Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 lutego 2021 r.
20:30

Ostre cięcia na kampusie UMCS. Zniknęło kilkadziesiąt drzew

Autor: Zdjęcie autora toma drs
50 30 A A
(fot. Alarm24)

Dobiega końca wycinka w parku Akademickim. UMCS tłumaczy, że nie miały szansy na wegetację. O sprawie powiadomili nas oburzeni mieszkańcy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Na podstawie przeprowadzonej wizji lokalnej wycinka dotyczy nasadzeń, które zostały uznane za całkowicie obumarłe – bez szans na wznowienie wegetacji (o czym świadczy m.in. stuprocentowy posusz ich koron) lub znalazły się w złej kondycji zdrowotnej z wyraźnymi objawami chorobowymi – informuje Aneta Adamska, rzeczniczka największego lubelskiego uniwersytetu.

Wycięte zostały także dwa klony rosnące między akademikami przy ul. Langiewicza. Powody były podobne. - Ponadto, chore drzewo zlokalizowane było blisko ulicy, co mogło stanowić zagrożenie m.in. dla przechodniów – dodaje rzeczniczka. I zapewnia, że uczelnia dokonała już nowych nasadzeń.

Tylko w zeszłym roku Urząd Miasta wydał zezwolenia na usunięcie ponad 30 drzew rosnących w parku Akademickim.

Końcówka lutego to czas, gdy w całym mieście wycinki drzew są zauważalne bardziej niż zwykle. Wszystko dlatego, że w najbliższy poniedziałek rozpocznie się okres lęgowy ptaków. Od 1 marca teoretycznie żadne drzewo nie może być usunięte, jeżeli nie zostanie dokładnie sprawdzone przez ornitologa, który potwierdzi, że w koronie nie ma ptasich gniazd.

