Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 grudnia 2015 r.
11:32

Nowy wicewojewoda już w urzędzie. Chce zająć się kwestią cudzoziemców i polityką społeczną

Autor: Zdjęcie autora toma
0 8 A A
Wojewoda Przemysław Czarnek (po lewej) i wicewojewoda Robert Gmitruczuk (fot. Wojciech Nieśpiałowski)
Wojewoda Przemysław Czarnek (po lewej) i wicewojewoda Robert Gmitruczuk (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Nadzór nad sprawami rolnictwa, ewidencji ludności, cudzoziemców czy zatrudnienia i przeciwdziałania bezrobociu – to niektóre z obowiązków Roberta Gmitruczuka (PiS), nowego wicewojewody lubelskiego. Zakres jego kompetencji będzie podobny do tego, jaki miał jego poprzednik Marian Starownik (PSL).

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Postanowiliśmy, że zarządzenie z 2014 roku wydane przez wojewodę Wojciecha Wilka (PO) nie będzie w tym momencie zmieniane. Również po to, żeby pracownicy urzędu mogli swobodnie wejść w relacje z wojewodą i wicewojewodą. Są przyzwyczajeni do takich, a nie innych kompetencji wicewojewody. Później, jeśli będzie taka potrzeba, będziemy coś korygować – mówi Przemysław Czarnek (PiS), wojewoda lubelski.

– Największe wyzwanie to dla mnie sprawy związane z polityką społeczną. Ważna będzie dla mnie również kwestia dotycząca cudzoziemców – mówi wicewojewoda Robert Gmitruczuk, który na stanowisko wicewojewody został powołany w środę przez premier Beatę Szydło.

Gmitruczuk ma 38 lat, jest absolwentem Wydziału Prawa i Administarcji Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2011 roku był dyrektorem biura senatora Grzegorza Biereckiego, a po ostatnich wyborach parlamentarnych kierował także biurem poselskim Jana Szewczaka. W latach 2005-2007 był kierownikiem delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białej Podlaskiej, pracował też jako zastępca wójta gminy Wohyń i sekretarz gminy Kodeń. W ubiegłorocznych wyborach samorządowych zdobył mandat radnego powiatu radzyńskiego.

Wniosek o powołanie wicewojewody jest do tej pory jedyną decyzją kadrową Przemysława Czarnka. – Na razie bardzo miło współpracuje mi się z pracownikami, którzy pracują w urzędzie i wprowadzają mnie bardzo dobrze w pracę. Jakieś zmiany personalne zapewne będą, ale jeszcze nie teraz – mówi wojewoda.

Zakaz fajerwerków

Wojewoda lubelski wydał rozporządzenie w sprawie zakazu używania wyrobów pirotechnicznych na terenie województwa lubelskiego od 21 grudnia do końca stycznia. Używanie fajerwerków w tym okresie będzie podlegało karze przewidzianej w kodeksie wykroczeń. Zakaz nie będzie obowiązywał 31 grudnia i 1 stycznia.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 r. o 17:10
<W przeszłości Gmitruczuk był m.in. kierownikiem delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białej Podlaskiej, zastępcą wójta gminy Wohyń i sekretarzem gminy Kodeń> - czyli wszędzie go potrzebowali. Takie skakanie z kwiatka na kwiatek. Jak w scenie z filmu - Jaki jest Pana zawód ? - Dyrektor.
Avatar
crx / 17 grudnia 2015 r. o 16:54

Które zarządzenia będą szczególnie respektowane?Wydane przez O.Rydzyka ,czy hrabiego Biereckiego?

Myślę,że wszystkich ...;-))) A tak na poważnie , należałoby zrobić bilans otwarcia i ocenić po latach skuteczność !!! Oprócz tego należałoby sprawdzić wpływy podatkowe ,ale pomniejszone o wygenerowany pieniądz w obrocie z dotacji wspólnotowych !!! Dopiero wtedy byłoby wiadomo , czy ktoś jest kompetentny czy też nie...!!! Czy wobec tego ktoś pójdzie tą drogą ...??? Wykluczone...;-)))))))))

Myślę,że wszystkich ...;-))) A tak na poważnie , należałoby zrobić bilans otwarcia i ocenić po latach skuteczność !!! Oprócz tego należałoby sprawdzić wpływy podatkowe ,ale pomniejszone o wygenerowany pieniądz w obrocie z dotacji wspólnotowych !!! Dopiero wtedy byłoby wiadomo , czy ktoś jest kompetentny czy też nie...!!! Czy wobec tego ktoś pójdzie tą drogą ...??? Wykluczone...;-)))))))))

rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 r. o 15:51
kolejny gość spoza Lublina po co nam marionetki w Lublinie??
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 r. o 14:28
Co na to Petru?
Avatar
Marika / 17 grudnia 2015 r. o 14:03

Ciekawe po co tyle tych wicewojewodów, chyba tylko po to by trzepać kasiorę za zbijanie bąków?

