Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 stycznia 2009 r.
16:09
Edytuj ten wpis

Nie został prezydentem, ale będzie szefem Filharmonii

0 20 A A

Komisja konkursowa wskazała nowego szefa Filharmonii Lubelskiej. Jan Sęk wygrał dzięki decydującemu głosowi członka zarządu Arkadiuszowi Bratkowskiemu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jan Sęk jest byłym senatorem i byłym członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, pracuje w Zakładzie Badań Etnicznych UMCS, szefuje Fundacji Willa Polonia, dwa lata temu startował z poparcia PSL na prezydenta Lublina.

Wygrał konkurs dzięki decydującemu głosowi członka zarządu województwa Arkadiuszowi Bratkowskiemu.

W wyścigu do fotela dyrektora lubelskiej Filharmonii Sęk pokonał Stefana Müncha, pracownika Zakładu Kultury Literackiej i Obyczaju UMCS, prezesa Stowarzyszenia Pro Musica Antiqua oraz dziennikarza muzycznego.

Krzysztof Torończyk nadal będzie dyrektorem naczelnym Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Zarząd województwa powołał go na to stanowisko na kolejnych pięć lat. Zrobił bez ogłaszania konkursu, po uzyskaniu zgody Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Leszek Burakowski, po zmianie przepisów, będzie Sekretarzem Województwa. Dotychczas zajmował stanowisko Dyrektora Generalnego UM. Dostanie większe uprawnienia, m. in. będzie mógł w imieniu marszałka samodzielnie nadzorować jednostki samorządu województwa.
rp

Rozmowa z Janem Sękiem, kandydatem na prezydenta Lublina - październik 2006 r.

• Pięć zalet prezydenta Pruszkowskiego
- Muszę pięć? Jest młody i ma 8 lat doświadczenia, które kiedyś mu się przyda. Za kilka lat to będzie stabilny polityk. Na wielu imprezach pojawia się z żoną. To znak, że polityka cywilizuje się.

• A dla Lublina nic nie zrobił?
- Zrobił ścieżki rowerowe. Próbował budować kontakty międzynarodowe.

• Jak Pan ocenia swe szanse?
- Jestem zawodowym politologiem i człowiekiem spełnionym politycznie. Swój start oceniam jako powinność obywatelską. Mój program jest alternatywą wobec innych kandydatów. Inni mówią ogólnikowo ile zrobią dobrego, ja działam konkretnie.

• To prosimy o konkrety.
- Zainspirowałem powstanie międzynarodowego konkursu muzycznego dla niewidomych im. I. J. Paderewskiego,organizuję cykliczne koncerty: Rogowski in memoriam, C. Norwid - F. Chopin: śladami wielkiej przyjaźni, Papież Słowianin - zwiastun nadziei oraz Festyn Staropolski Convivium Lublinensis. Moja fundacja Willa Polonia zakłada w Nałęczowie Muzeum Kultury Rodzimej. Promuję skutecznie nasz region w kraju i w środowiskach polonijnych.

• A co z inwestycjami w Lublinie?
- Stawiam na nowatorską ideę przemysłów kulturalnych. Do muzeów i galerii nie musi się dokładać. Przykład? Tłumy w Muzeum Powstania Warszawskiego. Mamy stary most nad Bystrzycą. Nikt nie ma pomysłu, co z nim zrobić. A może, jak we Florencji, podświetlić go, postawić kramy kupieckie , stworzyć miejsce spacerów dla zakochanych.

Planuję rewitalizację Półbaszty na Starym Mieście. Tam może powstać Zaułek Unijny z carillionem (zespół dzwonów, wygrywających melodie - red). Europa kocha carilliony i na pewno da pieniądze na jego zrobienie. Teraz jedyny w Polsce carillion ma Gdańsk. I byłby to symbol tego, że w tych dwóch miastach rodziła się Nowa Polska.

• Może bardziej potrzeba inwestycji, które przyniosą miejsca pracy?
- Ale to są miejsca pracy. Turyści będą nocować, jeść w restauracjach, kupować pamiątki. Jesteśmy jednak stolicą najbiedniejszego regionu i nie łudźmy się, że szybko się z tego wyrwiemy. Lublin może być natomiast centrum produkcji biopaliw. To rozruszałoby ekonomię całego regionu. Inaczej na nas spojrzy Warszawa. Paliwa są przecież bronią strategiczną.

