Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 kwietnia 2021 r.
19:32

Prezydent Lublina chce wyjaśnień od premiera. Chodzi o miliony złotych

Autor: Zdjęcie autora drs
72 53 A A
Krzysztof Żuk i Mateusz Morawiecki
Krzysztof Żuk i Mateusz Morawiecki

Prezydent Lublina pyta premiera o to, dlaczego miasto nie dostało ani grosza na budowę nowego dworca z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jego zdaniem wniosek spełniał wszystkie kryteria przyznania wsparcia

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych ma złagodzić samorządom ekonomiczne skutki epidemii, żeby nie rezygnowały z wydatków potrzebnych mieszkańcom. – Lokalne inwestycje są impulsem do rozwoju całego kraju – stwierdza rząd na stronie programu.

Do tej pory pieniądze dzielono trzykrotnie, a Lublin składał wnioski przy każdym naborze, jednak wsparcie dostał tylko za pierwszym razem, było to blisko 36 mln zł. W drugim naborze nie dostał ani złotówki, więc do trzeciego zgłosił tylko jedną, za to dużą inwestycję: Dworzec Metropolitalny. Też bez powodzenia.

– W naszej opinii ten projekt spełnia wszystkie kryteria, jakie rząd określił w lipcu ubiegłego roku – komentuje prezydent Krzysztof Żuk, który sugeruje, że pomoc dzielona jest według klucza politycznego. Zauważa, że rządowe wsparcie z reguły omija duże miasta, których władze wywodzą się z innych niż Zjednoczona Prawica środowisk politycznych.

Kryteriów, które musiały spełniać wnioski, było osiem. Ratusz przekonuje, że dworzec spełniał każde z nich. Co poszło nie tak? Nie wiadomo.

– Zasady udzielania wsparcia nie przewidują publikacji wyników oceny zawierającej liczbę punktów, którą otrzymał dany projekt – stwierdza Katarzyna Duma, rzeczniczka lubelskiego Ratusza. – Tym samym nie mamy możliwości odwoływania się od decyzji premiera, co w znaczący sposób ogranicza transparentność udzielanego wsparcia i możliwość obronienia swoich racji.

Prezydent nie poprzestaje na komentarzach pełnych rozgoryczenia i domaga się wyjaśnień od szefa rządu. – Zwróciłem się do premiera Mateusza Morawieckiego z wnioskiem o wyjaśnienie powodów, dla których budowa Dworca Metropolitalnego w Lublinie nie znalazła się na opublikowanej tydzień temu liście inwestycji lokalnych, które otrzymają rządowe wsparcie finansowe – informuje Żuk.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 53

