Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 grudnia 2019 r.
19:01

Lublin: Przetwórnia odpadów Eco-Pack zatrudni 80 osób

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
21 31 A A
(fot. Wizualizacja inwestora)

Spółka, która chce otworzyć przetwórnię odpadów opakowaniowych obok osiedla socjalnego przy Grygowej zapowiada, że w pierwszej kolejności zaoferuje pracę jego mieszkańcom. Zakład może zostać uruchomiony w drugiej połowie przyszłego roku, a planowane zatrudnienie to 80 osób.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Instalacja do przerobu odpadów ma powstać w istniejącej hali oddalonej o zaledwie 90 metrów od osiedla socjalnego przy Grygowej zamieszkałego przez ok. 600 osób. Od bloków oddziela ją jeszcze jeden budynek. Na uruchomienie instalacji zgodził się Urząd Miasta, który uznał, że zakład nie będzie zbyt uciążliwy dla otoczenia i wydał decyzję środowiskową warszawskiej spółce Eco-Pack, o czym obszernie informowaliśmy w zeszłym tygodniu.

Co mówią dokumenty

Przypomnijmy: z raportu dostarczonego przez spółkę wynika, że w hali zamontowane mają być dwie instalacje: jedna do produkcji paliwa alternatywnego (tzw. RDF) z odpadów, druga do przerabiania folii opakowaniowej na granulat dający się później przetworzyć np. na doniczki lub wypełnienie do poduszek i kurtek. Odpady miałyby być dowożone ciężarówkami od ul. Metalurgicznej, zakład miałby pracować całodobowo, przy czym sześć dni w tygodniu odbywałaby się produkcja, a siódmego dnia czyszczenie instalacji.

Co mówi nam inwestor

O szczegóły planowanej inwestycji zapytaliśmy również spółkę. W odpowiedzi na nasze pytania firma poinformowała, że instalacja ma służyć przede wszystkim do recyklingu folii, tworzyw sztucznych, papieru, tektury i metali.

– Planowana instalacja nie służy produkcji paliwa alternatywnego, jednak ze względu na zanieczyszczenie surowców i ich niewłaściwą selekcję paliwo alternatywne jest produktem ubocznym, którego ilość będzie malała wraz ze wzrostem jakości selektywnej zbiórki – informuje spółka.

– Jest wysoce prawdopodobne, że Eco-Pack nie będzie produkował paliwa alternatywnego, tylko przekazywał surowiec do innych instalacji specjalizujących się w tym procesie.

Otwarcie w roku 2020

– Spółka planuje rozpoczęcie rekrutacji w drugiej połowie 2020 roku. Planowane jest zatrudnienie 80 osób. W pierwszej kolejności oferty pracy, zarówno na stanowiska administracyjne jak i operacyjne, skierowane zostaną do mieszkańców osiedla przy ul. Grygowej – zapewnia Eco-Pack. – Obecnie prowadzone są już rozmowy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w zakresie inicjatyw społecznych i inwestycji dla mieszkańców osiedla.

Warszawski inwestor zapowiada, że zakład będzie uruchamiany etapami. – W pierwszym etapie planowane jest uruchomienie instalacji recyklingu na 30 tys. zbieranych selektywnie foli, tworzyw sztucznych, tektury i metali.

Drugi etap to linia do przetwarzania folii na granulat, jednak będzie to możliwe dopiero po uzyskaniu odpowiedniej wydajności i jakości folii LDPE z instalacji uruchamianej w pierwszym etapie. Oddanie drugiej części instalacji jest planowane nie wcześniej niż na 2023 r.

Eco-Pack zapewnia, że jej zakład nie będzie uciążliwy, a jako dowód podaje, że część budynku (1500 mkw.) chce wynająć innym firmom na biura.

