Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 marca 2021 r.
18:18

Pikieta pod redakcją Dziennika Wschodniego

Autor: Zdjęcie autora sko
102 72 A A

Przed redakcją Dziennika Wschodniego zebrało się około stu osób. Mieli ze sobą takie transparenty jak „Czytelnicy solidarni z DW”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do tej pory sprawy w Dzienniku Wschodnim nie opisywaliśmy. Robiły to za to inne media, ale w tym momencie, nie możemy udawać, że pod naszą redakcją nic się nie wydarzyło.

W środę zebrał się tu około 100-osobowy tłum. To była pikieta w obronie zwolnionych pracowników spółki wydającej DW. Zgromadzeni mówili też o wolnych mediach wolnych od wszelkich nacisków.

Spółka postawiona jest w stan likwidacji. Skracając całą, zawiłą historię prezentuje się ona tak: przez długi czas udziałowcy spółki nie porozumiewali się w wielu kwestiach. Sąd zdecydował o likwidacji spółki, która będzie wystawiona na sprzedaż. W ostatnich dniach likwidator spółki zwolnił cztery osoby. W tym redaktora naczelnego DW, Krzysztofa Wiejaka.

– Przyszedłem tutaj, żeby zaprotestować przeciwko metodzie, pana Leszka Kukawskiego (likwidatora – red.). Którego wielokrotnie informowaliśmy, że nie ma prawomocnego orzeczenia sądu, o tym że spółka Corner Media wydająca Dziennik Wschodni jest postawiona w stan likwidacji, a mimo wszystko likwidator postanowił działać metodą faktów dokonanych. Jednym z pierwszych tych faktów było zwolnienie dwóch dziennikarek – mówił Wiejak, udziałowiec Corner Media.

– Niestety, spór udziałowców doprowadził do tej trudnej sytuacji. Nie możemy się jednak zajmować kwestiami prawnymi, tylko wydawać codziennie dobrą gazetę, czekając na efekt licytacji likwidatora – mówi Paweł Puzio, redaktor naczelny Dziennik Wschodniego.

Krzysztof Jakubowski, prezes Fundacji Wolności powiadomił, że rozpoczęła się internetowa zbiórka na odkupienie udziałów spółki od większościowego udziałowca. – Możemy stanąć do licytacji i wykupić Dziennik Wschodni, tak aby była to gazeta obywatelska – zaproponował i zaznaczył, że trzeba sporej sumy. Jeśli nie uda się jej uzbierać, to FW pieniądze przekaże na powstanie profesjonalnego portalu lub gazety.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 72

