Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 listopada 2015 r.
13:13

Piotr T.: Nie jestem rasistą, przyjaźnię się z parą muzułmanów

Autor: Zdjęcie autora ask
0 13 A A
Piotr T. o rzekomej napaści opowiadał w wywiadzie dla portalu Niezależny Lublin (fot. Niezależny Lublin / YouTube)<br />
Piotr T. o rzekomej napaści opowiadał w wywiadzie dla portalu Niezależny Lublin (fot. Niezależny Lublin / YouTube)

Nie jestem rasistą, mam nawet zdjęcia z parą muzułmanów na Facebooku – tłumaczy 26-letni Piotr T., który odpowie za pobicie Meksykanina. Mężczyzna twierdził wcześniej, że bronił tylko koleżanki, którą śledził mający złe zamiary cudzoziemiec.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dwie młode kobiety miały zostać zaatakowane na początku listopada. Pierwsza z nich – 22-latka – twierdziła, że kiedy wracała z klubu śledził ją młody mężczyzna. Wszedł za nią na klatkę schodową i próbował zaatakować. Dziewczyna uciekła do mieszkania i zaalarmowała współlokatorów, którzy przegonili napastnika. Piotr T. chwalił się tym wyczynem w mediach. Nalegał, aby w artykule dodać informację o ich kolorze skóry: „Niech ludzie wiedzą, na kogo mają uważać. Śledził ją ktoś, kto wyglądał jak Turek.” Przyznał też, że krzyknął do niego „go away brudasie!”

W odwecie za atak na agresora, dzień później zaatakowana miała zostać też druga z dziewczyn mieszkająca przy ul. Popiełuszki. Policja ustaliła jednak, że 29-latka wymyśliła tę historię. W rzeczywistości podrapała się wpadając w krzaki podczas kłótni z byłym chłopakiem.

Mundurowi odnaleźli też zaatakowanego mężczyznę. Okazało się, że był to Meksykanin, który odwiózł do domu pijaną 22-latkę. Poprosił ją, by zawołała swoich współlokatorów, bo chciał im wyjaśnić, co się stało. Wtedy został zaatakowany i pobity.

Piotr T. i Mariusz L. usłyszeli zarzut pobicia. Starszy z mężczyzn chce dobrowolnie poddać się karze. Młodszy (Piotr T.) był już wcześniej karany za publiczne znieważanie na tle narodowościowym i rasowym. Został za to skazany na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata.

Piotr T. skontaktował się wczoraj z nami, żeby „przedstawić, jak to było naprawdę, a nie jak napisano w gazetach”. Mężczyzna czuje się oszukany.

– Dziewczyna, która zgłosiła napad kłamała do samego końca (…). Chciałem jej tylko pomóc i dlatego chciałem to nagłośnić. Po tej sytuacji wszyscy zażądaliśmy, żeby się wyprowadziła, bo nie chcemy mieć z nią nic wspólnego – pisze. – W gazetach napisano, że biliśmy go we dwóch. Kolega w zeznaniach przyznał się, że sam go pobił. Ja tego nawet nie widziałem, wyszedłem po całej sytuacji i widziałem gościa z Meksyku przez chwilę i tak zeznałem, a pobicia nie potwierdziłem, bo tego nie widziałem.

Piotr T. podkreśla też, że nie nawoływał do nienawiści na tle rasowym, a „wszyscy chcą z niego zrobić rasistę”. – Ciekawy jestem, co powiedzą ludzie, którzy mnie uważają za rasistę, kiedy się dowiedzą, że przyjaźnię się z parą muzułmanów, a nawet mam z nimi zdjęcie sprzed paru miesięcy na Facebooku – mówi i przesyła fotkę, na której widać go stojącego w wodzie z dwójką osób i pokazującego środkowy palec. – Wśród moich znajomych jest Azjatka, Ukrainki i Białorusinka.

22-latek dodaje, że poprzez zdarzenia ostatnich dni nauczył się, żeby nigdy nie działać pochopnie, nie mieszać się w nie swoje sprawy i nie ufać kobietom.

