Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 listopada 2012 r.
18:16
Edytuj ten wpis

Piechociński prezesem, a Hetman kandydatem do władz PSL

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 10 A A
Krzysztof Hetman wejdzie do ścisłych władz PSL (Bartłomiej Żurawski)
Krzysztof Hetman wejdzie do ścisłych władz PSL (Bartłomiej Żurawski)

Marszałek województwa Krzysztof Hetman wejdzie do ścisłych władz PSL. To najważniejsza, z punktu widzenia woj. lubelskiego, konsekwencja sobotniego trzęsienia ziemi w stronnictwie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sobotni kongres PSL wybrał Janusza Piechocińskiego na nowego prezesa ludowców. Dotychczasowy szef partii Waldemar Pawlak zapowiedział rezygnację ze stanowiska wicepremiera i ministra gospodarki.

– Janusz Piechociński zaproponował mi członkostwo w Naczelnym Komitecie Wykonawczym naszego stronnictwa. To wyraz dużego uznania dla lubelskich struktur partii. Oczywiście przyjąłem tę propozycję. Jednak moja kandydatura musi być zaakceptowana przez Radę Naczelną partii – mówi marszałek Krzysztof Hetman.

Czy zmiany w PSL wpłyną na politykę tej bardzo silnej w samorządach naszego regionu partii?
Tadeusz Sławecki, od 1993 roku poseł ludowców, nie sądzi, aby tak się stało. – Wyniki sobotniego głosowania nie przełożą się bezpośrednio na realia w naszym województwie. PSL pokazało, że nie jest partią wodzowską, a demokratyczną. Na pewno możemy spodziewać się innego stylu komunikowania się naszej partii z wyborcami.
Podobnego zdania jest kolejny poseł ludowców Jan Łopata. – Spodziewam się pozytywnych efektów zmiany. Przede wszystkim w postrzeganiu stronnictwa.

Eurodeputowany PSL Arkadiusz Bratkowski również uważa, że zastąpienie Pawlaka przez Piechocińskiego nie wpłynie na politykę regionalną. – Najważniejsze, że kongres podjął uchwałę o niezmienności koalicji. Teraz jest ważne, czy premier Pawlak złoży dymisję, jak zapowiedział, czy zrezygnuje z tego kroku. W każdym bądź razie pozycja marszałka Hetmana jest niezachwiana, o czym świadczy propozycja zajęcia miejsca w NKW – tłumaczy Arkadiusz Bratkowski.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tomek / 19 listopada 2012 o 11:41
0
Coście się Hetmana czepili? Młody, ambitny, zna się na funduszach unijnych - coś robi, a nie tylko miele ozorem. Poparł nie tego co trzeba- demokracja - wolność wybory- mówi Wam to coś. Zresztą nie sądzę żeby głosowanie to miało jakikolwiek wpływ na karierę Hetmana. On jest oceniany za swoją robotę, kwalifikacje i skuteczność.
Avatar
Gałązka / 19 listopada 2012 o 01:28
0
Takie sytuacje jak te, w sposób jaskrawy uwidoczniają, że "Król jest nagi" tzn. "Hetman jest nagi". Populistyczne wystąpienia i mydlenie oczu wizjami, tak jak w wyborach władz partii nie dają żadnego rezultatu... Czas się zwijać i skończyć ten kabaret!
Avatar
Gość / 18 listopada 2012 o 22:38
0
[size=5]To dlaczego ten burak Hetman nie chciał startować w wyborach na prezesa PSL. Teraz jak posprzątali to liczy na ochłapy. Hetman to człowiek bez kręgosłupa[/size]
Avatar
dziadek / 18 listopada 2012 o 21:14
0
Ach tam cicho bądź,, wszak "Wałdek": nie był aż takim "myślicielem" w RP, ot generalny strażak OSP

A ileż razy w roku kalendarzowym trzeba ubierać mundur "generała" OSP ?