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Komentator / 3 marca 2021 r. o 18:56
+84
W czym macie problem? Nie podoba się polityka właściciela? Załóżcie własną gazetę i piszcie w niej co chcecie. Za własne pieniądze.
Avatar
stop_ekoterrorystom_ / 3 marca 2021 r. o 19:27
+82
To raczej oczywiste, że nie można przemilczeć pojawienia się pod siedzibą redakcji koncesjonowanych przez Dziennik Wschodni aktywistów z Lubelskiego Ruchu Miejskiego. Aktywiści ci najprawdopodobniej już za chwilę stracą swoją tubę propagandową, co próbują głośno zamanifestować.
Avatar
6yhn / 3 marca 2021 r. o 19:21
+78
Obecność takich osób jak pani Długosz sprawia, że to wydarzenie wywołuje co najwyżej uśmiech politowania.
Avatar
Janusz_Paliwas / 3 marca 2021 r. o 19:28
+71
hehehehe to ci sami aktywiści co w tekstach drs ?
Avatar
majormmm / 3 marca 2021 r. o 19:17
+60
Nie dało się realnie, to byłem wirtualnie. Znamienne, że nie było tam tych, którzy tak chętnie mówią o wolności, za to nie brakowało "smutnych panów": ***s://***facebook.com/watch/?v=343446113653976
 Andrzej, który notorycznie wytyka redaktorom DW nierzetelność, kłamanie i dezinformowanie nagle staje w ich obronie. Czy może być coś bardziej komicznego i obłudnego?
Avatar
Palikut / 3 marca 2021 r. o 20:24
+56
1 Rubel rosyjski to w przeliczeniu 0,051 Złoty teraz rozumecie pryszczatego dzieciaka o nicku monisia?
Avatar
Palikut / 3 marca 2021 r. o 19:22
+54
... żadna "gazeta obywatelska " !!! Ma być uczciwy, pluralistyczny przekaz o regionalnej Polsce i dla mieszkających w regionie NORMALNYCH  Polakow, a nie lewacka tuba propagandowa kasiastych typków i koryciarzy.
 no przecież masz gazetę polską i media rydzyka.malo ci?
Avatar
Przemek_Leniak / 3 marca 2021 r. o 20:55
+50
redakcja była naprawdę patologiczna... dobrze się dzieje moim zdaniem
Avatar
Palikut / 3 marca 2021 r. o 19:24
+44
Kto nie skacze jak PÓzio, ten jest wrogiem dewelorozwoju i zostanie zgnojony.
 widzę że rubel leci na pysk skoro tak intensywnie się udzielasz...
Avatar
bedebulobukabytosan / 3 marca 2021 r. o 20:40
+41
Ciekawe co te wszystkie zmanipulowane istotki powiedzą jak się okaże że wielki męczennik Wiejak już za chwilę zacznie wydawać gazetę np. z Kanthakiem i Ziobrą?
Avatar
stop_propagandzie / 8 marca 2021 r. o 08:39
+1
O czym Ty bredzisz człowieku? Deweloperzy robią w tym mieście co chcą: zmieniaja plany zagospodarowania, wycinają drzewa, nasyłają trolli na mieszkańców, likwidują gazety. Dziennik Wschodni stał po stronie zwykłych mieszkańców Lublina i nie bał się poruszać trudnych i niewygodnych dla pewnych osób spraw i dlatego nastąpiła próba jego likwidacji.  Dziennik wschodni nie stał nigdy po stronie mieszkańców a szczególnie nie stał za czasów Wiejaka i hmm nikt nie likwiduje gazety przecie tylko spółkę wydawcę na szkodę ktoreej od dawna Wiejak działał. Gazetę można sprzedać i to się prawdopodobnie własnie stanie. W ten sposób akurat media a i mieszkancy mogą jedynie zyskać dobrze że czas patologicznego Dziennika wiejaka dobiegł końca/
Likwidacja spółki oznacza przejęcie tej gazety przez dewelopera. W jaki sposób mieszkańcy mogą  zyskać na likwidacji niezależnej gazety, która patrzyła władzy na ręce? Dziennik Wschodni stał po stronie mieszkanców. Patologiczne to jest zachowanie deweloperów i władzy w Lublinie, a nie Dziennik Wschodni. To co się teraz dzieje w Lublinie to są działania na poziomie putinowskiej Rosji, a nie demokratycznego państwa prawa. Przykre, że tego nie rozumiesz.
Dziennik nigdy po stronie mieszkańców nie stał zresztą jak patologiczne stosunki panowały i nadal panują może swiadczyć to jak redakcyjni "koledzy" należacy do sekty wiejakowców traktują nowego naczelnego - można sobie poczytać co mówi taki sukinkot jak Buczkowski szczerze mówiąc dziwie się że tego typa nie zwolniono
 Dziennik Wschodni zawsze stał po stronie mieszkańców. Pisanie, że Wiejak to jakaś sekta to bzdury. DW naraził się lubelskiemu układowi dewelopersko-ratuszowo-urzedniczemu i dlatego nastąpiła próba jego likwidacji. Tym wszystkich powinna zainteresowaś się prokuratura, bo to jest ograniczanie wolności i wprowadzanie cenzury.
