Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 kwietnia 2013 r.
15:54
Edytuj ten wpis

Powiedzieli "Ty bambusie" do Mulatki. Usłyszeli wyrok

Autor: Zdjęcie autora er
0 34 A A
 (Archiwum)
(Archiwum)

Kary po trzy miesiące więzienia w zawieszeniu dostali w czwartek dwaj mężczyźni za znieważenie kobiety o ciemnych kolorze skóry "z powodu jej przynależności rasowej”

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
25 marca ub. roku w Lublinie doszło do ostrej wymiany zdań między z dwoma mężczyznami a Mulatką. Mateusz S. i Paweł K. mieli nazwać ją "bambusem”. Dodatkowo sąd oddał ich za to pod dozór kuratora i nakazał pisemnie przerosić kobietę.

Początkowo problemy miała też kobieta, która podczas tej sprzeczki miała powiedzieć do mężczyzn "zamknij ryj białasie”. Prokuratura wycofała się jednak z oskarżenia jej o znieważenie z powodu przynależności rasowej, bo takie słowa nie padły w miejscu publicznym, lecz w kiosku.

W 2011 roku ta sama kobieta poskarżyła się policji, bo kierowca nazwał ją "czarną małpą”. Mężczyzna zapłacił jej 2 tys. zł zadośćuczynienia i jego proces zakończył się warunkowym umorzeniem.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
x / 12 kwietnia 2013 r. o 08:01
dobry sposób na zarabianie sobie znalazła czarnoskóra, nic tylko utwierzać ją w przekonaniu, że może każdego pozywać
Avatar
tym / 12 kwietnia 2013 r. o 07:27
Nie no za takie coś...poj......już tą Polskę i to dobrze.Sąd jeszcze powinien w nogi pocałować że ją tak urażono,mnie też obrażają i jakoś nic z tego sobie nie robię,nawet i urzędnicy.Ech szkoda że nie było tego końca świata.
Avatar
Tysk / 12 kwietnia 2013 r. o 08:01
No i niech to bedzie nauczka!! Nastepnym razem nie gadac tylko uderzac!!
Avatar
iya / 12 kwietnia 2013 r. o 06:27
z sądami coś złego się dzieje - brak zdrowego rozsądku i nadgorliwość polityczna. Ja bym się odwoływał bo wyrok uwłacza ludzkiemu rozumowi.
Avatar
Emigrant / 12 kwietnia 2013 r. o 00:44
az to dopiero bambu.a! Zawziete to
Avatar
białas / 12 kwietnia 2013 r. o 13:20
Im dalej na Wschód tym większe... Wystarczy spojrzeć na Urzędy. Pracujący tam ludzie tworzą strukturę tak zwartą że nic im udowodnić nie sposób, więc działają teoretycznie w zgodzie z prawem. Np. ogłoszenie sprzedaży lukratywnej posesji w taki sposób by nikt nie znalazł tego ogłoszenia. Wiedzieli Urzędnicy a końkternie wójt. Co z tego że są Urzędy jak różne wydziały obsadzone swoimi. Skargi obsługuje ten drugi Urząd mający nadzór. I tak to się na Wschodzie kręci.
Urzędnik z Zachodu bądź z Centrum dostałby pomieszania zmysłów jakie 'numery' są możliwe.

Nie dziwi więc decyzja że jedno zdanie OK a drugie nie. Polacy przyzwyczajajmy się do przekazu 'jesteś obcym białasem we własnym domu'. Tak tak drodzy Rodacy.
Pozdrawiam
Im dalej na Wschód tym większe... Wystarczy spojrzeć na Urzędy. Pracujący tam ludzie tworzą strukturę tak zwartą że nic im udowodnić nie sposób, więc działają teoretycznie w zgodzie z prawem. Np. ogłoszenie sprzedaży lukratywnej posesji w taki sposób by nikt nie znalazł tego ogłoszenia. Wiedzieli Urzędnicy a końkternie wójt. Co z tego że są Urzędy jak różne wydziały obsadzone swoimi. Skargi obsługuje ten drugi Urząd mający nadzór. I tak to się na Wschodzie kręci.
Urzędnik z Zachodu bądź z Centrum dostałby pomieszania zmysłów jakie '... rozwiń
Avatar
Anonim / 12 kwietnia 2013 r. o 08:52
Jak to czytam aż się gotuję.... Potem tylko będzie zdziwienie "dlaczego ludzie stają się mniej tolerancyjni".... Polskie sądy po raz kolejny udowodniły, że nie wszyscy są równi wobec prawa... Nic dodać nic ująć....
Avatar
Adamek / 11 kwietnia 2013 r. o 23:53
Dobre a tak wogule jest regulamin DW jakby bylo cuś nietak to by usuneli,jest wolnosc slowa i przekonań i DW to szanuje .nie jak niektuży szukaja powrota komuny
Avatar
abc / 11 kwietnia 2013 r. o 23:50
Zastanawiająca jest postawa sądu i prokuratury bo patrząc na ten artykuł jak kobieta obraża i robi praktycznie to samo to jest ok, a mogła ich przecież równie dobrze w jakiś sposób sprowokować co przesadnie trudne nie jest, ludzie teraz tacy nerwowi. Panom się dostało, podobnie jak kierowcy tylko, że tu po kieszeni. I właśnie pojawia się proste pytanie - czy takich przypadków nie było więcej i czy zwyczjnie nie jest to jej sposób na życie. Mam nadzieję, iż w toku postępowania zostało to dokładnie sprawdzone.
Avatar
Słowianin / 11 kwietnia 2013 r. o 23:42
Uroczyście oświadczam, ze nazwanie mnie "tępym rasistą", kiedy domagam się równości wszystkich wobec prawa, na forum publicznym podlega pod paragraf zniesławienia. Zatem albo podasz mi tutaj moje "rasiostowskie" tezy, albo sam możesz dostać paragrafem w twarz.
Avatar
Obrońca / 16 lutego 2014 r. o 03:20