W lutym szczególnie dużo pracy mają urzędnicy wydający pozwolenia na wycinki. Jedna z ostatnich takich decyzji dotyczy terenu na styku ul. Nałkowskich i Romera (w pobliżu przystanku końcowego „szóstki”), gdzie w związku z planowaną budową obiektu usługowo-handlowego zezwolono na wycinkę 23 drzew. Ponad 20 innych drzew dotyczą wydane również w lutym decyzje związane z budową akademika przy al. Spółdzielczości Pracy obok galerii handlowej Olimp.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Benny102 / 6 dni temu o 20:48
+31
wtf, co oni z tym wycinaniem wszystkiego? nagle każde drzewo chore.
 Nie nagle każde drzewo chore, tylko nagle Dziennik Wschodni zaczął robić afery i gównoburze o każde wycinane w Lublinie drzewo. Wycinki były, są i będą. I tu podam konkretny przykład jak obecnie wygląda obiektywizm i opiniotwórczość w Dzienniku Wschodnim. Gdy w Puławach wycięli drzewa pod miejsca parkingowe, tytuł brzmiał "Mieszkańcy wreszcie będą mieli gdzie zaparkować". Gdy analogiczna rzecz dzieje się w Lublinie czytelnik dostaje przekaz "Beton zamiast drzew", "Wytną kolejne drzewa" lub "Siekierezada". Dalszy komentarz jest tu raczej zbędny.
 Nie nagle każde drzewo chore, tylko nagle Dziennik Wschodni zaczął robić afery i gównoburze o każde wycinane w Lublinie drzewo. Wycinki były, są i będą. I tu podam konkretny przykład jak obecnie wygląda obiektywizm i opiniotwórczość w Dzienniku Wschodnim. Gdy w Puławach wycięli drzewa pod miejsca parkingowe, tytuł brzmiał "Mieszkańcy wreszcie będą mieli gdzie zaparkować". Gdy analogiczna rzecz dzieje się w Lublinie czytelnik dostaje przekaz "Beton zamiast drzew", "Wytną kolejne drzewa" lub "... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 6 dni temu o 20:50
+23
I to jest problem, a nie wycinka kilku spróchniałych kikutów na Chopina. Gdzie są zaprzyjaźnieni aktywiści ??
Avatar
ploter / 6 dni temu o 21:24
+21
I to jest problem, a nie wycinka kilku spróchniałych kikutów na Chopina. Gdzie są zaprzyjaźnieni aktywiści ??
 Lewicowi aktywiści zaprzyjaźnieni z DW tym razem raczej będą siedzieć cicho. Na atakowaniu Żuka owszem mogą i nieudolnie nawet próbują zbijać niezbędny do zaistnienia i funkcjonowania w przestrzeni publicznej kapitał polityczny, ale na atakowaniu UMCS nic nie zyskają, a wręcz na 100% stracą.
Avatar
Motorlublin / 6 dni temu o 21:02
+17
Ornitolog nie musi sprawdzać drzewa przed wycinką bo nie ma takiego obowiązku prawnego. Okres lęgowy ptaków dotyczy obiektów budowlanych a gniazd nie niszczy się przez cały rok...itd itd.
Avatar
Wojtaszko / 5 dni temu o 08:17
+14
Chciałbym podkreślić, że nie mamy dylematu drzewo czy rozwój miasta - uciął wszelkie wątpliwości prezydent Żuk.
 opłacony troll rozpoczął codziennie dyżur czytaj poranny obchód wszystkich artykułów hihi centrala nie napisała w instrukcji że to umcs tnie? hihi
Avatar
Sokol99 / 6 dni temu o 21:09
+14
Daleki jestem od bycia aktywistą ekologicznym ale ostatni stan powietrza z Lublina lekko mówiąc jest fatalny.
Avatar
Endrju_Golara / 5 dni temu o 08:46
+13
Daleki jestem od bycia aktywistą ekologicznym ale ostatni stan powietrza z Lublina lekko mówiąc jest fatalny.
 Podziękuj mieszkańcom domków jednorodzinnych bo to przede wszystkim ich zasługa. Zalesienie całego Lublina nie pomoże jeśli dalej będą palić czym popadnie w swoich piecach.
Avatar
zmoranocna / 5 dni temu o 09:29
+10
Chciałbym podkreślić, że nie mamy dylematu drzewo czy rozwój miasta - uciął wszelkie wątpliwości prezydent Żuk.
 jak ktoś chce się na własne oczy przekonać jak działają pisowskie boty niech kliknie historię postów tego fejkowego trollerskiego konta
Avatar
_XD_ / 5 dni temu o 08:02
+7
Na kondycję drzew w mieście może mieć wpływ promieniowanie elektromagnetyczne, drzewa je pochłaniają(są dipolem, zawierają w sobie wodę) i mogą przez to podsychać a na korze pojawiać się liszaje, wypadałoby porządnie zmierzyć profesjonalnym miernikiem poziom promieniowania elektromagnetycznego w różnych częściach miasta, dobrze pamiętam jeszcze miasto sprzed kilkunastu lat i drzewa były zdrowiutkie jak nigdy, może więc jednak jakiś związek z dużym promieniowaniem a słabą kondycją drzew jest? to wymaga sprawdzenia, należy mieć też świadomość, że im więcej wycinek będzie tym promieniowanie będą bardziej pochłaniać organizmy żywe, w tym także i człowiek - jeżeli czujemy dużą senność, zawroty głowy, zniechęcenie do aktywności to nie musi świadczyć o chorobie a o fakcie, że w naszym otoczeniu jest silne promieniowanie elektromagnetyczne, na które mniej lub bardziej nasz organizm może być wyczulony.