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Belzebu / 7 kwietnia 2021 r. o 19:48
+100
Po trzech transzach Chełm 60 tyś mieszkańców dostał 52 mln zł a Lublin 350 tyś mieszkańców otrzymał 35,7 mln. To jest skandal i patologia i trzeba o tym głośno mówić. Z tą patologią trzeba jak najszybciej skończyć i zacząć uczciwie dzielić pieniądze.
Avatar
dzini / 7 kwietnia 2021 r. o 19:44
+88
Wyjaśnienia będą, ale pod warunkiem, że premier dodzwoni się do naczelnika państwa pomieszkującego na Żoliborzu.
Avatar
Janusz_Paliwas / 7 kwietnia 2021 r. o 19:47
+82
Ja panu odpowiem. Nie jest pan w piSS, czyli za to będziemy, My mieszkańcy karani. Ale pieniądze z naszych podatków im nie śmierdzą.
Avatar
lub-lin / 7 kwietnia 2021 r. o 19:53
+78
Albo części samorządów w ogóle nie dotykają ekonomiczne skutki pandemii czytaj koronawirus występuje tylko w wybranych gminach albo coś jest nie tak z Rządowym Funduszem Inwestycji Lokalnych. PiS po raz kolejny podzielił suwerena na lepszy i gorszy sort.
Avatar
METATRON / 7 kwietnia 2021 r. o 20:58
+73
Po pierwsze, problem dla Premiera Morawieckiego jest taki, że Żuk stanowi szarą eminencję Związku Metropolii Polskich. Przy tym stanowi to z powodu swojego zaangażowania samorządowego i doświadczenia, a nie niejasnych koneksji. Drugi problem dla Rządu to nieszczęśnicy-internauci, dla wielu trolli od Lewa po Prawo będzie pożywką zestawiać brak finansowania megaprojektów w metropoliach a przefinansowanie wiosek rzeczami, których nie potrzebują. O ile pieniądze na denne rzeczy wydać jest łatwo a internautom obśmiać, to przy zestawieniu ich z kategorią megaprojektów samorządów, od Warszawy, przez Kraków i Wrocław po Lublin, opinia publiczna dojdzie do wniosku, że rząd PiS nie dość, że nie alokuje środków w projektach definiujących krajobraz Polski na dziesięciolecia, ale raczej sprzeniewierza pieniądze przepłacając za tysiąc śmietników w Wąchocku. Jest to w krótkiej perspektywie niewygodne dla naszych miast, bo musimy tylko do spółki z UE zbudować rzeczy kalibru MEGA. Ale z drugiej strony, o rządowych śmietnikach w Wąchocku i dodatkowym asfalcie pod Kockiem wyborcy zapomną, tak jak o Morawieckim. Podczas gdy największe miasta i ich gospodarze będą mogli podkreślać: Hej, myśmy to zbudowali naszym sumptem, do spółki z Unią, rząd się nie dołożył. Rządowi nie zależy. Rząd istnieje tylko na papierze. Dłuższe podejście, ale w perspektywie czasu, pokaże jak niewiele megabudowli powstało za rządów Zjednoczonej Prawicy i PiS, a jak wiele może powstać lokalnie, pomimo rządu. Top ma sens. Mimo, że niecierpię tego skąpiradła Żuka, i jego poznańskiego charakteru by wydać jak najmniej, to jednak to za jego rządów daje się wygospodarować pieniądze na nowe megaprojekty i w efekcie powstają w mieście cuda. Rząd upadnie, miasta będą trwać.
Po pierwsze, problem dla Premiera Morawieckiego jest taki, że Żuk stanowi szarą eminencję Związku Metropolii Polskich. Przy tym stanowi to z powodu swojego zaangażowania samorządowego i doświadczenia, a nie niejasnych koneksji. Drugi problem dla Rządu to nieszczęśnicy-internauci, dla wielu trolli od Lewa po Prawo będzie pożywką zestawiać brak finansowania megaprojektów w metropoliach a przefinansowanie wiosek rzeczami, których nie potrzebują. O ile pieniądze na denne rzeczy wydać jest łatwo a internautom obśmiać, to przy zestawieniu ich z k... rozwiń
Avatar
latif / 7 kwietnia 2021 r. o 21:58
+64
Nie potraficie ciamajdy napisać z sensem nawet wniosku, to się nie dziwcie, że nic nie dostaliście. W takim Kraśniku rządzi też człowiek z PO, a forsa płynie! Uczcie się CIAMAJDY ! :)
 Towarzyszu trollu nie bądźcie śmieszni. Żuk od 2010 pozyskał z UE pewnie grubo ponad 2 miliardy a towarzysz sugeruje, że jego urzędnicy nie potrafią napisać wniosku? Z taką propagandą towarzyszu daleko nie zajedziecie, co najwyżej pod siedzibę TVPis.
Avatar
zLublina / 7 kwietnia 2021 r. o 23:17
+54
"zielona fala" - kwintesencja rządów peło
 mimo wszystko to wciąż lepsze niż kwintesencja rządów pis czyli wsamraśne galerie handlowe i dwucyfrowe bezrobocie w mieście :)
Avatar
zLublina / 7 kwietnia 2021 r. o 23:14
+47
tęczowy wysil się choć trochę i poproś może centralę o jakieś nowe instrukcje bo z lekka zaczyna wiać nudą z twoich propagandowych wklejek :)
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 8 kwietnia 2021 r. o 08:31
+45
Taka mała podpowiedź dla niewtajemniczonych. _DX_ = kronikidewelorozwoju = Monisia = opłacona pisowska szczekaczka warująca pod artykułami 24h/doba.
Avatar
Beefo / 8 kwietnia 2021 r. o 08:49
+41
Nie potraficie ciamajdy napisać z sensem nawet wniosku, to się nie dziwcie, że nic nie dostaliście. W takim Kraśniku rządzi też człowiek z PO, a forsa płynie! Uczcie się CIAMAJDY ! :)
Towarzyszu trollu nie bądźcie śmieszni. Żuk od 2010 pozyskał z UE pewnie grubo ponad 2 miliardy a towarzysz sugeruje, że jego urzędnicy nie potrafią napisać wniosku? Z taką propagandą towarzyszu daleko nie zajedziecie, co najwyżej pod siedzibę TVPis.
A ile pozyskał długu?
  W latach 2010-2018 miasto wydało na inwestycje 3,5 mld zł, z czego 1,6 mld zł podchodziło ze środków zewnętrznych. Miasto nie ucieka od pytania o wzrost długu. Urzędnicy wyliczyli, że w tym czasie zadłużenie zwiększyło się o 650 mln zł. Jednocześnie urósł majątek Lublina o połowę do 6 mld zł. – Każda pożyczona złotówka tworzyła wartość w wysokości 3 zł – dodaje prezydent.
  W latach 2010-2018 miasto wydało na inwestycje 3,5 mld zł, z czego 1,6 mld zł podchodziło ze środków zewnętrznych. Miasto nie ucieka od pytania o wzrost długu. Urzędnicy wyliczyli, że w tym czasie zadłużenie zwiększyło się o 650 mln zł. Jednocześnie urósł majątek Lublina o połowę do 6 mld zł. – Każda pożyczona złotówka tworzyła wartość w wysokości 3 zł – dodaje prezydent. rozwiń
Avatar
___K___ / 16 kwietnia 2021 r. o 20:38
+4
No i  _D ebili X_ skończył tuż po 15:30 - nastał weekend bez tego trolla z piwnic Urzędu Marszałkowskiego :-)
Avatar
Mariolubelski / 16 kwietnia 2021 r. o 15:32
+7
I bardzo dobrze, że Lublin nie dostanie pieniędzy. Mniej środków zostanie zmarnowanych na: lotniska, z których prawie nikt nie lata, bezsensowne miejskie autostrady, wiadukty i buspasy, które są likwidowane po kilku latach, rowerowe buble, poronione rewitalizacje, które polegają na betonowaniu i wycinaniu drzew, parki błotne i bezdrzewne, propagandowe ratuszowe gazetki, farmy trolli, które manipulują na forum DW itp., itd.
Wymyślisz w końcu coś nowego czy kazali ci w kółko wklejać jedno i to samo? Ps Ciekawe czy ktokolwiek poza pisowskimi trollami się cieszy z tego, że Lublin nie dostaje pieniądzy?
Nie jęcz kmiocie tylko minusuj.
 Wracaj na wykop psychocwelu. Tam pozbierasz plusiki od nastolatków. Leki nie weszły? Nikt nie docenia twojego czerstwego poczucia humoru? No już, won na mikro psychopato.
 Wracaj na wykop psychocwelu. Tam pozbierasz plusiki od nastolatków. Leki nie weszły? Nikt nie docenia twojego czerstwego poczucia humoru? No już, won na mikro psychopato. rozwiń
Avatar
_DX_ / 16 kwietnia 2021 r. o 15:29
-9
I bardzo dobrze, że Lublin nie dostanie pieniędzy. Mniej środków zostanie zmarnowanych na: lotniska, z których prawie nikt nie lata, bezsensowne miejskie autostrady, wiadukty i buspasy, które są likwidowane po kilku latach, rowerowe buble, poronione rewitalizacje, które polegają na betonowaniu i wycinaniu drzew, parki błotne i bezdrzewne, propagandowe ratuszowe gazetki, farmy trolli, które manipulują na forum DW itp., itd.
Wymyślisz w końcu coś nowego czy kazali ci w kółko wklejać jedno i to samo? Ps Ciekawe czy ktokolwiek poza pisowskimi trollami się cieszy z tego, że Lublin nie dostaje pieniądzy?
 Nie jęcz kmiocie tylko minusuj.
 Nie jęcz kmiocie tylko minusuj. rozwiń
Avatar
Mariolubelski / 16 kwietnia 2021 r. o 15:27
+10
I bardzo dobrze, że Lublin nie dostanie pieniędzy. Mniej środków zostanie zmarnowanych na: lotniska, z których prawie nikt nie lata, bezsensowne miejskie autostrady, wiadukty i buspasy, które są likwidowane po kilku latach, rowerowe buble, poronione rewitalizacje, które polegają na betonowaniu i wycinaniu drzew, parki błotne i bezdrzewne, propagandowe ratuszowe gazetki, farmy trolli, które manipulują na forum DW itp., itd.
 DXowi skończyła się wena, więc tylko powiela dalej. Tylko czy za taką łatwiznę mu zapłacą? I cyk. Cała robota z przykrywaniem indolencji marszałka, rządu i prokuratury jak krew w piach. I znów trzeba zaczynać od nowa wszytko przeklejać. XD P.s. Nie ma za co. ;)
Co orobiłeś się trollu i cała praca psu w gardło? Masz płacone od ilości minusów dlatego tak cwaniaczku minusujesz?
 Dobrze już dobrze, wracaj się strzepać na wykopie karaluchu.
 Dobrze już dobrze, wracaj się strzepać na wykopie karaluchu. rozwiń
Avatar
_DX_ / 16 kwietnia 2021 r. o 15:24
-12