e-Wydanie

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 grudnia 2019 o 21:37
+12
okoliczni znajdą tam pracę, obok domu, koszty mniejsze, będzie z czego czynsz opłacić. Samo dobro. Chwała owadu!
Avatar
Gość / 3 grudnia 2019 o 20:46
+10
szkoda ze firmy nie protestowaly jak te bloki budowali.pezeciez tam zawsze byly duze zaklady
Avatar
Sprawiedliwy / 3 grudnia 2019 o 20:52
+9
Ludzie z Grygowej tez pracują zsrobkowo. Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. Tam mieszkają normalni ludzie a nie wszystkich stać na mieszkanie od dewelopera. 
Avatar
Gość / 3 grudnia 2019 o 19:32
+8
Ściema obiecanki lipa na koniec plajta
Avatar
Gość / 3 grudnia 2019 o 19:12
+8
Za minimalną?
Avatar
gh / 3 grudnia 2019 o 19:56
+7
To wszystko się kupy nie trzyma. Mówią, że na początku to tylko chcą uruchomić instalację do recyklingu folii, tworzyw, tektury i metali. W zasadzie rozumiem, że będą tam tylko zwozić śmieci segregowane żeby je znowu segregować i pakować i przekazywać dalej. A w 2023 otworzą linię do granulatu. Im będziemy lepiej segregować tym mniej będzie syfu żeby zrobić z niego paliwo alternatywne i dlatego już dziś zastanawiają się czy w ogóle będą to produkować, czy raczej będą to wywozić do innych spółek, które się zajmują produkcją RDF, (oby nie lądowały pod płotem).Jednocześnie w papierach wpisują że będą produkować paliwa alternatywne czyli RDF... Czyli podsumowując, czy chodzi o wzięcie dofinansowania z funduszy europejskich, czy o co??? "Z raportu dostarczonego przez spółkę wynika, że w hali zamontowane mają być dwie instalacje: jedna do produkcji paliwa alternatywnego (tzw. RDF) z odpadów, druga do przerabiania folii opakowaniowej na granulat"//" Planowana instalacja nie służy produkcji paliwa alternatywnego, jednak ze względu na zanieczyszczenie surowców i ich niewłaściwą selekcję paliwo alternatywne jest produktem ubocznym, którego ilość będzie malała wraz ze wzrostem jakości selektywnej zbiórki – informuje spółka.– Jest wysoce prawdopodobne, że Eco-Pack nie będzie produkował paliwa alternatywnego, tylko przekazywał surowiec do innych instalacji specjalizujących się w tym procesie."
To wszystko się kupy nie trzyma. Mówią, że na początku to tylko chcą uruchomić instalację do recyklingu folii, tworzyw, tektury i metali. W zasadzie rozumiem, że będą tam tylko zwozić śmieci segregowane żeby je znowu segregować i pakować i przekazywać dalej. A w 2023 otworzą linię do granulatu. Im będziemy lepiej segregować tym mniej będzie syfu żeby zrobić z niego paliwo alternatywne i dlatego już dziś zastanawiają się czy w ogóle będą to produkować, czy raczej będą to wywozić do innych spółek, które się zajmują produkcją RDF, (oby nie ląd... rozwiń
Avatar
lube / 3 grudnia 2019 o 22:37
+6
Tak się składa że tutaj mieszkają i pracują normalni ludzie, znajdzie się bezrobotny, alkoholik, złodziej czy lekarz proszę podać chociaż jedno osiedle w Lublinie gdzie wszyscy mieszkańcy są pracujący i idealnie. Skąd w was ludzie tyle zawiści i jadu.
co z tego że mieszkają i pracują skoro płacić czynszu nie chcą?
Avatar
Chodzi o dofinansowanie...? / 3 grudnia 2019 o 21:04
+6
hmm... gdy mielismy wyrazić zgodę na blokowisko na górkach, to były na ulicach wielkie bilboardy mówiące nam, że chodzi o to żeby dać nam o park. Teraz chcą wybudować ludziom pod nosem zakład śmiecioprzetwórczy to piszą, że chodzi o to żeby dac tym ludziom pracę..
Avatar
Gość / 3 grudnia 2019 o 20:21
+6
Dramat. Taki zakład w mieście koło bloków. Przecież tam ludzie mieszkają. Co by było gdyby chcieli budować na LSMie? Wtedy byłoby wielkie larum.
Avatar
Jfd / 3 grudnia 2019 o 19:57
+6
Ciekawe kto tam wytrzyma. Koło nas jest zakład przetwórstwa folii.. Jest dramat takiego zapachu nawet w kibelku nie ma
Avatar
Gość / 6 dni temu o 17:43
+2
Na całe szczęście na te mieszkania nie brali kredytów na 40 lat, więc nic nie stoi na przeszkodzie się się wyprowadzić. Wyciąć w końcu kredyt albo wynajmować mieszkanie po cenie rynkowej jak robią studenci czy młode pary/małżeństwa zanim nazbierają na wkład własny do kredytu. W czym problem? Nie pasuje to droga wolna.
Avatar
Gość / 6 dni temu o 17:39
+2
No i dobrze. Będą mieli blisko do roboty. A jak się nie podoba, to można wziąć kredyt i kupić mieszkanie w lepszej okolicy.podibno darowanemu koniu nie zagląda się w zęby, co nie ? Dostali i jeszcze mają wybrzydzać? To proszę się przenieść.
Avatar
anka / 6 dni temu o 16:29
+2
A jakie to ma znaczenie kto tam mieszka? Ludzie mają mieszkać w czystym otoczeniu, a nie pod oczyszczalniami, spalarniami, itp. Na papierze wszystko wygląda ładnie, a potem nikt niczego nie kontroluje, więc ani nie będzie wiadomo czy filtry są wymieniane, czy odpady spalane to dokładnie te odpady co miały być, czy codziennie nie ma zbytniego zatrucia powietrza, gdzie są składowane te odpady, czym są przywożone, itd. itp. Tak naprawdę najbardziej wyrozumiali dla inwestycji są ci co tam nie mieszkają, ale wystarczy, że ktoś zechce coś robić pod ich oknami to od razu budzą się z letargu i oczekują zrozumienia u innych.
A jakie to ma znaczenie kto tam mieszka? Ludzie mają mieszkać w czystym otoczeniu, a nie pod oczyszczalniami, spalarniami, itp. Na papierze wszystko wygląda ładnie, a potem nikt niczego nie kontroluje, więc ani nie będzie wiadomo czy filtry są wymieniane, czy odpady spalane to dokładnie te odpady co miały być, czy codziennie nie ma zbytniego zatrucia powietrza, gdzie są składowane te odpady, czym są przywożone, itd. itp. Tak naprawdę najbardziej wyrozumiali dla inwestycji są ci co tam nie mieszkają, ale wystarczy, że ktoś zechce coś robić p... rozwiń
Avatar
Anna / 6 dni temu o 12:47
+5
Ich praca nie interesuje.
Avatar
Gość / 6 dni temu o 11:30
0
A skąd ty możesz wiedzieć czy płacą czy nie? Z tego co wiem to największe zadłużenie w Lublinie ma osiedle tatary tam praktycznie nikt nie płaci oprócz lokali własnościowych wiem bo pracowałam w administracji. Więc też patologią czy może nie a ty płacisz czy plujesz jadem. 
Avatar
Gość / 6 dni temu o 10:18
+2
czy będzie to kolejna strefa smrodu? Jedną już w okolicy zafasowało KOM-EKO. Są dni kiedy kilometr od KOM-EKO zatyka o smrodu.
Avatar
Mieszk / 6 dni temu o 09:10
-1
Przecież tam patologia mieszka oni żyją z socjału a nie pracy .
 Ciekawe skąd masz takie wiadomości? Nie każdy jest krezusem i nie każdego stać na apartamenty i wille. Są też ludzie ubodzy, chorzy i bezrobotni. Miasto powinno takich ludzi wspierać a nie utrudniać życie przez budowanie tego typu zakładów tuż przed oknami. O Górki Czechowskie tyle wrzasku a tu nie ma kto się upomnieć o to by było dobre powietrze. 
Avatar
Holi / 6 dni temu o 07:31
+5
Przecież tam patologia mieszka oni żyją z socjału a nie pracy .
Avatar
lube / 3 grudnia 2019 o 22:37
+6
Tak się składa że tutaj mieszkają i pracują normalni ludzie, znajdzie się bezrobotny, alkoholik, złodziej czy lekarz proszę podać chociaż jedno osiedle w Lublinie gdzie wszyscy mieszkańcy są pracujący i idealnie. Skąd w was ludzie tyle zawiści i jadu.
co z tego że mieszkają i pracują skoro płacić czynszu nie chcą?
Avatar
realista / 3 grudnia 2019 o 22:32
+3
no pewnie,trza ich smrodem wykończyć
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Tragiczny finał poszukiwań zaginionego tydzień temu 21-latka

