Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 stycznia 2020 r.
18:02

Oglądali drzewa, które deweloper chce wyciąć na górkach czechowskich. Apel do prezydenta Lublina

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
79 260 A A

Na górkach czechowskich odbyła się dzisiaj ostatnia wizja lokalna poprzedzająca decyzję w sprawie wycinki drzew planowanej przez spółkę TBV Investment. O to, by nie zezwalać na wycinkę, apelują do Ratusza działacze Towarzystwa dla Natury i Człowieka. Urząd Miasta odpowiada, że nie może teraz przesądzić sprawy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Działacze powołują się na grudniowy wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uznał, że górki czechowskie są na tyle cenne przyrodniczo, że powinny być chronione przed zabudową. Wyrok dotyczył uchwały Rady Miasta, zatwierdzającej nowe studium przestrzenne dla Lublina. Uchwała wyznaczyła na górkach strefy pod zabudowę. Sąd uznał, że tak być nie powinno i stwierdził nieważność tej części uchwały. Wyrok nie jest prawomocny, a prezydent już zapowiada, że zaskarży go do wyższej instancji, czyli Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Ekolodzy zaapelowali dzisiaj do władz miasta, by do zakończenia sądowego sporu nie wydawały zgody na wycinkę drzew na górkach. O taką zgodę stara się spółka TBV Investment, która złożyła w Urzędzie Miasta trzy wnioski o pozwolenia na usunięcie łącznie 220 drzew. Decyzje w urzędzie jeszcze nie zapadły.

– Zwracamy się z apelem o wydanie decyzji odmownej – stwierdza Krzysztof Gorczyca, prezes Towarzystwa dla Natury i Człowieka w swym apelu do szefowej Biura Miejskiego Architekta Zieleni. – Ewentualna zgoda na usunięcie drzewostanu nie powinna być w tej sytuacji wydana przed rozstrzygnięciem prawomocności wyroku.

Gorczyca zwraca uwagę na to, że na górkach żyją chronione gatunki. – Wnioskowane wycinki dotyczą terenu o udokumentowanej wartości przyrodniczej i stanowią zagrożenie dla chronionych oraz rzadkich gatunków zwierząt i roślin oraz siedlisk przyrodniczych – stwierdza prezes. Wymienia m.in. chomika europejskiego, ślimaka żółtawego, motyla czerwończyka nieparka, czy też modliszkę. Dodaje, że spora część terenu, na którym spółka zamierza wycinać drzewa, leży w obszarze uznanym przez naukowców za miejsce właściwe do ustanowienia „zespołu przyrodniczo-krajobrazowego”.

Co na to Ratusz? Odpowiada, że jest jeszcze za wcześnie, by przesądzać, jaka decyzja zapadnie w tej sprawie. – Wszystkie pisma, również wnioski o wydanie zezwolenia na usunięcie drzew lub krzewów rozpatrywane są zgodnie z terminami ściśle określonymi w przepisach – informuje Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta. – W tej chwili trudno jest wydać jakąkolwiek opinię. Przed wydaniem decyzji, na etapie postępowania wyjaśniającego analizowane są wszystkie zebrane i dostępne materiały dotyczące tej sprawy.

Dzisiaj na górkach czechowskich odbyła się ostatnia z trzech wizji lokalnych związanych z wnioskami TBV Investment. Wizja lokalna to w tym przypadku oględziny drzew, które spółka chciałaby usunąć. Firma uzasadnia swą prośbę planowanymi inwestycjami, a w załączonych dokumentach są mapki z zarysem budynków.

