Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 marca 2021 r.
21:41

Przeprosiny za 8 milionów złotych? Sąd nie odpuszcza byłej radnej PiS

Autor: Zdjęcie autora jsz
74 18 A A
Anna Jaśkowska, była radna PiS musi publicznie przeprosić za nazwanie Tadeusza Mazowieckiego „stalinowcem i agentem NKWD”
Anna Jaśkowska, była radna PiS musi publicznie przeprosić za nazwanie Tadeusza Mazowieckiego „stalinowcem i agentem NKWD” (fot. Jacek Szydłowski / archiwum)

Lubelski sąd oddalił wniosek o wstrzymanie wykonania wyroku, dotyczącego Anny Jaśkowskiej. Była radna PiS musi więc publicznie przeprosić za nazwanie Tadeusza Mazowieckiego „stalinowcem i agentem NKWD”. Opublikowanie przeprosin może kosztować nawet 8 mln zł - ocenia jej pełnomocnik.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sprawę rozstrzygnął Sąd Apelacyjny w Lublinie, do którego trafił wniosek o wstrzymanie wykonania wyroku. Pełnomocnik Anny Jaśkowskiej liczył, że jego klientka nie będzie musiała publikować przeprosin do czasu, aż sąd rozpozna złożony równocześnie wniosek o kasację. Tak się jednak nie stało i styczniowy wyrok musi być wykonany. Jeśli Anna Jaśkowska tego nie zrobi, wszczęte zostanie postępowanie egzekucyjne i sprawą zajmie się komornik.

Wyrok w sprawie byłej radnej zapadł w styczniu. Sąd zobowiązał Jaśkowską do publikacji przeprosin w „Dzienniku Wschodnim”, „Kurierze Lubelskim”, „Tygodniku Powszechnym”, tygodnikach „Do Rzeczy”, „Polityka” oraz „Sieci” oraz portalach onet.pl i tokfm.pl. Adwokat byłej radnej szacuje, że koszt publikacji tych przeprosin sięgnąłby 8 mln zł. Oznaczałoby to w praktyce likwidację majątku jego klientki.

Proces Anny Jaśkowskiej dotyczył jej wypowiedzi na sesji rady miasta w maju 2018r. Radni mieli wtedy decydować o nazwaniu ulicy imieniem Tadeusza Mazowieckiego.

– Stalinowiec, komunista, agent NKWD, kolaborował z okupacyjną, bolszewicką władzą w latach stalinowskich – tak o Tadeuszu Mazowieckim mówiła wówczas Jaśkowska.

Synowie byłego premiera domagali się przeprosin, lecz nie doczekali się reakcji ze strony radnej. Skierowali więc pozew przeciwko Jaśkowskiej.

W 2019 r. sąd uznał, że radna przekroczyła granice wolności słowa i naruszyła dobra osobiste rodziny Mazowieckich. W ramach kary miała podczas sesji rady miasta przeprosić za „głoszenie nieprawdziwych i rażąco godzących w dobre imię pana premiera Tadeusza Mazowieckiego informacji”. Sąd zobowiązał też Jaśkowską do wpłacenia 10 tys. zł na rzecz Towarzystwa Więź.

Obie strony odwołały się od wyroku. W styczniu sąd ponownie uznał winę Anny Jaśkowskiej. Zaostrzył przy tym wyrok, zobowiązując radną do publikacji przeprosin w mediach lokalnych i ogólnopolskich.

