Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 marca 2012 r.
17:25
Edytuj ten wpis

Olimp się rozbuduje. Będzie kino i znane marki

0 28 A A
Zniknie sąsiadujące z Olimpem Centrum Motoryzacyjno-Techniczne przy al. Spółdzielczości Pracy. Rozbi
Zniknie sąsiadujące z Olimpem Centrum Motoryzacyjno-Techniczne przy al. Spółdzielczości Pracy. Rozbi

Jeszcze w tym roku zacznie się rozbudowa centrum handlowego Olimp. Powstanie tam nowy gmach, z kinem i sklepami. Nie będzie jednak długo zapowiadanego biurowca. Dokładny projekt nowej galerii poznamy za dwa tygodnie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Prace rozpoczną się od wyburzenia Centrum Motoryzacyjno-Technicznego przy al. Spółdzielczości Pracy. Ten etap zaplanowano na połowę czerwca. Rozbiórka potrwa około sześciu tygodni.

Właściciel terenu, spółka Transhurt, miała przenieść firmy z CMT do nowej hali przy ul. Kruczkowskiego. Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że największe firmy motoryzacyjne zrezygnowały z przeprowadzki. Wolą zlikwidować swoje placówki. W tej sytuacji Transhurt nie zamierza kupować nowej hali. Mniejsi przedsiębiorcy muszą szukać nowych lokali na własną rękę.

– Na przełomie lipca i sierpnia zaczniemy budowę nowego obiektu – mówi Grzegorz Dębiec, prezes Transhurtu. – Wprowadzi się tam Multikino. Do dyspozycji widzów odda 10 sal. Pod kinem znajdą się sklepy. Możliwe, że będzie również kręgielnia. Ten etap inwestycji zakończymy latem przyszłego roku.

– W lipcu przyszłego roku rozpoczniemy przebudowę najstarszej części Olimpu – zapowiada Dębiec. – Elewacja budynku zostanie odnowiona tak, by komponowała się z Olimpem IV. Zostanie też nieco wysunięta. Całkowicie przebudujemy wnętrze.
Remont najstarszej części galerii potrwa do końca 2013 roku.

Po przebudowie, cały kompleks będzie połączony wspólnym pasażem. Idąc z Olimpu IV dostaniemy się nim prosto do kina. W sąsiedztwie galerii, od strony ul. Bursaki, zaprojektowano nowe parkingi. Rozbudowany Olimp będzie liczył ponad 100 tys. mkw. Koszty inwestycji szacowane są na 30 mln zł.

Transhurt planował, że wraz z rozbudową galerii zrealizuje długo zapowiadany biurowiec. Byłby on połączony z nową częścią Olimpu. Dzięki temu firmy mogłyby korzystać np. z kinowych sal.

– To bardzo popularne rozwiązanie – przyznaje Dębiec. – Kino może wówczas służyć również za centrum szkoleniowe i konferencyjne. Takie połączenie podnosi atrakcyjność całej inwestycji.

Niestety, firma musiała zrezygnować z tego pomysłu. Projektowi sprzeciwili się miejscy urbaniści. Biurowiec mógłby, bowiem zakłócić linię horyzontu, widzianą z donżonu Zamku Lubelskiego. Takie ograniczenia stawia lokalny plan zagospodarowania. By je ominąć konieczna jest dodatkowa analiza. W tej sytuacji, by nie wstrzymywać całego projektu, spółka zdecydowała się jedynie na rozbudowę części handlowej. Biurowiec ma powstać później, obok istniejącej galerii.

Nowy obiekt

* Będzie miał ok. 14 tys. mkw. * Aktualna koncepcja zakłada, że parter zajmą supermarkety. Jeden z branży RTV-AGD, a drugi z branży spożywczej. Możliwe, że wśród nich znajdzie się sieć Saturn. * Na piętro wprowadzi się kino, mniejsze sklepy i kręgielnia. Do nowego gmachu przeniesie się również część handlowców, którzy obecnie działają w najstarszej części Olimpu.