Bardzo dobrze dla takich gnojów rasistowskich, niech nie zaczepiają  Mulatek i innych, to że mają inny

kolor skóry to nie znaczy że ma się ich wyzywać i traktować  inaczej  oni są tacy sami nie zaczepiają, są uprzejmi.  A jedenaście lat więzienia to jest za mało, dla takich rasistów powinni dostawać tacy dożywocie może by się nauczyli szanować innych ludzi. 

Avatar
białas / 12 kwietnia 2013 r. o 13:20
Im dalej na Wschód tym większe... Wystarczy spojrzeć na Urzędy. Pracujący tam ludzie tworzą strukturę tak zwartą że nic im udowodnić nie sposób, więc działają teoretycznie w zgodzie z prawem. Np. ogłoszenie sprzedaży lukratywnej posesji w taki sposób by nikt nie znalazł tego ogłoszenia. Wiedzieli Urzędnicy a końkternie wójt. Co z tego że są Urzędy jak różne wydziały obsadzone swoimi. Skargi obsługuje ten drugi Urząd mający nadzór. I tak to się na Wschodzie kręci.
Urzędnik z Zachodu bądź z Centrum dostałby pomieszania zmysłów jakie 'numery' są możliwe.

Nie dziwi więc decyzja że jedno zdanie OK a drugie nie. Polacy przyzwyczajajmy się do przekazu 'jesteś obcym białasem we własnym domu'. Tak tak drodzy Rodacy.
Pozdrawiam
Im dalej na Wschód tym większe... Wystarczy spojrzeć na Urzędy. Pracujący tam ludzie tworzą strukturę tak zwartą że nic im udowodnić nie sposób, więc działają teoretycznie w zgodzie z prawem. Np. ogłoszenie sprzedaży lukratywnej posesji w taki sposób by nikt nie znalazł tego ogłoszenia. Wiedzieli Urzędnicy a końkternie wójt. Co z tego że są Urzędy jak różne wydziały obsadzone swoimi. Skargi obsługuje ten drugi Urząd mający nadzór. I tak to się na Wschodzie kręci.
Urzędnik z Zachodu bądź z Centrum dostałby pomieszania zmysłów jakie '... rozwiń
Avatar
Anonim / 12 kwietnia 2013 r. o 08:52
Jak to czytam aż się gotuję.... Potem tylko będzie zdziwienie "dlaczego ludzie stają się mniej tolerancyjni".... Polskie sądy po raz kolejny udowodniły, że nie wszyscy są równi wobec prawa... Nic dodać nic ująć....
Avatar
Tysk / 12 kwietnia 2013 r. o 08:01
No i niech to bedzie nauczka!! Nastepnym razem nie gadac tylko uderzac!!
Avatar
x / 12 kwietnia 2013 r. o 08:01
dobry sposób na zarabianie sobie znalazła czarnoskóra, nic tylko utwierzać ją w przekonaniu, że może każdego pozywać
Avatar
Heniek Kosa / 12 kwietnia 2013 r. o 07:58
[quote name=':)' timestamp='1365714323' post='757733']
Uroczyście oświadczam, że wpis "adamka" zostanie zgłoszony do prokuratury, również rasistowskie wpisy Darka, Marcina (tego drugiego w kolejności) i słowianina Bekniecie za to tępi rasiści
[/quote]Pierdu ,pierdu Konfidencie !!
Avatar
tym / 12 kwietnia 2013 r. o 07:27
Nie no za takie coś...poj......już tą Polskę i to dobrze.Sąd jeszcze powinien w nogi pocałować że ją tak urażono,mnie też obrażają i jakoś nic z tego sobie nie robię,nawet i urzędnicy.Ech szkoda że nie było tego końca świata.
Avatar
iya / 12 kwietnia 2013 r. o 06:27
z sądami coś złego się dzieje - brak zdrowego rozsądku i nadgorliwość polityczna. Ja bym się odwoływał bo wyrok uwłacza ludzkiemu rozumowi.
Avatar
Emigrant / 12 kwietnia 2013 r. o 00:44
az to dopiero bambu.a! Zawziete to
Avatar
Adamek / 11 kwietnia 2013 r. o 23:53
Dobre a tak wogule jest regulamin DW jakby bylo cuś nietak to by usuneli,jest wolnosc slowa i przekonań i DW to szanuje .nie jak niektuży szukaja powrota komuny
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mostu w Łęcznej rok temu nikt nie chciał budować. Dziś są chętni, ale firmy chcą większych pieniędzy

