Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 grudnia 2017 r.
14:03

Nowy dworzec w Lublinie. Rada Kultury Przestrzeni apeluje do prezydenta

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 32 A A
Pomysły na nowy dworzec w Lublinie
Pomysły na nowy dworzec w Lublinie

O odrzucenie obu pomysłów na nowy dworzec autobusowy apeluje do prezydenta doradzająca mu Rada Kultury Przestrzeni. Twierdzi jednak, że w obu koncepcjach są pewne dobre rozwiązania, z których można z powodzeniem ułożyć całkiem nowy, trzeci wariant

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Obie koncepcje wymyślił ten sam zespół architektów, który na zlecenie miasta opracuje docelowy projekt nowego dworca autobusowego przy Młyńskiej Obiekt ten ma zastąpić dworzec przy al. Tysiąclecia. Znajdzie się naprzeciw Dworca Głównego PKP.

Ratusz zażyczył sobie dwóch wariantów, aby wybrać ten, który stanie się podstawą dalszych prac projektowych. Tego wyboru musi dokonać do końca roku.

– Żadna z prezentowanych koncepcji nie może przyjęta do dalszego opracowania – ocenia Jan Kamiński, przewodniczący Rady Kultury Przestrzeni, czyli grona ekspertów doradzających prezydentowi Lublina. Będzie teraz namawiać prezydenta do wybrania trzeciej drogi.

– W każdym z wariantów są pewne rozwiązania dobre. Trzeba dokonać ich kompilacji – wyjaśnia Kamiński. – Na pewno dobrym rozwiązaniem jest brak parkingu między dworcem autobusowym a kolejowym i utrzymanie przejazdu dla komunikacji publicznej przez pl. Dworcowy.

Nowy dworzec autobusowy w Lublinie [koncepcja 1]

Rada Kultury Przestrzeni proponuje też, by komunikacja miejska mogła kursować przez ul. Pocztową w obydwie strony. Oznacza to, że autobusy wyjeżdżające z Pocztowej mogłyby skręcać w lewo w ul. Kunickiego. Natomiast te jadące Kunickiego od strony Nowego Światu zaraz za wiaduktem skręcałyby w lewo w Pocztową.

Takie są oczekiwania rady, która prosi o też o to, by ul. 1 Maja przestała służyć jako parkingowe zaplecze. Sprzeciwia się ponadto wytyczeniu nowej drogi od ronda przed Targami Lublin w kierunku ul. Muzycznej, bo jej budowa miałaby się odbyć kosztem drzew rosnących w tym zakątku parku Ludowego.

Ale nie tylko Rada Kultury Przestrzeni wtrąca swoje trzy grosze do koncepcji pokazanych przez architektów. Z możliwości tej skorzystała też część mieszkańców, którzy do 6 grudnia mieli czas na zgłaszanie swoich uwag. Wpłynęło ich 30.

– Mieszkamy w Lublinie, a nie np. w Barcelonie – zauważa autor jednej z uwag przeciwny wariantowi z zielonym dachem dostępnym dla spacerowiczów. Twierdzi, że nie przystaje to do polskiego klimatu. – Zaledwie cztery-pięć miesięcy jest ciepło, a reszta to mroźna i wietrzna zima, zimna jesień deszczowa, zimne przedwiośnie.

Nowy dworzec autobusowy w Lublinie [koncepcja 2]

Z kolei zwolennik spacerowego dachu prosi o to, aby zagospodarować także zadaszenie peronów, by nie zarosło mchem. Dlatego proponuje, by urządzić tu... boisko. Ktoś inny sugeruje montaż paneli słonecznych produkujących energię elektryczną.

Ratusz dostał także sugestie, by oba dworce połączyć przejściem podziemnym i wyprostować trasy komunikacji miejskiej mocno kluczącej dziś w tym rejonie. Krytykowany jest rozmiar postoju taksówek, mającego zmieścić najwyżej osiem pojazdów i to w podziemiach nowego dworca. – Brak odpowiednio rozlokowanych miejsc postojowych dla taksówek stanowić będzie mankament dworca kolejowego – ocenia autor tej uwagi.

