Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 lipca 2015 r.
10:24

Ograniczą wjazd tirów do Lublina? Jest projekt organizacji ruchu ciężarówek (SONDA)

0 19 A A
Tiry jadące od Kraśnika mogłyby dojechać do skrzyżowania z ul. Ducha i kierowane by były na węzeł Dąbrowica (fot. Maciej Kaczanowski)
Tiry jadące od Kraśnika mogłyby dojechać do skrzyżowania z ul. Ducha i kierowane by były na węzeł Dąbrowica (fot. Maciej Kaczanowski)

Po niedzieli mają zapaść decyzje w sprawie zakazu przejazdu tirów przez Lublin. W ten sposób Ratusz chce uniemożliwić tirom uciekanie z płatnej obwodnicy. I choć takiej ucieczki nie potwierdzają oficjalne dane, to na wprowadzenie zakazu nalegają mieszkańcy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Telefony w tej sprawie rozdzwoniły się po 30 czerwca, gdy płatna dla ciężarówek i autobusów stała się droga ekspresowa między Piaskami a Kurowem, której część jest obwodnicą Lublina. – Mamy wiele sygnałów – przyznaje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Najwięcej próśb dotyczy „wyrzucenia” tirów z al. Witosa i al. Spółdzielczości Pracy.

Projekt ograniczeń jest już gotowy. Zakłada on, że zakaz poruszania się tirów miałby dotyczyłby odcinka al. Solidarności i al. Tysiąclecia od al. Sikorskiego do ronda pod Zamkiem, a obowiązywałby przez całą dobę.

– Tiry jadące od Kraśnika mogłyby dojechać do skrzyżowania z ul. Ducha i kierowane by były na węzeł Dąbrowica. Ciężarówki jadące od strony Zamościa na rondzie pod Zamkiem musiałyby jechać al. Spółdzielczości Pracy do węzła Elizówka – wylicza Kieliszek. Znaki miałyby też uniemożliwiać zjazd z al. Spółdzielczości Pracy przez Czechów.

Takie rozwiązania znalazły się w dokumencie, który Zarząd Dróg i Mostów przesłał do zaopiniowania policjantom z drogówki. Spotkanie obu stron zaplanowane jest na przyszły tydzień. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że wspomniana organizacja ruchu zostanie znacznie zmodyfikowana.

Miasto nie dysponuje badaniami, jak poszerzenie listy płatnych dróg przełożyło się na powrót tirów na ulice Lublina. – Z naszych obserwacji wynika, że zalewu ciężarówek nie ma. Ale to tylko obserwacje – zastrzega Kieliszek.

Oficjalne dane ma za to operator systemu opłat drogowych viaTOLL, a wynika z nich, że tylko nieznaczna liczba kierowców ucieka z płatnej drogi. Pierwszy dwa tygodnie lipca, czyli obowiązywania opłat na całym 70-kilometrowym płatnym odcinku S12/17, przyniosły wpływy 1 mln 34 tysiące złote.

– Z naszych danych wynika, że przychody z tytułu opłat wnoszonych przez użytkowników drogi S12/17 wzrosły proporcjonalnie do wydłużenia odcinka płatnego – mówi Dorota Prochowicz, rzeczniczka viaTOLL. – Przed 30 czerwca tego roku płatny odcinek S12 miał długość 37,5 km, po rozszerzeniu – 70,3 km. Dane te pokazują, że przewoźnicy zaakceptowali obowiązek wnoszenia opłat za poruszanie się po drogach dobrej jakości.

Sonda: Czy ruch tirów po Lublinie powinien być ograniczony?

Liczba głosów: 1087
86.84%
Tak
11.87%
Nie
1.29%
Nie mam zdania

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 lipca 2015 o 20:36
0
Co to wam przeszkadza?! Gdyby nie one nie było by towarów po sklepach! Ruch "Tirów" nie zniknie nigdy.Co niby zrobią? Postawią policję na każdym możliwym wjazdem do miasta?! NIE! Chyba że chcecie podwyższonych podatków na rzecz policji!
Avatar
CE driver / 21 lipca 2015 o 22:55
0

Ludzie I co wam z tych ograniczeń i tak "Tiry" nie znikną z miasta w którym mieszkacie - kto wam takich głupot naopowiadał. 

Musielibyście przestać robić zakupach w sklepach,aptekach czy restauracjach, nie zamawiać przesyłek na Allegro czy nie tankować samochodu, miasto i deweloperzy przestać inwestować i budować, a firma w której pracujecie skończyć z produkcją czy innych handlem

"Tiry" których tak nie lubicie wiozą rzeczy niezbędne dla waszego życia i musicie to sobie  uświadomić.

