Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 lutego 2010 r.
15:40
Edytuj ten wpis

Pikieta pod Konsulatem Ukrainy: Banderze mówimy "nie"

Autor: Zdjęcie autora (lew)
0 61 A A

"Polska i Ukraina – Przyjaźń i Pojednanie. Juszczenko, Bandera, OUN–UPA i SS Galizien – Hańba i Potępienie” – pod takim hasłem ma przebiegać piątkowa akcja protestacyjna przeciwko gloryfikacji Stepana Bandery i UPA przez prezydenta Wiktora Juszczenkę. Pikietę zaplanowano m.in. pod Konsulatem Ukrainy w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pikiety mają się rozpocząć punktualnie o godz. 15 pod Ambasadą Ukrainy w Warszawie oraz konsulatami w Krakowie, Wrocławiu i Lublinie.

– Będą legalne i zgłoszone władzom samorządowym – zapewnia ks. Tadeusz Isakowicz Zaleski. – Pod placówkami dyplomatycznymi zapłoną ułożone w kształcie krzyża znicze na pamiątkę setek tysięcy Polaków, Żydów, Ormian i Ukraińców pomordowanych przez nacjonalistów ukraińskich.

Organizatorzy chcą poprzeć także działania prezesa Związku Polaków na Ukrainie, który ma zamiar zwrócić się do Ministerstwa Spraw Zagranicznych, aby Juszczenkę uznać w Polsce za personę non grata.

Z "palącym apelem o podjęcie energicznych i stanowczych działań, mających na celu przeciwdziałanie dalszemu bezczeszczeniu czci i pamięci naszych rodaków” zwrócił się z kolei do marszałka Sejmu Światowy Kongres Kresowian.

Pod znakiem zapytania stoi protest podczas niedzielnego losowania grup eliminacyjnych Euro 2012.

Przypomnijmy, że ustępujący prezydent Wiktor Juszczenko podpisał w styczniu dekret o nadaniu honorowego tytułu przywódcy OUN Stefanowi Banderze. Swoją decyzję uzasadnił ją tym, że Bandera "walczył bohatersko o ideę narodową i niepodległe państwo”.

Tą decyzją oburzone są środowiska kresowe, bo dla nich Bandera odpowiada za śmierć około 120 tys. osób na Wołyniu i Galicji Wschodniej.

– To są jawne kpiny z naszego cierpienia – uważa Janina Kalinowska, przewodnicząca zamojskiego Stowarzyszenia Upamiętnienia Polaków Pomordowanych na Wołyniu, które przyłączy się do pikiety.

Komentarze 61

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
smyk / 13 lutego 2010 o 04:30
0
Gość napisał:
a pewnej innej opcji - uważającej się za NAJMĄDZEJSZYCH pod słońcem, tyle że od kilku ładnych lat Polacy jakoś nie chcą na ich głosowac, bardzo blisko do ukraińskich nacjonalistów czyli ... faszystów i antysemitów !

Ci narodowcy jeszcze tak rozrabiają. nie wierzę.
Avatar
tony / 12 lutego 2010 o 22:19
0
Figther napisał:
Ludność ukraińską mordowało także upa. Za to, że pomagali Polakom w ucieczce. Jak nie znasz historii, to się nie wypowiadaj. Zjedz kaszkę i marsz do szkoły!


То jest sprawedliwie. P. sajt dziecki: www.glorymuseum.ucoz.ru
Avatar
Gość / 12 lutego 2010 o 21:38
0
Gość napisał:
Chyba dochodzimy do jądra sprawy. Pewnej opcji politycznej (tej już na śmietniku historii, bardzo wrzaskliwej) zawsze blisko było do przyjaciół Moskali.

a pewnej innej opcji - uważającej się za NAJMĄDZEJSZYCH pod słońcem, tyle że od kilku ładnych lat Polacy jakoś nie chcą na ich głosowac, bardzo blisko do ukraińskich nacjonalistów czyli ... faszystów i antysemitów !
Avatar
Gość / 12 lutego 2010 o 20:46
0
Chyba dochodzimy do jądra sprawy. Pewnej opcji politycznej (tej już na śmietniku historii, bardzo wrzaskliwej) zawsze blisko było do przyjaciół Moskali.
Avatar
znawca wschodu / 12 lutego 2010 o 18:36
0
Gość napisał:
W twoim tekście widac zwyczajnie złą wolę. Po pierwsze Junukowycz nie jest komunistą, a po drugie niesprawiedliwe jest przypisywanie jego osoby do całkowicie opcji prorosyjskiej. Widać wiadomości czerpiesz jedynie z polskiej TV.
Dzisiaj na swoim blogu ks. Isakowicz-Zaleski zamieszcza informacje, że Janukowycz , ze strony ojca pochodzi ze wsi Janukowycze na Białorusi ( przed wojną II RP). Podobno wieś zamieszkiwali praktycznie sami Polacy ! Może to dobry sygnał dla przyszłym stosunków polsko-ukraińskich?

