Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 listopada 2020 r.
7:20

Nocna bitwa na słowne ciosy, czyli... co się wygaduje w Radzie Miasta Lublin

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
31 39 A A
(fot. Um Lublin)

Zaczęło się od jednej błyskawicy, skończyło burzą do północy i wzajemnym obrażaniem. Tak niecodzienny przebieg przybrało czwartkowe posiedzenie Rady Miasta Lublin. – Chwały nam ta dyskusja nie przynosi – prosił o milczenie jeden z radnych, ale nic nie zdziałał. Wymiana słownych ciosów rozkręciła się jeszcze bardziej. Na internetowym ringu nie zabrakło nawet damskich bokserów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pierwsza oberwała Anna Ryfka, miejska radna z klubu prezydenta Żuka. Propagowanie symboli faszystowskich zarzucił jej jeden z radnych PiS. Za jej plecami dostrzegł czerwoną błyskawicę, symbol towarzyszący ostatnim protestom kobiet.

Warto tu wyjaśnić, że każdy radny miał za plecami, co chciał, bo posiedzenie odbywało się przez internet. Ktoś miał w kadrze regał z książkami, ktoś z filiżankami, inni wstawiali obrazy z komputera, a radna Ryfka miała ścianę z czerwonym piorunem.

– Tu się pojawiło propagowanie symboli faszystowskich – skwitował radny Stanisław Brzozowski (PiS) na widok błyskawicy, która skojarzyła mu się jednoznacznie. – Esesmani mieli podwójną a Hitlerjugend pojedynczą – precyzował radny. – To narusza ustawę o niepropagowaniu tych znaków.

– Ania Ryfka nie jest Hitlerjugend, co pan plecie? – zirytował się radny Marcin Nowak (klub prezydenta Żuka).

Chwilowy zgrzyt jeszcze nie przerodził się w żadną burzę. Napięcie na chwilę podniósł jeszcze radny Tomasz Pitucha (PiS), który określił protesty kobiet mianem „marszu wściekłych macic”. Potem było spokojnie. Okazało się, że to dopiero cisza przed burzą.

Burza rozpętała się około godz. 23, gdy „komputerowe” posiedzenie dobrnęło do punktu „Wolne wnioski, oświadczenia”. Radna Ryfka oznajmiła, że została obrażona słowami radnego Brzozowskiego. – Łączenie mnie i mojego nazwiska z symboliką faszyzmu, to nie tylko potwarz i głęboka obraza, której nie mogę zostawić bez komentarza i żądam tutaj przeprosin, ale też policzek dla setek tysięcy Polek i Polaków, którzy identyfikują się z tym znakiem – mówiła radna.

Ryfka odniosła się też do słów radnego Pituchy o marszu „wściekłych macic”. – Jak nazwać patologiczną zgraję pseudopatriotów, która pod sztandarami Marszu Niepodległości podpala ludziom mieszkanie? Albo wściekłe bojówki, które pałują metalowymi teleskopami kobiety i dzieci?

– Pani Anna Ryfka chyba ma za duże oczekiwania wobec mnie. Nie doczeka się w tym przypadku przeprosin – odpowiedział radny Brzozowski. Ale obrażonych było więcej.

– Jako kobieta, matka czwórki dzieci, babcia pięciu, jeśli słyszę dzisiaj od człowieka, który skończył teologię, który był pełnomocnikiem ds. rodziny „wściekłe macice”, to mnie strasznie boli, to mnie strasznie oburza – odpowiedziała Pitusze radna Jadwiga Mach (klub Żuka). – Panie radny, obraził mnie pan w sposób niewyobrażalny. Ta wściekła macica moja wychowała, z tej wściekłej macicy przetrwało czworo dzieci – skwitowała Mach, oczekując przeprosin dla kobiet. Ale radny Pitucha już się nie odezwał.

W obronie kobiet stanęła część radnych. – Jestem wstrząśnięty. Jako mężczyzna ja przepraszam, jeżeli panowie nie przeproszą – mówił radny Grzegorz Lubaś (klub Żuka). – Nie idźmy już zbytnio w te dyskusje, bo chluby nam one, jako radzie, nie przyniosą – zauważył radny Piotr Popiel (PiS). Ale pędzącej dyskusji nie zdołał powstrzymać.

