Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 czerwca 2016 r.
18:12

Prof. Starosławska chce znów być dyrektorem. Ruszył proces w sądzie pracy

0 17 A A

Ruszył proces w sądzie pracy w sprawie dyscyplinarnego zwolnienia prof. Elżbiety Starosławskiej. Była szefowa Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, która nie pojawiła się w poniedziałek w sądzie, domaga się przywrócenia na stanowisko dyrektora.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jej pełnomocnik mec. Andrzej Mierzwa odmówił komentarza. Jak jednak udało nam się ustalić, w piśmie procesowym złożonym przez powódkę odrzucone zostały wszystkie stawiane jej zarzuty i podtrzymano żądanie przywrócenia jej do pracy. Prof. Starosławska złożyła m.in. wniosek o przesłuchanie wszystkich członków Zarządu Województwa w celu wykazania, że akceptowali oni wszystkie jej działania jako dyrektora COZL.

– Z uwagi na to, że nie było prof. Starosławskiej, nie doszło do wstępnego przesłuchania stron. Termin kolejnej rozprawy został wyznaczony na 3 października. W procesie będziemy przedstawiać okoliczności, które potwierdzą, że przywrócenie prof. Starosławskiej na stanowisko dyrektora COZL jest niemożliwe – mówi radca prawny Małgorzata Wrzołek, pełnomocnik COZL.

Przypomnijmy, że Zarząd Województwa zdecydował o dyscyplinarnym zwolnieniu prof. Starosławskiej 22 marca.

Przyczyną zwolnienia były wyniki kontroli w centrum, które ujawniły szereg nieprawidłowości. Chodzi o przetargi na dostawę leków dla szpitala. Była szefowa COZL była związana umowami-zlecenie na prowadzenie badań klinicznych z firmą Roche Polska sp. z o.o., należącą do szwajcarskiego koncernu Roche. Ta sama firma wygrała w latach 2013-2015 pięć przetargów ogłaszanych przez COZL. Za dostarczenie leków do szpitalnej apteki Roche Polska otrzymała łącznie prawie 16 mln zł. Sprawa trafiła do prokuratury.

Była szefowa COZL wydała w tej sprawie oświadczenie, w którym podkreśliła m.in., że decyzja Zarządu Województwa nie znajduje żadnego uzasadnienia w faktach. Dodała, że jest pewna wygranej w sądzie. – Wszystkie przetargi były prowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami, a ja nigdy nie uczestniczyłam w żadnej komisji przetargowej. Moje umowy z firmą Roche na prowadzenie badań klinicznych nie były umowami zlecenia i w żaden sposób nie naruszały prawa – pisała prof. Starosławska. Według niej „marszałek Sosnowski kontynuuje kampanię dezawuowania” jej osiągnięć.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ahha / 28 czerwca 2016 o 12:37
0
Cóż pociąg do koryta jest chyba nieuleczalny. Szanowni propagandziści PISu na tym forum - nie odrwacajcie uwagi od konkretów - panowie Sosnowski, Kosiniak-Kamysz, ZSL, PSL...itd itp to jedno. Natomiast dokonania pani profesor to drugie. Artykuł jest na temat tego drugiego właśnie. Pani profesor w rozmowie z Radio Lublin z rozbrajającą szczerością wyznała, iż podpisywała lipne dokumenty odnośnie rozbudowy podległej jej wówczas instytucji bo..... nie zna się na budownictwie. Każdy przekręt można tak sobie uspraiwedliwiać ? Żanada. Każdy inny dyrektor, kierownik, urzędniczyna już spowiadał by się prokuraturze i nie fantazjował o powrocie do korytka. Tymczasem p. prof otrzymała już wsparcie z Radio Maryja wraz  błogosławieństwem i czujecie się bezkarni ??? Jak oszukiwali, obsadzali koryta itd itd..."tamci" to be ale kiedy robimy to my to cacy ??? Ciekawą macie manetalność. W dodatku latanie do kościółków nic w was na dobre nie zmienia. Chrystus całą tą bandę faryzeuszy pognałby jak kupców ze świątyni.
Cóż pociąg do koryta jest chyba nieuleczalny. Szanowni propagandziści PISu na tym forum - nie odrwacajcie uwagi od konkretów - panowie Sosnowski, Kosiniak-Kamysz, ZSL, PSL...itd itp to jedno. Natomiast dokonania pani profesor to drugie. Artykuł jest na temat tego drugiego właśnie. Pani profesor w rozmowie z Radio Lublin z rozbrajającą szczerością wyznała, iż podpisywała lipne dokumenty odnośnie rozbudowy podległej jej wówczas instytucji bo..... nie zna się na budownictwie. Każdy przekręt można tak sobie uspraiwedliwiać ? Żanada. Każdy inny d... rozwiń
Avatar
Gość / 28 czerwca 2016 o 12:31
0
Ale ją ciągnie do tego koryta XD
Avatar
Gość / 28 czerwca 2016 o 08:22
0
"Będąca dziś we władzach PSL Ilona Antoniszyn-Klik to z kolei córka ekonomisty i politologa Emila Antoniszyna – w przeszłości członka młodzieżówek komunistycznych ZMW i ZSP. W latach PRL bynajmniej nie dał się zepchnąć na margines życia politycznego. Wspierał administrację rządzącą lokalnie, będąc na etacie w Wojewódzkiej Radzie Narodowej we Wrocławiu. W latach PRL wyjeżdżał służbowo do ZSRS. Po 1989 r. odnajdywał się w różnych formacjach politycznych. Był w Krajowej Partii Emerytów i Rencistów działającej pod skrzydłami postkomuny, odnalazł się w też w Samoobronie i wreszcie w PSL. Jego druga córka, Eliza Antoniszyn, została z kolei moskwiczanką z wyboru."
"Będąca dziś we władzach PSL Ilona Antoniszyn-Klik to z kolei córka ekonomisty i politologa Emila Antoniszyna – w przeszłości członka młodzieżówek komunistycznych ZMW i ZSP. W latach PRL bynajmniej nie dał się zepchnąć na margines życia politycznego. Wspierał administrację rządzącą lokalnie, będąc na etacie w Wojewódzkiej Radzie Narodowej we Wrocławiu. W latach PRL wyjeżdżał służbowo do ZSRS. Po 1989 r. odnajdywał się w różnych formacjach politycznych. Był w Krajowej Partii Emerytów i Rencistów działającej pod skrzydłami postkomuny, odn... rozwiń
Avatar
Gość / 28 czerwca 2016 o 08:20
0
"Andrzej Kosiniak-Kamysz, ojciec Władysława, obecnego szefa Stronnictwa, od 1968 r. działał w ZSL. Kosiniak-Kamysz senior nie był byle kim w PRL. Trafił do rządu komunisty Mieczysława Rakowskiego. Premier uczynił go głównym inspektorem sanitarnym w ekipie rządu PZPR. O tym, jak rodzina obecnego szefa ZSL głęboko siedzi w polityce, świadczy fakt, że gdy Władysław zostawał ministrem pracy, był to szósty raz, gdy ktoś z klanu Kosiniaków-Kamyszów wchodził w skład rządu."
Avatar
Gość / 28 czerwca 2016 o 08:20
0
Za to, ze tak oszpeciła nasze miasto już nigdy nie powinna piastować żadnych kierowniczych funkcji. Takie osoby nie mogą decydować! Niech się zajmie leczeniem, może na tym się zna a nie pcha się do rządzenia szpitalem!
Avatar
Gość / 27 czerwca 2016 o 22:13
0
Pytam z ciekawości. Sosnowski ma skończoną chociaż średnią szkołę? Nie mam nic przeciwko prostym ludziom ale każdy powinien znać swoje miejsce w szeregu. Ktoś kto ledwo składa zdania nie powinien brać się za poważne sprawy
Avatar
dobra zmiana / 27 czerwca 2016 o 21:20
0
w tym katolandzie to teraz wszystko mozliwe, jeden telefon kociarza z zoliborza i maliniak ulaskawia w świetle prawa i z przeprosinami. Chce na dyrektora wrocic, panowie z pisu a moze do Janowa, juz nie tacy spece tam pracowali :)
Avatar
dobra zmiana / 27 czerwca 2016 o 21:20
0
w tym katolandzie to teraz wszystko mozliwe, jeden telefon kociarza z zoliborza i maliniak ulaskawia w świetle prawa i z przeprosinami. Chce na dyrektora wrocic, panowie z pisu a moze do Janowa, juz nie tacy spece tam pracowali :)
Avatar
Gość / 27 czerwca 2016 o 20:48
0
Wiadomo kto telepie sądami i wcale się nie zdziwię jak wygra ona bo sądy teraz i prokuratura to zrobi co Zbycho każe.
Avatar
Gość / 27 czerwca 2016 o 20:35
0
przykro oderwac sie od zlobu ale wsppolnota kolesiow i duchownych jej pomoze i sadze ze skutecznie
Avatar
ahha / 28 czerwca 2016 o 12:37
0
Cóż pociąg do koryta jest chyba nieuleczalny. Szanowni propagandziści PISu na tym forum - nie odrwacajcie uwagi od konkretów - panowie Sosnowski, Kosiniak-Kamysz, ZSL, PSL...itd itp to jedno. Natomiast dokonania pani profesor to drugie. Artykuł jest na temat tego drugiego właśnie. Pani profesor w rozmowie z Radio Lublin z rozbrajającą szczerością wyznała, iż podpisywała lipne dokumenty odnośnie rozbudowy podległej jej wówczas instytucji bo..... nie zna się na budownictwie. Każdy przekręt można tak sobie uspraiwedliwiać ? Żanada. Każdy inny dyrektor, kierownik, urzędniczyna już spowiadał by się prokuraturze i nie fantazjował o powrocie do korytka. Tymczasem p. prof otrzymała już wsparcie z Radio Maryja wraz  błogosławieństwem i czujecie się bezkarni ??? Jak oszukiwali, obsadzali koryta itd itd..."tamci" to be ale kiedy robimy to my to cacy ??? Ciekawą macie manetalność. W dodatku latanie do kościółków nic w was na dobre nie zmienia. Chrystus całą tą bandę faryzeuszy pognałby jak kupców ze świątyni.
Cóż pociąg do koryta jest chyba nieuleczalny. Szanowni propagandziści PISu na tym forum - nie odrwacajcie uwagi od konkretów - panowie Sosnowski, Kosiniak-Kamysz, ZSL, PSL...itd itp to jedno. Natomiast dokonania pani profesor to drugie. Artykuł jest na temat tego drugiego właśnie. Pani profesor w rozmowie z Radio Lublin z rozbrajającą szczerością wyznała, iż podpisywała lipne dokumenty odnośnie rozbudowy podległej jej wówczas instytucji bo..... nie zna się na budownictwie. Każdy przekręt można tak sobie uspraiwedliwiać ? Żanada. Każdy inny d... rozwiń
Avatar
Gość / 28 czerwca 2016 o 12:31
0
Ale ją ciągnie do tego koryta XD
Avatar
Gość / 28 czerwca 2016 o 08:22
0
"Będąca dziś we władzach PSL Ilona Antoniszyn-Klik to z kolei córka ekonomisty i politologa Emila Antoniszyna – w przeszłości członka młodzieżówek komunistycznych ZMW i ZSP. W latach PRL bynajmniej nie dał się zepchnąć na margines życia politycznego. Wspierał administrację rządzącą lokalnie, będąc na etacie w Wojewódzkiej Radzie Narodowej we Wrocławiu. W latach PRL wyjeżdżał służbowo do ZSRS. Po 1989 r. odnajdywał się w różnych formacjach politycznych. Był w Krajowej Partii Emerytów i Rencistów działającej pod skrzydłami postkomuny, odnalazł się w też w Samoobronie i wreszcie w PSL. Jego druga córka, Eliza Antoniszyn, została z kolei moskwiczanką z wyboru."
"Będąca dziś we władzach PSL Ilona Antoniszyn-Klik to z kolei córka ekonomisty i politologa Emila Antoniszyna – w przeszłości członka młodzieżówek komunistycznych ZMW i ZSP. W latach PRL bynajmniej nie dał się zepchnąć na margines życia politycznego. Wspierał administrację rządzącą lokalnie, będąc na etacie w Wojewódzkiej Radzie Narodowej we Wrocławiu. W latach PRL wyjeżdżał służbowo do ZSRS. Po 1989 r. odnajdywał się w różnych formacjach politycznych. Był w Krajowej Partii Emerytów i Rencistów działającej pod skrzydłami postkomuny, odn... rozwiń
Avatar
Gość / 28 czerwca 2016 o 08:20
0
"Andrzej Kosiniak-Kamysz, ojciec Władysława, obecnego szefa Stronnictwa, od 1968 r. działał w ZSL. Kosiniak-Kamysz senior nie był byle kim w PRL. Trafił do rządu komunisty Mieczysława Rakowskiego. Premier uczynił go głównym inspektorem sanitarnym w ekipie rządu PZPR. O tym, jak rodzina obecnego szefa ZSL głęboko siedzi w polityce, świadczy fakt, że gdy Władysław zostawał ministrem pracy, był to szósty raz, gdy ktoś z klanu Kosiniaków-Kamyszów wchodził w skład rządu."
Avatar
Gość / 28 czerwca 2016 o 08:20
0
Za to, ze tak oszpeciła nasze miasto już nigdy nie powinna piastować żadnych kierowniczych funkcji. Takie osoby nie mogą decydować! Niech się zajmie leczeniem, może na tym się zna a nie pcha się do rządzenia szpitalem!
Avatar
Gość / 27 czerwca 2016 o 22:13
0
Pytam z ciekawości. Sosnowski ma skończoną chociaż średnią szkołę? Nie mam nic przeciwko prostym ludziom ale każdy powinien znać swoje miejsce w szeregu. Ktoś kto ledwo składa zdania nie powinien brać się za poważne sprawy
Avatar
dobra zmiana / 27 czerwca 2016 o 21:20
0
w tym katolandzie to teraz wszystko mozliwe, jeden telefon kociarza z zoliborza i maliniak ulaskawia w świetle prawa i z przeprosinami. Chce na dyrektora wrocic, panowie z pisu a moze do Janowa, juz nie tacy spece tam pracowali :)
Avatar
dobra zmiana / 27 czerwca 2016 o 21:20
0
w tym katolandzie to teraz wszystko mozliwe, jeden telefon kociarza z zoliborza i maliniak ulaskawia w świetle prawa i z przeprosinami. Chce na dyrektora wrocic, panowie z pisu a moze do Janowa, juz nie tacy spece tam pracowali :)
Avatar
Gość / 27 czerwca 2016 o 20:48
0
Wiadomo kto telepie sądami i wcale się nie zdziwię jak wygra ona bo sądy teraz i prokuratura to zrobi co Zbycho każe.
Avatar
Gość / 27 czerwca 2016 o 20:35
0
przykro oderwac sie od zlobu ale wsppolnota kolesiow i duchownych jej pomoze i sadze ze skutecznie
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 0

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 2 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 12 4

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 7 2

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 36 11

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 67 43

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 16 5

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki
Zdjęcia
galeria

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki 32 10

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę
galeria

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę 8 15

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów (gm. Puławy) na drodze krajowej nr 12. Nie żyją dwie osoby.

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 15 3

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 38 15

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!