Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 grudnia 2009 r.
11:27
Edytuj ten wpis

Nalot policji na targowisko przy ul. Unii Lubelskiej

Autor: Zdjęcie autora (SZ)
0 9 A A

Nalot na targowisko przy ul. Unii Lubelskiej w Lublinie. Policja skonfiskowała 8 tysięcy paczek nielegalnych papierosów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kryminalni z I Komisariatu Policji zatrzymali w piątek na targowisku przy ul. Unii Lubelskiej 65 letnią obywatelkę Ukrainy. Miała przy sobie 40 paczek papierosów bez akcyzy. Był to jednak tylko wierzchołek góry lodowej.

W mieszkaniu zatrzymanej policjanci znaleźli resztę papierosów. – W trakcie przeszukania mieszkania odnaleziono i zabezpieczono łącznie 3185 paczek papierosów oraz 26 litrów alkoholu – informuje podkom. Renata Laszczka - Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Część papierosów ukryta była w specjalnym schowku, znajdującym się na piętrze mieszkania. Jak informuje policja łączna wartość strat na szkodę Skarbu Państwa z tytułu braku opłat należnych podatków szacowana jest na kwotę ponad 36 tysięcy złotych.

Wpadł też mieszkaniec Białegostoku

Ale to jeszcze nie koniec akcji wymierzonej w tych, co handlują "lewymi” papierosami. Podczas kontroli volkswagena sharana policjanci z lubelskiej drogówki zabezpieczyli 5300 paczek papierosów. Chodliwy towar należał do 31-letniego mieszkańca Białegostoku.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 grudnia 2009 o 15:35
0
A czy Kaczyńscy coś z tym robili? To samo czyli nic.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2009 o 15:32
0
Takie pokazówki to się nadają tylko do prasy. Na każdym targu handlują fajkami z za wschodu i wszyscy o tym wiedzą ale policjanci mają ważniejsze zadania albo nie opłaca się im bo to za mało im daje w aktach "punktów". Ja kiedyś zadzwoniłem że tu i tu stoi gściu sprzedaje fajki które trzyma w aucie podałem marke kolor nr rejestracyjny miejsce postoju i dalej tam stoi od wielu miesięcy i śmieje się pewnie z naszej policji
Avatar
polak / 6 grudnia 2009 o 09:48
0
W Polsce nie ma zakładów tytoniowych z polskim kapitałem.
Są spółki z częściwym udziałem skarbu Państwa z przewaga kapitalu zagranicznego.
Do kogą idą zyski ?
Skarb Panstwa otrzymuje % udział w zyskach, oraz akcyze.
Ryzyko utraty przemycanych papirosow wiąże sie z cenami na targowiskach np. koszt zakupu 1 paczki na Ukrainie to około 1,5 zł ,a sprzedawane są po 5,5 zł.
Zalegalizowany przywóz popierosow z Ukrainy po zgłoszeniu i pobraniu po 1 zł od paczki częściowo zlikwidował by przemyt ,zasilił Skarb Państwa ,dostosował by ceny do realnych możliwości zakupu .
Ukochany liberalny Rząd Premiera Tuska ma w d.. potrzeby Polakow liberalizm stosujac do swoich kolegów partyjnych lobbujacych za wplaty na k-to partii na rzecz koncernów tytoniowych , hazardowych .
Odnosnie niektórych wypowiedzi o donoszeniu na policje uwazam,że mimo że ormo nie istnieje niektórzy maja we krwi donosicielstwo.
W Polsce nie ma zakładów tytoniowych z polskim kapitałem.
Są spółki z częściwym udziałem skarbu Państwa z przewaga kapitalu zagranicznego.
Do kogą idą zyski ?
Skarb Panstwa otrzymuje % udział w zyskach, oraz akcyze.
Ryzyko utraty przemycanych papirosow wiąże sie z cenami na targowiskach np. koszt zakupu 1 paczki na Ukrainie to około 1,5 zł ,a sprzedawane są po 5,5 zł.
Zalegalizowany przywóz popierosow z Ukrainy po zgłoszeniu i pobraniu po 1 zł od paczki częściowo zlikwidował by przemyt ,zasilił Skarb Państwa... rozwiń
Avatar
lotnik / 5 grudnia 2009 o 20:02
0
Niech jutro wpadną na Elizówke na giełde , tylko niech TIRem podjada bo sie lewe fajki i wóda nie pomieści do nysek
Avatar
ww / 5 grudnia 2009 o 16:28
0
Pokazówka policji a nie nalot. Ja już kilka krotnie podawałem przez strone www w komendzie wojewódzkiej w lublinie że pod moim blokiem na targu handlują fajkami i nawet podałem gdzie stoją gdzie trzymają fajki i w którym samochodzie ale Policja niestety ma to gdzieś woli stawiać śmietnik bo takie mają zalecenia!!!!!!!!!!! Niech się nie dziwią że nikt ich nie informuje o przestępstwach bo wiedzą że ich to nie interesuje
Avatar
Slawek W. / 5 grudnia 2009 o 16:19
0
~gość~ napisał:
Jak państwo "łupie" obywateli akcyzą,podatkiem to jest cacy a jak obywatel chce trochę dorobić w tym durnym kraju to zaraz jest be.....

