Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 maja 2017 r.
19:45

Nowe loty i więcej pasażerów na lotnisku Lublin. Podsumowanie kwietnia

0 37 A A
Pod koniec marca połączenia do Monachium uruchomiła brytyjska linia BMI Regional (na zdjęciu), a Raynair znowu zaczął latać do stolicy Irlandii
Pod koniec marca połączenia do Monachium uruchomiła brytyjska linia BMI Regional (na zdjęciu), a Raynair znowu zaczął latać do stolicy Irlandii (fot. Maciej Kaczanowski)

Po słabszym początku roku w kwietniu Port Lotniczy Lublin zanotował wzrost liczby pasażerów. To efekt uruchomienia połączeń do Monachium i wznowienia lotów do Dublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W pierwszych trzech miesiącach tego roku zanotowano spadki liczby podróżnych względem tego samego okresu w roku ubiegłym. Najgorzej pod tym względem wypadł marzec, gdy z lotniska skorzystało o ponad 4,5 tys. pasażerów mniej niż w 2016 roku. Władze portu tłumaczyły to tym, że w tegorocznych rozkładach zabrakło dwóch istotnych tras, które znajdowały się w nich przed rokiem. Chodzi o zawieszone na okres zimowy przez linie Ryanair loty do Dublina i rejsy do Frankfurtu, które w październiku zawiesiła niemiecka Lufthansa.

Według zapowiedzi statystyki kwietniowe miały być lepsze. Pod koniec marca połączenia do Monachium uruchomiła brytyjska linia BMI Regional, a Ryanair znowu zaczął latać do stolicy Irlandii.

– Dublin zawsze był kierunkiem bardzo chętnie wybieranym przez naszych pasażerów. Z kolei Monachium to nasze okno na świat, jakim wcześniej był Frankfurt. Dzięki niemu dla mieszkańców regionu dostępny jest prawie każdy zakątek świata – tłumaczy Piotr Jankowski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Lublin.

Z opublikowanych przez lotnisko danych wynika, że wcześniejsze przypuszczenia potwierdziły się. W kwietniu obsłużono 33 tys. 350 osób, o prawie tysiąc więcej niż przed rokiem. – Oznacza to trzyprocentowy wzrost. Jesteśmy zadowoleni z tego wyniku. Zaczęliśmy sezon letni, wkrótce do rozkładów wejdą kolejne nowe połączenia i spodziewamy się utrzymania tendencji wzrostowej – dodaje Jankowski.

Od 21 maja do Liverpoolu zaczną latać tanie linie Wizz Air. Ten sam przewoźnik od 19 czerwca będzie wykonywał loty do Tel Awiwu, a dzień wcześniej rejsy w tym samym kierunku uruchomią Polskie Linie Lotnicze LOT. Trzy sezonowe nowości szykuje firma Small Planet, która oferuje wyloty na wakacyjny wypoczynek do Barcelony, Burgas i Heraklionu, a melodią nieco dalszej przyszłości są proponowane przez nią od grudnia do lutego przyszłego roku połączenia do Werony.

