Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 sierpnia 2013 r.
18:26
Edytuj ten wpis

Po kontrolach jakości paliw i gazu: Tankuj bez obaw

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 25 A A
 (Bartek Żurawski/ Archiwum)
(Bartek Żurawski/ Archiwum)

Tylko cztery z 60 pobranych próbek paliwa nie spełniały wymagań jakościowych. Takie są wyniki tegorocznej kontroli przeprowadzonej przez Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Od stycznia do lipca 2013 inspektorzy WIIH przeprowadzili w naszym województwie 64 kontrole jakości paliw ciekłych oraz 3 kontrole gazu skroplonego (LPG).

– Do analiz laboratoryjnych pobrano łącznie 60 próbek paliw i 3 próbki gazu LPG – mówi Łukasz Drzewiecki, rzecznik prasowy WIIH w Lublinie. – Przeprowadzone badania laboratoryjne próbek wykazały, że 4 z nich nie spełniały wymagań jakościowych.

I tak na celowniku inspektorów znalazła się stacja PKN Orlen przy Piłsudskiego w Kocku.

– W jednej z próbek tzw. biopaliwa wykryliśmy zawyżoną zawartość wody – dodaje Drzewiecki.

Na stacji paliw Pegaz w Janowie Lubelskim zakwestionowano próbkę benzyny bezołowiowej 95. – W paliwie było zbyt dużo siarki. Ten parametr wpływa m.in. na wielkość i rodzaj emisji spalin oraz na właściwości korozyjne paliwa – tłumaczy inDrzewiecki.

Z kolei jedna próbka benzyny bezołowiowej 98 pobrana na stacji paliw Tanul w Ulanie Dużym nie spełniała wymagań ze względu na prężność par – parametru wpływającego m.in. na rozruch silnika i płynność jazdy samochodu oraz na wielkość emisji spalin.

Natomiast próbka oleju napędowego pobrana na stacji Admar w Bełżycach nie spełniała wymagań jakościowych, co negatywnie wpływało m.in. na osiągi silnika i zużycie paliwa.

Bardzo dobrze wypadły badania LPG. – Wszystkie pobrane w tym roku próbki gazu skroplonego spełniały wymagania jakościowe – dodaje Drzewiecki.

Wyniki kontroli z lat 2011 i 2012 oraz pierwszej połowy tego roku wskazują, że jakość paliw sprzedawanych na stacjach jest na tym samym poziomie. Liczba „złych” próbek utrzymuje się na takim samym, kilkuprocentowym poziomie.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
DONALD / 27 lutego 2014 r. o 10:44
+1

A co ty masz za pojazd, że jeździ i na ropę i na benzynę i jeszcze na gaz? Jeżeli tak samo się znasz na paliwie jak na ortografii to gratuluję wiedzy.

Bo mam biedaku auto na gaz na ropę i na benzynę. Zatkało kakao !

Avatar
gość / 10 lutego 2015 r. o 10:07
0

Omijajcie stacje ARTUS w Jastkowie tanie paliwo,ale na 190 litrach ropy brakowało 15%.Dzwoniąc do kierownika powiedział mi żebym pojechał na serwis,ja wiem ile litrów mam zbiornik.

Avatar
Pawel / 9 stycznia 2015 r. o 12:48
0

A jakiej jakości jest gaz na stacji paliw tesco na orkana, tankował ktoś ? Da sie na tym jeździć ? ost. cena gazu to 1.99 zł za litr.

Avatar
Rafał / 9 grudnia 2014 r. o 17:08
0

Omijajcie stacje ARTUS w Trojaczkowicach, fatalne paliwo a gaz to szkoda mówić nie dość że nie najlepszej jakości to podkręcone liczydło jak nie wiem mając butle 27L na tej stacji zmieściło mi się prawie 30L do tego nie była zupełnie pusta bo dojechałem na stacje na gazie, orżneli mnie na parę litrów może nawet i 5 litrów za jednym tankowaniem już nie pierwszy raz kiedyś też to zwróciło już moją uwagę ale wtedy było to w granicach litra czy dwóch, ale napewno ostatni nigdy więcej tam nie zatankuje i uprzedzam innych aby nie szukali złudnej oszczędności "co z tego że 10gr tańsze jak Ci wejdzie 120% pojemności butli"

