Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 stycznia 2012 r.
9:31
Edytuj ten wpis

Piąty dzień protestu w Protektorze: 25 osób wciąż okupuje zakład

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 41 A A
Jedna z protestujących w budynku Protektora kobiet zasłabła (Wojciech Nieśpiałowski)
Jedna z protestujących w budynku Protektora kobiet zasłabła (Wojciech Nieśpiałowski)

Nic nie wskazuje na to, by w ciągu najbliższych dwóch dni miało dojść do zakończenia protestu pracowników w zakładzie Protektor w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Godz. 18:45

Kobieta, która zasłabła podczas dzisiejszego protestu czuje się coraz lepiej - informują związkowcy.
- Możliwe, że jeszcze dziś będzie mogła wyjść ze szpitala - mówi Jolanta Wojciechowska, szefowa OPZZ w zakładzie. - My nie przerywamy protestu. Budynek firmy okupuje w tej chwili 25 osób. Każdej nocy ponad 20 pracowników pikietuje przed zakładem. Wspierają nas mieszkańcy Lublina i związkowcy z innych firm. Mam nadzieję, że weekend minie spokojnie.

Nic nie wskazuje na to, by w ciągu najbliższych dwóch dni miało dojść do zakończenia protestu. Możliwe, że w poniedziałek dojdzie do kolejnych rozmów protestujących z przedstawicielami Protektora. Szanse na kompromis są niewielkie, bo firma kategorycznie wyklucza możliwość wypłaty dodatkowych odszkodowań. Proponuje jedynie równowartość 6 miesięcznych pensji. Protestujący domagają się po 2 tys. zł za każdy rok pracy. Walczą również o dostęp do pomieszczeń związkowych na terenie firmy. Władze Protektora do tej pory nie wyraziły na to zgody.

Godz. 13:35

Jedna z protestujących w budynku Protektora kobiet zasłabła. Przytomną protestującą do szpitala zabrała karetka pogotowia.

Godz. 13:30

Ksiądz Puzewicz oraz kapelan Solidarności zadzwonili do rzecznika Protektora z prośbą o umożliwienie zorganizowania mszy dla okupujących biurowiec. Usłyszeli, że nie ma takiej możliwości, a protestujący przebywają na terenie zakładu nielegalnie.

Godz. 13:20

- Wypowiedź pana Kaniewskiego to nadużycie - wyjaśnia Wojciech Kądziołka, rzecznik Protektora. - W odpowiedzi na propozycję związków stwierdziłem jedynie, że jest już dość platform dialogu. Rozmawiamy przecież przez mediatora.

Zebrani przed zakładem słuchają transmisji mszy, która jest odprawiana w Archikatedrze Lubelskiej.

Jak informują związkowcy, obecnym na miejscu księżom odmówiono wstępu na teren zakładu, kiedy chcieli udzielić protestującym komunii.

Godz. 13:05

Rozpoczyna się modlitwa przed zakładem Protektora. Z manifestującymi jest ks. Mieczysław Puzewicz.

Godz. 12:50

Do Lublina przyjechał Zbigniew Kaniewski, prezes Federacji Związków Zawodowych Przemysłu Lekkiego.

- Wyszedłem z inicjatywą natychmiastowego rozpoczęcia rozmów. Przedstawiliśmy naszą propozycję pracodawcy za pośrednictwem rzecznika prasowego. W odpowiedzi usłyszeliśmy "jest już dosyć dialogu" - mówi Zbigniew Kaniewski.

- To oburzające. Chcieliśmy uniknąć przeciągania sportu w nieskończoność, by ludzie nie musieli tu siedzieć do poniedziałku - dodaje Kaniewski.

W poniedziałek protestujących ma odwiedzić wiceprzewodniczący Komisji Krajowej Solidarności.
Godz. 12:40

Na miejscu przed zakładem jest kilkadziesiąt osób, które wspierają protestujących wewnątrz budynku. Do protestujących przyjechał też ks. Mieczysław Puzewicz, który będzie się modlił z manifestującymi.

Wcześniej protestujących odwiedziło kilka osób z ugrupowań narodowych.