• Jaka tu rola prezydenta? To przedsiębiorcy postawią fabrykę, jeśli zwietrzą w tym interes.
- Prezydent ma tworzyć dobre warunki - dać uzbrojony teren, ulgi, zachęty, indywidualną obsługę dla inwestorów. Ja to potrafię. Zapewniłem sobie współpracę młodych, świetnie zorientowanych fachowców m. in. Krzysztofa Hetmana, dyrektora z Urzędu Marszałkowskiego.

• Kogo wyznaczy pan na swoich zastępców w ratuszu?
- Nie hołduję zasadzie mierny, ale wierny. Zastępcami zrobię ludzi formacji politycznych , które będą miały znaczący wpływ na Radę Miasta. Może to one wskażą trzech kandydatów, a ja wybiorę jednego, a może ja przygotuję trzy kandydatury a te opcje wskażą najlepszego.

• Lotnisko powinno być w Świdniku czy w Niedźwiadzie?
- To źle postawione pytanie. W rozsądnym czasie i kolejności lotniska powinny powstać w obu miejscach.

• Mówi pan wiele o kulturze, ale raczej o tej niszowej. Nie lepiej stworzyć wydarzenie, które ściągnie tłumy, niczym Przystanek Woodstock? Co z kulturą masową?
- Będzie Festiwal Kultury Staropolskiej. Chcę żeby trwał od kwietnia do października. Da stały napływ turystów. Na jedną imprezę przyjdzie 300, a na inną 750 osób.

• A kto będzie gwiazdą?
- Dlaczego każdy festiwal musi mieć gwiazdę?

• I ta impreza ma ściągnąć tłumy?
- W swoim czasie zapowiadano pod patronatem wojewody wielki koncert jednego z Beatlesów. I z tej gigantomanii nic nie wyszło.

• Przystanek Woodstock to też gigantomania?
- Nie ma u nas miejsca na taką imprezę ,proponuję pomyśleć o Festiwalu Kultury Słowiańskiej.

• Jest Pan za hipermarketem na górkach czechowskich?
- Sens mają konsultacje społeczne. Najchętniej widziałbym tam hipermarket sieci Społem. Każdy wykupując kartę członkowską, uprawniającą do zniżek, czułby się też współwłaścicielem.

• A co z komunikacją miejską?
- Trzeba wprowadzić pojazdy na gaz. Wybudować małą obwodnicę i żądać przyspieszenia budowy dużej obwodnicy Lublina. To nie może trwać w nieskończoność. Trzeba uporządkować okolice dworców z zatęchłych komórek.

• Czy obecna cena biletów jest dobra?
- Wiem z doświadczenia, że takie rzeczy trzeba głęboko przemyśleć ze specjalistami. Uśmiecham się ale rozwiązywania problemów komunikacji miejskiej nie należy zaczynać od skądinąd ważnej sprawy ceny biletów.

Rozmawiali: Rafał Panas i Dominik Smaga, październik 2006 r.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rafał Panas / 7 stycznia 2009 r. o 09:36
0
lubliniak napisał:
A co to za zawistne komentarze.A moze podac kto zlozyl oferte na to stanowisko?!Bo wedlug wczesniejszych informacji prasowych bylo tylko dwoch kandydatow.To jakiego innego wyboru mogl dokonac zarzad wojewodztwa.A ze wybral Seka.To dobrze.Sek bedzie naczelnym Filharmonii a Munch moze byc artystycznym.I po sprawie.A ze zmiany w Filharmonii sa konieczne to wszyscy wiedza.I ze dotychczasowe towarzystwo boi sie jakichkolwiek zmian to tez wiadomo.Jak zwykle co do kazdej zmiany slychac ujadanie,ale psy szczekaja a karawana jedzie dalej.