Ilu przecież jest jeden.

Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 r. o 13:35
Które zarządzenia będą szczególnie respektowane?Wydane przez O.Rydzyka ,czy hrabiego Biereckiego?
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 r. o 13:34
Ciekawe po co tyle tych wicewojewodów, chyba tylko po to by trzepać kasiorę za zbijanie bąków?
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 r. o 13:26
www.dziennikwschodni.pl
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 r. o 17:10
<W przeszłości Gmitruczuk był m.in. kierownikiem delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białej Podlaskiej, zastępcą wójta gminy Wohyń i sekretarzem gminy Kodeń> - czyli wszędzie go potrzebowali. Takie skakanie z kwiatka na kwiatek. Jak w scenie z filmu - Jaki jest Pana zawód ? - Dyrektor.
Avatar
crx / 17 grudnia 2015 r. o 16:54

Które zarządzenia będą szczególnie respektowane?Wydane przez O.Rydzyka ,czy hrabiego Biereckiego?

Myślę,że wszystkich ...;-))) A tak na poważnie , należałoby zrobić bilans otwarcia i ocenić po latach skuteczność !!! Oprócz tego należałoby sprawdzić wpływy podatkowe ,ale pomniejszone o wygenerowany pieniądz w obrocie z dotacji wspólnotowych !!! Dopiero wtedy byłoby wiadomo , czy ktoś jest kompetentny czy też nie...!!! Czy wobec tego ktoś pójdzie tą drogą ...??? Wykluczone...;-)))))))))

Myślę,że wszystkich ...;-))) A tak na poważnie , należałoby zrobić bilans otwarcia i ocenić po latach skuteczność !!! Oprócz tego należałoby sprawdzić wpływy podatkowe ,ale pomniejszone o wygenerowany pieniądz w obrocie z dotacji wspólnotowych !!! Dopiero wtedy byłoby wiadomo , czy ktoś jest kompetentny czy też nie...!!! Czy wobec tego ktoś pójdzie tą drogą ...??? Wykluczone...;-)))))))))

rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 r. o 15:51
kolejny gość spoza Lublina po co nam marionetki w Lublinie??
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 r. o 14:28
Co na to Petru?
Avatar
Marika / 17 grudnia 2015 r. o 14:03

Ciekawe po co tyle tych wicewojewodów, chyba tylko po to by trzepać kasiorę za zbijanie bąków?

Ilu przecież jest jeden.

Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 r. o 13:35
Które zarządzenia będą szczególnie respektowane?Wydane przez O.Rydzyka ,czy hrabiego Biereckiego?
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 r. o 13:34
Ciekawe po co tyle tych wicewojewodów, chyba tylko po to by trzepać kasiorę za zbijanie bąków?
Avatar
Gość / 17 grudnia 2015 r. o 13:26
www.dziennikwschodni.pl
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wschodzące Serce PiS. Syn marszałka i robienie gruntu pod wybory. Za pieniądze urzędów
Pierwsza strona dziennika

Wschodzące Serce PiS. Syn marszałka i robienie gruntu pod wybory. Za pieniądze urzędów

Ma 32 lata, tatę na stanowisku marszałka województwa i dyrektorską posadę w biurze posła PiS. W przeszłości miał kłopot z prawem, ale dziś to coraz bardziej rozpoznawalny w całym powiecie społecznik. I sprawny organizator imprez charytatywnych oraz sportowych. Za pieniądze urzędów i lokalnych firm.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 maja 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 maja 2022 r.

Lublin. Już planują lato dla małych uchodźców i chcą zaprosić polskie dzieci

Lublin. Już planują lato dla małych uchodźców i chcą zaprosić polskie dzieci

Mali uchodźcy wciąż mogą korzystać z pomocy świetlicy działającej w Galerii Labirynt. W planach na lato są spotkania integrujące małych Ukraińców i Polaków.

