Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 lipca 2016 r.
17:24

Plac zabaw zakrapianych. Nocne imprezy mocno dają się we znaki

0 20 A A

Nocne imprezy mocno dają się we znaki mieszkańcom bloków przy ul. Jana Sawy. Przed oknami mają plac zabaw, który wieczorami staje się miejscem libacji. Telefony do policji niewiele dają.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Plac zabaw znajduje się między ul. Juranda i Jana Sawy. Przy ładnej pogodzie praktycznie co wieczór ściągają tu miłośnicy mocniejszych trunków.

– Nocami nie da się wytrzymać. Nie można otworzyć okna, bo słychać tylko wrzaski i przekleństwa – skarży się pan Jan, mieszkaniec jednego z pobliskich bloków. – Na placu zabaw jest też tzw. tyrolka. Ona sama w sobie hałasuje. Jeśli dodać do tego piski zjeżdżających na niej młodych ludzi, to robi się to bardzo uciążliwe.

Nocne imprezy dokuczają mieszkańcom przede wszystkim latem, kiedy nawet po zmroku jest ciepło. Wiele osób bezskutecznie próbuje wówczas zasnąć przy otwartym oknie. Tymczasem w wąwozie niesie się nawet odgłos normalnej rozmowy, nie wspominając o krzykach imprezowiczów.

– To rzeczywiście jest problem. Mieszkańcy osiedla zwrócili się w tej sprawie z pismem do IV komisariatu – przyznaje podkom. Andrzej Fijołek, z zespołu prasowego lubelskiej policji. – Niezależnie od tego otrzymujemy zgłoszenia dotyczące zakłócania porządku na placu zabaw. Na wszystkie natychmiast reagujemy.

Od początku tego roku policjanci zanotowali siedem interwencji na placu zabaw. – Jednak każdy patrol pełniący nocną służbę odwiedza to miejsce – zapewnia nadkom. Fijołek. Do tej pory mundurowi wypisali dwa mandaty, dali jedno pouczenie. W czterech przypadkach nie zastali imprezowiczów.

– Dotychczas nie wpłynął do nas żaden sygnał w tej sprawie – mówi tymczasem Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej. – Ale będziemy sprawdzać ten obszar pod kątem zakłócania porządku i spożywania napojów alkoholowych. Nasz patrol dostał już takie zadanie, by zaglądać tu wieczorem i w nocy.

Wąwóz oddzielający Czuby i osiedla LSM często bywa miejscem wieczornych imprez, które czasem przeszkadzają mieszkańcom pobliskich bloków, choć nie wszystkim. – Część ludzi już się przyzwyczaiła, część toleruje imprezy, a część się skarży. Samo życie – komentuje Jan Gąbka, prezes Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, której bloki „przytulone” są do wąwozu.

Usiądź wygodnie

Imprezowicze i spacerowicze dostają właśnie nowe ławki ustawiane w wąwozie na polecenie Urzędu Miasta. Te stare mają trafić na Tatary, a ich lokalizacje wskaże Rada Dzielnicy. Te, które są w lepszym stanie są odmalowywane jeszcze w wąwozie. Nowe są ustawiane mniej więcej w tych samych miejscach, co poprzednie.