 Dziennik Wschodni zawsze stał po stronie mieszkańców. Pisanie, że Wiejak to jakaś sekta to bzdury. DW naraził się lubelskiemu układowi dewelopersko-ratuszowo-urzedniczemu i dlatego nastąpiła próba jego likwidacji. Tym wszystkich powinna zainteresowaś się prokuratura, bo to jest ograniczanie wolności i wprowadzanie cenzury. rozwiń
Avatar
poker / 6 marca 2021 r. o 17:12
-6
Żaden szanujący się i czytelników, wydawca, nie powinien tolerować tego, co się dzieje na łamach Dziennika. Gazeta przestała być lewicowym medium, a stała się tubą propagandową lewactwa. Agresja, chamstwo, promowanie wynaturzeń i zachęcanie do anarchii - tym ostatnio wsławił się DW. I proszę mi nie wmawiać braku tolerancji, bo to nie o tolerancję chodzi. Tu chodzi o przyzwyczajenie czytelników do braku tolerancji dla większości i narzucenie specjalnych praw dla mniejszości. Wbrew konstytucji.
To nie wina DW, że jest wolność słowa i na forum mogą pisać takie indywidua jak poker, Monisia, DX, siwy, kronikidewelorozwoju, mgrM, felipe i wielu innych... a większość w jednej osobie. Wylewają swoje ekskrementy słowne i próbują narzucać innym swoje "poglądy".
 Wesołek z ciebie, by nie powiedzieć, że jajcarz:) Każdy wydawca ma obowiązek dbać o poziom zamieszczanych tekstów. I nie ma to nic wspólnego z zachowaniem wolności słowa, tu chodzi o poziom agresji i chamstwa, jakie szerzy się na tym forum. Twoje "ekstrementy słowne", przerywniki XD, K, Max... nie ma sensu dłużej się rozwodzić, bo te indywidua nie zasługują na uwagę. Ale wpływają na ocenę całości, a ta wypada słabo. W sumie: chłam.
 Wesołek z ciebie, by nie powiedzieć, że jajcarz:) Każdy wydawca ma obowiązek dbać o poziom zamieszczanych tekstów. I nie ma to nic wspólnego z zachowaniem wolności słowa, tu chodzi o poziom agresji i chamstwa, jakie szerzy się na tym forum. Twoje "ekstrementy słowne", przerywniki XD, K, Max... nie ma sensu dłużej się rozwodzić, bo te indywidua nie zasługują na uwagę. Ale wpływają na ocenę całości, a ta wypada słabo. W sumie: chłam. rozwiń
Avatar
Komentator / 5 marca 2021 r. o 14:24
+2
Żaden szanujący się i czytelników, wydawca, nie powinien tolerować tego, co się dzieje na łamach Dziennika. Gazeta przestała być lewicowym medium, a stała się tubą propagandową lewactwa. Agresja, chamstwo, promowanie wynaturzeń i zachęcanie do anarchii - tym ostatnio wsławił się DW. I proszę mi nie wmawiać braku tolerancji, bo to nie o tolerancję chodzi. Tu chodzi o przyzwyczajenie czytelników do braku tolerancji dla większości i narzucenie specjalnych praw dla mniejszości. Wbrew konstytucji.
 To nie wina DW, że jest wolność słowa i na forum mogą pisać takie indywidua jak poker, Monisia, DX, siwy, kronikidewelorozwoju, mgrM, felipe i wielu innych... a większość w jednej osobie. Wylewają swoje ekskrementy słowne i próbują narzucać innym swoje "poglądy".
 To nie wina DW, że jest wolność słowa i na forum mogą pisać takie indywidua jak poker, Monisia, DX, siwy, kronikidewelorozwoju, mgrM, felipe i wielu innych... a większość w jednej osobie. Wylewają swoje ekskrementy słowne i próbują narzucać innym swoje "poglądy". rozwiń
Avatar
poker / 5 marca 2021 r. o 13:48
-7
Żaden szanujący się i czytelników, wydawca, nie powinien tolerować tego, co się dzieje na łamach Dziennika. Gazeta przestała być lewicowym medium, a stała się tubą propagandową lewactwa. Agresja, chamstwo, promowanie wynaturzeń i zachęcanie do anarchii - tym ostatnio wsławił się DW. I proszę mi nie wmawiać braku tolerancji, bo to nie o tolerancję chodzi. Tu chodzi o przyzwyczajenie czytelników do braku tolerancji dla większości i narzucenie specjalnych praw dla mniejszości. Wbrew konstytucji.
Avatar
_XD_ / 5 marca 2021 r. o 10:25
+1
