Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 kwietnia 2020 r.
7:06

Aleje Racławickie: Przebudowa zacznie się później. Ze względu na epidemię koronawirusa

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
36 12 A A
Nie zapadły jeszcze ustalenia w sprawie obiecanego przez prezydenta ograniczenia liczby drzew przeznaczonych do usunięcia – informuje biuro prasowe Ratusza. Przypomnijmy, że projekt przebudowy wspomnianych ulic zakłada usunięcie 212 drzew, w tym wycinkę 110 i przesadzenie 102. Ocalenie części z nich miałoby być możliwe dzięki korektom przebiegu chodników i dróg rowerowych oraz miejscowym ich zwężaniu.
Nie zapadły jeszcze ustalenia w sprawie obiecanego przez prezydenta ograniczenia liczby drzew przeznaczonych do usunięcia – informuje biuro prasowe Ratusza. Przypomnijmy, że projekt przebudowy wspomnianych ulic zakłada usunięcie 212 drzew, w tym wycinkę 110 i przesadzenie 102. Ocalenie części z nich miałoby być możliwe dzięki korektom przebiegu chodników i dróg rowerowych oraz miejscowym ich zwężaniu. (fot. archiwum/MK)

Drogowcy, którzy wygrali przetarg na rozbudowę Al. Racławickich, ul. Lipowej i Poniatowskiego, nie chcą wchodzić na plac budowy ze względu na zagrożenie koronawirusem. Ratusz zgodził się na wstrzymanie inwestycji. Przebudowa zacznie się od prac rozbiórkowych, ale nie wiadomo, kiedy to będzie możliwe.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Umowa między miastem a firmami mającymi przeprowadzić wartą 104 mln zł przebudowę (PRD Lubartów oraz KPRD z Lublina) została podpisana już w połowie marca. Przekazanie placu budowy miało nastąpić we wtorek, ale ostatecznie nie doszło do skutku.

– Ze względu na obecną sytuację związaną z epidemią koronawirusa wykonawca przebudowy złożył wniosek o przesunięcie terminu przekazania placu budowy – informuje Grzegorz Jędrek z biura prasowego Ratusza. – Zarząd Dróg i Mostów przychylił się do tego wniosku.

Dlaczego wykonawcy nie chcieli przejąć terenu inwestycji? – W przekazaniu placu budowy uczestniczy duża liczba osób – odpowiada nam Janusz Białek, prezes PRD Lubartów, będącego liderem konsorcjum, które ma przebudować wspomniane ulice. – Przesunięcie jest konieczne celem opracowania zasad bezpiecznego przekazania placu budowy.

Gdyby nie doszło do opóźnienia w rozpoczęciu przebudowy, to już teraz w pobliżu Al. Racławickich moglibyśmy oglądać buldożery.

– Według pierwotnego harmonogramu w kwietniu miały odbywać się prace przygotowawcze, w tym rozbiórki – stwierdza Jędrek.

Chodzi nie tylko o oczywistą rozbiórkę krawężników, ale także widowiskowe wyburzanie opustoszałego budynku stojącego między szkołami chemicznymi a ul. Poniatowskiego, która ma być zbudowana od podstaw właśnie w tym miejscu. Potem wykonawca miał się zabrać za podziemne sieci. Z harmonogramu nie wynika, że przebudowa miała się zacząć od kontrowersyjnych wycinek i przesadzania drzew. – Na ten miesiąc nie były planowane prace związane z zielenią.

Nie zapadły jeszcze ustalenia w sprawie obiecanego przez prezydenta ograniczenia liczby drzew przeznaczonych do usunięcia – informuje biuro prasowe Ratusza. Przypomnijmy, że projekt przebudowy wspomnianych ulic zakłada usunięcie 212 drzew, w tym wycinkę 110 i przesadzenie 102. Ocalenie części z nich miałoby być możliwe dzięki korektom przebiegu chodników i dróg rowerowych oraz miejscowym ich zwężaniu.

