Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 listopada 2019 r.
18:11

Pochodzi z Moskwy, mieszka w Lublinie. Sukces Oksany Kieliszek na World Champion Barber

2 10 A A

Oksana Kieliszek z lubelskiego Barber Schron została mistrzynią świata na World Champion Barber w kategorii oldschool

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Jak się zaczęła pani przygoda z fryzjerstwem?

– Pochodzę z Moskwy. Tam ukończyłam szkołę fryzjerską. Żeby się do niej dostać, musiałam zdawać egzamin z geometrii, historii sztuki i rysunku technicznego. Obowiązywał bardzo wysoki poziom. Zaczynałam od fryzjerstwa męskiego i poznawania brzytwy od podstaw. Potem zdobyłam uprawnienia we fryzjerstwie damskim, z później była już praca.

• Kiedy przyjechała pani do Polski?

– Z Polską jestem związana od ponad 20 lat, bo wtedy poznałam mojego męża Polaka. Dwa lata temu w Lublinie przy ul. Orlej założyłam „Barber schron”, czyli salon w stylu militarnym. Pracowałam bardzo ciężko. Osoby podpatrujące moje starania zaprosiły mnie do kadry reprezentującej Polskę w tegorocznych Mistrzostwach Świata Barberingu we Włoszech. To dla mnie duże zaszczyt, bo Polscy zawodnicy są najlepsi i zawsze zdobywają złoto na różnych mistrzostwach. W Lublinie jestem jednak pierwszą osobą, która zdobyła złoto w barberingu męskim.

• Na czym polegały zawody?

– Brali w nich udział zawodnicy z 31 państwa całego świata. Konkurowałam z 50 zawodnikami. Moim zadaniem było stworzenie klasycznego męskiego strzyżenia. Zrobiłam fryzurę a la Elvis Presley. Najważniejsze było, żeby zachować jej klasyczny kształt przy zastosowaniu niewielkich innowacji.

• Stres był ogromny?

– Nawet nie, chociaż wokół polskich zawodników ustawiały się tłumy. Polscy mistrzowie zyskali już opinie najlepszych męskich Barberów, dlatego wokół nich zawsze jest ogrom ludzi podpatrujących ich pracę. Uczą się od nas. Nagrywają filmiki, jak pracujemy. Robią mnóstwo zdjęć.

• Nie przeszkadza pani, jak ktoś patrzy na ręce?

– Wyszłam na tafle mówiąc sobie, że ma być tak jak w salonie. Pracuje, nie patrząc na nic i wiedząc, że muszę po prostu zrobić dobrą robotę.

• A jak to wygląda w salonie? Zdarza się, że klient jest niezadowolony?

– Jest takie powiedzenie: każdemu nie można dogodzić. Ale staram się. Zawsze przed przystąpieniem do pracy staram się wytłumaczyć, co chcę zrobić i dlaczego. Pokazuję przykłady na zdjęciach. Czasami rysuję schematy, żeby człowiek miał świadomość tego, co jest dobrze, a co źle. Decyzja zawsze należy jednak do klienta.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 listopada 2019 r. o 18:45
Gratulacje
Avatar
Gość / 3 listopada 2019 r. o 18:59
Wspaniale! Gratulacje!!!
Avatar
joe / 4 listopada 2019 r. o 08:06
Dla pani Oksany gratulacje, dla redaktora pała. Po polsku przymiotnki, nawet te od nazw własnych piszemy małą literą. Na angielskim się uważało na polskim już nie.
Avatar
Bartek / 4 listopada 2019 r. o 10:21
Oksana jak zwykle najlepsza :) Gratulacje, cieszę się z Twojego sukcesu bardzo, bardzo mocno. Oby tak dalej! 
Avatar
Zxc / 4 listopada 2019 r. o 19:36
A ja byłem 1raz u barber i u tej pani. 3+/5 oceniam. Pan siada i się nie odzywa, tak było. I różnicy wcale i zadiwolwnia
Avatar
NYPL / 4 listopada 2019 r. o 19:53
wiesniaki zapomnialy polskiego jezyka, co to jakis baber ? boraki macie jezyk polski
Avatar
Gość / 4 listopada 2019 r. o 07:08
Kieliszek? Czyżby się wżeniła w Ratuszową Dewelo - Mafię?
Avatar
ahment / 3 listopada 2019 r. o 20:26
My name is arcybishop Flashka ! Kielischek ? Shacuuun !
Avatar
hhh / 3 listopada 2019 r. o 19:18
Co to jest WORD Championship Barber? Mistrzowstwa fryzjerów czlonków Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego?
Avatar
hhh / 3 listopada 2019 r. o 19:17
Co to jest WORD Championship Barber? Mistrzowstwa fryzjerów w posługiwaniu się edytorem tekstu?
Avatar
NYPL / 4 listopada 2019 r. o 19:53
wiesniaki zapomnialy polskiego jezyka, co to jakis baber ? boraki macie jezyk polski
Avatar
Zxc / 4 listopada 2019 r. o 19:36
A ja byłem 1raz u barber i u tej pani. 3+/5 oceniam. Pan siada i się nie odzywa, tak było. I różnicy wcale i zadiwolwnia
Avatar
Bartek / 4 listopada 2019 r. o 10:21
Oksana jak zwykle najlepsza :) Gratulacje, cieszę się z Twojego sukcesu bardzo, bardzo mocno. Oby tak dalej! 
Avatar
joe / 4 listopada 2019 r. o 08:06
Dla pani Oksany gratulacje, dla redaktora pała. Po polsku przymiotnki, nawet te od nazw własnych piszemy małą literą. Na angielskim się uważało na polskim już nie.
Avatar
Gość / 4 listopada 2019 r. o 07:08
Kieliszek? Czyżby się wżeniła w Ratuszową Dewelo - Mafię?
Avatar
ahment / 3 listopada 2019 r. o 20:26
My name is arcybishop Flashka ! Kielischek ? Shacuuun !
Avatar
hhh / 3 listopada 2019 r. o 19:18
Co to jest WORD Championship Barber? Mistrzowstwa fryzjerów czlonków Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego?
Avatar
hhh / 3 listopada 2019 r. o 19:17
Co to jest WORD Championship Barber? Mistrzowstwa fryzjerów w posługiwaniu się edytorem tekstu?
Avatar
Gość / 3 listopada 2019 r. o 18:59
Wspaniale! Gratulacje!!!
Avatar
Gość / 3 listopada 2019 r. o 18:45
Gratulacje
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nawet milion przejechanych kilometrów i dalej wożą ludzi. MPK Kraśnik na zakręcie

Nawet milion przejechanych kilometrów i dalej wożą ludzi. MPK Kraśnik na zakręcie

Sytuacja jest „trudna”, „bardzo ciężka”. Te słowa padały zarówno z ust przedstawiciela pracowników MPK Kraśnik, prezesa spółki jak i miejskich radnych. – Skoro o podwyżkach nie ma mowy, skoro przed nami jest widmo bankructwa naszej spółki, to jaką mamy mieć motywację do pracy? – dopytywał radnych przewodniczący zakładowej „Solidarności” Witold Bielski. Czy dojdzie do strajku pracowników?

Trzy lata temu zaczynali jako hurtownia. Teraz Sunprofi ma większe plany co do OZE

Trzy lata temu zaczynali jako hurtownia. Teraz Sunprofi ma większe plany co do OZE

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że konieczne jest zwiększenie udziału OZE w polskim miksie energetycznym. Ostatnie wydarzenia m.in. za naszą wschodnią granicą pokazały, że OZE to już nie tylko ekologia i rachunek ekonomiczny, a gwarancja bezpieczeństwa - rozmowa z Piotrem Droździewiczem, wiceprezesem firmy Sunprofi.

Kayah i Viki Gabor zaśpiewają w Teatrze Muzycznym
7 października 2022, 18:00

Kayah i Viki Gabor zaśpiewają w Teatrze Muzycznym

"Słyszę Cię" to tytuł wyjątkowego koncertu charytatywnego, który Teatr Muzyczny w Lublinie zrealizuje w ramach pomocy na rzecz młodych ludzi zmagających się z problemami psychicznymi. Gwiazdami wydarzenia będą Viki Gabor i Kayah. Koncert odbędzie się już 7 października o godz. 18.

Jest 57 mln tabletek jodku potasu. Wiceminister:  Musimy być przygotowani na różne warianty

Jest 57 mln tabletek jodku potasu. Wiceminister: Musimy być przygotowani na różne warianty

Okazuje się, że Państwowa Agencja Atomistyki już przeprowadziła symulacje pod kątem rosyjskich ataków na ukraińskie elektrownie atomowe.

