Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 kwietnia 2015 r.
8:30
Edytuj ten wpis

Papież dla Niedrzwicy Kościelnej

0 18 A A

Zbigniew Kotyłło, artysta plastyk z Lublina, jest autorem m.in. kilku portretów Jana Pawła II. Ostatnio namalował portret Ojca Świętego dla parafii pw. Św Bartłomieja Apostoła w Niedrzwicy Kościelnej k. Lublina. To olej na płótnie o wymiarach 170 x 100 cm.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
• Czy portret Jana Pawła II jest już w kościele w Niedrzwicy?

- Jest już na miejscu. Z tym, że uroczyste poświęcenie obrazu z udziałem biskupa będzie 12 kwietnia. Portret znajdzie się w bocznym ołtarzu. Ks. proboszcz Jan Kiełbasa otrzymał relikwie Ojca Świętego i chciał je umieścić razem z obrazem. Namalowałem stojącą postać Jana Pawła II. Ten obraz będzie ruchomy - jak w Częstochowie.

• Portret Ojca Świętego na Pana obrazie jest z jakiegoś konkretnego wydarzenia?

- To jest moja własna interpretacja. Sylwetkę sam sobie wymyśliłem. Ukazując twarz korzystałem z różnych zdjęć. Chciałem, żeby papież był młody, radosny i ciepły. Bo taki właśnie był.

• Długo pracował Pan nad tym obrazem?

- Wyjątkowo długo. Zawziąłem się, żeby mi się to wszystko udało. Konsultowałem się z konserwatorem zabytków. Bardzo zależało mi na tym, aby mój obraz nie był gorszy od tych, które są już w kościele. A są naprawdę dobre.
• Nie jest to Pana pierwszy portret Jana Pawła II.

- Nie, namalowałem ich kilka. Jeden jest m.in. w katedrze w Sandomierzu. To było dla mnie wielkie wyróżnienie, bo tam nikt od 150 lat nie wykonał żadnego obrazu. Poza tym jeszcze jeden obraz ukazujący Jana Pawła II wisi w sali Konferencji Episkopatu Polski. Są jeszcze obrazy w kościołach - w Warszawie i w Łęcznej.

• W czwartek obchodziliśmy 10. rocznicę śmierci polskiego papieża. Czy próśb o namalowanie portretu było z tej okazji więcej?

- Raczej nie. Raczej po śmierci papieża było więcej pytań. Obraz do sali Episkopatu namalowałem jeszcze za życia Jana Pawła II. Papież dostał zdjęcie tego obrazu. Bardzo mu się podobał. Kilka dni później otrzymałem od Ojca Świętego podziękowania w formie listu, własnoręcznie napisanego. Że mnie i moją rodzinę błogosławi.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Sąsiad / 7 kwietnia 2015 o 22:20
0

Pięknie Mistrzu!

Avatar
Gość / 7 kwietnia 2015 o 08:08
0

Zza klawiatury, anonimowo "odważni"  znawcy i eksperci...Obraz rewelacja!

Teraz jeszcze zrobić kolejną ulice z imieniem świetego, plac, park i szkołe jak jeszcze bezboznicy nie zrobili i sklep miejscowy i bedzie gitara.

Avatar
Gość / 6 kwietnia 2015 o 17:47
0

Zza klawiatury, anonimowo "odważni"  znawcy i eksperci...Obraz rewelacja!

Avatar
dziwna duża GŁOWA... / 6 kwietnia 2015 o 13:19
0

Wizerunek Papieża zdeformowany.....

Obraz nie musi być jak zdjęcie ale powinien coś przedstawiać coś mieć w sobie nawet jeżeli osoba była by tylko podobna....   ALE części ciała osoby przedstawionej powinny być przynajmniej PROPORCJONALNE !!!

Avatar
Ja / 6 kwietnia 2015 o 00:55
0

Jest super !

Avatar
JB / 5 kwietnia 2015 o 23:17
0

No , szału nie ma  :(

Avatar
Gość / 5 kwietnia 2015 o 16:17
0

Bardzo dobry obraz obraz, kolejny bardzo udany Zbinia.

Avatar
Arti / 5 kwietnia 2015 o 15:03
0

Extra

Avatar
Qqqq / 5 kwietnia 2015 o 14:26
0
Dlaczego wszyscy szpecą wizerunek? Przecież są zdjęcia -wystarczy popatrzeć aby stwierdzić , ze ten portret jest pomieszaniem papierze i malarzem
Avatar
AUTYŚCI (z)BAWIENIA / 5 kwietnia 2015 o 10:43
0

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli paPIESKA ŚWIĘTOŚĆ: cz. 6:

PEDOgogiczna Rola Kościoła polega na (w)MÓWIENIU, a od Ojca ŚW.(irniętego) poczynając przez wszystkie księŻULE i Zakonnice - ONI WSZYSTKO ino (w)MAWIAJĄ!

