Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 stycznia 2009 r.
16:09
Edytuj ten wpis

Nie został prezydentem, ale będzie szefem Filharmonii

0 20 A A

Komisja konkursowa wskazała nowego szefa Filharmonii Lubelskiej. Jan Sęk wygrał dzięki decydującemu głosowi członka zarządu Arkadiuszowi Bratkowskiemu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jan Sęk jest byłym senatorem i byłym członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, pracuje w Zakładzie Badań Etnicznych UMCS, szefuje Fundacji Willa Polonia, dwa lata temu startował z poparcia PSL na prezydenta Lublina.

Wygrał konkurs dzięki decydującemu głosowi członka zarządu województwa Arkadiuszowi Bratkowskiemu.

W wyścigu do fotela dyrektora lubelskiej Filharmonii Sęk pokonał Stefana Müncha, pracownika Zakładu Kultury Literackiej i Obyczaju UMCS, prezesa Stowarzyszenia Pro Musica Antiqua oraz dziennikarza muzycznego.

Krzysztof Torończyk nadal będzie dyrektorem naczelnym Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Zarząd województwa powołał go na to stanowisko na kolejnych pięć lat. Zrobił bez ogłaszania konkursu, po uzyskaniu zgody Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Leszek Burakowski, po zmianie przepisów, będzie Sekretarzem Województwa. Dotychczas zajmował stanowisko Dyrektora Generalnego UM. Dostanie większe uprawnienia, m. in. będzie mógł w imieniu marszałka samodzielnie nadzorować jednostki samorządu województwa.
rp

Rozmowa z Janem Sękiem, kandydatem na prezydenta Lublina - październik 2006 r.

• Pięć zalet prezydenta Pruszkowskiego
- Muszę pięć? Jest młody i ma 8 lat doświadczenia, które kiedyś mu się przyda. Za kilka lat to będzie stabilny polityk. Na wielu imprezach pojawia się z żoną. To znak, że polityka cywilizuje się.

• A dla Lublina nic nie zrobił?
- Zrobił ścieżki rowerowe. Próbował budować kontakty międzynarodowe.

• Jak Pan ocenia swe szanse?
- Jestem zawodowym politologiem i człowiekiem spełnionym politycznie. Swój start oceniam jako powinność obywatelską. Mój program jest alternatywą wobec innych kandydatów. Inni mówią ogólnikowo ile zrobią dobrego, ja działam konkretnie.

• To prosimy o konkrety.
- Zainspirowałem powstanie międzynarodowego konkursu muzycznego dla niewidomych im. I. J. Paderewskiego,organizuję cykliczne koncerty: Rogowski in memoriam, C. Norwid - F. Chopin: śladami wielkiej przyjaźni, Papież Słowianin - zwiastun nadziei oraz Festyn Staropolski Convivium Lublinensis. Moja fundacja Willa Polonia zakłada w Nałęczowie Muzeum Kultury Rodzimej. Promuję skutecznie nasz region w kraju i w środowiskach polonijnych.

• A co z inwestycjami w Lublinie?
- Stawiam na nowatorską ideę przemysłów kulturalnych. Do muzeów i galerii nie musi się dokładać. Przykład? Tłumy w Muzeum Powstania Warszawskiego. Mamy stary most nad Bystrzycą. Nikt nie ma pomysłu, co z nim zrobić. A może, jak we Florencji, podświetlić go, postawić kramy kupieckie , stworzyć miejsce spacerów dla zakochanych.

Planuję rewitalizację Półbaszty na Starym Mieście. Tam może powstać Zaułek Unijny z carillionem (zespół dzwonów, wygrywających melodie - red). Europa kocha carilliony i na pewno da pieniądze na jego zrobienie. Teraz jedyny w Polsce carillion ma Gdańsk. I byłby to symbol tego, że w tych dwóch miastach rodziła się Nowa Polska.