O czym Ty bredzisz człowieku? Deweloperzy robią w tym mieście co chcą: zmieniaja plany zagospodarowania, wycinają drzewa, nasyłają trolli na mieszkańców, likwidują gazety. Dziennik Wschodni stał po stronie zwykłych mieszkańców Lublina i nie bał się poruszać trudnych i niewygodnych dla pewnych osób spraw i dlatego nastąpiła próba jego likwidacji.  Dziennik wschodni nie stał nigdy po stronie mieszkańców a szczególnie nie stał za czasów Wiejaka i hmm nikt nie likwiduje gazety przecie tylko spółkę wydawcę na szkodę ktoreej od dawna Wiejak działał. Gazetę można sprzedać i to się prawdopodobnie własnie stanie. W ten sposób akurat media a i mieszkancy mogą jedynie zyskać dobrze że czas patologicznego Dziennika wiejaka dobiegł końca/
Likwidacja spółki oznacza przejęcie tej gazety przez dewelopera. W jaki sposób mieszkańcy mogą  zyskać na likwidacji niezależnej gazety, która patrzyła władzy na ręce? Dziennik Wschodni stał po stronie mieszkanców. Patologiczne to jest zachowanie deweloperów i władzy w Lublinie, a nie Dziennik Wschodni. To co się teraz dzieje w Lublinie to są działania na poziomie putinowskiej Rosji, a nie demokratycznego państwa prawa. Przykre, że tego nie rozumiesz.
Dziennik nigdy po stronie mieszkańców nie stał zresztą jak patologiczne stosunki panowały i nadal panują może swiadczyć to jak redakcyjni "koledzy" należacy do sekty wiejakowców traktują nowego naczelnego - można sobie poczytać co mówi taki sukinkot jak Buczkowski szczerze mówiąc dziwie się że tego typa nie zwolniono
Dziennik Wschodni zawsze stał po stronie mieszkańców. Pisanie, że Wiejak to jakaś sekta to bzdury. DW naraził się lubelskiemu układowi dewelopersko-ratuszowo-urzedniczemu i dlatego nastąpiła próba jego likwidacji. Tym wszystkich powinna zainteresowaś się prokuratura, bo to jest ograniczanie wolności i wprowadzanie cenzury.
  Oni teraz nie mają czasu na takie głupoty, bo cała maszyneria została zaprzęgnięta do zamiecenia taśm obajtka pod dywan.
  Oni teraz nie mają czasu na takie głupoty, bo cała maszyneria została zaprzęgnięta do zamiecenia taśm obajtka pod dywan. rozwiń
Avatar
_XD_ / 5 marca 2021 r. o 05:57
+3
... żadna "gazeta obywatelska " !!! Ma być uczciwy, pluralistyczny przekaz o regionalnej Polsce i dla mieszkających w regionie NORMALNYCH  Polakow, a nie lewacka tuba propagandowa kasiastych typków i koryciarzy.
Prawda!
 Kupuj Nasz dziennik, albo innego gościa niedzielnego w takim razie.
Avatar
erniberni / 4 marca 2021 r. o 22:46
+13
Trupa cyrkowa "Wiejak i jego ekobojówka" znowu wyszła na miasto. Są "ku TT asy" i "ch UU je" na transparentach, są bębny, jest też cała grupa klaunów. Chyba tylko kobiety z brodą zabrakło, choć wykluczyć nie można że i ona się zjawiła tylko maseczka skutecznie zakamuflowała jej walor. A najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że gdyby nie reklamy zamawiane na DW przez wstrętnych deweloperów, Wiejak nawet nie miałby z czego zrobić wypłat swoim wiernym redakcyjnym ekopodnóżkom. Ps. Trochę to dziwne, że tyle lat nie przeszkadzała im praca w zatrzymującej przewietrzanie Lublina słabo ocieplonej nieekokamienicy. Już dawno powinni byli zbudować sobie porządny ekoszałas w Starym Gaju i stamtąd wypuszczać swoje ekoteksty i antydeweloperskie ekomanifesty.
Trupa cyrkowa "Wiejak i jego ekobojówka" znowu wyszła na miasto. Są "ku TT asy" i "ch UU je" na transparentach, są bębny, jest też cała grupa klaunów. Chyba tylko kobiety z brodą zabrakło, choć wykluczyć nie można że i ona się zjawiła tylko maseczka skutecznie zakamuflowała jej walor. A najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że gdyby nie reklamy zamawiane na DW przez wstrętnych deweloperów, Wiejak nawet nie miałby z czego zrobić wypłat swoim wiernym redakcyjnym ekopodnóżkom. Ps. Trochę to dziwne, że tyle lat ... rozwiń
Avatar
poker / 4 marca 2021 r. o 20:27
+1
... żadna "gazeta obywatelska " !!! Ma być uczciwy, pluralistyczny przekaz o regionalnej Polsce i dla mieszkających w regionie NORMALNYCH  Polakow, a nie lewacka tuba propagandowa kasiastych typków i koryciarzy.
 Prawda!
Avatar
Bobek27 / 4 marca 2021 r. o 20:08
+6
***s://***youtube.com/watch?v=68dXWCmYg9Y
Avatar
Bobek27 / 4 marca 2021 r. o 20:07
+11
czy pikieta była zgłoszona do Urzedu Miasta Lublin i do Komendy Miejskiej Policji??
Zobacz wszystkie komentarze 72