 Kolejny wysryw gębosraja.
 Kolejny wysryw gębosraja. rozwiń
Avatar
zukzuk / 3 dni temu o 07:39
+1
Chciałbym podkreślić, że nie mamy dylematu drzewo czy rozwój miasta - uciął wszelkie wątpliwości prezydent Żuk.
Avatar
Jasin / 2 dni temu o 10:14
0
tak się nie da, by z jednej strony dużo pisać ale nie napisać nic, tylko tyle potrafisz napisać? Ależ doprawdy powiało "inteligencją". Pod lodem przeleżałeś i teraz się tu pojawiasz? lepiej było tam pozostać.
Ale dzielny filipek daje radę, buhahaha No i  mamy kolejny myk wymyk: po "i tak byś nie uwierzył, lepszego kabaretu z ciebie nie miałem, masz dalece posunięty poziom ignorancji, negacji i zaprzeczania, i tak dalej byście kpili" Oczywiście, że tak, w żywe oczy. Z Twoich dalszych, mało inteligentnych uników i szukania głupszych od siebie samego, buhahaha. "Wybacz, ale nie zamierzam, nie dlatego, że nie chcę ale wiem z jakimi ignorantami mam do czynienia" - napisał arcymistrz ignorantów, i to w każdej dziedzinie. Przyparty do muru - wijesz się jak piskorz, jak ten diabeł w balladzie "Pani Twardowska" W tej sytuacji nazywanie Ciebie głupszym od kowadła - to nie obelga, tylko stwierdzenie oczywistego, namacalnego faktu! Olać kompletnie prymitywnego ignoranta, gbura, wodoleja!!! Nie zniżać do jego poziomu! I tak nie dostaniecie nic oprócz skopiowanej i wklejonej po raz 155 tej samej wkoło porcji bzdur, wyzwisk, obelg. Olać do czasu, aż odpowie na zadane wcześniej konkretne pytania.  Objaśni nam: co to (kto to) jest libertyński liberał, skrajna lewica (i czym się różni od tej normalnej), dlaczego drzewa są jak dipole i jaki to ma związek z zawartością w nich wody wody oraz promieniowaniem (jakiego rodzaju?), czym się różni zaprzeczanie od negacji i inne durnoty jakich świat nie widział A tworzy ich, pochłonięty bez reszty zapałem bojowym, na pęczki. Do starych, dodam wyłapane naprędce nowe idiotyzmy: stos krytykanctwa (co to jest?),  manię prześladowczą oraz obsesję (czym się różnią?) rewolucją obyczajowo-kulturową na tle orientacji ( co to za dziwoląg?) wojny antyreligijne (co to jest?)  No to czekamy, Panie Uczony. Tylko nie leć znowu z kitem, że to pytania retoryczne i nie będziesz na nie odpowiadał. Każdy święty zna Twoje wykręty. I nikt się na nie nie kupi, bo na czym polega pytanie retoryczne - nie wiesz i nigdy nie wiedziałeś. Wolę marsza grać na skrzypkach, niż czytać brednie filipka. Wolę słońce w dłonie chwytać, niż bzdury filipka czytać. Wolę  z panną gruchać we dnie, niż filipka czytać brednie. Może nie wszystko na raz, powoli, mamy czas. Ale na początek może weźmy tego libertyńskiego liberała.  No to 3,2,1,0 – start! Jedziesz, filipku!!!
Ale dzielny filipek daje radę, buhahaha No i  mamy kolejny myk wymyk: po "i tak byś nie uwierzył, lepszego kabaretu z ciebie nie miałem, masz dalece posunięty poziom ignorancji, negacji i zaprzeczania, i tak dalej byście kpili" Oczywiście, że tak, w żywe oczy. Z Twoich dalszych, mało inteligentnych uników i szukania głupszych od siebie samego, buhahaha. "Wybacz, ale nie zamierzam, nie dlatego, że nie chcę ale wiem z jakimi ignorantami mam do czynienia" - napisał arcymistrz ignorantów, i to w każdej dziedz... rozwiń
Avatar
_XD_ / 2 dni temu o 10:13
-1
Chciałbym was przestrzec przed użytkownikiem Jasin - jest złośliwym trollem, tak jak niegdyś zablokowany użytkownik Zgredek Edek( tamten się doigrał to go zablokowali), nęka forumowiczów, męczy tego typu tekstami-wklejkami, zaśmiecając przestrzeń publiczną. Ignorujcie go całkowicie, szkoda na niego czasu, próbuje mi i mnie podobnym użytkownikom zaszkodzić, ma jakieś chyba zaburzenia osobowości i psychiczne dolegliwości, nie ma bowiem racjonalnego wytłumaczenia na to co on robi
 Kolejny wysryw gębosraja.
Avatar
-felipe_96. / 2 dni temu o 10:04
0
Chciałbym was przestrzec przed użytkownikiem Jasin - jest złośliwym trollem, tak jak niegdyś zablokowany użytkownik Zgredek Edek( tamten się doigrał to go zablokowali), nęka forumowiczów, męczy tego typu tekstami-wklejkami, zaśmiecając przestrzeń publiczną. Ignorujcie go całkowicie, szkoda na niego czasu, próbuje mi i mnie podobnym użytkownikom zaszkodzić, ma jakieś chyba zaburzenia osobowości i psychiczne dolegliwości, nie ma bowiem racjonalnego wytłumaczenia na to co on robi
Avatar
_XD_ / 3 dni temu o 08:56
-1