• Może bardziej potrzeba inwestycji, które przyniosą miejsca pracy?
- Ale to są miejsca pracy. Turyści będą nocować, jeść w restauracjach, kupować pamiątki. Jesteśmy jednak stolicą najbiedniejszego regionu i nie łudźmy się, że szybko się z tego wyrwiemy. Lublin może być natomiast centrum produkcji biopaliw. To rozruszałoby ekonomię całego regionu. Inaczej na nas spojrzy Warszawa. Paliwa są przecież bronią strategiczną.

• Jaka tu rola prezydenta? To przedsiębiorcy postawią fabrykę, jeśli zwietrzą w tym interes.
- Prezydent ma tworzyć dobre warunki - dać uzbrojony teren, ulgi, zachęty, indywidualną obsługę dla inwestorów. Ja to potrafię. Zapewniłem sobie współpracę młodych, świetnie zorientowanych fachowców m. in. Krzysztofa Hetmana, dyrektora z Urzędu Marszałkowskiego.

• Kogo wyznaczy pan na swoich zastępców w ratuszu?
- Nie hołduję zasadzie mierny, ale wierny. Zastępcami zrobię ludzi formacji politycznych , które będą miały znaczący wpływ na Radę Miasta. Może to one wskażą trzech kandydatów, a ja wybiorę jednego, a może ja przygotuję trzy kandydatury a te opcje wskażą najlepszego.

• Lotnisko powinno być w Świdniku czy w Niedźwiadzie?
- To źle postawione pytanie. W rozsądnym czasie i kolejności lotniska powinny powstać w obu miejscach.

• Mówi pan wiele o kulturze, ale raczej o tej niszowej. Nie lepiej stworzyć wydarzenie, które ściągnie tłumy, niczym Przystanek Woodstock? Co z kulturą masową?
- Będzie Festiwal Kultury Staropolskiej. Chcę żeby trwał od kwietnia do października. Da stały napływ turystów. Na jedną imprezę przyjdzie 300, a na inną 750 osób.

• A kto będzie gwiazdą?
- Dlaczego każdy festiwal musi mieć gwiazdę?

• I ta impreza ma ściągnąć tłumy?
- W swoim czasie zapowiadano pod patronatem wojewody wielki koncert jednego z Beatlesów. I z tej gigantomanii nic nie wyszło.

• Przystanek Woodstock to też gigantomania?
- Nie ma u nas miejsca na taką imprezę ,proponuję pomyśleć o Festiwalu Kultury Słowiańskiej.

• Jest Pan za hipermarketem na górkach czechowskich?
- Sens mają konsultacje społeczne. Najchętniej widziałbym tam hipermarket sieci Społem. Każdy wykupując kartę członkowską, uprawniającą do zniżek, czułby się też współwłaścicielem.

• A co z komunikacją miejską?
- Trzeba wprowadzić pojazdy na gaz. Wybudować małą obwodnicę i żądać przyspieszenia budowy dużej obwodnicy Lublina. To nie może trwać w nieskończoność. Trzeba uporządkować okolice dworców z zatęchłych komórek.

• Czy obecna cena biletów jest dobra?
- Wiem z doświadczenia, że takie rzeczy trzeba głęboko przemyśleć ze specjalistami. Uśmiecham się ale rozwiązywania problemów komunikacji miejskiej nie należy zaczynać od skądinąd ważnej sprawy ceny biletów.

Rozmawiali: Rafał Panas i Dominik Smaga, październik 2006 r.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rafał Panas / 7 stycznia 2009 o 09:36
0
lubliniak napisał:
A co to za zawistne komentarze.A moze podac kto zlozyl oferte na to stanowisko?!Bo wedlug wczesniejszych informacji prasowych bylo tylko dwoch kandydatow.To jakiego innego wyboru mogl dokonac zarzad wojewodztwa.A ze wybral Seka.To dobrze.Sek bedzie naczelnym Filharmonii a Munch moze byc artystycznym.I po sprawie.A ze zmiany w Filharmonii sa konieczne to wszyscy wiedza.I ze dotychczasowe towarzystwo boi sie jakichkolwiek zmian to tez wiadomo.Jak zwykle co do kazdej zmiany slychac ujadanie,ale psy szczekaja a karawana jedzie dalej.