Anna Jaśkowska wykładała na Politechnice Lubelskiej. Obecnie jest na emeryturze. Do rady miasta trafiła w 2015r., zajmując miejsce Sylwestra Tułajewa.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
METATRON / 8 marca 2021 r. o 03:22
+78
Jaśkowska miała więcej jak jedną szansę by zamknąć tą sprawę w zalążku i zapobiec dalszej eskalacji. Jej zadufanie typowe dla elit prawicy doprowadziło do takiego stanu rzeczy. Oficjalnie sam Ziobro nie będzie chciał zainterweniować, bo trudno uzasadnić interwencję w sprawie osoby, która tak wyraźnymi obelgami rzucanymi publicznie obraziła pamięć zmarłego. Na ułaskawienie przez prezydenta Dudę się nie zanosi z przyczyn podobnych. To na co najwyżej może liczyć radna to skierowanie do ponownego rozpatrzenia, i pewne niewerbalne naciski płynące ze strony jej przyjaciół w rządzie, ludzi PiS na nowego sędziego rozpatrującego jej sprawę. A wystarczyło być przyzwoitym, ozor trzymać za zębami, albo chociaż trzymać standard akademicki sprawdzać źródła swoich rewelacji, rozsądku użyć, czy na wczesnym etapie zdjąć koronę z głowy. Niestety, Elita PiS ma o sobie przeszacowane mniemanie.
Jaśkowska miała więcej jak jedną szansę by zamknąć tą sprawę w zalążku i zapobiec dalszej eskalacji. Jej zadufanie typowe dla elit prawicy doprowadziło do takiego stanu rzeczy. Oficjalnie sam Ziobro nie będzie chciał zainterweniować, bo trudno uzasadnić interwencję w sprawie osoby, która tak wyraźnymi obelgami rzucanymi publicznie obraziła pamięć zmarłego. Na ułaskawienie przez prezydenta Dudę się nie zanosi z przyczyn podobnych. To na co najwyżej może liczyć radna to skierowanie do ponownego rozpatrzenia, i pewne niewerbalne naciski płynące... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 7 marca 2021 r. o 21:44
+56
I bardzo dobrze !!
Avatar
Normalny54 / 8 marca 2021 r. o 03:50
+51
W punkt! Bardzo mądre słowa Metatrona.
Avatar
annonim / 8 marca 2021 r. o 07:59
+37
"Adwokat byłej radnej szacuje, że koszt publikacji tych przeprosin sięgnąłby 8 mln zł." -------------------------------------------------------- 8mln? To tylko ok. 0,11 sasina. Partia pomoże.
Avatar
Adam_z_Lublina / 8 marca 2021 r. o 09:24
+32
Typowe zachowanie dla przedstawicieli PiS-owskiej władzy !!! Kłamią, obrażają, poniewierają każdym kto ma choć trochę inne poglądy niż oni, a potem mają gdzieś wyroki sądów i nawet nie chcą przeprosić. Tak było w przypadku pana Pituchy, i bardzo podobnie w przypadku pana Czarnaka. A jeżeli chodzi o koszty, to może faktycznie warto zamienić je na prace społeczne np. 1000 godzin.
Avatar
Jasin / 8 marca 2021 r. o 11:23
+22
Przywoływanie PiS jako jednej z pookrągłostołowych formacji ma chyba tylko i wyłącznie na celu potwierdzenie słuszności wyroku i niewiele wspólnego z prawem do prawdy i swobodą wypowiedzi. Za kilka lat znowu będzie twardy reset, a wtedy ciebie może spotkać za  dzisiejszy  wpis dokładnie to samo, co p. Annę za  odniesienie  się do przeszłości
Aha. Czyli oświadczam, że jestem za, a nawet przeciw. I nie strasz, nie strasz....
Avatar
Jasin / 8 marca 2021 r. o 11:10
+21