STARY OBIEKT NA NOWO

W wyremontowanej, najstarszej części Olimpu znajdą się głównie sklepy odzieżowe. Będzie ich mniej, ale za to każdy otrzyma do dyspozycji większą powierzchnię. Możliwe, że wśród nowych marek będą :* Zara i amerykańska sieć * Toys "R” Us.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Beret - Genetic Patriot / 11 marca 2012 o 20:21
0
[quote name='PioterHiszpan' timestamp='1331330366' post='607707']
W lublinie niedługo będzie wiecej marketów i miejsc rozrywki niz miejsc pracy :] Idoci we władzach nie wiedzą ze jak meiszkncy nei zarobią to i nie wydadzą wiec po co budowac "miejsca rozrywki" jak niedługo nikogo nei będzie na nie stac "]
[/quote]

Rozgryzłeś ich normalnie. Ale Supercow al rescate! Mam rozwiązanie. Ja będę pracował w Olimpie, a ty w Plazie - ja będę wydawał pieniądze w Plazie, a ty w Olimpie. I szafa gra.
[quote name='PioterHiszpan' timestamp='1331330366' post='607707']
W lublinie niedługo będzie wiecej marketów i miejsc rozrywki niz miejsc pracy :] Idoci we władzach nie wiedzą ze jak meiszkncy nei zarobią to i nie wydadzą wiec po co budowac "miejsca rozrywki" jak niedługo nikogo nei będzie na nie stac "]
[/quote]