"Ale Ty dajesz radę, hahahahahahahaha...Chuck Norris wymięka.... Sam napadasz - sam się broń.... A co w "w temacie" drzew?  Ano mamy kolejny myk wymyk: "i tak byś nie uwierzył, lepszego kabaretu z ciebie nie miałem, masz dalece posunięty poziom ignorancji, negacji i zaprzeczania, i tak dalej byście kpili" Oczywiście, że tak. Z Twoich dalszych, mało inteligentnych uników i szukania głupszych od siebie samego, buhahaha. "Wybacz, ale nie zamierzam, nie dlatego, że nie chcę ale wiem z jakimi ignorantami mam do czynienia" - napisał arcymistrz ignorantów, i to w każdej dziedzinie. Przyparty do muru - wijesz się jak piskorz, jak ten diabeł w balladzie "pani Twardowska" W tej sytuacji nazywanie Ciebie głupszym od kowadła - to nie obelga, tylko stwierdzenie oczywistego, namacalnego faktu! Nikt też nie oczekiwał kolejnego skupienia się na mnie i oceny mojej osoby, Twojego wodolejstwa, uników, bredni, oszczerstw, wyzwisk - tylko merytorycznego odniesienia do tematu. Kapujesz, cienki bolku? Potrafisz, to pokaż. Objaśnij nam co to (kto to) jest libertyński liberał, skrajna lewica, drzewa jako dipole i tak dalej i tym podobnie, problem zawartości wody w drzewach i związek z promieniowaniem, czym się różni zaprzeczanie od negacji i inne durnoty jakich świat nie widział. A tworzysz ich, pochłonięty bez reszty zapałem bojowym, na pęczki. No to czekamy, Panie Uczony. Tylko nie leć znowu z kitem, że to pytania retoryczne i nie będziesz na nie odpowiadał. Każdy święty zna Twoje wykręty. I nikt się na nie nie kupi, bo na czym polega pytanie retoryczne - nie wiesz i nigdy nie wiedziałeś. Wolę marsza grać na skrzypkach, niż czytać brednie filipka." - bredź dowoli, bredź dowoli, do Zgredka Edka ci jeszcze bardzo daleko.
 Kolejny wysryw gębosraja.
 Kolejny wysryw gębosraja. rozwiń
Avatar
zukzuk / 3 dni temu o 07:39
+1
Chciałbym podkreślić, że nie mamy dylematu drzewo czy rozwój miasta - uciął wszelkie wątpliwości prezydent Żuk.
Avatar
Jasin / 3 dni temu o 07:06
0
tak się nie da, by z jednej strony dużo pisać ale nie napisać nic, tylko tyle potrafisz napisać? Ależ doprawdy powiało "inteligencją". Pod lodem przeleżałeś i teraz się tu pojawiasz? lepiej było tam pozostać, Kłam sobie kłam, swoim życiem się baw, wprost na spotkanie ognia leć. Kłam sobie kłam, wielki bal sobie spraw, to wszystko co dziś możesz mieć
No i  mamy kolejny myk wymyk: po"i tak byś nie uwierzył, lepszego kabaretu z ciebie nie miałem, masz dalece posunięty poziom ignorancji, negacji i zaprzeczania, i tak dalej byście kpili" Oczywiście, że tak, w żywe oczy. Z Twoich dalszych, mało inteligentnych uników i szukania głupszych od siebie samego, buhahaha. "Wybacz, ale nie zamierzam, nie dlatego, że nie chcę ale wiem z jakimi ignorantami mam do czynienia" - napisał arcymistrz ignorantów, i to w każdej dziedzinie. Przyparty do muru - wijesz się jak piskorz, jak ten diabeł w balladzie "pani Twardowska" W tej sytuacji nazywanie Ciebie głupszym od kowadła - to nie obelga, tylko stwierdzenie oczywistego, namacalnego faktu! Nikt też nie oczekiwał kolejnego skupienia się na mnie i oceny mojej osoby, Twojego wodolejstwa, uników, bredni, oszczerstw, wyzwisk -    tylko merytorycznego odniesienia do tematu   . Kapujesz, cienki bolku? Potrafisz, to pokaż.    Objaśnij nam co to (kto to) jest libertyński liberał, skrajna lewica, drzewa jako dipole i tak dalej i tym podobnie, problem zawartości wody w drzewach i jego związek z promieniowaniem, czym się różni zaprzeczanie od negacji i inne durnoty jakich świat nie widział.    A tworzysz ich, pochłonięty bez reszty zapałem bojowym, na pęczki. No to czekamy, Panie Uczony. Tylko nie leć znowu z kitem, że to pytania retoryczne i nie będziesz na nie odpowiadał. Każdy święty zna Twoje wykręty. I nikt się na nie nie kupi, bo na czym polega pytanie retoryczne - nie wiesz i nigdy nie wiedziałeś. Wolę marsza grać na skrzypkach, niż czytać brednie filipka. Wolę słońce w dłonie chwytać, niż bzdury filipka czytać.
No i  mamy kolejny myk wymyk: po"i tak byś nie uwierzył, lepszego kabaretu z ciebie nie miałem, masz dalece posunięty poziom ignorancji, negacji i zaprzeczania, i tak dalej byście kpili" Oczywiście, że tak, w żywe oczy. Z Twoich dalszych, mało inteligentnych uników i szukania głupszych od siebie samego, buhahaha. "Wybacz, ale nie zamierzam, nie dlatego, że nie chcę ale wiem z jakimi ignorantami mam do czynienia" - napisał arcymistrz ignorantów, i to w każdej dziedzinie. Przyparty do muru - wijesz się jak... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 3 dni temu o 01:13