– Mleko się rozlało i pewne słowa zostały powiedziane – skwitował radny Bartosz Margul (klub Żuka), który uświadamiał Brzozowskiego, że symbol błyskawicy jest też wszechobecny na stacjach trafo. – Coś z tym trzeba zrobić, nazizm jest dookoła pana, gdzie pan nie wyjdzie, przejdzie koło stacji trafo, to ma pan nazizm na tej stacji – ironizował Margul. Do radnych PiS apelował, by nie rywalizowali z Kraśnikiem na głupie stwierdzenia i zasugerował, że Pitucha, doradca ministra Przemysława Czarnka, powinien się podać do dymisji, bo przynosi wstyd ministrowi. – Chociaż takiemu ministrowi ciężko przynieść wstyd.

Radny Brzozowski stwierdził, że protestujące na ulicach kobiety są „dla interesów międzynarodowych mięsem armatnim”, bo „różnym naszym sąsiadom” nie podoba się polski rząd. Podkreślał też, że samo określenie „macica” nie jest pejoratywne. – To jest określenie medyczne – wyjaśniał radny, którego zdaniem w protestach nie uczestniczyli tylko przedstawiciele dwóch płci. – Tak naprawdę kilkadziesiąt płci protestowało. Tam były lesbijki, geje czy gejowie, nie wiem, jak się mówi. Sama pani Lempart jest zdeklarowaną lesbijką i jeśli wiem dobrze, to lesbijki nie chcą rodzić dzieci.

Radnego Zbigniewa Ławniczaka (PiS) niepokoiło z kolei to, że protesty organizowane w Lublinie zwykle skupiają się przed Ratuszem.

– Ja mam jedną obawę, żeby te protesty nie wymknęły się spod kontroli – mówił radny, który sugeruje, żeby wyznaczyć w mieście jakieś miejsce, w którym każdy mógłby przyjść i wykrzyczeć swoje racje. – Może się zdarzyć, że ktoś wrzuci racę do Ratusza. I co wtedy? Ratusz się spali – wieszczył Ławniczak.

– Niestety biuro PiS jest bardzo blisko Ratusza i to sprawia, że ludzie tędy przechodzą – odpowiadał radny Margul.

– Byłam na tych protestach, byłam wściekła na decyzje waszego pryncypała Kaczyńskiego i była tam masa wściekłych osób, które razem ze mną maszerowały – oznajmiła radna Maja Zaborowska (klub Żuka).

– Ale kogo to obchodzi? – przerwał jej radny Piotr Gawryszczak (PiS).

– Czy jeżeli pańscy koledzy opowiadają pierdoły to pan nie może zareagować, tylko w tej chwili, po pierwszych dwóch zdaniach? – strofował Gawryszczaka przewodniczący Rady Miasta, Jarosław Pakuła.

– Bo przespałem się godzinę i się obudziłem i słyszę jak się chrzani na tej sesji – wyjaśnił Gawryszczak.

