Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 grudnia 2019 r.
21:50

Powstaje nowa hala sportowo-widowiskowa Uniwersytetu Medycznego. Ważny moment na budowie

Autor: Zdjęcie autora toma
61 27 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Trwają prace związane z powstaniem nowej hali sportowo-widowiskowej Uniwersytetu Medycznego. W środę na budowie na terenie uczelnianego kampusu przy ul. Chodźki wmurowano kamień węgielny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ten obiekt jest bardzo potrzebny. Dotychczasowa hala była przestarzała i niebezpieczna, dlatego postanowiliśmy poszukać możliwości budowy nowej. Będziemy mieli nowoczesny obiekt, który będzie spełniał wiele zadań – podkreśla prof. Andrzej Drop, rektor Uniwersytetu Medycznego.

W ramach inwestycji powstanie wielofunkcyjna sala z boiskiem do gry w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną i halową piłkę nożną oraz z trybunami mogącymi pomieścić 800 osób. Ponadto w budynku znajdą się m.in.: ścianka wspinaczkowa, siłownia, sale do treningów fitness, squasha, tenisa stołowego i sportów walki, a także pomieszczenia, które będą oddane do dyspozycji uczelnianego chóru.

Z obiektu będą też korzystać m.in. studenci i pracownicy Zakładu Medycyny Sportowej. Na zewnątrz zostaną wybudowane m.in. boiska i siłownia „pod chmurką”, w pobliżu hali ma też funkcjonować m.in. kino letnie.

Budowa wraz z wyposażeniem ma pochłonąć blisko 60 mln zł. Prace mają się zakończyć przed rozpoczęciem roku akademickiego 2021/2022. 

(fot. Maciej Kaczanowski)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kier. budowy / 11 grudnia 2019 r. o 21:59
aby budynek nie rozpadł się po kilku latach, należy na każdą gruszkę betonu dodać 1 wiadro tj. 15l wody święconej. Robię tak od 30 lat i mam zawodowy spokój.
Avatar
/ / 11 grudnia 2019 r. o 22:16
A ja szukałem ostatnia murarza do ekipy....
Avatar
abc / 11 grudnia 2019 r. o 23:12
No i masz. Smerf Pracuś pokazał jak się buduje. Że też "oni" lubią pokazywać się, zabierać głos, w tych sprawach o których nie mają najmniejszego pojęcia - budowlanka, wychowanie dzieci, seks, ciąża. No, ale kasa nie śmierdzi. Kilka "cołasek" do kieszeni wpadło.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2019 r. o 21:53
A na zdjęciu Bob budowniczy?
Avatar
Gość / 11 grudnia 2019 r. o 22:40
Stacho założył ciemne okulary i myślał że go nikt nie pozna. Ciekawe ile kasy przytulił.
Avatar
Gość / 11 grudnia 2019 r. o 22:06
A ten gośc w śmiesznym kaszkiecie, to kto ?
Avatar
zadziwiony / 11 grudnia 2019 r. o 23:35
to tzw magiczne myślenie ? pytam o szamana .
Avatar
Gość / 12 grudnia 2019 r. o 07:31
Wygląda jak Jaruzelski w czerwonym berecie. Przypadek? Nie sądzę. A zresztą jeden i drugi służy reżimowi.
Avatar
oto tajemnica wiary, złoto, euro i dolary / 12 grudnia 2019 r. o 08:09
Zastanawiam się po co te chamskie komentarze. Władze uczelni miały ochotę zaprosić biskupa to zaprosiły. Polak to taki tłumok, który zamiast szanować swoją kulturę, tradycję czy też inną osobę doszukuje się wszędzie negatywnych aspektów. Kto wam tak zrył pod beretem, pokolenie dzieci śmieci.
 Władze uczelni jak maja ochotę mogą sobie zaprosić sobie tego pana na budowę własnego domku za swoje pieniądze. Tu budowany jest budynek użyteczności publicznej, w kraju wolnym wyznaniowo i nie ma potrzeby, a nawet niegrzecznym jest zapraszanie tego pana i opłacanie go z pieniędzy publicznych (swoją drogą ciekawe jak to księgują ??), w tym z pieniędzy osób niewierzacych. Ale im to nie przeszkadza, w myśl zasady żaden pieniądz nie śmierzdzi !!
 Władze uczelni jak maja ochotę mogą sobie zaprosić sobie tego pana na budowę własnego domku za swoje pieniądze. Tu budowany jest budynek użyteczności publicznej, w kraju wolnym wyznaniowo i nie ma potrzeby, a nawet niegrzecznym jest zapraszanie tego pana i opłacanie go z pieniędzy publicznych (swoją drogą ciekawe jak to księgują ??), w tym z pieniędzy osób niewierzacych. Ale im to nie przeszkadza, w myśl zasady żaden pieniądz nie śmierzdzi !! rozwiń
Avatar
czerwonka / 12 grudnia 2019 r. o 07:52
masakra, budowę zaczyna śwoećkie państwo od wizyty szamana
Avatar
Gość / 13 grudnia 2019 r. o 14:23
ładną ma czapke ten murarz ,ale tak do roboty ,to chyba przychodzą tylko przedstawiciele religii papieskiej
Avatar
Gość / 13 grudnia 2019 r. o 12:16
te komentarze przeciwko Arcybiskupowi to pisze ten sam gość - zatrudniony lewak , czyli DNO
Avatar
Normaly / 12 grudnia 2019 r. o 12:39
A ten katabas to co tam robi??? Oj Panie Drop...... Po co takie gesty..... Uczelnia panstwowa, kraj swiecki a tutaj taki darmozjad i to jedyna fotka w gazecie.....
Avatar
RR / 12 grudnia 2019 r. o 12:12
A znaleźli jakiegoś podwykonawcę desperata na instalacje elektryczne i teletechniczne?
Avatar
Gość / 12 grudnia 2019 r. o 10:58
Czarny obowiązkowy na placu budowy. Polska upadła bardzo nisko.
Avatar
ecvvvo / 12 grudnia 2019 r. o 10:20
Te lokalne szmatławce robią to chyba specjalnie bo za każdym razem jak jest mowa o jakiejś inwestycji to na pierwszym planie musi być mag z pedofilskiej sekty !!!! Ciemna masa, ciemny lud, zgwałcone mózgi. Nara
Avatar
Pls / 12 grudnia 2019 r. o 10:17
Ciekawe ile za to skubna? Szmal to ich religia.
Avatar
Student / 12 grudnia 2019 r. o 10:14
Na uniwersytecie medycznym jest bardzo dużo Arabów. Niech wiedza ze Polacy maja swoją wiarę która jest dla nich ważna. Chociaż pozory sprawiamy.
Avatar
Premie nam się należą / 12 grudnia 2019 r. o 09:14
Zastanawiam się po co te chamskie komentarze. Władze uczelni miały ochotę zaprosić biskupa to zaprosiły. Polak to taki tłumok, który zamiast szanować swoją kulturę, tradycję czy też inną osobę doszukuje się wszędzie negatywnych aspektów. Kto wam tak zrył pod beretem, pokolenie dzieci śmieci.
 Jaką tradycję? Kiedyś na takiej uroczystości obowiązkowo był sekretarz partii. Dziś facet w sukience. Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Z kulturą to na pewno nie ma nic wspólnego
Avatar
Gość / 12 grudnia 2019 r. o 08:36