-1
"Ale Ty dajesz radę, hahahahahahahaha...Chuck Norris wymięka.... Sam napadasz - sam się broń.... A co w "w temacie" drzew? Ano mamy kolejny myk wymyk: "i tak byś nie uwierzył, lepszego kabaretu z ciebie nie miałem, masz dalece posunięty poziom ignorancji, negacji i zaprzeczania, i tak dalej byście kpili" Oczywiście, że tak. Z Twoich dalszych, mało inteligentnych uników i szukania głupszych od siebie samego, buhahaha. "Wybacz, ale nie zamierzam, nie dlatego, że nie chcę ale wiem z jakimi ignorantami mam do czynienia" - napisał arcymistrz ignorantów, i to w każdej dziedzinie. Przyparty do muru - wijesz się jak piskorz, jak ten diabeł w balladzie "pani Twardowska" W tej sytuacji nazywanie Ciebie głupszym od kowadła - to nie obelga, tylko stwierdzenie oczywistego, namacalnego faktu! Nikt też nie oczekiwał kolejnego skupienia się na mnie i oceny mojej osoby, Twojego wodolejstwa, uników, bredni, oszczerstw, wyzwisk - tylko merytorycznego odniesienia do tematu. Kapujesz, cienki bolku? Potrafisz, to pokaż. Objaśnij nam co to (kto to) jest libertyński liberał, skrajna lewica, drzewa jako dipole i tak dalej i tym podobnie, problem zawartości wody w drzewach i związek z promieniowaniem, czym się różni zaprzeczanie od negacji i inne durnoty jakich świat nie widział. A tworzysz ich, pochłonięty bez reszty zapałem bojowym, na pęczki. No to czekamy, Panie Uczony. Tylko nie leć znowu z kitem, że to pytania retoryczne i nie będziesz na nie odpowiadał. Każdy święty zna Twoje wykręty. I nikt się na nie nie kupi, bo na czym polega pytanie retoryczne - nie wiesz i nigdy nie wiedziałeś. Wolę marsza grać na skrzypkach, niż czytać brednie filipka." - bredź dowoli, bredź dowoli, do Zgredka Edka ci jeszcze bardzo daleko.
"Ale Ty dajesz radę, hahahahahahahaha...Chuck Norris wymięka.... Sam napadasz - sam się broń.... A co w "w temacie" drzew? Ano mamy kolejny myk wymyk: "i tak byś nie uwierzył, lepszego kabaretu z ciebie nie miałem, masz dalece posunięty poziom ignorancji, negacji i zaprzeczania, i tak dalej byście kpili" Oczywiście, że tak. Z Twoich dalszych, mało inteligentnych uników i szukania głupszych od siebie samego, buhahaha. "Wybacz, ale nie zamierzam, nie dlatego, że nie chcę ale wiem z jakimi ignorantami mam do czyni... rozwiń
Avatar
Jasin / 4 dni temu o 21:11
-1
tak się nie da, by z jednej strony dużo pisać ale nie napisać nic, wybacz, ale nie zamierzam, nie dlatego, że nie chcę ale wiem z jakimi ignorantami mam do czynienia, szkoda na was czasu i tak byście dalej kpili
Ale Ty dajesz radę, hahahahahahahaha...Chuck Norris wymięka.... Sam napadasz - sam się broń.... A co w "w temacie" drzew?  Ano mamy kolejny myk wymyk: "i tak byś nie uwierzył, lepszego kabaretu z ciebie nie miałem, masz dalece posunięty poziom ignorancji, negacji i zaprzeczania, i tak dalej byście kpili" Oczywiście, że tak. Z Twoich dalszych, mało inteligentnych uników i szukania głupszych od siebie samego, buhahaha. "Wybacz, ale nie zamierzam, nie dlatego, że nie chcę ale wiem z jakimi ignorantami mam do czynienia" - napisał arcymistrz ignorantów, i to w każdej dziedzinie. Przyparty do muru - wijesz się jak piskorz, jak ten diabeł w balladzie "pani Twardowska" W tej sytuacji nazywanie Ciebie głupszym od kowadła - to nie obelga, tylko stwierdzenie oczywistego, namacalnego faktu! Nikt też nie oczekiwał kolejnego skupienia się na mnie i oceny mojej osoby, Twojego wodolejstwa, uników, bredni, oszczerstw, wyzwisk - tylko merytorycznego odniesienia do tematu. Kapujesz, cienki bolku? Potrafisz, to pokaż. Objaśnij nam co to (kto to) jest libertyński liberał, skrajna lewica, drzewa jako dipole i tak dalej i tym podobnie, problem zawartości wody w drzewach i związek z promieniowaniem, czym się różni zaprzeczanie od negacji i inne durnoty jakich świat nie widział. A tworzysz ich, pochłonięty bez reszty zapałem bojowym, na pęczki. No to czekamy, Panie Uczony. Tylko nie leć znowu z kitem, że to pytania retoryczne i nie będziesz na nie odpowiadał. Każdy święty zna Twoje wykręty. I nikt się na nie nie kupi, bo na czym polega pytanie retoryczne - nie wiesz i nigdy nie wiedziałeś. Wolę marsza grać na skrzypkach, niż czytać brednie filipka.
