Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 grudnia 2008 r.
9:45
Edytuj ten wpis

Nie ma chętnych do budowy aquaparku

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 6 A A

Nie będzie aquaparku przy ul. Koncertowej. Powód? Nie ma chętnych inwestorów. Do wczoraj zainteresowane firmy mogły składać w Ratuszu swoje koncepcje aquaparku. Nie zgłosiła się ani jedna.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Teraz przetarg na sprzedaż działek przy Koncertowej 4,6,8 zostanie unieważniony.

- Co będzie dalej? Albo ogłosimy nowy przetarg, albo będą inne rozwiązania. Za wcześnie jeszcze, by o tym przesądzać - mówi Andrzej Wojewódzki, dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem w lubelskim Urzędzie Miasta.

Wcześniej, jeszcze przed ogłoszeniem przetargu do Ratusza zgłosiło się dziewięć firm zainteresowanych inwestycją na Czechowie. - Wysłaliśmy do nich informacje o przetargu, ogłoszenia zamieściliśmy też w ogólnopolskiej prasie i na różnych stronach internetowych - informuje Wojewódzki.

Ostatecznie żadna z firm nie uznała, by taka inwestycja jej się opłaciła. Na czym zarabiać miał nabywca ziemi? Na handlu, bo miasto dopuszczało, by obok parku wodnego stanęły obiekty handlowe. Ale z blisko 82 tys. mkw., prawie 14 tys. mkw. gruntu nabywca musiałby przeznaczyć pod aquapark.

Magistrat ustalił nawet listę minimalnych wymagań, które miał spełniać wodny park rozrywki. To sale do hydroterapii, odnowy biologicznej i fitness; ulokowany w wysokiej na 8 do 10 m hali zespół basenów: jeden o wymiarach co najmniej 25 m x 12,5 m, minimum jeden rekreacyjny z przeciwprądami, biczami wodnymi, gejzerami, zjeżdżalniami i miejscami na jacuzzi.

Inwestor miałby też zbudować baseny pod chmurką (a gdyby chciał, to nawet kryte): jeden olimpijski o wymiarach 50 m x 25 m, drugi o połowę mniejszy, dwa brodziki dla dzieci i zjeżdżalnia. Miało też powstać boisko do piłki plażowej i koszykówki, kort tenisowy, plac zabaw i plac do minigolfa.

Ratusz postawił też warunek, że budowa ma ruszyć najdalej w dwa, a zakończyć się najpóźniej w pięć lat od transakcji. Za pierwszy rok spóźnienia inwestor musiałby zapłacić karę w wysokości 10 proc. ceny, za którą kupi grunt. Co roku kara rosłaby o kolejne 10 proc. ceny.

Przetarg wygrać miał ten, kto zaoferuje nie tylko najlepszą cenę, ale i najciekawszy projekt.