Omijajcie stacje ARTUS w Trojaczkowicach, fatalne paliwo a gaz to szkoda mówić nie dość że nie najlepszej jakości to podkręcone liczydło jak nie wiem mając butle 27L na tej stacji zmieściło mi się prawie 30L do tego nie była zupełnie pusta bo dojechałem na stacje na gazie, orżneli mnie na parę litrów może nawet i 5 litrów za jednym tankowaniem już nie pierwszy raz kiedyś też to zwróciło już moją uwagę ale wtedy było to w granicach litra czy dwóch, ale napewno ostatni nigdy więcej tam nie zatankuje i uprzedzam innych aby nie szukali złudne... rozwiń

Avatar
ŁukaszPiaseczno / 17 września 2014 r. o 09:47
0

Panowie paliwo na Artusie przeważnie jest dobrej jakości ale nie zawsze o czym świadczą wpadki w kontrolach UOKiK których dotyczył artykuł w Fakcie.

Myk polega na czym innym NA ILOŚCI WYDAWANEGO PALIWA stąd cena jest tak dobra. Znam temat od podszewki proponuje sprawdzić to na głupiej bańce 5L widać od razu. Wlejcie 5L z artusa i 5L z normalnej stacji różnice widać gołym okiem.

Na Artusie na wszystkich ich stacjach wlewając 5L dostajecie 4,7L sprawdzałem urządzeniem pomiarowym w Majdanie i w Sobienie Jeziory na dwóch stacjach tej firmy jest to samo!! Dystrybutor 50L = 47L rzeczywiście różnica to 3L = +- 15zł = 30gr na litrze o tyle oszukują!!

Napisałem skargę do urzędu miar sprawdzono dystrybutory w sobieniach i dostałem odpowiedź mam pismo z urzędu miar w warszawie gdzie stwierdzono,że faktycznie wydawana ilość nie mieściła się w normie (10x przekroczona norma) i wyłączono dystrybutor z eksploatacji. Byłem zadowolony,że coś wywalczyłem i co? Za tydzień dystrybutor już działał sprawdzam i dalej to samo 4,7L zamiast 5L!! Dzwonie do urzędu już telefonicznie bo straciłem cierpliwość urzędnik mówi,że znają sprawę na wszystkich stacjach Artus tak jest a oni jedyne co mogą zrobić to kontrola i 500zł  mandat!!  Takie prawo.

Sprawdźcie sobie bańka 5L i porównać Artusa i porządne stacje różnice widać gołym okiem ZŁODZIEJE i tyle wykorzystują lukę w prawie i niską karalność.

Panowie paliwo na Artusie przeważnie jest dobrej jakości ale nie zawsze o czym świadczą wpadki w kontrolach UOKiK których dotyczył artykuł w Fakcie.

Myk polega na czym innym NA ILOŚCI WYDAWANEGO PALIWA stąd cena jest tak dobra. Znam temat od podszewki proponuje sprawdzić to na głupiej bańce 5L widać od razu. Wlejcie 5L z artusa i 5L z normalnej stacji różnice widać gołym okiem.

Na Artusie na wszystkich ich stacjach wlewając 5L dostajecie 4,7L sprawdzałem urządzeniem pomiarowym w Majdanie i w Sobienie Jeziory na dwóch stacjac... rozwiń

Avatar
mateusz / 1 czerwca 2014 r. o 16:57
0

Pieprzenie głupot,  tankuje zazwyczaj na ARTUSIE w Trojaczkowicach, auto jedzie na tym gazie bo jedzie, gaz z naprzeciwka z TARY tak samo, nie daleko u tzw. Grudzińskiego nie inaczej, wczoraj zdarzyło mi się na powrocie z jeziora zatankować LPG na STATOILU przy al.Tysiąclecia efekt był taki że chyba nigdy auto na gazie nie jechało jak wczoraj. Morał z tego taki że te kontrole to pic na wode, skoro mamy LPG wszędzie takiej samej dobrej niby to jakości to skąd takie różnice. Jeśli kontrole są to pewnie zapowiedziane tydz z góry.

moze i same LPG nie jest tam najgorszej jakości, ale można powiedzieć, że cena czyni cuda ...

2x tankowałem gaz na Artusie w Markuszowie ... i te 2x weszło więcej litrów paliwa niż butla ma pojemności ... od roku już tam nie zajeżdzam - może sie teraz tam poprawiło, nie wiem. ja skutecznie się zniechęciłem do zajeżdżania tam

moze i same LPG nie jest tam najgorszej jakości, ale można powiedzieć, że cena czyni cuda ...