Witam i biję się w piersi - komisja konkursowa wybierała spośród pięciu kandydatów.
Pozdrawiam Rafał Panas


Witam i biję się w piersi - komisja konkursowa wybierała spośród pięciu kandydatów.
Pozdrawiam Rafał Panas rozwiń
Avatar
Gość / 6 stycznia 2009 o 23:49
0
Miałem okazję współpracować z dr. Sękiem kilka lat temu. To człowiek oddany kulturze i sztuce i nie jest to wybór polityczny. Dr Sęk przewodniczy fundacji Willa Polonia, która m.in. organizowała darmowe koncerty muzyki poważnej cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem lublinian. Przyjeżdzali na te koncerty wspaniali wykonawcy.
Myślę że Sęk to bardzo dobry wybór. Lubelska kultura zyskałą wspaniałego człowieka
Avatar
jack / 6 stycznia 2009 o 23:31
0
Wygrała jak zwykle polityka a nie rozsądek...
Avatar
Dariusz S. / 6 stycznia 2009 o 23:19
0
Zawistna bando przepełniona własnymi kompleksami
Czy ktoś z Was ciemnoty zastanowił się jak wiele pan Sęk zrobił dotychczas dla kultury i sławienia naszego miasta i kraju.
Obserwuje jego poczynania i jestem od wielu lat pełen podziwu dla jego wiedzy i zaangażowania w to co robi.
Jak wiele koncertów zorganizował w Lublinie, jak ciekawe były to przedsięwzięcia.
Miernoty - jak łatwo ukryć się za anonimowością internetu i zrzucać wszystko na politykierstwo.
Proszę wskażcie inną osobę w tym mieście, która społecznie zrobiła tak wiele dla muzyki w Lublinie.
Czekam !!!
Zawistna bando przepełniona własnymi kompleksami
Czy ktoś z Was ciemnoty zastanowił się jak wiele pan Sęk zrobił dotychczas dla kultury i sławienia naszego miasta i kraju.
Obserwuje jego poczynania i jestem od wielu lat pełen podziwu dla jego wiedzy i zaangażowania w to co robi.
Jak wiele koncertów zorganizował w Lublinie, jak ciekawe były to przedsięwzięcia.
Miernoty - jak łatwo ukryć się za anonimowością internetu i zrzucać wszystko na politykierstwo.
Proszę wskażcie inną osobę w tym mieście, która społecznie... rozwiń
Avatar
napoleon / 6 stycznia 2009 o 23:02
0
etr5 napisał:
Bo ja się do tego nie nadaję i nie należę do PSL.Oni nadają się do wszystkiego .Już jeden z Lublina był słynnym ministrem kultury ,który zapraszał po odznaczenie nieżyjącego Czapskiego.Ale się nadawał.
Swoją drogą, to bardziej byś rozwinął swoją wypowiedź, albo coś zjadłeś albo źle rozwinąłeś swoją myśl.Skoro Cię ubodło to pewnie jesteś prominentnym działaczem na stanowisku ,które zająłeś w wyniku konkursu.Podczas konkursu odpowiedzi były ustne,jakby były pisemne marne szanse

Jesli sie nie nadajesz, to widac, ze Ci zalezy, zeby tak kłapać po próżnicy!
Ale sie orientujesz kto byl ministerm od kultury kojarzonym z Czapskim tzn, znowu, ze jestes niedoinformowany...
Koniecznie sie gdzies zapisz moze do Lewicy to oni miewja pomysły z Czapskim, które to przypisuja chopkom z zielonej partii, ha, ha!