Godz.9:45

Przed południem przed LZPS mają manifestować narodowcy. Z kolei ok. godz. 13 przed bramą zakładu planowana jest wspólna modlitwa. Wspólnie z protestującymi ma się modlić ks. Mieczysław Puzewicz.

Godz. 9:30

- Jesteśmy ściśnięci jak śledzie na niespełna 30 metrach kwadratowych - relacjonuje Marzena Kacwin, jedna z protestujących w budynku firmy Protektor w Lublinie. - Na szczęście wczoraj dostarczono nam koce i śpiwory, więc jakoś sobie radzimy. Nie złamią nas.

Pani Marzena dodaje, że protestujący zamierzają zostać w obecnym składzie do poniedziałku, chyba że ktoś zachoruje.

- Wczoraj musiała nas opuścić jedna koleżanka, jeszcze dziś jest w szpitalu - wyjaśnia Marzena Kacwin. - Ludzie bardzo nam pomagają. Jedyne, czego teraz potrzebujemy, to obecność przed bramą tych, którzy nas wspierają. To bardzo pomaga - podkreśla.

Rano z zakładu wyszły trzy osoby. W zakładzie zostało 25 protestujących.

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ddd / 8 stycznia 2012 o 14:27
0
[quote name='Gość' timestamp='1325873856' post='579817']
w święto Trzech Króli objawił nam się kolejny "ddd" znawca zagadnień związanych z Kodeksem Spółek Handlowych, przepisów im towarzyszących oraz prawa upadłościowego.
Właściciele, szanowny przedpiśco, nie mają (jak na razie)uprawnień sądów, czy też władzy dyscyplinarnej (chyba, że w twoim wirtualnym świecie). Istnieje coś takiego, co nazywa się rada nadzorcza (dalej to sobie poczytaj).

Kierujący podmiotem prawa handlowego oczywiście odpowiada karnie za swoje działania, ale tylko wówczas, kiedy naruszył prawo. Ale odpowiada również wówczas, kiedy pomimo zaistnienia warunków upadłości nie zgłosił wniosku o wszczęcie postępowania upadłościowego. Ale o tym nie będzie decydowała podstarzała panienka nawet jeśli ubierze się w szmatkę z napisem "Solidarność" , czy "OPZZ", ani średnio (najdelikatniej mówiąc) kompetentny dziennikarz prowincjonalnej gazetki. Chyba, że "Dziennik Wschodni" jako godny następca "Sztandaru Ludu" w ramach powrotu do czasów minionych zmieni nam prawo (To jak, Panie Jacku, zmieniamy ? Ksiądz pewnie pomoże ?)

A co na to władze miasta ? Ano warto, żeby przypomniały sobie jak to pewna pani premier zwana Żelazną Damą uratowała brytyjskie górnictwo przed masowymi zwolnieniami. Dla tych, którzy nie wiedzą, albo wiedzieć nie chcą : uratowała sikawkami i pałami !
[/quote]

W czym ddd jest gorsze od Gościa?
[quote name='Gość' timestamp='1325873856' post='579817']
w święto Trzech Króli objawił nam się kolejny "ddd" znawca zagadnień związanych z Kodeksem Spółek Handlowych, przepisów im towarzyszących oraz prawa upadłościowego.
Właściciele, szanowny przedpiśco, nie mają (jak na razie)uprawnień sądów, czy też władzy dyscyplinarnej (chyba, że w twoim wirtualnym świecie). Istnieje coś takiego, co nazywa się rada nadzorcza (dalej to sobie poczytaj).

Kierujący podmiotem prawa handlowego oczywi... rozwiń
Avatar
ddd / 8 stycznia 2012 o 14:20
0
[quote name='Gość' timestamp='1325873856' post='579817']
w święto Trzech Króli objawił nam się kolejny "ddd" znawca zagadnień związanych z Kodeksem Spółek Handlowych, przepisów im towarzyszących oraz prawa upadłościowego.
Właściciele, szanowny przedpiśco, nie mają (jak na razie)uprawnień sądów, czy też władzy dyscyplinarnej (chyba, że w twoim wirtualnym świecie). Istnieje coś takiego, co nazywa się rada nadzorcza (dalej to sobie poczytaj).

