Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 lipca 2016 r.
17:18

Pielgrzymi z całego świata zjeżdżają do Lublina. Na Arenie spotka się 17 tys. osób

Autor: Zdjęcie autora drs dd
0 20 A A

Do naszego regionu zjeżdżają uczestnicy Światowych Dni Młodzieży. Będziemy gościć tysiące pielgrzymów z całego świata. Główne wydarzenie zaplanowano w sobotę na Arenie Lublin. Spotka się tam 17 tys. osób

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Oficjalne otwarcie Areny Młodych w Lublinie zaplanowano w sobotę na godz. 12.30. Wcześniej (około godz. 10) wyruszy z pl. Zamkowego korowód na stadion. Uroczystości na Arenie zaczną się od przemówień i widowiska. O godz. 14 odprawiona zostanie msza. Między 15.45, a 16.30 pielgrzymi będą mieli czas dla siebie. O 16.30 zaplanowano widowisko artystyczne „Wiara, Nadzieja, Miłość – Opowieść Abrahama”, w którym udział weźmie 200 aktorów. Kwadrans po 18 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa uwielbienia.

Następnie, ok. godz. 19 koncert da Mateusz Otremba, czyli Mate O. Zgodnie z planem organizatorów spotkanie powinno zakończyć się o godz. 20.

Natomiast już w piątek można wybrać się na plac Zamkowy, gdzie o godz. 18.15 wystąpią Poławiacze Pereł. Na godz. 19 zaplanowany jest koncert „Mazowsza” oraz zespołu pieśni i tańca „Lublin” im. W. Kaniorowej. Wstęp na koncerty jest wolny. Obecni na placu Zamkowym będą mogli również oddać krew w ambulansie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

W związku z ŚDM uruchomione zostaną w piątek i sobotę dodatkowe kursy autobusów i trolejbusów. W piątek po koncercie zespołu Mazowsze (na pl. Zamkowym) autobusy będą podstawione około godz. 21 na przystanki po obu stronach al. Tysiąclecia. Z tego po stronie Zamku odjedzie po jednym kursie następujących linii 23 na Felin, 29 na Kruczkowskiego i 55 do Świdnika. Po drugiej stronie, na przystanek bliżej cerkwi podstawiony ma być autobus linii 6 na Żeglarską, zaś z przystanku bliżej dworca odjedzie po jednym kursie linii 10 na Węglin, 18 na Sławinkowską, 29 na Paderewskiego, 31 na Porębę, 32 na Widok i 34 na os. Choiny.

W sobotę dodatkowe kursy będą uruchamiane około godz. 20. Z przystanku o nazwie Arena Lublin 01 odjedzie po jednym specjalnym kursie następujących linii: 1 w stronę Żeglarskiej, 13 na Porębę, 45 na Gęsią, i 161 na Węglin.

Z przystanku Arena Lublin 02 odjechać ma po jednym kursie linii 13 i 34 na Czechów oraz 161 na Felin. Zaczną się stąd również kursy linii, które na co dzień tędy nie kursują: linia 2 pojedzie przez al. Unii Lubelskiej i pl. Singera na os. Borek, 7 na Zbożową, 17 na Padrerewskiego, 18 przez al. Piłsudskiego i Lipową na Sławinkowską, 39 przez Zamojską do Mełgiewskiej, 55 przez Wolską do Świdnika i 151 do pętli w Abramowicach.

Ponadto wszystkie standardowe kursy linii 1, 13, 30, 34, 45 i 161 będą obsługiwane w sobotę autobusami i trolejbusami przegubowymi. (drs, dd)