e-Wydanie

Komentarze 260

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
PrzyChlast / 23 stycznia 2020 o 23:45
+30
Pierwszy przychlast Lublina szaleje na tym Forum. Ale wyczuwamy żarażę szóstym zmysłem! Czekamy na wywody względem jakości powietrza w Lublinie w odniesieniu do Górek (czytaj: ścierniska-wysypiska). Cierpliwie czekamy! Dawoj zdziadziały filozofie
  Macie poważny problem, bo się strasznie powielił. Ponad 60 panelistów głosujących za pozostawieniem Górek Czechowskich bez zabudowy. Dziesiątki tysięcy takich samych uwag do kolejnych projektów nowego studium, tysiące osób na manifestacjach, dziesiątki na komisjach i sesjach, a na końcu 14 naukowców, z których większość ma wyższe stopnie naukowe niż twój idol betoniarz, a na końcu trzyosobowy skład orzekający WSA. Może pora najwyższa sprawdzić ilu was faktycznie jest "mieszkańcy" Czechowa?
  Macie poważny problem, bo się strasznie powielił. Ponad 60 panelistów głosujących za pozostawieniem Górek Czechowskich bez zabudowy. Dziesiątki tysięcy takich samych uwag do kolejnych projektów nowego studium, tysiące osób na manifestacjach, dziesiątki na komisjach i sesjach, a na końcu 14 naukowców, z których większość ma wyższe stopnie naukowe niż twój idol betoniarz, a na końcu trzyosobowy skład orzekający WSA. Może pora najwyższa sprawdzić ilu was faktycznie jest "mieszkańcy" Czechowa? rozwiń
Avatar
STOP DEWASTACJI LUBLINA / 23 stycznia 2020 o 23:51
+18
Jak zwykle w temacie Górek na DW zmasowany atak troli ratuszowo-deweloperskich. Bredzą trzy po trzy udając mieszkańców. Plotą coraz większe głupoty ale taki mają rozkaz. Jest inwentaryzacja przyrodnicza, jest wyrok sądu zabraniający zabudowę tego cennego terenu a oni dalej o jakims smietnisku (chyba o swoim podwórku piszą, bo ja kto wytłumaczyć). Dla mieszkancow wazny jest rozwój ale nie dewelo-zaraza i betoning stosowany. Chcemy żyć w przyjaznym otoczeniu i z czystym powietrzem. NIech sie TBV wyniesie na wies i tam sobie betonuje.
Avatar
Gość / 24 stycznia 2020 o 06:55
+17
Właściciel tego terenu powinien dostać potężny mandat za nieporządek na Górkach. Strażnicy wiedzą jak wypisywać mandaty ludziom którzy na swoim terenie mają śmietnisko, tbv jest właścicielem Górek i powinien tam sprzątać.
Avatar
historia kołem toczy się / 26 stycznia 2020 o 06:43
+15
Dziwna teza bądź celowa manipulacja -bo wspomniany dyrektor WOŚ został odwołany m.in za zgodę na wycięcie drzew przy Walecznych
Marian Stani dyrektor Wydziału Ochr.Środowiska UM Lublina został prawomocnie skazany przez Sąd Okręgowy w Lublinie za wydanie w 2011 r.przestępczej decyzji pozwalającej Parafii prawosławnej przy ul.Ruskiej w Lublinie na wycięcie 75 zdrowych 200 - 300 letnich drzew pod planowany supermarket na zabytkowym 400 letnim wielowyznaniowym cmentarzu, tradycyjnie nazywanym "Starym cmentarzem unickim" położonym na rogu ulic Walecznych i Unickiej w Lublinie.Zrobił to w ostatnim dniu urzędowania, łamiąc Ustawę o Ochronie Przyrody i  Ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.Cały ówczesny Wydział Ochr.Środowiska UM Lublina współdziałał w tym przestępstwie.Okłamywano przez 3 miesiące (od listopada 2011 r.kiedy została podjęta decyzja, do 4 lutego 2012 r,kiedy wycięto drzewa) Stowarzyszenie Ochrony Miejsc Zapomnianych,że nie ma żadnej decyzji w sprawie wycięcia drzew !!!!