Kierujący podmiotem prawa handlowego oczywiście odpowiada karnie za swoje działania, ale tylko wówczas, kiedy naruszył prawo. Ale odpowiada również wówczas, kiedy pomimo zaistnienia warunków upadłości nie zgłosił wniosku o wszczęcie postępowania upadłościowego. Ale o tym nie będzie decydowała podstarzała panienka nawet jeśli ubierze się w szmatkę z napisem "Solidarność" , czy "OPZZ", ani średnio (najdelikatniej mówiąc) kompetentny dziennikarz prowincjonalnej gazetki. Chyba, że "Dziennik Wschodni" jako godny następca "Sztandaru Ludu" w ramach powrotu do czasów minionych zmieni nam prawo (To jak, Panie Jacku, zmieniamy ? Ksiądz pewnie pomoże ?)

A co na to władze miasta ? Ano warto, żeby przypomniały sobie jak to pewna pani premier zwana Żelazną Damą uratowała brytyjskie górnictwo przed masowymi zwolnieniami. Dla tych, którzy nie wiedzą, albo wiedzieć nie chcą : uratowała sikawkami i pałami !
[/quote]

No i co ma piernik do wiatraka? Właściciel czy rada nadzorcza? Czy to ważne? Ważne jest to, że tak jak wszędzie najlepiej wyjdzie na tym Pan Prezes, który był na tyle nieudolny, żeby zlikwidować zakład, co się zapewne stanie już w niedalekiej przyszłości. A druga sprawa, którą muszę Ci wyłuszczyć tak jak pierwszą, to taka, że pewnie Pan Prezes dostał odpowiedni prikaz od właściciela albo rady nadzorczej (wybierz dowolnie by zaspokoić swoje poczucie odpowiedzialności pouczania takich maluczkich jak ja).
[quote name='Gość' timestamp='1325873856' post='579817']
w święto Trzech Króli objawił nam się kolejny "ddd" znawca zagadnień związanych z Kodeksem Spółek Handlowych, przepisów im towarzyszących oraz prawa upadłościowego.
Właściciele, szanowny przedpiśco, nie mają (jak na razie)uprawnień sądów, czy też władzy dyscyplinarnej (chyba, że w twoim wirtualnym świecie). Istnieje coś takiego, co nazywa się rada nadzorcza (dalej to sobie poczytaj).

Kierujący podmiotem prawa handlowego oczywi... rozwiń
Avatar
ddd / 8 stycznia 2012 o 14:06
0
[quote name='Gość' timestamp='1325872494' post='579767']
Manager nie doprowadzil do upadku zakładu tylko obciął koszty
[/quote]

Zobaczymy za rok.
Avatar
folkatka / 7 stycznia 2012 o 14:36
0
Odpowiadając jednemy z dyskutantów: nie jestem dziennikarzem, nie biore zadnych wierszówek ani nie jestem autorką zadnych informacji prasowych. Moderuję forum społecznie. Nie znam sie na prawie pracy ani na zadnym innym prawie tez sie nie znam. Swa wiedze czerpię z prasy i z internetu. A w mediach było bardzo głośno na temat trybu, w jakim przeprowadzono zwolnienia. Były wypowiedzi zwolnionych pracowników. Dlaczego miałabym im nie wierzyć że pożegnano się z nimi z dnia na dzień?
Avatar
Polski Polak / 6 stycznia 2012 o 22:13
0
Dość już Solidarności i pseudowolności! Wałęsa i Solidarność już dość zrobili dobrego dla Żydopochodnych i niedobrego dla Polski i Polaków! Oszukali nas wszystkich! Zniszczyli cały przemysł, gospodarkę, skazali na europejskie (czytaj: NIEpolski SZIT) Miała być wolność i "Druga Ameryka". Jest polityczny i ekonomiczny SYF czyli czarna (czytaj: biała) "Afrika" (bez obrazy dla Afrykańczyków). Dość już kłamstwa, dość Żydów i wszelkich Waltz'ów u władzy! Pracownicy Protector'a - tak trzymać i nie dać się oszukać tym POżydowskim kundlom (Polakami z dziada pradziada z całą pewnością nie są, co drugi ma w rodzie garbatonosego)! Prawdziwa Polska jest z Wami! Jako przykład postawię Wam Generała AUGUSTA EMILA FIELDORFA! Generał(pseudonim: Nil) został zgładzony przez żydowskich oprawców z UB, którzy pod polskobrzmiącymi ukrywali swoje żydowskie pochodzenie. Polacy byli tępieni przez Żydów i tak jest do dziś, dlatego też nie wolno Wam się poddać!!!
Zobaczcie to:

http://www.youtube.com/watch?v=5t__JmSZmYM

Ku pokrzepieniu serc, abyście wiedzieli w imię czego walczycie o swoje prawa!
Dość już Solidarności i pseudowolności! Wałęsa i Solidarność już dość zrobili dobrego dla Żydopochodnych i niedobrego dla Polski i Polaków! Oszukali nas wszystkich! Zniszczyli cały przemysł, gospodarkę, skazali na europejskie (czytaj: NIEpolski SZIT) Miała być wolność i "Druga Ameryka". Jest polityczny i ekonomiczny SYF czyli czarna (czytaj: biała) "Afrika" (bez obrazy dla Afrykańczyków). Dość już kłamstwa, dość Żydów i wszelkich Waltz'ów u władzy! Pracownicy Protector'a - tak trzymać i nie dać się... rozwiń
Avatar
tmb / 6 stycznia 2012 o 22:01
0
Zwolnionym pracownikom LZPS sp. z o. o. przysługują sześciomiesięczne odprawy - nie jest to żadna dobra wola Likwidatora, gdyż oprócz przepisów Kodeksu Pracy (3-miesięczna odprawa), odprawę w takiej wysokości gwanarntuje im zbiorowy układ pracy.
Avatar
zofia / 6 stycznia 2012 o 20:44
0
[quote name='Gość' timestamp='1325855278' post='579632']
Bjort6 !
Nie tłumacz, oni nie są w stanie pojąć najprostszych rzeczy. Uczyć to to się nie chciało, zawodu nie ma żadnego, nawet szewcem to nie potrafi być. A szewc to sfera niszowa, na naprawę buta w nielicznych warsztatach czeka się tydzień i dłużej.
To bydło potrafi tylko wrzeszczeć i żądać po 50.000,- zł odprawy !
Wysłać do nich jedną sikawkę i 20 ludzi z solidnymi pałami, jak będą rozrabiać - to kryminały czekają.

Pracodawcy masowo już przekazują sobie maile z wykazami nazwisk "strajkujących" - organizacje pracodawców też działają i to dość sprawnie. Każdy otrzymał ostrzeżenie, żeby wyrzucić takiego na pysk, kiedy gdzieś zacznie ubiegać się o pracę. Niech sobie idą do sądu pracy, albo do Puzewicza, że nikt nie chce ich zatrudnić. A sądy zaraz zaczną wydawać pracodawcom nakazy zatrudnienia biednych związkowców.

Pracownicy, słuchajcie się nadal swoich "przywódców związkowych" , a niedługo chleba będziecie szukali po śmietnikach, zaś swoje mieszkania będziecie grzali własnymi porąbanymi meblami.

Nie dziwię się etatowej szefowej waszych "związków zawodowych". Zarabiała ona za pierdzenie w stołek na rękę 3.500 zł miesięcznie. Z waszych pieniędzy, (nie obrażaj współdyskutantów - moderacja)
[/quote]

Mistrzu Bjort 06 czy coś tam. Nie pij więcj!!!
[quote name='Gość' timestamp='1325855278' post='579632']
Bjort6 !
Nie tłumacz, oni nie są w stanie pojąć najprostszych rzeczy. Uczyć to to się nie chciało, zawodu nie ma żadnego, nawet szewcem to nie potrafi być. A szewc to sfera niszowa, na naprawę buta w nielicznych warsztatach czeka się tydzień i dłużej.
To bydło potrafi tylko wrzeszczeć i żądać po 50.000,- zł odprawy !
Wysłać do nich jedną sikawkę i 20 ludzi z solidnymi pałami, jak będą rozrabiać - to kryminały czekają.