1. Jeśli nie jest komunistą, to czemu jako gubernator obwodu donieckiego dofinansował publikację o historii dzielnych chłopców z CzeKa, walczących z wrogami ludu w latach międzywojennych?
2. Jeśli nie jest komunistą, to co zrobił jako guberntor obwodu donieckiego i jako premier Ukrainy, aby usunąć symbole zbrodniczego systemu totalitarnego, obecne w każdym mieście obwodowym (wojewódzkim) i rejonowym (powiatowym) na wschód od Dniepru, a zwłaszcza w obwodzie donieckim?
3. Czy nikogo nie zastanawia fakt, że rzymskokatolicki duchowny urządza histeryczną akcję w sprawie więźnia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, a w sprawie symboli komunistycznych milczy? I chwali w dodatku człowieka, który jest promotorem tej symboliki? Jak to jest - Juszczenko, pochodzący ze wschodniej Ukrainy, jest wg Isakowicza banderowcem z krwi i kości (podobnie pochodząca ze wschodniej Ukrainy Tymoszenko), a Janukowycz, pochodzący z zachodniej Ukrainy, jest prawdziwym Polakiem? Czy ktoś tu liczy na cakowitą głupotę czytelników bloga?

1. Jeśli nie jest komunistą, to czemu jako gubernator obwodu donieckiego dofinansował publikację o historii dzielnych chłopców z CzeKa, walczących z wrogami ludu w latach międzywojennych?
2. Jeśli nie jest komunistą, to co zrobił jako guberntor obwodu donieckiego i jako premier Ukrainy, aby usunąć symbole zbrodniczego systemu totalitarnego, obecne w każdym mieście obwodowym (wojewódzkim) i rejonowym (powiatowym) na wschód od Dniepru, a zwłaszcza w obwodzie donieckim?
3. Czy nikogo nie zastanawia fakt, że rzyms... rozwiń
Avatar
Gość / 12 lutego 2010 o 17:12
0
znawca wschodu napisał:
I wspólnie odsłonią pomnik Marksa, Engelsa, Lenina i Stalina na granicy rosyjsko-niemieckiej, a bilety opłaci im Władimir Władimirowicz Putin jako przedstawiciel rzeczywistej wladzy na tym obszarze.

W twoim tekście widac zwyczajnie złą wolę. Po pierwsze Junukowycz nie jest komunistą, a po drugie niesprawiedliwe jest przypisywanie jego osoby do całkowicie opcji prorosyjskiej. Widać wiadomości czerpiesz jedynie z polskiej TV.
Dzisiaj na swoim blogu ks. Isakowicz-Zaleski zamieszcza informacje, że Janukowycz , ze strony ojca pochodzi ze wsi Janukowycze na Białorusi ( przed wojną II RP). Podobno wieś zamieszkiwali praktycznie sami Polacy ! Może to dobry sygnał dla przyszłym stosunków polsko-ukraińskich?

W twoim tekście widac zwyczajnie złą wolę. Po pierwsze Junukowycz nie jest komunistą, a po drugie niesprawiedliwe jest przypisywanie jego osoby do całkowicie opcji prorosyjskiej. Widać wiadomości czerpiesz jedynie z polskiej TV.
Dzisiaj na swoim blogu ks. Isakowicz-Zaleski zamieszcza informacje, że Janukowycz , ze strony ojca pochodzi ze wsi Janukowycze na Białorusi ( przed wojną II RP). Podobno wieś zamieszkiwali praktycznie sami Polacy ! Może to dobry sygnał dla przyszłym stosunków polsko-... rozwiń
Avatar
jaro / 11 lutego 2010 o 23:51
0
Konrad Rękas napisał:
Jako współorganizator - na prośbę ks. Tadeusza - zwracam uwagę na kilka kwestii:
- to były pikiety, a nie manifestacje, na manifestacje trzeba by było uzyskać zezwolenie, pikietę się jedynie zgłasza, w miejscu takim, jak 3 Maja zgody uzyskać by się nie dało, co więcej, nie było na to czasu. Granica w ilości uczestników - to właśnie 30 osób. Dziękuję dziennikarzom, że właśnie tak policzyli, gdyby bowiem wpadło im do głowy, że było np. 50 - mogłoby to oznaczać kłopoty,
- celem pikiet, jak ktoś tu trafnie zauważył - było zwrócenie uwagi na problem i wywarcie presji medialnej. Jak świadczy przykład zmiany postawy prezydenta - jest ona skuteczna. Co więcej, od czasu zeszłorocznej pikiety pod KUL i akcji przed placówkami dyplomatycznymi - sprawa Kresowian stała się wreszcie przedmiotem debaty publicznej. Zarówno media, jak i politycy wcześniej traktujący ją jako marginalną - czują się zmuszeni do niej odnosić,
- "brak polityków i władz samorządowych" - to chyba dobrze, w ten sposób nikt nie uzna, że jest to element jakiejś nieważnej bieżącej gierki partyjnej?
- akcja wywiera wpływ także na Ukrainie:http://clu.ucoz.ua/news/2010-02-05-1, zwracam też uwagę, że nieodpowiedzialna postawa polskich polityków podczas "pomarańczowej rewolucji" związała tam wizerunek naszego państwa z pro-banderowskim obozem politycznym. Pikiety pozwalają to skojarzenie rozwiać.