– Jeszcze raz wszystkich przepraszam, chciałem jedynie pomóc – zaznacza.

Pytany o użycie słów „go away brudasie” twierdzi, że nie jest to objaw rasizmu. – Brudas to człowiek, który nie dba o porządek i czystość. Gdzie tu rasizm? – pyta. – Byłem zdenerwowany i chciałem, żeby odszedł. Może pani tak napisać.

Wiadomość, jaką otrzymaliśmy od Piotra T.:

Witam, chciałbym przedstawić jak to było naprawdę, a nie jak napisano w gazetach. Po pierwsze, nas (mnie, kolegę i koleżankę co była na imprezie) także oszukano. Dziewczyna, która zgłosiła napad kłamała do samego końca i dopiero policjanci nam powiedzieli, że nas okłamała. Ja udzielając wywiadu dla Niezależny Lublin byłem przekonany, że ona mówi prawdę. Codziennie słuchałem jak ona się boi, że jej poderżną gardło i że się boi wyjść domu. Chciałem jej tylko pomóc i dlatego chciałem to nagłośnić. Po tej sytuacji wszyscy zażądaliśmy, żeby się wyprowadziła, bo nie chcemy mieć nic z nią wspólnego. Mamy na to nawet dowód, bo ją nagraliśmy jak przyznaje się, że nas okłamała. Możliwe, że udostępnimy nagranie. Do tego to ona, a nie my usłyszała zarzuty na temat kłamania i fałszywych zeznań.

Po drugie, w gazetach napisano, że biliśmy go we dwóch. Kolega w zeznaniach przyznał się, że sam go pobił. Ja tego nawet nie widziałem, wyszedłem po całej sytuacji i widziałem gościa z Meksyku przez chwilę i tak zeznałem, a pobicia nie potwierdziłem, bo tego nie widziałem. Ja to udowodnię w sądzie. Jak będę miał możliwość, to poproszę o badanie wariografem żeby wszystko było jasne. Następną głupotą w gazetach było to, że napisano, że wracali taksówką. Ona wyszła po 4 z klubu, a w domu była o 6.30. 2 i pół godziny wracali taksówką? Przez Łęczną może jechali...

Następna sprawa dotyczy samego odprowadzania. Dziewczyna weszła do domu zapłakana, potwierdził to w zeznaniach pan z Meksyku, że faktycznie zaczęła płakać ale nie wie dlaczego. Myślę, że wiedział dlaczego, a ona nie płakała bez powodu. Mówiła, że nie chciała wpuścić go na klatkę i wszedł siłą. Po co wszedł na klatkę, jak ją chciał odprowadzić?

Następna sprawa, to kwestia rasistowska. Ja opisałem jego wygląd, wydawał mi się Arabem. Nie nawoływałem do nienawiści na tle rasowym, a wszyscy chcą ze mnie zrobić rasistę. Ma się to nijak do rzeczywistości. Ciekawy jestem, co powiedzą ludzie, którzy mnie uważają za rasistę jak się dowiedzą, że przyjaźnię się z parą muzułmanów, a nawet mam z nimi zdjęcie sprzed paru miesięcy na facebooku. Wśród moich znajomych jest Azjatka, Ukrainki i Białorusinka. Do tego nie pobiłem gościa więc nie ma mowy, że go atakowałem za kolor skóry. A mój wyrok za rasizm dotyczył obrażanie publicznie terrorystów mordujących niewinnych ludzi. Za całą sytuację strasznie mi się oberwało, a chciałem tylko pomóc. Przepraszam ludzi których w to zaangażowałem, chciałem jedynie chronić bliskie mi osoby. Nikomu nie życzę taki nerwów kiedy się obawia o życie kogoś bliskiego.

Ta sytuacja nauczyła mnie kilku rzeczy, nigdy nie działać pochopnie, nie mieszać się w nie woje sprawy i nie ufać kobietom. Dodam, że nie utrzymujemy kontaktu dziewczyną, która wszystkich oszukała. Jeszcze raz wszystkich przepraszam, chciałem jedynie pomóc...

