Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 lutego 2020 r.
18:23

Odmówił ścigania ministra Ziobry za agitację wyborczą. Został szefem Prokuratury Okręgowej w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora jsz
297 76 A A
(fot. Jacek Szydłowski/Archiwum)

Prokurator, który odmówił ścigania Zbigniewa Ziobry za nielegalną agitację wyborczą, dostał awans. Został szefem Prokuratury Okręgowej w Lublinie. W zawodzie jest od trzech lat.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pochodzący z Zamościa Robert Malicki odebrał prokuratorską nominację we wrześniu 2016r. Trafił do Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Lubelskim. Stamtąd został delegowany do „okręgu” w Zamościu. Z końcem stycznia dostał kolejny awans. Zajął fotel szefa Prokuratury Okręgowej w Lublinie. 44-latek bez doświadczenia na podobnych stanowiskach kieruje teraz pracą ponad stu śledczych ze swojej jednostki. Nadzoruje również 15 prokuratur rejonowych z lubelskiego okręgu.

- W normalnych warunkach na awans z rejonu do okręgu trzeba pracować nawet 10 lat. W obecnych realiach nic mnie już jednak nie dziwi - mówi nam anonimowo jeden z doświadczonych prokuratorów z Lublina. - Jest sporo przykładów awansu prokuratorów z rejonów nawet do prokuratury regionalnej, z pominięciem okręgu. Nowego szefa nikt tu nie zna. Widać po nim, że nowa rola trochę go przytłacza.

Nasz rozmówca zwraca uwagę, że Robert Malicki wciąż jest formalnie prokuratorem prokuratury rejonowej. Został jedynie delegowany do okręgu.

- Taką osobę można łatwo odwołać. Wystarczy jeden telefon, żeby człowiek wrócił z dużej jednostki do rejonu. To oczywiście wiąże się z mniejszym uposażeniem. Można zastanawiać się nad niezależnością śledczych w delegacjach, ale taka jest teraz polityka - kwituje nasz rozmówca.

Robert Malicki jest czwartym szefem lubelskiego okręgu od początku tzw. „dobrej zmiany”. Wszyscy jego poprzednicy mieli jednak doświadczenie w kierowaniu prokuraturami rejonowymi.

Prokurator Malicki jest natomiast autorem uzasadnienia w którym uznał, że zachwalanie polityka na tle jego materiałów wyborczych to jedynie „przejaw sympatii”, a nie agitacja.

Chodzi o sprawę, którą opisaliśmy we wrześniu ubiegłego roku. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro odwiedził wówczas Zamość. Miał poinformować o planach utworzenia w tym mieście sądowego centrum informatycznego. Towarzyszył mu jego zastępca - Marcin Romanowski. Kandydował on jednocześnie w wyborach parlamentarnych. Spotkanie z dziennikarzami odbyło się w sali obrad rady miasta. Za ministrami ustawił się szereg młodych ludzi w koszulkach i z tabliczkami, promującymi Marcina Romanowskiego. Na ścianie wyświetlano również baner wyborczy kandydata. Zbigniew Ziobro rozpoczął konferencję od zachwalania swojego zastępcy.

– Siódemka ministra Warchoła, przepraszam, ministra Romanowskiego na liście w Zamościu, to jest siódemka, która oddaje naturę pana ministra, bo pracuje za siedmiu. W okręgu zamojskim, chełmskim, jest więc człowiek, do którego mam ogromne zaufanie i szacunek – mówił Ziobro.

Zamojscy radni - Sławomir Ćwik i Rafał Zwolak zawiadomili prokuraturę o możliwym złamaniu przepisów przez szefa resortu sprawiedliwości i jego zastępcę. Chodziło o agitację na terenie urzędu, czego jasno zabrania Kodeks Wyborczy. Śledczy uznali, że nie doszło nawet do wykroczenia. Prokurator Robert Malicki odstąpił od kierowania wniosku o ukaranie ministrów.

– Spotkanie miało charakter li tylko informacyjny. Co prawda pojawia się tam wzmianka o kandydowaniu wiceministra sprawiedliwości Marcina Romanowskiego, ale był to tylko „wtręt” do ogólnego przekazu, jakim było udzielenie informacji o planowanych inwestycjach – uzasadnił swoją decyzję Roberty Malicki.

Przyznał, że „osoby stanowiące tło dla wystąpienia” ubrane były w koszulki z napisem „PiS Marcin Romanowski”.

– Zachowania tego również nie można uznać za prowadzenie agitacji wyborczej. Należy uznać to za przejaw sympatii do konkretnej osoby – wyjaśnił prokurator.

Dodał, że założenie koszulek z nazwiskiem kandydata było jedynie oznaką podzielania jego poglądów. Poza tym osoby w koszulkach nie robiły nic poza staniem.