2x tankowałem gaz na Artusie w Markuszowie ... i te 2x weszło więcej litrów paliwa niż butla ma pojemności ... od roku już tam nie zajeżdzam - może sie teraz tam poprawiło, nie wiem. ja skutecznie się zniechęciłem do zajeżdżania tam

rozwiń
Avatar
Grzesiek / 1 czerwca 2014 r. o 16:05
0

Raz na Artusie w Klaudynie widziałem jak pomiędzy dystrybutorami latali ludzie z kolbą do przelewania dystrybutorów (pracowałem na stacji parę lat temu i u nas też byli). Pytam ich czy wszystko w porządku a oni unikali odpowiedzi. Za 2 godziny jadę służbowym samochodem a tam prawie wszystkie dystrybutory zaklejone kartkami z napisem awaria. :)

Avatar
koperfield dajnamo / 17 maja 2014 r. o 15:50
0

huja sie znata

Avatar
Pawel / 3 maja 2014 r. o 14:20
0

Omijajcie stacje Artus Paliwa cena to nie wszystko!!
Ja dwukrotnie dalem sie nabrac na ich "ceny" raz zatankowany u nich ON na trasie lubelskiej musialem spuscic bo auto (mondeo 2008roku) non stop zaraz po tankowaniu wyrzucalo blad silnika i wpadalo w tryb serwisowy co 5-10km musialem stawac i gasic auto. Serwis stwierdzil ewidentnie zla jakosc paliwa po spuszczeniu nalaniu paliwa z orlenu samochod jak nowy nigdy wiecej ten problem nie wrocil dziadostwo i tyle. Drugi raz tankowalem firmowe auto z duzym bakiem 95L wg komputera mialem rezerwe ale w baku ok 5L paliwa na 52km na Artusie do pierwszego odbicia weszlo mi prawie 96L!!! Nigdy w ten samochod nie zatankowalem wiecej jak 92L ale wtedy komputer pokazywal juz zero paliwa i 5km do przejechania a tu bylo paliwo ok 5L i weszlo 96!! Az szef zwrocil mi uwage jak to mozliwe i zakazal tankowania na tych stacjach wszystkim praconika.

Mam podobne podejrzenia w stosunku do stacji ARTUS w Klaudynie, paliwa jakościowo ok (tankuję Pb i ON), ceny bardzo atrakcyjne, jednak te tankowane objętości zawsze są rekordowe, a obliczone zużycia po tankowaniu najpierw gdzie indziej a potem u nich zawsze zawyżone (np. 8l/100km) - jak tankuję odwrotnie i obliczam jest odwrotnie (np. 6,5l/100km) - wniosek wycechowanie dystrybutorow na korzyść właściciela stacji - szacunkowo ok 10-15% in plus. Sami sprawdzcie, jesli tam tankujecie, ja mam watpliwosci i chetnie tankowałbym gdzie indziej ale tu mam najbliżej.

Mam podobne podejrzenia w stosunku do stacji ARTUS w Klaudynie, paliwa jakościowo ok (tankuję Pb i ON), ceny bardzo atrakcyjne, jednak te tankowane objętości zawsze są rekordowe, a obliczone zużycia po tankowaniu najpierw gdzie indziej a potem u nich zawsze zawyżone (np. 8l/100km) - jak tankuję odwrotnie i obliczam jest odwrotnie (np. 6,5l/100km) - wniosek wycechowanie dystrybutorow na korzyść właściciela stacji - szacunkowo ok 10-15% in plus. Sami sprawdzcie, jesli tam tankujecie, ja mam watpliwosci i chetnie tankowałbym gd... rozwiń

Avatar
szer / 21 stycznia 2014 r. o 18:58
0

Sprawdźcie wartość kaloryczną gazu pompowanego do naszych mieszkań, Jajko na miekko gotowałem 3 min a tera 6 minu kartofle pół dnia się gotują, pchaja nam powietrze jak nic a Urząd Ochrony Konsumentów gdzie jest? Wszyscy moi znajomi mówią, ze coś jest nie tak z gazem do mieszkań. W domu dwa razy zimniej a dwa razy więcej zużyłem gazu. Weźmie się KTOS za ten temat? 

