Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 czerwca 2016 r.
16:04

Chcesz usiąść, to noś stołeczek. Gdzie podziały się osiedlowe ławki?

0 15 A A

Na osiedlu Pogodna w Lublinie brakuje ławek. Jestem osobą chorą, mam problem z dojściem nawet do sklepu – skarży się nasza Czytelniczka. Spółdzielnia tłumaczy, że ławki mogą wrócić, ale dopiero gdy lokatorka zbierze podpisy większości mieszkańców swego bloku. Ma to zrobić sama, albo poprosić kogoś o pomoc. Ale na pewno nikogo ze spółdzielni.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Z prośbą o interwencję do naszej redakcji zwróciła się mieszkanka Bronowic obejmującego bloki m.in. przy ulicy Pogodnej, Jesiennej i Zimowej.

– Jestem po operacji kręgosłupa, lekarz każe mi chodzić, ale równocześnie muszę mieć gdzie usiąść, żeby odpocząć. Tymczasem na moim osiedlu zniknęła większość ławek. Zdarza się, że nie daję rady nawet dojść do sklepu – opowiada kobieta.

Emerytka dodaje, że zna osiedla w Lublinie, na których ławek nie brakuje. Zazdrości np. mieszkańcom Czechowa, gdzie jak mówi, ławki można spotkać niemal przy każdej alejce. – Jechałam ostatnio taksówką wzdłuż ul. Lubartowskiej. I tam także ustawiono całe mnóstwo ławek. A na naszym osiedlu prawie w ogóle miejsc nie ma miejsc, gdzie starsze osoby mogłyby usiąść. Cieszę się, że powstają baseny, orliki, teraz trwają dni seniora, ale jak są upały to ten senior nie ma gdzie wyjść z domu i usiąść w cieniu – ubolewa.

Ze swoim problemem udawała się m.in. do administracji spółdzielni i rady osiedla. Nic jednak nie wskórała. – W jednym z miejsc usłyszałam, że skoro już jestem w wieku pielgrzymkowym, to żebym nosiła ze sobą pielgrzymkowy stołeczek. Inne rozwiązanie było takie, żebym sobie pojechała do parku przy Al. Racławickich – dodaje.

Okazuje się, że ławki z osiedla Pogodna zniknęły na wniosek innych mieszkańców. Jak przyznają władze spółdzielni „Kolejarz”, do której należy osiedle, kiedyś było ich tam znacznie więcej.

– Mieszkańcy sami zaczęli pisać wnioski, żeby ławki zostały usunięte, bo zbierała się młodzież hałasująca i spożywająca alkohol – wyjaśnia Witold Pawłowski, zastępca prezesa SM „Kolejarz”. I dodaje, że po usunięciu ławek problem chuliganów zmniejszył się.