– W związku z konstatacją, że spotkanie nie miało charakter wyborczego, a jedynie informacyjny nie sposób przyjąć, że uwidocznione tam tabliczki, jak również prezentacja medialna stanowią materiał wyborczy - skwitował prokurator Malicki. W swoim uzasadnieniu przekonywał również, że że prezentowanie nazwiska kandydata miało jedynie „utrwalić w świadomości słuchaczy” Marcina Romanowskiego, jako osobę odpowiedzialną za informatyzację wymiaru sprawiedliwości.

e-Wydanie

Komentarze 76

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jak nic... / 7 lutego 2020 o 18:54
+42
Układ zamknięty...
Avatar
Nadzwyczajna kasta.... / 7 lutego 2020 o 18:43
+38
Nadzwyczajna kasta....
Avatar
jj / 7 lutego 2020 o 18:28
+38
Jak za stalinizmu po wojnie w PL, wladza nominowala miernoty z nizin spolecznych dajac im szybki awans spoleczny w zamian za slepa wiernosc wladzy. Jedna kaste zamieniaja na druga kaste jeszcze gorsza bo slepo wierzaca wladzy i bedaca na jej polecenie.....
Avatar
Sztandar Ludu wiecznie zywy / 7 lutego 2020 o 20:49
+18
A byla nielegalna agitacja wyborcza towarzyszu ? Jak mozna scigac za cos czego nie bylo ?
Avatar
Sztandar Ludu wiecznie żywy / 7 lutego 2020 o 21:23
+17
I bardzo dobrze, trzeba prześledzić co było robione za czasów PO?  A byla nielegalna agitacja wyborcza towarzyszu ? Jak mozna scigac za cos czego nie bylo ?
Avatar
Sztandar Ludu / 7 lutego 2020 o 21:37
+14
A Towarzysz Stefan Michnik zbrodniarz był protoplastą obecnych postkomunistycznych sadów 
Avatar
SĄDOWA KASTA TO sędziowie z PRL / 7 lutego 2020 o 21:31
+14
SĄDOWA KASTA TO sędziowie z PRL powołani przed 90 rokiem lub ich dzieci urodzone w latach 70-tych lub 80-tych i takich sędziów lub ich dzieci zostało wygenerowanych 2/3 (reprodukcja wsobna przez KRS opanowany wyłącznie przez nadzwyczajną kastę do 2016 r) są to osoby często mierne intelektualnie, apodyktyczne, butne i aroganckie o poglądach postkomunistycznych i lewackich uprzedzonych do zwykłych ludzi taka prawdziwa nadzwyczajna kasta. W cv do pracy wpisywało się przynależność partyjną albo od ilu lat należy do SLD lub platformy lewacko-libertyńskiej, koniecznie miało się tatę lub mamę sądownika-sędziego, ewentualnie znaczniejszego prokuratora PRL.
SĄDOWA KASTA TO sędziowie z PRL powołani przed 90 rokiem lub ich dzieci urodzone w latach 70-tych lub 80-tych i takich sędziów lub ich dzieci zostało wygenerowanych 2/3 (reprodukcja wsobna przez KRS opanowany wyłącznie przez nadzwyczajną kastę do 2016 r) są to osoby często mierne intelektualnie, apodyktyczne, butne i aroganckie o poglądach postkomunistycznych i lewackich uprzedzonych do zwykłych ludzi taka prawdziwa nadzwyczajna kasta. W cv do pracy wpisywało się przynależność partyjną albo od ilu lat należy do SLD lub platformy l... rozwiń
Avatar
SĄDOWA KASTA TO Sędziowie z PRL / 7 lutego 2020 o 21:35
+13
SĄDOWA KASTA TO sędziowie z PRL powołani przed 90 rokiem lub ich dzieci urodzone w latach 70-tych lub 80-tych i takich sędziów lub ich dzieci zostało wygenerowanych 2/3 (reprodukcja wsobna przez KRS opanowany wyłącznie przez nadzwyczajną kastę do 2016 r) są to osoby często mierne intelektualnie, apodyktyczne, butne i aroganckie o poglądach postkomunistycznych i lewackich uprzedzonych do zwykłych ludzi taka prawdziwa nadzwyczajna kasta. W cv do pracy wpisywało się przynależność partyjną albo od ilu lat należy do SLD lub platformy lewacko-libertyńskiej, koniecznie miało się tatę lub mamę sądownika-sędziego, ewentualnie znaczniejszego prokuratora PRL.
SĄDOWA KASTA TO sędziowie z PRL powołani przed 90 rokiem lub ich dzieci urodzone w latach 70-tych lub 80-tych i takich sędziów lub ich dzieci zostało wygenerowanych 2/3 (reprodukcja wsobna przez KRS opanowany wyłącznie przez nadzwyczajną kastę do 2016 r) są to osoby często mierne intelektualnie, apodyktyczne, butne i aroganckie o poglądach postkomunistycznych i lewackich uprzedzonych do zwykłych ludzi taka prawdziwa nadzwyczajna kasta. W cv do pracy wpisywało się przynależność partyjną albo od ilu lat należy do SLD lub platformy le... rozwiń
Avatar
Kasta sądowa WON / 7 lutego 2020 o 21:30
+13
Sądowa kasta postkomunistyczna chce zniszczyć Polskę jej suwerenność polityczną i gospodarczą, podporządkować obcym państwom - aby tylko ratować przywileje i pieniądze.
Avatar
sztandar ludu / 7 lutego 2020 o 21:00
+13
tutaj piszą tacy co w PRL opływali w luksusy i tacy co nie widzieli PRLu na oczy
Avatar
Gosc / 10 lutego 2020 o 20:11
-3
Tow. Rzeplinski od 1971r w PZPR, a od 1981r sekretarz POP PZPR.
Avatar
Gosc / 10 lutego 2020 o 09:16
-6
A tow. Rzepliński,do której grupy się zalicza.
Avatar
Gość / 9 lutego 2020 o 23:18
-3
Niezabezpieczone dane sztabu Hołowni. Pełna baza wolontariuszy wraz z ich danymi i telefonami, była dostępna dla każdego.
Avatar
?? / 9 lutego 2020 o 17:58
+2
ciekawe jak długo prawne wypierdki jeszcze porządzą?
Avatar
Gość / 9 lutego 2020 o 14:04
+6
i po to PiS robi te swoje reformy "wymiaru sprawiedliwości", żeby im głos z głowy nie spadł, a nie żebyście Wy nie wlkli się do sądu po 10 razy, a sprawa trwała 10 lat
Avatar
Gosc / 9 lutego 2020 o 09:17
-9
A tow. Rzepliński, do której się zalicza?
Avatar
Gość / 8 lutego 2020 o 16:53
+2
W latach 1944-54 komuniści "gościli" na Lubelskim Zamku ponad 32 000 Polaków - żołnierz niezlomnych. "Opiekę" nad żołnierzami AK i NSZ , aż do ich śmierci sprawowali m. in : płk.UB Artur "Hans Kloss" Ritter płk.UB Adam Umer płk.UB Bernard Schildhaus aka Krzywiński mjr UB Cezary Lamensdorf-Monderer aka Gorliński
Avatar
Gość / 8 lutego 2020 o 16:50
+1
UBecy torturujący więźniów na Lubelskim Zamku - nawet 20 000 miesięcznie emerytury
Avatar
Gość / 8 lutego 2020 o 13:10
0
To jest właśnie KASTA
Avatar
Borubar / 8 lutego 2020 o 11:45
-5
Wygląda na to, że jeśli człowiek jest naprawdę uczciwy i zdolny ponad przeciętność, to minister Ziobro zrobił mu krzywdę. Awansując go w takim tępie już zawsze będzie naznaczony polityczną łatką pisowca.
 Sam jesteś TĘPY i niedouczony. Dlaczego nie uważałeś w szkole na lekacjach języka polskiego?
Zobacz wszystkie komentarze 76