Które propozycje mieszkańców zostaną przekazane projektantom z poleceniem „uwzględnić”? Nad tym będą się teraz zastanawiać miejscy urzędnicy, którzy zapewniają, że odniosą się do każdej zgłoszonej sugestii.

– Do końca grudnia planowane jest opublikowanie odpowiedzi na wszystkie uwagi. Wskażą one, która z przedstawionych koncepcji będzie rozwijana i jakie zmiany zostaną w niej uwzględnione – informuje Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina.

Sonda: Która koncepcja dworca autobusowego podoba Ci się bardziej?

Liczba głosów: 556
40.47%
Koncepcja 1
21.4%
Żadna mi się nie podoba
19.06%
Koncepcja 2
19.06%
Obie mi się podobają

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 00:01
0
To może trolejbusy na Pocztową, raptem 200 metrów tylko. Póki unia daje kasę :). Ludzie (Rada Kultury Przestrzeni), nie wymyślajcie takich bzdur. Bo ja zechcę, żeby przez ul. Graniczną i to w obie strony jeździł autobus. Bo taka jest potrzeba mieszkańców
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 o 21:18
0
Najlepsze to jest ta propozycja skrętu z Kunickiego w Pocztową i z Pocztowej w Kunickiego. Nie to, że są korki przy skręcie z Kunickiego na Plac Bychawski, to jeszcze teraz ludzie będą stać pod wiaduktem, przed wiaduktem, aż autobus skręci. Swoją drogą to Pocztowa musiałaby jednokierunkowa, aby autobusy swobodnie sobie tu skręcały. Kolejna sprawa to właśnie ten nieszczęsny skręt z Kunickiego na Plac Bychawski. Czy można wydłużyć zielone światło skrętu w lewo z Placu Bychawskiego w Lubelskiego Lipca?
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 o 19:09
0
Tak jak wspominałem w postach bez objęcia koncepcja planistyczna całego obszaru dzielnicy Piaski każdy pomysł taki wycinkowy będzie skrzeczał abstrakcją bo w tej dzielnicy ale też i w całym mieście brak dzielnicowych koncepcji zamiast podnosić walory miasta tworzy misz-masz i bałagan architektoniczny nad którym żaden chyba miejski planista. plastyk czy architekt nie panuje. Nie mówiąc już o Radzie która ni z gruszki czy pietruszki wyskakuje z błachymi wnioskami. Stąd też tyle potworków miejskich powstało o których w wielu postach się wymienia. I tak się niszczy piękne, wspaniale widokowo położone miasto. Taczkę dla takich gospodarzy by zdało się podstawić.
Tak jak wspominałem w postach bez objęcia koncepcja planistyczna całego obszaru dzielnicy Piaski każdy pomysł taki wycinkowy będzie skrzeczał abstrakcją bo w tej dzielnicy ale też i w całym mieście brak dzielnicowych koncepcji zamiast podnosić walory miasta tworzy misz-masz i bałagan architektoniczny nad którym żaden chyba miejski planista. plastyk czy architekt nie panuje. Nie mówiąc już o Radzie która ni z gruszki czy pietruszki wyskakuje z błachymi wnioskami. Stąd też tyle potworków miejskich powstało o których w wielu postach się wymie... rozwiń
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 o 10:30
0
Jak na prowincjonalne miasteczko to te bajkowe projekty z mchu i paproci mogą się podobać. Zwłaszcza, że szybka kolei ma ominąć te okolice. Ciekawe z kolei jak będą reagować właściciele sklepów na pomysł likwidacji parkingów na 1Maja. Oby nie obudzili się z ręką w nocniku.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2017 o 11:17
0
rada kóóóltury przestrzeni???!!!! A gdzie było w/w zgromadzenie gdy onkologię rozbudowywano???? A gdzie była szacowna rada gdy deweloper stawiał biurowiec przy kraśnickiej i nałęczowskiej. Teraz ta wielka pała sterczy z horyzontu ni w gruszke ni w pietruszke na długie kilometry przed wjazdem do Lublina..... rada-kultury -przestrzeni.... spod jakich liści to to powyłaziło???
Avatar
lubelak / 8 grudnia 2017 o 22:28
0
1W tym przypadku Rada    Kultury ma racje ,dlaczego nie można zrobić dworzec na kształt terminalu plus wybrać najlepsze rozwiązanie z tych dwóch projektów 2.Dlaczego tyle zieleni gdzie wPolsce 7lato to 4 mmiesiace a tak zimno ,dodatkowe  koszty utrzymania zieleni,już fontanna  na placu Litewskim utrzymanie bez awarii  kosztować ma miasto 700tys zł rocznie ,a teraz utrzymanie zieleni na przyszłym dworcu??????,o zielen należy dbać ,a to również kosztuje 3   Przy   2 dworcach powino być więcej parkingów ,bo to są dworce CEntralne