I bardzo dobrze, że Lublin nie dostanie pieniędzy. Mniej środków zostanie zmarnowanych na: lotniska, z których prawie nikt nie lata, bezsensowne miejskie autostrady, wiadukty i buspasy, które są likwidowane po kilku latach, rowerowe buble, poronione rewitalizacje, które polegają na betonowaniu i wycinaniu drzew, parki błotne i bezdrzewne, propagandowe ratuszowe gazetki, farmy trolli, które manipulują na forum DW itp., itd.
  DXowi skończyła się wena, więc tylko powiela dalej. Tylko czy za taką łatwiznę mu zapłacą? I cyk. Cała robota z przykrywaniem indolencji marszałka, rządu i prokuratury jak krew w piach. I znów trzeba zaczynać od nowa wszytko przeklejać. XD P.s. Nie ma za co. ;)
 Co orobiłeś się trollu i cała praca psu w gardło? Masz płacone od ilości minusów dlatego tak cwaniaczku minusujesz?
 Co orobiłeś się trollu i cała praca psu w gardło? Masz płacone od ilości minusów dlatego tak cwaniaczku minusujesz? rozwiń
Avatar
_DX_ / 16 kwietnia 2021 r. o 15:22
-13
I bardzo dobrze, że Lublin nie dostanie pieniędzy. Mniej środków zostanie zmarnowanych na: lotniska, z których prawie nikt nie lata, bezsensowne miejskie autostrady, wiadukty i buspasy, które są likwidowane po kilku latach, rowerowe buble, poronione rewitalizacje, które polegają na betonowaniu i wycinaniu drzew, parki błotne i bezdrzewne, propagandowe ratuszowe gazetki, farmy trolli, które manipulują na forum DW itp., itd.
Avatar
_DX_ / 16 kwietnia 2021 r. o 15:21
-11
A może trzeba poprosić żonę prezydenta Żuka p. Katarzynę Mieczkowską, żeby zadzwoniła do premiera Morawieckiego i odbyła z nim rozmowę towarzyską i zapytała się dlaczego Lublin nie dostał pieniędzy. Kto jest za niech klika łapkę w dól, a kto jest przeciw klika łapkę w górę.
Avatar
_DX_ / 16 kwietnia 2021 r. o 15:21
-10
Miałem tego nie komentować ale aż samo ciśnie się na język.Lublin ma ponad 1,6 miliarda złotych długu,jest to miasto deweloperów i betonizacji. Jak się komuś to niezbyt podoba to nawet Pani Mieczkowska {żona Żuka} potrafi rękoma dewelopera uciszyć niezależną gazetę{ na szczęście na krótko i nie skutecznie}.Panie Żuk ,był pan dobrym gospodarzem miasta i to "był" jest kluczowe.Teraz nawet wierne pachołki odchodzą z PO,przepraszam z KO.Niczego się nie uczycie.
 +1
Avatar
_DX_ / 16 kwietnia 2021 r. o 15:20
-13
srome_K_, obleśna małP0 wynajęta przez kartel ratuszowo-deweloperski do _K_lepania łapek na forum DW - płacą ci, ścier_K_0, na akord za ilość naklepanych minusików i stąd tak się wściekasz, kiedy musisz klepać od nowa? Co za żenua ...
   Raczej jest jakiś nadzorca farmy i jak zobaczy, że jest mało minusów to pewnie troll dostaje mniejsze wynagrodzenie. Liczy się raczej ogólny efekt propagandowy, a nie sama ilość kliknięć wykonanych przez trolla, dlatego trzeba usuwać i dodawać te komentarze tak często jak się tylko da. Troll wraca też do artykułów, które zeszły z głównej strony, więć trzeba też wywalać minusy (komentarze) w starszych artykułach.
   Raczej jest jakiś nadzorca farmy i jak zobaczy, że jest mało minusów to pewnie troll dostaje mniejsze wynagrodzenie. Liczy się raczej ogólny efekt propagandowy, a nie sama ilość kliknięć wykonanych przez trolla, dlatego trzeba usuwać i dodawać te komentarze tak często jak się tylko da. Troll wraca też do artykułów, które zeszły z głównej strony, więć trzeba też wywalać minusy (komentarze) w starszych artykułach. rozwiń
Avatar
_DX_ / 16 kwietnia 2021 r. o 15:19
-13
Jak widzę trollerka z Urzędu Marszałkowskiego w święta się obijała, więc teraz musi nadrobić stracony czas. _DebiliX_ - cienko ci idzie. Ograniczasz się do jakichś "+1" - za to też ci płacą?
 Znowu pudło trollerski przyglupie. Normalni ludzie święta spędzili z rodziną i odpoczywając. Ty za to miałeś dyżur w Wielkanoc i kiedy większość normalnych ludzi szykowała się do śniadania albo już jadła ty biedny człowieku siedziałeś na tym forum i pisałeś te swoje durne komentarze. Od kogo dostałeś polecenie pracy w Wielkanoc? Od samego Żuka? Zarobiłeś coś ekstra za pracę w święta?
 Znowu pudło trollerski przyglupie. Normalni ludzie święta spędzili z rodziną i odpoczywając. Ty za to miałeś dyżur w Wielkanoc i kiedy większość normalnych ludzi szykowała się do śniadania albo już jadła ty biedny człowieku siedziałeś na tym forum i pisałeś te swoje durne komentarze. Od kogo dostałeś polecenie pracy w Wielkanoc? Od samego Żuka? Zarobiłeś coś ekstra za pracę w święta? rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 53

