Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 lutego 2017 r.
20:46

Nowoczesna zbiera podpisy ws. reformy edukacji. Katarzyna Lubnauer w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora ask
0 42 A A
Katarzyna Lubnauer
Katarzyna Lubnauer (fot. Dorota Awiorko)

– Reforma oświaty jest niepotrzebna i źle przygotowana. Wprowadzi tylko zamieszanie i wiele konfliktów. Nasze zaniepokojenie budzą też zmiany podstawy programowej i pisane na kolanie podręczniki. Obawiamy się, że będą one zideologizowane – mówi poseł Katarzyna Lubnauer, która przyjechała we wtorek do Lublina, by zbierać podpisy przeciwko reformie oświaty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Podczas zorganizowanej w ostatnią sobotę zbiórki podpisów w 100 miastach całej Polski listy podpisało około 10 tys. osób.

– Wciąż zbieramy kolejne – zapewnia Lubnauer. I dodaje, że jeśli reforma wejdzie jednak w życie, to jej partia nie będzie dążyła do wycofania się z niej w kolejnej kadencji.

– Dzieciom należy się stabilizacja. Jeśli reforma zostanie wprowadzona to będziemy dążyli do jak najlepszego dostosowania istniejącego już systemu szkolnego do rozwoju uczniów – tłumaczy.

