Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 sierpnia 2017 r.
14:59

Polka zgwałcona w Rimini. Pojechali do Włoch z biurem podróży z Lublina

0 33 A A

We wtorek do Włoch ma wyjechać polski zespół prokuratorów i policjantów w związku z brutalną napaścią na młodych ludzi w Rimini. Na wakacje pojechali z biurem podróży z Lublina

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W nocy z piątku na sobotę 26-letnia Polka i jej partner zostali napadnięci na plaży w Rimini przez czterech mężczyzn pochodzących z północnej Afryki. Napastnicy zbiorowo zgwałcili kobietę, a mężczyznę kilka razy uderzyli w głowę, wskutek czego stracił przytomność. Oboje zostali też ograbieni.

Dziennikarze Rimini Today dotarli do mężczyzny, który przeżył koszmar. – Starałem się zrozumieć, co mówią łamanym angielskim ci mężczyźni, ale kiedy zrozumiałem, było już za późno. Jeden uderzył mnie butelką w twarz – wyjaśniał Polak. – Bili mnie w głowę aż zemdlałem. Było ich czterech, zachowywali się jak dzikie bestie – dodał.

Jak tłumaczy mężczyzna, teraz z kobietą chcą jak najszybciej wrócić do Polski i zapomnieć o koszmarze, który ich spotkał.

Lubelskie biuro: niezwłocznie udzieliliśmy pomocy

Młodzi Polacy pojechali do Rimini z biurem podróży Student Travel z Lublina. – To nasze biuro było organizatorem tygodniowego autokarowego wyjazdu do Rimini – potwierdza Arkadiusz Kulbacki, rzecznik biura podroży Student Travel i dodaje: To był typowo turystyczny wyjazd. Niezwłocznie udzieliliśmy pomocy poszkodowanym, wysłaliśmy też na miejsce naszego pracownika, który został specjalnie oddelegowany do kontrolowania tej sprawy. Jest on w stałym kontakcie z lekarzami, ubezpieczycielem i włoskimi służbami. Ubezpieczyciel zapewni Polakom transport do kraju dostosowany do ich potrzeb.

Rzecznik nie chciał potwierdzić, czy poszkodowani pochodzą z województwa lubelskiego. Nie ujawnił też, kiedy wracają do Polski.

W niedzielę do Rimini przyjechał polski konsul. Spotkał się on m.in. z zastępcą komendanta tamtejszej policji oraz członkiem zarządu miasta Rimini odpowiedzialnym za problematykę bezpieczeństwa. Jest również w kontakcie z rodziną poszkodowanych. Polski Konsulat w Mediolanie odmówił nam komentarza w tej sprawie i odesłał do Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

– Z uwagi na ochronę danych osobowych i prywatności ofiar, nie udzielamy szczegółowych informacji osobom trzecim. Jednocześnie ponawiamy apel o uszanowanie woli i prywatności poszkodowanych. Kategorycznie proszą oni o zachowanie dyskrecji i nieujawnianie dalszych informacji w tej delikatnej sprawie – czytamy w e-mailu z biura rzecznika MSZ. - Polski konsul znajduje się na miejscu w Rimini i udziela pokrzywdzonym wszechstronnej pomocy konsularnej. Zarówno strona włoska, jak i polska otoczyły pokrzywdzonych szczególną opieką i pomocą – informuje MSZ.

Nielegalni imigranci?

Według doniesień z Włoch, napastnicy to prawdopodobnie nielegalni imigranci z Afryki Północnej w wieku poniżej 30 lat. Pojawiły się też informacje, że policja ma już odciski palców napastników, ślady DNA, a także dysponuje nagraniami z kamer na plaży. Śledztwo jest „trudne” i prowadzi do środowisk nielegalnych imigrantów, w tym handlarzy narkotyków.

Niezależnie od włoskiego śledztwa postępowanie w tej sprawie, na wniosek prokuratora generalnego, wszczęła Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Śledztwo zostało wszczęte w kierunku art. 197 par. 3 i 4 Kodeksu karnego (gwałt ze szczególnym okrucieństwem) oraz art. 280 Kodeksu karnego (rozbój).

– To przestępstwa zagrożone karą do 15 lat więzienia. Kierujemy wniosek do włoskich organów ścigania o przekazanie wszystkich informacji i dokumentacji w tej sprawie. Jesteśmy na etapie organizowania zespołu z udziałem polskiego prokuratora, który pojedzie na miejsce zdarzenia – powiedziała nam wczoraj Magdalena Sowa z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Jak podkreślał w niedzielę Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, a zarazem prokurator generalny, sprawcy zbiorowego gwałtu na młodej Polce oraz brutalnego napadu na nią i jej męża, to „bandyci”, którzy powinni ponieść bardzo surową karę. Teraz chodzi m.in. o szybkie zbieranie materiału dowodowego. – Dlatego też organizowany jest wyjazd zespołu prokuratorów i policjantów do Włoch – podkreślił Ziobro.