Avatar
gość / 10 lutego 2015 r. o 10:07
0

Omijajcie stacje ARTUS w Jastkowie tanie paliwo,ale na 190 litrach ropy brakowało 15%.Dzwoniąc do kierownika powiedział mi żebym pojechał na serwis,ja wiem ile litrów mam zbiornik.

Avatar
Pawel / 9 stycznia 2015 r. o 12:48
0

A jakiej jakości jest gaz na stacji paliw tesco na orkana, tankował ktoś ? Da sie na tym jeździć ? ost. cena gazu to 1.99 zł za litr.

Avatar
Rafał / 9 grudnia 2014 r. o 17:08
0

Omijajcie stacje ARTUS w Trojaczkowicach, fatalne paliwo a gaz to szkoda mówić nie dość że nie najlepszej jakości to podkręcone liczydło jak nie wiem mając butle 27L na tej stacji zmieściło mi się prawie 30L do tego nie była zupełnie pusta bo dojechałem na stacje na gazie, orżneli mnie na parę litrów może nawet i 5 litrów za jednym tankowaniem już nie pierwszy raz kiedyś też to zwróciło już moją uwagę ale wtedy było to w granicach litra czy dwóch, ale napewno ostatni nigdy więcej tam nie zatankuje i uprzedzam innych aby nie szukali złudnej oszczędności "co z tego że 10gr tańsze jak Ci wejdzie 120% pojemności butli"

Omijajcie stacje ARTUS w Trojaczkowicach, fatalne paliwo a gaz to szkoda mówić nie dość że nie najlepszej jakości to podkręcone liczydło jak nie wiem mając butle 27L na tej stacji zmieściło mi się prawie 30L do tego nie była zupełnie pusta bo dojechałem na stacje na gazie, orżneli mnie na parę litrów może nawet i 5 litrów za jednym tankowaniem już nie pierwszy raz kiedyś też to zwróciło już moją uwagę ale wtedy było to w granicach litra czy dwóch, ale napewno ostatni nigdy więcej tam nie zatankuje i uprzedzam innych aby nie szukali złudne... rozwiń

Avatar
ŁukaszPiaseczno / 17 września 2014 r. o 09:47
0

Panowie paliwo na Artusie przeważnie jest dobrej jakości ale nie zawsze o czym świadczą wpadki w kontrolach UOKiK których dotyczył artykuł w Fakcie.

Myk polega na czym innym NA ILOŚCI WYDAWANEGO PALIWA stąd cena jest tak dobra. Znam temat od podszewki proponuje sprawdzić to na głupiej bańce 5L widać od razu. Wlejcie 5L z artusa i 5L z normalnej stacji różnice widać gołym okiem.

Na Artusie na wszystkich ich stacjach wlewając 5L dostajecie 4,7L sprawdzałem urządzeniem pomiarowym w Majdanie i w Sobienie Jeziory na dwóch stacjach tej firmy jest to samo!! Dystrybutor 50L = 47L rzeczywiście różnica to 3L = +- 15zł = 30gr na litrze o tyle oszukują!!

Napisałem skargę do urzędu miar sprawdzono dystrybutory w sobieniach i dostałem odpowiedź mam pismo z urzędu miar w warszawie gdzie stwierdzono,że faktycznie wydawana ilość nie mieściła się w normie (10x przekroczona norma) i wyłączono dystrybutor z eksploatacji. Byłem zadowolony,że coś wywalczyłem i co? Za tydzień dystrybutor już działał sprawdzam i dalej to samo 4,7L zamiast 5L!! Dzwonie do urzędu już telefonicznie bo straciłem cierpliwość urzędnik mówi,że znają sprawę na wszystkich stacjach Artus tak jest a oni jedyne co mogą zrobić to kontrola i 500zł  mandat!!  Takie prawo.

Sprawdźcie sobie bańka 5L i porównać Artusa i porządne stacje różnice widać gołym okiem ZŁODZIEJE i tyle wykorzystują lukę w prawie i niską karalność.

Panowie paliwo na Artusie przeważnie jest dobrej jakości ale nie zawsze o czym świadczą wpadki w kontrolach UOKiK których dotyczył artykuł w Fakcie.

Myk polega na czym innym NA ILOŚCI WYDAWANEGO PALIWA stąd cena jest tak dobra. Znam temat od podszewki proponuje sprawdzić to na głupiej bańce 5L widać od razu. Wlejcie 5L z artusa i 5L z normalnej stacji różnice widać gołym okiem.