Witam i biję się w piersi - komisja konkursowa wybierała spośród pięciu kandydatów.
Pozdrawiam Rafał Panas


Witam i biję się w piersi - komisja konkursowa wybierała spośród pięciu kandydatów.
Pozdrawiam Rafał Panas rozwiń
Avatar
Gość / 6 stycznia 2009 r. o 23:49
0
Miałem okazję współpracować z dr. Sękiem kilka lat temu. To człowiek oddany kulturze i sztuce i nie jest to wybór polityczny. Dr Sęk przewodniczy fundacji Willa Polonia, która m.in. organizowała darmowe koncerty muzyki poważnej cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem lublinian. Przyjeżdzali na te koncerty wspaniali wykonawcy.
Myślę że Sęk to bardzo dobry wybór. Lubelska kultura zyskałą wspaniałego człowieka
Avatar
jack / 6 stycznia 2009 r. o 23:31
0
Wygrała jak zwykle polityka a nie rozsądek...
Avatar
Dariusz S. / 6 stycznia 2009 r. o 23:19
0
Zawistna bando przepełniona własnymi kompleksami
Czy ktoś z Was ciemnoty zastanowił się jak wiele pan Sęk zrobił dotychczas dla kultury i sławienia naszego miasta i kraju.
Obserwuje jego poczynania i jestem od wielu lat pełen podziwu dla jego wiedzy i zaangażowania w to co robi.
Jak wiele koncertów zorganizował w Lublinie, jak ciekawe były to przedsięwzięcia.
Miernoty - jak łatwo ukryć się za anonimowością internetu i zrzucać wszystko na politykierstwo.
Proszę wskażcie inną osobę w tym mieście, która społecznie zrobiła tak wiele dla muzyki w Lublinie.
Czekam !!!
Zawistna bando przepełniona własnymi kompleksami
Czy ktoś z Was ciemnoty zastanowił się jak wiele pan Sęk zrobił dotychczas dla kultury i sławienia naszego miasta i kraju.
Obserwuje jego poczynania i jestem od wielu lat pełen podziwu dla jego wiedzy i zaangażowania w to co robi.
Jak wiele koncertów zorganizował w Lublinie, jak ciekawe były to przedsięwzięcia.
Miernoty - jak łatwo ukryć się za anonimowością internetu i zrzucać wszystko na politykierstwo.
Proszę wskażcie inną osobę w tym mieście, która społecznie... rozwiń
Avatar
napoleon / 6 stycznia 2009 r. o 23:02
0
etr5 napisał:
Bo ja się do tego nie nadaję i nie należę do PSL.Oni nadają się do wszystkiego .Już jeden z Lublina był słynnym ministrem kultury ,który zapraszał po odznaczenie nieżyjącego Czapskiego.Ale się nadawał.
Swoją drogą, to bardziej byś rozwinął swoją wypowiedź, albo coś zjadłeś albo źle rozwinąłeś swoją myśl.Skoro Cię ubodło to pewnie jesteś prominentnym działaczem na stanowisku ,które zająłeś w wyniku konkursu.Podczas konkursu odpowiedzi były ustne,jakby były pisemne marne szanse

Jesli sie nie nadajesz, to widac, ze Ci zalezy, zeby tak kłapać po próżnicy!
Ale sie orientujesz kto byl ministerm od kultury kojarzonym z Czapskim tzn, znowu, ze jestes niedoinformowany...
Koniecznie sie gdzies zapisz moze do Lewicy to oni miewja pomysły z Czapskim, które to przypisuja chopkom z zielonej partii, ha, ha!

Jesli sie nie nadajesz, to widac, ze Ci zalezy, zeby tak kłapać po próżnicy!
Ale sie orientujesz kto byl ministerm od kultury kojarzonym z Czapskim tzn, znowu, ze jestes niedoinformowany...
Koniecznie sie gdzies zapisz moze do Lewicy to oni miewja pomysły z Czapskim, które to przypisuja chopkom z zielonej partii, ha, ha! rozwiń
Avatar
etr5 / 6 stycznia 2009 r. o 22:46
0
napoleon napisał:
Trudno ze sie Ciebie nie chcieli nigdzie!



Bo ja się do tego nie nadaję i nie należę do PSL.Oni nadają się do wszystkiego .Już jeden z Lublina był słynnym ministrem kultury ,który zapraszał po odznaczenie nieżyjącego Czapskiego.Ale się nadawał.
Swoją drogą, to bardziej byś rozwinął swoją wypowiedź, albo coś zjadłeś albo źle rozwinąłeś swoją myśl.Skoro Cię ubodło to pewnie jesteś prominentnym działaczem na stanowisku ,które zająłeś w wyniku konkursu.Podczas konkursu odpowiedzi były ustne,jakby były pisemne marne szanse



