Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 lutego 2012 r.
18:41
Edytuj ten wpis

Nowy miejski konserwator zabytków chce ograniczyć ilość reklam

Autor: Zdjęcie autora IZI
0 18 A A
 (Maciej Kaczanowski)
(Maciej Kaczanowski)

– Jednym z narzędzi, jakie chcemy wykorzystać, może być park kultury – zapowiada Hubert Mącik, który 1 lutego objął stanowisko Miejskiego Konserwatora Zabytków w Lublinie. Jak tłumaczy, w takim parku reklam może być mniej, a te które zostaną, będą ładniejsze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nie ochrona zabytków, a zarządzanie dziedzictwem kulturowym – tak najkrócej można streścić podejście nowego konserwatora do pracy. We wtorek Hubert Mącik przedstawił swoje plany na konferencji prasowej w ratuszu. Zapowiedział, że chce przejąć część obowiązków Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i nadal realizować te zadania, które wynikają z obowiązków gminy.

W zabytkowej części Lublina chce stworzyć park kultury. – To umożliwia wprowadzenie pewnych zakazów, nakazów i ograniczeń – mówi Mącik.
Nowy konserwator chce dążyć do ograniczenia ilości reklam w zabytkowej części Lublina, ale nie do ich wyeliminowania. – Chodzi o to, aby dojść do złotego środka – tłumaczy Mącik. – Nie każdy musi mieć kilka szyldów. Wystarczy jeden.

Ale znaczenie ma także to, jak wyglądają szyldy, reklamy, czy ogródki piwne. Mącik tłumaczy, że należy stworzyć katalog elementów małej architektury. To będzie zbiór dopuszczalnych wzorów szyldów i innych elementów, którymi restauracje, puby, czy inne firmy z zabytkowej części miasta mogą przyciągać swoich klientów. Elementy z katalogu mają pasować do wyglądu ulic i zabudowań.