Na Artusie na wszystkich ich stacjach wlewając 5L dostajecie 4,7L sprawdzałem urządzeniem pomiarowym w Majdanie i w Sobienie Jeziory na dwóch stacjac... rozwiń

Avatar
mateusz / 1 czerwca 2014 r. o 16:57
0

Pieprzenie głupot,  tankuje zazwyczaj na ARTUSIE w Trojaczkowicach, auto jedzie na tym gazie bo jedzie, gaz z naprzeciwka z TARY tak samo, nie daleko u tzw. Grudzińskiego nie inaczej, wczoraj zdarzyło mi się na powrocie z jeziora zatankować LPG na STATOILU przy al.Tysiąclecia efekt był taki że chyba nigdy auto na gazie nie jechało jak wczoraj. Morał z tego taki że te kontrole to pic na wode, skoro mamy LPG wszędzie takiej samej dobrej niby to jakości to skąd takie różnice. Jeśli kontrole są to pewnie zapowiedziane tydz z góry.

moze i same LPG nie jest tam najgorszej jakości, ale można powiedzieć, że cena czyni cuda ...

2x tankowałem gaz na Artusie w Markuszowie ... i te 2x weszło więcej litrów paliwa niż butla ma pojemności ... od roku już tam nie zajeżdzam - może sie teraz tam poprawiło, nie wiem. ja skutecznie się zniechęciłem do zajeżdżania tam

moze i same LPG nie jest tam najgorszej jakości, ale można powiedzieć, że cena czyni cuda ...

2x tankowałem gaz na Artusie w Markuszowie ... i te 2x weszło więcej litrów paliwa niż butla ma pojemności ... od roku już tam nie zajeżdzam - może sie teraz tam poprawiło, nie wiem. ja skutecznie się zniechęciłem do zajeżdżania tam

rozwiń
Avatar
Grzesiek / 1 czerwca 2014 r. o 16:05
0

Raz na Artusie w Klaudynie widziałem jak pomiędzy dystrybutorami latali ludzie z kolbą do przelewania dystrybutorów (pracowałem na stacji parę lat temu i u nas też byli). Pytam ich czy wszystko w porządku a oni unikali odpowiedzi. Za 2 godziny jadę służbowym samochodem a tam prawie wszystkie dystrybutory zaklejone kartkami z napisem awaria. :)

Avatar
koperfield dajnamo / 17 maja 2014 r. o 15:50
0

huja sie znata

Avatar
Pawel / 3 maja 2014 r. o 14:20
0

Omijajcie stacje Artus Paliwa cena to nie wszystko!!
Ja dwukrotnie dalem sie nabrac na ich "ceny" raz zatankowany u nich ON na trasie lubelskiej musialem spuscic bo auto (mondeo 2008roku) non stop zaraz po tankowaniu wyrzucalo blad silnika i wpadalo w tryb serwisowy co 5-10km musialem stawac i gasic auto. Serwis stwierdzil ewidentnie zla jakosc paliwa po spuszczeniu nalaniu paliwa z orlenu samochod jak nowy nigdy wiecej ten problem nie wrocil dziadostwo i tyle. Drugi raz tankowalem firmowe auto z duzym bakiem 95L wg komputera mialem rezerwe ale w baku ok 5L paliwa na 52km na Artusie do pierwszego odbicia weszlo mi prawie 96L!!! Nigdy w ten samochod nie zatankowalem wiecej jak 92L ale wtedy komputer pokazywal juz zero paliwa i 5km do przejechania a tu bylo paliwo ok 5L i weszlo 96!! Az szef zwrocil mi uwage jak to mozliwe i zakazal tankowania na tych stacjach wszystkim praconika.

Mam podobne podejrzenia w stosunku do stacji ARTUS w Klaudynie, paliwa jakościowo ok (tankuję Pb i ON), ceny bardzo atrakcyjne, jednak te tankowane objętości zawsze są rekordowe, a obliczone zużycia po tankowaniu najpierw gdzie indziej a potem u nich zawsze zawyżone (np. 8l/100km) - jak tankuję odwrotnie i obliczam jest odwrotnie (np. 6,5l/100km) - wniosek wycechowanie dystrybutorow na korzyść właściciela stacji - szacunkowo ok 10-15% in plus. Sami sprawdzcie, jesli tam tankujecie, ja mam watpliwosci i chetnie tankowałbym gdzie indziej ale tu mam najbliżej.

