Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 lipca 2009 r.
13:52
Edytuj ten wpis

Port Lotniczy Lublin: Musimy być gotowi na wywłaszczenia

Autor: Zdjęcie autora (mag)
0 10 A A

Port Lotniczy Lublin planuje wywłaszczenia z terenów potrzebnych pod lotnisko. Wniosek o uruchomienie procedur wynikających ze specustawy lotniskowej wpłynął już do wojewody.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Wywłaszczenia nie są naszym celem - przekonuje Piotr Jankowski, rzecznik PLL. - Do tej pory udało nam się porozumieć z właścicielami ok. 98 proc. potrzebnych nam gruntów.

Ale została nam jedna trudna transakcja w Świdniku Dużym i musimy być zabezpieczeni na wypadek, gdyby właściciel nie chciał nam sprzedać swojej nieruchomości

Jankowski tłumaczy, że wywłaszczenia to ostateczność. Tym bardziej, że uruchomienie procedur specustawy lotniskowej oznaczałoby, że jego koszty będą obciążać budżet wojewody. - A my mamy pieniądze na nieruchomości i planujemy je wydać zgodnie z przeznaczeniem - dodaje Jankowski.

Negocjacje z właścicielami pozostałych do wykupienia działek na których stoją 3 domy i 2 budynki gospodarcze wciąż trwają.

Równolegle spółka złożyła do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska wniosek o wydanie decyzji środowiskowej. To dokument niezbędny (od stycznia 2009 roku), by starać się o pozwolenie na budowę lotniska. Na wydanie decyzji dyrektor ma 9 miesięcy.

- Ale mamy zapewnienie, że sprawa zostanie załatwiona w najwcześniejszym z możliwych terminów, czyli do końca września - mówi Jankowski.

Po uzyskaniu decyzji środowiskowej Port Lotniczy Lublin ma otwartą drogę do uzyskania pozwolenia na budowę. Władze spółki planują, że otrzymają je w październiku. I jeszcze w tym roku ruszy budowa lotniska.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
man / 6 lipca 2009 o 11:01
0
coolo napisał:
..tylko gdzie jest prokurator!!!!!!! wywala się nasze pieniądze na jakiś chory projekt!! kto słyszał aby na takie małe lotnisko wywalać takie pieniądze!!!! mozna było znaleźć bez problemu inny kawał pola bez domów , lasów , mogił , niewypałów SUSŁÓW za 14mln i tym podobnych. Łatwo PANIE SOBCZAK i spólka SZASTA SIĘ PUBLICZNYMI PIENIĘDZMI!!!. TA gazeta pisała w 2007r ze w 2009 LATAMY ZE ŚWIDNIKA!!!!! A my nie polecimy jeszcze za 4 lata!!!!! Z tego co pamiętam w Niedżwiadzie juz w tym roku konczono by budowę pasa i terminala. Czy ktos się zastanowił jakie straty dla województwa i jakie opóźnienie w rozwoju ma róznica tych kilku lat? Tylko w tym chorym Państwie ktoś dla równie chorych ambicji marnuje pieniądze , burzy nowe domy, opóźnia województwo w rozwoju!!!!!!!!!A SĄDZICIE ŻE TE SUSŁY TO SAME WYGINĘŁY? jeszcze razpytam gdzie jest policja , prokuratura ,CBA ?
WŁADZA JEST BEZKARNA? taki system był i upadł...i chyba czas aby upadł ten zarząd województwa bo to totalna porażka...