Bo ja się do tego nie nadaję i nie należę do PSL.Oni nadają się do wszystkiego .Już jeden z Lublina był słynnym ministrem kultury ,który zapraszał po odznaczenie nieżyjącego Czapskiego.Ale się nadawał.
Swoją drogą, to bardziej byś rozwinął swoją wypowiedź, albo coś zjadłeś albo źle rozwinąłeś swoją myśl.Skoro Cię ubodło to pewnie jesteś prominentnym działaczem na stanowisku ,które zająłeś w wyniku konkursu.Podczas konkursu odpowiedzi były ustne,jakby były pisemne marne szanse rozwiń
Avatar
dapo / 6 stycznia 2009 r. o 22:44
0
Brawo Bracia Chłopi! Tak trzymać! Górą NASI! Na pochybel POpraprańcom i Pisolom!
Avatar
lubliniak / 6 stycznia 2009 r. o 22:37
0
A co to za zawistne komentarze.A moze podac kto zlozyl oferte na to stanowisko?!Bo wedlug wczesniejszych informacji prasowych bylo tylko dwoch kandydatow.To jakiego innego wyboru mogl dokonac zarzad wojewodztwa.A ze wybral Seka.To dobrze.Sek bedzie naczelnym Filharmonii a Munch moze byc artystycznym.I po sprawie.A ze zmiany w Filharmonii sa konieczne to wszyscy wiedza.I ze dotychczasowe towarzystwo boi sie jakichkolwiek zmian to tez wiadomo.Jak zwykle co do kazdej zmiany slychac ujadanie,ale psy szczekaja a karawana jedzie dalej.
Avatar
światowiec / 6 stycznia 2009 r. o 22:18
0
Fon Krajan napisał:
No to już teraz Lubelscy Filharmonicy pojadą do Carnegie Hall...

Nawet w Bełżycach trudno było by ich zatrudnić, Sam wiesz, ze sie do tego nie nadajecie!
Avatar
tenor / 6 stycznia 2009 r. o 22:16
0
nutka napisał:
BOŻE CHROŃ FILHARMONIĘ LUBELSKĄ !!!!!

PRZED Czym ?
Chyba przed zwolnieniami!
Przeciez to banda nierobów i nieuków!
Moze troche kapitalizmu posmakować nie zawadzi!
Avatar
Rafał Panas / 7 stycznia 2009 r. o 09:36
0
lubliniak napisał:
A co to za zawistne komentarze.A moze podac kto zlozyl oferte na to stanowisko?!Bo wedlug wczesniejszych informacji prasowych bylo tylko dwoch kandydatow.To jakiego innego wyboru mogl dokonac zarzad wojewodztwa.A ze wybral Seka.To dobrze.Sek bedzie naczelnym Filharmonii a Munch moze byc artystycznym.I po sprawie.A ze zmiany w Filharmonii sa konieczne to wszyscy wiedza.I ze dotychczasowe towarzystwo boi sie jakichkolwiek zmian to tez wiadomo.Jak zwykle co do kazdej zmiany slychac ujadanie,ale psy szczekaja a karawana jedzie dalej.


Witam i biję się w piersi - komisja konkursowa wybierała spośród pięciu kandydatów.
Pozdrawiam Rafał Panas