Jesli sie nie nadajesz, to widac, ze Ci zalezy, zeby tak kłapać po próżnicy!
Ale sie orientujesz kto byl ministerm od kultury kojarzonym z Czapskim tzn, znowu, ze jestes niedoinformowany...
Koniecznie sie gdzies zapisz moze do Lewicy to oni miewja pomysły z Czapskim, które to przypisuja chopkom z zielonej partii, ha, ha! rozwiń
Avatar
etr5 / 6 stycznia 2009 o 22:46
0
napoleon napisał:
Trudno ze sie Ciebie nie chcieli nigdzie!



Bo ja się do tego nie nadaję i nie należę do PSL.Oni nadają się do wszystkiego .Już jeden z Lublina był słynnym ministrem kultury ,który zapraszał po odznaczenie nieżyjącego Czapskiego.Ale się nadawał.
Swoją drogą, to bardziej byś rozwinął swoją wypowiedź, albo coś zjadłeś albo źle rozwinąłeś swoją myśl.Skoro Cię ubodło to pewnie jesteś prominentnym działaczem na stanowisku ,które zająłeś w wyniku konkursu.Podczas konkursu odpowiedzi były ustne,jakby były pisemne marne szanse



Bo ja się do tego nie nadaję i nie należę do PSL.Oni nadają się do wszystkiego .Już jeden z Lublina był słynnym ministrem kultury ,który zapraszał po odznaczenie nieżyjącego Czapskiego.Ale się nadawał.
Swoją drogą, to bardziej byś rozwinął swoją wypowiedź, albo coś zjadłeś albo źle rozwinąłeś swoją myśl.Skoro Cię ubodło to pewnie jesteś prominentnym działaczem na stanowisku ,które zająłeś w wyniku konkursu.Podczas konkursu odpowiedzi były ustne,jakby były pisemne marne szanse rozwiń
Avatar
dapo / 6 stycznia 2009 o 22:44
0
Brawo Bracia Chłopi! Tak trzymać! Górą NASI! Na pochybel POpraprańcom i Pisolom!
Avatar
lubliniak / 6 stycznia 2009 o 22:37
0
A co to za zawistne komentarze.A moze podac kto zlozyl oferte na to stanowisko?!Bo wedlug wczesniejszych informacji prasowych bylo tylko dwoch kandydatow.To jakiego innego wyboru mogl dokonac zarzad wojewodztwa.A ze wybral Seka.To dobrze.Sek bedzie naczelnym Filharmonii a Munch moze byc artystycznym.I po sprawie.A ze zmiany w Filharmonii sa konieczne to wszyscy wiedza.I ze dotychczasowe towarzystwo boi sie jakichkolwiek zmian to tez wiadomo.Jak zwykle co do kazdej zmiany slychac ujadanie,ale psy szczekaja a karawana jedzie dalej.
Avatar
światowiec / 6 stycznia 2009 o 22:18
0
Fon Krajan napisał:
No to już teraz Lubelscy Filharmonicy pojadą do Carnegie Hall...

Nawet w Bełżycach trudno było by ich zatrudnić, Sam wiesz, ze sie do tego nie nadajecie!
Avatar
tenor / 6 stycznia 2009 o 22:16
0
nutka napisał:
BOŻE CHROŃ FILHARMONIĘ LUBELSKĄ !!!!!

PRZED Czym ?
Chyba przed zwolnieniami!
Przeciez to banda nierobów i nieuków!
Moze troche kapitalizmu posmakować nie zawadzi!
Avatar
Rafał Panas / 7 stycznia 2009 o 09:36
0
lubliniak napisał:
A co to za zawistne komentarze.A moze podac kto zlozyl oferte na to stanowisko?!Bo wedlug wczesniejszych informacji prasowych bylo tylko dwoch kandydatow.To jakiego innego wyboru mogl dokonac zarzad wojewodztwa.A ze wybral Seka.To dobrze.Sek bedzie naczelnym Filharmonii a Munch moze byc artystycznym.I po sprawie.A ze zmiany w Filharmonii sa konieczne to wszyscy wiedza.I ze dotychczasowe towarzystwo boi sie jakichkolwiek zmian to tez wiadomo.Jak zwykle co do kazdej zmiany slychac ujadanie,ale psy szczekaja a karawana jedzie dalej.