Avatar
Gość / 8 grudnia 2017 o 21:17
0
Lubię takie etniczne akcenty i nawet dworzec może być wyplatany z wikliny z kartonowym dachem, to jest także całkiem ekologiczne!
Avatar
dyx / 8 grudnia 2017 o 19:11
0
Mam pytanie, bo nie jestem w temacie. Kto, gdzie, kiedy, według jakich procedur i na jak długo wybrał członków Rady Kultury Przestrzeni? Ilu jest jej członków i czy to jest ilość stała? Kto i na jakiej zasadzie typował kandydatów na członków RKP? Ile trwa kadencja członka RKP i od kiedy jest liczona? Kto, według jakiej procedury i na jak długo wybiera szefa i osoby funkcyjne RKP? Jeżeli RKP przedstawia stanowisko jako organ doradczy Prezydenta, to proszę o upublicznienie protokółu z posiedzenia RKP na którym zostało wypracowana opinia z podpisami członków uczestniczących. Proszę o dokument w którym byłoby potwierdzenie, że w owym posiedzeniu uczestniczyła właściwa ilość członków RKP, których opinia mogłaby być uznana jako stanowisko organu doradczego. Czy, jeżeli takich dokumentów nie ma, to czy nie mamy tutaj próby nadużywania stanowiska do wymuszenia na nas, mieszkańcach Lublina akceptacji czegoś, czego zaakceptować nie chcemy przez szefa RKP?   Jeżeli ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat bardzo proszę o podzielenie się nią ze mną. Na stronie miasta takiej wiedzy nie ma.
Mam pytanie, bo nie jestem w temacie. Kto, gdzie, kiedy, według jakich procedur i na jak długo wybrał członków Rady Kultury Przestrzeni? Ilu jest jej członków i czy to jest ilość stała? Kto i na jakiej zasadzie typował kandydatów na członków RKP? Ile trwa kadencja członka RKP i od kiedy jest liczona? Kto, według jakiej procedury i na jak długo wybiera szefa i osoby funkcyjne RKP? Jeżeli RKP przedstawia stanowisko jako organ doradczy Prezydenta, to proszę o upublicznienie protokółu z posiedzenia RKP na którym zostało wypracowana opinia z podp... rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2017 o 18:40
0
Zlikwidujcie ten dziwny twór jakim jest ta rada. Kogo ona reprezentuje? Bo wiem nie mieszkańców miasta.
Avatar
Gość / 8 grudnia 2017 o 18:06
0
Po to są uwagi, aby zmieniać koncepcje. Myślę, że zrobią tak jak się da najlepiej...a wszystkim to nigdy nie dogodzi. A swoją drogą nie ta cała rada wystrzeli się w kosmos...
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 o 00:01
0
To może trolejbusy na Pocztową, raptem 200 metrów tylko. Póki unia daje kasę :). Ludzie (Rada Kultury Przestrzeni), nie wymyślajcie takich bzdur. Bo ja zechcę, żeby przez ul. Graniczną i to w obie strony jeździł autobus. Bo taka jest potrzeba mieszkańców
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 o 21:18
0
Najlepsze to jest ta propozycja skrętu z Kunickiego w Pocztową i z Pocztowej w Kunickiego. Nie to, że są korki przy skręcie z Kunickiego na Plac Bychawski, to jeszcze teraz ludzie będą stać pod wiaduktem, przed wiaduktem, aż autobus skręci. Swoją drogą to Pocztowa musiałaby jednokierunkowa, aby autobusy swobodnie sobie tu skręcały. Kolejna sprawa to właśnie ten nieszczęsny skręt z Kunickiego na Plac Bychawski. Czy można wydłużyć zielone światło skrętu w lewo z Placu Bychawskiego w Lubelskiego Lipca?
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 o 19:09
0
Tak jak wspominałem w postach bez objęcia koncepcja planistyczna całego obszaru dzielnicy Piaski każdy pomysł taki wycinkowy będzie skrzeczał abstrakcją bo w tej dzielnicy ale też i w całym mieście brak dzielnicowych koncepcji zamiast podnosić walory miasta tworzy misz-masz i bałagan architektoniczny nad którym żaden chyba miejski planista. plastyk czy architekt nie panuje. Nie mówiąc już o Radzie która ni z gruszki czy pietruszki wyskakuje z błachymi wnioskami. Stąd też tyle potworków miejskich powstało o których w wielu postach się wymienia. I tak się niszczy piękne, wspaniale widokowo położone miasto. Taczkę dla takich gospodarzy by zdało się podstawić.
Tak jak wspominałem w postach bez objęcia koncepcja planistyczna całego obszaru dzielnicy Piaski każdy pomysł taki wycinkowy będzie skrzeczał abstrakcją bo w tej dzielnicy ale też i w całym mieście brak dzielnicowych koncepcji zamiast podnosić walory miasta tworzy misz-masz i bałagan architektoniczny nad którym żaden chyba miejski planista. plastyk czy architekt nie panuje. Nie mówiąc już o Radzie która ni z gruszki czy pietruszki wyskakuje z błachymi wnioskami. Stąd też tyle potworków miejskich powstało o których w wielu postach się wymie... rozwiń