Rozgryzłeś ich normalnie. Ale Supercow al rescate! Mam rozwiązanie. Ja będę pracował w Olimpie, a ty w Plazie - ja będę wydawał pieniądze w Plazie, a ty w Olimpie. ... rozwiń
Avatar
PioterHiszpan / 9 marca 2012 o 22:59
0
W lublinie niedługo będzie wiecej marketów i miejsc rozrywki niz miejsc pracy :] Idoci we władzach nie wiedzą ze jak meiszkncy nei zarobią to i nie wydadzą wiec po co budowac "miejsca rozrywki" jak niedługo nikogo nei będzie na nie stac "]
Avatar
Lokolobul387 / 9 marca 2012 o 19:33
0
Pierdaczeni urbaniści to zasrane kretyny! Ten biurowiec w pierwotnym planie byłby dumą naszego miasta,ale wiocha musiała zaprotestować.Podobnie Bryłowski szmaciarz pokazał swoją wiochę! "Po co nam budynek wyższy niż rektorat UMCS?"-CHOĆBY PO TO ABY REPREZENTOWAŁ NAJWIĘKSZE MIASTO WSCHODNIEJ POLSKI-teraz jeśli powstanie będzie pewnie takiej wysokości jak dotychczasowe wieżowce. A przez kogo?-przez zasraną wiochę pierniczonych urbanistów! PRECZ Z WIOCHĄ Z NASZEGO MIASTA! PRECZ!
Pierdaczeni urbaniści to zasrane kretyny! Ten biurowiec w pierwotnym planie byłby dumą naszego miasta,ale wiocha musiała zaprotestować.Podobnie Bryłowski szmaciarz pokazał swoją wiochę! "Po co nam budynek wyższy niż rektorat UMCS?"-CHOĆBY PO TO ABY REPREZENTOWAŁ NAJWIĘKSZE MIASTO WSCHODNIEJ POLSKI-teraz jeśli powstanie będzie pewnie takiej wysokości jak dotychczasowe wieżowce. A przez kogo?-przez zasraną wiochę pierniczonych urbanistów! PRECZ Z WIOCHĄ Z NASZEGO MIASTA! PRECZ! rozwiń
Avatar
Karr / 9 marca 2012 o 18:15
0
[quote name='atomex' timestamp='1331285759' post='607385']
A co z zajefa... siecią "NEW YORKER" ????????
[/quote]
Nowe marki w pełnym składzie : Bershka ,ZARA ,New Yorker ,C&A, Pull and Bear ,najprędzej pojawią się w Galerii Zamek ,BOŻEE NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ !!! bo już od tych croppów i housów to rzygać się chce !!!
Avatar
max / 9 marca 2012 o 16:48
0
[quote name='lu miasto nepotyzmu' timestamp='1331280687' post='607307']
Biurowiec mógłby, bowiem zakłócić linię horyzontu, widzianą z donżonu Zamku Lubelskiego.
W tym ratuszy to jacys k.... de.....le pracuja?
Czlowiek chce stawiac nowoczesny biurowiec a oni cos o widoku z donzonu p...a chyba za duzo nowoczesnych biurowcow wtym tubtinie jest i miasto ma podobno przyciagac firmy by lubelscy absolwenci mogli w nich pracowac tylko gdzie te firmy sie ulokuja w starych kamienicach?
[/quote]
Oczywiście że deb***e. Ostatnio poszedłem do tzw. Zarządu Dróg uzgodnić wjazd na działkę. Zblazowany gość (podobno kierownik) oświadczył mi że mimo że działka sąsiaduje z dwoma drogami publicznymi to na zrobienie wjazdu nie pozwolą. Tak naprawdę to te kmioty już dawno zapomniały że mają SŁUŻYĆ obywatelom. To elektorat Chyżego Ruja.
[quote name='lu miasto nepotyzmu' timestamp='1331280687' post='607307']
Biurowiec mógłby, bowiem zakłócić linię horyzontu, widzianą z donżonu Zamku Lubelskiego.
W tym ratuszy to jacys k.... de.....le pracuja?
Czlowiek chce stawiac nowoczesny biurowiec a oni cos o widoku z donzonu p...a chyba za duzo nowoczesnych biurowcow wtym tubtinie jest i miasto ma podobno przyciagac firmy by lubelscy absolwenci mogli w nich pracowac tylko gdzie te firmy sie ulokuja w starych kamienicach?
... rozwiń
Avatar
ot tak / 9 marca 2012 o 16:43
0
[quote name='janek z pola' timestamp='1331278299' post='607207']
Jakie widok z dożonu. Kur.... mać , który z tych urbanistów był na zamku i na tej wierzy i patrzył w strone Lubartowa. Matko dajcie mi tego kmiota to go ch.. zaprowadze i pokaże jaki ma tam widok a potem ... żeby się długo nie męczył. Jak mamy takich kretynów w UM Lublin jak ci urbaniści to nasze miasto nigdy nie będzie nowoczesne tylko zostanie wielkim skansenem. Nie mówie że nie lubie muzeów i chodzenia po statych chałupkach ( skansen już mamy na Sławinku) ale po co robić z peryferii miasta starówke i jakieś tam widoki. Ok skoro tak to wyburzyc wszystko co do horyzontu wodać z wierzy zamkowej i bedą zajebiste widoki. Wierzowce na kalinie co stoją 300m od zamku ,biurowce UM i UW przy Wieniawskiej i Lubomelskiej bo zasłaniają widok na KUL i Wieniawe , wierzowce i bloki na Nałkowskich bo zasłaniają widok na Zalew Zemborzycki i całą resze. A tak wogle to czemu pozwolili na Office Park na Czechowie ( 14 pięter) w odległosci ok 1km od zamku a nie mozna wybudować biurowca w dzielnicy przemysłowej na Bursakach gdzie z Olimpu na zamek jest przwie 1,5km i budynek będzie miał raptem 2 piętra więcej. Pan Dębiec jest obecnie jednym z największych pracodawców w LBN to według polityki UM Lublin trzeba go usadzić bo może zechce zostać Prezydentem i wszystkich dupków z UM usadzi. Chamstwo i drobnomieszczanstwo płynie szeroką wodą z Ratusza.
[/quote]
zgadzam się w 100% ale ------ "wieżowce" od "wieża"
[quote name='janek z pola' timestamp='1331278299' post='607207']
Jakie widok z dożonu. Kur.... mać , który z tych urbanistów był na zamku i na tej wierzy i patrzył w strone Lubartowa. Matko dajcie mi tego kmiota to go ch.. zaprowadze i pokaże jaki ma tam widok a potem ... żeby się długo nie męczył. Jak mamy takich kretynów w UM Lublin jak ci urbaniści to nasze miasto nigdy nie będzie nowoczesne tylko zostanie wielkim skansenem. Nie mówie że nie lubie muzeów i chodzenia po statych chałupkach ( skansen już mamy na... rozwiń
Avatar
max / 9 marca 2012 o 16:38
0
lubelscy urbaniści...... ich największe "dzieło" to ulica Zana z blaszakiem Komfortu na czele
Avatar
kaj / 9 marca 2012 o 14:33
0
[quote name='234!' timestamp='1331281206' post='607322']
Ubolewam bardzo ze znikna sklepy samochodowe i pewnie warsztaty :/, takiego skupiska sklepow ze swiecza teraz bedzie trzeba szukac.
[/quote]
Nic by się nie stało, gdyby na jednej kondygnacji było CMT.
Avatar
Gość / 9 marca 2012 o 14:25
0
"Wprowadzi się tam Multikino" ... jeśli to multikino to "Multikino" to OK. Będzie konkurencja do Cinema City.
Avatar
Gość / 9 marca 2012 o 14:23
0
[quote name='mhm' timestamp='1331272342' post='607172']
Multikinoo ! nareszcie.
[/quote]

ale jakie "kino" ?
w Polsce są 3 sieci tzw. multikin : CINEMA CITY, MULTIKINO oraz HELIOS.
CINEMA CITY już mamy (drugie CINEMA CITY ma być w GALI).
W artykule nie ma słowa o tym, ze najemca w OLIMPIE ma być firma MULTIKINO.
Avatar
Beret - Genetic Patriot / 11 marca 2012 o 20:21
0
[quote name='PioterHiszpan' timestamp='1331330366' post='607707']
W lublinie niedługo będzie wiecej marketów i miejsc rozrywki niz miejsc pracy :] Idoci we władzach nie wiedzą ze jak meiszkncy nei zarobią to i nie wydadzą wiec po co budowac "miejsca rozrywki" jak niedługo nikogo nei będzie na nie stac "]
[/quote]