Wielkie dzięki dla Konrada Rękasa za sprawne pokierowanie piątkową pikietą ! Była to akcja spontaniczna - tak naprawdę nikt nie kierował jej przygotowaniem. Ludzie przyszli z Lublina lub zjechali się z Lubelszczyzny ( ja np. z Tomaszowa ) w celu zaprotestowania przeciwko gloryfikacji banderowskich zbrodniarzy na Ukrainie - a zwłaszcza braku reakcji na te skandaliczne fakty polskich władz. Jak nasi najwyżsi przedstawiciele zaczną uwzględniac w swoim działaniu pamięc polskich ofiar Wołynia i Podola, to takie pikiety będą niepotrzebne. Na razie jednak są konieczne i co więcej bardzo przyczyniają się do przełamywania istnej zmowy milczenia, która otacza kresowe ludobójstwo w wykonaniu zbrodniarzy z OUN-UPA !

link do tematu : "Ludobójstwo OUN-UPA - nowy Katyń III RP" - na forum Tomaszowa Lubelskiego :
[url="http://www.tomaszow.lub.pl/forum/viewtopic.php?f=23&t=25300"]http://www.tomaszow.lub.pl/forum/viewtopic...=23&t=25300[/url]

Wielkie dzięki dla Konrada Rękasa za sprawne pokierowanie piątkową pikietą ! Była to akcja spontaniczna - tak naprawdę nikt nie kierował jej przygotowaniem. Ludzie przyszli z Lublina lub zjechali się z Lubelszczyzny ( ja np. z Tomaszowa ) w celu zaprotestowania przeciwko gloryfikacji banderowskich zbrodniarzy na Ukrainie - a zwłaszcza braku reakcji na te skandaliczne fakty polskich władz. Jak nasi najwyżsi przedstawiciele zaczną uwzględniac w swoim działaniu pamięc polskich ofiar Wołynia i Podola, to takie... rozwiń
Avatar
znawca wschodu / 11 lutego 2010 o 21:52
0
J23 napisał:
Z Białorusią po pierwsze ks. Zaleski nie ma związków rodzinnych, a po drugie ( co ważniejsze !) o sprawy Poalków tam zamieszkujących sprawnie dbają zarówno rzad jak i kancelaria prezydenta - nie ma więc potrzeby ich wyręczania .


A kiedy ks. Zaleski weźmie się za reprezentowanie Polaków pomordowanych w czasie powstania Chmielnikiego? Oni nie mają żadnego upamiętnienia, rząd i prezydent o nich nie dbają, rodziny nie mogą się doprosić jakichkolwiek krzyży na grobach i pomników we wszystkich miastach Ukrainy. Kiedy wreszcie ksiądz się za to weźmie?!