Kiedy moglibyśmy odczuć te zmiany? – W następnym sezonie – przypuszcza Mącik.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 lipca 2016 r. o 23:03
Czy to jest brat Mącika z UMCSu ? Radosława ? BO JAK TAK TO FATALNIE!!!
Avatar
Gość / 22 lutego 2012 r. o 16:46
Jakaś samochwała chwali tu skompromitowane nazwisko.
Avatar
Gaweł / 22 lutego 2012 r. o 11:40
[quote name='paweł' timestamp='1329852921' post='600485']
A czy ten Pan ma coś wspólnego z wielką planistką rudnika Elżbietą Mącik?
[/quote]
Zapewniam Cię,że Elżbieta Mącik to mądra babka-problem tkwił w tym że jej zespół projektantów który odziedziczyła po poprzedniku składał się z intelektów podobnych Tobie. Kobieta darzyła ich zaufaniem a ci wpuścili ją w przysłowiowe maliny.
Dlatego też dobrze by było gdyby ten Mącik miał z nią coś wspólnego ....tylko żeby nie był tak łatwowierny i sprawdzał co wykształciuchy miejscowych juniwersytetów natworzyli a on podpisuje.
[quote name='paweł' timestamp='1329852921' post='600485']
A czy ten Pan ma coś wspólnego z wielką planistką rudnika Elżbietą Mącik?
[/quote]
Zapewniam Cię,że Elżbieta Mącik to mądra babka-problem tkwił w tym że jej zespół projektantów który odziedziczyła po poprzedniku składał się z intelektów podobnych Tobie. Kobieta darzyła ich zaufaniem a ci wpuścili ją w przysłowiowe maliny.
Dlatego też dobrze by było gdyby ten Mącik miał z nią coś wspólnego ....tylko żeby nie był tak łatwowierny i sprawdza... rozwiń
Avatar
kinol / 22 lutego 2012 r. o 11:29
[quote name='lubelak' timestamp='1329853403' post='600492']
tak to siostrzeniec,pociotek E.Macik, mąciwody z Rudnika i specjalistki od przekretów w Umiasta lublin
[/quote]
Tępy "lubelaku" co ty możesz wiedzieć o życiu -reumatyzm łamie cię po kościach i tak bezmyślnie się wyżywasz.Widać że jedynie czego Bozia ci nie pożałowała to śliny do opluwania.Zapomniałeś też o przykazaniu -"Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu".
Rozumując twoimi kategoriami to Jana Pawła II trzeba by było obciążyć grzechem za cudzołóstwo
jakiego się dopuścili niektórzy biskupi.
[quote name='lubelak' timestamp='1329853403' post='600492']
tak to siostrzeniec,pociotek E.Macik, mąciwody z Rudnika i specjalistki od przekretów w Umiasta lublin
[/quote]
Tępy "lubelaku" co ty możesz wiedzieć o życiu -reumatyzm łamie cię po kościach i tak bezmyślnie się wyżywasz.Widać że jedynie czego Bozia ci nie pożałowała to śliny do opluwania.Zapomniałeś też o przykazaniu -"Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu".
Rozumując twoimi kategoriami to Jana Pa... rozwiń
Avatar
kolka / 22 lutego 2012 r. o 11:16
[quote name='modelarz' timestamp='1329888717' post='600582']
Nie znacie człowieka ale się wypowiadacie,moim zdaniem nadaje się znakomicie na to stanowisko, świetnie przygotowany merytorycznie, ma wiedzę i chęć by ją zdobywać. Lepiej żeby ząjął się tym jakiś matoł o równie znanym nazwisku bez pojęcia o tym co ma robić?
[/quote]
Najlepiej jakiś Czerniak
Avatar
Armiliusz / 22 lutego 2012 r. o 11:13
Mandragora niech zdejmie te swoje bohomazy bo szpeci nimi widok na całą ulicę Złotą.
Avatar
zajec / 22 lutego 2012 r. o 09:54
Nazwisko to przypadek był najlepszy. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
modelarz / 22 lutego 2012 r. o 06:31
Nie znacie człowieka ale się wypowiadacie,moim zdaniem nadaje się znakomicie na to stanowisko, świetnie przygotowany merytorycznie, ma wiedzę i chęć by ją zdobywać. Lepiej żeby ząjął się tym jakiś matoł o równie znanym nazwisku bez pojęcia o tym co ma robić?
Avatar
rurek33 / 21 lutego 2012 r. o 23:36
A co się stało z Panem Paschke poprzednim konserwatorem miejskim, bardzo zresztą miłym człowiekiem (kiedys znalazłem się w jego urzędzie jako petent). Kadencja mu wygasła, czy został odwołany/zrezygnował?
Avatar
grazzzyna / 21 lutego 2012 r. o 22:56
Tak, oczywiście jest to mąż oraz syn pani Mącik!
Na dodatek wszyscy to wiedzą!
Avatar
Gość / 19 lipca 2016 r. o 23:03
Czy to jest brat Mącika z UMCSu ? Radosława ? BO JAK TAK TO FATALNIE!!!
Avatar
Gość / 22 lutego 2012 r. o 16:46
Jakaś samochwała chwali tu skompromitowane nazwisko.
Avatar
Gaweł / 22 lutego 2012 r. o 11:40
[quote name='paweł' timestamp='1329852921' post='600485']
A czy ten Pan ma coś wspólnego z wielką planistką rudnika Elżbietą Mącik?
[/quote]
Zapewniam Cię,że Elżbieta Mącik to mądra babka-problem tkwił w tym że jej zespół projektantów który odziedziczyła po poprzedniku składał się z intelektów podobnych Tobie. Kobieta darzyła ich zaufaniem a ci wpuścili ją w przysłowiowe maliny.
Dlatego też dobrze by było gdyby ten Mącik miał z nią coś wspólnego ....tylko żeby nie był tak łatwowierny i sprawdzał co wykształciuchy miejscowych juniwersytetów natworzyli a on podpisuje.
[quote name='paweł' timestamp='1329852921' post='600485']
A czy ten Pan ma coś wspólnego z wielką planistką rudnika Elżbietą Mącik?
[/quote]
Zapewniam Cię,że Elżbieta Mącik to mądra babka-problem tkwił w tym że jej zespół projektantów który odziedziczyła po poprzedniku składał się z intelektów podobnych Tobie. Kobieta darzyła ich zaufaniem a ci wpuścili ją w przysłowiowe maliny.
Dlatego też dobrze by było gdyby ten Mącik miał z nią coś wspólnego ....tylko żeby nie był tak łatwowierny i sprawdza... rozwiń
Avatar
kinol / 22 lutego 2012 r. o 11:29
[quote name='lubelak' timestamp='1329853403' post='600492']
tak to siostrzeniec,pociotek E.Macik, mąciwody z Rudnika i specjalistki od przekretów w Umiasta lublin
[/quote]
Tępy "lubelaku" co ty możesz wiedzieć o życiu -reumatyzm łamie cię po kościach i tak bezmyślnie się wyżywasz.Widać że jedynie czego Bozia ci nie pożałowała to śliny do opluwania.Zapomniałeś też o przykazaniu -"Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu".
Rozumując twoimi kategoriami to Jana Pawła II trzeba by było obciążyć grzechem za cudzołóstwo
jakiego się dopuścili niektórzy biskupi.
[quote name='lubelak' timestamp='1329853403' post='600492']
tak to siostrzeniec,pociotek E.Macik, mąciwody z Rudnika i specjalistki od przekretów w Umiasta lublin
[/quote]
Tępy "lubelaku" co ty możesz wiedzieć o życiu -reumatyzm łamie cię po kościach i tak bezmyślnie się wyżywasz.Widać że jedynie czego Bozia ci nie pożałowała to śliny do opluwania.Zapomniałeś też o przykazaniu -"Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu".
Rozumując twoimi kategoriami to Jana Pa... rozwiń
Avatar
kolka / 22 lutego 2012 r. o 11:16
[quote name='modelarz' timestamp='1329888717' post='600582']
Nie znacie człowieka ale się wypowiadacie,moim zdaniem nadaje się znakomicie na to stanowisko, świetnie przygotowany merytorycznie, ma wiedzę i chęć by ją zdobywać. Lepiej żeby ząjął się tym jakiś matoł o równie znanym nazwisku bez pojęcia o tym co ma robić?
[/quote]
Najlepiej jakiś Czerniak
Avatar
Armiliusz / 22 lutego 2012 r. o 11:13
Mandragora niech zdejmie te swoje bohomazy bo szpeci nimi widok na całą ulicę Złotą.
Avatar
zajec / 22 lutego 2012 r. o 09:54
Nazwisko to przypadek był najlepszy. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
modelarz / 22 lutego 2012 r. o 06:31
Nie znacie człowieka ale się wypowiadacie,moim zdaniem nadaje się znakomicie na to stanowisko, świetnie przygotowany merytorycznie, ma wiedzę i chęć by ją zdobywać. Lepiej żeby ząjął się tym jakiś matoł o równie znanym nazwisku bez pojęcia o tym co ma robić?
Avatar
rurek33 / 21 lutego 2012 r. o 23:36
A co się stało z Panem Paschke poprzednim konserwatorem miejskim, bardzo zresztą miłym człowiekiem (kiedys znalazłem się w jego urzędzie jako petent). Kadencja mu wygasła, czy został odwołany/zrezygnował?
Avatar
grazzzyna / 21 lutego 2012 r. o 22:56
Tak, oczywiście jest to mąż oraz syn pani Mącik!
Na dodatek wszyscy to wiedzą!