Takie korekty, jak obiecywał prezydent, miały być ustalone z wykonawcą robót po podpisaniu kontraktu. Ratusz twierdzi, że zmiany będą, ale jeszcze nie teraz.

– W kwestii drzew decyzje będą podejmowane indywidualnie w trakcie postępu prac – zastrzega Jędrek.

Władze miasta nie wskazują na razie żadnego możliwego terminu rozpoczęcia przebudowy. – Nowa data przekazania placu budowy nie została jeszcze wyznaczona – stwierdza buro prasowe Ratusza. – Harmonogram będzie zaktualizowany.

Im później ruszy przebudowa, tym mniej prawdopodobne, że zakończy się w narzuconym przez miasto terminie, czyli w czerwcu przyszłego roku. W razie opóźnienia spowodowanego siłą wyższą, jaką bez wątpienia jest epidemia, miasto nie będzie naliczać wykonawcy kar za nieterminowe zakończenie prac.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mlody123 / 3 kwietnia 2020 r. o 12:06
+20
Jeśli miasto zrezygnuje z przebudowy Racławickich, to straci 100% wartości dofinansowania czyli 100 milionów... Tych pieniędzy nie można sobie ot tak przesuwać na inne dowolne cele... Lublin nic na tym nie zyska a jedynie straci...
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 3 kwietnia 2020 r. o 11:51
+19
Za chwilę możemy mieć kryzys jakiego w Polsce jeszcze nie było w powojennej historii.  Każda złotówka wydawana z budżetu może być na wagę złota.  I w tym trudnym okresie  miasto decyduje się na przebudowę ulicy za 100 mln zł która może spokojnie poczekać na lepsze czasy . To skrajna nieodpowiedzialność. Pomijam już fakt że za pół roku ta budowa była by o połowę tańsza bo budownictwo będzie w trudnej sytuacji i każda robota będzie brana bez wybrzydzania. To pokazuje komu służy to miasto.
 To jest inwestycja z udziałem środków europejskich w wysokośc ok. 80%, szacunkowa wartość całego projektu 120 mln, dofinansowanie 102 mln - są narzucone terminy których należy przestrzegać, żeby nie stracić dofinansowania. Za pół roku nie będzie taniej, bo samorząd nie dźwignie takiej inwestycji w całości sam. Nie widzisz różnicy między przebudową Racławickich za 20% z kwoty 120 mln a przebudową Racławickich za 120 mln? A jeśli faktycznie tak namiętnie szukasz oszczędności, to może zaapeluj do swojego wodza, żeby np: wstrzymał przekop Mierzei Wiślanej, budowę CPK oraz parę innych megalomańskich projektów liczonych w miliardach zł a zaoszczędzone pieniądze przekazał polskim przedsiębiorcom? Rzekoma tarcza antykryzysowa to pic na wodę fotomontaż a nie żadna realna pomoc dla polskich firm.
 To jest inwestycja z udziałem środków europejskich w wysokośc ok. 80%, szacunkowa wartość całego projektu 120 mln, dofinansowanie 102 mln - są narzucone terminy których należy przestrzegać, żeby nie stracić dofinansowania. Za pół roku nie będzie taniej, bo samorząd nie dźwignie takiej inwestycji w całości sam. Nie widzisz różnicy między przebudową Racławickich za 20% z kwoty 120 mln a przebudową Racławickich za 120 mln? A jeśli faktycznie tak namiętnie szukasz oszczędności, to może zaapeluj do swojego wodza, żeby np: wstrzyma... rozwiń
Avatar
Agent_Tomek / 3 kwietnia 2020 r. o 13:08
+17
"Przebudowa" ok. 1,5 km prostej drogi za 120 milionów zł.... tego by nawet Rokefeler i Rotszyld nie wymyślił...   Temu ekonomiscie już czas nadać tytul Honoris Causa of Guinness Record Book?
 Skoro to taka kosmiczna kwota i gigantyczny zysk, czemu sam nie wystartowałeś w przetargu?  Zaproponowałbyś 110 albo 100 i byłbyś zarobiony po wsze czasy.
Avatar
Niemamloginu / 3 kwietnia 2020 r. o 13:03
+16