Cena wywoławcza ziemi została ustalona na 30,5 mln zł. Magistrat liczył na to, że pieniądze uzyska jeszcze w tym roku. - Przychody ze sprzedaży gruntu zostały ujęte w tegorocznym budżecie i w tym zakresie budżet zostanie niewykonany - potwierdza Wojewódzki.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ffvc / 12 grudnia 2008 r. o 18:56
ciekawe młotki kto będzie jechał na koniec miasta nad zalew:).myslenie nie boli.Na czechowie byłby o wiele lepszy dojazd 13,29,15,34,23,tesco....a po rugie to nie urzędnicy wybijają szyby malują ściany tylko wasze rozwydrzone dzieci które się nudzą
Avatar
100 g. / 12 grudnia 2008 r. o 14:54
Dzięki nic nie robiącym urzędnikom, ich niemocy, braku wyobrażni - bo przecież za nic nie odpowiadają a jak nic nie robią to mają spokój - Lublin na trwale pozostanie stolicą moheru słynącą z krzywych ulic i chodników, pomazanych ścian, powybijanych szyb na przystankach i wszystkiego tego co wsiowo-moherowe !! Gratulacje dla UM. Czas na noworoczno świąteczne nagrody !!
Avatar
100 g. / 12 grudnia 2008 r. o 14:51
Dzięki nic nie robiącym urzędnikom, ich niemocy, braku wyobrażni - bo przecież za nic nie odpowiadają a jak nic nie robią to mają spokój - Lublin na trwale pozostanie stolicą moheru słynącą z krzywych ulic i chodników, pomazanych ścian, powybijanych szyb na przystankach i wszystkiego tego co wsiowo-moherowe !! Gratulacje dla UM. Czas na noworoczno świąteczne nagrody !!
Avatar
100 g. / 12 grudnia 2008 r. o 14:50
Dzięki nic nie robiącym urzędnikom, ich niemocy, braku wyobrażni - bo przecież za nic nie odpowiadają a jak nic nie robią to mają spokój - Lublin na trwale pozostanie stolicą moheru słynącą z krzywych ulic i chodników, pomazanych ścian, powybijanych szyb na przystankach i wszystkiego tego co wsiowo-moherowe !! Gratulacje dla UM. Czas na noworoczno świąteczne nagrody !!
Avatar
~gość~ / 12 grudnia 2008 r. o 10:37
Okolice zalewu to super lokalizacja dla takiej inwestycji !
Avatar
J-k / 12 grudnia 2008 r. o 10:20
Gdy w październiku ogłoszono warunki konkursu zastanawiałem się na czym ma polegać interes ewentualnego inwestora. Okazuje się , że niestety miałem rację. A tak przy okazji to proponowana lokalizacja jest mało atrakcyjna. Proponuję rozważyć lokalizację w okolicach zalewu, a inwestycję wykonać w ramach partnerstwa publiczno - prywatnego. Inaczej nic z tego nie będzie.
[url="http://forum.dziennikwschodni.pl/Taki-bedzie-nowy-aquapark-t9657.html"]http://forum.dziennikwschodni.pl/Taki-bedz...park-t9657.html[/url]
Avatar
ffvc / 12 grudnia 2008 r. o 18:56
ciekawe młotki kto będzie jechał na koniec miasta nad zalew:).myslenie nie boli.Na czechowie byłby o wiele lepszy dojazd 13,29,15,34,23,tesco....a po rugie to nie urzędnicy wybijają szyby malują ściany tylko wasze rozwydrzone dzieci które się nudzą
Avatar
100 g. / 12 grudnia 2008 r. o 14:54
Dzięki nic nie robiącym urzędnikom, ich niemocy, braku wyobrażni - bo przecież za nic nie odpowiadają a jak nic nie robią to mają spokój - Lublin na trwale pozostanie stolicą moheru słynącą z krzywych ulic i chodników, pomazanych ścian, powybijanych szyb na przystankach i wszystkiego tego co wsiowo-moherowe !! Gratulacje dla UM. Czas na noworoczno świąteczne nagrody !!
Avatar
100 g. / 12 grudnia 2008 r. o 14:51
Dzięki nic nie robiącym urzędnikom, ich niemocy, braku wyobrażni - bo przecież za nic nie odpowiadają a jak nic nie robią to mają spokój - Lublin na trwale pozostanie stolicą moheru słynącą z krzywych ulic i chodników, pomazanych ścian, powybijanych szyb na przystankach i wszystkiego tego co wsiowo-moherowe !! Gratulacje dla UM. Czas na noworoczno świąteczne nagrody !!
Avatar
100 g. / 12 grudnia 2008 r. o 14:50
Dzięki nic nie robiącym urzędnikom, ich niemocy, braku wyobrażni - bo przecież za nic nie odpowiadają a jak nic nie robią to mają spokój - Lublin na trwale pozostanie stolicą moheru słynącą z krzywych ulic i chodników, pomazanych ścian, powybijanych szyb na przystankach i wszystkiego tego co wsiowo-moherowe !! Gratulacje dla UM. Czas na noworoczno świąteczne nagrody !!
Avatar
~gość~ / 12 grudnia 2008 r. o 10:37
Okolice zalewu to super lokalizacja dla takiej inwestycji !
Avatar
J-k / 12 grudnia 2008 r. o 10:20
Gdy w październiku ogłoszono warunki konkursu zastanawiałem się na czym ma polegać interes ewentualnego inwestora. Okazuje się , że niestety miałem rację. A tak przy okazji to proponowana lokalizacja jest mało atrakcyjna. Proponuję rozważyć lokalizację w okolicach zalewu, a inwestycję wykonać w ramach partnerstwa publiczno - prywatnego. Inaczej nic z tego nie będzie.
[url="http://forum.dziennikwschodni.pl/Taki-bedzie-nowy-aquapark-t9657.html"]http://forum.dziennikwschodni.pl/Taki-bedz...park-t9657.html[/url]
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin. Utrudnienia na os. Poręba. Z Turkusowej naokoło

Lublin. Utrudnienia na os. Poręba. Z Turkusowej naokoło

Nieco wcześniej niż zwykle powinni wyjść dzisiaj do pracy mieszkańcy ul. Turkusowej, którym trudniej będzie wyjechać z osiedla z powodu prac przy kanalizacji burzowej.

Domek Grecki w Puławach czekają zmiany. Wiadomo, co się tam znajdzie

Domek Grecki w Puławach czekają zmiany. Wiadomo, co się tam znajdzie

Od kwietnia przyszłego roku główną siedzibą Biblioteki Miejskiej w Puławach będzie nowy gmach przy Wojska Polskiego. Domek Grecki przy Głębokiej po tej przeprowadzce ma służyć puławskim seniorom oraz pracowni dokumentującej dzieje miasta.

Charytatywnie na dwóch kółkach w Tomaszowie Lubelskim

Charytatywnie na dwóch kółkach w Tomaszowie Lubelskim

Pogoda nie zawiodła, uczestnicy tym bardziej. Podczas niedzielnego Miejskiego Święta Roweru w Tomaszowie Lubelskim była świetna zabawa, a przy okazji zebrano 3,5 tys. zł na rehabilitację 29-letniego Łukasza z Jezierni.