Mam podobne podejrzenia w stosunku do stacji ARTUS w Klaudynie, paliwa jakościowo ok (tankuję Pb i ON), ceny bardzo atrakcyjne, jednak te tankowane objętości zawsze są rekordowe, a obliczone zużycia po tankowaniu najpierw gdzie indziej a potem u nich zawsze zawyżone (np. 8l/100km) - jak tankuję odwrotnie i obliczam jest odwrotnie (np. 6,5l/100km) - wniosek wycechowanie dystrybutorow na korzyść właściciela stacji - szacunkowo ok 10-15% in plus. Sami sprawdzcie, jesli tam tankujecie, ja mam watpliwosci i chetnie tankowałbym gd... rozwiń

Avatar
DONALD / 27 lutego 2014 r. o 10:44
+1

A co ty masz za pojazd, że jeździ i na ropę i na benzynę i jeszcze na gaz? Jeżeli tak samo się znasz na paliwie jak na ortografii to gratuluję wiedzy.

Bo mam biedaku auto na gaz na ropę i na benzynę. Zatkało kakao !

Avatar
Hannibal / 27 lutego 2014 r. o 10:33
-1

Niech przyjada do Rybczewic to się dopiero zdziwią ,benzyna taka sobie ,ropa do ropy w ogule nie podobna a LPG strasznie muli.

A co ty masz za pojazd, że jeździ i na ropę i na benzynę i jeszcze na gaz? Jeżeli tak samo się znasz na paliwie jak na ortografii to gratuluję wiedzy.

Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Warsztaty instrumentalne z Kapelą Wojciechowską
7 sierpnia 2021, 15:00

Warsztaty instrumentalne z Kapelą Wojciechowską

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na dwudniowe zajęcia muzyczne pod okiem artystów z Kapeli Wojciechowskiej. Warsztaty odbędą się 7 sierpnia w godz. 15-20 oraz 8 sierpnia w godz. 11-15. Można już się zapisywać.

Eksponaty nie ucierpiały, ale Dom Gotycki w Puławach wymaga naprawy

Eksponaty nie ucierpiały, ale Dom Gotycki w Puławach wymaga naprawy

Uszkodzony w trakcie burzy Dom Gotycki, jeden z zabytków puławskiej osady pałacowo-parkowej, pozostaje zamknięty do odwołania. Trwa opracowywanie programu naprawczego, który zostanie przedłożony konserwatorowi zabytków.

Plakat "Czarnek Out" zawisł przy KUL-u. "To osoba, która przynosi wstyd i nie reprezentuje obywateli Lubelszczyzny"
galeria

Plakat "Czarnek Out" zawisł przy KUL-u. "To osoba, która przynosi wstyd i nie reprezentuje obywateli Lubelszczyzny"

Pierwszy w Lublinie plakat „Czarnek Out” powieszono przy Al. Racławickich 15. Adres jest nieprzypadkowy, bo to bilbord znajdujący się najbliżej macierzystej uczelni ministra.

Zmiana systemu opłat drogowych. Jakie są kary przewidywane w systemie e-TOLL?

Zmiana systemu opłat drogowych. Jakie są kary przewidywane w systemie e-TOLL?

W czerwcu br. nastąpiła zmiana systemu opłat drogowych – system e-TOLL zastąpił viaTOLL. Ustawodawca przewidział jednak okres przejściowy, w którym e-TOLL i viaTOLL działają równolegle. Zakończenie systemu viaTOLL jest przewidziane na 30 września 2021 roku. Co warto wiedzieć o nowym systemie, kogo obowiązuje, jak działa oraz jakie kary przewiduje?

Senat chce przygotować "prawdziwą reformę wynagrodzeń". "Trzeba zacząć od obywateli"
film

Senat chce przygotować "prawdziwą reformę wynagrodzeń". "Trzeba zacząć od obywateli"

Warszawa. Marszałek Tomasz Grodzki zapowiedział, że w Senacie powstaje "prawdziwa reforma wynagrodzeń", która ma być wzorowana na rozwiązaniach z II Rzeczpospolitej. - Polska powinna być krajem średnich, a nie niskich płac, ale trzeba zacząć od obywateli - mówił, odnosząc się do podwyżek dla polityków, które zostały wprowadzone prezydenckim rozporządzeniem.