– Byłam na tych protestach, byłam wściekła, była masa wściekłych osób, nikt nie miał rac, nikt nic nie podpalał, nikt nikogo nie bił, nikt nie był agresywny – kontynuowała radna Zaborowska. – Słucham tej dyskusji i wiem jedno, państwo wszyscy lansujecie się, liczycie na to, że słuchają was media, będą o was jutro pisać, będziecie gwiazdami. A ja chciałabym z tego miejsca zaapelować właśnie do tych mediów, żeby zachowali się tak przyzwoicie, jak media amerykańskie. Po prostu, żeby spuściły kurtynę milczenia na całą tę idiotyczną dyskusję. Dziękuję – skwitowała Zaborowska. Nie wyjaśniła, dlaczego dziennikarze mieliby ukryć przed mieszkańcami Lublina, jak wyglądała dyskusja toczona do późnej nocy przez radnych, których diety wypłacane z pieniędzy podatników kosztują rocznie niemal milion złotych.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mlody123 / 20 listopada 2020 r. o 08:18
+79
Suchanowska, Breś, Bielak, Brzozowski... Lokalna elyta PiS... Patrzysz i widzisz twarze nieskalane myślą... Plotą co im ślina na język przyniesie... Wszystko krytykują... W imię walki ze znienawidzonym prezydentem Żukiem najchętniej cofnęliby Lublin w rozwoju o 20 lat...
Avatar
Janusz_Paliwas / 20 listopada 2020 r. o 08:02
+68
cyt. ,,Tu się pojawiło propagowanie symboli faszystowskich – skwitował radny Stanisław Brzozowski (PiS) na widok błyskawicy, która skojarzyła mu się jednoznacznie.'' - na prądzie też jest ten symbol faszystowski i nie po to bóg stworzył noc, aby tacy pissowcy palili światło, bo na prądzie (to takie coś czego nie widać ale działa) też jest taki znak. A mi się kojarzy jednoznacznie pański wódz z przywódcą faszystów, ale niestety jest w porównaniu do niego za cienki i nic poza Polską nie znaczy i nie będzie znaczył, bo tylko spełni obietnicę ,,Polski w ruinie''. Tak mi się kojarzy i co pan na to ?
cyt. ,,Tu się pojawiło propagowanie symboli faszystowskich – skwitował radny Stanisław Brzozowski (PiS) na widok błyskawicy, która skojarzyła mu się jednoznacznie.'' - na prądzie też jest ten symbol faszystowski i nie po to bóg stworzył noc, aby tacy pissowcy palili światło, bo na prądzie (to takie coś czego nie widać ale działa) też jest taki znak. A mi się kojarzy jednoznacznie pański wódz z przywódcą faszystów, ale niestety jest w porównaniu do niego za cienki i nic poza Polską nie znaczy i nie będzie znaczył, bo tylko spełni obietnicę ,,... rozwiń
Avatar
Kiejstut Z Kiejkut / 20 listopada 2020 r. o 07:50
+56
***** ***
Avatar
lucypher / 20 listopada 2020 r. o 08:01
+52
Nikt nie był agresywny. Niszczenie bazgrołami kościołów to wypadek przy pracy, hasło "wypier..." to ichnie dzień dobry a to jest wojna znaczy pocałuj mnie w policzek? Pani radna chyba szybko zaczęła piąteczek.
 Jakbyś pisał tylko słowa, które rozumiesz to napisałbyś tylko "."
Avatar
Komentator / 20 listopada 2020 r. o 09:25
+46
Widocznie symbol hitlerjugend jest bliski sercu Pani radnej. Proszą wytłumaczyć to np. "Dzieciom Zamojszczyzny" którzy jeszcze żyją i pod tym symbolem odbierano je matkom wywożono do rzeszy lub do obozów. Miłego i spokojnego dnia życzę Pani.
 Proponuję zacząć tłumaczenie tym, którzy znak błyskawicy uważają za to samo co RUNA SIG - czyli znak hitlerjugend (pojedyńcza runa) lub SS (podwójna runa), że to NIE JEST to samo. ... Ale... idąc waszym tokiem rozumowania, należy zakazać znaku i skrótu PiS, bo jest tam litera S - w końcu jest podobna do runy sig a tym samym propaguje faszystowskie znaki!