Z kolei 25 sierpnia ruszy długo wyczekiwana trasa do Kijowa, na której operować Wizz Air. Poza Monachium i Dublinem w siatce połączeń lubelskiego lotniska są obecnie: Doncaster Sheffield, Eindhoven, Londyn Luton, Londyn Stansted, Oslo Torp, Sztokholm Skavsta i Glasgow. Ten ostatni kierunek będzie obsługiwany jednak tylko do 16 czerwca.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 maja 2017 r. o 09:04
0
Dlaczego odwołaliście loty do Szkocji,a w to miejsce daliscie izrael
Avatar
Gość / 9 maja 2017 r. o 08:53
0
Dlaczego wycofano loty do Glasgow,przecież bylo zawsze dużo chętnych ODDAJCIE SZKOCJĘ
Avatar
Gość / 7 maja 2017 r. o 21:28
0
a kiedy znow do glesgow
Avatar
Gość / 5 maja 2017 r. o 23:17
0
Co jest z tą Szkocją, że ja tak skreślają???
Avatar
Gość / 5 maja 2017 r. o 22:49
0
I znowu Szkocja w dupę dostanie ? Każdy lot 100%oblozenia a oni zamykają !!!!*!
Avatar
Gość / 5 maja 2017 r. o 20:59
0
" Dublin zawsze był kierunkiem bardzo chętnie wybieranym przez naszych pasażerów. Z kolei Monachium to nasze okno na świat" . panie Jankowski a Lwów ?
Avatar
Gość / 5 maja 2017 r. o 19:28
0
Ten.wzrost pokazuje że na loty do Monachium nie ma zabardzo chętnych. Gdzie jest ten biznes??
Avatar
Gość / 5 maja 2017 r. o 18:44
0
Kiedy beda znów loty do Szkocji?
Avatar
Gość / 5 maja 2017 r. o 15:48
0
To wina Żuka że miasto się rozwija . Trzeba go pod sąd i na szubienicę za taką działalność. Powinien Pomniki stawiać a nie rozwijać region!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 5 maja 2017 r. o 10:46
0
Nasz młody port idzie jak burza :) Nie ma opcji, żeby nie zostały pobite zeszłoroczne rekordy :)
Avatar
Gość / 14 maja 2017 r. o 09:04
0
Dlaczego odwołaliście loty do Szkocji,a w to miejsce daliscie izrael
Avatar
Gość / 9 maja 2017 r. o 08:53
0
Dlaczego wycofano loty do Glasgow,przecież bylo zawsze dużo chętnych ODDAJCIE SZKOCJĘ
Avatar
Gość / 7 maja 2017 r. o 21:28
0
a kiedy znow do glesgow
Avatar
Gość / 5 maja 2017 r. o 23:17
0
Co jest z tą Szkocją, że ja tak skreślają???
Avatar
Gość / 5 maja 2017 r. o 22:49
0
I znowu Szkocja w dupę dostanie ? Każdy lot 100%oblozenia a oni zamykają !!!!*!
Avatar
Gość / 5 maja 2017 r. o 20:59
0
" Dublin zawsze był kierunkiem bardzo chętnie wybieranym przez naszych pasażerów. Z kolei Monachium to nasze okno na świat" . panie Jankowski a Lwów ?
Avatar
Gość / 5 maja 2017 r. o 19:28
0
Ten.wzrost pokazuje że na loty do Monachium nie ma zabardzo chętnych. Gdzie jest ten biznes??
Avatar
Gość / 5 maja 2017 r. o 18:44
0
Kiedy beda znów loty do Szkocji?
Avatar
Gość / 5 maja 2017 r. o 15:48
0
To wina Żuka że miasto się rozwija . Trzeba go pod sąd i na szubienicę za taką działalność. Powinien Pomniki stawiać a nie rozwijać region!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 5 maja 2017 r. o 10:46
0
Nasz młody port idzie jak burza :) Nie ma opcji, żeby nie zostały pobite zeszłoroczne rekordy :)
Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Znamy Szkołę Roku 2020 w Lublinie. Wyniki mogą być zaskakujące

Znamy Szkołę Roku 2020 w Lublinie. Wyniki mogą być zaskakujące

Technikum Drzewne wygrało konkurs na Szkołę Roku 2020. Za nim uplasowało się XXIV Liceum Ogólnokształcące, a na trzecim miejscu znalazło się XXVII Liceum im. Zesłańców Sybiru. Wyniki zaskakują?

Mołdawianie chcieli przedotać się na Ukrainę. W okolicy Dorohuska przyłapała ich Straż Graniczna

Mołdawianie chcieli przedotać się na Ukrainę. W okolicy Dorohuska przyłapała ich Straż Graniczna

Nietypową próbę pokonania polskiej granicy odnotowali wczoraj funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Nietypową, bo zwykle strażnicy wyłapują ludzi, którzy chcą się do Polski nielegalnie dostać. Tym razem dwóch młodych Mołdawian chciało pokonać granicę w odwrotnym kierunku - z Polski na Ukrainę.

Międzyrzec Podlaski: Szkoła wypożyczyła drukarki 3D do produkcji przyłbic

Międzyrzec Podlaski: Szkoła wypożyczyła drukarki 3D do produkcji przyłbic

Ponad podziałami drukują przyłbice ochronne dla medyków. Tak dzieje się w Międzyrzecu Podlaskim. W akcję włączyły się szkoły i firmy.

Lublin: Skąd wziąć laptopy dla uczniów? Udostępnią je miejskie szkoły

Lublin: Skąd wziąć laptopy dla uczniów? Udostępnią je miejskie szkoły

Miejskie szkoły będą mogły udostępniać laptopy uczniom, którzy nie mają takich urządzeń niezbędnych do uczestnictwa w zdalnej nauce.

Buty damskie na sezon wiosenny

Buty damskie na sezon wiosenny

Kobiety kochają buty i to jest fakt, który można potwierdzić po ilości par w garderobie każdej z nas. Oczywiście są też takie, które stronią od zakupów i ograniczają się do zakupów tylko, gdzie poprzednie egzemplarze się zużyją. Jednak większość z nas kocha buty, szczególnie nowości wypuszczane na wiosnę. Czym tym razem powinnyśmy się zainteresować? Co przygotowali dla nas producenci w nowym sezonie? Czego nie może zabraknąć w naszej garderobie? Sprawdzamy!