... rozwiń
Avatar
Tomasz / 6 stycznia 2012 o 20:35
0
Ej, czegoś nie rozumiem. Albo pracodawca pojechał po bandzie i dał wypowiedzenia z naruszeniem prawa (z dnia na dzień), albo ktoś nas robi w balona (tego nie lubię). Proszę zatem Dziennikarza, który napisał art. żeby wyjaśnił o co chodzi.
Avatar
x / 6 stycznia 2012 o 19:47
0
Bierzcie co wam daja, idzcie do domow i zacznijcie sie rozgladac za nowa robota...

Rownowartosc 6 miesiecznych pensji...Moze to srednia pociecha, ale ile osob tracac prace moze jedynie pomarzyc o takich "odprawach"...

Myslicie, ze cos zwojujecie tymi szopkami...?Watpie.Nie te czasy, nie te klimaty.
Avatar
Gość / 6 stycznia 2012 o 19:45
0
[quote name='Gość' timestamp='1325875173' post='579843']
Jak myślicie, skrzywdzeni i ich obrońcy ? Kto poniesie koszty kilkudniowej okupacji zakładu (a koszty nie są małe)?Czy w obliczu tych dodatkowych kosztów pracownicy otrzymają sześciomiesięczne, wcześniej proponowane im odprawy (to była dobra wola zakładu pracy, przysługują trzymiesięczne) ?
Od tych odpraw odejmijcie sobie koszty okupacji. A podziękujcie swoim "przywódcom związkowym" i Panu Jackowi z pewnej niskonakładowej gazetki, który z takim zaangażowaniem podkładał do pieca, co by się ładnie paliło, zamarzywszy sobie drugi "lubelski lipiec".
[/quote]
między innymi ty panie rzecznik bo się nie popisałeś
[quote name='Gość' timestamp='1325875173' post='579843']
Jak myślicie, skrzywdzeni i ich obrońcy ? Kto poniesie koszty kilkudniowej okupacji zakładu (a koszty nie są małe)?Czy w obliczu tych dodatkowych kosztów pracownicy otrzymają sześciomiesięczne, wcześniej proponowane im odprawy (to była dobra wola zakładu pracy, przysługują trzymiesięczne) ?
Od tych odpraw odejmijcie sobie koszty okupacji. A podziękujcie swoim "przywódcom związkowym" i Panu Jackowi z pewnej niskonakładowej gazetki, który... rozwiń
Avatar
ddd / 8 stycznia 2012 o 14:27
0
[quote name='Gość' timestamp='1325873856' post='579817']
w święto Trzech Króli objawił nam się kolejny "ddd" znawca zagadnień związanych z Kodeksem Spółek Handlowych, przepisów im towarzyszących oraz prawa upadłościowego.
Właściciele, szanowny przedpiśco, nie mają (jak na razie)uprawnień sądów, czy też władzy dyscyplinarnej (chyba, że w twoim wirtualnym świecie). Istnieje coś takiego, co nazywa się rada nadzorcza (dalej to sobie poczytaj).

Kierujący podmiotem prawa handlowego oczywiście odpowiada karnie za swoje działania, ale tylko wówczas, kiedy naruszył prawo. Ale odpowiada również wówczas, kiedy pomimo zaistnienia warunków upadłości nie zgłosił wniosku o wszczęcie postępowania upadłościowego. Ale o tym nie będzie decydowała podstarzała panienka nawet jeśli ubierze się w szmatkę z napisem "Solidarność" , czy "OPZZ", ani średnio (najdelikatniej mówiąc) kompetentny dziennikarz prowincjonalnej gazetki. Chyba, że "Dziennik Wschodni" jako godny następca "Sztandaru Ludu" w ramach powrotu do czasów minionych zmieni nam prawo (To jak, Panie Jacku, zmieniamy ? Ksiądz pewnie pomoże ?)