 "Wnioskiem zajął się osobiście Marian S., ówczesny dyrektor wydziału ochrony środowiska w lubelskim Ratuszu. Polecił swojej pracownicy przygotować projekt decyzji „szybko i zgodnie z wnioskiem”. – Nikt nie widział osobiście, żeby dyrektor S. rozmawiał z Mariolą K. na ten temat – dowodził w swojej apelacji mec. Krzysztof Klimkowski, obrońca urzędnika. Sąd uwierzył jednak w zeznania byłej podwładnej Mariana S. Wynika z nich, że nikt nie badał drzew przed wycinką, choć w dokumentach zapisano inaczej. Dyrektor S. doskonale o tym wiedział. – Wydał decyzję z rażącym naruszeniem procedury administracyjnej – ocenił sąd." Aktualnie wspomniany mecenas jest pełnomocnikiem prawnym... TBV Investment.
 "Wnioskiem zajął się osobiście Marian S., ówczesny dyrektor wydziału ochrony środowiska w lubelskim Ratuszu. Polecił swojej pracownicy przygotować projekt decyzji „szybko i zgodnie z wnioskiem”. – Nikt nie widział osobiście, żeby dyrektor S. rozmawiał z Mariolą K. na ten temat – dowodził w swojej apelacji mec. Krzysztof Klimkowski, obrońca urzędnika. Sąd uwierzył jednak w zeznania byłej podwładnej Mariana S. Wynika z nich, że nikt nie badał drzew przed wycinką, choć w dokumentach zapisano inaczej. Dyrektor S. doskonale... rozwiń
Avatar
Gość / 25 stycznia 2020 o 00:20
+15
TBV i Zuk na wycieczke do Wuhan
Avatar
1 marca 2016 / 24 stycznia 2020 o 22:35
+15
Właściciel ma prawo zrobić z terenem co mu się podoba ,a wy to możecie mu naskoczyć! Należało wykupić ten teren, zapłacić wyższą cenę niż dawał developer, wówczas teren byłby wasz i wasze pieski mogłyby srać tam do woli, tak jak dotychczas! Nie kupiliście, bo jesteście sknery,więc developer postawi osiedle i je ogrodzi, a wasze pieski będą srały pod waszymi blokami.
Jesteś bardzo niekulturalna (y), szczególnie że pierwszy przetarg odbył się w Krakowie i wiedział o nim w Lublinie może jedynie tylko ówczesny szef lubelskiej delegatury Ministerstwa Skarbu Państwa, dr Krzysztof Żuk. W drugim przypadku żadnego przetargu ani obwieszczenia nie było. Wiadomo natomiast, że na dziesięć dni przed transakcją przejęcia Górek Czechowskich od Echo Investment prezes TBV gościł w sprawie ich zagospodarowania w samo południe w lubelskim "ratuszu".
Jesteś bardzo niekulturalna (y), szczególnie że pierwszy przetarg odbył się w Krakowie i wiedział o nim w Lublinie może jedynie tylko ówczesny szef lubelskiej delegatury Ministerstwa Skarbu Państwa, dr Krzysztof Żuk. W drugim przypadku żadnego przetargu ani obwieszczenia nie było. Wiadomo natomiast, że na dziesięć dni przed transakcją przejęcia Górek Czechowskich od Echo Investment prezes TBV gościł w sprawie ich zagospodarowania w samo południe w lubelskim "ratuszu". rozwiń
Avatar
gr / 24 stycznia 2020 o 01:11
+15
chcesz miec zielono , wynies sie za miasto ... drugiego central parku im sie zachciewa .. tu nie Nowy York ...
 może nie nowy Jork ale to nie znaczy że możemy nie dbać o to vo mamy i niszczyć nasza przyrodę prawda? to też nie tokio ze nie ma terenów pod zabudowę, jest mnóstwo terenów porolniczych poprzemysłowych, nie stanowiących cennyvh przyrodniczo obszarów ktore mozna zabudować i przez to zrekultywowac! niech dzioba sobie tam buduje, dostanie w zamian nawet większy teren, ale niech przerwie ten chory plan zniszczenia cennego obszaru dla mamony i wypchanego portfela! to obłęd to co wyczynia on i zuk