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Motor Lublin zaliczył udany debiut na własnym torze. Pokonał Eltrox Włókniarza Częstochowa

Motor Lublin zaliczył udany debiut na własnym torze. Pokonał Eltrox Włókniarza Częstochowa

Pierwszy mecz na własnym stadionie i od razu zwycięstwo. Tak w skrócie można podsumować piątkowe starcie Motoru Lublin z Eltrox Włókniarzem Częstochowa. Żółto-biało-niebiescy pokonali swoich rywali 49:41

Lublin. Pies zakopany żywcem. Nie ma zgody na łagodną karę

Lublin. Pies zakopany żywcem. Nie ma zgody na łagodną karę

Rozpoczął się proces mężczyzny, oskarżonego o wyjątkowo brutalne skatowanie swojego psa. Jerzy B. okładał czworonoga łopatą, a następnie zakopał go żywcem - ustalili śledczy. Mimo szybkiej interwencji świadków, psa nie udało się uratować.

Wisła Puławy jedną nogą w II lidze, ważne mecze Podlasia i Lewartu

Wisła Puławy jedną nogą w II lidze, ważne mecze Podlasia i Lewartu

Trudno będzie zmarnować taką przewagę. Mimo remisu z Chełmianką Wisła Puławy wyprzedza drugiego Sokoła Sieniawa aż o 12 punktów. A do tego ma dwa spotkania rozegrane mniej. W niedzielę piłkarze Mariusza Pawlaka mogą zrobić kolejny krok w kierunku II ligi. Tym razem czeka ich domowe starcie z KS Wiązownica (godz. 16)

Parczew: Sesje rady bardziej eksponowane? Radny się dopomina

Parczew: Sesje rady bardziej eksponowane? Radny się dopomina

Radny z Parczewa chce, by informacje o nadchodzących sesjach były bardziej eksponowane na stronie internetowej. Urzędnicy zapowiadają poprawę. Będą informować o sesjach, nawet na Facebooku.