Ale Ty dajesz radę, hahahahahahahaha...Chuck Norris wymięka.... Sam napadasz - sam się broń.... A co w "w temacie" drzew?  Ano mamy kolejny myk wymyk: "i tak byś nie uwierzył, lepszego kabaretu z ciebie nie miałem, masz dalece posunięty poziom ignorancji, negacji i zaprzeczania, i tak dalej byście kpili" Oczywiście, że tak. Z Twoich dalszych, mało inteligentnych uników i szukania głupszych od siebie samego, buhahaha. "Wybacz, ale nie zamierzam, nie dlatego, że nie chcę ale wiem z jakimi ignorantami mam... rozwiń
Avatar
_XD_ / 4 dni temu o 19:28
-1
@ Jasin: "Ale nikt nie oczekiwał skupienia się na mnie i oceny mojej osoby," - ty odkąd tylko się pojawiłeś oceniasz mnie non stop i nadmiernie skupiasz, jakbyś nic innego nie miał do roboty, gdybyś sam się nie prosił, nie robiłbym tego, ty mi chcesz dawać kuksańce to i spodziewaj się kontry. "Twojego wodolejstwa, uników, bredni, oszczerstw, wyzwisk" - wodolejstwo to ty uprawiasz non stop, a nawet tego nie widzisz, co do uników, jak widzisz odpowiadam, więc nie ma uniku, co do bredni - twoje subiektywne zdanie, oszczerstw - również twoje uważanie, a wyzwiska to przypomnę kto pierwszy zaczął "Nikt ci jeszcze nie mówił, że jesteś głupi jak kowadło i masz wszy jak ruskie czołgi?" albo tutaj". "tylko merytorycznego odniesienia do tematu." - co ty możesz wiedzieć o merytoryczności kpiarzu, zlewasz mnie kompletnie i traktujesz niepoważnie to ja cię mam traktować poważnie? żarty sobie robisz. "Kapujesz, cienki bolku?" - ty chyba za to cienki bolku nie kapujesz, kto się przezywa sam się tak nazywa - tyle ci powiem. "Potrafisz, to pokaż." - ale co pokazać? nic z tych rzeczy, ja siać zgorszenia nie będę. "Objaśnij nam co to (kto to) jest libertyński liberał, skrajna lewica, drzewa jako dipole i tak dalej" - naprawdę jesteś takim leniem, że nie potrafisz sobie tych pojęć sprawdzić?, to co robisz w internecie? zabłądziłeś, to może lepiej go nie używaj, bo jeszcze w jakieś niepożądane strony wejdziesz i poprzekrzywiają ci optykę na wiele różnych spraw. "i tym podobnie, problem zawartości wody w drzewach" - jakbyś nie wiedział to nie jest problem, drzewa tak jak i inne rośliny mają w sobie jakiś procent wody, problemem jest wysychanie. "i związek z promieniowaniem," - masz internet to poczytaj sobie z niezależnych źródeł o wpływie promieniowania elektromagnetycznego na faunę i florę. "i inne durnoty jakich świat nie widział." - gdybyś nie był takim ignorantem to może i pokusiłbym się z tobą na dyskusję, ale jak widać nie ma co, nie nazywałbyś durnotami tego co ja piszę gdybyś miał choć minimum wiedzy - sam udowadniasz, że masz małą albo nie masz jej niekiedy wcale. "A tworzysz ich," - ty tworzysz zaś nic nie wnoszące do tematu frazy, zdania, w których sobie kpisz, negujesz, ignorujesz  - to cały ty. "pochłonięty bez reszty zapałem bojowym, na pęczki." - zapałem bojowym to jesteś pochłonięty na pęczki ty i tobie podobni, znaleźliście sobie mnie i za cholerę zejść nie potraficie, tylko byle zakpić sobie, byle dogryźć, byle ośmieszyć - zwyczajna zawiść i zazdrość ciebie lub też tobie podobnych przepełnia, gdyby tak nie było to byście się nie angażowali tak nadmiernie w jałowe polemiki i spory. "No to czekamy, Panie Uczony." - Wybacz, ale nie zamierzam, nie dlatego, że nie chcę ale wiem z jakimi ignorantami mam do czynienia, szkoda na was czasu i tak byście dalej kpili, naśmiewali się, mówili, że brednie, bzdury, spiski jakieś, banialuki - takie są wasze charaktery - po prostu wygodnie jest przyjąć postawę nie widzę, nie słyszę i mam gdzieś, lepiej jest tkwić w pustocie, próżni, zakłamaniu i ułudzie, toteż szkoda czasu na jakiekolwiek dyskusje, ręką machnąć i tyle. "Tylko nie leć znowu z kitem," - kit to ty ciągle wciskasz. "że to pytania retoryczne i nie będziesz na nie odpowiadał." -jakbyś ty wiedział co to są pytania retoryczne? widać, że już pobłądziłeś fest. "Każdy święty zna Twoje wykręty." - a pytałeś ich? nie, więc skąd wiesz, że każdy i czy to wykręty?, poza tym daruj takie ironie. "I nikt się na nie nie kupi," - nie wypowiadaj się za innych tak w ogóle. "bo na czym polega pytanie retoryczne - nie wiesz i nigdy nie wiedziałeś." - ha! jasne, ubawiłeś mnie na cacy, ty chyba nie wiesz co to pytanie retoryczne i masz jakieś chyba kompleksy na tym punkcie. "Wolę marsza grać na skrzypkach," - no to graj, jakżeś muzycznie uzdolniony. "niż czytać brednie filipka." - nie zmuszam, komentować ironicznie i kpiarsko też nie musisz.
 Kolejny wysryw gębosraja.
 Kolejny wysryw gębosraja. rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 4 dni temu o 18:30
-1