Panstwo nie "lupie" obywatela, tylko wystepuje w naszym wspolnym interesie, a to jest zasadnicza roznica, ktorej nie wszyscy mieszkancy kraju nad Wisla umieja zrozumiec. Panstwo, to my...a nie zaden funkcjonariusz Policji, IC, Strazy Granicznej itd. Oni wystepuja w naszym imienu i na nasze polecenie.
Umiejetnosc zrozumienia zasady dzialania panstwa jest dla wielu Polakow zbyt skomplikowane i stad tez biora sie takie idiotyczne wpisy, jak Twoj!

Panstwo nie "lupie" obywatela, tylko wystepuje w naszym wspolnym interesie, a to jest zasadnicza roznica, ktorej nie wszyscy mieszkancy kraju nad Wisla umieja zrozumiec. Panstwo, to my...a nie zaden funkcjonariusz Policji, IC, Strazy Granicznej itd. Oni wystepuja w naszym imienu i na nasze polecenie.
Umiejetnosc zrozumienia zasady dzialania panstwa jest dla wielu Polakow zbyt skomplikowane i stad tez biora sie takie idiotyczne wpisy, jak Twoj! rozwiń
Avatar
~gość~ / 5 grudnia 2009 o 15:21
0
Jak państwo "łupie" obywateli akcyzą,podatkiem to jest cacy a jak obywatel chce trochę dorobić w tym durnym kraju to zaraz jest be.....
Avatar
fr / 5 grudnia 2009 o 14:05
0
Dlaczego autor tego artykułu nie napisał że kontrole na targowisku były prowadzone wspólnie z funkcjonariuszami IC w Białej Podlaskiej zaś patrol drogówki zatrzymał pojazd do kontroli wspólnie z pracownikami UKS ???
Avatar
wiejar / 5 grudnia 2009 o 13:57
0
Niech w polsce obniża cene papierosów na taką, że nie będzie sie opłacało przywozić to zlikwidują przemyt. innego wyjścia nie ma.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2009 o 15:35
0
A czy Kaczyńscy coś z tym robili? To samo czyli nic.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2009 o 15:32
0
Takie pokazówki to się nadają tylko do prasy. Na każdym targu handlują fajkami z za wschodu i wszyscy o tym wiedzą ale policjanci mają ważniejsze zadania albo nie opłaca się im bo to za mało im daje w aktach "punktów". Ja kiedyś zadzwoniłem że tu i tu stoi gściu sprzedaje fajki które trzyma w aucie podałem marke kolor nr rejestracyjny miejsce postoju i dalej tam stoi od wielu miesięcy i śmieje się pewnie z naszej policji
Avatar
polak / 6 grudnia 2009 o 09:48
0
W Polsce nie ma zakładów tytoniowych z polskim kapitałem.
Są spółki z częściwym udziałem skarbu Państwa z przewaga kapitalu zagranicznego.
Do kogą idą zyski ?
Skarb Panstwa otrzymuje % udział w zyskach, oraz akcyze.
Ryzyko utraty przemycanych papirosow wiąże sie z cenami na targowiskach np. koszt zakupu 1 paczki na Ukrainie to około 1,5 zł ,a sprzedawane są po 5,5 zł.
Zalegalizowany przywóz popierosow z Ukrainy po zgłoszeniu i pobraniu po 1 zł od paczki częściowo zlikwidował by przemyt ,zasilił Skarb Państwa ,dostosował by ceny do realnych możliwości zakupu .
Ukochany liberalny Rząd Premiera Tuska ma w d.. potrzeby Polakow liberalizm stosujac do swoich kolegów partyjnych lobbujacych za wplaty na k-to partii na rzecz koncernów tytoniowych , hazardowych .
Odnosnie niektórych wypowiedzi o donoszeniu na policje uwazam,że mimo że ormo nie istnieje niektórzy maja we krwi donosicielstwo.
W Polsce nie ma zakładów tytoniowych z polskim kapitałem.
Są spółki z częściwym udziałem skarbu Państwa z przewaga kapitalu zagranicznego.
Do kogą idą zyski ?
Skarb Panstwa otrzymuje % udział w zyskach, oraz akcyze.
Ryzyko utraty przemycanych papirosow wiąże sie z cenami na targowiskach np. koszt zakupu 1 paczki na Ukrainie to około 1,5 zł ,a sprzedawane są po 5,5 zł.
Zalegalizowany przywóz popierosow z Ukrainy po zgłoszeniu i pobraniu po 1 zł od paczki częściowo zlikwidował by przemyt ,zasilił Skarb Państwa... rozwiń
Avatar
lotnik / 5 grudnia 2009 o 20:02
0
Niech jutro wpadną na Elizówke na giełde , tylko niech TIRem podjada bo sie lewe fajki i wóda nie pomieści do nysek
Avatar
ww / 5 grudnia 2009 o 16:28
0
Pokazówka policji a nie nalot. Ja już kilka krotnie podawałem przez strone www w komendzie wojewódzkiej w lublinie że pod moim blokiem na targu handlują fajkami i nawet podałem gdzie stoją gdzie trzymają fajki i w którym samochodzie ale Policja niestety ma to gdzieś woli stawiać śmietnik bo takie mają zalecenia!!!!!!!!!!! Niech się nie dziwią że nikt ich nie informuje o przestępstwach bo wiedzą że ich to nie interesuje
Avatar
Slawek W. / 5 grudnia 2009 o 16:19
0
~gość~ napisał:
Jak państwo "łupie" obywateli akcyzą,podatkiem to jest cacy a jak obywatel chce trochę dorobić w tym durnym kraju to zaraz jest be.....