Rozgryzłeś ich normalnie. Ale Supercow al rescate! Mam rozwiązanie. Ja będę pracował w Olimpie, a ty w Plazie - ja będę wydawał pieniądze w Plazie, a ty w Olimpie. I szafa gra.
[quote name='PioterHiszpan' timestamp='1331330366' post='607707']
W lublinie niedługo będzie wiecej marketów i miejsc rozrywki niz miejsc pracy :] Idoci we władzach nie wiedzą ze jak meiszkncy nei zarobią to i nie wydadzą wiec po co budowac "miejsca rozrywki" jak niedługo nikogo nei będzie na nie stac "]
[/quote]

Rozgryzłeś ich normalnie. Ale Supercow al rescate! Mam rozwiązanie. Ja będę pracował w Olimpie, a ty w Plazie - ja będę wydawał pieniądze w Plazie, a ty w Olimpie. ... rozwiń
Avatar
PioterHiszpan / 9 marca 2012 o 22:59
0
W lublinie niedługo będzie wiecej marketów i miejsc rozrywki niz miejsc pracy :] Idoci we władzach nie wiedzą ze jak meiszkncy nei zarobią to i nie wydadzą wiec po co budowac "miejsca rozrywki" jak niedługo nikogo nei będzie na nie stac "]
Avatar
Lokolobul387 / 9 marca 2012 o 19:33
0
Pierdaczeni urbaniści to zasrane kretyny! Ten biurowiec w pierwotnym planie byłby dumą naszego miasta,ale wiocha musiała zaprotestować.Podobnie Bryłowski szmaciarz pokazał swoją wiochę! "Po co nam budynek wyższy niż rektorat UMCS?"-CHOĆBY PO TO ABY REPREZENTOWAŁ NAJWIĘKSZE MIASTO WSCHODNIEJ POLSKI-teraz jeśli powstanie będzie pewnie takiej wysokości jak dotychczasowe wieżowce. A przez kogo?-przez zasraną wiochę pierniczonych urbanistów! PRECZ Z WIOCHĄ Z NASZEGO MIASTA! PRECZ!
Pierdaczeni urbaniści to zasrane kretyny! Ten biurowiec w pierwotnym planie byłby dumą naszego miasta,ale wiocha musiała zaprotestować.Podobnie Bryłowski szmaciarz pokazał swoją wiochę! "Po co nam budynek wyższy niż rektorat UMCS?"-CHOĆBY PO TO ABY REPREZENTOWAŁ NAJWIĘKSZE MIASTO WSCHODNIEJ POLSKI-teraz jeśli powstanie będzie pewnie takiej wysokości jak dotychczasowe wieżowce. A przez kogo?-przez zasraną wiochę pierniczonych urbanistów! PRECZ Z WIOCHĄ Z NASZEGO MIASTA! PRECZ! rozwiń
Avatar
Karr / 9 marca 2012 o 18:15
0
[quote name='atomex' timestamp='1331285759' post='607385']
A co z zajefa... siecią "NEW YORKER" ????????
[/quote]
Nowe marki w pełnym składzie : Bershka ,ZARA ,New Yorker ,C&A, Pull and Bear ,najprędzej pojawią się w Galerii Zamek ,BOŻEE NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ !!! bo już od tych croppów i housów to rzygać się chce !!!
Avatar
max / 9 marca 2012 o 16:48
0
[quote name='lu miasto nepotyzmu' timestamp='1331280687' post='607307']
Biurowiec mógłby, bowiem zakłócić linię horyzontu, widzianą z donżonu Zamku Lubelskiego.
W tym ratuszy to jacys k.... de.....le pracuja?
Czlowiek chce stawiac nowoczesny biurowiec a oni cos o widoku z donzonu p...a chyba za duzo nowoczesnych biurowcow wtym tubtinie jest i miasto ma podobno przyciagac firmy by lubelscy absolwenci mogli w nich pracowac tylko gdzie te firmy sie ulokuja w starych kamienicach?
[/quote]
Oczywiście że deb***e. Ostatnio poszedłem do tzw. Zarządu Dróg uzgodnić wjazd na działkę. Zblazowany gość (podobno kierownik) oświadczył mi że mimo że działka sąsiaduje z dwoma drogami publicznymi to na zrobienie wjazdu nie pozwolą. Tak naprawdę to te kmioty już dawno zapomniały że mają SŁUŻYĆ obywatelom. To elektorat Chyżego Ruja.
[quote name='lu miasto nepotyzmu' timestamp='1331280687' post='607307']
Biurowiec mógłby, bowiem zakłócić linię horyzontu, widzianą z donżonu Zamku Lubelskiego.
W tym ratuszy to jacys k.... de.....le pracuja?