Zmiany koło dworca PKS w Lublinie. Tego budynku już nie ma

Zmiany koło dworca PKS w Lublinie. Tego budynku już nie ma

Obok Dworca Głównego PKS zburzono jeden z budynków handlowych. Pozostałe na razie zostają.

Łukasz Maciec wraca do ringu

Łukasz Maciec wraca do ringu

Pięściarz z Lublina w piątek w Środzie Wielkopolskiej zmierzy się z Joelem Julio

Lublin. 160 osób na bruk. Przez sankcje

Lublin. 160 osób na bruk. Przez sankcje

Szwajcarska firma likwiduje swoje podmioty w Polsce. Taka zapowiedź to efekt odrzucenia przez polski rząd wniosku firmy o skreślenie z listy podmiotów objętych sankcjami. W tle jest rosyjski oligarcha i najazd armii Putina na Ukrainę.

Premier: KE zaakceptowała krajowy plan odbudowy
wideo
film

Premier: KE zaakceptowała krajowy plan odbudowy

Komisja Europejska zaakceptowała polski krajowy plan odbudowy, a pieniądze z unijnych funduszy na rzecz odbudowy po pandemii COVID-19 za kilka miesięcy popłyną do Polski szerokim strumieniem - zapewnił Mateusz Morawiecki.

IPN znalazł ludzkie kości na górkach czechowskich. Co na to TBV i miasto?
zdjęcia
galeria

IPN znalazł ludzkie kości na górkach czechowskich. Co na to TBV i miasto?

Około 50 fragmentów ludzkich kości należących do dwóch osób odnaleźli specjaliści z IPN na górkach czechowskich. Teraz znaleziskiem zajmą się eksperci z Zakładu Medycyny Sądowej.

Zamość. ZOO zaprasza do siebie do kina
22 maja 2022, 12:00

Zamość. ZOO zaprasza do siebie do kina

22 maja przypada Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej. Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu postanowił to uczcić.

Czy to przyszli lekarze? Dni otwarte Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
zdjęcia
galeria

Czy to przyszli lekarze? Dni otwarte Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Jeszcze w piątek będzie można odwiedzić Uniwersytet Medyczny, żeby poznać ofertę uczelni.

Zielone Agro Show. Coś specjalnie dla rolników już w ten weekend

Zielone Agro Show. Coś specjalnie dla rolników już w ten weekend

Zielone Agro Show w Ułężu (powiat rycki) już w ten weekend. „Jest pierwszą imprezą w Polsce poświęconą nowoczesnej technice i technologii produkcji wysokiej jakości pasz zielonych dla bydła” – zapewniają organizatorzy.

Nowy odcinek S19 w Lubelskiem. Otwarcie uzależnione od kalendarza premiera
Zdjęcia tuż przed otwarciem
galeria

Nowy odcinek S19 w Lubelskiem. Otwarcie uzależnione od kalendarza premiera

Najprawdopodobniej w sobotę zostanie otwarty 20-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S19 między Kraśnikiem i Niedrzwicą Dużą. To ostatni fragment ekspresówki z Lublina do Rzeszowa, jaki nie został jeszcze oddany do użytku.

Granica Terespol i Ar-Tig Huta Dąbrowa będą do końca walczyć o utrzymanie

Granica Terespol i Ar-Tig Huta Dąbrowa będą do końca walczyć o utrzymanie

Sytuacja obu ekip na tym etapie rozgrywek nie wygląda różowo. Granica i Ar-Tig zajmują bowiem dwa ostatnie miejsca

Lubelskie. 20 ton na kołach, a za kierownicą pijany Rosjanin
wideo
film

Lubelskie. 20 ton na kołach, a za kierownicą pijany Rosjanin

Na opublikowanym przez policję nagraniu widać, jak ciężarówka jedzie środkiem jezdni. I t w miejscu przejścia dla pieszych.

"Jak rozlana woda" - nowy spektakl Teatru Pierwszego Kontaktu
21 maja 2022, 17:00

"Jak rozlana woda" - nowy spektakl Teatru Pierwszego Kontaktu

W sobotę, 21 maja o godz. 17 w Domu Kultury Błonie (ul. Dragonów 2) zostanie zorganizowana premiera nowego spektaklu Teatru Pierwszego Kontaktu pt. "Jak rozlana woda".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!