Panstwo nie "lupie" obywatela, tylko wystepuje w naszym wspolnym interesie, a to jest zasadnicza roznica, ktorej nie wszyscy mieszkancy kraju nad Wisla umieja zrozumiec. Panstwo, to my...a nie zaden funkcjonariusz Policji, IC, Strazy Granicznej itd. Oni wystepuja w naszym imienu i na nasze polecenie.
Umiejetnosc zrozumienia zasady dzialania panstwa jest dla wielu Polakow zbyt skomplikowane i stad tez biora sie takie idiotyczne wpisy, jak Twoj!

Panstwo nie "lupie" obywatela, tylko wystepuje w naszym wspolnym interesie, a to jest zasadnicza roznica, ktorej nie wszyscy mieszkancy kraju nad Wisla umieja zrozumiec. Panstwo, to my...a nie zaden funkcjonariusz Policji, IC, Strazy Granicznej itd. Oni wystepuja w naszym imienu i na nasze polecenie.
Umiejetnosc zrozumienia zasady dzialania panstwa jest dla wielu Polakow zbyt skomplikowane i stad tez biora sie takie idiotyczne wpisy, jak Twoj! rozwiń
Avatar
~gość~ / 5 grudnia 2009 o 15:21
0
Jak państwo "łupie" obywateli akcyzą,podatkiem to jest cacy a jak obywatel chce trochę dorobić w tym durnym kraju to zaraz jest be.....
Avatar
fr / 5 grudnia 2009 o 14:05
0
Dlaczego autor tego artykułu nie napisał że kontrole na targowisku były prowadzone wspólnie z funkcjonariuszami IC w Białej Podlaskiej zaś patrol drogówki zatrzymał pojazd do kontroli wspólnie z pracownikami UKS ???
Avatar
wiejar / 5 grudnia 2009 o 13:57
0
Niech w polsce obniża cene papierosów na taką, że nie będzie sie opłacało przywozić to zlikwidują przemyt. innego wyjścia nie ma.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo 1 0

Największe triumfy święcił w latach 70. i na stałe wpisał się do annałów światowej siatkówki. Tomasz Wójtowicz świętował swoje 65. urodziny w hali Globus razem z kibicami podczas meczu Asseco Resovii Rzeszów z Cerrad Czarnymi Radom.