 Proponuję zacząć tłumaczenie tym, którzy znak błyskawicy uważają za to samo co RUNA SIG - czyli znak hitlerjugend (pojedyńcza runa) lub SS (podwójna runa), że to NIE JEST to samo. ... Ale... idąc waszym tokiem rozumowania, należy zakazać znaku i skrótu PiS, bo jest tam litera S - w końcu jest podobna do runy sig a tym samym propaguje faszystowskie znaki! rozwiń
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 20 listopada 2020 r. o 09:12
+43
SZKOŁA wyborcza ZSL upadła ..... " Giuliani twierdzi, że uzyskał dowody, że o 4:30 rano podjechała ciężarówka do centrum w Detroit, gdzie liczono karty do głosowania, i zrzuciła od 60 000 do 100 000 kart do głosowania z głosami tylko na Bidena. Wiele z nich zostało policzonych trzykrotnie."
 Widzę, że przyszły najnowsze instrukcje z centrali - wiadomo o czym będą Wiadomości. Będzie wklejane na wp i innych portalach. Ciekawe skąd wiadomo, że głosy tylko na Bidena i czemu policzono je tylko trzykrotnie a nie np: dziesięciokrotnie? Powinieneś zmienić nick na Fabryka Fakenewsów.
 Widzę, że przyszły najnowsze instrukcje z centrali - wiadomo o czym będą Wiadomości. Będzie wklejane na wp i innych portalach. Ciekawe skąd wiadomo, że głosy tylko na Bidena i czemu policzono je tylko trzykrotnie a nie np: dziesięciokrotnie? Powinieneś zmienić nick na Fabryka Fakenewsów. rozwiń
Avatar
Adam_z_Lublina / 20 listopada 2020 r. o 10:24
+37
Czemu mnie to nie dziwi, że politycy PiS obrażają innych?! Przecież epatowanie nienawiścią i pogardą to typowe zachowanie dla polityków PiS, taki ich znak rozpoznawczy . Pan Czarnek był tego najlepszym przykładem, a pan Kaczyński pokazał jak takich ludzi wynagradza. Teraz pan Brzozowski, pan Pitucha i inni też chcą przeskoczyć na wyższy szczebelek partyjnej drabinki i też chcą dostać jakiś cieplutka dobrze płatną posadkę więc muszą kogoś zwyzywać lub publicznie obrazić. Ale niech mają świadomość, że bolszewickie rządy PiSu już się kończą i w Wolnej Polsce będą za tej hejt rozliczeni. I niech się modlą, żeby rozliczyły ich sądy, a nie wkurzeni obywatele.
Czemu mnie to nie dziwi, że politycy PiS obrażają innych?! Przecież epatowanie nienawiścią i pogardą to typowe zachowanie dla polityków PiS, taki ich znak rozpoznawczy . Pan Czarnek był tego najlepszym przykładem, a pan Kaczyński pokazał jak takich ludzi wynagradza. Teraz pan Brzozowski, pan Pitucha i inni też chcą przeskoczyć na wyższy szczebelek partyjnej drabinki i też chcą dostać jakiś cieplutka dobrze płatną posadkę więc muszą kogoś zwyzywać lub publicznie obrazić. Ale niech mają świadomość, że bolszewickie rządy PiSu już się kończą i w... rozwiń
Avatar
roger / 20 listopada 2020 r. o 10:29
+36
Myślałem że takie cyrki tylko na sesjach w Puławach i Kraśniku. Teraz do ohydnych wynaturzeń dołączają prawiedni radni Lublina. Smutne
Avatar
Lubekanka / 20 listopada 2020 r. o 10:45
+34
Oburzające są głosy radnych z PiS. Obrażające nie tylko kobiety /radne na sali obrad, ale również te spoza. Mam nadzieję, że ta władza długo nie potrwa, że właśnie kobiety to sprawią.
Avatar
Ferenc / 20 listopada 2020 r. o 11:00
+30
Suchanowska, Breś, Bielak, Brzozowski... Lokalna elyta PiS... Patrzysz i widzisz twarze nieskalane myślą... Plotą co im ślina na język przyniesie... Wszystko krytykują... W imię walki ze znienawidzonym prezydentem Żukiem najchętniej cofnęliby Lublin w rozwoju o 20 lat...
To jak z wyborcami PO i Żuka. W imię walki ze znienawidoznym PiSem będą głosowac na najgorszego kandydata byle tylko PiS nie wygrał. Warci siebie.
Zgadza się. Cała ta lubelska Rada powinna być wymieniona. PiS to marionetki kościoła a PO to marionetki deweloperów i oligarchów. Mają w nosie zwykłych mieszkańców i dobro miasta. Prowadzą tylko te swoje wojenki polityczne i udają, że robią coś dla mieszkańców.