Ty coolo, normalny jesteś?! Biegnij prędziutko do przychodni do psychiatry, może jest jeszcze nadzieja dla ciebie! Co ty człowieku pieprzysz??? Podaj swój adres, przyjadę, wytłumaczę ci wszystko, naprawdę zrozumiesz. Z PSL-u jesteś? Kto cię tak podpuszcza? Nie rób z siebie deb***a. Ty pewnie zaproponowałbyś teren pod lotnisko, gdzie trzeba by jechać z Lublina 40 - 60 km, prawda (NIedźwiada)? Świdnik jest jedynym, najbardziej logicznym miejscem na lotnisko (infrastruktura, kolej, obok miasto, z Lublina tylko kilkanaście km dojazdu, nowe drogi znacznie tańszym kosztem itd.) Dlaczego nie piszesz, że Niedźwiada oprócz szczerego pola niczego nie przedstawia? Żadnych dróg, nie ma możliwości dojazdu kolejami, żadnej infarastruktury ( wszystko do budowy od 0), daleko od Lublina itd. Kto chciałby stamtąd latać??? Wolałbym jechać na Okęcie... Także człeniu, weź głęboku oddech, i leć po numerek do lekarza! A skoro rzucasz tu nazwiskami (Sobczak), przedstaw się, wielu chciałoby Cię poznać, skoro jesteś taki bystry i wszystko wiesz... Corragio !!!

Ty coolo, normalny jesteś?! Biegnij prędziutko do przychodni do psychiatry, może jest jeszcze nadzieja dla ciebie! Co ty człowieku pieprzysz??? Podaj swój adres, przyjadę, wytłumaczę ci wszystko, naprawdę zrozumiesz. Z PSL-u jesteś? Kto cię tak podpuszcza? Nie rób z siebie deb***a. Ty pewnie zaproponowałbyś teren pod lotnisko, gdzie trzeba by jechać z Lublina 40 - 60 km, prawda (NIedźwiada)? Świdnik jest jedynym, najbardziej logicznym miejscem na lotnisko (infrastruktura, kolej, obok miasto, z Lublina tylko kilkan... rozwiń
Avatar
coolo / 6 lipca 2009 o 08:55
0
..tylko gdzie jest prokurator!!!!!!! wywala się nasze pieniądze na jakiś chory projekt!! kto słyszał aby na takie małe lotnisko wywalać takie pieniądze!!!! mozna było znaleźć bez problemu inny kawał pola bez domów , lasów , mogił , niewypałów SUSŁÓW za 14mln i tym podobnych. Łatwo PANIE SOBCZAK i spólka SZASTA SIĘ PUBLICZNYMI PIENIĘDZMI!!!. TA gazeta pisała w 2007r ze w 2009 LATAMY ZE ŚWIDNIKA!!!!! A my nie polecimy jeszcze za 4 lata!!!!! Z tego co pamiętam w Niedżwiadzie juz w tym roku konczono by budowę pasa i terminala. Czy ktos się zastanowił jakie straty dla województwa i jakie opóźnienie w rozwoju ma róznica tych kilku lat? Tylko w tym chorym Państwie ktoś dla równie chorych ambicji marnuje pieniądze , burzy nowe domy, opóźnia województwo w rozwoju!!!!!!!!!A SĄDZICIE ŻE TE SUSŁY TO SAME WYGINĘŁY? jeszcze razpytam gdzie jest policja , prokuratura ,CBA ?
WŁADZA JEST BEZKARNA? taki system był i upadł...i chyba czas aby upadł ten zarząd województwa bo to totalna porażka...
..tylko gdzie jest prokurator!!!!!!! wywala się nasze pieniądze na jakiś chory projekt!! kto słyszał aby na takie małe lotnisko wywalać takie pieniądze!!!! mozna było znaleźć bez problemu inny kawał pola bez domów , lasów , mogił , niewypałów SUSŁÓW za 14mln i tym podobnych. Łatwo PANIE SOBCZAK i spólka SZASTA SIĘ PUBLICZNYMI PIENIĘDZMI!!!. TA gazeta pisała w 2007r ze w 2009 LATAMY ZE ŚWIDNIKA!!!!! A my nie polecimy jeszcze za 4 lata!!!!!... rozwiń
Avatar
jakoob / 4 lipca 2009 o 11:51
0
Pawel napisał:
...aż dziwne, że żaden wieśniak pod artykułem nie krzyczy NIEDŹWIADA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jakoś sobie nie przypominam aby w Niedźwiadzie trzeba było wyrzucać ludzi z osiedla domów na które jeszcze niedawno dawano zezwolenia, do tego nie rósł tam las 150 ha, nie było kolonii susłów którą kupiono za 14 milionów złotych, nie przebiegała przez środek ruchliwa ulica. Czyli w Niedźwiadzie już wiele lat temu był taki stan który w Świdniku osiągną za 10 lat kosztem 300mln.