Witam i biję się w piersi - komisja konkursowa wybierała spośród pięciu kandydatów.
Pozdrawiam Rafał Panas rozwiń
Avatar
Gość / 6 stycznia 2009 r. o 23:49
0
Miałem okazję współpracować z dr. Sękiem kilka lat temu. To człowiek oddany kulturze i sztuce i nie jest to wybór polityczny. Dr Sęk przewodniczy fundacji Willa Polonia, która m.in. organizowała darmowe koncerty muzyki poważnej cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem lublinian. Przyjeżdzali na te koncerty wspaniali wykonawcy.
Myślę że Sęk to bardzo dobry wybór. Lubelska kultura zyskałą wspaniałego człowieka
Avatar
jack / 6 stycznia 2009 r. o 23:31
0
Wygrała jak zwykle polityka a nie rozsądek...
Avatar
Dariusz S. / 6 stycznia 2009 r. o 23:19
0
Zawistna bando przepełniona własnymi kompleksami
Czy ktoś z Was ciemnoty zastanowił się jak wiele pan Sęk zrobił dotychczas dla kultury i sławienia naszego miasta i kraju.
Obserwuje jego poczynania i jestem od wielu lat pełen podziwu dla jego wiedzy i zaangażowania w to co robi.
Jak wiele koncertów zorganizował w Lublinie, jak ciekawe były to przedsięwzięcia.
Miernoty - jak łatwo ukryć się za anonimowością internetu i zrzucać wszystko na politykierstwo.
Proszę wskażcie inną osobę w tym mieście, która społecznie zrobiła tak wiele dla muzyki w Lublinie.
Czekam !!!
Zawistna bando przepełniona własnymi kompleksami
Czy ktoś z Was ciemnoty zastanowił się jak wiele pan Sęk zrobił dotychczas dla kultury i sławienia naszego miasta i kraju.
Obserwuje jego poczynania i jestem od wielu lat pełen podziwu dla jego wiedzy i zaangażowania w to co robi.
Jak wiele koncertów zorganizował w Lublinie, jak ciekawe były to przedsięwzięcia.
Miernoty - jak łatwo ukryć się za anonimowością internetu i zrzucać wszystko na politykierstwo.
Proszę wskażcie inną osobę w tym mieście, która społecznie... rozwiń
Avatar
napoleon / 6 stycznia 2009 r. o 23:02
0
etr5 napisał:
Bo ja się do tego nie nadaję i nie należę do PSL.Oni nadają się do wszystkiego .Już jeden z Lublina był słynnym ministrem kultury ,który zapraszał po odznaczenie nieżyjącego Czapskiego.Ale się nadawał.
Swoją drogą, to bardziej byś rozwinął swoją wypowiedź, albo coś zjadłeś albo źle rozwinąłeś swoją myśl.Skoro Cię ubodło to pewnie jesteś prominentnym działaczem na stanowisku ,które zająłeś w wyniku konkursu.Podczas konkursu odpowiedzi były ustne,jakby były pisemne marne szanse

Jesli sie nie nadajesz, to widac, ze Ci zalezy, zeby tak kłapać po próżnicy!
Ale sie orientujesz kto byl ministerm od kultury kojarzonym z Czapskim tzn, znowu, ze jestes niedoinformowany...
Koniecznie sie gdzies zapisz moze do Lewicy to oni miewja pomysły z Czapskim, które to przypisuja chopkom z zielonej partii, ha, ha!

Jesli sie nie nadajesz, to widac, ze Ci zalezy, zeby tak kłapać po próżnicy!
Ale sie orientujesz kto byl ministerm od kultury kojarzonym z Czapskim tzn, znowu, ze jestes niedoinformowany...
Koniecznie sie gdzies zapisz moze do Lewicy to oni miewja pomysły z Czapskim, które to przypisuja chopkom z zielonej partii, ha, ha! rozwiń
Avatar
etr5 / 6 stycznia 2009 r. o 22:46
0
napoleon napisał:
Trudno ze sie Ciebie nie chcieli nigdzie!



Bo ja się do tego nie nadaję i nie należę do PSL.Oni nadają się do wszystkiego .Już jeden z Lublina był słynnym ministrem kultury ,który zapraszał po odznaczenie nieżyjącego Czapskiego.Ale się nadawał.
Swoją drogą, to bardziej byś rozwinął swoją wypowiedź, albo coś zjadłeś albo źle rozwinąłeś swoją myśl.Skoro Cię ubodło to pewnie jesteś prominentnym działaczem na stanowisku ,które zająłeś w wyniku konkursu.Podczas konkursu odpowiedzi były ustne,jakby były pisemne marne szanse