Dodał, że polska strona jest gotowa uczestniczyć w niezbędnych czynnościach, które mogłyby się przyczynić do wykrycia sprawców i sprawniejszego poprowadzenia postępowania we Włoszech. (Kurier PAP)

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
stop penalizacji ofiar / 29 sierpnia 2017 r. o 07:50
+1
undefined napisał:
Po jakiego ch......włóczyli się w nocy po plaży, nieoświetlonej, nie zabezpieczonej przez policję? Jest taka teza, że ofiara szuka przestępcy, tutaj też tak było. Polacy, którzy srają w Polsce ze strachu przed uchodźcami (których nie ma), za granica tracą rozum i wystawiają sie na atak? A tak serio - w Anglii polski Janusz zabił po pijaku na autostradzie 8 osób. Czy Ziobro tam poleciał ? Czy wiceminister ByleJaki bluzgnął coś o torturach i karze śmierci dla takiego mordercy z Polski?
 "Włóczenie się" nie jest zaproszeniem do zostania ofiarą przestępstwa. Koniec, kropka. Karać należy przestępców, a nie przerzucać winę na ofiarę.
 "Włóczenie się" nie jest zaproszeniem do zostania ofiarą przestępstwa. Koniec, kropka. Karać należy przestępców, a nie przerzucać winę na ofiarę. rozwiń
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2017 r. o 17:49
+1
Gdyby to stało się w PL, lekarze zamiast udzielić pomocy by wyciągnęli różańce i publicznie wygłosili swoje klauzule sumienia. O tabletce awaryjnej kobieta zgwałcona w PL może zapomnieć. Ma za to niemal pewne nieproszone nagabywania lub odwiedziny osobników z klubu "za życiem".
Avatar
Piotr / 14 maja 2018 r. o 14:48
0
Bo idoto pojechali na wczasy na których spacery wieczorem po plaży to jedna z miłych rzeczy a gdyby nie sćiaganie tego dziekiego bydła z afryki to byłaby taka i dla nich.
Avatar
Gość / 6 września 2017 r. o 07:36
0
Kanalie są wśród nas! "Wiecie, co jest odjechane w kosmos? Jeden z posłów powiedział publicznie, że sprawców należałoby poddać torturom... i się zaczęło. Mało go nie zjedzono, bo to przecież UE zakazuje tortur." Jak "ciapaty" zgwałci kobietę to prawdziwi Polacy i najlepsi katolicy torturować bestię i kara śmierci. Jak w Polak zgwałci, to prawdziwi Polacy i najlepsi katolicy komentują: "po co się pchała?", "sama jest sobie winna". W Łodzi trzech prawdziwych Polaków przez 10 dni gwałciło Polkę, która w wyniku doznanych obrażeń zmarła. Ziobrowska prokuratura wobec jednego ze sprawców nawet nie zastosowała aresztu tymczasowego, a w internecie hejt poszedł na zmarłą dziewczynę, nie na tych polskich bydlaków, wszak wszyscy wiemy "dobre bo polskie" (nawet gwałty)
Kanalie są wśród nas! "Wiecie, co jest odjechane w kosmos? Jeden z posłów powiedział publicznie, że sprawców należałoby poddać torturom... i się zaczęło. Mało go nie zjedzono, bo to przecież UE zakazuje tortur." Jak "ciapaty" zgwałci kobietę to prawdziwi Polacy i najlepsi katolicy torturować bestię i kara śmierci. Jak w Polak zgwałci, to prawdziwi Polacy i najlepsi katolicy komentują: "po co się pchała?", "sama jest sobie winna". W Łodzi trzech prawdziwych Polaków przez 10 dni gwałciło Polkę, która... rozwiń
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2017 r. o 21:14
0
Pisało po angielsku zakaz wstępu na plażę ku..a po godz.1
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2017 r. o 14:10
0
"Mamy dla Ciebie wyjazd, który pozostanie w pamięci na zawsze." - no i stało się
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2017 r. o 14:06
0
Ponieważ mało przeżyli, zostali "ubogaceni kulturowo", to jeszcze podajcie ich adresy im pod dom ciekawskich wyślijcie... dziennikarstwo na dnie.
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2017 r. o 11:58
0
Po co ujawniać informacje, że wyjechali z biurem z Lublina. Mało przeżyli? Jeszcze wścibscy ludzie zaraz będą pytać skąd są i gdzie mieszkają. Trochę wyczucia ze strony dziennikarzy, bo zaczynają się zachowywać jak hieny.
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2017 r. o 08:35
0
Wiecie, co jest odjechane w kosmos? Jeden z posłów powiedział publicznie, że sprawców należałoby poddać torturom... i się zaczęło. Mało go nie zjedzono, bo to przecież UE zakazuje tortur. Wczoraj chyba przepraszał za swoje słowa i wyjaśniał i przepraszał...