 może nie nowy Jork ale to nie znaczy że możemy nie dbać o to vo mamy i niszczyć nasza przyrodę prawda? to też nie tokio ze nie ma terenów pod zabudowę, jest mnóstwo terenów porolniczych poprzemysłowych, nie stanowiących cennyvh przyrodniczo obszarów ktore mozna zabudować i przez to zrekultywowac! niech dzioba sobie tam buduje, dostanie w zamian nawet większy teren, ale niech przerwie ten chory plan zniszczenia cennego obszaru dla mamony i wypchanego portfela! to obłęd to co wyczynia on i zuk rozwiń
Avatar
Gość / 23 stycznia 2020 o 18:21
+15
Artykuł na zasadzie powtórzenia dwóch ostatnich...co nowego? nic!
Avatar
X / 26 stycznia 2020 o 08:48
+14
Pamiętamy rzeź drzew na Walecznych. Do tej pory straszą tam pnie ściętych drzew. A nasadzeń zastępczych jak nie było tak nie ma. Tyle lat...
Avatar
ustawić cwaniaków do pionu / 25 stycznia 2020 o 16:39
+14
Nie ma potrzeby podpisywać niczego z tymczasowym właścicielem terenu. Niedługo sam przyjdzie błagać żeby ktoś to od niego kupił, Skarb Państwa nie płaci dużo- a czasem nawet nic- w ramach odszkodowań właścicielom terenów których wywłaszcza.
 Racja. Negocjacje z dewelo-terrorystami to błąd.
Avatar
Michał Wichtz / 29 stycznia 2020 o 17:02
+6
ale bogacze z willi zbudowanych nielegalnie na terenie górek wrzeszczą na tyn forum aby mieć nadal pole ciszy.
Budynki wzdłuż granicy górek stoją na prywatnych działkach i zostały wybudowane legalnie wg. pozwoleń na budowę.  Podpisz się imieniem i nazwiskiem to dostaniesz odpowiednią ripostę prawną.
Avatar
Michał / 29 stycznia 2020 o 16:53
0
Mieszkam przy górkach 40 lat i ani raz nie widziałem chomika na górkach. Myszy polne widziałem, kruki, kawki i dużo psich kup.
Avatar
Klasa średnia z obrzeży Czechowa. / 26 stycznia 2020 o 19:15
+7
ale bogacze z willi zbudowanych nielegalnie na terenie górek wrzeszczą na tyn forum aby mieć nadal pole ciszy.
Kogo konkretnie masz na myśli, bo być może nie wiedzą jeszcze o tym służby antykorupcyjne, które rozpracowują wpływy w samorządzie umożliwiające bezproblemowe uzyskanie pozwoleń na budowę za odpowiednią prowizją wpisywaną w umowy?
Avatar
rty / 26 stycznia 2020 o 17:30
-9
ale bogacze z willi zbudowanych nielegalnie na terenie górek wrzeszczą na tyn forum aby mieć nadal pole ciszy.
Avatar
Gość / 26 stycznia 2020 o 09:59
+3
" Mowa szczera trwa wiecznie, lecz fałszywa tylko chwilę " - Księga Przypowieści Salomona ........ google : " Samobójczy scenariusz dla Polski - amerykańskie bomby atomowe w Polsce. Proroctwo Daniela i apel modlitewny "
Avatar
. / 26 stycznia 2020 o 08:51
+9
Straszne przekręty w tym wydziale ochrony środowiska były za Mariana. Marian skazany to teraz przekręty inni robią. Byle się obłowić
Avatar
X / 26 stycznia 2020 o 08:48
+14
Pamiętamy rzeź drzew na Walecznych. Do tej pory straszą tam pnie ściętych drzew. A nasadzeń zastępczych jak nie było tak nie ma. Tyle lat...
Avatar
historia kołem toczy się / 26 stycznia 2020 o 06:43
+15
Dziwna teza bądź celowa manipulacja -bo wspomniany dyrektor WOŚ został odwołany m.in za zgodę na wycięcie drzew przy Walecznych
Marian Stani dyrektor Wydziału Ochr.Środowiska UM Lublina został prawomocnie skazany przez Sąd Okręgowy w Lublinie za wydanie w 2011 r.przestępczej decyzji pozwalającej Parafii prawosławnej przy ul.Ruskiej w Lublinie na wycięcie 75 zdrowych 200 - 300 letnich drzew pod planowany supermarket na zabytkowym 400 letnim wielowyznaniowym cmentarzu, tradycyjnie nazywanym "Starym cmentarzem unickim" położonym na rogu ulic Walecznych i Unickiej w Lublinie.Zrobił to w ostatnim dniu urzędowania, łamiąc Ustawę o Ochronie Przyrody i  Ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.Cały ówczesny Wydział Ochr.Środowiska UM Lublina współdziałał w tym przestępstwie.Okłamywano przez 3 miesiące (od listopada 2011 r.kiedy została podjęta decyzja, do 4 lutego 2012 r,kiedy wycięto drzewa) Stowarzyszenie Ochrony Miejsc Zapomnianych,że nie ma żadnej decyzji w sprawie wycięcia drzew !!!!