A kiedy ks. Zaleski weźmie się za reprezentowanie Polaków pomordowanych w czasie powstania Chmielnikiego? Oni nie mają żadnego upamiętnienia, rząd i prezydent o nich nie dbają, rodziny nie mogą się doprosić jakichkolwiek krzyży na grobach i pomników we wszystkich miastach Ukrainy. Kiedy wreszcie ksiądz się za to weźmie?! rozwiń
Avatar
J23 / 11 lutego 2010 o 17:02
0
e2 napisał:
W chwili obecnej zbrodniczy reżim białoruski odbiera Polakom domy kultury (zabrał już prawie wszystkie z 16), ufundowane za pieniądze Państwa Polskiego (czyli polskiego podatnika), szturmuje te budynki, zwalnia z pracy ludzi pochodzenia polskiego, szykanuje i prześladuje naszych rodakó-obywateli Białorusi. A co na to wszystko ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski? Kiedy zorganizuje sieć pikiet pod ambasadą i konsulatami Białorusi w Polsce? Kiedy spotka sie z szefem Kancelarii Prezydenta RP, aby dać mu reprymendę za bezczynność oraz udzielić wskazówek dotyczących polskiej polityki zagranicznej w stosunku do kolejnego wschodniego sąsiada Polski? Kiedy wyda książkę na ten temat? Kiedy zorganizuje objazdowe tournee po kraju, odwiedzając ok. 100 miejscowości w ciągu roku i opowiadając o prześladowaniach Polaków na Białorusi? Kiedy zacznie o tym mówić w wywiadach telewizyjnych, udzielanych co trzy dni w telewizji publicznej (kanał TV Info)? Kiedy zacznie zagłuszać megafonem wypowiedzi prezydenta Białorusi oraz organizować kocią muzykę w jego obecności? A jeśli tego wszystkiego - co było praktykowane w stosunku do Ukrainy i jej demokratycznie wybranego prezydenta Juszczenki - nie będzie, trzeba będzie uznać ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego za zwykłego tchórza i cwaniaczka-zadymiarza, który nie boi się walczyć z duchami (Bandery, nieżyjącego od 50 lat), a który boi się realnie istniejącego dyktatora, prześladującego Polaków dzisiaj. Kościół rzymskokatolicki z reguły bardziej dba o nieurodzonych niż o urodzonych, a ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski ponadto bardziej dba o 100 tysięcy nieżyjących od 67 lat Polaków na Ukrainie niż o milion Polaków żyjących dzisiaj na Białorusi - jakie to wygodne i
bezpieczne (i jaka tania popularność)...


Dlaczego ks. Isakowicz-Zaleski zajmuje się sprawą ludobójstwa OUN-UPA i związanej z nim zmowy milczenia? Sa dwa powody:
1) tymi sprawami nie zajmowały sie organy państwa do tego uprawnione i xobligowane ,
2) ksiądz reprezentuje rodziny pomordowanych przez banderowców.

Z Białorusią po pierwsze ks. Zaleski nie ma związków rodzinnych, a po drugie ( co ważniejsze !) o sprawy Poalków tam zamieszkujących sprawnie dbają zarówno rzad jak i kancelaria prezydenta - nie ma więc potrzeby ich wyręczania . Noa po trzecie ks. Zaleski i tak robi bardzo wiele nie tylko jako walczący o prawdę o ludobójstwie na Kresach, ale także jako duszpasterz Ormian i opiekun osób niepełnosprawnych . Chwała mu za to !


Dlaczego ks. Isakowicz-Zaleski zajmuje się sprawą ludobójstwa OUN-UPA i związanej z nim zmowy milczenia? Sa dwa powody:
1) tymi sprawami nie zajmowały sie organy państwa do tego uprawnione i xobligowane ,
2) ksiądz reprezentuje rodziny pomordowanych przez banderowców.

Z Białorusią po pierwsze ks. Zaleski nie ma związków rodzinnych, a po drugie ( co ważniejsze !) o sprawy Poalków tam zamieszkujących sprawnie dbają zarówno rzad jak i kancelaria prezydenta - nie ma więc potrzeby ich wyr... rozwiń
Avatar
e2 / 11 lutego 2010 o 13:19
0
W chwili obecnej zbrodniczy reżim białoruski odbiera Polakom domy kultury (zabrał już prawie wszystkie z 16), ufundowane za pieniądze Państwa Polskiego (czyli polskiego podatnika), szturmuje te budynki, zwalnia z pracy ludzi pochodzenia polskiego, szykanuje i prześladuje naszych rodakó-obywateli Białorusi. A co na to wszystko ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski? Kiedy zorganizuje sieć pikiet pod ambasadą i konsulatami Białorusi w Polsce? Kiedy spotka sie z szefem Kancelarii Prezydenta RP, aby dać mu reprymendę za bezczynność oraz udzielić wskazówek dotyczących polskiej polityki zagranicznej w stosunku do kolejnego wschodniego sąsiada Polski? Kiedy wyda książkę na ten temat? Kiedy zorganizuje objazdowe tournee po kraju, odwiedzając ok. 100 miejscowości w ciągu roku i opowiadając o prześladowaniach Polaków na Białorusi? Kiedy zacznie o tym mówić w wywiadach telewizyjnych, udzielanych co trzy dni w telewizji publicznej (kanał TV Info)? Kiedy zacznie zagłuszać megafonem wypowiedzi prezydenta Białorusi oraz organizować kocią muzykę w jego obecności? A jeśli tego wszystkiego - co było praktykowane w stosunku do Ukrainy i jej demokratycznie wybranego prezydenta Juszczenki - nie będzie, trzeba będzie uznać ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego za zwykłego tchórza i cwaniaczka-zadymiarza, który nie boi się walczyć z duchami (Bandery, nieżyjącego od 50 lat), a który boi się realnie istniejącego dyktatora, prześladującego Polaków dzisiaj. Kościół rzymskokatolicki z reguły bardziej dba o nieurodzonych niż o urodzonych, a ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski ponadto bardziej dba o 100 tysięcy nieżyjących od 67 lat Polaków na Ukrainie niż o milion Polaków żyjących dzisiaj na Białorusi - jakie to wygodne i
bezpieczne (i jaka tania popularność)...
W chwili obecnej zbrodniczy reżim białoruski odbiera Polakom domy kultury (zabrał już prawie wszystkie z 16), ufundowane za pieniądze Państwa Polskiego (czyli polskiego podatnika), szturmuje te budynki, zwalnia z pracy ludzi pochodzenia polskiego, szykanuje i prześladuje naszych rodakó-obywateli Białorusi. A co na to wszystko ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski? Kiedy zorganizuje sieć pikiet pod ambasadą i konsulatami Białorusi w Polsce? Kiedy spotka sie z szefem Kancelarii Prezydenta RP, aby dać mu reprymendę za bezczynność oraz udzielić wskazówe... rozwiń
Avatar
smyk / 13 lutego 2010 o 04:30
0
Gość napisał:
a pewnej innej opcji - uważającej się za NAJMĄDZEJSZYCH pod słońcem, tyle że od kilku ładnych lat Polacy jakoś nie chcą na ich głosowac, bardzo blisko do ukraińskich nacjonalistów czyli ... faszystów i antysemitów !