Jakoś sobie nie przypominam aby w Niedźwiadzie trzeba było wyrzucać ludzi z osiedla domów na które jeszcze niedawno dawano zezwolenia, do tego nie rósł tam las 150 ha, nie było kolonii susłów którą kupiono za 14 milionów złotych, nie przebiegała przez środek ruchliwa ulica. Czyli w Niedźwiadzie już wiele lat temu był taki stan który w Świdniku osiągną za 10 lat kosztem 300mln. rozwiń
Avatar
Chłop Polski / 4 lipca 2009 o 00:05
0
POpaprańce tego łotniska nie zbudują,chyba że czynem społecznym .Lotnisko to nie wszystko,a drogi dojazdowe ,a obsługa .-To będzie taki drugi
lubelski teatr,oby tylko nie cyrk.
Avatar
jon / 3 lipca 2009 o 22:10
0
tymoteuss napisał:
BRAWO! BRAWO! To wielki sukces lubelszczyzny! a Pisiorstwo i pozostale odzrzuty na ... margines historii!

no tobie to dużo nie trzeba
Avatar
tymoteuss / 3 lipca 2009 o 19:09
0
BRAWO! BRAWO! To wielki sukces lubelszczyzny! a Pisiorstwo i pozostale odzrzuty na ... margines historii!
Avatar
musk / 3 lipca 2009 o 14:39
0
Czy projektant hali nie miał wcześniej zlecenia na projekt drukarki Canon Pixma?

Zobaczcie np. tutaj: [url="http://www.agito.pl/urzadzenia-wielofunkcyjne/canon-pixma-mp-140.0.327449.html?cid=55&attr=1:84"]http://www.agito.pl/urzadzenia-wielofunkcy...5&attr=1:84[/url]
Avatar
TowaRzysz / 3 lipca 2009 o 14:36
0
"mamy zapewnienie, że sprawa zostanie załatwiona w najwcześniejszym z możliwych terminów"
Wicie rozumicie, jak my cos robimy to kazdy gabinet staje dla nas otworem...
Avatar
mag / 3 lipca 2009 o 14:24
0
Może DW lepiej napisze, jak załatwiono problemy mieszkańców z tego terenu?? Jak przekształcono działki z domami, na teren przemysłowy i .. pozostawiono mieszkańców samym sobie. Te PODŁE działania są symbolem tej inwestycji. Jak to się dzieje, że w DW ciągle opisuje się "sukcesy" PLL a o PRAWDZIWYCH problemach ludności z terenłów przyległych do lotniska milczy??? Czy to tylko przypadek???
Avatar
Pawel / 3 lipca 2009 o 14:16
0
...aż dziwne, że żaden wieśniak pod artykułem nie krzyczy NIEDŹWIADA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
man / 6 lipca 2009 o 11:01
0
coolo napisał:
..tylko gdzie jest prokurator!!!!!!! wywala się nasze pieniądze na jakiś chory projekt!! kto słyszał aby na takie małe lotnisko wywalać takie pieniądze!!!! mozna było znaleźć bez problemu inny kawał pola bez domów , lasów , mogił , niewypałów SUSŁÓW za 14mln i tym podobnych. Łatwo PANIE SOBCZAK i spólka SZASTA SIĘ PUBLICZNYMI PIENIĘDZMI!!!. TA gazeta pisała w 2007r ze w 2009 LATAMY ZE ŚWIDNIKA!!!!! A my nie polecimy jeszcze za 4 lata!!!!! Z tego co pamiętam w Niedżwiadzie juz w tym roku konczono by budowę pasa i terminala. Czy ktos się zastanowił jakie straty dla województwa i jakie opóźnienie w rozwoju ma róznica tych kilku lat? Tylko w tym chorym Państwie ktoś dla równie chorych ambicji marnuje pieniądze , burzy nowe domy, opóźnia województwo w rozwoju!!!!!!!!!A SĄDZICIE ŻE TE SUSŁY TO SAME WYGINĘŁY? jeszcze razpytam gdzie jest policja , prokuratura ,CBA ?
WŁADZA JEST BEZKARNA? taki system był i upadł...i chyba czas aby upadł ten zarząd województwa bo to totalna porażka...