Kamerą w imprezę

W jednym z miejsc, gdzie często odbywają się imprezy pod chmurką Straż Miejska korzystała z tzw. fotopułapki. To mała kamera w barwach maskujących, mocowana na drzewie. Nie rzuca się w oczy, ale sama, gdy tylko coś zauważy, wysyła zdjęcie do komendy i rejestruje obraz. Dzięki temu strażnicy odwiedzali imprezy zaraz po ich rozpoczęciu.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 13 lipca 2016 o 11:42
0
a policja jak zwykle bezradna i z calym pakietem usprawiedliwien po co ona jest ?
Avatar
Gość / 13 lipca 2016 o 11:01
0
A pijący browar w zodiaku czy w sferze wam nie przeszkadzają tylko dzieci na placu???
Avatar
Gość / 13 lipca 2016 o 10:38
0
7 interwencji, 2 mandaty, 1 pouczenie - szacun. Jak na pół roku to niesamowity wyczyn. Wystąpcie o premię do województwa.
Avatar
Gość / 13 lipca 2016 o 08:01
0
SM jak zwykle nic i o niczym nie wie.... beznadziejna i niepotrzebna organizacja, Zdecydowanie rozwiązać a kasę przekazać na obiady dla biednych dzieci
Avatar
asdfghj / 13 lipca 2016 o 03:09
0
monika napisał:
jak wrócisz po kilkunastu godzinach z pracy i będziesz chciał odpocząć, a pod oknem będzie ci kilkoro walić deską, bo jeżdżenie to jedno, ale przecież są potrzebne skoki i inne triki to dopiero zobaczysz, czy wszystko wyda ci się takie słodkie. zamiast pouczać tych co nie zakłócają spokoju innym może czas zastanowić się, czy to wy wrzeszczący z balkonów na te swoje urocze dzieciątka, te wasze pępki świata drące się jak obdzierane ze skóry, to wasze nagminne robienie z balkonów palarni i miejsca spotkan towarzyskich  do późnych godzin nocnych nie jest zawłaszczaniem sobie prawa do spełniania własnych fanaberii. blok to wspólny dom, więc trzeba tak żyć, aby drugi też mógł odpocząć, spotkać się z kimś w domu, popracować, otworzyć okna bez narażania się na smród papierosów. kultury trochę wiejscy przybysze.
monika napisał:
27 lat wolności od złej komuny, a ludziska za***ają w pracy po kilkanaście godzin.
rozwiń
Avatar
Gość / 12 lipca 2016 o 22:14
0
Dziwne, a czy blisko Jana Sawy ni znajduje się czasem komenda policji??
Avatar
Gość / 12 lipca 2016 o 20:41
0
Do studenta z Krakowa : Jak taka i patologia i narkomany itp. To dlaczego was "studentow" tyle tam mieszka ???? Wyp... do swoich wiosek i miasteczek . Chociaż miejsca parkingowe będą
Avatar
monika / 12 lipca 2016 o 20:12
0
Jak wrócisz po kilkunastu godzinach z pracy i będziesz chciał odpocząć, a pod oknem będzie ci kilkoro walić deską, bo jeżdżenie to jedno, ale przecież są potrzebne skoki i inne triki to dopiero zobaczysz, czy wszystko wyda ci się takie słodkie. Zamiast pouczać tych co nie zakłócają spokoju innym może czas zastanowić się, czy to wy wrzeszczący z balkonów na te swoje urocze dzieciątka, te wasze pępki świata drące się jak obdzierane ze skóry, to wasze nagminne robienie z balkonów palarni i miejsca spotkan towarzyskich do późnych godzin nocnych nie jest zawłaszczaniem sobie prawa do spełniania własnych fanaberii. Blok to wspólny dom, więc trzeba tak żyć, aby drugi też mógł odpocząć, spotkać się z kimś w domu, popracować, otworzyć okna bez narażania się na smród papierosów. KULTURY trochę wiejscy przybysze.
Jak wrócisz po kilkunastu godzinach z pracy i będziesz chciał odpocząć, a pod oknem będzie ci kilkoro walić deską, bo jeżdżenie to jedno, ale przecież są potrzebne skoki i inne triki to dopiero zobaczysz, czy wszystko wyda ci się takie słodkie. Zamiast pouczać tych co nie zakłócają spokoju innym może czas zastanowić się, czy to wy wrzeszczący z balkonów na te swoje urocze dzieciątka, te wasze pępki świata drące się jak obdzierane ze skóry, to wasze nagminne robienie z balkonów palarni i miejsca spotkan towarzyskich do późnych godzin nocnych... rozwiń
Avatar
Gość / 12 lipca 2016 o 20:04
0
Oczom własnym nie wierzę "te stare trafią na Tatary". Za takie traktowanie mieszkańców miasta, płacących podatki na pasożytów wszelkiego rodzaju powinna być KARA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Znam Tatary tylko ze sporadycznych przejazdów, ale znam ludzi stamtąd i po prostu zachodzę w głowę nad chamstwem i butą samorządowych urzędasów. Czy osoby mieszkające na Tatarach nie mogą dostać nowych ławek? Czy to, że od dawna nie dba się o tę dzielnicę, a jedynie ludzie z własnych funduszy remontowych poodnawiali bloki, to, że funduje się tym ludziom niemal pod oknami spalarnię odpadów oznacza, że ma się o nich publicznie mówić jak o śmieciach?????????????????????????????????????????????????????????????????
Oczom własnym nie wierzę "te stare trafią na Tatary". Za takie traktowanie mieszkańców miasta, płacących podatki na pasożytów wszelkiego rodzaju powinna być KARA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Znam Tatary tylko ze sporadycznych przejazdów, ale znam ludzi stamtąd i po prostu zachodzę w głowę nad chamstwem i butą samorządowych urzędasów. Czy osoby mieszkające na Tatarach nie mogą dostać nowych ławek? Czy to, że od dawna nie dba się o tę dzielnicę, a jedynie ludzie z własnych funduszy remontowych poodnawiali bloki, to, że funduje ... rozwiń
Avatar
student z Krakowa / 12 lipca 2016 o 19:50
0
