Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 grudnia 2010 r.
15:24
Edytuj ten wpis

Pociąg-chłodnia z Wrocławia do Lublina. Pasażerowie wymusili zmianę składu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 28 A A

Pięć godzin w zimnym pociągu jechali pasażerowie dziś z Wrocławia do Lublina. Do innego, sprawnego składu zostali przesadzeni dopiero po tym, jak niemal zlinczowali konduktorów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Udostępnij na Facebook



O fatalnych warunkach w pociągu zaalarmowali nas jadący nim pasażerowie. Po jego przyjeździe na dworzec w Lublinie podróżni mówili zgodnie: to skandal!

– Wiele lat przeżyłam, ale takiej podróży jeszcze nie – bulwersuje się pani Maria, która jechała feralnym pociągiem z Wrocławia. – Nie dość, że były drewniane ławki jak za króla Ćwieczka, to jeszcze nie było ogrzewania, para buchała nam z ust – dodaje.

Chodzi o pociąg interREGIO, który wyruszył z Wrocławia o godz. 6.26. Tego rodzaju pociągi obsługiwane są przez tzw. elektryczne zespoły trakcyjne, w których nie ma przedziałów, używane zazwyczaj do obsługi pociągów osobowych.

– Jechało się jak w lodówce, szyby były cały czas zamarznięte – mówi Marek Kucharzewski. – Nie daj Boże jechać znów takim pociągiem przy tej temperaturze. Coś okropnego – skarży się Anna Mróz.

Narzeka na podróż, choć dosiadła się dopiero w Sosnowcu, gdy inni pasażerowie mieli za sobą już trzy godziny jazdy w skandalicznych warunkach. – Ludzie interweniowali u kierownika pociągu.
Po pięciu godzinach jazdy skład dotarł do Kielc. Tam pasażerowie zostali przeprowadzeni do innego, ogrzewanego składu.

– Dopiero po tym jak pasażerowie niemal zlinczowali Bogu ducha winnych konduktorów – opowiada Grzegorz Rogiński, jeden z pasażerów. – W tym drugim pociągu było ciepło, ale zacinały się drzwi. Ludzie nie mieli jak wysiąść, biegali z walizkami – dodaje pani Maria.

Co na to kolejarze? Pociąg należy do spółki Przewozy Regionalne. W trasę wysłał go Dolnośląski Zakład Przewozów Regionalnych (DZPR) z Wrocławia. Ale tam… nic o sprawie nie wiedzą. – Z moich informacji nie wynika nawet to, żeby była jakakolwiek przesiadka w Kielcach – mówi Andrzej Piech z DZPR Wrocław.

– Pociągi nie są monitorowane i ja nie wiem, czy pociąg wyjechał ze zdefektowanym ogrzewaniem.
• Ktoś go sprawdzał przed wysłaniem w trasę?
– Nie umiem odpowiedzieć.

Za takie komfortowe warunki jazdy z Wrocławia do Lublina trzeba było zapłacić 51 zł. Niezadowoleni mogą domagać się zwrotu pieniędzy za bilet składając reklamację w dowolnym oddziale spółki Przewozy Regionalne. Reklamację rozpatrzy zakład we Wrocławiu, o ile będzie znał losy feralnego pociągu.