Avatar
Gość / 21 lipca 2015 o 22:53
0
A jak dojadą do węzła Elizówka? Przez Lubartowską? A może Podzamcze i Unicką? Koło Szkoły Podstawowej... Gratuluję pomysłu. I bezpiecznie i bez korków!!!!! Ale kasa płynie....
Avatar
Gość / 21 lipca 2015 o 15:26
0
To ograniczenie ma dotyczyć wjazdu pod Ratusz, czy faktycznie jeżdżenia tirów po Lublinie? Obwodnica oznacza możliwość jeżdżenia dookoła Lublina, zatem na jego peryferiach powinno być centrum logistyczne i przeładunkowe na mniejsze samochody dostawcze, skoro pobudowało się markety na osiedlach mieszkaniowych. Przykładem dla mnie jest ulica Grabskiego odcinek od DMM do al.Witosa - dwa pasy ruchu po jednym w każdym kierunku plus ścieżka rowerowa w dwóch kierunkach - po jednej stronie: lidl, domki jednorodzinne, blok i .... 3 hurtownie za którymi znowu są bloki - po drugiej stronie: bloki, domki, szkoła, biedronka, trawnik z garażami. Do lidla, biedronki i hurtowni codziennie przyjeżdża po kilka tirów, często stoją na ścieżce rowerowej, gdyż nie mogą wjechać do hurtowni mrożonek. Tak wygląda Lublin bez tirów, a to tylko krótki odcinek jednej ulicy, a co z pozostałymi?????
To ograniczenie ma dotyczyć wjazdu pod Ratusz, czy faktycznie jeżdżenia tirów po Lublinie? Obwodnica oznacza możliwość jeżdżenia dookoła Lublina, zatem na jego peryferiach powinno być centrum logistyczne i przeładunkowe na mniejsze samochody dostawcze, skoro pobudowało się markety na osiedlach mieszkaniowych. Przykładem dla mnie jest ulica Grabskiego odcinek od DMM do al.Witosa - dwa pasy ruchu po jednym w każdym kierunku plus ścieżka rowerowa w dwóch kierunkach - po jednej stronie: lidl, domki jednorodzinne, blok i .... 3 hurtownie za który... rozwiń
Avatar
Gość / 21 lipca 2015 o 15:22
0
"Ciężarówki jadące od strony Zamościa na rondzie pod Zamkiem musiałyby jechać al. Spółdzielczości Pracy do węzła Elizówka – wylicza Kieliszek. Znaki miałyby też uniemożliwiać zjazd z al. Spółdzielczości Pracy przez Czechów." Skoro jadą od zamościa to po co wjeżdżają do Lublina pod zamek????? Po to jest chyba obwodnica by płynnie przejechać po S12/17,
Avatar
starszy / 21 lipca 2015 o 14:03
0

Nigdy nie bedzie zgody miedzy ludzmi !! kazdemu cos nie pasuje ! tiry na tory !! z osobowek na rowery !! i tak w kółko !! pamietaj guest gdyby nie te tiry to niie mialbys co do geby wlozyc bo w sklepie by staly puste półki ! no ale masz racje tiry na tory i szyny kolejowe pod twoim oknem ktorymi bedzie jechala musztarda do biedronki !! :) pozdrawiam

Kiedyś, kiedy Lublin był miastem, nie bylo Bierdronek itp, nie było też tirów  i sklepy były dostatecznie zaopatrzone w jedzenie. (Nawiasem mówiąc zdrowe jedzenie)

W Austrii tiry jeżdżą na torach i nie słyszałem, żeby ktoś z tego powodu głodował.

Za to nie musieli zlikwidować kolejnictwa i zarabiają na tym.

Tiry to rozpasany konsumpcjonizm i pogoń za pienniędzmi naszych"starszych braci", a nie żaden postęp cywilizacji.

Kiedyś, kiedy Lublin był miastem, nie bylo Bierdronek itp, nie było też tirów  i sklepy były dostatecznie zaopatrzone w jedzenie. (Nawiasem mówiąc zdrowe jedzenie)

W Austrii tiry jeżdżą na torach i nie słyszałem, żeby ktoś z tego powodu głodował.

Za to nie musieli zlikwidować kolejnictwa i zarabiają na tym.