Czlowiek chce stawiac nowoczesny biurowiec a oni cos o widoku z donzonu p...a chyba za duzo nowoczesnych biurowcow wtym tubtinie jest i miasto ma podobno przyciagac firmy by lubelscy absolwenci mogli w nich pracowac tylko gdzie te firmy sie ulokuja w starych kamienicach?
... rozwiń
Avatar
ot tak / 9 marca 2012 o 16:43
0
[quote name='janek z pola' timestamp='1331278299' post='607207']
Jakie widok z dożonu. Kur.... mać , który z tych urbanistów był na zamku i na tej wierzy i patrzył w strone Lubartowa. Matko dajcie mi tego kmiota to go ch.. zaprowadze i pokaże jaki ma tam widok a potem ... żeby się długo nie męczył. Jak mamy takich kretynów w UM Lublin jak ci urbaniści to nasze miasto nigdy nie będzie nowoczesne tylko zostanie wielkim skansenem. Nie mówie że nie lubie muzeów i chodzenia po statych chałupkach ( skansen już mamy na Sławinku) ale po co robić z peryferii miasta starówke i jakieś tam widoki. Ok skoro tak to wyburzyc wszystko co do horyzontu wodać z wierzy zamkowej i bedą zajebiste widoki. Wierzowce na kalinie co stoją 300m od zamku ,biurowce UM i UW przy Wieniawskiej i Lubomelskiej bo zasłaniają widok na KUL i Wieniawe , wierzowce i bloki na Nałkowskich bo zasłaniają widok na Zalew Zemborzycki i całą resze. A tak wogle to czemu pozwolili na Office Park na Czechowie ( 14 pięter) w odległosci ok 1km od zamku a nie mozna wybudować biurowca w dzielnicy przemysłowej na Bursakach gdzie z Olimpu na zamek jest przwie 1,5km i budynek będzie miał raptem 2 piętra więcej. Pan Dębiec jest obecnie jednym z największych pracodawców w LBN to według polityki UM Lublin trzeba go usadzić bo może zechce zostać Prezydentem i wszystkich dupków z UM usadzi. Chamstwo i drobnomieszczanstwo płynie szeroką wodą z Ratusza.
[/quote]
zgadzam się w 100% ale ------ "wieżowce" od "wieża"
[quote name='janek z pola' timestamp='1331278299' post='607207']
Jakie widok z dożonu. Kur.... mać , który z tych urbanistów był na zamku i na tej wierzy i patrzył w strone Lubartowa. Matko dajcie mi tego kmiota to go ch.. zaprowadze i pokaże jaki ma tam widok a potem ... żeby się długo nie męczył. Jak mamy takich kretynów w UM Lublin jak ci urbaniści to nasze miasto nigdy nie będzie nowoczesne tylko zostanie wielkim skansenem. Nie mówie że nie lubie muzeów i chodzenia po statych chałupkach ( skansen już mamy na... rozwiń
Avatar
max / 9 marca 2012 o 16:38
0
lubelscy urbaniści...... ich największe "dzieło" to ulica Zana z blaszakiem Komfortu na czele
Avatar
kaj / 9 marca 2012 o 14:33
0
[quote name='234!' timestamp='1331281206' post='607322']
Ubolewam bardzo ze znikna sklepy samochodowe i pewnie warsztaty :/, takiego skupiska sklepow ze swiecza teraz bedzie trzeba szukac.
[/quote]
Nic by się nie stało, gdyby na jednej kondygnacji było CMT.
Avatar
Gość / 9 marca 2012 o 14:25
0
"Wprowadzi się tam Multikino" ... jeśli to multikino to "Multikino" to OK. Będzie konkurencja do Cinema City.
Avatar
Gość / 9 marca 2012 o 14:23
0
[quote name='mhm' timestamp='1331272342' post='607172']
Multikinoo ! nareszcie.
[/quote]

ale jakie "kino" ?
w Polsce są 3 sieci tzw. multikin : CINEMA CITY, MULTIKINO oraz HELIOS.
CINEMA CITY już mamy (drugie CINEMA CITY ma być w GALI).
W artykule nie ma słowa o tym, ze najemca w OLIMPIE ma być firma MULTIKINO.
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 25 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 130 52

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 10

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!