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 o 10:30
0
Jak na prowincjonalne miasteczko to te bajkowe projekty z mchu i paproci mogą się podobać. Zwłaszcza, że szybka kolei ma ominąć te okolice. Ciekawe z kolei jak będą reagować właściciele sklepów na pomysł likwidacji parkingów na 1Maja. Oby nie obudzili się z ręką w nocniku.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2017 o 11:17
0
rada kóóóltury przestrzeni???!!!! A gdzie było w/w zgromadzenie gdy onkologię rozbudowywano???? A gdzie była szacowna rada gdy deweloper stawiał biurowiec przy kraśnickiej i nałęczowskiej. Teraz ta wielka pała sterczy z horyzontu ni w gruszke ni w pietruszke na długie kilometry przed wjazdem do Lublina..... rada-kultury -przestrzeni.... spod jakich liści to to powyłaziło???
Avatar
lubelak / 8 grudnia 2017 o 22:28
0
1W tym przypadku Rada    Kultury ma racje ,dlaczego nie można zrobić dworzec na kształt terminalu plus wybrać najlepsze rozwiązanie z tych dwóch projektów 2.Dlaczego tyle zieleni gdzie wPolsce 7lato to 4 mmiesiace a tak zimno ,dodatkowe  koszty utrzymania zieleni,już fontanna  na placu Litewskim utrzymanie bez awarii  kosztować ma miasto 700tys zł rocznie ,a teraz utrzymanie zieleni na przyszłym dworcu??????,o zielen należy dbać ,a to również kosztuje 3   Przy   2 dworcach powino być więcej parkingów ,bo to są dworce CEntralne
Avatar
Gość / 8 grudnia 2017 o 21:17
0
Lubię takie etniczne akcenty i nawet dworzec może być wyplatany z wikliny z kartonowym dachem, to jest także całkiem ekologiczne!
Avatar
Gość / 8 grudnia 2017 o 19:43
-1
Rozwiązać RKP, a w jej miejsce powołać RBP (Radę Betonowania Przestrzeni) i obsadzić "profesjonalistami" w osobach deweloperów, przedstawicieli konglomeratów budowlanych typu budimex i specjalistów od wycinki drzew - wtedy "rozwój" będzie iść jak po maśle. PO co komu POzory?
Avatar
dyx / 8 grudnia 2017 o 19:11
0
Mam pytanie, bo nie jestem w temacie. Kto, gdzie, kiedy, według jakich procedur i na jak długo wybrał członków Rady Kultury Przestrzeni? Ilu jest jej członków i czy to jest ilość stała? Kto i na jakiej zasadzie typował kandydatów na członków RKP? Ile trwa kadencja członka RKP i od kiedy jest liczona? Kto, według jakiej procedury i na jak długo wybiera szefa i osoby funkcyjne RKP? Jeżeli RKP przedstawia stanowisko jako organ doradczy Prezydenta, to proszę o upublicznienie protokółu z posiedzenia RKP na którym zostało wypracowana opinia z podpisami członków uczestniczących. Proszę o dokument w którym byłoby potwierdzenie, że w owym posiedzeniu uczestniczyła właściwa ilość członków RKP, których opinia mogłaby być uznana jako stanowisko organu doradczego. Czy, jeżeli takich dokumentów nie ma, to czy nie mamy tutaj próby nadużywania stanowiska do wymuszenia na nas, mieszkańcach Lublina akceptacji czegoś, czego zaakceptować nie chcemy przez szefa RKP?   Jeżeli ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat bardzo proszę o podzielenie się nią ze mną. Na stronie miasta takiej wiedzy nie ma.
Mam pytanie, bo nie jestem w temacie. Kto, gdzie, kiedy, według jakich procedur i na jak długo wybrał członków Rady Kultury Przestrzeni? Ilu jest jej członków i czy to jest ilość stała? Kto i na jakiej zasadzie typował kandydatów na członków RKP? Ile trwa kadencja członka RKP i od kiedy jest liczona? Kto, według jakiej procedury i na jak długo wybiera szefa i osoby funkcyjne RKP? Jeżeli RKP przedstawia stanowisko jako organ doradczy Prezydenta, to proszę o upublicznienie protokółu z posiedzenia RKP na którym zostało wypracowana opinia z podp... rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2017 o 18:40
0
Zlikwidujcie ten dziwny twór jakim jest ta rada. Kogo ona reprezentuje? Bo wiem nie mieszkańców miasta.
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Spotkanie literackie z Mirą Ledowską w Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa
21 października 2019, 18:00