@ Jasin: "Ale nikt nie oczekiwał skupienia się na mnie i oceny mojej osoby," - ty odkąd tylko się pojawiłeś oceniasz mnie non stop i nadmiernie skupiasz, jakbyś nic innego nie miał do roboty, gdybyś sam się nie prosił, nie robiłbym tego, ty mi chcesz dawać kuksańce to i spodziewaj się kontry. "Twojego wodolejstwa, uników, bredni, oszczerstw, wyzwisk" - wodolejstwo to ty uprawiasz non stop, a nawet tego nie widzisz, co do uników, jak widzisz odpowiadam, więc nie ma uniku, co do bredni - twoje subiektywne zdanie, oszczerstw - również twoje uważanie, a wyzwiska to przypomnę kto pierwszy zaczął "Nikt ci jeszcze nie mówił, że jesteś głupi jak kowadło i masz wszy jak ruskie czołgi?" albo tutaj". "tylko merytorycznego odniesienia do tematu." - co ty możesz wiedzieć o merytoryczności kpiarzu, zlewasz mnie kompletnie i traktujesz niepoważnie to ja cię mam traktować poważnie? żarty sobie robisz. "Kapujesz, cienki bolku?" - ty chyba za to cienki bolku nie kapujesz, kto się przezywa sam się tak nazywa - tyle ci powiem. "Potrafisz, to pokaż." - ale co pokazać? nic z tych rzeczy, ja siać zgorszenia nie będę. "Objaśnij nam co to (kto to) jest libertyński liberał, skrajna lewica, drzewa jako dipole i tak dalej" - naprawdę jesteś takim leniem, że nie potrafisz sobie tych pojęć sprawdzić?, to co robisz w internecie? zabłądziłeś, to może lepiej go nie używaj, bo jeszcze w jakieś niepożądane strony wejdziesz i poprzekrzywiają ci optykę na wiele różnych spraw. "i tym podobnie, problem zawartości wody w drzewach" - jakbyś nie wiedział to nie jest problem, drzewa tak jak i inne rośliny mają w sobie jakiś procent wody, problemem jest wysychanie. "i związek z promieniowaniem," - masz internet to poczytaj sobie z niezależnych źródeł o wpływie promieniowania elektromagnetycznego na faunę i florę. "i inne durnoty jakich świat nie widział." - gdybyś nie był takim ignorantem to może i pokusiłbym się z tobą na dyskusję, ale jak widać nie ma co, nie nazywałbyś durnotami tego co ja piszę gdybyś miał choć minimum wiedzy - sam udowadniasz, że masz małą albo nie masz jej niekiedy wcale. "A tworzysz ich," - ty tworzysz zaś nic nie wnoszące do tematu frazy, zdania, w których sobie kpisz, negujesz, ignorujesz - to cały ty. "pochłonięty bez reszty zapałem bojowym, na pęczki." - zapałem bojowym to jesteś pochłonięty na pęczki ty i tobie podobni, znaleźliście sobie mnie i za cholerę zejść nie potraficie, tylko byle zakpić sobie, byle dogryźć, byle ośmieszyć - zwyczajna zawiść i zazdrość ciebie lub też tobie podobnych przepełnia, gdyby tak nie było to byście się nie angażowali tak nadmiernie w jałowe polemiki i spory. "No to czekamy, Panie Uczony." - Wybacz, ale nie zamierzam, nie dlatego, że nie chcę ale wiem z jakimi ignorantami mam do czynienia, szkoda na was czasu i tak byście dalej kpili, naśmiewali się, mówili, że brednie, bzdury, spiski jakieś, banialuki - takie są wasze charaktery - po prostu wygodnie jest przyjąć postawę nie widzę, nie słyszę i mam gdzieś, lepiej jest tkwić w pustocie, próżni, zakłamaniu i ułudzie, toteż szkoda czasu na jakiekolwiek dyskusje, ręką machnąć i tyle. "Tylko nie leć znowu z kitem," - kit to ty ciągle wciskasz. "że to pytania retoryczne i nie będziesz na nie odpowiadał." -jakbyś ty wiedział co to są pytania retoryczne? widać, że już pobłądziłeś fest. "Każdy święty zna Twoje wykręty." - a pytałeś ich? nie, więc skąd wiesz, że każdy i czy to wykręty?, poza tym daruj takie ironie. "I nikt się na nie nie kupi," - nie wypowiadaj się za innych tak w ogóle. "bo na czym polega pytanie retoryczne - nie wiesz i nigdy nie wiedziałeś." - ha! jasne, ubawiłeś mnie na cacy, ty chyba nie wiesz co to pytanie retoryczne i masz jakieś chyba kompleksy na tym punkcie. "Wolę marsza grać na skrzypkach," - no to graj, jakżeś muzycznie uzdolniony. "niż czytać brednie filipka." - nie zmuszam, komentować ironicznie i kpiarsko też nie musisz.
@ Jasin: "Ale nikt nie oczekiwał skupienia się na mnie i oceny mojej osoby," - ty odkąd tylko się pojawiłeś oceniasz mnie non stop i nadmiernie skupiasz, jakbyś nic innego nie miał do roboty, gdybyś sam się nie prosił, nie robiłbym tego, ty mi chcesz dawać kuksańce to i spodziewaj się kontry. "Twojego wodolejstwa, uników, bredni, oszczerstw, wyzwisk" - wodolejstwo to ty uprawiasz non stop, a nawet tego nie widzisz, co do uników, jak widzisz odpowiadam, więc nie ma uniku, co do bredni - twoje subiektywne zdanie, oszczerstw... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Nowa fontanna w parku Ludowym już zdewastowana