Nie jest jednak tak, że ławki nie mogą na osiedle wrócić. Potrzebna jest jednak inicjatywa mieszkańców. – Wystarczy, że lokatorzy danego bloku zbiorą więcej niż połowę podpisów mieszkańców. Wtedy ławka może zostać ustawiona – podpowiada Witold Pawłowski.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 czerwca 2016 o 18:18
+1
Po prostu w tej spółdzielni pracują DEEEBILE !!! I mieszkańcy to też DEEEEBILE !!! Jak będą wam stali w klatkach schodowych i chlali to co, zlikwidujecie klatki i po drabinach będzie chodzić ??? Ławki na osiedlu to jakaś minimalna namiastka cywilizacji. Czy na tym osiedlu w większości zamieszkują prymitywy ? Bo inaczej chyba tego nazwać się nie da.
Avatar
Gość / 21 czerwca 2016 o 13:30
0
Może najpierw zacznijcie te swoje skarby wychowywać na ludzi, którzy zachowują się tak, aby innym nie utrudniać życia, a nie ryki, picie, wycie, piski, śmieci. Ławki przy alejkach to super sprawa. Można wyjść, posiedzieć, odpocząć z siatkami, dzieckiem, ale te ławki to bardzo często miejsce spotkań głupowatej młodzieży, którzy piwo traktują jako podstawowy napoj, a potem zachowują się jak dzicz. To dlatego nie ma ławek i jak długo wasze pępki świata nie nabiorą rozumu i szacunku do innych tak długo lepiej, aby ich nie było.
Avatar
Gość / 21 czerwca 2016 o 10:36
0
znamy to i na Łęgach!!!przy placu zabaw nie dostawili ławek ale w miejscu zbiórki ''panów procentowych'' już tak!i nie zbierano wśród mieszkancow bloku podpisów pod wnioskiem o postawienie ławki! zgromadzenia i spożywanie jawne %-ów trwają od rana do wieczora, zaczepianie ludzi, jakieś odzywki. A na tak chamską odpowiedź jaką usłyszała ta pani w urzędzie ,powinna laską wygarbować im skórę!
Avatar
Gość / 21 czerwca 2016 o 10:05
0
Powinni w ogóle się wszyscy wyprowadzić a osiedle zostawić żulii. PODZIW dla głupoty "władz" spółdzielni !
Avatar
Gość / 21 czerwca 2016 o 09:03
0
Dzień dobry Państwu U nas jak idę do kościoła to, tylko mogę usiądź na placu zabaw dla dzieci, też by się przydały ławki na chodniku, a ich nie ma, ja mieszkam blisko Alei Racławickich ja jestem niepełnosprawna. ma Pani rację, że się domaga ławek. Gość.
Avatar
bronia / 20 czerwca 2016 o 19:45
0
Trochę spółdzielnia ma rację. Pamiętam jak przed jednym z bloków we własnym akresie zamontowano ławki.Wiele kobiet zaczęło marudzić,ze ławki okupowane są przez łobuziaków,którzy do późnych godzin nocnych zachowywali się bardzo głośno,zakłócając ciszę nocną.Ławki zlikwidowano.Po pewnym czasie te same osoby domagały się ustawienia ławek,ponieważ wychadząc przed blokz dziećmi,nie mają gdzie przysiąść. Polecam (również policji i straży miejskiej) przespacerować się kiedyś późnym wieczorem lub bardzo wcześnie rano (ok.5-tej) na plac i alejki pomiędzy blokami Pogodna 34a i Pogodna28 (za siłownią i knajpką Chili),to wówczas amatorka ławek przekona się,czy nadal chce ławek.A może chce ławek ale nie przy bloku w którym mieszka?
Trochę spółdzielnia ma rację. Pamiętam jak przed jednym z bloków we własnym akresie zamontowano ławki.Wiele kobiet zaczęło marudzić,ze ławki okupowane są przez łobuziaków,którzy do późnych godzin nocnych zachowywali się bardzo głośno,zakłócając ciszę nocną.Ławki zlikwidowano.Po pewnym czasie te same osoby domagały się ustawienia ławek,ponieważ wychadząc przed blokz dziećmi,nie mają gdzie przysiąść. Polecam (również policji i straży miejskiej) przespacerować się kiedyś późnym wieczorem lub bardzo wcześnie rano (ok.5-tej) na plac i alejki pom... rozwiń
Avatar
Gość / 20 czerwca 2016 o 18:50
0
Dla miasta wartościowi są tylko ludzie, którzy pracują i płacą podatki. A im potrzebne są przede wszystkim PARKINGI a nie jakieś ławeczki, trawniczki i inne dup3r3le.
Avatar
Gość / 20 czerwca 2016 o 18:29
0
Masz zdecydowanie rację. Zamknij się w domu i nie wychodź i internet niech ci odetną. Będziesz mniej uciążliwy na społeczeństwa.
Avatar
Gość / 20 czerwca 2016 o 18:23
0
Normalny człowiek to dzień spędza w pracy, do domu wraca na odpoczynek i nie ma czasu siedzieć na ławeczkach. Ławki są dla nierobów i darmozjadów - po co niby mamy takich finansować z naszych podatków?
Avatar
Gość / 20 czerwca 2016 o 17:25
0