A co na to władze miasta ? Ano warto, żeby przypomniały sobie jak to pewna pani premier zwana Żelazną Damą uratowała brytyjskie górnictwo przed masowymi zwolnieniami. Dla tych, którzy nie wiedzą, albo wiedzieć nie chcą : uratowała sikawkami i pałami !
[/quote]

W czym ddd jest gorsze od Gościa?
[quote name='Gość' timestamp='1325873856' post='579817']
w święto Trzech Króli objawił nam się kolejny "ddd" znawca zagadnień związanych z Kodeksem Spółek Handlowych, przepisów im towarzyszących oraz prawa upadłościowego.
Właściciele, szanowny przedpiśco, nie mają (jak na razie)uprawnień sądów, czy też władzy dyscyplinarnej (chyba, że w twoim wirtualnym świecie). Istnieje coś takiego, co nazywa się rada nadzorcza (dalej to sobie poczytaj).

Kierujący podmiotem prawa handlowego oczywi... rozwiń
Avatar
ddd / 8 stycznia 2012 o 14:20
0
[quote name='Gość' timestamp='1325873856' post='579817']
w święto Trzech Króli objawił nam się kolejny "ddd" znawca zagadnień związanych z Kodeksem Spółek Handlowych, przepisów im towarzyszących oraz prawa upadłościowego.
Właściciele, szanowny przedpiśco, nie mają (jak na razie)uprawnień sądów, czy też władzy dyscyplinarnej (chyba, że w twoim wirtualnym świecie). Istnieje coś takiego, co nazywa się rada nadzorcza (dalej to sobie poczytaj).

Kierujący podmiotem prawa handlowego oczywiście odpowiada karnie za swoje działania, ale tylko wówczas, kiedy naruszył prawo. Ale odpowiada również wówczas, kiedy pomimo zaistnienia warunków upadłości nie zgłosił wniosku o wszczęcie postępowania upadłościowego. Ale o tym nie będzie decydowała podstarzała panienka nawet jeśli ubierze się w szmatkę z napisem "Solidarność" , czy "OPZZ", ani średnio (najdelikatniej mówiąc) kompetentny dziennikarz prowincjonalnej gazetki. Chyba, że "Dziennik Wschodni" jako godny następca "Sztandaru Ludu" w ramach powrotu do czasów minionych zmieni nam prawo (To jak, Panie Jacku, zmieniamy ? Ksiądz pewnie pomoże ?)

A co na to władze miasta ? Ano warto, żeby przypomniały sobie jak to pewna pani premier zwana Żelazną Damą uratowała brytyjskie górnictwo przed masowymi zwolnieniami. Dla tych, którzy nie wiedzą, albo wiedzieć nie chcą : uratowała sikawkami i pałami !
[/quote]

No i co ma piernik do wiatraka? Właściciel czy rada nadzorcza? Czy to ważne? Ważne jest to, że tak jak wszędzie najlepiej wyjdzie na tym Pan Prezes, który był na tyle nieudolny, żeby zlikwidować zakład, co się zapewne stanie już w niedalekiej przyszłości. A druga sprawa, którą muszę Ci wyłuszczyć tak jak pierwszą, to taka, że pewnie Pan Prezes dostał odpowiedni prikaz od właściciela albo rady nadzorczej (wybierz dowolnie by zaspokoić swoje poczucie odpowiedzialności pouczania takich maluczkich jak ja).
[quote name='Gość' timestamp='1325873856' post='579817']
w święto Trzech Króli objawił nam się kolejny "ddd" znawca zagadnień związanych z Kodeksem Spółek Handlowych, przepisów im towarzyszących oraz prawa upadłościowego.
Właściciele, szanowny przedpiśco, nie mają (jak na razie)uprawnień sądów, czy też władzy dyscyplinarnej (chyba, że w twoim wirtualnym świecie). Istnieje coś takiego, co nazywa się rada nadzorcza (dalej to sobie poczytaj).