Użył pan w wywiadzie telewizyjnym słów "go away brudasie". To nie przejaw rasizmu?

Zrobiono ze mnie bandytę i rasistę, a tak nie jest. Brudas to człowiek, który nie dba o porządek i czystość. Gdzie tu rasizm? Druga sprawa, że byłem denerwowany i chciałem żeby odszedł. Może pani tak napisać wszystkim, którzy nie wiedzą co to jest "brudas” polecam zapoznać się ze słownikiem języka polskiego. Synonimy słowa brudas to brudasek, niechluj, bałaganiarz.

Myśląc o swoim zachowaniu i całej sytuacji: czegoś pan żałuje?

Czuję się niewinny. Istnieje coś takiego jak domniemanie niewinności. Dopóki sąd nie skreśli człowieka jest niewinny w oczach prawa. To oczywiste.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Filozof / 20 listopada 2015 o 18:52
0

Powiem tak: znam tego człowieka z demotywatorów i nie mam o nim dobrej opinii. Jest to osoba nieuprzejma, udająca kogoś nadzwyczajnego, którą nie jest. Obraża ludzi o innych poglądach, nie stara się być miły. Ale nie chcę by miał wyrok z pójściem do wiezienia. Niech tylko ten czas, który pewnie jest przesiąknięty stresem pokaże mu, że najwyższy czas zmienić postawie i stać się innym człowiekiem. Zyskać inny system wartości i pójść nową drogą życia.  Słuchaj Piotrze jeśli to czytasz. Zmień się, bo widzisz w jakie bagno się wplatałeś chcą zaistnieć jako heros, który ma kupę siły. Nie wiem co teraz o tym myślisz, ale siedząc w domu na pewno przeglądasz wiadomości na swój temat. Zmień się, bo nie wiem jakimi wartościami się kierujesz, ale z wideo widać było, że jesteś cynikiem, osobą, która gdy jest na samej górze i wygrywa robi co chce,a gdy usuwa się grunt pokorniejesz i oczekujesz zrozumienia. Tak się nie robi. Nawet jeśli teraz ominie cię kara to z taką postawą znowu wplączesz się w kłopoty. Naprawdę weź to sobie do serca, bo teraz nie mam weny by ci palnąć tekst o życiu, ludziach, szczęściu, sytuacjach, wartościach. Zejdź z drogi, którą kroczysz, bo wiedzie cię donikąd.     

Powiem tak: znam tego człowieka z demotywatorów i nie mam o nim dobrej opinii. Jest to osoba nieuprzejma, udająca kogoś nadzwyczajnego, którą nie jest. Obraża ludzi o innych poglądach, nie stara się być miły. Ale nie chcę by miał wyrok z pójściem do wiezienia. Niech tylko ten czas, który pewnie jest przesiąknięty stresem pokaże mu, że najwyższy czas zmienić postawie i stać się innym człowiekiem. Zyskać inny system wartości i pójść nową drogą życia.  Słuchaj Piotrze jeśli to czytasz. Zmień się, bo widzisz w jakie bagno się wplatałeś c... rozwiń