ETPCz weźmie pod uwagę nie tylko przesłanki wynikające z art. 10, ale również niechęć, a wręcz odmowę państwa polskiego dogłębnego wyjaśnienia sprawy i to w sytuacji, w której 32 lata wcześniej w trybie ciągłym i 24 h niszczono wybrane akta spraw osobowych, operacyjnych i administracyjnych. Przywoływanie PiS jako jednej z pookrągłostołowych formacji ma chyba tylko i wyłącznie na celu potwierdzenie słuszności wyroku i niewiele wspólnego z prawem do prawdy i swobodą wypowiedzi. Za kilka lat znowu będzie twardy reset, a wtedy ciebie może spotkać za dzisiejszy wpis dokładnie to samo, co p. Annę za odniesienie się do przeszłości
Nie bądź śmieszny. Twoje fobie i manie prześladowcze są już nawet nie komiczne, ale wręcz niebezpieczne - dla Ciebie samego, równowagi psychicznej, Twojego funkcjonowania w społeczeństwie, zdolności poznawczych i realnej oceny sytuacji. Co post, co krok, co temat - to ETPCz... Napis na dropsie przeczytałeś i wryło Ci się w pamięć?A co Trybunał ( Praw Człowieka) ma do polskiego bagienka politycznego, pospolitego, ordynarnego chamstwa i prymitywizmu, do oblewania się hektolitrami gnojówki???? "Lecz nade wszystko – słowom naszym, Zmienionym chytrze przez krętaczy, Jedyność przywróć i prawdziwość: Niech prawo zawsze prawo znaczy, A sprawiedliwość - sprawiedliwość…" Julian Tuwim - "Modlitwa"
Nie bądź śmieszny. Twoje fobie i manie prześladowcze są już nawet nie komiczne, ale wręcz niebezpieczne - dla Ciebie samego, równowagi psychicznej, Twojego funkcjonowania w społeczeństwie, zdolności poznawczych i realnej oceny sytuacji. Co post, co krok, co temat - to ETPCz... Napis na dropsie przeczytałeś i wryło Ci się w pamięć?A co Trybunał ( Praw Człowieka) ma do polskiego bagienka politycznego, pospolitego, ordynarnego chamstwa i prymitywizmu, do oblewania się hektolitrami gnojówki???? "Lecz nade wszystko – słowom nas... rozwiń
Avatar
PISFAN / 8 marca 2021 r. o 09:04
+21
A może tak pani radna spojrzała się na swoich kolegów kilku lewaków by znalazła i czy też potrafiłaby nazwać ich po imieniu zapewnie nie bo nieustannie w partii trwa konkurs prezesa na to kto bardziej dokopie opozycji i nie trzeba liczyć że słowami a wręcz jest to wskazane w razie co Zbynio i jego zreformowane sądy pomogą przecież opozycja ich nie zmieni bo co najmniej do końca tego stulecia nie wygra w kraju żadnych wyborów
Avatar
dokturek / 9 marca 2021 r. o 18:30
0
Wyrok jest niewspółmierny do popełnionej słowozbrodni.
Avatar
Janusz_Paliwas / 8 marca 2021 r. o 15:41
0
"Adwokat byłej radnej szacuje, że koszt publikacji tych przeprosin sięgnąłby 8 mln zł." -------------------------------------------------------- 8mln? To tylko ok. 0,11 sasina. Partia pomoże.
 Proponuję ogłosić zbiórkę na zrzutce.pl... ilość wpłat też odda poparcie dla KCpzPiSS
Avatar
dokturek / 9 marca 2021 r. o 18:30
0
Wyrok jest niewspółmierny do popełnionej słowozbrodni.
Avatar
Janusz_Paliwas / 8 marca 2021 r. o 15:41
0
"Adwokat byłej radnej szacuje, że koszt publikacji tych przeprosin sięgnąłby 8 mln zł." -------------------------------------------------------- 8mln? To tylko ok. 0,11 sasina. Partia pomoże.
 Proponuję ogłosić zbiórkę na zrzutce.pl... ilość wpłat też odda poparcie dla KCpzPiSS
Avatar
TECZOWY_ZSL / 8 marca 2021 r. o 12:27
-12
"Nie tylko bolejemy,ale i odcinamy się od błędnych poglądów ks. bp.Kaczmarka,które doprowadziły go do akcji dywersyjnej wobec Polski Ludowej"... przyszły premier "woooolnej" Polski
