Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 marca 2013 r.
16:29
Edytuj ten wpis

Próba sił w lubelskim PiS. Czelej czy Michałkiewicz?

Autor: Zdjęcie autora (rp)
0 6 A A
Grzegorz Czelej i Krzysztof Michałkiewicz (Archiwum)
Grzegorz Czelej i Krzysztof Michałkiewicz (Archiwum)

Po sobotnich wyborach do zarządu PiS w Lublinie okaże się, czyi zwolennicy mają przewagę w mieście: senatora Grzegorza Czeleja czy posła Krzysztofa Michałkiewicza.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Czelej został tymczasowym szefem partii w Lublinie w lipcu, po tym jak unieważniono wybory do władz dzielnicowych partii. W PiS trwała wtedy ostra walka między zwolennikami i przeciwnikami ściślejszej współpracy z prezydentem Krzysztofem Żukiem (PO). Zakończyła się spektakularnym rozłamem w partii.

Wybory dzielnicowe odbyły się. Ich zwycięzcy wejdą do Zarządu Powiatu. W sobotę skład zarządu zostanie uzupełniony o trzech członków wybranych przez działaczy partii. Wreszcie w ciągu dwóch tygodni zarząd wybierze pełnomocnika PiS w Lublinie.

Kto nim zostanie? To ciekawe ze względu na nowy konflikt wewnątrz lubelskiego PiS. Niespełna dwa tygodnie temu Czelej stracił funkcję wiceprezesa w lubelskim okręgu wyborczym. O odwołanie Czeleja wnioskował Michałkiewicz. Nieoficjalny powód: senator rósł w siłę, budował pozycję wśród działaczy i Michałkiewicz obawiał się, że spróbuje odebrać mu fotel szefa okręgowego PiS.