Tiry to rozpasany konsumpcjonizm i pogoń za pienniędzmi naszych"starszych braci", a nie żaden postęp cywilizacji.

rozwiń
Avatar
Gość / 21 lipca 2015 o 12:39
0
W krajach zachodnich obwodnice miast nie są płatne ..odcinki te nie są wliczane do rachunku ( Włochy ) Nikt z mieszkańców Lublina nie powinien być temu przeciwny..i tu nie chodzi tylko o tranzyt....po co tiry z zaopatrzeniem mają jechać w godzinach szczytu. Jest jeszcze problem z tirami od strony Biłgoraja. Rozwiązaniem było by zbudowanie kilku kilometrów drogi od węzła Kalinówka do drogi na Biłgoraj gdzieś w okolicy Głuska. To odkorkowałoby też Kunickiego. Niestety.. na potrzebne inwestycje kasy nie ma a buduje się kolejne idiotyczne światła na Krańcowej tak jak by piesi nie mogli przejść 100 metrów dalej
W krajach zachodnich obwodnice miast nie są płatne ..odcinki te nie są wliczane do rachunku ( Włochy ) Nikt z mieszkańców Lublina nie powinien być temu przeciwny..i tu nie chodzi tylko o tranzyt....po co tiry z zaopatrzeniem mają jechać w godzinach szczytu. Jest jeszcze problem z tirami od strony Biłgoraja. Rozwiązaniem było by zbudowanie kilku kilometrów drogi od węzła Kalinówka do drogi na Biłgoraj gdzieś w okolicy Głuska. To odkorkowałoby też Kunickiego. Niestety.. na potrzebne inwestycje kasy nie ma a buduje się kolejne idiotyczne światł... rozwiń
Avatar
Gość / 21 lipca 2015 o 12:29
0
Ruch tirów nie powinien być ograniczony. Wolność to wolność. Każdy średniorozgarnięty przedsiębiorca biorąc pod uwagę koszty przejazdu i czas przejechania przez miasto wybierze obwodnicę, która powinna być bezpłatna. Korwinista.
Avatar
tyr / 21 lipca 2015 o 12:27
0

to wie każdy rozgarnięty człowiek ale niestety nie PiSiorek

to zaszalełeś tępogłowy co tylko myśli, że dwie opcje są na świecie a jedna słuszna po po po....

Avatar
Gość / 21 lipca 2015 o 12:07
0

@lubel ViaToll to system poboru opłat administrowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), czyli Skarb Państwa. Pieniądze idą do Krajowego Funduszu Drogowego i są przeznaczane na budowę nowych dróg. Opłaty za obwodnicę wprowadziła GDDKiA, a nie miasto Lublin

to wie każdy rozgarnięty człowiek ale niestety nie PiSiorek

Avatar
Gość / 22 lipca 2015 o 20:36
0
Co to wam przeszkadza?! Gdyby nie one nie było by towarów po sklepach! Ruch "Tirów" nie zniknie nigdy.Co niby zrobią? Postawią policję na każdym możliwym wjazdem do miasta?! NIE! Chyba że chcecie podwyższonych podatków na rzecz policji!
Avatar
CE driver / 21 lipca 2015 o 22:55
0

Ludzie I co wam z tych ograniczeń i tak "Tiry" nie znikną z miasta w którym mieszkacie - kto wam takich głupot naopowiadał. 

Musielibyście przestać robić zakupach w sklepach,aptekach czy restauracjach, nie zamawiać przesyłek na Allegro czy nie tankować samochodu, miasto i deweloperzy przestać inwestować i budować, a firma w której pracujecie skończyć z produkcją czy innych handlem

"Tiry" których tak nie lubicie wiozą rzeczy niezbędne dla waszego życia i musicie to sobie  uświadomić.

Avatar
Gość / 21 lipca 2015 o 22:53
0
A jak dojadą do węzła Elizówka? Przez Lubartowską? A może Podzamcze i Unicką? Koło Szkoły Podstawowej... Gratuluję pomysłu. I bezpiecznie i bez korków!!!!! Ale kasa płynie....
Avatar
Gość / 21 lipca 2015 o 15:26
0
To ograniczenie ma dotyczyć wjazdu pod Ratusz, czy faktycznie jeżdżenia tirów po Lublinie? Obwodnica oznacza możliwość jeżdżenia dookoła Lublina, zatem na jego peryferiach powinno być centrum logistyczne i przeładunkowe na mniejsze samochody dostawcze, skoro pobudowało się markety na osiedlach mieszkaniowych. Przykładem dla mnie jest ulica Grabskiego odcinek od DMM do al.Witosa - dwa pasy ruchu po jednym w każdym kierunku plus ścieżka rowerowa w dwóch kierunkach - po jednej stronie: lidl, domki jednorodzinne, blok i .... 3 hurtownie za którymi znowu są bloki - po drugiej stronie: bloki, domki, szkoła, biedronka, trawnik z garażami. Do lidla, biedronki i hurtowni codziennie przyjeżdża po kilka tirów, często stoją na ścieżce rowerowej, gdyż nie mogą wjechać do hurtowni mrożonek. Tak wygląda Lublin bez tirów, a to tylko krótki odcinek jednej ulicy, a co z pozostałymi?????
To ograniczenie ma dotyczyć wjazdu pod Ratusz, czy faktycznie jeżdżenia tirów po Lublinie? Obwodnica oznacza możliwość jeżdżenia dookoła Lublina, zatem na jego peryferiach powinno być centrum logistyczne i przeładunkowe na mniejsze samochody dostawcze, skoro pobudowało się markety na osiedlach mieszkaniowych. Przykładem dla mnie jest ulica Grabskiego odcinek od DMM do al.Witosa - dwa pasy ruchu po jednym w każdym kierunku plus ścieżka rowerowa w dwóch kierunkach - po jednej stronie: lidl, domki jednorodzinne, blok i .... 3 hurtownie za który... rozwiń
Avatar
Gość / 21 lipca 2015 o 15:22
0
"Ciężarówki jadące od strony Zamościa na rondzie pod Zamkiem musiałyby jechać al. Spółdzielczości Pracy do węzła Elizówka – wylicza Kieliszek. Znaki miałyby też uniemożliwiać zjazd z al. Spółdzielczości Pracy przez Czechów." Skoro jadą od zamościa to po co wjeżdżają do Lublina pod zamek????? Po to jest chyba obwodnica by płynnie przejechać po S12/17,
Avatar
starszy / 21 lipca 2015 o 14:03
0