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 marca 2017 o 07:42
0
Skąd w parlamencie tyle tych typisch polnisch brzmiących nazwisk? Jest ich sporo ale co ciekawe za tym brzmieniem jest odpowiednia ideologia. Pani Lubnauer czas na ciapki, rumianek i telewizor. Mącisz pani jak i cała twoja niby formacja
Avatar
Gość / 2 marca 2017 o 23:53
0
czy Nowoczesnej jest jakieś polskie nazwisko, dziękuję.
Avatar
Gość / 2 marca 2017 o 17:04
0
A co z programem wyborczym zdrajcow z pisu, poza zadluzezeniem kraju bardziej niz Gierek?
Avatar
Gość / 2 marca 2017 o 09:35
0
Najpierw niech przedstawią swój program wyborczy ba jak do tej pory to tylko krytykują i za to biorą ogromne pieniądze. Za nierobienie NIC tylko w POlsce się płaci. Po co jest tyle POsłów pytam ???????????????????????
Avatar
Gość / 1 marca 2017 o 17:08
0
Głupi narod pije pod zabkami piec setek plus, wstan Leninie Polska ginie kwa kwa kwa, poleci to na tvp?
Avatar
Gość / 1 marca 2017 o 17:01
0
Przecież tej z Nowoczesnej nie chodzi wcale o reformę i o uczniów tylko o siebie żeby była osobą rozpoznawalną w następnych wyborach i żeby głupi naród oddał na nią głosy.Bo jak ją nie wybiorą to bidaczka będzie musiała pracy szukać. Nauczyciel.
Avatar
Gość / 1 marca 2017 o 15:13
0
Brzydactwo czy ob oj nakk?
Avatar
Gość / 1 marca 2017 o 13:43
0
reforma edukacji jest niezbędna bo teraz dzieci są szkolone jak dobrze napisać test jak zdobywać durne punkty itd,..nie wspomne o podręcznikach ktore co roku musza być nowe,bo najnowsze wydanie wychodzi,koszt zestawu dla kl 6 ok 500 zł , kto kontroluje co jest w tych podręcznikach ja pytam ?????????????????????? matura którą zdawał własnie mój syn to śmiech na sali ;szczególnie temat o miłosci................ bezmyślnych robotów szkolimy a przecież my Polacy jesteśmy narodem niezwykle inteligentnym zdolnym do wyrzeczeń, do pomocy, do wielkich dzieł a komuś zależy żeby nas zniewolić i okraść z zasobów.............kto ma wpływ na kształt nauczania ma władzę
reforma edukacji jest niezbędna bo teraz dzieci są szkolone jak dobrze napisać test jak zdobywać durne punkty itd,..nie wspomne o podręcznikach ktore co roku musza być nowe,bo najnowsze wydanie wychodzi,koszt zestawu dla kl 6 ok 500 zł , kto kontroluje co jest w tych podręcznikach ja pytam ?????????????????????? matura którą zdawał własnie mój syn to śmiech na sali ;szczególnie temat o miłosci................ bezmyślnych robotów szkolimy a przecież my Polacy jesteśmy narodem niezwykle inteligentnym zdolnym do wyrzeczeń, do pomocy, do wielkic... rozwiń
Avatar
Gość / 1 marca 2017 o 11:27
0
Co ten półchłopek robi w Lublinie? Wyjazd .
Avatar
Gość / 1 marca 2017 o 09:34
0
Co im (nowoczesnym) da to zbieranie podpisów?. Mogą doprowadzić do referendum- spowoduje to zamieszanie, opóżnienie reformy, a przede wszystkim koszty. Kto ma je pokryć?- my wszyscy?. Przecież z góry wiadomo, że w tym referendum nowocześni przegrają. Obserwuję dyskusję na temat tej reformy i doszedłem do wniosku,że przeciwnikom nie chodzi o dobro naszych dzieci, lecz tylko o stołki. Przypominam- szkoła jest dla dzieci, a nie dla nauczycieli. Przykład; nie ma dzieci to i nauczyciele są nie potrzebni.
Avatar
Gość / 5 marca 2017 o 07:42
0
Skąd w parlamencie tyle tych typisch polnisch brzmiących nazwisk? Jest ich sporo ale co ciekawe za tym brzmieniem jest odpowiednia ideologia. Pani Lubnauer czas na ciapki, rumianek i telewizor. Mącisz pani jak i cała twoja niby formacja
Avatar
Gość / 2 marca 2017 o 23:53
0
czy Nowoczesnej jest jakieś polskie nazwisko, dziękuję.
Avatar
Gość / 2 marca 2017 o 17:04
0
A co z programem wyborczym zdrajcow z pisu, poza zadluzezeniem kraju bardziej niz Gierek?
Avatar
Gość / 2 marca 2017 o 09:35
0
Najpierw niech przedstawią swój program wyborczy ba jak do tej pory to tylko krytykują i za to biorą ogromne pieniądze. Za nierobienie NIC tylko w POlsce się płaci. Po co jest tyle POsłów pytam ???????????????????????
Avatar
Gość / 1 marca 2017 o 17:08
0
Głupi narod pije pod zabkami piec setek plus, wstan Leninie Polska ginie kwa kwa kwa, poleci to na tvp?
Avatar
Gość / 1 marca 2017 o 17:01
0
Przecież tej z Nowoczesnej nie chodzi wcale o reformę i o uczniów tylko o siebie żeby była osobą rozpoznawalną w następnych wyborach i żeby głupi naród oddał na nią głosy.Bo jak ją nie wybiorą to bidaczka będzie musiała pracy szukać. Nauczyciel.
Avatar
Gość / 1 marca 2017 o 15:13
0
Brzydactwo czy ob oj nakk?
Avatar
Gość / 1 marca 2017 o 13:43
0
reforma edukacji jest niezbędna bo teraz dzieci są szkolone jak dobrze napisać test jak zdobywać durne punkty itd,..nie wspomne o podręcznikach ktore co roku musza być nowe,bo najnowsze wydanie wychodzi,koszt zestawu dla kl 6 ok 500 zł , kto kontroluje co jest w tych podręcznikach ja pytam ?????????????????????? matura którą zdawał własnie mój syn to śmiech na sali ;szczególnie temat o miłosci................ bezmyślnych robotów szkolimy a przecież my Polacy jesteśmy narodem niezwykle inteligentnym zdolnym do wyrzeczeń, do pomocy, do wielkich dzieł a komuś zależy żeby nas zniewolić i okraść z zasobów.............kto ma wpływ na kształt nauczania ma władzę
reforma edukacji jest niezbędna bo teraz dzieci są szkolone jak dobrze napisać test jak zdobywać durne punkty itd,..nie wspomne o podręcznikach ktore co roku musza być nowe,bo najnowsze wydanie wychodzi,koszt zestawu dla kl 6 ok 500 zł , kto kontroluje co jest w tych podręcznikach ja pytam ?????????????????????? matura którą zdawał własnie mój syn to śmiech na sali ;szczególnie temat o miłosci................ bezmyślnych robotów szkolimy a przecież my Polacy jesteśmy narodem niezwykle inteligentnym zdolnym do wyrzeczeń, do pomocy, do wielkic... rozwiń
Avatar
Gość / 1 marca 2017 o 11:27
0
Co ten półchłopek robi w Lublinie? Wyjazd .
Avatar
Gość / 1 marca 2017 o 09:34
0
Co im (nowoczesnym) da to zbieranie podpisów?. Mogą doprowadzić do referendum- spowoduje to zamieszanie, opóżnienie reformy, a przede wszystkim koszty. Kto ma je pokryć?- my wszyscy?. Przecież z góry wiadomo, że w tym referendum nowocześni przegrają. Obserwuję dyskusję na temat tej reformy i doszedłem do wniosku,że przeciwnikom nie chodzi o dobro naszych dzieci, lecz tylko o stołki. Przypominam- szkoła jest dla dzieci, a nie dla nauczycieli. Przykład; nie ma dzieci to i nauczyciele są nie potrzebni.
Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy 0 1

Wojsko zapowiada powrót na dawny poligon na Majdanku. Będą tu ćwiczyć „terytorialsi”. Mieszkańcy bloków na pobliskim Felinie są zaniepokojeni. Obawiają się hałasu i sądzą, że może tutaj powstać strzelnica. Mundurowi uspokajają: nie będzie ani strzelnicy, ani czołgów.

Historyczny awans Bad Boys Zastawie

Historyczny awans Bad Boys Zastawie 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Bad Boys Zastawie po raz pierwszy w historii będą beniaminkiem w V lidze

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 4 1

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato
20 lipca 2018, 0:00

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 20-22 lipca na Moście imienia Mariana Lutosławskiego wystąpią zespoły: PARA, Standard Brass Band oraz Lubelskie Babie Lato. Nie zabraknie również ciekawych warsztatów i zajęć dla dzieci.

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie
21 lipca 2018, 19:00

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie 0 2

W sobotę Kayah, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka i Paulina Przybysz zaśpiewają swoje największe przeboje na pl. Zamkowym podczas bezpłatnego koncertu „Siła Kobiet”. Przy okazji o wyjątkowych kobietach przypomni też Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w swoim specjalnym wydawnictwie

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał 0 0