Ostatnio (ok. 20.IX.2013 r.) Papcio Franciszek (z)BAWICIEL w Boski sposób (w)MAWIAŁ, że KONFESJONAŁ TO NIE TORTURY - o czym donoszą media! I rzeczywiście - KONFESJONAŁ to KABARET:

W GOOGLE należy wpisać:

kabaret limo spowiedź;

zenon laskowik spowiedź.

I tu potwierdza się teza stawiana od X - czasu przez =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W=. i ASC - z elastycznymi aktorami PRZEGRYWA nawet sam SZEF VATYKAŃSKIEJ SZKOŁY AKTORSKIEJ wyskakując z "REFORMĄ KOŚCIOŁA" - polskie KABARETY zrobiły ją WCZEŚNIEJ niż FRANCISZEK (z)BAWICIEL z EFEKTEM Franciszka (z)BAWICIELA w Boski sposób pokazując jak WYGLĄDA(z)BAWIENIE!

spektaKULarnie wyglądają psychoPATyczne Tytuły Naukowe obowiązujące na KUL-u:

1) mgr - to BAR'AN'EK - skrót BA'RAN.
2) dr - to BAR'AN'EK BOŻY - skrót BA'RAN. B.
3) hab. - to HABITOWY - skrót HABIT.
4) prof. - to OSIO'ŁE'K - skrót OSI'O'Ł.

Oceny zaś mogą być wyrażane w KUL-ach w pełni odzwierciedlające Poziom Pożal Się Boże...

TO JUŻ NIE TE CZASY gdzie księŻULE błyszczały inteligencją - teraz INOBŁYSZCZY GŁU'PO'TA Axcelencji na tle INTELIGENCJI.

„STOLICA MĄDROŚCI” z poziomem Pożal się Boże wpier...niczyła się wszędzie, gdzie ino się dało i rżnie Głupa na całego.

Już w latach SOLIDARNOŚCI (lata 1980-te) spektaKULarny księŻULO mgr-ant uczył Lud Boży z BŁĘDAMI, których w (o)BŁĘDZIE Boskiej MONDROŚCI nie widziały nawet ŚW.(irnięte) półGŁÓWKI spektaKULarnie psychoPATycznego półŚWIAT(k)A NAUKOWEGO!
 

Pozostałe HITY (z)BAWIENIA otworząs ię niczym BRAMY (z)BAWIENIA po wpisaniu w google hasła: ksiądz zgwałcił; ksiądz zabił; ksiądz molestuje. Kochanka księdza, ksiądz ukradł...

"NEWSWEEK" z dn. 3.I.2014 r. w artyKULe "Franciszek popularnością bije na głowę Benedykta XVI" pokazuje Boską Karierę. Szkop XVI opowiadał kawał o "waleniu konia" - w google wystarczy wpisać: benedykt XVI opowiada kawał, a o obecnym Franku (z)BAWICIELU też nieźle pisze"FAKT" z 5.XII.2013 r. w artykule "Papież pracował w klubie nocnym!".

Widać tu KULejny paPIESKI kawał:

- CZYM RÓZNI SIĘ ŚW. PIOTR OD PAPIEŻA?

- ŚW. PIOTR JEST BRAMKARZEM W NIEBIE, A PAPIEŻ BYŁ BRAMKARZEM W

BUR'DELU!

Tak wyglądają Nie'bie'skie BR'AMY (z)BA'WIE'NIA obiecane "NA WIEKI WIEKÓW" - IM WOLNO, a Wam NIE!

Co „STOLICA MONDROŚCI”, która najwyraźniej zgłupiała ,może dać DZIECIOM na Religi? - Nycz ino PO-PiS Boskiej Głupoty:

1) Uczeń szkoły gastronomicznej mieszaninę WODY z MĄKĄ pojmuje w kilka minut i robi z niej wypieki. Poczynając zaś od OJCA ŚW.(irniętego) i na księŻULACH z ZAKONNICAMI kończąc w spektaKULarnie psychoPATyczny sposób studiują to 5 – lat, a jak komuś nie wejdzie w pałę dostaje KUL-ejne lata, aż do prof.(anata) włącznie, a wtedy to już wszystkich może ini (z)BAWIĆ! Wychodzi Im z tego CIAŁO PAŃSKIE. Podobny nmer odstawiają z KRWIĄ PAŃSKĄ!

