Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 maja 2014 r.
0:01
Edytuj ten wpis

Plikostrada: Straszą sądem i każą płacić. Mieszkańcy Lublina dostali wezwania

150 18 A A

Firma ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich domaga się od mieszkańców Lublina opłat za korzystanie z serwisu internetowego. Przedsądowe wezwania do zapłaty dostają kolejne osoby.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Serwis internetowy Plikostrada oferuje pobieranie plików filmowych, muzycznych, gier, programów i erotyki. Aby z niego skorzystać, trzeba założyć konto za pomocą własnego adresu e-mail. Kto nie przeczyta wszystkich punktów regulaminu serwisu nie dowie się jednak, że bezpłatne korzystanie jest możliwe tylko przez 14 dni. Potem trzeba już płacić - co najmniej 96 zł za cały rok. Kluczowe jest więc zrezygnowanie z usług firmy przed upływem dwóch tygodni. Większość internautów tego nie robi i kiedy nie opłaci abonamentu, dostaje wezwanie do zapłaty.

Do mieszkanki Lublina list z wezwaniem do zapłaty rachunku w wysokości 113 zł (na zdjęciu) przyniósł listonosz. List nie był polecony, na kopercie zgadzał się tylko adres zamieszkania.

- Nie mieszka tu ani osoba o tym imieniu i nazwisku, ani nikt korzystający z takiego adresu e-mail. Myślę, że list wysłano na chybił trafił - przekonuje nasza Czytelniczka. - Ja nie zamierzam za to płacić, ale ktoś może się nabrać, dlatego chciałabym wszystkich ostrzec - dodaje.

O Plikostradzie głośno jest już od ponad roku. W odróżnieniu od naszej Czytelniczki wiele osób przyznaje, że korzystało z serwisu, ale bez świadomości konieczności wnoszenia opłat. Po pomoc zgłaszają się więc do rzecznika konsumentów. Polskie prawo przewiduje odstąpienie od umowy, ale w ciągu 10 dni od jej zawarcia. Tymczasem użytkownicy dostają wezwania do zapłaty już po tym terminie.

Czy zatem lepiej zapłacić? W biurze rzecznika nikt wprost nie doradzi, aby wezwanie wyrzucić do kosza. Ale pracownicy biura nie znają też przypadków spraw sądowych. - Pytanie, dlaczego firma ostatecznie nie pozywa konsumentów? Prawdopodobnie stoi na stanowisku, że orzeczenie sądu może okazać się dla niej niekorzystne - przypuszcza Konrad Baryła z biura Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Lublinie.

Postępowanie w sprawie Plikostrady prowadził też Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

- Z informacji posiadanych przez UOKiK wynika, że nie istnieje lokalizacja wskazywana jako siedziba przedsiębiorcy. Smart Tech Connect nie był i nie jest zarejestrowany ani w Dubaju, ani na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich - informuje Małgorzata Cieloch, rzecznik UOKiK. I dodaje, że w tej chwili toczy się kilkanaście postępowań prowadzonych przez prokuratury w całym kraju w związku z działalnością serwisu.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
osessek / 20 marca 2015 o 18:40
0

Najlepiej jest faktycznie nie płacić, ponieważ istnieje duża szansa, ze firma nam wówczas odpuści, jeśli jednak nie może warto zatrudnić prawnika? ALbo chociaż się skonsultować - http://kancelaria-stg.pl/zakresuslug/prawo-dla-ciebie jeśli już sprawa trafi do sądu, to nie zaniedbujcie jej, takie firmy tylko na to czekają by kogoś wystraszyć i by ten ktoś sobie odpuścił...

Avatar
kivi / 23 listopada 2014 o 22:45
0

http://ttv.pl/aktual...tal,129750.html

 

 

witam polecam obejrzeć materiał telewizji ttv odnośnie plikostrady . 

ja równierz dałam się nabrać - ale na szczęście nie zapłaciłam im ani grosza i nie zamierzam płacić . zgłaszajcie się do UOKIK i na Policję . W nas siła może uda nam sie zidentyfikować oszustów. 

http://ttv.pl/aktual...tal,129750.html

 

 

witam polecam obejrzeć materiał telewizji ttv odnośnie plikostrady . 

ja równierz dałam się nabrać - ale na szczęście nie z... rozwiń

Avatar
Gość / 5 listopada 2014 o 21:25
0

a ja ich pier...ole nie dam złodzieją ani grosza mi przychodzi od 2 lat jakieś wezwanie a ja na te gówna nie zwracam uwagi i odrazu to usówam

Avatar
gosik / 15 października 2014 o 16:17
0

Ja dostalam dzisiaj takie pismo mam zaplacic 200 zl i tyle i odezwali sie do mnie po ponad roku

Avatar
perła:) / 27 maja 2014 o 16:58
0

witam wczoraj przyszło mi pismo od tego serwisu plikostrada ze mam zaplacic w ciagu 3 dni kwote cos 113 zł a jak nie kwota ,moze urosnąc do nawet 300 -400 zł a nawet moga mi sprawe wytoczyc pomóżcie co mam z tym zrobić czy mam zapłacić ??? :(

Avatar
M / 26 maja 2014 o 16:37
0

Też dostała wezwanie na maila, tyle, że nie pobrałam żadnego pilku co najlepsze, bo nie dało się tego zrobić, więc co? U nich jest jako pobrany a u mnie jego brak, śmieszne....Nie płacę, mam ich gdzieś, oszuści!