Ci narodowcy jeszcze tak rozrabiają. nie wierzę.
Avatar
tony / 12 lutego 2010 o 22:19
0
Figther napisał:
Ludność ukraińską mordowało także upa. Za to, że pomagali Polakom w ucieczce. Jak nie znasz historii, to się nie wypowiadaj. Zjedz kaszkę i marsz do szkoły!


То jest sprawedliwie. P. sajt dziecki: www.glorymuseum.ucoz.ru
Avatar
Gość / 12 lutego 2010 o 21:38
0
Gość napisał:
Chyba dochodzimy do jądra sprawy. Pewnej opcji politycznej (tej już na śmietniku historii, bardzo wrzaskliwej) zawsze blisko było do przyjaciół Moskali.

a pewnej innej opcji - uważającej się za NAJMĄDZEJSZYCH pod słońcem, tyle że od kilku ładnych lat Polacy jakoś nie chcą na ich głosowac, bardzo blisko do ukraińskich nacjonalistów czyli ... faszystów i antysemitów !
Avatar
Gość / 12 lutego 2010 o 20:46
0
Chyba dochodzimy do jądra sprawy. Pewnej opcji politycznej (tej już na śmietniku historii, bardzo wrzaskliwej) zawsze blisko było do przyjaciół Moskali.
Avatar
znawca wschodu / 12 lutego 2010 o 18:36
0
Gość napisał:
W twoim tekście widac zwyczajnie złą wolę. Po pierwsze Junukowycz nie jest komunistą, a po drugie niesprawiedliwe jest przypisywanie jego osoby do całkowicie opcji prorosyjskiej. Widać wiadomości czerpiesz jedynie z polskiej TV.
Dzisiaj na swoim blogu ks. Isakowicz-Zaleski zamieszcza informacje, że Janukowycz , ze strony ojca pochodzi ze wsi Janukowycze na Białorusi ( przed wojną II RP). Podobno wieś zamieszkiwali praktycznie sami Polacy ! Może to dobry sygnał dla przyszłym stosunków polsko-ukraińskich?

1. Jeśli nie jest komunistą, to czemu jako gubernator obwodu donieckiego dofinansował publikację o historii dzielnych chłopców z CzeKa, walczących z wrogami ludu w latach międzywojennych?
2. Jeśli nie jest komunistą, to co zrobił jako guberntor obwodu donieckiego i jako premier Ukrainy, aby usunąć symbole zbrodniczego systemu totalitarnego, obecne w każdym mieście obwodowym (wojewódzkim) i rejonowym (powiatowym) na wschód od Dniepru, a zwłaszcza w obwodzie donieckim?
3. Czy nikogo nie zastanawia fakt, że rzymskokatolicki duchowny urządza histeryczną akcję w sprawie więźnia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, a w sprawie symboli komunistycznych milczy? I chwali w dodatku człowieka, który jest promotorem tej symboliki? Jak to jest - Juszczenko, pochodzący ze wschodniej Ukrainy, jest wg Isakowicza banderowcem z krwi i kości (podobnie pochodząca ze wschodniej Ukrainy Tymoszenko), a Janukowycz, pochodzący z zachodniej Ukrainy, jest prawdziwym Polakiem? Czy ktoś tu liczy na cakowitą głupotę czytelników bloga?