Lubelskie: Tragiczny finał poszukiwań zaginionego tydzień temu 21-latka 2 0

Tragicznie zakończyły się poszukiwania młodego mężczyzny, z okolic Łęcznej. W poniedziałek wyłowiono jego zwłoki z rzeki Wieprz. Dokładne przyczyny śmierci 21-latka wyjaśniają policja i prokuratura.

Instalacja kamer do monitoringu – krok po kroku

Instalacja kamer do monitoringu – krok po kroku 0 0

Monitoring domu to dzisiaj standard, o który powinien zadbać każdy właściciel posesji. Warto więc mieć pod kontrolą swoje cztery kąty nawet wtedy, gdy nie ma Cię w domu. Kamery pomogą Ci dowiedzieć się, jak doszło do zdarzenia i kto w nim uczestniczył. Jeśli chcesz wiedzieć na czym polega instalacja kamer i jak je zamontować, by dobrze chroniły każdą część nieruchomości, zapraszamy do lektury.

Czas na “polskie przełamanie”? Zapowiedź PŚ w Klingenthal

Czas na “polskie przełamanie”? Zapowiedź PŚ w Klingenthal 0

Po nieudanych zawodach Pucharu Świata w Niżnym Tagile dla polskich zawodników, karuzela pucharowych zmagań przenosi się do Niemiec. W najbliższy weekend, czeka nas rywalizacja w Klingenthal. Czy Kamil Stoch i spółka zdołają zameldować się na podium zarówno w konkursie drużynowym, jak i indywidualnym?