Czelej wystartuje w sobotnim głosowaniu. – Chce zostać szefem w Lublinie, żeby mieć matecznik do dalszych działań i powalczyć z Michałkiewiczem o przywództwo partii w okręgu – tłumaczy nam jeden z dobrze zorientowanych działaczy PiS. Wniosek o kandydowanie złożył również Michałkiewicz, ale wycofał go.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
x / 23 marca 2013 o 11:05
0
Pruszkowski dzien twojego konca nadchodzi.przejdziesz to twardej opozycji, odejdziesz z TBS, zobaczymy na ile cie stac.nie bedziesz sie chował za plecami Michałkiewicza
Avatar
KOLA / 22 marca 2013 o 22:27
0
A może to, niestety dla obywateli i samej partii, PiS w Lublinie poprowadzi A.Pruszkowski?
Avatar
stefan / 22 marca 2013 o 19:37
0
[quote name='Josef' timestamp='1363976541' post='748843']
Jak wybiorą to będzie:"to samo,ale nie takie samo",a jak nie wybiorą to także będzie"to samo".Tak czy owak PIS przez swoje zabetonowanie powoli się sypie od środka!!! Wyborcy będą czekać na nowe."nie daj Boże:aby przyszło "komunistyczno -żydowskie zboczenie"!!!
[/quote]Przecież komunistyczno-konfidenckio-żydowskie już jest,o co ty się jeszcze prosisz,gorzej już nie może przecież być.Dalej to jest tylko ściana.
Avatar
Josef / 22 marca 2013 o 19:22
0
Jak wybiorą to będzie:"to samo,ale nie takie samo",a jak nie wybiorą to także będzie"to samo".Tak czy owak PIS przez swoje zabetonowanie powoli się sypie od środka!!! Wyborcy będą czekać na nowe."nie daj Boże:aby przyszło "komunistyczno -żydowskie zboczenie"!!!
Avatar
S Y L W E S T E R / 22 marca 2013 o 14:59
0
-----------------------------------LUBLIN I POLSKA OCZEKUJE NA "PIS"------------------------------ Także personalia się nie liczą , LICZY SIĘ TYLKO "PIS" !. Jako Mieszkańcy Lublina możemy tylko postawić 1 warunek Szefowi "PIS" Lublina, MUSI zorganizować Komisje Kontroli DOTACJI :UE" i kontrole "Spółek" tzw. "prezydenckich" w lubelskim Ratuszu !. Jeżeli KOMISJA RADNYCH będzie mia ła trudności w kontroli to NATYCHMIAST dalszą kontrole powierza Prokuraturze w Krakowie i "CBA". Lublin oczekuje od "PIS" informacji na temat lotniska ,Zalewu Zemborzyckiego , Teatru w budowie oraz wiaduktu ul.Kunickiego i stadionu na BAGNIE i Dworca PKS na zakorkowanym przy Dworcu PKP . Chodzi o ustalenia finansowe- ILE POBRANO NA DANY PODMIOT A ILE KONKRETNIE KO SZTOWAŁ . Ustalić , czy nie lepiej wybudować Nowy Wiadukt niż przeznaczać miliony na remonto wanie "starego i wysłużonego" rupiecia ? . Rozpatrzeć propozycje budowy Dworców PKS i Busów na peryferiach Lublina jak to już z pożytkiem praktykuje się na Zachodzie i w USA . Wtrzymać budo we stadionu "kurnika" na BAGNIE aby Lublin nie stracił 140 milionów a przenieść budowe STADIO NU EUROPEJSKIEGO z międzynarodowym torem żużlowym na rogatke Lublina okolice Obwodnicy i lotniska ( Sławinek , Spółdzielczości Pracy czy Felin ) . "PIS" musi zorganizować Spotkanie z Rektora tami Wyższych Uczelni Lublina w celu przekazania Stadion START lubelskim Studentom i obecnym Klubom Lekkoatletycznym (czynnie działającym). "PIS" będzie nadzorował remont pełnych trybun his torycznego stadionu Lublinianki oraz remont stadionu MOTOR przy al.Zygmuntowskich . Pracy jest bardzo dużo po ZANIEDBANIU LUBLINA przez "Platforme Oszustów" (PO) ale tego oczekujemy od patriotycznego ugrupowania "PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ" (PIS) . Szczęść Boże Patrioci ! .
-----------------------------------LUBLIN I POLSKA OCZEKUJE NA "PIS"------------------------------ Także personalia się nie liczą , LICZY SIĘ TYLKO "PIS" !. Jako Mieszkańcy Lublina możemy tylko postawić 1 warunek Szefowi "PIS" Lublina, MUSI zorganizować Komisje Kontroli DOTACJI :UE" i kontrole "Spółek" tzw. "prezydenckich" w lubelskim Ratuszu !. Jeżeli KOMISJA RADNYCH będzie mia ła trudności w kontroli to NATYCHMIAST dalszą kontrol... rozwiń
Avatar
dziadek / 22 marca 2013 o 14:20
0
Nie można się tak ekscytować sobotnimi wyborami.
Zgodnie z wieloletnią - ugruntowaną przez partyjny "kolektyw" świecką tradycją - sekretarza Komitetu Wojewódzkiego Partii wyznaczy generalny sekretarz Komitetu Centralnego.

Być może wskaże on na zasłużonego towarzysza z terenu - kto to wie.