2) Łącząc biologię ze Zwiastowaniem wychodzi z tego niezła Szopka – księŻULE, Zakonnice, Katecheci (w)MAWIAJĄ Boską MONDROŚĆ jak MAŃKA (g)RU'CH'AŁA Z GOŁĘBIEM i (z)BAWIŁA ŚWIAT – i ino tylko to się Jej udało! Sama zaś praktyka mówi co innego: nagłośniona PEDOafera pokazuje WSYZTKICH ŚW.(irniętych) oscylujących w DWÓCH ŚWIATACH niczym czarownicy III-go świata! To już czysta SCHIZOFRENIA. Tak napier...niczają o BOŻYM NARODZENIU, ze DO TEJ PORY nie wiadomo KTO BYŁ OJCEM JEZUSA, bo Mańka dała nie wiadomo komu!

3) Wniebowzięci (w)MAWIAJĄ o CUDACH, choć CUDÓW NIE MA! Od ponad 2000 lat ZAMIENAJĄ JEDNO NA DRUGIE (wodę w wino; chorych na zdrowych...) ucząc jednocześnie, że CUD to COŚ z NICZEGO! Nie mogą ino zamienić GŁUPICH na MĄDRYCH i PIJANYCH na TRZEŹWYCH– tu wysiadał nawet BIBLIJNY JEZUS!

4) I tak brnąc przez KSIĘGĘ (z)BAWIENIA „BUBLIĘ” przechodzi się do końca trafiając na SPIS CHOROBLIWIE SCHIZOFRENICZNYCH UROJEŃ ŚW.(irniętego) JANA APOSTOŁA nazwanych „APOKALIPSA”. Kilka lat wcześniej (ŚW.(irnięta) EPOKA Szkopa XVI) podobną „APOKALIPSĘ”, z tym że nie ŚW.(irniętego) JANA przechodziły Siostrzyczki BETANKI z Kazimierza, które pieronkiem rozgromił Szkop XVI i panuje Święty Spokój!

~ AUTYŚCI (z)BAWIENIA~

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli paPIESKA ŚWIĘTOŚĆ: cz. 7:

5) Podsumowaniem (w)MAWIANIA są Sakramenty ŚW.(irnięte) w spektaKULarnie psychoPATycznej wersji PEDO – od Spowiedzi przez reKULekcje do NAJŚWIETSZYCH OFIAR PEDOFILSKICH ODPRAWIANYCH z Kwitkiem, a 3.X.2013 r. w TVP AMIENECJE (w)MAWIAŁY, że „TO NIE AMERYKA” - i tu też spier...niczyły BOSKĄ NAU(cz)KĘ – To Polska, a NIE BURDEL! A na MSZĘ ŚW.(irniętą), reKULekcje, i inne ŚW.(irnięte) Pierdoły dla DZIECI RODZICOM WSTĘP WZBRONIONY, bo ksi

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli paPIESKA ŚWIĘTOŚĆ: cz. 6:

PEDOgogiczna Rola Kościoła polega na (w)MÓWIENIU, a od Ojca ŚW.(irniętego) poczynając przez wszystkie księŻULE i Zakonnice - ONI WSZYSTKO ino (w)MAWIAJĄ!

Ostatnio (ok. 20.IX.2013 r.) Papcio Franciszek (z)BAWICIEL w Boski sposób (w)MAWIAŁ, że KONFESJONAŁ TO NIE TORTURY - o czym donoszą media! I rzeczywiście - KONFESJONAŁ ... rozwiń

Avatar
Sąsiad / 7 kwietnia 2015 o 22:20
0

Pięknie Mistrzu!

Avatar
Gość / 7 kwietnia 2015 o 08:08
0

Zza klawiatury, anonimowo "odważni"  znawcy i eksperci...Obraz rewelacja!

Teraz jeszcze zrobić kolejną ulice z imieniem świetego, plac, park i szkołe jak jeszcze bezboznicy nie zrobili i sklep miejscowy i bedzie gitara.

Avatar
Gość / 6 kwietnia 2015 o 17:47
0

Zza klawiatury, anonimowo "odważni"  znawcy i eksperci...Obraz rewelacja!

Avatar
dziwna duża GŁOWA... / 6 kwietnia 2015 o 13:19
0

Wizerunek Papieża zdeformowany.....

Obraz nie musi być jak zdjęcie ale powinien coś przedstawiać coś mieć w sobie nawet jeżeli osoba była by tylko podobna....   ALE części ciała osoby przedstawionej powinny być przynajmniej PROPORCJONALNE !!!