Lublin: Zakupy na nowych zasadach. Mieszkańcy czekają cierpliwie na swoją kolej [zdjęcia]
galeria

Lublin: Zakupy na nowych zasadach. Mieszkańcy czekają cierpliwie na swoją kolej [zdjęcia]

Od dzisiaj obowiązują nowe obostrzenia przy robieniu zakupów. Mieszkańcy Lublina dostosowują się do tych zasad. Na wejście do sklepu muszą niekiedy czekać w długich kolejkach. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Próbna matura w internecie. Uczniowie nie będą musieli do niej przystępować

Próbna matura w internecie. Uczniowie nie będą musieli do niej przystępować

Jutro o godz. 9.00 rozpoczyna się próbna matura. Aż do następnej środy uczniowie kończący naukę w technikach i liceach będą mogli mierzyć się dwa razy dziennie z arkuszami egzaminacyjnymi ze wszystkich przedmiotów. Będą mogli, ale nie będą musieli, bo egzamin jest nieobowiązkowy.

World of Tanks rozdaje kody zaproszeniowe

World of Tanks rozdaje kody zaproszeniowe

World of Tanks jest zdecydowanie najpopularniejszą grą online w czasie epidemii koronawirusa zarówno w Polsce jak i na świecie. Codziennie gra w nią kilkanaście milionów osób. Teraz Ty też możesz dołączyć do gry wykorzystując kody lub bonusy zaproszeniowe ze strony kody.pl

Radzyń Podlaski: Sąd stanął po stronie pani Marii, która walczyła o mieszkanie komunalne

Radzyń Podlaski: Sąd stanął po stronie pani Marii, która walczyła o mieszkanie komunalne

Miasto przegrało sprawę w sądzie z Marią Kosidło. Kobieta od ponad trzech lat toczyła spór z władzami Radzynia Podlaskiego o mieszkanie komunalne. W ubiegłym roku interweniowała nawet kancelaria prezydenta.

Nauczyciele z puławskiej "Dziesiątki" tęsknią za swoimi uczniami

Nauczyciele z puławskiej "Dziesiątki" tęsknią za swoimi uczniami

Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 10 im. Adama Mickiewicza w Puławach wpadli na oryginalny pomysł dodania otuchy swoim uczniom. Wysłali im pozdrowienia przez internet wykonując kolaż ze swoich zdjęć tworzących razem serdeczną wiadomość dla dzieci.

1753 srebrne denary rzymskich cesarzy znalezione na polu. "To największy skarb z okresu rzymskiego na Lubelszczyźnie"

1753 srebrne denary rzymskich cesarzy znalezione na polu. "To największy skarb z okresu rzymskiego na Lubelszczyźnie"

To jedno z największych wydarzeń w dziejach naszego muzeum! Tak placówka określa 1753 srebrne denary, które trafiły do muzealników dzięki decyzji prywatnego znalazcy. – Cała moja teoria o „pierwszej bitwie o Kotlinę Hrubieszowską” znalazła kolejny mocny argument. Szok, niedowierzanie, radość – komentuje prof. Andrzej Kokowski, odkrywca Gotów w Kotlinie Hrubieszowskiej

Warsztaty Kultury online: harmonogram na najbliższe dni
1 kwietnia 2020, 12:00

Warsztaty Kultury online: harmonogram na najbliższe dni

Warsztaty Kultury zapraszają na swoją stronę internetową oraz kanały społecznościowe imprez powiązanych z instytucją - Jarmarku Jagiellońskiego czy Festiwalu Inne Brzmienia, gdzie można znaleźć ofertę zajęć online oraz inne atrakcje.

Nowe kluby zainteresowane Arkadiuszem Milikiem
film

Nowe kluby zainteresowane Arkadiuszem Milikiem

Kontrakt Arkadiusza Milika z Napoli wygasa z końcem czerwca 2021 roku. Napastnik nie przedłuży umowy z włoskim klubem, ponieważ nie zgodził się na klauzulę odstępnego w wysokości 100 mln euro. Dlatego najbliższe okienko transferowe to ostatnia okazja dla Napoli na zarobienie dużych pieniędzy na Polaku.

Jedna osoba nie żyje, prawie 130 zostało rannych w wyniku wykolejenia pociągu w Chinach
film

Jedna osoba nie żyje, prawie 130 zostało rannych w wyniku wykolejenia pociągu w Chinach

Chenzhou, Chiny. Jedna osoba nie żyje, a prawie 130 zostało rannych w wyniku wykolejenia pociągu, do którego doszło w poniedziałek (30 marca) nieopodal miasta Chenzhou w Chinach.

Ostatniej doby policjanci sprawdzili ponad 145 tys. osób poddanych kwarantannie. Odnotowano 700 naruszeń

Ostatniej doby policjanci sprawdzili ponad 145 tys. osób poddanych kwarantannie. Odnotowano 700 naruszeń

Ostatniej doby policjanci w całym kraju skontrolowali ponad 145 tys. osób poddanych przymusowej kwarantannie; w ok. 700 przypadkach stwierdzono uchybienia kwalifikujące się do ukarania – poinformował w środę PAP rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!