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
łopserwtor / 25 lipca 2016 o 09:34
0
Ładna impreza ale od 10 do 20 w zamkniętym stadionie trochę za bardzo męcząca nawet dla młodych i wytrzymałych,stąd o 19 puchy na widowni.
Avatar
gość / 25 lipca 2016 o 00:38
0
Olewam takie spędy i wszystkie inne. Ciemnogród i IQ ameby mają uczestnicy tych imprez. W co wierzę i jak wygląda moja wiara, to moja prywatna sprawa i okrywam to tajemnicą. Kościół to instytucja biznesowa razem z pracownikami bazująca na ludzkim strachu i bajkach o odpustach i niebie. Niebi i piekło jest tu na ziemi i fundują je sobie ludzie nawzajem. Innych kwestii nie roztrząsam publicznie nie chcąc urazić fanatyków, niech sobie wierzą w co chcą, aby to nie kolidowało z wolnością osobistą innych osób, ani nie byli nachalni w głoszeniu swych idei. Wkurzam się, bo takie najazdy blokują normalne życie danego miejsca, a Krakusom to składam wyrazy szczerego współczucia, także Warszawiakom, bo a to odwala Pisowcom, to kodowcom, to gejom, to róznej maści patryjotom, czy innym nawiedzonym.
Olewam takie spędy i wszystkie inne. Ciemnogród i IQ ameby mają uczestnicy tych imprez. W co wierzę i jak wygląda moja wiara, to moja prywatna sprawa i okrywam to tajemnicą. Kościół to instytucja biznesowa razem z pracownikami bazująca na ludzkim strachu i bajkach o odpustach i niebie. Niebi i piekło jest tu na ziemi i fundują je sobie ludzie nawzajem. Innych kwestii nie roztrząsam publicznie nie chcąc urazić fanatyków, niech sobie wierzą w co chcą, aby to nie kolidowało z wolnością osobistą innych osób, ani nie byli nachalni w głoszeniu s... rozwiń
Avatar
Gość / 24 lipca 2016 o 22:34
0
"Ile korzyści przyniosła Nam i naszym ludziom bajeczka o Chrystusie, wiadomo." — Papież Leon X
Avatar
że hoho / 22 lipca 2016 o 23:00
0
abuzubajdah napisał:
też Anka napisał:
Anka napisał:
 Co trzeba mieć w głowie, żeby wierzyć w bajki o wstawaniu z grobu, aniołach, demonach i urodzinach dziecka bez bzykania mamusi? Co trzeba mieć w głowie, żeby słuchać poleceń facetów w sukienkach, opowiadać im swoje sekrety, i jeszcze dawać im za to wszystko ostatnie pieniądze? Nie ogaraniam tego bajzlu ...
Co trzeba mieć w głowie aby pisać takie komentarze ? Wszystko przed tobą burka i pielgrzymki do Mekki i żaden sukienkowy ci nie zabroni  :-) w mekkce ,to przynajmniej kultura ,a jak w diabła rzucamy kamieniami,to zawsze kilku w łeb dostanie i tego dnia widzi sie z prorokiem face to face,a diabła po naszych kamieniach, to tak boli ,że hoho
Dobre !!! !!!
Dobre !!! !!! rozwiń
Avatar
abuzubajdah / 22 lipca 2016 o 21:15
0
też Anka napisał:
Anka napisał:
Co trzeba mieć w głowie, żeby wierzyć w bajki o wstawaniu z grobu, aniołach, demonach i urodzinach dziecka bez bzykania mamusi? Co trzeba mieć w głowie, żeby słuchać poleceń facetów w sukienkach, opowiadać im swoje sekrety, i jeszcze dawać im za to wszystko ostatnie pieniądze? Nie ogaraniam tego bajzlu ...
Co trzeba mieć w głowie aby pisać takie komentarze ? Wszystko przed tobą burka i pielgrzymki do Mekki i żaden sukienkowy ci nie zabroni  :-) w mekkce ,to przynajmniej kultura ,a jak w diabła rzucamy kamieniami,to zawsze kilku w łeb dostanie i tego dnia widzi sie z prorokiem face to face,a diabła po naszych kamieniach, to tak boli ,że hoho
rozwiń
Avatar
KZ NSZZ "S" ORG. i ASC / 22 lipca 2016 o 12:36
0
szukaj na fb: Kz Nszz Solidarnosc Organistow (z do-PiS-kiem: 2; 3 i 4 ) Resztę obejmuje CENZURA PiS - lamowska
Avatar
ciemny lud / 22 lipca 2016 o 12:12
0
ani pisuar ani nie wpłaca na konto w Toruniu, za to szanuje wszystkich, czy to tych od ośmiorniczek, czy tych od Torunia, a jako człowiek myślący wie, że orliki powstały dopiero całkiem niedawno, więc z pewnością w pobliżu orlika go nie zrobili
Avatar
taka prawda / 22 lipca 2016 o 11:01
0
Kosciol sam doprowadzil, do takiej sytuacji, stad powyzsze komentarze. przepych, zycie ponad stan i w oderwaniu od szarej egzystencji swoich owieczek, to juz kiedyś doprowadziło do krachu ale widac, jest to instytucja niereformowalna. to, ze nie ma u nas zamachow, to tylko zasługa tego, ze jestesmy za***m Europy, teraz jeszcze wiekszym i to w sumie jedyna rzecz, za ktora mozna podziekowac pis :) bombardowanie codziennie cukierkowymi relacjami, jak bardzo pielgrzymi rajcuja sie wszystkim co zobacza, plus informacja ile na tych naiwniakach kosciół przy okazji zarobił, z pewnoscia nie skłania do pochwalnych postów, stad taki a nie inny negatywny wydzwiek w 3/4 komentarzy i na koniec - odczepcie sie od tego islamu, jest tyle innych religi na swiecie, jak juz nie potraficie myslec i zyc samodzielnie.
Kosciol sam doprowadzil, do takiej sytuacji, stad powyzsze komentarze. przepych, zycie ponad stan i w oderwaniu od szarej egzystencji swoich owieczek, to juz kiedyś doprowadziło do krachu ale widac, jest to instytucja niereformowalna. to, ze nie ma u nas zamachow, to tylko zasługa tego, ze jestesmy za***m Europy, teraz jeszcze wiekszym i to w sumie jedyna rzecz, za ktora mozna podziekowac pis :) bombardowanie codziennie cukierkowymi relacjami, jak bardzo pielgrzymi rajcuja sie wszystkim co zobacza, plus informacja ile na tych naiwniakach ... rozwiń
Avatar
Andzia / 22 lipca 2016 o 10:43
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Jezu, ile hejtu w komentarzach. Ja sama nie jestem zbyt religijną osobą, ale czy wy sobie nie zdajecie sprawy, że własnie tak silne przywiązanie do tradycji ratuje nas przed losem całej zachodniej Europy? Oczywiście bieda też tu przemawia, ale to jest naprawdę ważne, żeby w dzisiejszych czasach pokazać chrześcijańską tożsamość.
Ale masz zdrowe, trzeźwe spojrzenie na rzeczywistość. Świat nie znosi religijnej próżni. Lepsze to niż islam.
Ale masz zdrowe, trzeźwe spojrzenie na rzeczywistość. Świat nie znosi religijnej próżni. Lepsze to niż islam. rozwiń
Avatar
też Anka / 22 lipca 2016 o 10:40
0
Anka napisał:
Co trzeba mieć w głowie, żeby wierzyć w bajki o wstawaniu z grobu, aniołach, demonach i urodzinach dziecka bez bzykania mamusi? Co trzeba mieć w głowie, żeby słuchać poleceń facetów w sukienkach, opowiadać im swoje sekrety, i jeszcze dawać im za to wszystko ostatnie pieniądze? Nie ogaraniam tego bajzlu ...
Co trzeba mieć w głowie aby pisać takie komentarze ? Wszystko przed tobą burka i pielgrzymki do Mekki i żaden sukienkowy ci nie zabroni  :-)
Avatar
łopserwtor / 25 lipca 2016 o 09:34
0
Ładna impreza ale od 10 do 20 w zamkniętym stadionie trochę za bardzo męcząca nawet dla młodych i wytrzymałych,stąd o 19 puchy na widowni.
Avatar
gość / 25 lipca 2016 o 00:38
0
Olewam takie spędy i wszystkie inne. Ciemnogród i IQ ameby mają uczestnicy tych imprez. W co wierzę i jak wygląda moja wiara, to moja prywatna sprawa i okrywam to tajemnicą. Kościół to instytucja biznesowa razem z pracownikami bazująca na ludzkim strachu i bajkach o odpustach i niebie. Niebi i piekło jest tu na ziemi i fundują je sobie ludzie nawzajem. Innych kwestii nie roztrząsam publicznie nie chcąc urazić fanatyków, niech sobie wierzą w co chcą, aby to nie kolidowało z wolnością osobistą innych osób, ani nie byli nachalni w głoszeniu swych idei. Wkurzam się, bo takie najazdy blokują normalne życie danego miejsca, a Krakusom to składam wyrazy szczerego współczucia, także Warszawiakom, bo a to odwala Pisowcom, to kodowcom, to gejom, to róznej maści patryjotom, czy innym nawiedzonym.
Olewam takie spędy i wszystkie inne. Ciemnogród i IQ ameby mają uczestnicy tych imprez. W co wierzę i jak wygląda moja wiara, to moja prywatna sprawa i okrywam to tajemnicą. Kościół to instytucja biznesowa razem z pracownikami bazująca na ludzkim strachu i bajkach o odpustach i niebie. Niebi i piekło jest tu na ziemi i fundują je sobie ludzie nawzajem. Innych kwestii nie roztrząsam publicznie nie chcąc urazić fanatyków, niech sobie wierzą w co chcą, aby to nie kolidowało z wolnością osobistą innych osób, ani nie byli nachalni w głoszeniu s... rozwiń
Avatar
Gość / 24 lipca 2016 o 22:34
0
"Ile korzyści przyniosła Nam i naszym ludziom bajeczka o Chrystusie, wiadomo." — Papież Leon X
Avatar
że hoho / 22 lipca 2016 o 23:00
0
abuzubajdah napisał:
też Anka napisał:
Anka napisał:
 Co trzeba mieć w głowie, żeby wierzyć w bajki o wstawaniu z grobu, aniołach, demonach i urodzinach dziecka bez bzykania mamusi? Co trzeba mieć w głowie, żeby słuchać poleceń facetów w sukienkach, opowiadać im swoje sekrety, i jeszcze dawać im za to wszystko ostatnie pieniądze? Nie ogaraniam tego bajzlu ...
Co trzeba mieć w głowie aby pisać takie komentarze ? Wszystko przed tobą burka i pielgrzymki do Mekki i żaden sukienkowy ci nie zabroni  :-) w mekkce ,to przynajmniej kultura ,a jak w diabła rzucamy kamieniami,to zawsze kilku w łeb dostanie i tego dnia widzi sie z prorokiem face to face,a diabła po naszych kamieniach, to tak boli ,że hoho
Dobre !!! !!!
Dobre !!! !!! rozwiń
Avatar
abuzubajdah / 22 lipca 2016 o 21:15
0
też Anka napisał:
Anka napisał:
Co trzeba mieć w głowie, żeby wierzyć w bajki o wstawaniu z grobu, aniołach, demonach i urodzinach dziecka bez bzykania mamusi? Co trzeba mieć w głowie, żeby słuchać poleceń facetów w sukienkach, opowiadać im swoje sekrety, i jeszcze dawać im za to wszystko ostatnie pieniądze? Nie ogaraniam tego bajzlu ...
Co trzeba mieć w głowie aby pisać takie komentarze ? Wszystko przed tobą burka i pielgrzymki do Mekki i żaden sukienkowy ci nie zabroni  :-) w mekkce ,to przynajmniej kultura ,a jak w diabła rzucamy kamieniami,to zawsze kilku w łeb dostanie i tego dnia widzi sie z prorokiem face to face,a diabła po naszych kamieniach, to tak boli ,że hoho
rozwiń
Avatar
KZ NSZZ "S" ORG. i ASC / 22 lipca 2016 o 12:36
0
szukaj na fb: Kz Nszz Solidarnosc Organistow (z do-PiS-kiem: 2; 3 i 4 ) Resztę obejmuje CENZURA PiS - lamowska
Avatar
ciemny lud / 22 lipca 2016 o 12:12
0
ani pisuar ani nie wpłaca na konto w Toruniu, za to szanuje wszystkich, czy to tych od ośmiorniczek, czy tych od Torunia, a jako człowiek myślący wie, że orliki powstały dopiero całkiem niedawno, więc z pewnością w pobliżu orlika go nie zrobili
Avatar
taka prawda / 22 lipca 2016 o 11:01
0
Kosciol sam doprowadzil, do takiej sytuacji, stad powyzsze komentarze. przepych, zycie ponad stan i w oderwaniu od szarej egzystencji swoich owieczek, to juz kiedyś doprowadziło do krachu ale widac, jest to instytucja niereformowalna. to, ze nie ma u nas zamachow, to tylko zasługa tego, ze jestesmy za***m Europy, teraz jeszcze wiekszym i to w sumie jedyna rzecz, za ktora mozna podziekowac pis :) bombardowanie codziennie cukierkowymi relacjami, jak bardzo pielgrzymi rajcuja sie wszystkim co zobacza, plus informacja ile na tych naiwniakach kosciół przy okazji zarobił, z pewnoscia nie skłania do pochwalnych postów, stad taki a nie inny negatywny wydzwiek w 3/4 komentarzy i na koniec - odczepcie sie od tego islamu, jest tyle innych religi na swiecie, jak juz nie potraficie myslec i zyc samodzielnie.
Kosciol sam doprowadzil, do takiej sytuacji, stad powyzsze komentarze. przepych, zycie ponad stan i w oderwaniu od szarej egzystencji swoich owieczek, to juz kiedyś doprowadziło do krachu ale widac, jest to instytucja niereformowalna. to, ze nie ma u nas zamachow, to tylko zasługa tego, ze jestesmy za***m Europy, teraz jeszcze wiekszym i to w sumie jedyna rzecz, za ktora mozna podziekowac pis :) bombardowanie codziennie cukierkowymi relacjami, jak bardzo pielgrzymi rajcuja sie wszystkim co zobacza, plus informacja ile na tych naiwniakach ... rozwiń
Avatar
Andzia / 22 lipca 2016 o 10:43
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Jezu, ile hejtu w komentarzach. Ja sama nie jestem zbyt religijną osobą, ale czy wy sobie nie zdajecie sprawy, że własnie tak silne przywiązanie do tradycji ratuje nas przed losem całej zachodniej Europy? Oczywiście bieda też tu przemawia, ale to jest naprawdę ważne, żeby w dzisiejszych czasach pokazać chrześcijańską tożsamość.
Ale masz zdrowe, trzeźwe spojrzenie na rzeczywistość. Świat nie znosi religijnej próżni. Lepsze to niż islam.
Ale masz zdrowe, trzeźwe spojrzenie na rzeczywistość. Świat nie znosi religijnej próżni. Lepsze to niż islam. rozwiń
Avatar
też Anka / 22 lipca 2016 o 10:40
0
Anka napisał:
Co trzeba mieć w głowie, żeby wierzyć w bajki o wstawaniu z grobu, aniołach, demonach i urodzinach dziecka bez bzykania mamusi? Co trzeba mieć w głowie, żeby słuchać poleceń facetów w sukienkach, opowiadać im swoje sekrety, i jeszcze dawać im za to wszystko ostatnie pieniądze? Nie ogaraniam tego bajzlu ...
Co trzeba mieć w głowie aby pisać takie komentarze ? Wszystko przed tobą burka i pielgrzymki do Mekki i żaden sukienkowy ci nie zabroni  :-)
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 1 3

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 1

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 7 8

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 3 2

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 1

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 2 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 37 8

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 30 4

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 47 12

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!