1. Jeśli nie jest komunistą, to czemu jako gubernator obwodu donieckiego dofinansował publikację o historii dzielnych chłopców z CzeKa, walczących z wrogami ludu w latach międzywojennych?
2. Jeśli nie jest komunistą, to co zrobił jako guberntor obwodu donieckiego i jako premier Ukrainy, aby usunąć symbole zbrodniczego systemu totalitarnego, obecne w każdym mieście obwodowym (wojewódzkim) i rejonowym (powiatowym) na wschód od Dniepru, a zwłaszcza w obwodzie donieckim?
3. Czy nikogo nie zastanawia fakt, że rzyms... rozwiń
Avatar
Gość / 12 lutego 2010 o 17:12
0
znawca wschodu napisał:
I wspólnie odsłonią pomnik Marksa, Engelsa, Lenina i Stalina na granicy rosyjsko-niemieckiej, a bilety opłaci im Władimir Władimirowicz Putin jako przedstawiciel rzeczywistej wladzy na tym obszarze.

W twoim tekście widac zwyczajnie złą wolę. Po pierwsze Junukowycz nie jest komunistą, a po drugie niesprawiedliwe jest przypisywanie jego osoby do całkowicie opcji prorosyjskiej. Widać wiadomości czerpiesz jedynie z polskiej TV.
Dzisiaj na swoim blogu ks. Isakowicz-Zaleski zamieszcza informacje, że Janukowycz , ze strony ojca pochodzi ze wsi Janukowycze na Białorusi ( przed wojną II RP). Podobno wieś zamieszkiwali praktycznie sami Polacy ! Może to dobry sygnał dla przyszłym stosunków polsko-ukraińskich?

W twoim tekście widac zwyczajnie złą wolę. Po pierwsze Junukowycz nie jest komunistą, a po drugie niesprawiedliwe jest przypisywanie jego osoby do całkowicie opcji prorosyjskiej. Widać wiadomości czerpiesz jedynie z polskiej TV.
Dzisiaj na swoim blogu ks. Isakowicz-Zaleski zamieszcza informacje, że Janukowycz , ze strony ojca pochodzi ze wsi Janukowycze na Białorusi ( przed wojną II RP). Podobno wieś zamieszkiwali praktycznie sami Polacy ! Może to dobry sygnał dla przyszłym stosunków polsko-... rozwiń
Avatar
jaro / 11 lutego 2010 o 23:51
0
Konrad Rękas napisał:
Jako współorganizator - na prośbę ks. Tadeusza - zwracam uwagę na kilka kwestii:
- to były pikiety, a nie manifestacje, na manifestacje trzeba by było uzyskać zezwolenie, pikietę się jedynie zgłasza, w miejscu takim, jak 3 Maja zgody uzyskać by się nie dało, co więcej, nie było na to czasu. Granica w ilości uczestników - to właśnie 30 osób. Dziękuję dziennikarzom, że właśnie tak policzyli, gdyby bowiem wpadło im do głowy, że było np. 50 - mogłoby to oznaczać kłopoty,
- celem pikiet, jak ktoś tu trafnie zauważył - było zwrócenie uwagi na problem i wywarcie presji medialnej. Jak świadczy przykład zmiany postawy prezydenta - jest ona skuteczna. Co więcej, od czasu zeszłorocznej pikiety pod KUL i akcji przed placówkami dyplomatycznymi - sprawa Kresowian stała się wreszcie przedmiotem debaty publicznej. Zarówno media, jak i politycy wcześniej traktujący ją jako marginalną - czują się zmuszeni do niej odnosić,
- "brak polityków i władz samorządowych" - to chyba dobrze, w ten sposób nikt nie uzna, że jest to element jakiejś nieważnej bieżącej gierki partyjnej?
- akcja wywiera wpływ także na Ukrainie:http://clu.ucoz.ua/news/2010-02-05-1, zwracam też uwagę, że nieodpowiedzialna postawa polskich polityków podczas "pomarańczowej rewolucji" związała tam wizerunek naszego państwa z pro-banderowskim obozem politycznym. Pikiety pozwalają to skojarzenie rozwiać.