Avatar
Gość / 13 listopada 2015 o 22:00
0
"taki ze mnie rasista, jak z czarnego pożytek"
Avatar
Gość / 12 listopada 2015 o 18:38
0
Recydywa pobił człowieka i teraz spokojnie pali sobie głupa, a powinien zostać zlicytowany na odszkodowania i dostać wyrok min. 15 lat i być jbeany co noc przez współwięźniów, nawet właśnie teraz. Kamil Nubiński, kmnb@wp.pl
Avatar
Gość / 12 listopada 2015 o 18:28
0
Widać, że lubelscy dziennikarze nie mają o czym pisać.
Avatar
Gość / 12 listopada 2015 o 18:25
0
Myślę ,że nagonka na tego pana jest mocno przesadzona.Stanął w obronie kobiety.
Avatar
Gość / 12 listopada 2015 o 17:49
0
To jest tak zwany Selective racism. Tez nie jestem za przyjęciem uchodźców ale w naszym pięknym miescie są ludzie innych wyznań i innych ras. Nie miałem nigdy problemów z nimi na dyskotekach czy w barach, mieli szacunek dla mnie i moich znajomych i dobrze sie bawili, nie było sporów czy sprzeczek. Większość ludzi pochodzenia indyjskiego czy Pakistańczycy w Lublinie są studentami medycyny którzy mieszkają w Norwegi lub Szwecji. Jest tez pare osób które są studentami z USA ale w ostatnich latach jest tam dużo Polaków który są dziećmi polskich imigrantów. Często mi mówili ze Polacy trochę narzekają ze nie są szanowani zagranica ale musimy się popatrzeć dokładnie na problem który jest w Polsce. Polak Polaka nie szanuje w kraju, wykorzystywani jesteśmy tutaj i sie dziwimy że obcokrajowcy nas wykorzystują na imigracji. t nas jak
To jest tak zwany Selective racism. Tez nie jestem za przyjęciem uchodźców ale w naszym pięknym miescie są ludzie innych wyznań i innych ras. Nie miałem nigdy problemów z nimi na dyskotekach czy w barach, mieli szacunek dla mnie i moich znajomych i dobrze sie bawili, nie było sporów czy sprzeczek. Większość ludzi pochodzenia indyjskiego czy Pakistańczycy w Lublinie są studentami medycyny którzy mieszkają w Norwegi lub Szwecji. Jest tez pare osób które są studentami z USA ale w ostatnich latach jest tam dużo Polaków który są dziećmi polskich... rozwiń
Avatar
Gość / 12 listopada 2015 o 16:11
0
Robi w gacie, bo mu odwieszą, a w pierdlu takiego pieknego chłopca wnwt przecwelują, stad te miotanie sie i robienie z siebie idioty-ofiary
Avatar
lolo / 12 listopada 2015 o 15:26
0

wiersz patrioty

Obojentnie, jak jezd na dworze,
My zawsze wstajem
W lewym humorze.

Najpierw wionche puszczamy matuli,
Co jezd, ropucho,
W gardle mnie sucho,
A tyś jeszcze nie przyniesła ćwiartuli?!

Potem półbuty kładziem
I nie żegnając się z mamom,
Idziem się spotkać z Kazikiem
Lub Władziem,
Żeby se trochę postać przed bramom.

Stojem tak sobie i stojem.
Nikogo my się nie bojem.
Tylko nam nudno, no nie?
O, wraca ze szkoły chłopię...
No to co?
No to mu dokopiem.
Niech wie.

Z przeciwka idzie dziwka.
A na co ji ta grzywka?
Kaziu, zajmuj się paniom...
Przyhamuj, najmilsza z blondul,
Zrobim ci ondul.
Bendziesz, k..., jak anioł.

No to my mieli ubaw z tom dziwkom,
A potem my poszli do kiosku na piwko.
Piwko wypilim,
Odbilim uszka
I zaprawilim jednego staruszka.
Całkiem dla hecy,
Bez powodu.

A potem spod kiosku my dali chodu
I w parku
W czwórkie (bo doszedł Sławek)
Przerobili my parę ławek.

A jak my lali,
Jak my łamali,
To wszystkie inne ludzie pryskali.
Bo między Bugiem a Odromnysom
To najważniejsze ze wszystkich - my som!

wiersz patrioty

Obojentnie, jak jezd na dworze,
My zawsze wstajem
W lewym humorze.