"Przebudowa" ok. 1,5 km prostej drogi za 120 milionów zł.... tego by nawet Rokefeler i Rotszyld nie wymyślił...   Temu ekonomiscie już czas nadać tytul Honoris Causa of Guinness Record Book?
  Projekt zakłada przebudowę i rozbudowę Al. Racławickich wraz z rondem Honorowych Krwiodawców, ul. Lipowej i ul. Poniatowskiego wraz z niezbędną infrastrukturą (m. in. bus-pasy, chodniki i ścieżki rowerowe, oświetlenie, przebudowa trakcji trolejbusowej i zatok autobusowych, sygnalizacja świetlna, przebudowa instalacji podziemnych i kanalizacji deszczowej); rozbudowę systemu dynamicznej informacji w ciągach ulic objętych interwencją i zakup taboru 5 autobusów elektrycznych
  Projekt zakłada przebudowę i rozbudowę Al. Racławickich wraz z rondem Honorowych Krwiodawców, ul. Lipowej i ul. Poniatowskiego wraz z niezbędną infrastrukturą (m. in. bus-pasy, chodniki i ścieżki rowerowe, oświetlenie, przebudowa trakcji trolejbusowej i zatok autobusowych, sygnalizacja świetlna, przebudowa instalacji podziemnych i kanalizacji deszczowej); rozbudowę systemu dynamicznej informacji w ciągach ulic objętych interwencją i zakup taboru 5 autobusów elektrycznych rozwiń
Avatar
jolo / 3 kwietnia 2020 r. o 13:44
+10
W takiej sytuacji to zrozumiałe i dobre podejście. Poza tym miasto nie może ot tak teraz wycofać się z zawartej umowy.
Avatar
miszczu / 3 kwietnia 2020 r. o 14:39
+5
Z niczego nie należy rezygnować. Jest szansa niskim kosztem za jednym zamachem wyremontować Racławickie, Lipową i Poniatowskiego z kosztowną przebudową sieci podziemnych włącznie. Do tego jeszcze ścieżki rowerowe, chodniki, zatoki przystankowe , wyświewtlacze i dodatkowo autobusy elektryczne na własność. Rezygnacja z tej inwestycji to byłaby zwykła głupota i niegospodarność.
Avatar
ege_szege / 3 kwietnia 2020 r. o 13:52
+5
"Przebudowa" ok. 1,5 km prostej drogi za 120 milionów zł.... tego by nawet Rokefeler i Rotszyld nie wymyślił...   Temu ekonomiscie już czas nadać tytul Honoris Causa of Guinness Record Book?
   Projekt zakłada przebudowę i rozbudowę Al. Racławickich wraz z rondem Honorowych Krwiodawców, ul. Lipowej i ul. Poniatowskiego wraz z niezbędną infrastrukturą (m. in. bus-pasy, chodniki i ścieżki rowerowe, oświetlenie, przebudowa trakcji trolejbusowej i zatok autobusowych, sygnalizacja świetlna, przebudowa instalacji podziemnych i kanalizacji deszczowej); rozbudowę systemu dynamicznej informacji w ciągach ulic objętych interwencją i zakup taboru 5 autobusów elektrycznych
 czyli tak nie do końca chodzi jedynie o "ok. 1,5 km prostej drogi" jak to nazwał jeden z userów, sam koszt zakupu pięciu autobusów elektrycznych to kwota rzędu 12-13 mln zł
 czyli tak nie do końca chodzi jedynie o "ok. 1,5 km prostej drogi" jak to nazwał jeden z userów, sam koszt zakupu pięciu autobusów elektrycznych to kwota rzędu 12-13 mln zł rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 3 kwietnia 2020 r. o 22:01
+2
Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, że al. racławickie i ul. lipowa to główne arterie komunikacyjne miasta, porusza się nimi bardzo duża część linii komunikacji miejskiej, więc buspasy są owszem na tych arteriach wskazane, jednakże da się je wytyczyć bez wycinania drzew - obecne skrajnie prawe pasy należy udostępnić transportowi zbiorowemu - głupstwem i nieporozumieniem jest wycięcie wszystkich przydrożnych drzew tylko po to by wylać asfalt, robiąc to pod ekstra pas dla autobusów - tak nie można, to barbarzyństwo i działanie anty zdrowiu - smogu przybędzie więcej, nie będzie już niemal kompletnie filtracji. Buspasy więc należy wyznaczyć z obecnych skrajnie prawych pasów i basta, drzewostan zostanie taki jaki jest obecnie, duże i zdrowe, piękne drzewa będą dalej tu gdzie są. W kwestii ścieżek pieszo-rowerowych fakt, na ul. lipowej nie da się nic sensownego wymyślić bo jest bardzo mało miejsca ale na al. racławickich z obecnie mocno sfatygowanych ścieżek można bezproblemowo zrobić trakty pieszo-rowerowe bez nadmiernego rycia i bobrowania w ziemi - po prostu obecne ścieżki czeka modernizacja w kierunku traktów pieszo-rowerowych, z charakterystycznym rozdzielnikiem - część czerwona jest dla rowerów, a część szara/niebieska dla pieszych. W kwestii oświetlenia al. racławickich i ul. lipowej - światła/lampy LED-owe mogą być jednakże niech będzie to kolor pomarańczowy/bursztynowy, gdyż ten blady, zimny, trupi kolor jak w kostnicy jest pesymistyczny i wprawia w stany depresyjne.
Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, że al. racławickie i ul. lipowa to główne arterie komunikacyjne miasta, porusza się nimi bardzo duża część linii komunikacji miejskiej, więc buspasy są owszem na tych arteriach wskazane, jednakże da się je wytyczyć bez wycinania drzew - obecne skrajnie prawe pasy należy udostępnić transportowi zbiorowemu - głupstwem i nieporozumieniem jest wycięcie wszystkich przydrożnych drzew tylko po to by wylać asfalt, robiąc to pod ekstra pas dla autobusów - tak nie można, to barbarzyństwo i działanie anty zdrowiu -... rozwiń
Avatar
Kolonia_z_dykty / 3 kwietnia 2020 r. o 12:49
-15
"Przebudowa" ok. 1,5 km prostej drogi za 120 milionów zł.... tego by nawet Rokefeler i Rotszyld nie wymyślił... Temu ekonomiscie już czas nadać tytul Honoris Causa of Guinness Record Book?
Avatar
kronikidewelorozwoju / 3 kwietnia 2020 r. o 11:15
-20
Nie ma pośpiechu - apartamĘty w wiadomym klocu wykupione przez Ludzi z Wypchanymi Portfelami będą teraz stać puste, to i nie będzie groźby, że zapcha się stara sieć kanalizacyjna albo że zabraknie wody na wyższych piętrach :-DDD
Avatar
-felipe_96. / 3 kwietnia 2020 r. o 22:01
+2
Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, że al. racławickie i ul. lipowa to główne arterie komunikacyjne miasta, porusza się nimi bardzo duża część linii komunikacji miejskiej, więc buspasy są owszem na tych arteriach wskazane, jednakże da się je wytyczyć bez wycinania drzew - obecne skrajnie prawe pasy należy udostępnić transportowi zbiorowemu - głupstwem i nieporozumieniem jest wycięcie wszystkich przydrożnych drzew tylko po to by wylać asfalt, robiąc to pod ekstra pas dla autobusów - tak nie można, to barbarzyństwo i działanie anty zdrowiu - smogu przybędzie więcej, nie będzie już niemal kompletnie filtracji. Buspasy więc należy wyznaczyć z obecnych skrajnie prawych pasów i basta, drzewostan zostanie taki jaki jest obecnie, duże i zdrowe, piękne drzewa będą dalej tu gdzie są. W kwestii ścieżek pieszo-rowerowych fakt, na ul. lipowej nie da się nic sensownego wymyślić bo jest bardzo mało miejsca ale na al. racławickich z obecnie mocno sfatygowanych ścieżek można bezproblemowo zrobić trakty pieszo-rowerowe bez nadmiernego rycia i bobrowania w ziemi - po prostu obecne ścieżki czeka modernizacja w kierunku traktów pieszo-rowerowych, z charakterystycznym rozdzielnikiem - część czerwona jest dla rowerów, a część szara/niebieska dla pieszych. W kwestii oświetlenia al. racławickich i ul. lipowej - światła/lampy LED-owe mogą być jednakże niech będzie to kolor pomarańczowy/bursztynowy, gdyż ten blady, zimny, trupi kolor jak w kostnicy jest pesymistyczny i wprawia w stany depresyjne.
Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, że al. racławickie i ul. lipowa to główne arterie komunikacyjne miasta, porusza się nimi bardzo duża część linii komunikacji miejskiej, więc buspasy są owszem na tych arteriach wskazane, jednakże da się je wytyczyć bez wycinania drzew - obecne skrajnie prawe pasy należy udostępnić transportowi zbiorowemu - głupstwem i nieporozumieniem jest wycięcie wszystkich przydrożnych drzew tylko po to by wylać asfalt, robiąc to pod ekstra pas dla autobusów - tak nie można, to barbarzyństwo i działanie anty zdrowiu -... rozwiń
Avatar
miszczu / 3 kwietnia 2020 r. o 14:39
+5
Z niczego nie należy rezygnować. Jest szansa niskim kosztem za jednym zamachem wyremontować Racławickie, Lipową i Poniatowskiego z kosztowną przebudową sieci podziemnych włącznie. Do tego jeszcze ścieżki rowerowe, chodniki, zatoki przystankowe , wyświewtlacze i dodatkowo autobusy elektryczne na własność. Rezygnacja z tej inwestycji to byłaby zwykła głupota i niegospodarność.
Avatar
ege_szege / 3 kwietnia 2020 r. o 13:52
+5
"Przebudowa" ok. 1,5 km prostej drogi za 120 milionów zł.... tego by nawet Rokefeler i Rotszyld nie wymyślił...   Temu ekonomiscie już czas nadać tytul Honoris Causa of Guinness Record Book?
   Projekt zakłada przebudowę i rozbudowę Al. Racławickich wraz z rondem Honorowych Krwiodawców, ul. Lipowej i ul. Poniatowskiego wraz z niezbędną infrastrukturą (m. in. bus-pasy, chodniki i ścieżki rowerowe, oświetlenie, przebudowa trakcji trolejbusowej i zatok autobusowych, sygnalizacja świetlna, przebudowa instalacji podziemnych i kanalizacji deszczowej); rozbudowę systemu dynamicznej informacji w ciągach ulic objętych interwencją i zakup taboru 5 autobusów elektrycznych
 czyli tak nie do końca chodzi jedynie o "ok. 1,5 km prostej drogi" jak to nazwał jeden z userów, sam koszt zakupu pięciu autobusów elektrycznych to kwota rzędu 12-13 mln zł
 czyli tak nie do końca chodzi jedynie o "ok. 1,5 km prostej drogi" jak to nazwał jeden z userów, sam koszt zakupu pięciu autobusów elektrycznych to kwota rzędu 12-13 mln zł rozwiń
Avatar
jolo / 3 kwietnia 2020 r. o 13:44
+10
W takiej sytuacji to zrozumiałe i dobre podejście. Poza tym miasto nie może ot tak teraz wycofać się z zawartej umowy.
Avatar
Agent_Tomek / 3 kwietnia 2020 r. o 13:08
+17
"Przebudowa" ok. 1,5 km prostej drogi za 120 milionów zł.... tego by nawet Rokefeler i Rotszyld nie wymyślił...   Temu ekonomiscie już czas nadać tytul Honoris Causa of Guinness Record Book?
 Skoro to taka kosmiczna kwota i gigantyczny zysk, czemu sam nie wystartowałeś w przetargu?  Zaproponowałbyś 110 albo 100 i byłbyś zarobiony po wsze czasy.
Avatar
Niemamloginu / 3 kwietnia 2020 r. o 13:03
+16
"Przebudowa" ok. 1,5 km prostej drogi za 120 milionów zł.... tego by nawet Rokefeler i Rotszyld nie wymyślił...   Temu ekonomiscie już czas nadać tytul Honoris Causa of Guinness Record Book?
  Projekt zakłada przebudowę i rozbudowę Al. Racławickich wraz z rondem Honorowych Krwiodawców, ul. Lipowej i ul. Poniatowskiego wraz z niezbędną infrastrukturą (m. in. bus-pasy, chodniki i ścieżki rowerowe, oświetlenie, przebudowa trakcji trolejbusowej i zatok autobusowych, sygnalizacja świetlna, przebudowa instalacji podziemnych i kanalizacji deszczowej); rozbudowę systemu dynamicznej informacji w ciągach ulic objętych interwencją i zakup taboru 5 autobusów elektrycznych