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 kwietnia 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 22 kwietnia 2021 r.

Warsztaty malarskie "Lublin, którego już nie ma"
23 kwietnia 2021, 17:00

Warsztaty malarskie "Lublin, którego już nie ma"

W ramach projektu "Lublin do odkrycia 2021" Fundacja Szpilka zaprasza na warsztaty malarskie online, które odbędą się 23 kwietnia o godz. 17.

Żużlowy Motor Lublin nie może narzekać na biedę. Ma wsparcie sponsorów, miasta i marszałka

Żużlowy Motor Lublin nie może narzekać na biedę. Ma wsparcie sponsorów, miasta i marszałka

Wpływy z dnia meczowego póki co nie zasilą klubowego budżetu. Jednak żużlowcy Motoru Lublin nie narzekają na biedę – grono sponsorów jest duże, a swoje dokładają również miasto i województwo.

Jacek Fiedeń nie jest już trenerem Orląt Spomlek

Jacek Fiedeń nie jest już trenerem Orląt Spomlek

Niespodziewana decyzja działaczy z Radzynia Podlaskiego. Orlęta Spomlek podziękowały za współpracę Jackowi Fiedeniowi. Doświadczony szkoleniowiec pracę z drużyną biało-zielonych rozpoczął w październiku.

Chełmianka – Wisła Puławy 0:0. Hit bez bramek
film

Chełmianka – Wisła Puławy 0:0. Hit bez bramek

Ciekawie zapowiadający się mecz w Chełmie zakończył się bezbramkowym remisem. A to oznacza, że po raz pierwszy w tym roku Wisła Puławy musiała się pogodzić ze stratą punktów. Obie drużyny mogły jednak pokusić się o gole i przechylić szalę na swoją stronę.

Jednego dnia szpital w Puławach zaszczepił aż 600 osób. Żadna dawka się nie zmarnowała

Jednego dnia szpital w Puławach zaszczepił aż 600 osób. Żadna dawka się nie zmarnowała

Punkty szczepień przeciwko COVID-19 w województwie lubelskim nabierają rozpędu. Już szczepią lub w najbliższych dniach zaczną szczepić znacznie więcej pacjentów niż do tej pory.

Zgłoszenia do turnieju "Witaj Majowa Jutrzenko" w Puławach

Zgłoszenia do turnieju "Witaj Majowa Jutrzenko" w Puławach

Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika zaprasza do udziału w XVI edycji Puławskiego Turnieju Recytacji, Muzyki i Pieśni Narodowych "Witaj Majowa Jutrzenko". Zgłoszenia przyjmowane są do 6 maja.