 Z dwójki złego wybieram tych drugich. Deweloperzy przynajmniej płacą podatki i tworzą miejsca pracy, napędzając tym samym lokalną gospodarkę. Wystarczy porównać jak wyglądał Lublin za PiSu a jak wygląda za PO - nie czarujmy się, to jest po prostu przepaść.
 Z dwójki złego wybieram tych drugich. Deweloperzy przynajmniej płacą podatki i tworzą miejsca pracy, napędzając tym samym lokalną gospodarkę. Wystarczy porównać jak wyglądał Lublin za PiSu a jak wygląda za PO - nie czarujmy się, to jest po prostu przepaść. rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 5 dni temu o 08:37
-1
SZKOŁA wyborcza ZSL upadła ..... " Giuliani twierdzi, że uzyskał dowody, że o 4:30 rano podjechała ciężarówka do centrum w Detroit, gdzie liczono karty do głosowania, i zrzuciła od 60 000 do 100 000 kart do głosowania z głosami tylko na Bidena. Wiele z nich zostało policzonych trzykrotnie."
Avatar
LAS / 20 listopada 2020 r. o 19:56
-10
A co do lobbystów chyba każdy pamięta w jakich okolicznościach ekipa Pruszkowskiego sprzedawała najatrakcyjniejsze działki w Lublinie pod galerie i hipermarkety. I jak wtedy uchwalano plany miejscowe. Zapewniam cię, że to co się dzieje teraz to jest pikuś w porównaniu do tego co się działo w tamtych czasach. A z czasów najnowszych, czy ubój rytualny drobiu nie został nagle wykreślony z piątki dla zwierząt tylko dlatego, że prezes Cedrobu jest bliskim znajomym Morawieckiego i sponsoruje imprezy organizowane dla środowisk związanych z obecną władzą?
Ekipa Pruszkowskiego sprzedawała działki pod hipemarkety, a obecna ekipa sprzedaje działki deweloperom nawet mimo sprzeciwu mieszkańców patrz refendum w sprawie Górek Czechowskich.
   Czekaj czekaj. A czy przypadkiem to właśnie nie ekipa Pruszkowskiego pozwoliła opędzlować Górki Czechowskie deweloperowi z Kielc? Popraw mnie jeśli się mylę.
Ekipa Pruszkowskiego pozwoliła opędzlować Górki Czechowskie deweloperowi z Kielc, bo nie oponował temu obecny jeszcze prezydenta naszego miasta, a zarazem ówczesny szef lubelskiej delegatury MSP, Krzysztof Żuk. W roku 2000 Górki Czechowskie były własnością Skarbu Państwa RP, a Agencja Mienia Wojskowego tylko ustawowym administratorem tego obszaru  działającą  z upoważnienia Ministerstwa Skarbu Państwa. Z tego też względu  " przetarg "  odbył się nie w Lublinie, a... Krakowie. Zakup Górek Czechowskich dokonany przez spółkę notowaną na GPW został ujawniony w raportach giełdowych dopiero po wielu, wielu  latach...
Ekipa Pruszkowskiego pozwoliła opędzlować Górki Czechowskie deweloperowi z Kielc, bo nie oponował temu obecny jeszcze prezydenta naszego miasta, a zarazem ówczesny szef lubelskiej delegatury MSP, Krzysztof Żuk. W roku 2000 Górki Czechowskie były własnością Skarbu Państwa RP, a Agencja Mienia Wojskowego tylko ustawowym administratorem tego obszaru  działającą  z upoważnienia Ministerstwa Skarbu Państwa. Z tego też względu  " przetarg "  odbył się nie w Lublinie, a... Krakowie. Zakup Górek Czechowsk... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 20 listopada 2020 r. o 18:20
+12
Proponuję zacząć tłumaczenie tym "Dzieciom Zamojszczyzny"  które jeszca żyją.
 Zwłaszcza wykonywane przez działaczy onr tzw. hitlerowskie pozdrowienie w kościołach...
Nieuku, to nie było hitlerowskie pozdrowienie....
   Nieuku, znak pojedyńsczej błyskawicy na proteście (nie wiem czy na skrzynkach energetycznych przypadkiem również) też nie jest nazistowskim symbolem...
Avatar
qwerty38 / 20 listopada 2020 r. o 17:18
-10
Proponuję zacząć tłumaczenie tym "Dzieciom Zamojszczyzny"  które jeszca żyją.