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2017 r. o 00:50
0
Na stronie biura podróży: " A nocą… nocą Rimini nie zasypia! Życie nocne nabiera tutaj kolorów tęczy do samego świtu, ostatni odcięci od świata imprezowicze witają słońce na plaży, gdzie wciąż słychać muzykę!" Powinni to czym prędzej usunąć...
Avatar
Piotr / 14 maja 2018 r. o 14:48
0
Bo idoto pojechali na wczasy na których spacery wieczorem po plaży to jedna z miłych rzeczy a gdyby nie sćiaganie tego dziekiego bydła z afryki to byłaby taka i dla nich.
Avatar
Gość / 6 września 2017 r. o 07:36
0
Kanalie są wśród nas! "Wiecie, co jest odjechane w kosmos? Jeden z posłów powiedział publicznie, że sprawców należałoby poddać torturom... i się zaczęło. Mało go nie zjedzono, bo to przecież UE zakazuje tortur." Jak "ciapaty" zgwałci kobietę to prawdziwi Polacy i najlepsi katolicy torturować bestię i kara śmierci. Jak w Polak zgwałci, to prawdziwi Polacy i najlepsi katolicy komentują: "po co się pchała?", "sama jest sobie winna". W Łodzi trzech prawdziwych Polaków przez 10 dni gwałciło Polkę, która w wyniku doznanych obrażeń zmarła. Ziobrowska prokuratura wobec jednego ze sprawców nawet nie zastosowała aresztu tymczasowego, a w internecie hejt poszedł na zmarłą dziewczynę, nie na tych polskich bydlaków, wszak wszyscy wiemy "dobre bo polskie" (nawet gwałty)
Kanalie są wśród nas! "Wiecie, co jest odjechane w kosmos? Jeden z posłów powiedział publicznie, że sprawców należałoby poddać torturom... i się zaczęło. Mało go nie zjedzono, bo to przecież UE zakazuje tortur." Jak "ciapaty" zgwałci kobietę to prawdziwi Polacy i najlepsi katolicy torturować bestię i kara śmierci. Jak w Polak zgwałci, to prawdziwi Polacy i najlepsi katolicy komentują: "po co się pchała?", "sama jest sobie winna". W Łodzi trzech prawdziwych Polaków przez 10 dni gwałciło Polkę, która... rozwiń
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2017 r. o 21:14
0
Pisało po angielsku zakaz wstępu na plażę ku..a po godz.1
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2017 r. o 14:10
0
"Mamy dla Ciebie wyjazd, który pozostanie w pamięci na zawsze." - no i stało się
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2017 r. o 14:06
0
Ponieważ mało przeżyli, zostali "ubogaceni kulturowo", to jeszcze podajcie ich adresy im pod dom ciekawskich wyślijcie... dziennikarstwo na dnie.
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2017 r. o 11:58
0
Po co ujawniać informacje, że wyjechali z biurem z Lublina. Mało przeżyli? Jeszcze wścibscy ludzie zaraz będą pytać skąd są i gdzie mieszkają. Trochę wyczucia ze strony dziennikarzy, bo zaczynają się zachowywać jak hieny.
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2017 r. o 08:35
0
Wiecie, co jest odjechane w kosmos? Jeden z posłów powiedział publicznie, że sprawców należałoby poddać torturom... i się zaczęło. Mało go nie zjedzono, bo to przecież UE zakazuje tortur. Wczoraj chyba przepraszał za swoje słowa i wyjaśniał i przepraszał...
Avatar
stop penalizacji ofiar / 29 sierpnia 2017 r. o 07:50
+1
undefined napisał:
Po jakiego ch......włóczyli się w nocy po plaży, nieoświetlonej, nie zabezpieczonej przez policję? Jest taka teza, że ofiara szuka przestępcy, tutaj też tak było. Polacy, którzy srają w Polsce ze strachu przed uchodźcami (których nie ma), za granica tracą rozum i wystawiają sie na atak? A tak serio - w Anglii polski Janusz zabił po pijaku na autostradzie 8 osób. Czy Ziobro tam poleciał ? Czy wiceminister ByleJaki bluzgnął coś o torturach i karze śmierci dla takiego mordercy z Polski?
 "Włóczenie się" nie jest zaproszeniem do zostania ofiarą przestępstwa. Koniec, kropka. Karać należy przestępców, a nie przerzucać winę na ofiarę.
 "Włóczenie się" nie jest zaproszeniem do zostania ofiarą przestępstwa. Koniec, kropka. Karać należy przestępców, a nie przerzucać winę na ofiarę. rozwiń
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2017 r. o 00:50
0
Na stronie biura podróży: " A nocą… nocą Rimini nie zasypia! Życie nocne nabiera tutaj kolorów tęczy do samego świtu, ostatni odcięci od świata imprezowicze witają słońce na plaży, gdzie wciąż słychać muzykę!" Powinni to czym prędzej usunąć...
Avatar