  Projekt zakłada przebudowę i rozbudowę Al. Racławickich wraz z rondem Honorowych Krwiodawców, ul. Lipowej i ul. Poniatowskiego wraz z niezbędną infrastrukturą (m. in. bus-pasy, chodniki i ścieżki rowerowe, oświetlenie, przebudowa trakcji trolejbusowej i zatok autobusowych, sygnalizacja świetlna, przebudowa instalacji podziemnych i kanalizacji deszczowej); rozbudowę systemu dynamicznej informacji w ciągach ulic objętych interwencją i zakup taboru 5 autobusów elektrycznych rozwiń
Avatar
Kolonia_z_dykty / 3 kwietnia 2020 r. o 12:49
-15
"Przebudowa" ok. 1,5 km prostej drogi za 120 milionów zł.... tego by nawet Rokefeler i Rotszyld nie wymyślił... Temu ekonomiscie już czas nadać tytul Honoris Causa of Guinness Record Book?
Avatar
mlody123 / 3 kwietnia 2020 r. o 12:06
+20
Jeśli miasto zrezygnuje z przebudowy Racławickich, to straci 100% wartości dofinansowania czyli 100 milionów... Tych pieniędzy nie można sobie ot tak przesuwać na inne dowolne cele... Lublin nic na tym nie zyska a jedynie straci...
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 3 kwietnia 2020 r. o 11:51
+19
Za chwilę możemy mieć kryzys jakiego w Polsce jeszcze nie było w powojennej historii.  Każda złotówka wydawana z budżetu może być na wagę złota.  I w tym trudnym okresie  miasto decyduje się na przebudowę ulicy za 100 mln zł która może spokojnie poczekać na lepsze czasy . To skrajna nieodpowiedzialność. Pomijam już fakt że za pół roku ta budowa była by o połowę tańsza bo budownictwo będzie w trudnej sytuacji i każda robota będzie brana bez wybrzydzania. To pokazuje komu służy to miasto.
 To jest inwestycja z udziałem środków europejskich w wysokośc ok. 80%, szacunkowa wartość całego projektu 120 mln, dofinansowanie 102 mln - są narzucone terminy których należy przestrzegać, żeby nie stracić dofinansowania. Za pół roku nie będzie taniej, bo samorząd nie dźwignie takiej inwestycji w całości sam. Nie widzisz różnicy między przebudową Racławickich za 20% z kwoty 120 mln a przebudową Racławickich za 120 mln? A jeśli faktycznie tak namiętnie szukasz oszczędności, to może zaapeluj do swojego wodza, żeby np: wstrzymał przekop Mierzei Wiślanej, budowę CPK oraz parę innych megalomańskich projektów liczonych w miliardach zł a zaoszczędzone pieniądze przekazał polskim przedsiębiorcom? Rzekoma tarcza antykryzysowa to pic na wodę fotomontaż a nie żadna realna pomoc dla polskich firm.
 To jest inwestycja z udziałem środków europejskich w wysokośc ok. 80%, szacunkowa wartość całego projektu 120 mln, dofinansowanie 102 mln - są narzucone terminy których należy przestrzegać, żeby nie stracić dofinansowania. Za pół roku nie będzie taniej, bo samorząd nie dźwignie takiej inwestycji w całości sam. Nie widzisz różnicy między przebudową Racławickich za 20% z kwoty 120 mln a przebudową Racławickich za 120 mln? A jeśli faktycznie tak namiętnie szukasz oszczędności, to może zaapeluj do swojego wodza, żeby np: wstrzyma... rozwiń
Avatar
LBN / 3 kwietnia 2020 r. o 11:32
-22
Za chwilę możemy mieć kryzys jakiego w Polsce jeszcze nie było w powojennej historii. Każda złotówka wydawana z budżetu może być na wagę złota. I w tym trudnym okresie miasto decyduje się na przebudowę ulicy za 100 mln zł która może spokojnie poczekać na lepsze czasy . To skrajna nieodpowiedzialność. Pomijam już fakt że za pół roku ta budowa była by o połowę tańsza bo budownictwo będzie w trudnej sytuacji i każda robota będzie brana bez wybrzydzania. To pokazuje komu służy to miasto.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Są już dostępne wejściówki na "Kino pod gwiazdami"
29 maja 2020, 20:30