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Iwa . / 12 lutego 2011 o 23:03
0
cześć . Moglibyście napisać na tej stronie ... o której w czwartki są pociągi z Wrocławia do Lublina i jaki jest koszt biletów ? .
Avatar
crx / 30 grudnia 2010 o 09:29
0
Postsolidaruchowe porządki,jakość i odpowiedzialność.......Ale za to macie kolejne święto w kalendarzu............!!!
Avatar
quest / 30 grudnia 2010 o 08:04
0
Należy powołać nowe spółki w PKP: jedna od ogrzewania wagonów i kolejna od konserwacji drzwi. Wtedy będzie wiadomo kto jest odpowiedzialny.
Avatar
cinek / 29 grudnia 2010 o 22:55
0
[quote name='joo' timestamp='1293655118' post='413494']
Fakt, pociag TLK jedzie - mój błąd, co nie zmienia faktu, ze z lublina kiepsko się wydostac gdziekolwiek, bo i pociagi kiepskie i busy ciasne i drogi dziurawe. Taki trójkat bermudzki - jak sie tu człowiek dostanie to sie nie wydostanie bo nie ma czym a i czas się na PRLu zatrzymał.
[/quote]
Akurat na szczęście z Lublina da się w większość miejsc pociągiem dojechać. Pociągi są jakie są, to nie wina Lublina (no poza kibelkami EZT). I ja już wolę marznąć w takim pociągu, niż siedzieć w busie ze staruchami, które muszą bagaże posadzić i w ogóle to one kupiły bilet i są wielkie panie i dlaczego ten kierowca tak pomału jedzie (to nic, że leje deszcz i jest ślisko na drodze).
[quote name='joo' timestamp='1293655118' post='413494']
Fakt, pociag TLK jedzie - mój błąd, co nie zmienia faktu, ze z lublina kiepsko się wydostac gdziekolwiek, bo i pociagi kiepskie i busy ciasne i drogi dziurawe. Taki trójkat bermudzki - jak sie tu człowiek dostanie to sie nie wydostanie bo nie ma czym a i czas się na PRLu zatrzymał.
[/quote]
Akurat na szczęście z Lublina da się w większość miejsc pociągiem dojechać. Pociągi są jakie są, to nie wina Lublina (no poza kibelkami EZT). I ja już wolę ... rozwiń
Avatar
joo / 29 grudnia 2010 o 21:38
0
Fakt, pociag TLK jedzie - mój błąd, co nie zmienia faktu, ze z lublina kiepsko się wydostac gdziekolwiek, bo i pociagi kiepskie i busy ciasne i drogi dziurawe. Taki trójkat bermudzki - jak sie tu człowiek dostanie to sie nie wydostanie bo nie ma czym a i czas się na PRLu zatrzymał.
Avatar
joo / 29 grudnia 2010 o 21:33
0
[quote name='Gość' timestamp='1293651262' post='413440']
[Radze sprawdzć rozkład jazdy: TLK (11:00) Wrocław Główny - (13:50) Karowice - (19:05) Lublin
[/quote]
Avatar
Gość / 29 grudnia 2010 o 21:09
0
[quote name='joo' timestamp='1293649633' post='413397']
Niestety TLK juz nie jeżdzi do Lublina - jedyna mozliwosc dostania sie bezposrednim pociagiem np. z Katowic do Lublina to własnie Inter Regio. wczoraj miałem niewatpliwą nieprzyjemniść jechania własnie tym pociagiem - ciasno, smierdzaco i niewygodnie, jedynie dwie działajace ale brudne toalety na cały pociąg, brak miejsca na bagaże... i cała droga siedzenia w zasadzie na baczność aby nie kopać pasazera z naprzeciwka... raz ogrzewanie podkrecone na maksa a zaraz potem lodowate zimno... ja rozumiem że jest troche taniej - ale puscic taki rozpadajacy się skład na około dziesiecio godzinną drogę z wrocławia do Lublina to po prostu skandal
[/quote]

