Białej Podlaskiej zaś patrol drogówki zatrzymał pojazd do kontroli wspólnie z pracownikami UKS ???
Avatar
wiejar / 5 grudnia 2009 o 13:57
0
Niech w polsce obniża cene papierosów na taką, że nie będzie sie opłacało przywozić to zlikwidują przemyt. innego wyjścia nie ma.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 12 1

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 5 1

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 10 3

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 1 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 3

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego 0 0

Karolina Kołeczek z AZS UMCS Lublin i Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska wywalczyli srebrne medale w swoich konkurencjach podczas trzeciego dnia mistrzostw Polski w lekkiej atletyce rozgrywanych w Lublinie

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę 73 19

Motor Lublin miałby wyemitować akcje do kupienia przez wszystkich zainteresowanych, dzięki temu zyskałby pieniądze na działalność. Taką propozycję podsuwa prezydentowi lubelska Fundacja Wolności, która woli, żeby klub nie był – jak obecnie – finansowany z pieniędzy podatników.

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia]
galeria

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia] 10 13

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ma nową siedzibę. Funkcjonująca od stycznia w ramach Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie instytucja mieści się teraz przy ul. Leszka Czarnego 3 w dzielnicy Rury.

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 4 1

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie