Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 czerwca 2017 r.
7:13

Piesi muszą iść jezdnią, bo chodniki zastawione samochodami. Nic nie da się zrobić?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 48 A A
(fot. Alarm24)

Piesi muszą iść jezdnią, bo chodniki są zastawione samochodami. Praktycznie codziennie jest tak obok przychodni przy Langiewicza. Straż Miejska tłumaczy, że nie może tu interweniować, policyjne mandaty niewiele dają, a miasto nie zamierza ustawić tu słupków.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– To, że dojdzie tutaj do tragicznego w skutkach potrącenia to jest pewne, pytanie tylko: kiedy – alarmuje Czytelnik, który poprosił nas o interwencję w tej sprawie ulicy Langiewicza przebiegającej przez miasteczko akademickie. Inne prośby o pomoc nic tu nie dały.

Bezsilność mieszkańców dobitnie obrazuje nadesłane przez Czytelnika zdjęcie: starszy mężczyzna poruszający się o lasce musi iść jezdnią, bo na chodnikach po prostu nie ma już dla niego miejsca. Po obu stronach jezdni stoją samochody na różnych rejestracjach. Podobnych zdjęć dostaliśmy więcej.

Tak jest niemal codziennie. – Przez większą część dnia wszystkie chodniki są zastawione. Parkują tu głównie studenci, zostawiają samochody jak popadnie. Obok jest przychodnia, w której leczy się wielu starszych ludzi, często mających problem z chodzeniem. Przejście z dzieckiem w wózku czy za rękę po chodniku jest niemożliwe – skarży się nasz Czytelnik.

Piesi skazani są na chodzenie jezdnią, co nie jest ani zgodne z przepisami, ani bezpieczne – Pomimo, że są progi zwalniające, samochody poruszają się czasami bardzo szybko.

Straż Miejska tłumaczy, że nie może tu interweniować. – To wewnętrzny teren uczelni – mówi Ryszarda Bańka, rzecznik Straży Miejskiej. – Ustawa o szkolnictwie wyższym mówi, że na teren uczelni mają wstęp służby państwowe i to na prośbę rektora.

– Ulica Langiewicza wraz z przyległymi chodnikami i parkingami jest miejska – stwierdza tymczasem Aneta Adamska, rzecznik Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Mandaty wlepia tu czasem policja. – Na samej ul. Langiewicza od początku roku było siedem interwencji, pięć mandatów i dwa pouczenia – wylicza Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji. – Przez internetową mapę zagrożeń odebraliśmy 23 zgłoszenia o nieprawidłowym parkowaniu w rejonie Langiewicza, Bema i Godebskiego, wszystkie zostały sprawdzone, 10 się potwierdziło i wystawiliśmy mandaty karne.

Tymczasem mieszkańcy wolą, by problem rozwiązano tu raz a dobrze. – Jaki jest problem aby postawić słupki wzdłuż krawężnika? – pyta zbulwersowany Czytelnik.

– Jest problem – odpowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Stawiając słupki musielibyśmy zgodnie z przepisami zachować odległość 50 cm od jezdni. Ponieważ chodniki mają tu przeważnie 140 cm szerokości, pieszym zostałoby 90 cm chodnika. W efekcie osoba z wózkiem musiałaby się poruszać jezdnią.

Komentarze 48

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Myślcie / 16 czerwca 2017 o 13:13
+1
Jak czytam te Wasze komentarze to łapie się za głowę. Według większości z Was studenci mają parę minut spacerkiem na uczelnię albo jeżdżą mpk. Wyobraźcie sobie, że są też studenci spoza miasta którzy muszą dojeżdżać samochodami. Teraz postawcie się w ich sytuacji. Pod UMCSem jest maleńki parking. Ci co umieją dobrze parkować to dadzą sobie radę ale też nie zawsze bo czasami naprawdę nie ma miejsca. Duża część musi szukać miejsca w pobliżu, a jeśli nie ma zakazu to wiadomo że parkują gdzie się da. Jestem bardzo ciekawy czy Wy wszyscy zawsze parkujecie dokładnie i latacie z miarką żeby zostawic tyle miejsca pieszym żeby przejechał wózkiem i najlepiej przeszła jeszcze cała jego rodzina ramie w ramie. Jak zobaczyłem komentarze typu "kolega chodził i rysował kluczem samochody, które są źle zaparkowane" to nóż się w kieszeni otwiera. To, że może się komuś spieszyło i może trochę za bardzo wjechał na chodnik oznacza że można niszczyć jego własność?! Ludzie myślcie trochę! Gadacie na kierowców a prawda jest taka że zachowujecie się jak święte krowy i nie patrzycie na innych, włazicie pod koła bo jesteście najważniejsi. Trochę zdrowego rozsądku i własnych przemyśleń! 
Jak czytam te Wasze komentarze to łapie się za głowę. Według większości z Was studenci mają parę minut spacerkiem na uczelnię albo jeżdżą mpk. Wyobraźcie sobie, że są też studenci spoza miasta którzy muszą dojeżdżać samochodami. Teraz postawcie się w ich sytuacji. Pod UMCSem jest maleńki parking. Ci co umieją dobrze parkować to dadzą sobie radę ale też nie zawsze bo czasami naprawdę nie ma miejsca. Duża część musi szukać miejsca w pobliżu, a jeśli nie ma zakazu to wiadomo że parkują gdzie się da. Jestem bardzo ciekawy czy Wy wszyscy zawsze p... rozwiń
Avatar
Gość / 17 czerwca 2017 o 14:01
0
Miasto niech najpierw zroi parkingi dla aut a póżniej nasi DW będzie miał pretensję do kierowców. Widziałem we Francji jak rozwiązują ten problem. Jest w każdej dzielnicy miasta kilka ulic czy uliczek jednokierunkowych. Auta ustawione są po obu stronach szosy a pojazdy jadą środkiem. Wolnym kawałkiem szosy przejeżdża miejski autobus. Dlatego zdziwiłem się jadąc autobusem na przedmieście miasta, że bus w jedną stronę jedzie daną trasą a wraca nie tą samą trasą tylko równoległymi do trasy poprzedniej. rzystanek powrotny na końcu mojej trasy był jakieś 80 mb od miejsca wsiadania gdy wybierałem się na przedmieście do supermarketu. A miasto było 3 x większe od Lublina.
Miasto niech najpierw zroi parkingi dla aut a póżniej nasi DW będzie miał pretensję do kierowców. Widziałem we Francji jak rozwiązują ten problem. Jest w każdej dzielnicy miasta kilka ulic czy uliczek jednokierunkowych. Auta ustawione są po obu stronach szosy a pojazdy jadą środkiem. Wolnym kawałkiem szosy przejeżdża miejski autobus. Dlatego zdziwiłem się jadąc autobusem na przedmieście miasta, że bus w jedną stronę jedzie daną trasą a wraca nie tą samą trasą tylko równoległymi do trasy poprzedniej. rzystanek powrotny na końcu mojej trasy b... rozwiń
Avatar
Gość / 17 czerwca 2017 o 12:52
0
Sprawdziłem: ul. Langiewicza jest drogą publiczną, usytuowaną na działkach należących do Gminy Lublin. Jest to ulica będąca pod zarządem Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie. Policja ma obowiązek wystawiać tu mandaty, np. za nieprawidłowe parkowanie. Nie robi tego, bo ma to w ...pie. Policja czeka, aż ktoś jadąc ul. Langiewicza zabije pieszego, który będzie szedł po jezdni, bo na chodnikach nie ma miejsca aby iść pieszo.
Avatar
Gość / 17 czerwca 2017 o 08:17
0
Rozszerzyć strefę płatnego parkowania i dać opłatę od wieku auta i po sprawie
Avatar
Rozjechany mieszkaniec / 17 czerwca 2017 o 07:52
0
student napisał:
przepraszam Cie bardzo ale jaki jest sens jechać do Lublina np w moim przypadku 25 kilometrów i zostawiać go na brzegu miasta? haha co za pomysł, ciekawe czy Ty bys tak zrobil/a Pozdro
Zachciało się wygódek?! Teraz prawie każdy studencina chce przewieźć dee... pod same drzwi tych pseudouczelni. Miasto zakorkowane, wszędzie autozłomy, smród, rozjechane i poblokowane chodniki. Prezydent i ratuszowe urzędasy, jak zwykle - problemu nie widzą, a zamiast budować potrzebne obiekty np. duży parking podziemny pod pl. Litewskim - budują kolorowe wodotryski i betonuje plac za bizantyjskie 49 mln!!
Zachciało się wygódek?! Teraz prawie każdy studencina chce przewieźć dee... pod same drzwi tych pseudouczelni. Miasto zakorkowane, wszędzie autozłomy, smród, rozjechane i poblokowane chodniki. Prezydent i ratuszowe urzędasy, jak zwykle - problemu nie widzą, a zamiast budować potrzebne obiekty np. duży parking podziemny pod pl. Litewskim - budują kolorowe wodotryski i betonuje plac za bizantyjskie 49 mln!! rozwiń
Avatar
Gość / 17 czerwca 2017 o 00:36
0
SIELEWICZ MAGDALENA Strażniku miejski wypiszesz mandaty i już wykonasz plan!!!
Avatar
student / 17 czerwca 2017 o 00:35
0
przepraszam Cie bardzo ale jaki jest sens jechać do Lublina np w moim przypadku 25 kilometrów i zostawiać go na brzegu miasta? haha co za pomysł, ciekawe czy Ty bys tak zrobil/a Pozdro
Avatar
Gość / 17 czerwca 2017 o 00:33
0
SIELEWICZ MAGDALENA Strażnik miejski zrobiłby tam porządek
Avatar
ziew / 17 czerwca 2017 o 00:29
0
undefined napisał:
Dziennik Wschodni sięga już dna. To jest na prawdę problem?
Tak, jest. Chyba przetane uwazać przechodzac tamtędy. Mam fajną torebkę z ćwiekami.
Avatar
Gość / 16 czerwca 2017 o 22:27
0
Jakoś Kieliszek nie ma problemu robić strefy parkowania na chodniku i zostawiać pieszym 40cm chodnika!!! Obłuda i zakłamanie nieroba.
Avatar
Gość / 17 czerwca 2017 o 14:01
0
Miasto niech najpierw zroi parkingi dla aut a póżniej nasi DW będzie miał pretensję do kierowców. Widziałem we Francji jak rozwiązują ten problem. Jest w każdej dzielnicy miasta kilka ulic czy uliczek jednokierunkowych. Auta ustawione są po obu stronach szosy a pojazdy jadą środkiem. Wolnym kawałkiem szosy przejeżdża miejski autobus. Dlatego zdziwiłem się jadąc autobusem na przedmieście miasta, że bus w jedną stronę jedzie daną trasą a wraca nie tą samą trasą tylko równoległymi do trasy poprzedniej. rzystanek powrotny na końcu mojej trasy był jakieś 80 mb od miejsca wsiadania gdy wybierałem się na przedmieście do supermarketu. A miasto było 3 x większe od Lublina.
Miasto niech najpierw zroi parkingi dla aut a póżniej nasi DW będzie miał pretensję do kierowców. Widziałem we Francji jak rozwiązują ten problem. Jest w każdej dzielnicy miasta kilka ulic czy uliczek jednokierunkowych. Auta ustawione są po obu stronach szosy a pojazdy jadą środkiem. Wolnym kawałkiem szosy przejeżdża miejski autobus. Dlatego zdziwiłem się jadąc autobusem na przedmieście miasta, że bus w jedną stronę jedzie daną trasą a wraca nie tą samą trasą tylko równoległymi do trasy poprzedniej. rzystanek powrotny na końcu mojej trasy b... rozwiń
Avatar
Gość / 17 czerwca 2017 o 12:52
0
Sprawdziłem: ul. Langiewicza jest drogą publiczną, usytuowaną na działkach należących do Gminy Lublin. Jest to ulica będąca pod zarządem Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie. Policja ma obowiązek wystawiać tu mandaty, np. za nieprawidłowe parkowanie. Nie robi tego, bo ma to w ...pie. Policja czeka, aż ktoś jadąc ul. Langiewicza zabije pieszego, który będzie szedł po jezdni, bo na chodnikach nie ma miejsca aby iść pieszo.
Avatar
Gość / 17 czerwca 2017 o 08:17
0
Rozszerzyć strefę płatnego parkowania i dać opłatę od wieku auta i po sprawie
Avatar
Rozjechany mieszkaniec / 17 czerwca 2017 o 07:52
0
student napisał:
przepraszam Cie bardzo ale jaki jest sens jechać do Lublina np w moim przypadku 25 kilometrów i zostawiać go na brzegu miasta? haha co za pomysł, ciekawe czy Ty bys tak zrobil/a Pozdro
Zachciało się wygódek?! Teraz prawie każdy studencina chce przewieźć dee... pod same drzwi tych pseudouczelni. Miasto zakorkowane, wszędzie autozłomy, smród, rozjechane i poblokowane chodniki. Prezydent i ratuszowe urzędasy, jak zwykle - problemu nie widzą, a zamiast budować potrzebne obiekty np. duży parking podziemny pod pl. Litewskim - budują kolorowe wodotryski i betonuje plac za bizantyjskie 49 mln!!
Zachciało się wygódek?! Teraz prawie każdy studencina chce przewieźć dee... pod same drzwi tych pseudouczelni. Miasto zakorkowane, wszędzie autozłomy, smród, rozjechane i poblokowane chodniki. Prezydent i ratuszowe urzędasy, jak zwykle - problemu nie widzą, a zamiast budować potrzebne obiekty np. duży parking podziemny pod pl. Litewskim - budują kolorowe wodotryski i betonuje plac za bizantyjskie 49 mln!! rozwiń
Avatar
Gość / 17 czerwca 2017 o 00:36
0
SIELEWICZ MAGDALENA Strażniku miejski wypiszesz mandaty i już wykonasz plan!!!
Avatar
student / 17 czerwca 2017 o 00:35
0
przepraszam Cie bardzo ale jaki jest sens jechać do Lublina np w moim przypadku 25 kilometrów i zostawiać go na brzegu miasta? haha co za pomysł, ciekawe czy Ty bys tak zrobil/a Pozdro
Avatar
Gość / 17 czerwca 2017 o 00:33
0
SIELEWICZ MAGDALENA Strażnik miejski zrobiłby tam porządek
Avatar
ziew / 17 czerwca 2017 o 00:29
0
undefined napisał:
Dziennik Wschodni sięga już dna. To jest na prawdę problem?
Tak, jest. Chyba przetane uwazać przechodzac tamtędy. Mam fajną torebkę z ćwiekami.
Avatar
Gość / 16 czerwca 2017 o 22:27
0
Jakoś Kieliszek nie ma problemu robić strefy parkowania na chodniku i zostawiać pieszym 40cm chodnika!!! Obłuda i zakłamanie nieroba.
Avatar
Gość / 16 czerwca 2017 o 19:27
0
Dziennik Wschodni sięga już dna. To jest na prawdę problem?
Zobacz wszystkie komentarze 48

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 16 10

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 474 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 7

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!