Avatar
Ja / 6 kwietnia 2015 o 00:55
0

Jest super !

Avatar
JB / 5 kwietnia 2015 o 23:17
0

No , szału nie ma  :(

Avatar
Gość / 5 kwietnia 2015 o 16:17
0

Bardzo dobry obraz obraz, kolejny bardzo udany Zbinia.

Avatar
Arti / 5 kwietnia 2015 o 15:03
0

Extra

Avatar
Qqqq / 5 kwietnia 2015 o 14:26
0
Dlaczego wszyscy szpecą wizerunek? Przecież są zdjęcia -wystarczy popatrzeć aby stwierdzić , ze ten portret jest pomieszaniem papierze i malarzem
Avatar
AUTYŚCI (z)BAWIENIA / 5 kwietnia 2015 o 10:43
0

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli paPIESKA ŚWIĘTOŚĆ: cz. 6:

PEDOgogiczna Rola Kościoła polega na (w)MÓWIENIU, a od Ojca ŚW.(irniętego) poczynając przez wszystkie księŻULE i Zakonnice - ONI WSZYSTKO ino (w)MAWIAJĄ!

Ostatnio (ok. 20.IX.2013 r.) Papcio Franciszek (z)BAWICIEL w Boski sposób (w)MAWIAŁ, że KONFESJONAŁ TO NIE TORTURY - o czym donoszą media! I rzeczywiście - KONFESJONAŁ to KABARET:

W GOOGLE należy wpisać:

kabaret limo spowiedź;

zenon laskowik spowiedź.

I tu potwierdza się teza stawiana od X - czasu przez =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W=. i ASC - z elastycznymi aktorami PRZEGRYWA nawet sam SZEF VATYKAŃSKIEJ SZKOŁY AKTORSKIEJ wyskakując z "REFORMĄ KOŚCIOŁA" - polskie KABARETY zrobiły ją WCZEŚNIEJ niż FRANCISZEK (z)BAWICIEL z EFEKTEM Franciszka (z)BAWICIELA w Boski sposób pokazując jak WYGLĄDA(z)BAWIENIE!

spektaKULarnie wyglądają psychoPATyczne Tytuły Naukowe obowiązujące na KUL-u:

1) mgr - to BAR'AN'EK - skrót BA'RAN.
2) dr - to BAR'AN'EK BOŻY - skrót BA'RAN. B.
3) hab. - to HABITOWY - skrót HABIT.
4) prof. - to OSIO'ŁE'K - skrót OSI'O'Ł.

Oceny zaś mogą być wyrażane w KUL-ach w pełni odzwierciedlające Poziom Pożal Się Boże...

TO JUŻ NIE TE CZASY gdzie księŻULE błyszczały inteligencją - teraz INOBŁYSZCZY GŁU'PO'TA Axcelencji na tle INTELIGENCJI.

„STOLICA MĄDROŚCI” z poziomem Pożal się Boże wpier...niczyła się wszędzie, gdzie ino się dało i rżnie Głupa na całego.

Już w latach SOLIDARNOŚCI (lata 1980-te) spektaKULarny księŻULO mgr-ant uczył Lud Boży z BŁĘDAMI, których w (o)BŁĘDZIE Boskiej MONDROŚCI nie widziały nawet ŚW.(irnięte) półGŁÓWKI spektaKULarnie psychoPATycznego półŚWIAT(k)A NAUKOWEGO!
 

Pozostałe HITY (z)BAWIENIA otworząs ię niczym BRAMY (z)BAWIENIA po wpisaniu w google hasła: ksiądz zgwałcił; ksiądz zabił; ksiądz molestuje. Kochanka księdza, ksiądz ukradł...

"NEWSWEEK" z dn. 3.I.2014 r. w artyKULe "Franciszek popularnością bije na głowę Benedykta XVI" pokazuje Boską Karierę. Szkop XVI opowiadał kawał o "waleniu konia" - w google wystarczy wpisać: benedykt XVI opowiada kawał, a o obecnym Franku (z)BAWICIELU też nieźle pisze"FAKT" z 5.XII.2013 r. w artykule "Papież pracował w klubie nocnym!".

Widać tu KULejny paPIESKI kawał:

- CZYM RÓZNI SIĘ ŚW. PIOTR OD PAPIEŻA?

- ŚW. PIOTR JEST BRAMKARZEM W NIEBIE, A PAPIEŻ BYŁ BRAMKARZEM W

BUR'DELU!