Spotkanie literackie z Mirą Ledowską w Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa 0 0

21 października o godz. 18 w Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS (ul. Radziszewskiego 11) będzie można spotkać izraelską autorkę Mirę Ledowską.

Koncert "Z tamtej strony". The Snopkers Ensemble
20 października 2019, 18:00

Koncert "Z tamtej strony". The Snopkers Ensemble 0 0

W tym roku zespół The Snopkers Ensemble świętuje 5. urodziny. Z tej okazji 20 października o godz. 18 w Kościele Ewangelicko-Augsburskim (ul. Ewangelicka 1) odbędzie się wyjątkowy koncert.

Słaby mecz równa się przegrana. Lubelskie "Pszczółki" wracają z Polkowic pokonane

Słaby mecz równa się przegrana. Lubelskie "Pszczółki" wracają z Polkowic pokonane 0 1

Po 40 minutach walki koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin zeszły z polkowickiego parkietu pokonane przez aktualnego mistrza kraju CCC 59:69. Ciężko jednak grać o zwycięstwo, kiedy brakuje wsparcia zawodniczek rezerwowych

Tragiczny wypadek w Łazach. Nie żyje rowerzysta [zdjęcia]

Tragiczny wypadek w Łazach. Nie żyje rowerzysta [zdjęcia] 5 1

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku. Do tragedii doszło wczoraj w miejscowości Łazy (powiat łukowski). Nie żyje 83-letni rowerzysta.

Konopie na torfowisku. Policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę
galeria

Konopie na torfowisku. Policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę 0 0

Policjanci zlikwidowali plantację konopi w okolicach Lublina. Dochodzące do 2,5 metra rośliny rosły na torfowisku.

Charytatywny Sportowy Piknik "Na Sygnale". Bieg, pokazy i wyprzedaż garażowa
NASZ PATRONAT
20 października 2019, 10:00

Charytatywny Sportowy Piknik "Na Sygnale". Bieg, pokazy i wyprzedaż garażowa 0 0

Będzie można miło spędzić czas i pomóc chorym dzieciom. Na terenie Bike Parku przy ul. Janowskiej 76 w Lublinie odbywa się dzisiaj Sportowy Piknik "Na Sygnale".