Najpierw wionche puszczamy matuli,
Co jezd, ropucho,
W gardle mnie sucho,
A tyś je... rozwiń

Avatar
Gość / 12 listopada 2015 o 14:57
0
Nagle okazuje sie ze ma fotkę na fejsie z Muzułmanami. i jeszcze gdzieś jest Białorusinka i ktoś tam jeszcze? A brudas to to oczywiście była przyjacielska wskazówka dla tego Meksykanina żeby sie odświeżył bo pewnie po nocy w klubie wyglądał na przepoconego? Nie martw sie prokurator nie potrzebuje słownika języka polskiego i doskonale zna znaczenie słowa brudas w sensie przez ciebie użytym. Wcześniej był "brudas" a teraz to już "pan z Meksyku". Dobre, dobre.
Avatar
Gość / 12 listopada 2015 o 14:46
0
Najpierw taki twardziel Rambo, Zorro i James Bond - 3 w jednym a teraz jak grozi pójście do pierdla to skamle jak małe dziecko. Tak to przeważnie z takimi "twardzielami" bywa. Prawdziwy macho i obrońca "najbliższych mu osób" - jakich najbliższych? To w końcu tylko współlokatorka czy najbliższa bo już pogubić w tym steku kłamstw można. Żal mi cię chłopcze bo honoru i odpowiedzialności w tobie za grosz, za to cała parodia prawdziwego mężczyzny. A dziewczyna jak będzie miała "jaja" to jeszcze ciebie pozwie za upublicznianie jej wypowiedzi, którą nagrałeś, bez jej zgody. I skamleć będziesz jeszcze głośniej :)
Najpierw taki twardziel Rambo, Zorro i James Bond - 3 w jednym a teraz jak grozi pójście do pierdla to skamle jak małe dziecko. Tak to przeważnie z takimi "twardzielami" bywa. Prawdziwy macho i obrońca "najbliższych mu osób" - jakich najbliższych? To w końcu tylko współlokatorka czy najbliższa bo już pogubić w tym steku kłamstw można. Żal mi cię chłopcze bo honoru i odpowiedzialności w tobie za grosz, za to cała parodia prawdziwego mężczyzny. A dziewczyna jak będzie miała "jaja" to jeszcze ciebie pozwie za upub... rozwiń
Avatar
Filozof / 20 listopada 2015 o 18:52
0

Powiem tak: znam tego człowieka z demotywatorów i nie mam o nim dobrej opinii. Jest to osoba nieuprzejma, udająca kogoś nadzwyczajnego, którą nie jest. Obraża ludzi o innych poglądach, nie stara się być miły. Ale nie chcę by miał wyrok z pójściem do wiezienia. Niech tylko ten czas, który pewnie jest przesiąknięty stresem pokaże mu, że najwyższy czas zmienić postawie i stać się innym człowiekiem. Zyskać inny system wartości i pójść nową drogą życia.  Słuchaj Piotrze jeśli to czytasz. Zmień się, bo widzisz w jakie bagno się wplatałeś chcą zaistnieć jako heros, który ma kupę siły. Nie wiem co teraz o tym myślisz, ale siedząc w domu na pewno przeglądasz wiadomości na swój temat. Zmień się, bo nie wiem jakimi wartościami się kierujesz, ale z wideo widać było, że jesteś cynikiem, osobą, która gdy jest na samej górze i wygrywa robi co chce,a gdy usuwa się grunt pokorniejesz i oczekujesz zrozumienia. Tak się nie robi. Nawet jeśli teraz ominie cię kara to z taką postawą znowu wplączesz się w kłopoty. Naprawdę weź to sobie do serca, bo teraz nie mam weny by ci palnąć tekst o życiu, ludziach, szczęściu, sytuacjach, wartościach. Zejdź z drogi, którą kroczysz, bo wiedzie cię donikąd.     