Nigdy nie bedzie zgody miedzy ludzmi !! kazdemu cos nie pasuje ! tiry na tory !! z osobowek na rowery !! i tak w kółko !! pamietaj guest gdyby nie te tiry to niie mialbys co do geby wlozyc bo w sklepie by staly puste półki ! no ale masz racje tiry na tory i szyny kolejowe pod twoim oknem ktorymi bedzie jechala musztarda do biedronki !! :) pozdrawiam

Kiedyś, kiedy Lublin był miastem, nie bylo Bierdronek itp, nie było też tirów  i sklepy były dostatecznie zaopatrzone w jedzenie. (Nawiasem mówiąc zdrowe jedzenie)

W Austrii tiry jeżdżą na torach i nie słyszałem, żeby ktoś z tego powodu głodował.

Za to nie musieli zlikwidować kolejnictwa i zarabiają na tym.

Tiry to rozpasany konsumpcjonizm i pogoń za pienniędzmi naszych"starszych braci", a nie żaden postęp cywilizacji.

Kiedyś, kiedy Lublin był miastem, nie bylo Bierdronek itp, nie było też tirów  i sklepy były dostatecznie zaopatrzone w jedzenie. (Nawiasem mówiąc zdrowe jedzenie)

W Austrii tiry jeżdżą na torach i nie słyszałem, żeby ktoś z tego powodu głodował.

Za to nie musieli zlikwidować kolejnictwa i zarabiają na tym.

Tiry to rozpasany konsumpcjonizm i pogoń za pienniędzmi naszych"starszych braci", a nie żaden postęp cywilizacji.

rozwiń
Avatar
Gość / 21 lipca 2015 o 12:39
0
W krajach zachodnich obwodnice miast nie są płatne ..odcinki te nie są wliczane do rachunku ( Włochy ) Nikt z mieszkańców Lublina nie powinien być temu przeciwny..i tu nie chodzi tylko o tranzyt....po co tiry z zaopatrzeniem mają jechać w godzinach szczytu. Jest jeszcze problem z tirami od strony Biłgoraja. Rozwiązaniem było by zbudowanie kilku kilometrów drogi od węzła Kalinówka do drogi na Biłgoraj gdzieś w okolicy Głuska. To odkorkowałoby też Kunickiego. Niestety.. na potrzebne inwestycje kasy nie ma a buduje się kolejne idiotyczne światła na Krańcowej tak jak by piesi nie mogli przejść 100 metrów dalej
W krajach zachodnich obwodnice miast nie są płatne ..odcinki te nie są wliczane do rachunku ( Włochy ) Nikt z mieszkańców Lublina nie powinien być temu przeciwny..i tu nie chodzi tylko o tranzyt....po co tiry z zaopatrzeniem mają jechać w godzinach szczytu. Jest jeszcze problem z tirami od strony Biłgoraja. Rozwiązaniem było by zbudowanie kilku kilometrów drogi od węzła Kalinówka do drogi na Biłgoraj gdzieś w okolicy Głuska. To odkorkowałoby też Kunickiego. Niestety.. na potrzebne inwestycje kasy nie ma a buduje się kolejne idiotyczne światł... rozwiń
Avatar
Gość / 21 lipca 2015 o 12:29
0
Ruch tirów nie powinien być ograniczony. Wolność to wolność. Każdy średniorozgarnięty przedsiębiorca biorąc pod uwagę koszty przejazdu i czas przejechania przez miasto wybierze obwodnicę, która powinna być bezpłatna. Korwinista.
Avatar
tyr / 21 lipca 2015 o 12:27
0

to wie każdy rozgarnięty człowiek ale niestety nie PiSiorek

to zaszalełeś tępogłowy co tylko myśli, że dwie opcje są na świecie a jedna słuszna po po po....

Avatar