Bo ja się do tego nie nadaję i nie należę do PSL.Oni nadają się do wszystkiego .Już jeden z Lublina był słynnym ministrem kultury ,który zapraszał po odznaczenie nieżyjącego Czapskiego.Ale się nadawał.
Swoją drogą, to bardziej byś rozwinął swoją wypowiedź, albo coś zjadłeś albo źle rozwinąłeś swoją myśl.Skoro Cię ubodło to pewnie jesteś prominentnym działaczem na stanowisku ,które zająłeś w wyniku konkursu.Podczas konkursu odpowiedzi były ustne,jakby były pisemne marne szanse rozwiń
Avatar
dapo / 6 stycznia 2009 r. o 22:44
0
Brawo Bracia Chłopi! Tak trzymać! Górą NASI! Na pochybel POpraprańcom i Pisolom!
Avatar
lubliniak / 6 stycznia 2009 r. o 22:37
0
A co to za zawistne komentarze.A moze podac kto zlozyl oferte na to stanowisko?!Bo wedlug wczesniejszych informacji prasowych bylo tylko dwoch kandydatow.To jakiego innego wyboru mogl dokonac zarzad wojewodztwa.A ze wybral Seka.To dobrze.Sek bedzie naczelnym Filharmonii a Munch moze byc artystycznym.I po sprawie.A ze zmiany w Filharmonii sa konieczne to wszyscy wiedza.I ze dotychczasowe towarzystwo boi sie jakichkolwiek zmian to tez wiadomo.Jak zwykle co do kazdej zmiany slychac ujadanie,ale psy szczekaja a karawana jedzie dalej.
Avatar
światowiec / 6 stycznia 2009 r. o 22:18
0
Fon Krajan napisał:
No to już teraz Lubelscy Filharmonicy pojadą do Carnegie Hall...

Nawet w Bełżycach trudno było by ich zatrudnić, Sam wiesz, ze sie do tego nie nadajecie!
Avatar
tenor / 6 stycznia 2009 r. o 22:16
0
nutka napisał:
BOŻE CHROŃ FILHARMONIĘ LUBELSKĄ !!!!!

PRZED Czym ?
Chyba przed zwolnieniami!
Przeciez to banda nierobów i nieuków!
Moze troche kapitalizmu posmakować nie zawadzi!
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ostre porachunki w Rykach. W ruch poszedł kij basebollowy

Ostre porachunki w Rykach. W ruch poszedł kij basebollowy

W sobotę w Rykach trzech mężczyzn zaatakowało 25-latka.

Zniknął, bo był komunistą. Działacze lewicy apelują o powrót budowniczego Biłgoraja

Zniknął, bo był komunistą. Działacze lewicy apelują o powrót budowniczego Biłgoraja

Józef Dechnik urodził się 112 lat temu, nie żyje od blisko 40., a nadal budzi emocje. Środowiska lewicowe szykują apel do wojewody lubelskiego, bo chcą przywrócenia usuniętego z Biłgoraja pomnika I sekretarza KW PZPR. Uważają, że zasługi dawnego partyjnego działacza dla powojennego rozwoju tego miasta są tak istotne, że nie wolno o nich zapominać.

Przekaż swój 1 proc. lubelskim organizacjom. Fundacja namawia Ratusz do promocji

Przekaż swój 1 proc. lubelskim organizacjom. Fundacja namawia Ratusz do promocji

Rozszerzenie miejskiej akcji „Rozlicz PIT w Lublinie” proponuje prezydentowi Fundacja Wolności, która złożyła oficjalny wniosek w tej sprawie. Oczekuje one, że Ratusz będzie nie tylko namawiał do rozliczania się z podatku w Lublinie, ale również do przekazywania swojego 1 proc. podatku lubelskim organizacjom pożytku publicznego.

Górnik Łęczna mocnym akcentem zakończy zgrupowanie w Turcji
film

Górnik Łęczna mocnym akcentem zakończy zgrupowanie w Turcji

Piłkarze Górnika Łęczna powoli zbliżają się do końca zgrupowania w tureckiej Antalyi. W czwartek zespół trenera Kamila Kieresia rozegra ostatnie mecze kontrolne

Nieoczekiwana decyzja starosty. W ten sposób pozbędzie się innych członków zarządu?

Nieoczekiwana decyzja starosty. W ten sposób pozbędzie się innych członków zarządu?

Starosta kraśnicki Andrzej Rolla (Prawo i Sprawiedliwość) złożył dzisiaj rezygnację z pełnionej funkcji. Powodów tej decyzji jednak nie podał.

Lublin. Zmiany granic obwodów w szkołach podstawowych
galeria

Lublin. Zmiany granic obwodów w szkołach podstawowych

Od września niektóre ulice Czechowa, Czubów i Węglina mają być przypisane do innych podstawówek niż dotąd. Jutro nad takimi zmianami głosować ma Rada Miasta.

To oni napadli na piosenkarza disco polo. Jeden miał toporo-młotek

To oni napadli na piosenkarza disco polo. Jeden miał toporo-młotek

Jeszcze w środę młodzi mężczyźni mają zostać doprowadzeni do prokuratury. Temu, który użył toporo-młotka grozi do ośmiu lat więzienia.