Powiem tak: znam tego człowieka z demotywatorów i nie mam o nim dobrej opinii. Jest to osoba nieuprzejma, udająca kogoś nadzwyczajnego, którą nie jest. Obraża ludzi o innych poglądach, nie stara się być miły. Ale nie chcę by miał wyrok z pójściem do wiezienia. Niech tylko ten czas, który pewnie jest przesiąknięty stresem pokaże mu, że najwyższy czas zmienić postawie i stać się innym człowiekiem. Zyskać inny system wartości i pójść nową drogą życia.  Słuchaj Piotrze jeśli to czytasz. Zmień się, bo widzisz w jakie bagno się wplatałeś c... rozwiń

Avatar
Gość / 13 listopada 2015 o 22:00
0
"taki ze mnie rasista, jak z czarnego pożytek"
Avatar
Gość / 12 listopada 2015 o 18:38
0
Recydywa pobił człowieka i teraz spokojnie pali sobie głupa, a powinien zostać zlicytowany na odszkodowania i dostać wyrok min. 15 lat i być jbeany co noc przez współwięźniów, nawet właśnie teraz. Kamil Nubiński, kmnb@wp.pl
Avatar
Gość / 12 listopada 2015 o 18:28
0
Widać, że lubelscy dziennikarze nie mają o czym pisać.
Avatar
Gość / 12 listopada 2015 o 18:25
0
Myślę ,że nagonka na tego pana jest mocno przesadzona.Stanął w obronie kobiety.
Avatar
Gość / 12 listopada 2015 o 17:49
0
To jest tak zwany Selective racism. Tez nie jestem za przyjęciem uchodźców ale w naszym pięknym miescie są ludzie innych wyznań i innych ras. Nie miałem nigdy problemów z nimi na dyskotekach czy w barach, mieli szacunek dla mnie i moich znajomych i dobrze sie bawili, nie było sporów czy sprzeczek. Większość ludzi pochodzenia indyjskiego czy Pakistańczycy w Lublinie są studentami medycyny którzy mieszkają w Norwegi lub Szwecji. Jest tez pare osób które są studentami z USA ale w ostatnich latach jest tam dużo Polaków który są dziećmi polskich imigrantów. Często mi mówili ze Polacy trochę narzekają ze nie są szanowani zagranica ale musimy się popatrzeć dokładnie na problem który jest w Polsce. Polak Polaka nie szanuje w kraju, wykorzystywani jesteśmy tutaj i sie dziwimy że obcokrajowcy nas wykorzystują na imigracji. t nas jak
To jest tak zwany Selective racism. Tez nie jestem za przyjęciem uchodźców ale w naszym pięknym miescie są ludzie innych wyznań i innych ras. Nie miałem nigdy problemów z nimi na dyskotekach czy w barach, mieli szacunek dla mnie i moich znajomych i dobrze sie bawili, nie było sporów czy sprzeczek. Większość ludzi pochodzenia indyjskiego czy Pakistańczycy w Lublinie są studentami medycyny którzy mieszkają w Norwegi lub Szwecji. Jest tez pare osób które są studentami z USA ale w ostatnich latach jest tam dużo Polaków który są dziećmi polskich... rozwiń
Avatar
Gość / 12 listopada 2015 o 16:11
0
Robi w gacie, bo mu odwieszą, a w pierdlu takiego pieknego chłopca wnwt przecwelują, stad te miotanie sie i robienie z siebie idioty-ofiary
Avatar
lolo / 12 listopada 2015 o 15:26
0

wiersz patrioty

Obojentnie, jak jezd na dworze,
My zawsze wstajem
W lewym humorze.

Najpierw wionche puszczamy matuli,
Co jezd, ropucho,
W gardle mnie sucho,
A tyś jeszcze nie przyniesła ćwiartuli?!

Potem półbuty kładziem
I nie żegnając się z mamom,
Idziem się spotkać z Kazikiem
Lub Władziem,
Żeby se trochę postać przed bramom.

Stojem tak sobie i stojem.
Nikogo my się nie bojem.
Tylko nam nudno, no nie?
O, wraca ze szkoły chłopię...
No to co?
No to mu dokopiem.
Niech wie.

Z przeciwka idzie dziwka.
A na co ji ta grzywka?
Kaziu, zajmuj się paniom...
Przyhamuj, najmilsza z blondul,
Zrobim ci ondul.
Bendziesz, k..., jak anioł.