Puławy i powiat puławski bez rządowej kasy na drogi

Puławy i powiat puławski bez rządowej kasy na drogi

Osiem gmin z powiatu puławskiego otrzyma łącznie prawie 10 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wśród największych wygranych znalazły się gmina Końskowola i Kazimierz Dolny. Wnioski złożone przez powiat puławski oraz miasto Puławy trafiły na listę rezerwową.

Motor Lublin - Eltrox Włókniarz Częstochowa. Gospodarze świętują wygraną 49:41 [zapis relacji na żywo]

Motor Lublin - Eltrox Włókniarz Częstochowa. Gospodarze świętują wygraną 49:41 [zapis relacji na żywo]

Żużlowcy Motoru Lublin po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentują się dzisiaj na swoim własnym obiekcie. Żółto-biało-niebiescy podejmą Eltrox Włókniarza Częstochowa. Początek tego spotkania wyznaczono na godz. 18. Transmisję można oglądać na antenie Eleven Sports. Zapraszamy również do śledzenia naszej relacji na żywo.

Piotr Tokarz cztery dni temu wyszedł z domu i już nie dał znaku życia

Piotr Tokarz cztery dni temu wyszedł z domu i już nie dał znaku życia

Chełmscy policjanci poszukują zaginionego 38-letniego Piotra Tokarza. Mężczyzna wyszedł z domu i do chwili obecnej nie powrócił.

Papież zdecydował o beatyfikacji kardynała Wyszyńskiego. KUL już się przygotowuje

Papież zdecydował o beatyfikacji kardynała Wyszyńskiego. KUL już się przygotowuje

Kard. Stefan Wyszyński był doktorem prawa kanonicznego i absolwentem Wydziału Prawa Kanonicznego KUL.

Praca w Lublinie. 160 etatów. Termin zgłoszenia się mija lada dzień

Praca w Lublinie. 160 etatów. Termin zgłoszenia się mija lada dzień

Poczta Polska poszukuje pracowników w Lublinie. Do obsadzenia jest 160 etatów.

W ten weekend wielkie sprzątanie Lublina

W ten weekend wielkie sprzątanie Lublina

Rady Dzielnic zapraszają do wspólnego sprzątania. Tak samo KOD. Sprawdźcie, gdzie i kiedy będzie można pomóc Ziemi.

Dyrektor I LO w Puławach chce zostać dyrektorm IPN

Dyrektor I LO w Puławach chce zostać dyrektorm IPN

Trwa konkurs na dyrektora Instytutu Pamięci Narodowej. Do jego drugiego etapu zakwalifikowała się piątka kandydatów, w tym dyrektor I LO im. A. J. Czartoryskiego w Puławach, Marek Chrzanowski. To kolejna próba objęcia tego stanowiska przez puławskiego nauczyciela historii.

Górki czechowskie. Radny pyta prezydenta o podstawy zaskarżenia wyroku

Górki czechowskie. Radny pyta prezydenta o podstawy zaskarżenia wyroku

O formalne podstawy zaskarżenia przez miasto wyroku w sprawie górek czechowskich pyta prezydenta Lublina radny Stanisław Brzozowski (klub PiS).

Marszałek dołożył na dworzec w Lublinie, a wojewoda tłumaczy, czemu nie dał
galeria

Marszałek dołożył na dworzec w Lublinie, a wojewoda tłumaczy, czemu nie dał

Dodatkowe 5 mln zł otrzymał Lublin w ramach unijnego dofinansowania do budowy Dworca Metropolitarnego. Aneks do umowy w piątek podpisali marszałek województwa Jarosław Stawiarski i prezydent stolicy regionu Krzysztof Żuk.

Z Radzynia Podlaskiego do USA. Mała Antosia czeka na operację ratującą życie

Z Radzynia Podlaskiego do USA. Mała Antosia czeka na operację ratującą życie

Mała Antosia z Radzynia Podlaskiego jest już w Stanów Zjednoczonych i czeka na operację, która może uratować jej życie. Pieniądze udało się zebrać dzięki internetowej zbiórce, o której pisaliśmy na naszych łamach.

Zespół Kombii w Radiu Lublin
30 kwietnia 2021, 19:00

Zespół Kombii w Radiu Lublin

W piątek, 30 kwietnia o godz. 19 Radio Lublin zaprosi na koncert zespołu Kombii. Wydarzenie odbędzie się wyłącznie w formie online.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.