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Azoty II Puławy – AZS UJK Kielce 27:35. Sześć goli w minutę

Azoty II Puławy – AZS UJK Kielce 27:35. Sześć goli w minutę 0 0

W zaległym meczu 13. kolejki rezerwy Azotów Puławy przegrały z AZS UJK Kielce 27:35

22 ofiary i największy proces o pedofilie w Polsce. Ruszyła sprawa księdza Mariana W.
film

22 ofiary i największy proces o pedofilie w Polsce. Ruszyła sprawa księdza Mariana W. 0 0

Nowy Targ (woj. małopolskie). Rozpoczął się proces księdza Mariana W., oskarżonego o seksualne wykorzystywanie nieletnich. Pokrzywdzonych miało zostać 22 chłopców, jednak postępowanie dotyczące połowy z nich zostało umorzone ze względu na przedawnienie. Jak mówi pełnomocnik części pokrzywdzonych, to jak dotąd największy tego typu proces.

Rozpoczyna się modernizacja magistrali wodociągowej w Świdniku

Rozpoczyna się modernizacja magistrali wodociągowej w Świdniku 0 0

Wymiana blisko 11 km rur wraz z wymianą armatury w 21 komorach zasuw. Przedsiębiorstwo Komunalne Pegimek w Świdniku rozpoczyna modernizację magistrali wodociągowej w mieście.