Wielkie dzięki dla Konrada Rękasa za sprawne pokierowanie piątkową pikietą ! Była to akcja spontaniczna - tak naprawdę nikt nie kierował jej przygotowaniem. Ludzie przyszli z Lublina lub zjechali się z Lubelszczyzny ( ja np. z Tomaszowa ) w celu zaprotestowania przeciwko gloryfikacji banderowskich zbrodniarzy na Ukrainie - a zwłaszcza braku reakcji na te skandaliczne fakty polskich władz. Jak nasi najwyżsi przedstawiciele zaczną uwzględniac w swoim działaniu pamięc polskich ofiar Wołynia i Podola, to takie pikiety będą niepotrzebne. Na razie jednak są konieczne i co więcej bardzo przyczyniają się do przełamywania istnej zmowy milczenia, która otacza kresowe ludobójstwo w wykonaniu zbrodniarzy z OUN-UPA !

link do tematu : "Ludobójstwo OUN-UPA - nowy Katyń III RP" - na forum Tomaszowa Lubelskiego :
[url="http://www.tomaszow.lub.pl/forum/viewtopic.php?f=23&t=25300"]http://www.tomaszow.lub.pl/forum/viewtopic...=23&t=25300[/url]

Wielkie dzięki dla Konrada Rękasa za sprawne pokierowanie piątkową pikietą ! Była to akcja spontaniczna - tak naprawdę nikt nie kierował jej przygotowaniem. Ludzie przyszli z Lublina lub zjechali się z Lubelszczyzny ( ja np. z Tomaszowa ) w celu zaprotestowania przeciwko gloryfikacji banderowskich zbrodniarzy na Ukrainie - a zwłaszcza braku reakcji na te skandaliczne fakty polskich władz. Jak nasi najwyżsi przedstawiciele zaczną uwzględniac w swoim działaniu pamięc polskich ofiar Wołynia i Podola, to takie... rozwiń
Avatar
znawca wschodu / 11 lutego 2010 o 21:52
0
J23 napisał:
Z Białorusią po pierwsze ks. Zaleski nie ma związków rodzinnych, a po drugie ( co ważniejsze !) o sprawy Poalków tam zamieszkujących sprawnie dbają zarówno rzad jak i kancelaria prezydenta - nie ma więc potrzeby ich wyręczania .


A kiedy ks. Zaleski weźmie się za reprezentowanie Polaków pomordowanych w czasie powstania Chmielnikiego? Oni nie mają żadnego upamiętnienia, rząd i prezydent o nich nie dbają, rodziny nie mogą się doprosić jakichkolwiek krzyży na grobach i pomników we wszystkich miastach Ukrainy. Kiedy wreszcie ksiądz się za to weźmie?!


A kiedy ks. Zaleski weźmie się za reprezentowanie Polaków pomordowanych w czasie powstania Chmielnikiego? Oni nie mają żadnego upamiętnienia, rząd i prezydent o nich nie dbają, rodziny nie mogą się doprosić jakichkolwiek krzyży na grobach i pomników we wszystkich miastach Ukrainy. Kiedy wreszcie ksiądz się za to weźmie?! rozwiń
Avatar
J23 / 11 lutego 2010 o 17:02
0
e2 napisał:
W chwili obecnej zbrodniczy reżim białoruski odbiera Polakom domy kultury (zabrał już prawie wszystkie z 16), ufundowane za pieniądze Państwa Polskiego (czyli polskiego podatnika), szturmuje te budynki, zwalnia z pracy ludzi pochodzenia polskiego, szykanuje i prześladuje naszych rodakó-obywateli Białorusi. A co na to wszystko ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski? Kiedy zorganizuje sieć pikiet pod ambasadą i konsulatami Białorusi w Polsce? Kiedy spotka sie z szefem Kancelarii Prezydenta RP, aby dać mu reprymendę za bezczynność oraz udzielić wskazówek dotyczących polskiej polityki zagranicznej w stosunku do kolejnego wschodniego sąsiada Polski? Kiedy wyda książkę na ten temat? Kiedy zorganizuje objazdowe tournee po kraju, odwiedzając ok. 100 miejscowości w ciągu roku i opowiadając o prześladowaniach Polaków na Białorusi? Kiedy zacznie o tym mówić w wywiadach telewizyjnych, udzielanych co trzy dni w telewizji publicznej (kanał TV Info)? Kiedy zacznie zagłuszać megafonem wypowiedzi prezydenta Białorusi oraz organizować kocią muzykę w jego obecności? A jeśli tego wszystkiego - co było praktykowane w stosunku do Ukrainy i jej demokratycznie wybranego prezydenta Juszczenki - nie będzie, trzeba będzie uznać ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego za zwykłego tchórza i cwaniaczka-zadymiarza, który nie boi się walczyć z duchami (Bandery, nieżyjącego od 50 lat), a który boi się realnie istniejącego dyktatora, prześladującego Polaków dzisiaj. Kościół rzymskokatolicki z reguły bardziej dba o nieurodzonych niż o urodzonych, a ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski ponadto bardziej dba o 100 tysięcy nieżyjących od 67 lat Polaków na Ukrainie niż o milion Polaków żyjących dzisiaj na Białorusi - jakie to wygodne i
bezpieczne (i jaka tania popularność)...