Są już dostępne wejściówki na "Kino pod gwiazdami"

Już w najbliższy weekend w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego odbędą się pierwsze filmowe pokazy w ramach "Kina pod gwiazdami". To powrót do tradycji sprzed ponad dekady. Centrum Kultury uruchomiło możliwość odbioru wejściówek na seanse.

Ministerstwo Zdrowia: 135 laboratoriów diagnostycznych wykonuje testy na koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia: 135 laboratoriów diagnostycznych wykonuje testy na koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało we wtorek wykaz laboratoriów diagnostycznych wykonujących badania wykrywające zakażenie SARS-CoV-2. Obecnie – według stanu na 26 maja – na liście jest 135 laboratoriów.

Firma z Konopnicy dostarczy jeepy chełmskim pogranicznikom

Firma z Konopnicy dostarczy jeepy chełmskim pogranicznikom

Do 15 grudnia Auto Fix Forum z Konopnicy ma dostarczyć 50 samochodów marki Jeep Wrangler dla Straży Granicznej. Lubelska firma wgrała rządowy przetarg o wartości ponad 14 milionów złotych. Auta mają być dostarczone do Chełma.

Obwodnica Łęcznej za kilka lat. Podpisano program inwestycji dla jej budowy

Obwodnica Łęcznej za kilka lat. Podpisano program inwestycji dla jej budowy

Zrobiono pierwszy krok do budowy obwodnicy Łęcznej. Dzisiaj podpisano program inwestycji dla jej budowy w ramach drogi krajowej nr 82. Nowa droga powstanie w latach 2027–2029.

Prezydent Zamościa chce zarabiać mniej. Radni są przeciwni. "To typowy gest PR"

Prezydent Zamościa chce zarabiać mniej. Radni są przeciwni. "To typowy gest PR"

Tylko jedna radna przychyliła się do pomysłu prezydenta Zamościa by ten na czas pandemii zarabiał mniej. Pozostali byli przeciwko odchudzaniu portfela Andrzeja Wnuka. Bo to chwyt pod publiczkę i nic miastu nie da

Więźniowie zamojskiego zakładu karnego przygotowywali kartki dla mam

Więźniowie zamojskiego zakładu karnego przygotowywali kartki dla mam

– Z powodu trwającej od miesięcy pandemii, w zakładach karnych wstrzymano widzenia i na razie osadzeni nie mogą spotykać się z bliskimi. Mogą jednak w inny sposób złożyć życzenia mamom, wysyłając im własnoręcznie wykonaną kartkę – informuje kpt. Edyta Radczuk, rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Lublinie.