Kierowca ciężarówki zatarasował drogę krajową nr 48 w Dęblinie

Kierowca ciężarówki zatarasował drogę krajową nr 48 w Dęblinie 0 0

Kierujący samochodem ciężarowym z naczepą, zakończył jazdę w przydrożnym rowie i zablokował na ponad godzinę drogę krajową nr 48.

Dwie strzelaniny w jednym mieście na zachodzie Niemiec. Zginęło co najmniej 11 osób
film

Dwie strzelaniny w jednym mieście na zachodzie Niemiec. Zginęło co najmniej 11 osób 2 8

Hanau, Niemcy. Co najmniej 11 osób zginęło w dwóch strzelaninach na zachodzie Niemiec. Do obu zdarzeń doszło w środę (19.02) wieczorem w stutysięcznym mieście Hanau, leżącym niedaleko Frankfurtu nad Menem. Policja ustaliła, że pierwsza strzelanina miała miejsce w barze w centrum miasta. Zginęły tam trzy osoby.

Koncert karnawałowy w DK LSM
21 lutego 2020, 18:00

Koncert karnawałowy w DK LSM 0 1

Lubelski Uniwersytet Drugiego Wieku zaprasza 21 lutego o godz. 18 do Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) na koncert karnawałowy z udziałem Zespołu Wokalnego Pasjonatta oraz Społecznego Ogniska Baletowego.

Powstaje drugi tor linii kolejowej do Warszawy. Nie ma za to drogi do peronu Lublina Zachodniego

Powstaje drugi tor linii kolejowej do Warszawy. Nie ma za to drogi do peronu Lublina Zachodniego 2 12

Gotowa jest już spora część drugiego toru odnawianej linii kolejowej między Lublinem a Dęblinem. Wczesną jesienią na nowy tor mają wjechać pociągi. Nie zanosi się jednak na szybkie powstanie miejskiego odcinka drogi do peronu Lublina Zachodniego.

Zebrała 400 tys. zł na walkę z rakiem. Okazało się, że nie jest chora
Reportaż Uwagi! TVN
film

Zebrała 400 tys. zł na walkę z rakiem. Okazało się, że nie jest chora 47 6

- Wesprzyjcie mnie, nie pozwólcie, żebym umarła – prosiła ze łzami w oczach. Historia 40-letniej matki dwójki dzieci zmagającej się z rzadkim nowotworem poruszyła tysiące osób. Jej choroba okazała się fikcją.

LUK Politechnika gra dzisiaj ważny mecz z Mickiewiczem Kluczbork

LUK Politechnika gra dzisiaj ważny mecz z Mickiewiczem Kluczbork 0 0

W 22. kolejce spotkań LUK Politechnika Lublin zagra na wyjeździe z Mickiewiczem Kluczbork już w czwartek. Powodem przyspieszenia terminu meczu są kłopoty gospodarzy z halą w weekend

Wypadek na trasie Lublin-Chełm na krajowej "12". Jedna osoba w szpitalu

Wypadek na trasie Lublin-Chełm na krajowej "12". Jedna osoba w szpitalu 0 1

Do wypadku doszło w miejscowości Stołpie (pow. chełmski) na trasie Lublin-Chełm na drodze krajowej nr 12. Jedna osoba została poszkodowana.

Dziesiątki zatrzymanych, wyłudzanie podatku VAT na masową skalę

Dziesiątki zatrzymanych, wyłudzanie podatku VAT na masową skalę 0 9

Zatrzymano ponad 20 osób podejrzanych o wyłudzanie podatku VAT na masową skalę. W akcji brali udział policjanci z CBŚP, agencji ABW oraz celnicy. Według śledczych, podejrzani wyłudzili przynajmniej 35 mln zł.

Liga Mistrzów. RB Lipsk zdobył Londyn

Liga Mistrzów. RB Lipsk zdobył Londyn 0 0

Totalna dominacja w Londynie i pogrom w Mediolanie. Tak można podsumować w skrócie środowe starcia 1/8 finału najlepszych europejskich rozgrywek

Wyburzanie budynków szpitala przy ulicy Staszica w Lublinie [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Wyburzanie budynków szpitala przy ulicy Staszica w Lublinie [wideo, zdjęcia] 1 10

Ulica Staszica jest już zamknięta dla ruchu samochodów, ale piesi mogą się tędy przemieszczać.

Zima się skończyła, zanim się zaczęła. Żurawie już przyleciały do Poleskiego Parku Narodowego

Zima się skończyła, zanim się zaczęła. Żurawie już przyleciały do Poleskiego Parku Narodowego 28 3

Losy wojny przyrody z kalendarzem są raczej przesądzone – zima się skończyła, zanim się zaczęła i wszystko wskazuje, że pojęcie przedwiośnia będzie już znane z literatury. Jest ciepło, dni są coraz dłuższe. Szybciej od człowieka zareagowała przyroda.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lutego 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lutego 2020 r. 0 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.