Tak wyglądają Nie'bie'skie BR'AMY (z)BA'WIE'NIA obiecane "NA WIEKI WIEKÓW" - IM WOLNO, a Wam NIE!

Co „STOLICA MONDROŚCI”, która najwyraźniej zgłupiała ,może dać DZIECIOM na Religi? - Nycz ino PO-PiS Boskiej Głupoty:

1) Uczeń szkoły gastronomicznej mieszaninę WODY z MĄKĄ pojmuje w kilka minut i robi z niej wypieki. Poczynając zaś od OJCA ŚW.(irniętego) i na księŻULACH z ZAKONNICAMI kończąc w spektaKULarnie psychoPATyczny sposób studiują to 5 – lat, a jak komuś nie wejdzie w pałę dostaje KUL-ejne lata, aż do prof.(anata) włącznie, a wtedy to już wszystkich może ini (z)BAWIĆ! Wychodzi Im z tego CIAŁO PAŃSKIE. Podobny nmer odstawiają z KRWIĄ PAŃSKĄ!

2) Łącząc biologię ze Zwiastowaniem wychodzi z tego niezła Szopka – księŻULE, Zakonnice, Katecheci (w)MAWIAJĄ Boską MONDROŚĆ jak MAŃKA (g)RU'CH'AŁA Z GOŁĘBIEM i (z)BAWIŁA ŚWIAT – i ino tylko to się Jej udało! Sama zaś praktyka mówi co innego: nagłośniona PEDOafera pokazuje WSYZTKICH ŚW.(irniętych) oscylujących w DWÓCH ŚWIATACH niczym czarownicy III-go świata! To już czysta SCHIZOFRENIA. Tak napier...niczają o BOŻYM NARODZENIU, ze DO TEJ PORY nie wiadomo KTO BYŁ OJCEM JEZUSA, bo Mańka dała nie wiadomo komu!

3) Wniebowzięci (w)MAWIAJĄ o CUDACH, choć CUDÓW NIE MA! Od ponad 2000 lat ZAMIENAJĄ JEDNO NA DRUGIE (wodę w wino; chorych na zdrowych...) ucząc jednocześnie, że CUD to COŚ z NICZEGO! Nie mogą ino zamienić GŁUPICH na MĄDRYCH i PIJANYCH na TRZEŹWYCH– tu wysiadał nawet BIBLIJNY JEZUS!

4) I tak brnąc przez KSIĘGĘ (z)BAWIENIA „BUBLIĘ” przechodzi się do końca trafiając na SPIS CHOROBLIWIE SCHIZOFRENICZNYCH UROJEŃ ŚW.(irniętego) JANA APOSTOŁA nazwanych „APOKALIPSA”. Kilka lat wcześniej (ŚW.(irnięta) EPOKA Szkopa XVI) podobną „APOKALIPSĘ”, z tym że nie ŚW.(irniętego) JANA przechodziły Siostrzyczki BETANKI z Kazimierza, które pieronkiem rozgromił Szkop XVI i panuje Święty Spokój!

~ AUTYŚCI (z)BAWIENIA~

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli paPIESKA ŚWIĘTOŚĆ: cz. 7:

5) Podsumowaniem (w)MAWIANIA są Sakramenty ŚW.(irnięte) w spektaKULarnie psychoPATycznej wersji PEDO – od Spowiedzi przez reKULekcje do NAJŚWIETSZYCH OFIAR PEDOFILSKICH ODPRAWIANYCH z Kwitkiem, a 3.X.2013 r. w TVP AMIENECJE (w)MAWIAŁY, że „TO NIE AMERYKA” - i tu też spier...niczyły BOSKĄ NAU(cz)KĘ – To Polska, a NIE BURDEL! A na MSZĘ ŚW.(irniętą), reKULekcje, i inne ŚW.(irnięte) Pierdoły dla DZIECI RODZICOM WSTĘP WZBRONIONY, bo ksi

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli paPIESKA ŚWIĘTOŚĆ: cz. 6:

PEDOgogiczna Rola Kościoła polega na (w)MÓWIENIU, a od Ojca ŚW.(irniętego) poczynając przez wszystkie księŻULE i Zakonnice - ONI WSZYSTKO ino (w)MAWIAJĄ!

Ostatnio (ok. 20.IX.2013 r.) Papcio Franciszek (z)BAWICIEL w Boski sposób (w)MAWIAŁ, że KONFESJONAŁ TO NIE TORTURY - o czym donoszą media! I rzeczywiście - KONFESJONAŁ ... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 2 5

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 12 1

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 1 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 0 1

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 105 40

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 19 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 45 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 8

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 6 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!