Avatar
LAS / 8 marca 2021 r. o 12:04
-13
Przywoływanie PiS jako jednej z pookrągłostołowych formacji ma chyba tylko i wyłącznie na celu potwierdzenie słuszności wyroku i niewiele wspólnego z prawem do prawdy i swobodą wypowiedzi. Za kilka lat znowu będzie twardy reset, a wtedy ciebie może spotkać za  dzisiejszy  wpis dokładnie to samo, co p. Annę za  odniesienie  się do przeszłości
  Aha. Czyli oświadczam, że jestem za, a nawet przeciw. I nie strasz, nie strasz....
Co jeszcze wyrwiesz z kontekstu, jak zresztą uczyniono w przypadku p. Anny Jaśkowskiej? Przecież doskonale wiesz, że tobie podobni nie mają się czego obawiać, bo ludzie honoru nie sięgają po pozwy i to oparte o haniebne zapisy Kodeksu karnego, których nie chce wykreślić żaden pookrągłostołowy parlament i rząd. Znamienne w tym wszystkim jest to, że zapisy z 1997 roku są nieporównywalnie bardziej restrykcyjne od tych, z 1932, czy 1969 roku...
Co jeszcze wyrwiesz z kontekstu, jak zresztą uczyniono w przypadku p. Anny Jaśkowskiej? Przecież doskonale wiesz, że tobie podobni nie mają się czego obawiać, bo ludzie honoru nie sięgają po pozwy i to oparte o haniebne zapisy Kodeksu karnego, których nie chce wykreślić żaden pookrągłostołowy parlament i rząd. Znamienne w tym wszystkim jest to, że zapisy z 1997 roku są nieporównywalnie bardziej restrykcyjne od tych, z 1932, czy 1969 roku... rozwiń
Avatar
LAS / 8 marca 2021 r. o 11:45
-15
ETPCz weźmie pod uwagę nie tylko przesłanki wynikające z art. 10, ale również niechęć, a wręcz odmowę państwa polskiego dogłębnego wyjaśnienia sprawy i to w sytuacji, w której 32 lata wcześniej w trybie ciągłym i 24 h niszczono wybrane akta spraw osobowych, operacyjnych i administracyjnych. Przywoływanie PiS jako jednej z pookrągłostołowych formacji ma chyba tylko i wyłącznie na celu potwierdzenie słuszności wyroku i niewiele wspólnego z prawem do prawdy i swobodą wypowiedzi. Za kilka lat znowu będzie twardy reset, a wtedy ciebie może spotkać za dzisiejszy wpis dokładnie to samo, co p. Annę za odniesienie się do przeszłości
Nie bądź śmieszny. Twoje fobie i manie prześladowcze są już nawet nie komiczne, ale wręcz niebezpieczne - dla Ciebie samego, równowagi psychicznej, Twojego funkcjonowania w społeczeństwie, zdolności poznawczych i realnej oceny sytuacji. Co post, co krok, co temat - to ETPCz... Napis na dropsie przeczytałeś i wryło Ci się w pamięć?A co Trybunał ( Praw Człowieka) ma do polskiego bagienka politycznego, pospolitego, ordynarnego chamstwa i prymitywizmu, do oblewania się hektolitrami gnojówki???? "Lecz nade wszystko – słowom naszym, Zmienionym chytrze przez krętaczy, Jedyność przywróć i prawdziwość: Niech prawo zawsze prawo znaczy, A sprawiedliwość - sprawiedliwość…"  Julian Tuwim - "Modlitwa"
Twój wpis jest tylko potwierdzeniem słuszności moich argumentów. Różnica pomiędzy p. Anną a tobą jest taka, że p. Anna odnosiła się do konkretnych działań i zachowań — ty odnosisz się do kwestii zarezerwowanych do oceny przez konsylium lekarskie. Gdybym był jak powodowie, to ty nie miałbyś żadnych szans przed  ETPCz . W kraju i Lublinie byłbyś pewnie bohaterem, co oczywiście nie miałoby  nic wspólnego z  Tuwimową   " Modlitwą".