Avatar
urobiony / 26 maja 2014 o 15:15
0

zarejestrowałem sie w marcu i nie pamiętam czy cos pobrałem wydaje mi sie ze nie dostałem 2 zawiadomienia na maila i teraz dostałem OSTATECZNE PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY  co zrobic ? mam 16 lat

Avatar
Lublin / 10 maja 2014 o 15:39
0

Tylko ze oni biora numer IP i wszystko o tbie wiedzi e-mail nic na to nie poradzi wiem bo mi przyszlo do zaplaty prawie 1000 zl plus koszta sadowne na ktorych nawet nie bylem i nie maialem zadnych zawiadomień !!

Avatar
aNIAAAA / 7 maja 2014 o 20:34
0

Ja dostałam takie pismo do zapłaty na adres domowy i oczywiście go nie zapłaciłam i w końcu jest cisza już od jakiś 3 miesięcy. NIE PŁAĆCIE TYM OSZUSTOM!!!

Avatar
kinga8222 / 7 maja 2014 o 18:28
0

Ja rowniez dostalam takie pismo na maila. Jak rozwiazac problem??. Usunelam maila i po sprawie nikt nie przyslala mi nigdy listu na adres domowy z wezwaniem do zaplaty.

Avatar
osessek / 20 marca 2015 o 18:40
0

Najlepiej jest faktycznie nie płacić, ponieważ istnieje duża szansa, ze firma nam wówczas odpuści, jeśli jednak nie może warto zatrudnić prawnika? ALbo chociaż się skonsultować - http://kancelaria-stg.pl/zakresuslug/prawo-dla-ciebie jeśli już sprawa trafi do sądu, to nie zaniedbujcie jej, takie firmy tylko na to czekają by kogoś wystraszyć i by ten ktoś sobie odpuścił...

Avatar
kivi / 23 listopada 2014 o 22:45
0

http://ttv.pl/aktual...tal,129750.html

 

 

witam polecam obejrzeć materiał telewizji ttv odnośnie plikostrady . 

ja równierz dałam się nabrać - ale na szczęście nie zapłaciłam im ani grosza i nie zamierzam płacić . zgłaszajcie się do UOKIK i na Policję . W nas siła może uda nam sie zidentyfikować oszustów. 

http://ttv.pl/aktual...tal,129750.html

 

 

witam polecam obejrzeć materiał telewizji ttv odnośnie plikostrady . 

ja równierz dałam się nabrać - ale na szczęście nie z... rozwiń

Avatar
Gość / 5 listopada 2014 o 21:25
0

a ja ich pier...ole nie dam złodzieją ani grosza mi przychodzi od 2 lat jakieś wezwanie a ja na te gówna nie zwracam uwagi i odrazu to usówam

Avatar
gosik / 15 października 2014 o 16:17
0

Ja dostalam dzisiaj takie pismo mam zaplacic 200 zl i tyle i odezwali sie do mnie po ponad roku

Avatar
perła:) / 27 maja 2014 o 16:58
0

witam wczoraj przyszło mi pismo od tego serwisu plikostrada ze mam zaplacic w ciagu 3 dni kwote cos 113 zł a jak nie kwota ,moze urosnąc do nawet 300 -400 zł a nawet moga mi sprawe wytoczyc pomóżcie co mam z tym zrobić czy mam zapłacić ??? :(

Avatar
M / 26 maja 2014 o 16:37
0

Też dostała wezwanie na maila, tyle, że nie pobrałam żadnego pilku co najlepsze, bo nie dało się tego zrobić, więc co? U nich jest jako pobrany a u mnie jego brak, śmieszne....Nie płacę, mam ich gdzieś, oszuści!

Avatar
urobiony / 26 maja 2014 o 15:15
0

zarejestrowałem sie w marcu i nie pamiętam czy cos pobrałem wydaje mi sie ze nie dostałem 2 zawiadomienia na maila i teraz dostałem OSTATECZNE PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY  co zrobic ? mam 16 lat

Avatar
Lublin / 10 maja 2014 o 15:39
0

Tylko ze oni biora numer IP i wszystko o tbie wiedzi e-mail nic na to nie poradzi wiem bo mi przyszlo do zaplaty prawie 1000 zl plus koszta sadowne na ktorych nawet nie bylem i nie maialem zadnych zawiadomień !!

Avatar
aNIAAAA / 7 maja 2014 o 20:34
0

Ja dostałam takie pismo do zapłaty na adres domowy i oczywiście go nie zapłaciłam i w końcu jest cisza już od jakiś 3 miesięcy. NIE PŁAĆCIE TYM OSZUSTOM!!!

Avatar
kinga8222 / 7 maja 2014 o 18:28
0

Ja rowniez dostalam takie pismo na maila. Jak rozwiazac problem??. Usunelam maila i po sprawie nikt nie przyslala mi nigdy listu na adres domowy z wezwaniem do zaplaty.

Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 8 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 17 14

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 42 1

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 76 14

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 30 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 62 101

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 19 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 6 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!