No to my mieli ubaw z tom dziwkom,
A potem my poszli do kiosku na piwko.
Piwko wypilim,
Odbilim uszka
I zaprawilim jednego staruszka.
Całkiem dla hecy,
Bez powodu.

A potem spod kiosku my dali chodu
I w parku
W czwórkie (bo doszedł Sławek)
Przerobili my parę ławek.

A jak my lali,
Jak my łamali,
To wszystkie inne ludzie pryskali.
Bo między Bugiem a Odromnysom
To najważniejsze ze wszystkich - my som!

wiersz patrioty

Obojentnie, jak jezd na dworze,
My zawsze wstajem
W lewym humorze.

Najpierw wionche puszczamy matuli,
Co jezd, ropucho,
W gardle mnie sucho,
A tyś je... rozwiń

Avatar
Gość / 12 listopada 2015 o 14:57
0
Nagle okazuje sie ze ma fotkę na fejsie z Muzułmanami. i jeszcze gdzieś jest Białorusinka i ktoś tam jeszcze? A brudas to to oczywiście była przyjacielska wskazówka dla tego Meksykanina żeby sie odświeżył bo pewnie po nocy w klubie wyglądał na przepoconego? Nie martw sie prokurator nie potrzebuje słownika języka polskiego i doskonale zna znaczenie słowa brudas w sensie przez ciebie użytym. Wcześniej był "brudas" a teraz to już "pan z Meksyku". Dobre, dobre.
Avatar
Gość / 12 listopada 2015 o 14:46
0
Najpierw taki twardziel Rambo, Zorro i James Bond - 3 w jednym a teraz jak grozi pójście do pierdla to skamle jak małe dziecko. Tak to przeważnie z takimi "twardzielami" bywa. Prawdziwy macho i obrońca "najbliższych mu osób" - jakich najbliższych? To w końcu tylko współlokatorka czy najbliższa bo już pogubić w tym steku kłamstw można. Żal mi cię chłopcze bo honoru i odpowiedzialności w tobie za grosz, za to cała parodia prawdziwego mężczyzny. A dziewczyna jak będzie miała "jaja" to jeszcze ciebie pozwie za upublicznianie jej wypowiedzi, którą nagrałeś, bez jej zgody. I skamleć będziesz jeszcze głośniej :)
Najpierw taki twardziel Rambo, Zorro i James Bond - 3 w jednym a teraz jak grozi pójście do pierdla to skamle jak małe dziecko. Tak to przeważnie z takimi "twardzielami" bywa. Prawdziwy macho i obrońca "najbliższych mu osób" - jakich najbliższych? To w końcu tylko współlokatorka czy najbliższa bo już pogubić w tym steku kłamstw można. Żal mi cię chłopcze bo honoru i odpowiedzialności w tobie za grosz, za to cała parodia prawdziwego mężczyzny. A dziewczyna jak będzie miała "jaja" to jeszcze ciebie pozwie za upub... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jak się zmienią Al. Racławickie w Lublinie? 12 pomysłów, żeby było ładniej i wygodniej
galeria

Jak się zmienią Al. Racławickie w Lublinie? 12 pomysłów, żeby było ładniej i wygodniej 0 0

O zmiany w projekcie przebudowy Al. Racławickich apeluje do prezydenta Lublina doradzająca mu Rada Kultury Przestrzeni. Prosi o estetyczne chodniki, ozdobną roślinność i miejsca do siedzenia. Lista próśb jest o wiele dłuższa.

Kredyt odnawialny na koncie osobistym – co to jest i jak działa?

Kredyt odnawialny na koncie osobistym – co to jest i jak działa? 0 0

Bieżące wydatki pochłonęły całą pensję, a na kolejną trzeba czekać jeszcze kilka dni? A może pojawił się nieoczekiwany wydatek, przekraczający obecne możliwości domowego budżetu? To tylko przykłady sytuacji, w których pomocny może okazać się dostęp do kredytu odnawialnego na koncie osobistym. Czym dokładnie jest i jak działa taki produkt?