Lublin: Nowa fontanna w parku Ludowym już zdewastowana

Uszkodzona została – i to więcej niż raz – nowa fontanna zamontowana w parku Ludowym. Spacerowicze nie mieli nawet okazji popatrzeć jak działa. Wandali, mimo nagrania z miejskiego monitoringu, nie udało się namierzyć.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 1 marca 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 1 marca 2021 r.

Aukcje dla Niny. Pióro redaktora naczelnego Krzysztofa Wiejaka sprzedane

Aukcje dla Niny. Pióro redaktora naczelnego Krzysztofa Wiejaka sprzedane

Zaczęło się od złotówki, a skończyło aż na 2200 złotych. Za taką kwotę zostało wylicowane pióro redaktora naczelnego Krzysztofa Wiejaka. Pieniądze trafią na leczenie Niny Słupskiej.

MMTS Kwidzyn – Azoty Puławy 25:29. Musieli się napracować na trzy punkty

MMTS Kwidzyn – Azoty Puławy 25:29. Musieli się napracować na trzy punkty

Piłkarze ręczni z Puław pokonali w niedzielę na wyjeździe MMTS Kwidzyn 29:25. Wygrana nie przyszła jednak drużynie Larsa Walthera łatwo.

Najman poddał walkę z Bujakiewicz. Kolejna akcja dla Ninki z Lublina
galeria

Najman poddał walkę z Bujakiewicz. Kolejna akcja dla Ninki z Lublina

Aktorka Katarzyna Bujakiewicz wygrała walkę z Marcinem Najmanem. Podczas niedzielnego wydarzenia charytatywnego, na rzecz Niny Słupskiej z Lublina, mieli rozegrać poduszkowe MMA. Tyle, że pięściarz, zawodnik mieszanych sztuk walki i kick-bokser przed walką się poddał.

Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej pod nowym adresem

Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej pod nowym adresem

Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej zmienił siedzibę. Z oficjalnym otwarciem trzeba jednak poczekać na poluzowanie związanych z pandemią obostrzeń.

Tomasz Wójtowicz ma zostać honorowym obywatelem Lublina

Tomasz Wójtowicz ma zostać honorowym obywatelem Lublina

Niemal pewne jest już to, że wybitny siatkarz Tomasz Wójtowicz zostanie honorowym obywatelem Lublina. Z taką propozycją wyszła grupa miejskich radnych PiS. Ratusz oficjalnie potwierdza, że nadał bieg tej sprawie.

Lublin: Ruszyła budowa nowych boisk piłkarskich
Zdjęcia
galeria

Lublin: Ruszyła budowa nowych boisk piłkarskich

Zaczęły się prace w miejscu, gdzie powstać ma zespół boisk piłkarskich. Mowa o terenie koło ul. Krochmalnej i ul. Przeskok.

Tłumy na placu Zamkowym. Lubelska Giełda Staroci znowu działa
Zdjęcia
galeria

Tłumy na placu Zamkowym. Lubelska Giełda Staroci znowu działa

Miłośnicy antyków mimo odczuwalnego chłodu spotkali się na placu Zamkowym po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa.

Avia Świdnik – Cracovia II 1:1. Uratowali remis w końcówce
galeria

Avia Świdnik – Cracovia II 1:1. Uratowali remis w końcówce

Drugi zespół Cracovii wyraźnie nie leży piłkarzom ze Świdnika. W pierwszym meczu obu ekip Avia przegrała 0:1. A w drugim, przy okazji wiosennej inauguracji podopieczni Łukasza Mierzejewskiego uratowali remis w 89 minucie. I zawody zakończyły się wynikiem 1:1.

MŚ w narciarstwie klasycznym. Finał sprintu drużynowego kobiet bez Polek

MŚ w narciarstwie klasycznym. Finał sprintu drużynowego kobiet bez Polek

Monika Skinder i Izabela Marcisz nie awansowały do finału mistrzostw świata w sprincie drużynowym

Złodziej zdrapek z Puław rozpoznany. Nic nie wygrał

Złodziej zdrapek z Puław rozpoznany. Nic nie wygrał

Policjanci zatrzymali 25-latka, który w sklepie spożywczym w Kurowie ukradł zdrapki warte 1200 zł. W ustaleniu jego danych pomogła publikacja prasowa jego wizerunku.

Na przystanku leżał portfel. W środku było 2 tysiące złotych

Na przystanku leżał portfel. W środku było 2 tysiące złotych

Mieszkanka Białej Podlaskiej na przystanku autobusowym znalazła portfel, a w środku ponad 2 tysiące złotych i dokumenty.

Katarzyna Janiszewska od przyszłego sezonu w MKS Perła Lublin

Katarzyna Janiszewska od przyszłego sezonu w MKS Perła Lublin

Zawodniczka Paris 92 związała się z mistrzyniami Polski dwuletnią umową

Nielegalna uprawa pod Zamościem. Areszt na początek

Nielegalna uprawa pod Zamościem. Areszt na początek

Policjanci z Miączyna zatrzymali 27-latka, który na swojej posesji w specjalnie przystosowanym pomieszczeniu uprawiał konopie indyjskie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.