LSM  wiadomo sama patologia ,pijaki i narkomany.Zaorać te całe blokowiska smietniska.
Avatar
Gość / 13 lipca 2016 o 11:42
0
a policja jak zwykle bezradna i z calym pakietem usprawiedliwien po co ona jest ?
Avatar
Gość / 13 lipca 2016 o 11:01
0
A pijący browar w zodiaku czy w sferze wam nie przeszkadzają tylko dzieci na placu???
Avatar
Gość / 13 lipca 2016 o 10:38
0
7 interwencji, 2 mandaty, 1 pouczenie - szacun. Jak na pół roku to niesamowity wyczyn. Wystąpcie o premię do województwa.
Avatar
Gość / 13 lipca 2016 o 08:01
0
SM jak zwykle nic i o niczym nie wie.... beznadziejna i niepotrzebna organizacja, Zdecydowanie rozwiązać a kasę przekazać na obiady dla biednych dzieci
Avatar
asdfghj / 13 lipca 2016 o 03:09
0
monika napisał:
jak wrócisz po kilkunastu godzinach z pracy i będziesz chciał odpocząć, a pod oknem będzie ci kilkoro walić deską, bo jeżdżenie to jedno, ale przecież są potrzebne skoki i inne triki to dopiero zobaczysz, czy wszystko wyda ci się takie słodkie. zamiast pouczać tych co nie zakłócają spokoju innym może czas zastanowić się, czy to wy wrzeszczący z balkonów na te swoje urocze dzieciątka, te wasze pępki świata drące się jak obdzierane ze skóry, to wasze nagminne robienie z balkonów palarni i miejsca spotkan towarzyskich  do późnych godzin nocnych nie jest zawłaszczaniem sobie prawa do spełniania własnych fanaberii. blok to wspólny dom, więc trzeba tak żyć, aby drugi też mógł odpocząć, spotkać się z kimś w domu, popracować, otworzyć okna bez narażania się na smród papierosów. kultury trochę wiejscy przybysze.
monika napisał:
27 lat wolności od złej komuny, a ludziska za***ają w pracy po kilkanaście godzin.
rozwiń
Avatar
Gość / 12 lipca 2016 o 22:14
0
Dziwne, a czy blisko Jana Sawy ni znajduje się czasem komenda policji??
Avatar
Gość / 12 lipca 2016 o 20:41
0
Do studenta z Krakowa : Jak taka i patologia i narkomany itp. To dlaczego was "studentow" tyle tam mieszka ???? Wyp... do swoich wiosek i miasteczek . Chociaż miejsca parkingowe będą
Avatar
monika / 12 lipca 2016 o 20:12
0
Jak wrócisz po kilkunastu godzinach z pracy i będziesz chciał odpocząć, a pod oknem będzie ci kilkoro walić deską, bo jeżdżenie to jedno, ale przecież są potrzebne skoki i inne triki to dopiero zobaczysz, czy wszystko wyda ci się takie słodkie. Zamiast pouczać tych co nie zakłócają spokoju innym może czas zastanowić się, czy to wy wrzeszczący z balkonów na te swoje urocze dzieciątka, te wasze pępki świata drące się jak obdzierane ze skóry, to wasze nagminne robienie z balkonów palarni i miejsca spotkan towarzyskich do późnych godzin nocnych nie jest zawłaszczaniem sobie prawa do spełniania własnych fanaberii. Blok to wspólny dom, więc trzeba tak żyć, aby drugi też mógł odpocząć, spotkać się z kimś w domu, popracować, otworzyć okna bez narażania się na smród papierosów. KULTURY trochę wiejscy przybysze.
Jak wrócisz po kilkunastu godzinach z pracy i będziesz chciał odpocząć, a pod oknem będzie ci kilkoro walić deską, bo jeżdżenie to jedno, ale przecież są potrzebne skoki i inne triki to dopiero zobaczysz, czy wszystko wyda ci się takie słodkie. Zamiast pouczać tych co nie zakłócają spokoju innym może czas zastanowić się, czy to wy wrzeszczący z balkonów na te swoje urocze dzieciątka, te wasze pępki świata drące się jak obdzierane ze skóry, to wasze nagminne robienie z balkonów palarni i miejsca spotkan towarzyskich do późnych godzin nocnych... rozwiń
Avatar
Gość / 12 lipca 2016 o 20:04
0
Oczom własnym nie wierzę "te stare trafią na Tatary". Za takie traktowanie mieszkańców miasta, płacących podatki na pasożytów wszelkiego rodzaju powinna być KARA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Znam Tatary tylko ze sporadycznych przejazdów, ale znam ludzi stamtąd i po prostu zachodzę w głowę nad chamstwem i butą samorządowych urzędasów. Czy osoby mieszkające na Tatarach nie mogą dostać nowych ławek? Czy to, że od dawna nie dba się o tę dzielnicę, a jedynie ludzie z własnych funduszy remontowych poodnawiali bloki, to, że funduje się tym ludziom niemal pod oknami spalarnię odpadów oznacza, że ma się o nich publicznie mówić jak o śmieciach?????????????????????????????????????????????????????????????????
Oczom własnym nie wierzę "te stare trafią na Tatary". Za takie traktowanie mieszkańców miasta, płacących podatki na pasożytów wszelkiego rodzaju powinna być KARA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Znam Tatary tylko ze sporadycznych przejazdów, ale znam ludzi stamtąd i po prostu zachodzę w głowę nad chamstwem i butą samorządowych urzędasów. Czy osoby mieszkające na Tatarach nie mogą dostać nowych ławek? Czy to, że od dawna nie dba się o tę dzielnicę, a jedynie ludzie z własnych funduszy remontowych poodnawiali bloki, to, że funduje ... rozwiń
Avatar
student z Krakowa / 12 lipca 2016 o 19:50
0
LSM  wiadomo sama patologia ,pijaki i narkomany.Zaorać te całe blokowiska smietniska.
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 72 12

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 4 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 21 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!