Biurowiec w wąwozie? Ratusz bliżej decyzji

Biurowiec w wąwozie? Ratusz bliżej decyzji

Czy zielona dolina niedaleko Starego Gaju stanie się placem budowy biurowca? Urząd Miasta znowu daje sobie dodatkowy czas na podjęcie takiej decyzji. Zamierza ją wydać najpóźniej za niecały miesiąc.

Wystawa "Ginące Zawody" w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach
30 września 2022, 17:00

Wystawa "Ginące Zawody" w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach

Galeria Piwnica w Puławach (Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Sieroszewskiego 4) zaprasza na wystawę fotografii Michała Landowskiego "Ginące Zawody". Otwarcie ekspozycji nastąpi 30 września o godz. 17.

Arkadiusz Onyszko stracił mandat radnego, ale pozostanie we władzach powiatu

Arkadiusz Onyszko stracił mandat radnego, ale pozostanie we władzach powiatu

Wygaszenie mandatu Arkadiuszowi Onyszce przez wojewodę lubelskiego nie kończy jego przygody z lokalną polityką. Były reprezentant Polski nadal będzie zasiadał w zarządzie powiatu, obok swojego partyjnego promotora – łęczyńskiego starosty. Tyle tylko, że nie będzie brać pieniędzy.

Studniówka Szlachetnej Paczki w Lublinie. Wystąpi m.in. Ala Tracz

Studniówka Szlachetnej Paczki w Lublinie. Wystąpi m.in. Ala Tracz

Uczestniczki 5. edycji The Voice Kids – Lena Tylus i Julka Bieniek a także reprezentantka Polski na Eurowizji Junior Ala Tracz wystąpią jutro w Lublinie, podczas Studniówki Szlachetnej Paczki.

Farbotka czyli ekskluzywne ręcznie szyte torebki ze Świdnika. Które są najpopularniejsze?
Złota Setka

Farbotka czyli ekskluzywne ręcznie szyte torebki ze Świdnika. Które są najpopularniejsze?

Rozmowa z Julią Farbotką, założycielką sklepu i pracowni z ekskluzywnymi ręcznie szytymi torebkami ze Świdnika.

12-latek ranił dwóch chłopaków? Policja zabezpieczyła nóż
z kraju
film

12-latek ranił dwóch chłopaków? Policja zabezpieczyła nóż

Wodzisław Śląski, Rybnik, Katowice (woj. śląskie). 15- i 17-latek z Wodzisławia Śląskiego zostali ugodzeni nożem. Nastolatkowie zostali przetransportowani do szpitali. Jak informuje policja, prawdopodobnym sprawcą jest 12-latek. Okoliczności zdarzenia są wyjaśniane, a sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem w Dosłownej
30 września 2022, 17:00

Spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem w Dosłownej

W piątek, 30 września o godz. 17 w Księgarni Dosłownej (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12) odbędzie się spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem.

Będzie demonstracja w Warszawie? Samorządowcy z ruchu Tak dla Polski ostrzegają

Będzie demonstracja w Warszawie? Samorządowcy z ruchu Tak dla Polski ostrzegają

Najpierw demonstracja przed siedzibą premiera, później wyłączanie latarń. Takie działania zapowiadają samorządowcy ze stowarzyszenia Tak dla Polski, jeśli nie dogadają się z rządem. A chodzi o duże pieniądze.

Czekały na to pokolenia kibiców. Motor Lublin żużlowym mistrzem Polski
dużo zdjęć
galeria

Czekały na to pokolenia kibiców. Motor Lublin żużlowym mistrzem Polski

Dwanaście punktów straty z pierwszego meczu udało się odrobić żużlowcom Motoru Lublin w rewanżowym spotkaniu finałowym PGE Ekstraligi. Lublinianie sięgnęli po złoto Drużynowych Mistrzostw Polski po raz pierwszy w historii.

Pięknie z zewnątrz i od środka. Kiedy otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa?
zdjęcia
galeria

Pięknie z zewnątrz i od środka. Kiedy otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa?

Dawny Syndykat Rolniczy w Hrubieszowie jest już po remoncie. – Mogę śmiało powiedzieć, że to obecnie najpiękniejszy budynek w naszym mieście – mówi burmistrz Marta Majewska i zdradza, kiedy przy ul. 3 Maja nastąpi oficjalne otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa.

Jacek Ziółkowski (Motor Lublin): Nie dokonaliśmy niemożliwego
galeria

Jacek Ziółkowski (Motor Lublin): Nie dokonaliśmy niemożliwego

Rozmowa z Jackiem Ziółkowskim, menadżerem Motoru Lublin

3-latek przygnieciony przez automatyczną bramę. Dziecko nie żyje
film

3-latek przygnieciony przez automatyczną bramę. Dziecko nie żyje

Nie żyje 3-letni chłopczyk, który został przygnieciony przez bramę automatyczną. Do tragicznego wypadku doszło w gminie Ksawerów w województwie łódzkim. Szczegóły zdarzenia wyjaśnia policja.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!