Infomat na Rynku miał prezentować walory turystyczne regionu. A pokazywał film porno

Infomat na Rynku miał prezentować walory turystyczne regionu. A pokazywał film porno 35 6

Film porno zamiast reklam chwalących walory turystyczne okolicy można było zobaczyć w sobotę na infomacie ustawionym na hrubieszowskim rynku.

Paulina Guba znowu blisko rekordu, Polska druga w Pucharze Świata

Paulina Guba znowu blisko rekordu, Polska druga w Pucharze Świata 3 1

W weekend na stadionie olimpijskim w Londynie rozgrywane były zawody o Puchar Świata. Mamy powody do radości, bo Polska zajęła drugą lokatę, jedynie za USA. Biało-Czerwonych w Anglii reprezentowała trójka zawodników z województwa lubelskiego: Paulina Guba i Karolina Kołeczek (obie AZS UMCS Lublin) oraz Dominik Kopeć (Agros Zamość)

Depositphotos otrzymał polską wersję językową

Depositphotos otrzymał polską wersję językową 0 0

W dniu dzisiejszym pragnę poświęcić nieco miejsca stronie Depositphotos.com która to święci tryumfy popularności za naszą zachodnią granicą. Od teraz także Polacy mają możliwość wypróbować funkcjonalności jakie ona oferuje, a to wszystko za sprawą specjalnie przygotowanej dla rodaków nakładki językowej.

USA: Nieprawdopodobny upadek. Rowerzystka wpadła w dziurę między mostem a drogą [wideo]
film

USA: Nieprawdopodobny upadek. Rowerzystka wpadła w dziurę między mostem a drogą [wideo] 2 0

Wydział Transportu z Wisconsin w USA opublikował nagranie wideo przedstawiające rowerzystkę omijającą rogatki przed podnoszącym się mostem w miejscowości Menasha.

LKPS Politechnika Lublin buduje zespół na nowy sezon

LKPS Politechnika Lublin buduje zespół na nowy sezon 0 0

LKPS Politechnika Lublin kompletuje skład. Wiceprezes klubu Maciej Krzaczek: w porównaniu do poprzedniego sezonu będziemy mieli mocniejszy skład, a co za tym idzie, stawiamy przed drużyną wyższe cele

Walizka z niespodzianką. Policjanci już czekali aż pasażer wysiądzie z busa
galeria
film

Walizka z niespodzianką. Policjanci już czekali aż pasażer wysiądzie z busa 26 2

Młody mężczyzna z Lublina wpadł na przemycie 12 kilogramów amfetaminy. Policjanci zatrzymali go, kiedy wysiadał z busa, jadącego z Holandii.

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia]
galeria
film

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia] 16 3

Do wypadku doszło w poniedziałek rano w Zamościu na rondzie im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie]
film

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie] 7 0

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego wydało IMGW.

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina 6 1

Uwaga na utrudnienia w ruchu w okolicach Płouszowic na drodze S19 między węzłami Lublin Sławinek a Lublin Węglin.

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin
20 lipca 2018, 19:00

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się koncert Poli Rise.

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami
galeria

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami 0 2

3,3 mln widzów zgromadził przed telewizorami pilot serialu „Drogi Wolności”, do którego zdjęcia kręcone były m.in. na lubelskim Starym Mieście.

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją 1 1

Najwyższą władzą administracyjną dla wszystkich okupowanych przez Austro-Węgry obszarów była Naczelna Komenda Armii (Armeeoberokommando – AOK). Natomiast na terenie Królestwa Polskiego najwyższą władzą administracyjną w pierwszym roku wojny komendy etapowe armii (Armeeetappenkommando – AEK) i gubernatorstwa wojskowe (Militärgouvernement), zaś od 1 września 1915r. Generalne Gubernatorstwo Wojskowe w Polsce (Militärgeneralgouvernement in Polen).

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem 0 0

W wyznaczone dni w lipcu sierpniu i wrześniu turyści indywidualni mogą zwiedzać były niemiecki nazistowski obóz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.