Jeżdżą TLK np. LBN-WRC
[media]http://i51.tinypic.com/1zbckcg.jpg[/media]
[quote name='joo' timestamp='1293649633' post='413397']
Niestety TLK juz nie jeżdzi do Lublina - jedyna mozliwosc dostania sie bezposrednim pociagiem np. z Katowic do Lublina to własnie Inter Regio. wczoraj miałem niewatpliwą nieprzyjemniść jechania własnie tym pociagiem - ciasno, smierdzaco i niewygodnie, jedynie dwie działajace ale brudne toalety na cały pociąg, brak miejsca na bagaże... i cała droga siedzenia w zasadzie na baczność aby nie kopać pasazera z naprzeciwka... raz ogrzewanie podkrecone na maksa a... rozwiń
Avatar
Gość / 29 grudnia 2010 o 20:34
0
[Radze sprawdzć rozkład jazdy: TLK (11:00) Wrocław Główny - (13:50) Karowice - (19:05) Lublin
Avatar
ja / 29 grudnia 2010 o 20:29
0
[quote name='joo' timestamp='1293649633' post='413397']
Niestety TLK juz nie jeżdzi do Lublina - jedyna mozliwosc dostania sie bezposrednim pociagiem np. z Katowic do Lublina to własnie Inter Regio. wczoraj miałem niewatpliwą nieprzyjemniść jechania własnie tym pociagiem - ciasno, smierdzaco i niewygodnie, jedynie dwie działajace ale brudne toalety na cały pociąg, brak miejsca na bagaże... i cała droga siedzenia w zasadzie na baczność aby nie kopać pasazera z naprzeciwka... raz ogrzewanie podkrecone na maksa a zaraz potem lodowate zimno... ja rozumiem że jest troche taniej - ale puscic taki rozpadajacy się skład na około dziesiecio godzinną drogę z wrocławia do Lublina to po prostu skandal
[/quote]
[quote name='joo' timestamp='1293649633' post='413397']
Niestety TLK juz nie jeżdzi do Lublina - jedyna mozliwosc dostania sie bezposrednim pociagiem np. z Katowic do Lublina to własnie Inter Regio. wczoraj miałem niewatpliwą nieprzyjemniść jechania własnie tym pociagiem - ciasno, smierdzaco i niewygodnie, jedynie dwie działajace ale brudne toalety na cały pociąg, brak miejsca na bagaże... i cała droga siedzenia w zasadzie na baczność aby nie kopać pasazera z naprzeciwka... raz ogrzewanie podkrecone na maksa a... rozwiń
Avatar
Ela / 29 grudnia 2010 o 20:08
0
Jak jedziecie w ciasnym , zimnym busie to nie płaczecie .
Avatar
Iwa . / 12 lutego 2011 o 23:03
0
cześć . Moglibyście napisać na tej stronie ... o której w czwartki są pociągi z Wrocławia do Lublina i jaki jest koszt biletów ? .
Avatar
crx / 30 grudnia 2010 o 09:29
0
Postsolidaruchowe porządki,jakość i odpowiedzialność.......Ale za to macie kolejne święto w kalendarzu............!!!
Avatar
quest / 30 grudnia 2010 o 08:04
0
Należy powołać nowe spółki w PKP: jedna od ogrzewania wagonów i kolejna od konserwacji drzwi. Wtedy będzie wiadomo kto jest odpowiedzialny.
Avatar
cinek / 29 grudnia 2010 o 22:55
0
[quote name='joo' timestamp='1293655118' post='413494']
Fakt, pociag TLK jedzie - mój błąd, co nie zmienia faktu, ze z lublina kiepsko się wydostac gdziekolwiek, bo i pociagi kiepskie i busy ciasne i drogi dziurawe. Taki trójkat bermudzki - jak sie tu człowiek dostanie to sie nie wydostanie bo nie ma czym a i czas się na PRLu zatrzymał.
[/quote]
Akurat na szczęście z Lublina da się w większość miejsc pociągiem dojechać. Pociągi są jakie są, to nie wina Lublina (no poza kibelkami EZT). I ja już wolę marznąć w takim pociągu, niż siedzieć w busie ze staruchami, które muszą bagaże posadzić i w ogóle to one kupiły bilet i są wielkie panie i dlaczego ten kierowca tak pomału jedzie (to nic, że leje deszcz i jest ślisko na drodze).
[quote name='joo' timestamp='1293655118' post='413494']
Fakt, pociag TLK jedzie - mój błąd, co nie zmienia faktu, ze z lublina kiepsko się wydostac gdziekolwiek, bo i pociagi kiepskie i busy ciasne i drogi dziurawe. Taki trójkat bermudzki - jak sie tu człowiek dostanie to sie nie wydostanie bo nie ma czym a i czas się na PRLu zatrzymał.
[/quote]
Akurat na szczęście z Lublina da się w większość miejsc pociągiem dojechać. Pociągi są jakie są, to nie wina Lublina (no poza kibelkami EZT). I ja już wolę ... rozwiń
Avatar
joo / 29 grudnia 2010 o 21:38
0
Fakt, pociag TLK jedzie - mój błąd, co nie zmienia faktu, ze z lublina kiepsko się wydostac gdziekolwiek, bo i pociagi kiepskie i busy ciasne i drogi dziurawe. Taki trójkat bermudzki - jak sie tu człowiek dostanie to sie nie wydostanie bo nie ma czym a i czas się na PRLu zatrzymał.
Avatar
joo / 29 grudnia 2010 o 21:33
0
[quote name='Gość' timestamp='1293651262' post='413440']
[Radze sprawdzć rozkład jazdy: TLK (11:00) Wrocław Główny - (13:50) Karowice - (19:05) Lublin
[/quote]
Avatar
Gość / 29 grudnia 2010 o 21:09
0
[quote name='joo' timestamp='1293649633' post='413397']
Niestety TLK juz nie jeżdzi do Lublina - jedyna mozliwosc dostania sie bezposrednim pociagiem np. z Katowic do Lublina to własnie Inter Regio. wczoraj miałem niewatpliwą nieprzyjemniść jechania własnie tym pociagiem - ciasno, smierdzaco i niewygodnie, jedynie dwie działajace ale brudne toalety na cały pociąg, brak miejsca na bagaże... i cała droga siedzenia w zasadzie na baczność aby nie kopać pasazera z naprzeciwka... raz ogrzewanie podkrecone na maksa a zaraz potem lodowate zimno... ja rozumiem że jest troche taniej - ale puscic taki rozpadajacy się skład na około dziesiecio godzinną drogę z wrocławia do Lublina to po prostu skandal
[/quote]