 "Wnioskiem zajął się osobiście Marian S., ówczesny dyrektor wydziału ochrony środowiska w lubelskim Ratuszu. Polecił swojej pracownicy przygotować projekt decyzji „szybko i zgodnie z wnioskiem”. – Nikt nie widział osobiście, żeby dyrektor S. rozmawiał z Mariolą K. na ten temat – dowodził w swojej apelacji mec. Krzysztof Klimkowski, obrońca urzędnika. Sąd uwierzył jednak w zeznania byłej podwładnej Mariana S. Wynika z nich, że nikt nie badał drzew przed wycinką, choć w dokumentach zapisano inaczej. Dyrektor S. doskonale o tym wiedział. – Wydał decyzję z rażącym naruszeniem procedury administracyjnej – ocenił sąd." Aktualnie wspomniany mecenas jest pełnomocnikiem prawnym... TBV Investment.
 "Wnioskiem zajął się osobiście Marian S., ówczesny dyrektor wydziału ochrony środowiska w lubelskim Ratuszu. Polecił swojej pracownicy przygotować projekt decyzji „szybko i zgodnie z wnioskiem”. – Nikt nie widział osobiście, żeby dyrektor S. rozmawiał z Mariolą K. na ten temat – dowodził w swojej apelacji mec. Krzysztof Klimkowski, obrońca urzędnika. Sąd uwierzył jednak w zeznania byłej podwładnej Mariana S. Wynika z nich, że nikt nie badał drzew przed wycinką, choć w dokumentach zapisano inaczej. Dyrektor S. doskonale... rozwiń
Avatar
Tomasz / 25 stycznia 2020 o 22:02
+12
Dziwna teza bądź celowa manipulacja -bo wspomniany dyrektor WOŚ został odwołany m.in za zgodę na wycięcie drzew przy Walecznych
 Marian Stani dyrektor Wydziału Ochr.Środowiska UM Lublina został prawomocnie skazany przez Sąd Okręgowy w Lublinie za wydanie w 2011 r.przestępczej decyzji pozwalającej Parafii prawosławnej przy ul.Ruskiej w Lublinie na wycięcie 75 zdrowych 200 - 300 letnich drzew pod planowany supermarket na zabytkowym 400 letnim wielowyznaniowym cmentarzu, tradycyjnie nazywanym "Starym cmentarzem unickim" położonym na rogu ulic Walecznych i Unickiej w Lublinie.Zrobił to w ostatnim dniu urzędowania, łamiąc Ustawę o Ochronie Przyrody i  Ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.Cały ówczesny Wydział Ochr.Środowiska UM Lublina współdziałał w tym przestępstwie.Okłamywano przez 3 miesiące (od listopada 2011 r.kiedy została podjęta decyzja, do 4 lutego 2012 r,kiedy wycięto drzewa) Stowarzyszenie Ochrony Miejsc Zapomnianych,że nie ma żadnej decyzji w sprawie wycięcia drzew !!!!
 Marian Stani dyrektor Wydziału Ochr.Środowiska UM Lublina został prawomocnie skazany przez Sąd Okręgowy w Lublinie za wydanie w 2011 r.przestępczej decyzji pozwalającej Parafii prawosławnej przy ul.Ruskiej w Lublinie na wycięcie 75 zdrowych 200 - 300 letnich drzew pod planowany supermarket na zabytkowym 400 letnim wielowyznaniowym cmentarzu, tradycyjnie nazywanym "Starym cmentarzem unickim" położonym na rogu ulic Walecznych i Unickiej w Lublinie.Zrobił to w ostatnim dniu urzędowania, łamiąc Ustawę o Ochronie Przyrod... rozwiń
Avatar
nie jestem robotem / 25 stycznia 2020 o 20:32
+13
Wyczytane w kurierze l. Dla miasta Lublin priorytetem jest odbudowanie i odtworzenie miasteczka i ulic żiydowskich na miejscu obecnego dworca autobusowego....Nie pojmuję co tu się wyprawia.? Przecież tu miały być nowe bloki i osiedle? Czy tam komuś nie jest za dobrze?
Zobacz wszystkie komentarze 260