Witam i biję się w piersi - komisja konkursowa wybierała spośród pięciu kandydatów.
Pozdrawiam Rafał Panas


Witam i biję się w piersi - komisja konkursowa wybierała spośród pięciu kandydatów.
Pozdrawiam Rafał Panas rozwiń
Avatar
Gość / 6 stycznia 2009 o 23:49
0
Miałem okazję współpracować z dr. Sękiem kilka lat temu. To człowiek oddany kulturze i sztuce i nie jest to wybór polityczny. Dr Sęk przewodniczy fundacji Willa Polonia, która m.in. organizowała darmowe koncerty muzyki poważnej cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem lublinian. Przyjeżdzali na te koncerty wspaniali wykonawcy.
Myślę że Sęk to bardzo dobry wybór. Lubelska kultura zyskałą wspaniałego człowieka
Avatar
jack / 6 stycznia 2009 o 23:31
0
Wygrała jak zwykle polityka a nie rozsądek...
Avatar
Dariusz S. / 6 stycznia 2009 o 23:19
0
Zawistna bando przepełniona własnymi kompleksami
Czy ktoś z Was ciemnoty zastanowił się jak wiele pan Sęk zrobił dotychczas dla kultury i sławienia naszego miasta i kraju.
Obserwuje jego poczynania i jestem od wielu lat pełen podziwu dla jego wiedzy i zaangażowania w to co robi.
Jak wiele koncertów zorganizował w Lublinie, jak ciekawe były to przedsięwzięcia.
Miernoty - jak łatwo ukryć się za anonimowością internetu i zrzucać wszystko na politykierstwo.
Proszę wskażcie inną osobę w tym mieście, która społecznie zrobiła tak wiele dla muzyki w Lublinie.
Czekam !!!
Zawistna bando przepełniona własnymi kompleksami
Czy ktoś z Was ciemnoty zastanowił się jak wiele pan Sęk zrobił dotychczas dla kultury i sławienia naszego miasta i kraju.
Obserwuje jego poczynania i jestem od wielu lat pełen podziwu dla jego wiedzy i zaangażowania w to co robi.
Jak wiele koncertów zorganizował w Lublinie, jak ciekawe były to przedsięwzięcia.
Miernoty - jak łatwo ukryć się za anonimowością internetu i zrzucać wszystko na politykierstwo.
Proszę wskażcie inną osobę w tym mieście, która społecznie... rozwiń
Avatar
napoleon / 6 stycznia 2009 o 23:02
0
etr5 napisał:
Bo ja się do tego nie nadaję i nie należę do PSL.Oni nadają się do wszystkiego .Już jeden z Lublina był słynnym ministrem kultury ,który zapraszał po odznaczenie nieżyjącego Czapskiego.Ale się nadawał.
Swoją drogą, to bardziej byś rozwinął swoją wypowiedź, albo coś zjadłeś albo źle rozwinąłeś swoją myśl.Skoro Cię ubodło to pewnie jesteś prominentnym działaczem na stanowisku ,które zająłeś w wyniku konkursu.Podczas konkursu odpowiedzi były ustne,jakby były pisemne marne szanse

Jesli sie nie nadajesz, to widac, ze Ci zalezy, zeby tak kłapać po próżnicy!
Ale sie orientujesz kto byl ministerm od kultury kojarzonym z Czapskim tzn, znowu, ze jestes niedoinformowany...
Koniecznie sie gdzies zapisz moze do Lewicy to oni miewja pomysły z Czapskim, które to przypisuja chopkom z zielonej partii, ha, ha!