Sokół Sieniawa – Lewart Lubartów 0:1. Niespodziewanie, ale bardzo cenne punkty

Sokół Sieniawa – Lewart Lubartów 0:1. Niespodziewanie, ale bardzo cenne punkty

Bardzo miłą niespodziankę swoim kibicom sprawili w środę piłkarze Lewartu. Podopieczni Tomasza Bednaruka pokonali w Sieniawie wicelidera tabeli 1:0. Zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry zdobył Joe Dearman. To drugie zwycięstwo z rzędu ekipy z Lubartowa.

Biała Podlaska. Nie wszystkie szkoły chciały pojemniki na nakrętki. "Smuci nas to"

Biała Podlaska. Nie wszystkie szkoły chciały pojemniki na nakrętki. "Smuci nas to"

Stowarzyszenie Biała Samorządowa kontynuuje rozdawanie pojemników na plastikowe nakrętki. – Niektóre szkoły nam odmówiły – dziwią się radni. Takie pojemniki przekazuje też placówkom prezydent.

Granit Bychawa – Avia Świdnik 0:4. Awans do finału w dobrym stylu

Granit Bychawa – Avia Świdnik 0:4. Awans do finału w dobrym stylu

Piłkarze Łukasza Gieresza świetnie radzili sobie w lidze, dlatego z optymizmem czekali na starcie w okręgowym Pucharze Polski z Avią. Świdniczanie pokazali jednak, że różnica między III, a IV ligą jest duża. Goście bez większych problemów pokonali rywali 4:0. Dzięki temu w finale zmierzą się z Wisłą Puławy.

Lubelskie. Od poniedziałku wielkie strzyżenie i powrót najmłodszych uczniów do szkół

Lubelskie. Od poniedziałku wielkie strzyżenie i powrót najmłodszych uczniów do szkół

Lubelskie jest wśród 11 województw, w których od najbliższego poniedziałku zostaną poluzowane obostrzenia. Będzie można pójść do fryzjera i kosmetyczki, a najmłodsi uczniowie wrócą do nauki hybrydowej.

Stal Kraśnik – KS Wiązownica 1:2. Porażka na własne życzenie
film

Stal Kraśnik – KS Wiązownica 1:2. Porażka na własne życzenie

Ta porażka może piłkarzy Stali słono kosztować. Kraśniczanie prowadzili w meczu o sześć punktów z KS Wiązownica 1:0, a od 37 minuty grali w przewadze liczebnej. Mimo to po przerwie stracili dwie bramki i przegrali 1:2.

Centrum handlowe w Lublinie pod nową marką. Takie miejsca wygrywają w pandemii

Centrum handlowe w Lublinie pod nową marką. Takie miejsca wygrywają w pandemii

Zmiany w Parku Handlowym Tatary. Na razie tylko kolorystyczne, bo teraz sklepy działać będą pod nazwą STOP-SHOP. Nowy właściciel miejsca podkreśla, że w trakcie epidemii popularność parków handlowych rośnie. Wygrywają, bo... sklepy mają oddzielne wejścia.

Asfaltowe boisko czy zieleń między blokami? Nie wszystkim zwycięski projekt się spodobał
ALARM 24
galeria

Asfaltowe boisko czy zieleń między blokami? Nie wszystkim zwycięski projekt się spodobał

Asfaltowe boisko pomiędzy blokami przy ulicami Okulickiego a Norwida w Świdniku miało zamienić się w zielony teren z miejscami do wypoczynku. Zdecydowały o tym 422 osoby, które oddały swój głos właśnie na ten projekt budżetu obywatelskiego. Tyle, że nie wszystkim mieszkańcom zmiany się spodobały.

Nowe znaki drogowe pojawią się w Lublinie

Nowe znaki drogowe pojawią się w Lublinie

Znaki ostrzegające przed jeżami pojawią się przy lubelskich ulicach. Ich montaż zleca Urząd Miasta, który prosi mieszkańców o wskazanie miejsc, gdzie należy ustawić takie tablice.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.