Wybieramy okna do kuchni i łazienki

Wybieramy okna do kuchni i łazienki

Kiedy stajemy przed wyborem stolarki okiennej, najczęściej myślimy o ciepłych i dużych przeszkleniach do salonu czy sypialni. Mniej uwagi poświęcamy tym, które znajdą się w kuchni lub łazience. Jest to jednak decyzja, która wpłynie na komfort użytkowania tych pomieszczeń.

Historia skryta pod starą farbą. Co znaleziono w zabytkowej kamienicy przy ul. Rybnej?
galeria

Historia skryta pod starą farbą. Co znaleziono w zabytkowej kamienicy przy ul. Rybnej?

Oryginalne polichromie zostały odsłonięte podczas remontu zabytkowej kamienicy przy ul. Rybnej 7. Wojewódzki konserwator zabytków przekonuje, że dzięki temu można odtworzyć historyczny wystrój wnętrz, ale jednocześnie twierdzi, że ozdobione w ten sposób pomieszczenia nie powinny dłużej być mieszkaniami.

Lubelskie: Dzisiaj trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Aktualna sytuacja epidemiologiczna
Mapy
galeria

Lubelskie: Dzisiaj trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Aktualna sytuacja epidemiologiczna

Ministerstwo Zdrowia podało, że dzisiaj w woj. lubelskim odnotowano trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Do tej pory pozytywny wynik badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 miało 448 osób.

Wojewódzki szpital psychiatryczny w Radecznicy ma dyrektora

Wojewódzki szpital psychiatryczny w Radecznicy ma dyrektora

Zarząd Województwa Lubelskiego powołał dzisiaj Łukasza Łobejko na stanowisko dyrektora wojewódzkiego szpitala psychiatrycznego w Radecznicy. Dyrektorski gabinet zajmie na sześć lat.

Lublin: Miasto nie dołoży do projektu ul. Berylowej

Lublin: Miasto nie dołoży do projektu ul. Berylowej

Unieważniony został przetarg na zaprojektowanie 450-metrowego odcinka ul. Berylowej między ul. Jantarową a skrzyżowaniem z Kryształową i Onyksową. Zleceniem interesowały się dwie firmy, ale umowy nie dostanie żadna z nich, bo plany rozbiły się o pieniądze

Nowy wiceprezes Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Z nową wizją

Nowy wiceprezes Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Z nową wizją

Ma 47 lat, spore doświadczenie w branży farmaceutycznej i dalszych kuzynów w Ministerstwie Zdrowia. Dzisiaj prezes Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego Marcin Wieczorek przedstawił swojego nowego zastępcę.

Galeria Labirynt otwarta dla publiczności. Na początek wystawa Moniki Sosnowskiej
29 maja 2020, 18:00

Galeria Labirynt otwarta dla publiczności. Na początek wystawa Moniki Sosnowskiej

Od 30 maja budynek Galerii Labirynt po ponad dwóch miesiącach przerwy spowodowanej epidemią koronawirusa zostanie otwarty dla publiczności. Z tej okazji zaplanowano wernisaż wystawy prac Moniki Sosnowskiej.

1,5 mln maseczek ochronnych niezdatnych do użytku. Zostaną zniszczone

1,5 mln maseczek ochronnych niezdatnych do użytku. Zostaną zniszczone

Komisja Europejska zdecydowała o zniszczeniu 1,5 mln maseczek medycznych, które wcześniej zostały wycofane z 17 krajów UE i W. Brytanii po tym, gdy część państw zgłosiła wątpliwości co do ich jakości. Maseczki przekazano krajom w ramach unijnego mechanizmu pomocy.

Miasto kupiło bialskiemu szpitalowi trzy respiratory

Miasto kupiło bialskiemu szpitalowi trzy respiratory

Miasto kupiło trzy respiratory dla bialskiego szpitala. Na szpitalnych oddziałach sprzęt pojawi się w połowie czerwca.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.