City Trail w Lublinie. Zwycięstwo odnieśli Jarosław Bimkiewicz i Natalia Zych [zdjęcia]
galeria

City Trail w Lublinie. Zwycięstwo odnieśli Jarosław Bimkiewicz i Natalia Zych [zdjęcia] 3 2

291 biegaczy minęło w sobotę linię mety City Trail w Lublinie. W zawodach dla dzieci i młodzieży, które są nieodłączną częścią cyklu wzięło udział 105 młodych sportowców. Kolejny bieg w Lublinie został zaplanowany na 10 listopada.

Lublin. Będzie więcej kamer w mieście. Gdzie będą zlokalizowane?

Lublin. Będzie więcej kamer w mieście. Gdzie będą zlokalizowane? 0 7

Jeszcze przed końcem roku rozbudowana ma być sieć ulicznych kamer podłączonych do miejskiego monitoringu.

KUL. Uroczysta inauguracja roku akademickiego. Z udziałem ministra zdrowia

KUL. Uroczysta inauguracja roku akademickiego. Z udziałem ministra zdrowia 0 10

Katolicki Uniwersytet Lubelski uroczyście inauguruje dzisiaj rok akademicki. W uroczystości wezmą udział m.in. minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski a także metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga.

Nie zwątpili mimo wyniku 0:2, czyli opinie po meczu Motor - Korona II Kielce
ZDJĘCIA Z MECZU
galeria

Nie zwątpili mimo wyniku 0:2, czyli opinie po meczu Motor - Korona II Kielce 3 9

Szalony mecz na Arenie Lublin. Motor zremisował u siebie z Koroną II Kielce 4:4. Jak zawody oceniają trenerzy obu ekip?

Budżet obywatelski w Chełmie. Miasto czeka na pomysły

Budżet obywatelski w Chełmie. Miasto czeka na pomysły 0 3

Do wydania są 2 miliony złotych. Został jeszcze tydzień na zgłaszanie projektów do budżetu obywatelskiego 2020

Wystąpił w "Kuchennych rewolucjach". Teraz prowadzi Polską Akademię Restauratorów [zdjęcia]
Magazyn
galeria

Wystąpił w "Kuchennych rewolucjach". Teraz prowadzi Polską Akademię Restauratorów [zdjęcia] 46 6

Łukasza Nowomiejskiego znają miłośnicy „Kuchennych rewolucji”. Występował w odcinku poświęconym lubelskiej Czarciej Łapie, której był wówczas menagerem. Teraz prowadzi Polską Akademię Restauratorów wymyślając pomysły na wyjątkowe lokale dla innych osób chcących spróbować swoich sił w branży. Część z nich działa w Lublinie, a w planie ekspansji jest Chełm i Warszawa.

Motor Lublin – Korona II Kielce 4:4. Fajerwerki w ataku, kryminał w obronie [zdjęcia]
galeria

Motor Lublin – Korona II Kielce 4:4. Fajerwerki w ataku, kryminał w obronie [zdjęcia] 0 0

Kto przegapił sobotni mecz na Arenie Lublin niech żałuje! Tylu goli i sytuacji pewnie długo nie obejrzymy. Szkoda tylko, że Motor zmarnował szansę, żeby zbliżyć się do lidera. Żółto-biało-niebiescy przegrywali z Koroną II Kielce 0:2, prowadzili 4:3, ale rywale uratowali jeden punkt

Unia Hrubieszów – Huczwa Tyszowce 2:0. Nigdy nie wiadomo co wykombinują

Unia Hrubieszów – Huczwa Tyszowce 2:0. Nigdy nie wiadomo co wykombinują 0 4

Takie rzeczy nie zdarzają się często. Beniaminek z Hrubieszowa od 37 minuty meczu z Huczwą grał w dziesiątkę. Mimo to po przerwie zdobył dwa gole i dopisał do swojego konta bardzo cenne, trzy punkty

KSZO – Chełmianka 3:0. Artur Bożyk żegna się z klubem

KSZO – Chełmianka 3:0. Artur Bożyk żegna się z klubem 0 14

Trwa kiepska passa klubu z Chełma. Biało-zieloni przegrali w Ostrowcu Świętokrzyskim z tamtejszym KSZO 0:3. Wszystkie bramki stracili w przeciągu pierwszy 38 minut. A po końcowym gwizdku zarząd Chełmianki podziękował za niemal 8 lat pracy trenerowi Arturowi Bożykowi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.