Dlaczego ks. Isakowicz-Zaleski zajmuje się sprawą ludobójstwa OUN-UPA i związanej z nim zmowy milczenia? Sa dwa powody:
1) tymi sprawami nie zajmowały sie organy państwa do tego uprawnione i xobligowane ,
2) ksiądz reprezentuje rodziny pomordowanych przez banderowców.

Z Białorusią po pierwsze ks. Zaleski nie ma związków rodzinnych, a po drugie ( co ważniejsze !) o sprawy Poalków tam zamieszkujących sprawnie dbają zarówno rzad jak i kancelaria prezydenta - nie ma więc potrzeby ich wyręczania . Noa po trzecie ks. Zaleski i tak robi bardzo wiele nie tylko jako walczący o prawdę o ludobójstwie na Kresach, ale także jako duszpasterz Ormian i opiekun osób niepełnosprawnych . Chwała mu za to !


Dlaczego ks. Isakowicz-Zaleski zajmuje się sprawą ludobójstwa OUN-UPA i związanej z nim zmowy milczenia? Sa dwa powody:
1) tymi sprawami nie zajmowały sie organy państwa do tego uprawnione i xobligowane ,
2) ksiądz reprezentuje rodziny pomordowanych przez banderowców.

Z Białorusią po pierwsze ks. Zaleski nie ma związków rodzinnych, a po drugie ( co ważniejsze !) o sprawy Poalków tam zamieszkujących sprawnie dbają zarówno rzad jak i kancelaria prezydenta - nie ma więc potrzeby ich wyr... rozwiń
Avatar
e2 / 11 lutego 2010 o 13:19
0
W chwili obecnej zbrodniczy reżim białoruski odbiera Polakom domy kultury (zabrał już prawie wszystkie z 16), ufundowane za pieniądze Państwa Polskiego (czyli polskiego podatnika), szturmuje te budynki, zwalnia z pracy ludzi pochodzenia polskiego, szykanuje i prześladuje naszych rodakó-obywateli Białorusi. A co na to wszystko ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski? Kiedy zorganizuje sieć pikiet pod ambasadą i konsulatami Białorusi w Polsce? Kiedy spotka sie z szefem Kancelarii Prezydenta RP, aby dać mu reprymendę za bezczynność oraz udzielić wskazówek dotyczących polskiej polityki zagranicznej w stosunku do kolejnego wschodniego sąsiada Polski? Kiedy wyda książkę na ten temat? Kiedy zorganizuje objazdowe tournee po kraju, odwiedzając ok. 100 miejscowości w ciągu roku i opowiadając o prześladowaniach Polaków na Białorusi? Kiedy zacznie o tym mówić w wywiadach telewizyjnych, udzielanych co trzy dni w telewizji publicznej (kanał TV Info)? Kiedy zacznie zagłuszać megafonem wypowiedzi prezydenta Białorusi oraz organizować kocią muzykę w jego obecności? A jeśli tego wszystkiego - co było praktykowane w stosunku do Ukrainy i jej demokratycznie wybranego prezydenta Juszczenki - nie będzie, trzeba będzie uznać ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego za zwykłego tchórza i cwaniaczka-zadymiarza, który nie boi się walczyć z duchami (Bandery, nieżyjącego od 50 lat), a który boi się realnie istniejącego dyktatora, prześladującego Polaków dzisiaj. Kościół rzymskokatolicki z reguły bardziej dba o nieurodzonych niż o urodzonych, a ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski ponadto bardziej dba o 100 tysięcy nieżyjących od 67 lat Polaków na Ukrainie niż o milion Polaków żyjących dzisiaj na Białorusi - jakie to wygodne i
bezpieczne (i jaka tania popularność)...
W chwili obecnej zbrodniczy reżim białoruski odbiera Polakom domy kultury (zabrał już prawie wszystkie z 16), ufundowane za pieniądze Państwa Polskiego (czyli polskiego podatnika), szturmuje te budynki, zwalnia z pracy ludzi pochodzenia polskiego, szykanuje i prześladuje naszych rodakó-obywateli Białorusi. A co na to wszystko ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski? Kiedy zorganizuje sieć pikiet pod ambasadą i konsulatami Białorusi w Polsce? Kiedy spotka sie z szefem Kancelarii Prezydenta RP, aby dać mu reprymendę za bezczynność oraz udzielić wskazówe... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 61

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 10

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 16

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 12 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 16 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 32 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!