Mostu w Łęcznej rok temu nikt nie chciał budować. Dziś są chętni, ale firmy chcą większych pieniędzy

10 firm i konsorcjów chce postawić nowy most w Łęcznej. Poprzednie podejście do inwestycji się nie powiodło.

Miesiąc zamknięty w pracowni. Tylko praca i medytacja Stanisława Bałdygi

Miesiąc zamknięty w pracowni. Tylko praca i medytacja Stanisława Bałdygi

Denerwuję się tym wszystkim, co dzieje się wkoło nas. Wojna, choroby, niepewność. Ale jak wchodzę do pracowni, za mną się coś zamyka, wchodzę w inny świat – Rozmowa ze Stanisławem Bałdygą, który wraz z żoną Barbarą obchodzi jubileusz 50 lecia pracy artystycznej.

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Soboń otworzył filię swojego biura poselskiego w Lublinie. Będący wiceministrem finansów parlamentarzysta zapewnia, że nie jest to ruch związany z nadchodzącą kampanią wyborczą.

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Pieniądze z Polskiego Ładu na remonty dróg nie przepadną. Takie zagrożenie istniało po tym jako miasto miało problemy z rozstrzygnięciem przetargów. Ale rząd pozwolił zmienić zakresy inwestycji.

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

To były trzy dni koszykarskiego święta w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Spędzanie czasu w zaśnieżonym otoczeniu poprawia samopoczucie, a chodzenie po zasypanym śniegiem lesie przekłada się na większe zadowolenie z własnego ciała – wykazali naukowcy.

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Udanie gry kontrolne rozpoczął lider grupy drugiej. Świdniczanka rozbiła występującą w zamojskiej klasie okręgowej Ładę 1945 Biłgoraj 6:1. W drużynie trenera Łukasza Gieresza pojawiło się trzech nowych zawodników,

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

W ostatnich tygodniach wielu ważnych zawodników w drużynie Goncalo Feio zdecydowało się podpisać nowe umowy z lubelskim klubem. Kibice z niecierpliwością czekali jednak na wieści odnośnie Mikołaja Kosiora. I jednak się doczekali, bo w niedzielę Motor ogłosił, że zdolny młodzieżowiec też zostaje w zespole na dłużej – kontakt obowiązuje do 2025 roku, z opcją przedłużenia nawet o kolejne dwa lata.

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Od 1 lutego koniec z darmowym parkowaniem obok Areny Lublin. Zmieniają się także zasady korzystania z miejskich parkingów nad Zalewem Zembrzyckim i przy hali Globus

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Monika Skinder odpadła w ćwierćfinale sprintu techniką klasyczną młodzieżowych mistrzostw świata w kanadyjskim Whistler

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej
galeria

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej

Drogowcy zapowiadają otwarcie Miejsc Obsługi Podróżnych przy S19. Kierowcy czekają na to od miesięcy.

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej
3 lutego 2023, 19:00

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej

Łukasz Długosz i Roman Perucki wystąpią z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej podczas najbliższego koncertu w budynku przy ul. Curie-Skłodowskiej 5. Wydarzenie odbędzie się 3 lutego o godz. 19.

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Szedł ulicą szczelnie zawinięty w koc. Nagle rzucił się na handlarza rozstawiającego swoje stoisko.

Poseł PiS mówi o miliardach dla lubelskiego. Budżet państwa 2023

Poseł PiS mówi o miliardach dla lubelskiego. Budżet państwa 2023

Sejm przyjął ustawę budżetową na 2023 rok. Ile pieniędzy otrzyma województwo lubelskie?

Studentka Klaudia właśnie sięga po karabin. Mówi wprost, że to przez wojnę w Ukrainie

Studentka Klaudia właśnie sięga po karabin. Mówi wprost, że to przez wojnę w Ukrainie

Nie ukrywają, że rosyjska agresja na Ukrainę wyzwoliła w nich chęć wstąpienia do terytorialsów. Chcą się szkolić, aby w razie „W” być gotowym. W ubiegłym roku w szeregi lubelskiej OT wstąpiło 850 nowych ochotników.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!