Kierujący podmiotem prawa handlowego oczywi... rozwiń
Avatar
ddd / 8 stycznia 2012 o 14:06
0
[quote name='Gość' timestamp='1325872494' post='579767']
Manager nie doprowadzil do upadku zakładu tylko obciął koszty
[/quote]

Zobaczymy za rok.
Avatar
folkatka / 7 stycznia 2012 o 14:36
0
Odpowiadając jednemy z dyskutantów: nie jestem dziennikarzem, nie biore zadnych wierszówek ani nie jestem autorką zadnych informacji prasowych. Moderuję forum społecznie. Nie znam sie na prawie pracy ani na zadnym innym prawie tez sie nie znam. Swa wiedze czerpię z prasy i z internetu. A w mediach było bardzo głośno na temat trybu, w jakim przeprowadzono zwolnienia. Były wypowiedzi zwolnionych pracowników. Dlaczego miałabym im nie wierzyć że pożegnano się z nimi z dnia na dzień?
Avatar
Polski Polak / 6 stycznia 2012 o 22:13
0
Dość już Solidarności i pseudowolności! Wałęsa i Solidarność już dość zrobili dobrego dla Żydopochodnych i niedobrego dla Polski i Polaków! Oszukali nas wszystkich! Zniszczyli cały przemysł, gospodarkę, skazali na europejskie (czytaj: NIEpolski SZIT) Miała być wolność i "Druga Ameryka". Jest polityczny i ekonomiczny SYF czyli czarna (czytaj: biała) "Afrika" (bez obrazy dla Afrykańczyków). Dość już kłamstwa, dość Żydów i wszelkich Waltz'ów u władzy! Pracownicy Protector'a - tak trzymać i nie dać się oszukać tym POżydowskim kundlom (Polakami z dziada pradziada z całą pewnością nie są, co drugi ma w rodzie garbatonosego)! Prawdziwa Polska jest z Wami! Jako przykład postawię Wam Generała AUGUSTA EMILA FIELDORFA! Generał(pseudonim: Nil) został zgładzony przez żydowskich oprawców z UB, którzy pod polskobrzmiącymi ukrywali swoje żydowskie pochodzenie. Polacy byli tępieni przez Żydów i tak jest do dziś, dlatego też nie wolno Wam się poddać!!!
Zobaczcie to:

http://www.youtube.com/watch?v=5t__JmSZmYM

Ku pokrzepieniu serc, abyście wiedzieli w imię czego walczycie o swoje prawa!
Dość już Solidarności i pseudowolności! Wałęsa i Solidarność już dość zrobili dobrego dla Żydopochodnych i niedobrego dla Polski i Polaków! Oszukali nas wszystkich! Zniszczyli cały przemysł, gospodarkę, skazali na europejskie (czytaj: NIEpolski SZIT) Miała być wolność i "Druga Ameryka". Jest polityczny i ekonomiczny SYF czyli czarna (czytaj: biała) "Afrika" (bez obrazy dla Afrykańczyków). Dość już kłamstwa, dość Żydów i wszelkich Waltz'ów u władzy! Pracownicy Protector'a - tak trzymać i nie dać się... rozwiń
Avatar
tmb / 6 stycznia 2012 o 22:01
0
Zwolnionym pracownikom LZPS sp. z o. o. przysługują sześciomiesięczne odprawy - nie jest to żadna dobra wola Likwidatora, gdyż oprócz przepisów Kodeksu Pracy (3-miesięczna odprawa), odprawę w takiej wysokości gwanarntuje im zbiorowy układ pracy.
Avatar
zofia / 6 stycznia 2012 o 20:44
0
[quote name='Gość' timestamp='1325855278' post='579632']
Bjort6 !
Nie tłumacz, oni nie są w stanie pojąć najprostszych rzeczy. Uczyć to to się nie chciało, zawodu nie ma żadnego, nawet szewcem to nie potrafi być. A szewc to sfera niszowa, na naprawę buta w nielicznych warsztatach czeka się tydzień i dłużej.
To bydło potrafi tylko wrzeszczeć i żądać po 50.000,- zł odprawy !
Wysłać do nich jedną sikawkę i 20 ludzi z solidnymi pałami, jak będą rozrabiać - to kryminały czekają.