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie 0 0

W najbliższą niedzielę 130 terytorialsów złoży przysięgę na placu Zamkowym w Lublinie, w przededniu 100. rocznicy urodzin patrona mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Ceremonia rozpocznie się w samo południe.

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski"

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski" 35 12

O godz. 14 swoje pomysły dla osób niepełnosprawnych ogłosili kandydaci ruchu miejskiego. – Musimy zadbać o to, żeby nasze miasto było faktycznie dostępne – mówi Magdalena Długosz, kandydatka na prezydenta. – Musimy zadbać o tych, którzy w tym momencie nie są w stanie dotrzeć do oferty miasta i do usług publicznych.

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty 41 9

„Podłożyć od kogoś, czy będziemy się szarpać?” – miał zapytać swojego rozmówcę lekarz weterynarii. Chodziło o próbkę krwi od świni z rejonu zagrożonego ASF. Weterynarz sądził, że rozmawia z rolnikiem, ale przez pomyłkę zadzwonił do dziennikarza

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy
galeria

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy 0 1

W każdej sekundzie do internetu podłączana jest setka urządzeń. Nasze mózgi w ciągu roku przetwarzają tyle danych, co mózgi naszych dziadków w ciągu całego życia. Materiały przyszłości to te, które można dalej przetwarzać i łatwo utylizować. A po autach elektrycznych, napędzanych wodorem, na drogi wyjechały samochody bez kierowcy.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września 5 0

Najbliższy weekend to przede wszystkim rewanżowy mecz o awans do żużlowej ekstraligi. Speed Car Motor musi odrobić aż 14 punktów straty do ROW Rybnik. Po porażce z Hutnikiem Kraków 3:5 chcą się także zrehabilitować piłkarze Motoru

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo]
aktualizacja
galeria
film

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo] 28 55

Na plac Litewski w Lublinie przyszli zwolennicy i przeciwnicy wicepremier Beaty Szydło. Nad tłumem latały na zmianę okrzyki: Beata, złodzieje, dobra zmiana, oddaj kasę.

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat 2 7

26-letni motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Uściąż w powiecie opolskim. Mężczyzna nie miał prawa jazdy

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami?

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami? 0 4

W Janowie Podlaskim Marcin Gortat z Alicją Bachleda-Curuś pojawili się jakiś czas temu. Znany koszykarz sprezentował ukochanej dwa konie arabskie. Co stanie się z piękną klaczą i ogierem, po tym jak para się rozstała?

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego
28 września 2018, 18:00

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Galerii Krańcowej DDK Bronowice (ul. Krańcowa 106) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Maławskiego.

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej?
galeria
film

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej? 42 57

O udostępnienie kserokopii książki wyjść pracowników urzędu marszałkowskiego proszą marszałka radni Prawa i Sprawiedliwości. I pytają, czy urzędnicy zostali zmuszeni do uczestnictwa w pikiecie w trakcie konferencji prasowej ich ugrupowania i czym tym, którzy odmówili, grożą konsekwencje służbowe.

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje"

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje" 13 1

To jedyne bezimienne przedszkole w Świdniku, ale to niedługo się zmieni, o ile radni dadzą zgodę. Przedszkole nr 4 ma nosić imię Kaprala Niedźwiedzia Wojtka. To „miś” przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach?

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach? 1 15

Komitet Kukiz'15 w Białej Podlaskiej zawiadomił prokuraturę. Zdaniem pełnomocnika doszło do przywłaszczenia dokumentów wyborczych.

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego 0 4

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przygotowują się do drugiego sparingowego sprawdzianu, tym razem w Toruniu. Warto jednak skupić się na tym, co zobaczyliśmy podczas pierwszych spotkań towarzyskich w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!