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełm: „Trójka” doczeka się remontu boiska szkolnego

Chełm: „Trójka” doczeka się remontu boiska szkolnego 0 0

Ponad 541 tys. zł będzie kosztować Urząd Miasta w Chełmie modernizacja boiska szkolnego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3. Przetarg, do którego przystąpiło siedem firm z całej Polski, wygrało przedsiębiorstwo Supreme Sport z Warszawy.

Energia Kozienice - Lublinianka 1:1. Za dużo zmarnowanych sytuacji

Energia Kozienice - Lublinianka 1:1. Za dużo zmarnowanych sytuacji 0 0

Lublinianka powinna wygrać w sobotę z Energią Kozienice, ale zmarnowała kilka dobrych sytuacji. Efekt? Wynik remisowy 1:1.

Skoki Narciarskie. Stefan Kraft wygrał sobotni konkurs w Rasnovie
film

Skoki Narciarskie. Stefan Kraft wygrał sobotni konkurs w Rasnovie 0 0

Drugie miejsce zajął Niemiec Karl Geiger, trzeci był jego rodak Constantin Schmid

Są jeszcze dostępne bilety na spektakl "Klaps! 50 twarzy Greya"
9 marca 2020, 18:00

Są jeszcze dostępne bilety na spektakl "Klaps! 50 twarzy Greya" 0 0

9 marca o godz. 18 na scenie Centrum Spotkania Kultury (plac Teatralny 1) Teatr Polonia zaprezentuje spektakl komediowy "Klaps! 50 twarzy Greya" w gwiazdorskiej obsadzie. Można jeszcze nabywać wejściówki na przedstawienie.

"Utraciliśmy sześciu niebieskich braci". Policyjne psy zginęły w wyniku awarii ciepłowniczej
film

"Utraciliśmy sześciu niebieskich braci". Policyjne psy zginęły w wyniku awarii ciepłowniczej 0 2

Warszawa. W piątek wieczorem odeszli nasi towarzysze służby: Magnet, Jogin, Edamis, Lasso, Jerk i Long. Brakuje słów, by opisać rozmiar tej tragedii. Żegnajcie nasi niebiescy bracia – napisała Komenda Stołeczna Policji po tragicznym wypadku, do którego na terenie policyjnych koszar w Warszawie. W wyniku awarii ciepłowniczej zginęło sześć policyjnych psów.

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Porażka w generalnym sprawdzianie

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Porażka w generalnym sprawdzianie 0 3

W ostatnim sparingu przed startem rozgrywek Górnik Łęczna przegrał w Tychach z tamtejszym GKS. Już w najbliższy weekend zielono-czarni zagrają pierwszy mecz o punkty w tym roku

Chełmianka – Omega Stary Zamość 4:0. Cztery transfery tuż-tuż

Chełmianka – Omega Stary Zamość 4:0. Cztery transfery tuż-tuż 0 2

Znowu dobry wynik młodej drużyny z Chełma. W sobotę podopieczni Jana Konojackiego pokonali występującą w zamojskiej klasie okręgowej Omegę Stary Zamość 4:0.