Ty coolo, normalny jesteś?! Biegnij prędziutko do przychodni do psychiatry, może jest jeszcze nadzieja dla ciebie! Co ty człowieku pieprzysz??? Podaj swój adres, przyjadę, wytłumaczę ci wszystko, naprawdę zrozumiesz. Z PSL-u jesteś? Kto cię tak podpuszcza? Nie rób z siebie deb***a. Ty pewnie zaproponowałbyś teren pod lotnisko, gdzie trzeba by jechać z Lublina 40 - 60 km, prawda (NIedźwiada)? Świdnik jest jedynym, najbardziej logicznym miejscem na lotnisko (infrastruktura, kolej, obok miasto, z Lublina tylko kilkanaście km dojazdu, nowe drogi znacznie tańszym kosztem itd.) Dlaczego nie piszesz, że Niedźwiada oprócz szczerego pola niczego nie przedstawia? Żadnych dróg, nie ma możliwości dojazdu kolejami, żadnej infarastruktury ( wszystko do budowy od 0), daleko od Lublina itd. Kto chciałby stamtąd latać??? Wolałbym jechać na Okęcie... Także człeniu, weź głęboku oddech, i leć po numerek do lekarza! A skoro rzucasz tu nazwiskami (Sobczak), przedstaw się, wielu chciałoby Cię poznać, skoro jesteś taki bystry i wszystko wiesz... Corragio !!!

Ty coolo, normalny jesteś?! Biegnij prędziutko do przychodni do psychiatry, może jest jeszcze nadzieja dla ciebie! Co ty człowieku pieprzysz??? Podaj swój adres, przyjadę, wytłumaczę ci wszystko, naprawdę zrozumiesz. Z PSL-u jesteś? Kto cię tak podpuszcza? Nie rób z siebie deb***a. Ty pewnie zaproponowałbyś teren pod lotnisko, gdzie trzeba by jechać z Lublina 40 - 60 km, prawda (NIedźwiada)? Świdnik jest jedynym, najbardziej logicznym miejscem na lotnisko (infrastruktura, kolej, obok miasto, z Lublina tylko kilkan... rozwiń
Avatar
coolo / 6 lipca 2009 o 08:55
0
..tylko gdzie jest prokurator!!!!!!! wywala się nasze pieniądze na jakiś chory projekt!! kto słyszał aby na takie małe lotnisko wywalać takie pieniądze!!!! mozna było znaleźć bez problemu inny kawał pola bez domów , lasów , mogił , niewypałów SUSŁÓW za 14mln i tym podobnych. Łatwo PANIE SOBCZAK i spólka SZASTA SIĘ PUBLICZNYMI PIENIĘDZMI!!!. TA gazeta pisała w 2007r ze w 2009 LATAMY ZE ŚWIDNIKA!!!!! A my nie polecimy jeszcze za 4 lata!!!!! Z tego co pamiętam w Niedżwiadzie juz w tym roku konczono by budowę pasa i terminala. Czy ktos się zastanowił jakie straty dla województwa i jakie opóźnienie w rozwoju ma róznica tych kilku lat? Tylko w tym chorym Państwie ktoś dla równie chorych ambicji marnuje pieniądze , burzy nowe domy, opóźnia województwo w rozwoju!!!!!!!!!A SĄDZICIE ŻE TE SUSŁY TO SAME WYGINĘŁY? jeszcze razpytam gdzie jest policja , prokuratura ,CBA ?
WŁADZA JEST BEZKARNA? taki system był i upadł...i chyba czas aby upadł ten zarząd województwa bo to totalna porażka...
..tylko gdzie jest prokurator!!!!!!! wywala się nasze pieniądze na jakiś chory projekt!! kto słyszał aby na takie małe lotnisko wywalać takie pieniądze!!!! mozna było znaleźć bez problemu inny kawał pola bez domów , lasów , mogił , niewypałów SUSŁÓW za 14mln i tym podobnych. Łatwo PANIE SOBCZAK i spólka SZASTA SIĘ PUBLICZNYMI PIENIĘDZMI!!!. TA gazeta pisała w 2007r ze w 2009 LATAMY ZE ŚWIDNIKA!!!!! A my nie polecimy jeszcze za 4 lata!!!!!... rozwiń
Avatar
jakoob / 4 lipca 2009 o 11:51
0
Pawel napisał:
...aż dziwne, że żaden wieśniak pod artykułem nie krzyczy NIEDŹWIADA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jakoś sobie nie przypominam aby w Niedźwiadzie trzeba było wyrzucać ludzi z osiedla domów na które jeszcze niedawno dawano zezwolenia, do tego nie rósł tam las 150 ha, nie było kolonii susłów którą kupiono za 14 milionów złotych, nie przebiegała przez środek ruchliwa ulica. Czyli w Niedźwiadzie już wiele lat temu był taki stan który w Świdniku osiągną za 10 lat kosztem 300mln.