Mnie to "powiewa", bo partyjniactwem brzydziłem się od zawsze.
Avatar
x / 23 marca 2013 o 11:05
0
Pruszkowski dzien twojego konca nadchodzi.przejdziesz to twardej opozycji, odejdziesz z TBS, zobaczymy na ile cie stac.nie bedziesz sie chował za plecami Michałkiewicza
Avatar
KOLA / 22 marca 2013 o 22:27
0
A może to, niestety dla obywateli i samej partii, PiS w Lublinie poprowadzi A.Pruszkowski?
Avatar
stefan / 22 marca 2013 o 19:37
0
[quote name='Josef' timestamp='1363976541' post='748843']
Jak wybiorą to będzie:"to samo,ale nie takie samo",a jak nie wybiorą to także będzie"to samo".Tak czy owak PIS przez swoje zabetonowanie powoli się sypie od środka!!! Wyborcy będą czekać na nowe."nie daj Boże:aby przyszło "komunistyczno -żydowskie zboczenie"!!!
[/quote]Przecież komunistyczno-konfidenckio-żydowskie już jest,o co ty się jeszcze prosisz,gorzej już nie może przecież być.Dalej to jest tylko ściana.
Avatar
Josef / 22 marca 2013 o 19:22
0
Jak wybiorą to będzie:"to samo,ale nie takie samo",a jak nie wybiorą to także będzie"to samo".Tak czy owak PIS przez swoje zabetonowanie powoli się sypie od środka!!! Wyborcy będą czekać na nowe."nie daj Boże:aby przyszło "komunistyczno -żydowskie zboczenie"!!!
Avatar
S Y L W E S T E R / 22 marca 2013 o 14:59
0
-----------------------------------LUBLIN I POLSKA OCZEKUJE NA "PIS"------------------------------ Także personalia się nie liczą , LICZY SIĘ TYLKO "PIS" !. Jako Mieszkańcy Lublina możemy tylko postawić 1 warunek Szefowi "PIS" Lublina, MUSI zorganizować Komisje Kontroli DOTACJI :UE" i kontrole "Spółek" tzw. "prezydenckich" w lubelskim Ratuszu !. Jeżeli KOMISJA RADNYCH będzie mia ła trudności w kontroli to NATYCHMIAST dalszą kontrole powierza Prokuraturze w Krakowie i "CBA". Lublin oczekuje od "PIS" informacji na temat lotniska ,Zalewu Zemborzyckiego , Teatru w budowie oraz wiaduktu ul.Kunickiego i stadionu na BAGNIE i Dworca PKS na zakorkowanym przy Dworcu PKP . Chodzi o ustalenia finansowe- ILE POBRANO NA DANY PODMIOT A ILE KONKRETNIE KO SZTOWAŁ . Ustalić , czy nie lepiej wybudować Nowy Wiadukt niż przeznaczać miliony na remonto wanie "starego i wysłużonego" rupiecia ? . Rozpatrzeć propozycje budowy Dworców PKS i Busów na peryferiach Lublina jak to już z pożytkiem praktykuje się na Zachodzie i w USA . Wtrzymać budo we stadionu "kurnika" na BAGNIE aby Lublin nie stracił 140 milionów a przenieść budowe STADIO NU EUROPEJSKIEGO z międzynarodowym torem żużlowym na rogatke Lublina okolice Obwodnicy i lotniska ( Sławinek , Spółdzielczości Pracy czy Felin ) . "PIS" musi zorganizować Spotkanie z Rektora tami Wyższych Uczelni Lublina w celu przekazania Stadion START lubelskim Studentom i obecnym Klubom Lekkoatletycznym (czynnie działającym). "PIS" będzie nadzorował remont pełnych trybun his torycznego stadionu Lublinianki oraz remont stadionu MOTOR przy al.Zygmuntowskich . Pracy jest bardzo dużo po ZANIEDBANIU LUBLINA przez "Platforme Oszustów" (PO) ale tego oczekujemy od patriotycznego ugrupowania "PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ" (PIS) . Szczęść Boże Patrioci ! .
-----------------------------------LUBLIN I POLSKA OCZEKUJE NA "PIS"------------------------------ Także personalia się nie liczą , LICZY SIĘ TYLKO "PIS" !. Jako Mieszkańcy Lublina możemy tylko postawić 1 warunek Szefowi "PIS" Lublina, MUSI zorganizować Komisje Kontroli DOTACJI :UE" i kontrole "Spółek" tzw. "prezydenckich" w lubelskim Ratuszu !. Jeżeli KOMISJA RADNYCH będzie mia ła trudności w kontroli to NATYCHMIAST dalszą kontrol... rozwiń
Avatar
dziadek / 22 marca 2013 o 14:20
0
Nie można się tak ekscytować sobotnimi wyborami.
Zgodnie z wieloletnią - ugruntowaną przez partyjny "kolektyw" świecką tradycją - sekretarza Komitetu Wojewódzkiego Partii wyznaczy generalny sekretarz Komitetu Centralnego.

Być może wskaże on na zasłużonego towarzysza z terenu - kto to wie.

Mnie to "powiewa", bo partyjniactwem brzydziłem się od zawsze.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 3 5

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 1

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 16 6

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 29 4

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 4

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 16

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 17 15

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 0 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

MKS Perła Lublin już trenuje
galeria

MKS Perła Lublin już trenuje 2 1

Superliga piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin ma za sobą pierwszy trening. W poniedziałek w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich ćwiczyło 14 zawodniczek. Walentyna Nieściaruk i Gabriela Besen na razie trenowały indywidualnie

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę 44 6

Recydywista z Łęcznej zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę. Wpadł w szał po tym, jak wymieszał alkohol z lekami – wynika z akt sprawy. Ofiara przeżyła tylko dzięki interwencji świadka i policjantów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!