Jeżdżą TLK np. LBN-WRC
[media]http://i51.tinypic.com/1zbckcg.jpg[/media]
[quote name='joo' timestamp='1293649633' post='413397']
Niestety TLK juz nie jeżdzi do Lublina - jedyna mozliwosc dostania sie bezposrednim pociagiem np. z Katowic do Lublina to własnie Inter Regio. wczoraj miałem niewatpliwą nieprzyjemniść jechania własnie tym pociagiem - ciasno, smierdzaco i niewygodnie, jedynie dwie działajace ale brudne toalety na cały pociąg, brak miejsca na bagaże... i cała droga siedzenia w zasadzie na baczność aby nie kopać pasazera z naprzeciwka... raz ogrzewanie podkrecone na maksa a... rozwiń
Avatar
Gość / 29 grudnia 2010 o 20:34
0
[Radze sprawdzć rozkład jazdy: TLK (11:00) Wrocław Główny - (13:50) Karowice - (19:05) Lublin
Avatar
ja / 29 grudnia 2010 o 20:29
0
[quote name='joo' timestamp='1293649633' post='413397']
Niestety TLK juz nie jeżdzi do Lublina - jedyna mozliwosc dostania sie bezposrednim pociagiem np. z Katowic do Lublina to własnie Inter Regio. wczoraj miałem niewatpliwą nieprzyjemniść jechania własnie tym pociagiem - ciasno, smierdzaco i niewygodnie, jedynie dwie działajace ale brudne toalety na cały pociąg, brak miejsca na bagaże... i cała droga siedzenia w zasadzie na baczność aby nie kopać pasazera z naprzeciwka... raz ogrzewanie podkrecone na maksa a zaraz potem lodowate zimno... ja rozumiem że jest troche taniej - ale puscic taki rozpadajacy się skład na około dziesiecio godzinną drogę z wrocławia do Lublina to po prostu skandal
[/quote]
[quote name='joo' timestamp='1293649633' post='413397']
Niestety TLK juz nie jeżdzi do Lublina - jedyna mozliwosc dostania sie bezposrednim pociagiem np. z Katowic do Lublina to własnie Inter Regio. wczoraj miałem niewatpliwą nieprzyjemniść jechania własnie tym pociagiem - ciasno, smierdzaco i niewygodnie, jedynie dwie działajace ale brudne toalety na cały pociąg, brak miejsca na bagaże... i cała droga siedzenia w zasadzie na baczność aby nie kopać pasazera z naprzeciwka... raz ogrzewanie podkrecone na maksa a... rozwiń
Avatar
Ela / 29 grudnia 2010 o 20:08
0
Jak jedziecie w ciasnym , zimnym busie to nie płaczecie .
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 26 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 28 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!