Jakoś wspólnie WYTRZYMAMY z telewizją TadekRydzykWAM
Avatar
Mały Żuczek z PSL / 18 listopada 2012 o 20:46
0
Niestety Hetman postawił na złego konia i to byłoooooo widać tuż po ogłoszeniu wyników, lubelskie jako jeden z jedenastu regionów głosowało na Pawlaka i wcześniejsze propozycje składane przez Piechocińskiego Hetmanowi mogą stać się z dnia na dzień nie aktualne. Jarubas postawił od początku wszystko na jedną kartę (Piechocińskiego) i to on jest największym wygranym!!!!! Wiem co mówię, obserwujcie rozwój sytuacji a znajdziecie potwierdzenie mojej tezy!!!
Avatar
AJA / 18 listopada 2012 o 20:42
0
Szkoda że Pan Hetman nie jest z obozu nowego Perezesa, bo gdyby tak było to może zabrał by go do Warszawy, a nowy Marszałek zauważyłby że ma problem ze szpitalmi, z PKSem, poprostu wziąłby się za robotę !!!
Avatar
remik / 18 listopada 2012 o 20:24
0
Czy to znaczy, że Hetman zdradził Pawlaka i przeszedł na stronę Piechocińskiego?
Avatar
marta / 18 listopada 2012 o 20:02
0
Wielkie halo dla członków partii, ale co ma z tego przeciętny Obywatel? NIC. Jak płacił podatki i składki zabierające mu większość byle jakiego wynagrodzenia, tak nadal będzie płacił. W końcu ktoś tę całą rzeszę ludzi powołanych tylko do sprawowania wysokich funkcji, czy stanowisk musi utrzymywać. Ich mądrość zaś polega tylko na tym, że umieją manipulować ludźmi, aby na nich głosowali, bo zapracować na siebie to raczej nie potrafią, gdyż inaczej pracowaliby tak jak robi to większość Społeczeństwa.
Avatar
Wojtek / 18 listopada 2012 o 19:37
0
Pan Sławecki już nie jest posłem !
Avatar
Ja / 18 listopada 2012 o 18:55
0
Wierzę tylko w zdementowane informacje, a ten tekst jest takim dementi. Hetman ma przechlapane, bo to człowiek Pawlaka, a NKW to twór, który nie ma za wiele do powiedzenia. Propozycja nowego prezesa ma charakter czysto kurtuazyjny. Jak będzie - czas pokaże, ale wszystko wskazuje na to, że to początek końca politycznej wędrówki po stołkach tego pana, jak i tej całej bezideowej mafii okupującej samorządy.
Avatar
Tomek / 19 listopada 2012 o 11:41
0
Coście się Hetmana czepili? Młody, ambitny, zna się na funduszach unijnych - coś robi, a nie tylko miele ozorem. Poparł nie tego co trzeba- demokracja - wolność wybory- mówi Wam to coś. Zresztą nie sądzę żeby głosowanie to miało jakikolwiek wpływ na karierę Hetmana. On jest oceniany za swoją robotę, kwalifikacje i skuteczność.
Avatar
Gałązka / 19 listopada 2012 o 01:28
0
Takie sytuacje jak te, w sposób jaskrawy uwidoczniają, że "Król jest nagi" tzn. "Hetman jest nagi". Populistyczne wystąpienia i mydlenie oczu wizjami, tak jak w wyborach władz partii nie dają żadnego rezultatu... Czas się zwijać i skończyć ten kabaret!
Avatar
Gość / 18 listopada 2012 o 22:38
0
[size=5]To dlaczego ten burak Hetman nie chciał startować w wyborach na prezesa PSL. Teraz jak posprzątali to liczy na ochłapy. Hetman to człowiek bez kręgosłupa[/size]
Avatar
dziadek / 18 listopada 2012 o 21:14
0
Ach tam cicho bądź,, wszak "Wałdek": nie był aż takim "myślicielem" w RP, ot generalny strażak OSP

A ileż razy w roku kalendarzowym trzeba ubierać mundur "generała" OSP ?

Jakoś wspólnie WYTRZYMAMY z telewizją TadekRydzykWAM
Avatar
Mały Żuczek z PSL / 18 listopada 2012 o 20:46
0
Niestety Hetman postawił na złego konia i to byłoooooo widać tuż po ogłoszeniu wyników, lubelskie jako jeden z jedenastu regionów głosowało na Pawlaka i wcześniejsze propozycje składane przez Piechocińskiego Hetmanowi mogą stać się z dnia na dzień nie aktualne. Jarubas postawił od początku wszystko na jedną kartę (Piechocińskiego) i to on jest największym wygranym!!!!! Wiem co mówię, obserwujcie rozwój sytuacji a znajdziecie potwierdzenie mojej tezy!!!
Avatar
AJA / 18 listopada 2012 o 20:42
0
Szkoda że Pan Hetman nie jest z obozu nowego Perezesa, bo gdyby tak było to może zabrał by go do Warszawy, a nowy Marszałek zauważyłby że ma problem ze szpitalmi, z PKSem, poprostu wziąłby się za robotę !!!
Avatar
remik / 18 listopada 2012 o 20:24
0
Czy to znaczy, że Hetman zdradził Pawlaka i przeszedł na stronę Piechocińskiego?
Avatar
marta / 18 listopada 2012 o 20:02
0
Wielkie halo dla członków partii, ale co ma z tego przeciętny Obywatel? NIC. Jak płacił podatki i składki zabierające mu większość byle jakiego wynagrodzenia, tak nadal będzie płacił. W końcu ktoś tę całą rzeszę ludzi powołanych tylko do sprawowania wysokich funkcji, czy stanowisk musi utrzymywać. Ich mądrość zaś polega tylko na tym, że umieją manipulować ludźmi, aby na nich głosowali, bo zapracować na siebie to raczej nie potrafią, gdyż inaczej pracowaliby tak jak robi to większość Społeczeństwa.
Avatar
Wojtek / 18 listopada 2012 o 19:37
0
Pan Sławecki już nie jest posłem !
Avatar
Ja / 18 listopada 2012 o 18:55
0
Wierzę tylko w zdementowane informacje, a ten tekst jest takim dementi. Hetman ma przechlapane, bo to człowiek Pawlaka, a NKW to twór, który nie ma za wiele do powiedzenia. Propozycja nowego prezesa ma charakter czysto kurtuazyjny. Jak będzie - czas pokaże, ale wszystko wskazuje na to, że to początek końca politycznej wędrówki po stołkach tego pana, jak i tej całej bezideowej mafii okupującej samorządy.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 0

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 9 1

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 5

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 20 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 36 15

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 5

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 23

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 4 20

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!