Karnety na mecze Motoru Lublin w sprzedaży od 1 lutego

Karnety na mecze Motoru Lublin w sprzedaży od 1 lutego

W najbliższy wtorek, 1 lutego rozpocznie się sprzedaż karnetów na mecze Motoru w rundzie wiosennej sezonu 2021/2022. Żółto-biało-niebiescy w obecnych rozgrywkach rozegrają przed własną publicznością jeszcze siedem spotkań.

Puławianin idzie jak burza. Wygrał dwa odcinki telewizyjnego teleturnieju i pobił rekord

Puławianin idzie jak burza. Wygrał dwa odcinki telewizyjnego teleturnieju i pobił rekord

Grzegorz Sierocki, marketingowiec i fotograf z Puław, wygrał dwa ostatnie odcinki popularnego teleturnieju Va Banque, emitowanego na antenie telewizyjnej Dwójki. W ostatnim pobił rekord odcinka, wygrywając prawie 21 tys. zł. Kolejny zobaczymy już dziś wieczorem.

Andrusiewicz jasno. Najgorzej jest w trzech województwach

Andrusiewicz jasno. Najgorzej jest w trzech województwach

Epidemia nabiera tempa. Musimy być przygotowani na wzrosty liczby zakażeń SARS-CoV-2 w najbliższych dniach, nawet powyżej 60 tys. - powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Podał, że wariant koronawirusa omikron stanowi 42 proc. wszystkich sekwencjonowanych próbek.

Fajne Ferie na Węglinie i Czubach Południowych
14 lutego 2022, 9:00

Fajne Ferie na Węglinie i Czubach Południowych

Dzielnicowe Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) oraz Czuby Południowe (ul. Wyżynna 16) zapraszają dzieci w wieku 7-12 lat do uczestnictwa w zimowych warsztatach artystyczno-edukacyjnych z okazji ferii.

Lekkoatletka Malwina Kopron wspiera WOŚP. Można wylicytować wyjątkową pamiątkę
Zdjęcia
galeria
film

Lekkoatletka Malwina Kopron wspiera WOŚP. Można wylicytować wyjątkową pamiątkę

Malwina Kopron, lekkoatletka lubelskiego klubu, medalistka Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata, wystawiła na aukcję charytatywną Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy swój młot startowy. To dla niej wyjątkowa pamiątka i gratka dla fanów sportu

Ze Świdnika polecimy nad Morze Śródziemne. I nie tylko

Ze Świdnika polecimy nad Morze Śródziemne. I nie tylko

Już wiadomo, gdzie będziemy mogli polecieć latem z lubelskiego lotniska. Wrócą loty do Burgas w Bułgarii, chorwackiego Splitu oraz nad polskie morze do Gdańska. Po kilku latach przerwy w ofercie przewoźników znajdzie się także turecki kurort Antalya nad Morzem Śródziemnym.

Lider AgroUnii miał być inwigilowany Pegasusem. "Kaczyński był ze mną w konfesjonale, był ze mną w łóżku"
film

Lider AgroUnii miał być inwigilowany Pegasusem. "Kaczyński był ze mną w konfesjonale, był ze mną w łóżku"

Warszawa. - Mamy do czynienia z niebywałym skandalem – powiedział lider AgroUnii Michał Kołodziejczak na konferencji prasowej przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości. Działacz odniósł się do doniesień Citizen Lab o dwóch kolejnych przypadkach użycia systemu szpiegującego Pegasus w Polsce. Inwigilowani mieli być współautor książki o Mariuszu Kamińskim Tomasz Szwejgiert oraz właśnie lider AgroUnii.

Szybki jak Przemysław Czarnek. Limuzyna z ministrem w środku pędziła 180 km/h

Szybki jak Przemysław Czarnek. Limuzyna z ministrem w środku pędziła 180 km/h

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek jest bardzo zajętym człowiekiem i z tego powodu dużo podróżuje. Dziennikarze przyłapali go na tym, że jechał limuzyną z Lublina do Warszawy z prędkością 180 km/h. – Wszędzie go wożą, ma swoją świtę, a kierowca służbowej limuzyny w nosie ma przepisy – pisze dzisiaj "Fakt"

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!