Pracodawcy masowo już przekazują sobie maile z wykazami nazwisk "strajkujących" - organizacje pracodawców też działają i to dość sprawnie. Każdy otrzymał ostrzeżenie, żeby wyrzucić takiego na pysk, kiedy gdzieś zacznie ubiegać się o pracę. Niech sobie idą do sądu pracy, albo do Puzewicza, że nikt nie chce ich zatrudnić. A sądy zaraz zaczną wydawać pracodawcom nakazy zatrudnienia biednych związkowców.

Pracownicy, słuchajcie się nadal swoich "przywódców związkowych" , a niedługo chleba będziecie szukali po śmietnikach, zaś swoje mieszkania będziecie grzali własnymi porąbanymi meblami.

Nie dziwię się etatowej szefowej waszych "związków zawodowych". Zarabiała ona za pierdzenie w stołek na rękę 3.500 zł miesięcznie. Z waszych pieniędzy, (nie obrażaj współdyskutantów - moderacja)
[/quote]

Mistrzu Bjort 06 czy coś tam. Nie pij więcj!!!
[quote name='Gość' timestamp='1325855278' post='579632']
Bjort6 !
Nie tłumacz, oni nie są w stanie pojąć najprostszych rzeczy. Uczyć to to się nie chciało, zawodu nie ma żadnego, nawet szewcem to nie potrafi być. A szewc to sfera niszowa, na naprawę buta w nielicznych warsztatach czeka się tydzień i dłużej.
To bydło potrafi tylko wrzeszczeć i żądać po 50.000,- zł odprawy !
Wysłać do nich jedną sikawkę i 20 ludzi z solidnymi pałami, jak będą rozrabiać - to kryminały czekają.

... rozwiń
Avatar
Tomasz / 6 stycznia 2012 o 20:35
0
Ej, czegoś nie rozumiem. Albo pracodawca pojechał po bandzie i dał wypowiedzenia z naruszeniem prawa (z dnia na dzień), albo ktoś nas robi w balona (tego nie lubię). Proszę zatem Dziennikarza, który napisał art. żeby wyjaśnił o co chodzi.
Avatar
x / 6 stycznia 2012 o 19:47
0
Bierzcie co wam daja, idzcie do domow i zacznijcie sie rozgladac za nowa robota...

Rownowartosc 6 miesiecznych pensji...Moze to srednia pociecha, ale ile osob tracac prace moze jedynie pomarzyc o takich "odprawach"...

Myslicie, ze cos zwojujecie tymi szopkami...?Watpie.Nie te czasy, nie te klimaty.
Avatar
Gość / 6 stycznia 2012 o 19:45
0
[quote name='Gość' timestamp='1325875173' post='579843']
Jak myślicie, skrzywdzeni i ich obrońcy ? Kto poniesie koszty kilkudniowej okupacji zakładu (a koszty nie są małe)?Czy w obliczu tych dodatkowych kosztów pracownicy otrzymają sześciomiesięczne, wcześniej proponowane im odprawy (to była dobra wola zakładu pracy, przysługują trzymiesięczne) ?
Od tych odpraw odejmijcie sobie koszty okupacji. A podziękujcie swoim "przywódcom związkowym" i Panu Jackowi z pewnej niskonakładowej gazetki, który z takim zaangażowaniem podkładał do pieca, co by się ładnie paliło, zamarzywszy sobie drugi "lubelski lipiec".
[/quote]
między innymi ty panie rzecznik bo się nie popisałeś
[quote name='Gość' timestamp='1325875173' post='579843']
Jak myślicie, skrzywdzeni i ich obrońcy ? Kto poniesie koszty kilkudniowej okupacji zakładu (a koszty nie są małe)?Czy w obliczu tych dodatkowych kosztów pracownicy otrzymają sześciomiesięczne, wcześniej proponowane im odprawy (to była dobra wola zakładu pracy, przysługują trzymiesięczne) ?
Od tych odpraw odejmijcie sobie koszty okupacji. A podziękujcie swoim "przywódcom związkowym" i Panu Jackowi z pewnej niskonakładowej gazetki, który... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 2 0

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 5 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia]
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 96 25

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 37 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 4

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 1

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!