Open City 2022. Inwazja artystów na Lublin. Będzie 3-metrowe niemowlę
zdjęcia
1 października 2022, 16:00
galeria

Open City 2022. Inwazja artystów na Lublin. Będzie 3-metrowe niemowlę

Artystów jest dwudziestu, miejsc gdzie pojawią się ich prace: 25. W sobotę rozpoczyna się Festiwal Sztuki w Przestrzeni Publicznej Open City 2022.

Koncert dla Seniorów w Puławach
4 października 2022, 17:00

Koncert dla Seniorów w Puławach

4 października o godz. 17 w Puławskim Ośrodku Kultury Dom Chemika (ul. Wojska Polskiego 4) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Koncert odbędzie się w ramach VIII Puławskiej Senioriady.

Październik w Centrum Kultury w Lublinie i przestrzeń tańca
wideo
film

Październik w Centrum Kultury w Lublinie i przestrzeń tańca

Słowo „przestrzeń” nie pada tu przypadkowo, ale równie ważne jest to, że w październiku miłośnicy tańca będą bardzo zadowoleni.

Miasto Lublin musi zwrócić spory kawałek ziemi. Miała być szkoła, ale nie powstała

Miasto Lublin musi zwrócić spory kawałek ziemi. Miała być szkoła, ale nie powstała

Miasto przegrało sądowe spory o własność gruntów położonych między ul. Jana Pawła II a wąwozem. Władze Lublina muszą zwrócić tę ziemię spadkobiercom dawnych właścicieli. Wydane przedwczoraj wyroki są już prawomocne.

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. W niedzielę rusza kolejny sezon najstarszych w naszym regionie rozgrywek

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. W niedzielę rusza kolejny sezon najstarszych w naszym regionie rozgrywek

Tytułu broni zespół 4-tego Piętra. O jego sile stanowili w poprzednim sezonie głównie gracze podkoszowi jak Marcin Ożga, Łukasz Łukawski czy Marek Macieszczuk. Drugie miejsce zajęło The Reds Iglo-Klima, a podium uzupełnił Symbit

Bridget Jones wraca.  Program TV 30 września - 2 października 2022
30 września 2022, 20:00

Bridget Jones wraca. Program TV 30 września - 2 października 2022

W najbliższy weekend w telewizji będzie można zobaczyć m.in. festiwalowy "Portret kobiety w ogniu". Nie zabraknie też rozrywki w postaci takich filmów, jak "Alita: battle Angel" czy "Krzyk". Poniżej prezentuję kilka wybranych opcji filmowych na weekend.

Puławska Spółdzielnia Mieszkaniowa buduje nowe drogi. To strategiczna kwestia bezpieczeństwa

Puławska Spółdzielnia Mieszkaniowa buduje nowe drogi. To strategiczna kwestia bezpieczeństwa

Zgodnie wytycznymi straży pożarnej, zarządcy osiedli mieszkaniowych muszą poprawić dojazd do wskazanych budynków wielorodzinnych. Chodzi o to, by w razie zagrożenia, strażacy mogli szybko dotrzeć pod każdy adres. Nowych dróg pożarowych najszybciej przybywa na os. Niwa.

Już jutro zmiany na przystankach w Lublinie. Nowy rozkład komunikacji miejskiej

Już jutro zmiany na przystankach w Lublinie. Nowy rozkład komunikacji miejskiej

Od soboty będą obowiązywać nowe rozkłady jazdy autobusów i trolejbusów.

LUK Lublin zaczyna sezon od meczu z Cerrad Enea Czarnymi Radom

LUK Lublin zaczyna sezon od meczu z Cerrad Enea Czarnymi Radom

Cerrad Enea Czarni Radom będą przeciwnikiem LUK Lublin w pierwszej kolejce nowego sezonu. Mecz rozegrany zostanie w hali Globus, w sobotę, o godz 20.30. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Jak czas spędzają przedszkolaki w Chełmie? Np. z robotami

Jak czas spędzają przedszkolaki w Chełmie? Np. z robotami

Eko-warsztaty, nauka robotyki oraz zajęcia z ratownikami dotyczące bezpieczeństwa – takie atrakcje czekały na młodych mieszkańców i mieszkanki Chełma oraz okolic podczas tegorocznego „Lata z CEMEX”. W warsztatach, zabawach integracyjnych i wycieczkach uczestniczyło w sumie ponad 180 dzieci. Organizatorami wydarzenia byli: CEMEX Polska oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie.

Lubelski ser ricotta. Wszystko zależy od szczęścia krowy
złota setka 2021

Lubelski ser ricotta. Wszystko zależy od szczęścia krowy