Oratorium - koncert organowy na Czubach
11 sierpnia 2021, 19:00

Oratorium - koncert organowy na Czubach

W ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin-Czuby 2021 parafia pw. Świętej Rodziny zaprosi w środę, 11 sierpnia o godz. 19, na koncert pt. "Oratorium".

Jakub Szuta podpisał kontrakt z Motorem Lublin, ale wraca do Tomasovii

Jakub Szuta podpisał kontrakt z Motorem Lublin, ale wraca do Tomasovii

Długie rozmowy we wtorek zakończyły się sukcesem. Motor Lublin poinformował o transferze Jakuba Szuty z Tomasovii. Nastolatek na razie zostanie jednak w Tomaszowie Lubelskim, gdzie będzie miał okazję do regularnych występów na poziomie III ligi.

Wandale nad kraśnickim zalewem. Uszkodzili łódź, przenośne toalety i miejski szalet, wybili szybę

Wandale nad kraśnickim zalewem. Uszkodzili łódź, przenośne toalety i miejski szalet, wybili szybę

Najpierw pijani mężczyźni uszkodzili łódź, potem skopali przenośne toalety i miejski szalet, a na końcu wybili szybę w drzwiach tarasowych. Dzięki zgłoszeniu naocznego świadka policjanci zatrzymali "miłośników procentów i demolki", którzy spowodowali straty na ponad 20 tys. zł

Tokio 2020: Złoto Anity Włodarczyk, brązowy medal Malwiny Kopron z AZS UMCS Lublin!

Tokio 2020: Złoto Anity Włodarczyk, brązowy medal Malwiny Kopron z AZS UMCS Lublin!

Świetny występ Polek w konkursie rzutu młotem na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Anita Włodarczyk nie zawiodła i wywalczyła złoty medal. Na trzecim stopniu podium znalazła się za to Malwina Kopron z AZS UMCS Lublin.

Tokio 2020. Tadeusz Michalik z brązowym medalem igrzysk. Powtórzył wyczyn siostry

Tokio 2020. Tadeusz Michalik z brązowym medalem igrzysk. Powtórzył wyczyn siostry

Zapaśnik Tadeusz Michalik pokonał Węgra Alexa Gergo Szoke 10:0 w walce o brązowy medal w stylu klasycznym w kategorii 97 kg. To drugi brąz w rodzinie Michalików, przed pięciu laty w Rio de Janeiro na najniższym stopniu podium stanęła siostra Tadeusza, Monika

Farming Simulator League: Mistrzostwa w zbieraniu zboża (wideo)
film

Farming Simulator League: Mistrzostwa w zbieraniu zboża (wideo)

Zebrać zboże, sprasować pozostawioną słomę w bele, a następnie dostarczyć je do stodoły szybciej niż przeciwny zespół. Suma nagród w Farming Simulator League to 250 000 euro.

Kazimierski Festiwal Organowy: Patryk Podwojski
7 sierpnia 2021, 19:00

Kazimierski Festiwal Organowy: Patryk Podwojski

W sobotę, 7 sierpnia o godz. 19 w parafii pw. Św. Jana Chrzciciela i Św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym wystąpi Patryk Podwojski.

Lubelska polityka tym razem oszczędna. Kto wpłacił na partie

Lubelska polityka tym razem oszczędna. Kto wpłacił na partie

Tegoroczna lista politycznych darczyńców jest wyjątkowo krótka. Ale i tak można na niej znaleźć ciekawe nazwiska.

Philips: Tym razem coś dla graczy

Philips: Tym razem coś dla graczy

Philips TAGH301BL i TAGH401BL: zamknięte, z mikrofonem, a te ostatnie też z technologią Dirac HD/3D.

Szybkie pożyczki online - dla kogo i jak zaciągnąć? Podpowiadamy!

Szybkie pożyczki online - dla kogo i jak zaciągnąć? Podpowiadamy!

Rynek pożyczek w Polsce rośnie w zawrotnym tempie. Nic w tym dziwnego, ponieważ istnieje ogromne zainteresowanie tego rodzaju produktami finansowymi. Na czym polegają szybkie pożyczki przez Internet? W jaki sposób można je zaciągnąć? Sprawdźmy szczegóły! Zachęcamy do lektury naszego krótkiego poradnika!

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!