Zwłoki mężczyzny znalezione na rzece Krzna w Białej Podlaskiej

Zwłoki mężczyzny znalezione na rzece Krzna w Białej Podlaskiej 10 2

Zwłoki mężczyzny zauważono na rzece Krzna dzisiaj po godz. 9 - informuje portal bp24.pl. Na miejscu pracują służby ratownicze. Na razie nie udało się ustalić tożsamości mężczyzny.

10 tys. kroków przy kasie samoobsługowej. Internauci poruszeni: "Ja na dyżurze w szpitalu 10 tysięcy kroków robię do godziny 11"
Magazyn

10 tys. kroków przy kasie samoobsługowej. Internauci poruszeni: "Ja na dyżurze w szpitalu 10 tysięcy kroków robię do godziny 11" 18 7

W połowie lutego opublikowaliśmy tekst, w którym pracownicy sklepów skarżyli się na wyjątkowo wyczerpującą ich zdaniem pracę na tzw. kasach samoobsługowych. Artykuł wzbudził ogromne poruszenie. Pracownicy innych branż denerwowali się, że ich zajęcia są znacznie trudniejsze. Pracownicy sklepów apelowali: „Nie narzekajmy! Cieszmy się, że nie wyparły nas jeszcze roboty”.

Motor znowu lepszy od Wisły Puławy, tym razem w sparingu

Motor znowu lepszy od Wisły Puławy, tym razem w sparingu 0 0

Zwycięstwo w lidze, wygrana w Pucharze Polski, a teraz także przy okazji gry kontrolnej. W sobotę Motor Lublin pokonał w Puławach tamtejszą Wisłę 3:1.

Lubelskie: Uwaga na silny wiatr. Może powiać z prędkością nawet 75 km/h

Lubelskie: Uwaga na silny wiatr. Może powiać z prędkością nawet 75 km/h 6 1

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem, który może powiać dzisiaj wieczorem i w nocy w całym województwie lubelskim. W porywach będzie on osiągał prędkość nawet 75 km/h.

Puławy: Tancerze zmieniają scenę. Turniej „O pierścień księżnej Izabeli” z inną oprawą

Puławy: Tancerze zmieniają scenę. Turniej „O pierścień księżnej Izabeli” z inną oprawą 9 0

W tym roku już po raz 19. tancerze z całej Polski będą rywalizować w turnieju „O pierścień księżnej Izabeli” w Puławach. Impreza promująca tradycyjne, polskie tańce zmieni oprawę. Miasto skorzysta z obiektu przy ZST.

Domówka w klimacie PRL w DDK Czuby Południowe
22 lutego 2020, 18:00

Domówka w klimacie PRL w DDK Czuby Południowe 0 0

Nietypowo, bo w sobotę, Dzielnicowym Dom Kultury Czuby Południowego (ul. Wyżynna 16) zaprasza na kolejną odsłonę cyklu "Piątek wieczorową porą". Wszystko z powodu 5. urodzin DDK. Będzie zabawa w stylu PRL. Start 22 lutego o godz. 18.

Jechał zbyt szybko i wypadł z drogi. Jego auto dachowało

Jechał zbyt szybko i wypadł z drogi. Jego auto dachowało 0 2

Kierowca jechał zbyt szybko, a jego samochód wypadł z drogi w pobliżu miejscowości Korolówka-Osada (pow. włodawski) i dachował w przydrożnym rowie. 37-latek wyszedł z tego zdarzenia bez szwanku.

Górnik Łęczna celuje w awans do Fortuna I Ligi w swoje 40-te urodziny
Magazyn

Górnik Łęczna celuje w awans do Fortuna I Ligi w swoje 40-te urodziny 18 5

Górnik Łęczna kończy zimowy okres przygotowawczy. W sobotę zespół trenera Kamila Kieresia rozegra ostatni sparing przed startem drugiej ligi. W niedzielę wieczorem drużyna zaprezentuje się kibicom, a już w przyszły weekend rozegra pierwszy w tym roku mecz o ligowe punkty. Cel na najbliższą rundę jest jasny: awans do Fortuna I Ligi. Tym bardziej, że w tym sezonie klub świętował 40-lecie istnienia

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.