Jesli sie nie nadajesz, to widac, ze Ci zalezy, zeby tak kłapać po próżnicy!
Ale sie orientujesz kto byl ministerm od kultury kojarzonym z Czapskim tzn, znowu, ze jestes niedoinformowany...
Koniecznie sie gdzies zapisz moze do Lewicy to oni miewja pomysły z Czapskim, które to przypisuja chopkom z zielonej partii, ha, ha! rozwiń
Avatar
etr5 / 6 stycznia 2009 o 22:46
0
napoleon napisał:
Trudno ze sie Ciebie nie chcieli nigdzie!



Bo ja się do tego nie nadaję i nie należę do PSL.Oni nadają się do wszystkiego .Już jeden z Lublina był słynnym ministrem kultury ,który zapraszał po odznaczenie nieżyjącego Czapskiego.Ale się nadawał.
Swoją drogą, to bardziej byś rozwinął swoją wypowiedź, albo coś zjadłeś albo źle rozwinąłeś swoją myśl.Skoro Cię ubodło to pewnie jesteś prominentnym działaczem na stanowisku ,które zająłeś w wyniku konkursu.Podczas konkursu odpowiedzi były ustne,jakby były pisemne marne szanse



Bo ja się do tego nie nadaję i nie należę do PSL.Oni nadają się do wszystkiego .Już jeden z Lublina był słynnym ministrem kultury ,który zapraszał po odznaczenie nieżyjącego Czapskiego.Ale się nadawał.
Swoją drogą, to bardziej byś rozwinął swoją wypowiedź, albo coś zjadłeś albo źle rozwinąłeś swoją myśl.Skoro Cię ubodło to pewnie jesteś prominentnym działaczem na stanowisku ,które zająłeś w wyniku konkursu.Podczas konkursu odpowiedzi były ustne,jakby były pisemne marne szanse rozwiń
Avatar
dapo / 6 stycznia 2009 o 22:44
0
Brawo Bracia Chłopi! Tak trzymać! Górą NASI! Na pochybel POpraprańcom i Pisolom!
Avatar
lubliniak / 6 stycznia 2009 o 22:37
0
A co to za zawistne komentarze.A moze podac kto zlozyl oferte na to stanowisko?!Bo wedlug wczesniejszych informacji prasowych bylo tylko dwoch kandydatow.To jakiego innego wyboru mogl dokonac zarzad wojewodztwa.A ze wybral Seka.To dobrze.Sek bedzie naczelnym Filharmonii a Munch moze byc artystycznym.I po sprawie.A ze zmiany w Filharmonii sa konieczne to wszyscy wiedza.I ze dotychczasowe towarzystwo boi sie jakichkolwiek zmian to tez wiadomo.Jak zwykle co do kazdej zmiany slychac ujadanie,ale psy szczekaja a karawana jedzie dalej.
Avatar
światowiec / 6 stycznia 2009 o 22:18
0
Fon Krajan napisał:
No to już teraz Lubelscy Filharmonicy pojadą do Carnegie Hall...

Nawet w Bełżycach trudno było by ich zatrudnić, Sam wiesz, ze sie do tego nie nadajecie!
Avatar
tenor / 6 stycznia 2009 o 22:16
0
nutka napisał:
BOŻE CHROŃ FILHARMONIĘ LUBELSKĄ !!!!!

PRZED Czym ?
Chyba przed zwolnieniami!
Przeciez to banda nierobów i nieuków!
Moze troche kapitalizmu posmakować nie zawadzi!
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek 2 0

Już w sierpniu wypłacane mają być pierwsze 300 zł dodatku na każde uczące się dziecko. Ale otrzymają je osoby, które wnioski o wypłatę złożyły w lipcu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 11

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 3

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 138 58

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 1

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 67 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 7

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 12

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!