Jakoś sobie nie przypominam aby w Niedźwiadzie trzeba było wyrzucać ludzi z osiedla domów na które jeszcze niedawno dawano zezwolenia, do tego nie rósł tam las 150 ha, nie było kolonii susłów którą kupiono za 14 milionów złotych, nie przebiegała przez środek ruchliwa ulica. Czyli w Niedźwiadzie już wiele lat temu był taki stan który w Świdniku osiągną za 10 lat kosztem 300mln. rozwiń
Avatar
Chłop Polski / 4 lipca 2009 o 00:05
0
POpaprańce tego łotniska nie zbudują,chyba że czynem społecznym .Lotnisko to nie wszystko,a drogi dojazdowe ,a obsługa .-To będzie taki drugi
lubelski teatr,oby tylko nie cyrk.
Avatar
jon / 3 lipca 2009 o 22:10
0
tymoteuss napisał:
BRAWO! BRAWO! To wielki sukces lubelszczyzny! a Pisiorstwo i pozostale odzrzuty na ... margines historii!

no tobie to dużo nie trzeba
Avatar
tymoteuss / 3 lipca 2009 o 19:09
0
BRAWO! BRAWO! To wielki sukces lubelszczyzny! a Pisiorstwo i pozostale odzrzuty na ... margines historii!
Avatar
musk / 3 lipca 2009 o 14:39
0
Czy projektant hali nie miał wcześniej zlecenia na projekt drukarki Canon Pixma?

Zobaczcie np. tutaj: [url="http://www.agito.pl/urzadzenia-wielofunkcyjne/canon-pixma-mp-140.0.327449.html?cid=55&attr=1:84"]http://www.agito.pl/urzadzenia-wielofunkcy...5&attr=1:84[/url]
Avatar
TowaRzysz / 3 lipca 2009 o 14:36
0
"mamy zapewnienie, że sprawa zostanie załatwiona w najwcześniejszym z możliwych terminów"
Wicie rozumicie, jak my cos robimy to kazdy gabinet staje dla nas otworem...
Avatar
mag / 3 lipca 2009 o 14:24
0
Może DW lepiej napisze, jak załatwiono problemy mieszkańców z tego terenu?? Jak przekształcono działki z domami, na teren przemysłowy i .. pozostawiono mieszkańców samym sobie. Te PODŁE działania są symbolem tej inwestycji. Jak to się dzieje, że w DW ciągle opisuje się "sukcesy" PLL a o PRAWDZIWYCH problemach ludności z terenłów przyległych do lotniska milczy??? Czy to tylko przypadek???
Avatar
Pawel / 3 lipca 2009 o 14:16
0
...aż dziwne, że żaden wieśniak pod artykułem nie krzyczy NIEDŹWIADA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!