Czekając na wiosnę z optymizmem. Górnik Łęczna w liczbach

Czekając na wiosnę z optymizmem. Górnik Łęczna w liczbach 0 0

Pierwsza część sezonu drugiej ligi kilkanaście dni temu dobiegła końca. Kibice w Łęcznej po jej zakończeniu mają wiele powodów do optymizmu. Zespół trenera Kamila Kieresia nadawał ton rozgrywkom i wiosną będzie bić się o awans na zaplecze PKO BP Ekstraklasy

Strzelanina w szpitalu w Ostrawie, sześć osób nie żyje. Policja publikuje zdjęcie poszukiwanego
film

Strzelanina w szpitalu w Ostrawie, sześć osób nie żyje. Policja publikuje zdjęcie poszukiwanego 1 0

Co najmniej sześć osób zginęło wskutek strzelaniny w szpitalu w Ostrawie. Czeska policja poszukuje sprawcy.

Ukrainiec zatrzymany za planowanie zamachu terrorystycznego w centrum handlowym w Puławach
pilne

Ukrainiec zatrzymany za planowanie zamachu terrorystycznego w centrum handlowym w Puławach 196 16

Ukraiński fanatyk religijny Maksym S. miał planować zamach terrorystyczny w centrum Puław. Zdaniem Prokuratury Krajowej, chodziło o detonację materiałów wybuchowych w "samochodzie-pułapce". Mężczyzna został aresztowany.

Wypadek pod Białą Podlaską. Volkswagen wypadł z drogi i zarył w polu
galeria

Wypadek pod Białą Podlaską. Volkswagen wypadł z drogi i zarył w polu 0 2

Do wypadku doszło w poniedziałek po godz. 20.30 w miejscowości Terebela. Kierowca volkswagenem na zakręcie drogi stracił panowanie nad pojazdem.

The Best of Pink Floyd - koncert w Centrum Spotkania Kultur
13 grudnia 2019, 20:00

The Best of Pink Floyd - koncert w Centrum Spotkania Kultur 0 0

Polish Floyd to krakowska formacja koncertująca z najsłynniejszymi utworami kultowego zespołu Pink Floyd. Już 13 grudnia o godz. 20 grupa wystąpi w Centrum Spotkania Kultur z wyjątkowym koncertem-spektaklem "The Best of Pink Floyd Experience".

Koncert Natalii Przybysz w Klubie30
12 grudnia 2019, 20:00

Koncert Natalii Przybysz w Klubie30 0 1

12 grudnia o godz. 20 na scenie Klubu30 (ul. Jasna 7) wystąpi Natalia Przybysz. Piosenkarka będzie promować swoją nową płytę.

Ferie Zimowe w Teatrze Andersena

Ferie Zimowe w Teatrze Andersena 0 0

Warsztaty teatralne dla dzieci w wieku 7-12 lat, to propozycja Teatrum im. Hansa Christiana Andersena oraz Centrum Spotkania Kultur na ferie zimowe. Zajęcia odbędą się w dniach 14-24 stycznia.

700-metrowy lokal w centrum Lublina stoi pusty. Nie ma na niego chętnych

700-metrowy lokal w centrum Lublina stoi pusty. Nie ma na niego chętnych 20 57

Od nowa zaczyna się szukanie chętnych na puste lokale w gmachu Astorii. Pomimo dobrej lokalizacji nikt nie chce się tu wprowadzić. Tym razem Ratusz postanowił obniżyć stawkę za największy z lokali, ten po kurczakach i pizzy. Na nowego gospodarza czekają także inne miejskie adresy do wynajęcia.

Bór Dąbie spędzi zimę nad strefą spadkową

Bór Dąbie spędzi zimę nad strefą spadkową 0 0

Beniaminek Bór Dąbie ma dobrą pozycję wyjściową na drodze do pozostania w lidze na kolejny sezon

Sześć firm chce projektować stadion Lublinianki

Sześć firm chce projektować stadion Lublinianki 4 8

Sześć pracowni architektonicznych rywalizuje o kontrakt na zaprojektowanie budynku z trybunami dla stadionu piłkarskiego przy ul. Leszczyńskiego

W Lublinie powstaje 5 nowych kościołów. Niektóre przyciągają uwagę swoim wyglądem
galeria

W Lublinie powstaje 5 nowych kościołów. Niektóre przyciągają uwagę swoim wyglądem 174 64

Miedziana blacha na wieżach kościoła budowanego nieopodal ul. Nadbystrzyckiej przykuwa uwagę internautów. To jedna z pięciu budowanych obecnie świątyń w mieście.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 10 grudnia 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 10 grudnia 2019 r. 0 2

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.