A jak się zbiorą na placu zabaw, będą pić i hałasować? Zlikwidować plac zabaw! Jak usiądą na jakimś murku, zburzyć murek! na trawniku, między krzewami, drzewami? Wyciąć w pień! Ciekawe podejście. Chyba są odpowiednie służby aby rozwiązać problem w inny sposób.
Avatar
Gość / 21 czerwca 2016 o 13:30
0
Może najpierw zacznijcie te swoje skarby wychowywać na ludzi, którzy zachowują się tak, aby innym nie utrudniać życia, a nie ryki, picie, wycie, piski, śmieci. Ławki przy alejkach to super sprawa. Można wyjść, posiedzieć, odpocząć z siatkami, dzieckiem, ale te ławki to bardzo często miejsce spotkań głupowatej młodzieży, którzy piwo traktują jako podstawowy napoj, a potem zachowują się jak dzicz. To dlatego nie ma ławek i jak długo wasze pępki świata nie nabiorą rozumu i szacunku do innych tak długo lepiej, aby ich nie było.
Avatar
Gość / 21 czerwca 2016 o 10:36
0
znamy to i na Łęgach!!!przy placu zabaw nie dostawili ławek ale w miejscu zbiórki ''panów procentowych'' już tak!i nie zbierano wśród mieszkancow bloku podpisów pod wnioskiem o postawienie ławki! zgromadzenia i spożywanie jawne %-ów trwają od rana do wieczora, zaczepianie ludzi, jakieś odzywki. A na tak chamską odpowiedź jaką usłyszała ta pani w urzędzie ,powinna laską wygarbować im skórę!
Avatar
Gość / 21 czerwca 2016 o 10:05
0
Powinni w ogóle się wszyscy wyprowadzić a osiedle zostawić żulii. PODZIW dla głupoty "władz" spółdzielni !
Avatar
Gość / 21 czerwca 2016 o 09:03
0
Dzień dobry Państwu U nas jak idę do kościoła to, tylko mogę usiądź na placu zabaw dla dzieci, też by się przydały ławki na chodniku, a ich nie ma, ja mieszkam blisko Alei Racławickich ja jestem niepełnosprawna. ma Pani rację, że się domaga ławek. Gość.
Avatar
bronia / 20 czerwca 2016 o 19:45
0
Trochę spółdzielnia ma rację. Pamiętam jak przed jednym z bloków we własnym akresie zamontowano ławki.Wiele kobiet zaczęło marudzić,ze ławki okupowane są przez łobuziaków,którzy do późnych godzin nocnych zachowywali się bardzo głośno,zakłócając ciszę nocną.Ławki zlikwidowano.Po pewnym czasie te same osoby domagały się ustawienia ławek,ponieważ wychadząc przed blokz dziećmi,nie mają gdzie przysiąść. Polecam (również policji i straży miejskiej) przespacerować się kiedyś późnym wieczorem lub bardzo wcześnie rano (ok.5-tej) na plac i alejki pomiędzy blokami Pogodna 34a i Pogodna28 (za siłownią i knajpką Chili),to wówczas amatorka ławek przekona się,czy nadal chce ławek.A może chce ławek ale nie przy bloku w którym mieszka?
Trochę spółdzielnia ma rację. Pamiętam jak przed jednym z bloków we własnym akresie zamontowano ławki.Wiele kobiet zaczęło marudzić,ze ławki okupowane są przez łobuziaków,którzy do późnych godzin nocnych zachowywali się bardzo głośno,zakłócając ciszę nocną.Ławki zlikwidowano.Po pewnym czasie te same osoby domagały się ustawienia ławek,ponieważ wychadząc przed blokz dziećmi,nie mają gdzie przysiąść. Polecam (również policji i straży miejskiej) przespacerować się kiedyś późnym wieczorem lub bardzo wcześnie rano (ok.5-tej) na plac i alejki pom... rozwiń
Avatar
Gość / 20 czerwca 2016 o 18:50
0
Dla miasta wartościowi są tylko ludzie, którzy pracują i płacą podatki. A im potrzebne są przede wszystkim PARKINGI a nie jakieś ławeczki, trawniczki i inne dup3r3le.
Avatar
Gość / 20 czerwca 2016 o 18:29
0
Masz zdecydowanie rację. Zamknij się w domu i nie wychodź i internet niech ci odetną. Będziesz mniej uciążliwy na społeczeństwa.
Avatar
Gość / 20 czerwca 2016 o 18:23
0
Normalny człowiek to dzień spędza w pracy, do domu wraca na odpoczynek i nie ma czasu siedzieć na ławeczkach. Ławki są dla nierobów i darmozjadów - po co niby mamy takich finansować z naszych podatków?
Avatar
Gość / 20 czerwca 2016 o 18:18
+1
Po prostu w tej spółdzielni pracują DEEEBILE !!! I mieszkańcy to też DEEEEBILE !!! Jak będą wam stali w klatkach schodowych i chlali to co, zlikwidujecie klatki i po drabinach będzie chodzić ??? Ławki na osiedlu to jakaś minimalna namiastka cywilizacji. Czy na tym osiedlu w większości zamieszkują prymitywy ? Bo inaczej chyba tego nazwać się nie da.
Avatar
Gość / 20 czerwca 2016 o 17:52
-1
Chcesz siedzieć, to se postaw kanapę w chałupie i siedź! Niby czemu miasto ma za to płacić z publicznej kasy?
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 13 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 453 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!