  Zwłaszcza wykonywane przez działaczy onr tzw. hitlerowskie pozdrowienie w kościołach...
 Nieuku, to nie było hitlerowskie pozdrowienie....
Avatar
qwerty38 / 20 listopada 2020 r. o 17:18
-14
Czy nie macie dość tego nieustannego obrażania przez polityków PiS-u innych ludzi ? Dlaczego pozwalamy aby tacy ludzie reprezentowali nas w Radzie Miasta, Sejmiku czy Parlamencie ? Czy nie sądzicie, że tacy hejterzy jak Czarnek czy Pitucha powinni za swoje wypowiedzi wykluczeni z życia Publicznego ?
 Najpierw trzeba zacząc od polityków PO i ich sympatyków. Potem kolejni w dalszej kolejności
Avatar
Janusz_Paliwas / 20 listopada 2020 r. o 15:51
+9
Proponuję zacząć tłumaczenie tym "Dzieciom Zamojszczyzny"  które jeszca żyją.
   Zwłaszcza wykonywane przez działaczy onr tzw. hitlerowskie pozdrowienie w kościołach...
Avatar
Skuter / 20 listopada 2020 r. o 13:27
0
 Proponuję zacząć tłumaczenie tym "Dzieciom Zamojszczyzny"  które jeszca żyją.
Avatar
zLublina / 20 listopada 2020 r. o 13:27
+15
przecież oni sami nie wierzą w to co mówią :) przyszły rozkazy z Nowogrodzkiej to powtarzają bez rozumku co im prezes napisał :) żal mi takich ubezwłasnowolnionych ludzi :)
Avatar
Krawiec / 20 listopada 2020 r. o 13:13
-6
A co do lobbystów chyba każdy pamięta w jakich okolicznościach ekipa Pruszkowskiego sprzedawała najatrakcyjniejsze działki w Lublinie pod galerie i hipermarkety. I jak wtedy uchwalano plany miejscowe. Zapewniam cię, że to co się dzieje teraz to jest pikuś w porównaniu do tego co się działo w tamtych czasach. A z czasów najnowszych, czy ubój rytualny drobiu nie został nagle wykreślony z piątki dla zwierząt tylko dlatego, że prezes Cedrobu jest bliskim znajomym Morawieckiego i sponsoruje imprezy organizowane dla środowisk związanych z obecną władzą?
Ekipa Pruszkowskiego sprzedawała działki pod hipemarkety, a obecna ekipa sprzedaje działki deweloperom nawet mimo sprzeciwu mieszkańców patrz refendum w sprawie Górek Czechowskich.
   Czekaj czekaj. A czy przypadkiem to właśnie nie ekipa Pruszkowskiego pozwoliła opędzlować Górki Czechowskie deweloperowi z Kielc? Popraw mnie jeśli się mylę.
 Czekaj czekaj. A czy przypadkiem to właśnie nie ekipa Żuka przegłosowała w nocy w niedzielę mimo sprzeciwu mieszkańców zmianę planu zagospodarowania pod dewelopera z Lublina? Popraw mnie jeśli się mylę.
 Czekaj czekaj. A czy przypadkiem to właśnie nie ekipa Żuka przegłosowała w nocy w niedzielę mimo sprzeciwu mieszkańców zmianę planu zagospodarowania pod dewelopera z Lublina? Popraw mnie jeśli się mylę. rozwiń
Avatar
Ferenc / 20 listopada 2020 r. o 12:47
+9
A co do lobbystów chyba każdy pamięta w jakich okolicznościach ekipa Pruszkowskiego sprzedawała najatrakcyjniejsze działki w Lublinie pod galerie i hipermarkety. I jak wtedy uchwalano plany miejscowe. Zapewniam cię, że to co się dzieje teraz to jest pikuś w porównaniu do tego co się działo w tamtych czasach. A z czasów najnowszych, czy ubój rytualny drobiu nie został nagle wykreślony z piątki dla zwierząt tylko dlatego, że prezes Cedrobu jest bliskim znajomym Morawieckiego i sponsoruje imprezy organizowane dla środowisk związanych z obecną władzą?
 Ekipa Pruszkowskiego sprzedawała działki pod hipemarkety, a obecna ekipa sprzedaje działki deweloperom nawet mimo sprzeciwu mieszkańców patrz refendum w sprawie Górek Czechowskich.
  Czekaj czekaj. A czy przypadkiem to właśnie nie ekipa Pruszkowskiego pozwoliła opędzlować Górki Czechowskie deweloperowi z Kielc? Popraw mnie jeśli się mylę.
  Czekaj czekaj. A czy przypadkiem to właśnie nie ekipa Pruszkowskiego pozwoliła opędzlować Górki Czechowskie deweloperowi z Kielc? Popraw mnie jeśli się mylę. rozwiń