Twój wpis jest tylko potwierdzeniem słuszności moich argumentów. Różnica pomiędzy p. Anną a tobą jest taka, że p. Anna odnosiła się do konkretnych działań i zachowań — ty odnosisz się do kwestii zarezerwowanych do oceny przez konsylium lekarskie. Gdybym był jak powodowie, to ty nie miałbyś żadnych szans przed  ETPCz . W kraju i Lublinie byłbyś pewnie bohaterem, co oczywiście nie miałoby  nic wspólnego z  Tuwimową   " Modlitwą". rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 8 marca 2021 r. o 11:36
-14
Jacka MIĘDLARA trzepali, bo też mówił o niewygodnych sprawach
Avatar
TECZOWY_ZSL / 8 marca 2021 r. o 11:31
-15
W broszurze „Wróg pozostał ten sam”  Mazowiecki i Przetakiewicz głosili wyższość socjalizmu nad kapitalizmem, zarzucali Żołnierzom Podziemia Noepodleglosciowego mordowanie Polaków .... taki to macho od grubej kreski.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 8 marca 2021 r. o 11:30
-17
 ...wicepremierem w rządzie Tadeusza Mazowieckiego...był sowiecki slugus Kiszczak : ZBRODNIARZ i ZWYRODNIALEC. Jeden z szefów słynnego "Komanda Śmierci" z IV Departamentu MSW...które przez kilka dekad zajmowało się MORDOWANIEM Polaków.
Avatar
Jasin / 8 marca 2021 r. o 11:23
+22
Przywoływanie PiS jako jednej z pookrągłostołowych formacji ma chyba tylko i wyłącznie na celu potwierdzenie słuszności wyroku i niewiele wspólnego z prawem do prawdy i swobodą wypowiedzi. Za kilka lat znowu będzie twardy reset, a wtedy ciebie może spotkać za  dzisiejszy  wpis dokładnie to samo, co p. Annę za  odniesienie  się do przeszłości
Aha. Czyli oświadczam, że jestem za, a nawet przeciw. I nie strasz, nie strasz....
Avatar
Jasin / 8 marca 2021 r. o 11:10
+21
ETPCz weźmie pod uwagę nie tylko przesłanki wynikające z art. 10, ale również niechęć, a wręcz odmowę państwa polskiego dogłębnego wyjaśnienia sprawy i to w sytuacji, w której 32 lata wcześniej w trybie ciągłym i 24 h niszczono wybrane akta spraw osobowych, operacyjnych i administracyjnych. Przywoływanie PiS jako jednej z pookrągłostołowych formacji ma chyba tylko i wyłącznie na celu potwierdzenie słuszności wyroku i niewiele wspólnego z prawem do prawdy i swobodą wypowiedzi. Za kilka lat znowu będzie twardy reset, a wtedy ciebie może spotkać za dzisiejszy wpis dokładnie to samo, co p. Annę za odniesienie się do przeszłości
Nie bądź śmieszny. Twoje fobie i manie prześladowcze są już nawet nie komiczne, ale wręcz niebezpieczne - dla Ciebie samego, równowagi psychicznej, Twojego funkcjonowania w społeczeństwie, zdolności poznawczych i realnej oceny sytuacji. Co post, co krok, co temat - to ETPCz... Napis na dropsie przeczytałeś i wryło Ci się w pamięć?A co Trybunał ( Praw Człowieka) ma do polskiego bagienka politycznego, pospolitego, ordynarnego chamstwa i prymitywizmu, do oblewania się hektolitrami gnojówki???? "Lecz nade wszystko – słowom naszym, Zmienionym chytrze przez krętaczy, Jedyność przywróć i prawdziwość: Niech prawo zawsze prawo znaczy, A sprawiedliwość - sprawiedliwość…" Julian Tuwim - "Modlitwa"
Nie bądź śmieszny. Twoje fobie i manie prześladowcze są już nawet nie komiczne, ale wręcz niebezpieczne - dla Ciebie samego, równowagi psychicznej, Twojego funkcjonowania w społeczeństwie, zdolności poznawczych i realnej oceny sytuacji. Co post, co krok, co temat - to ETPCz... Napis na dropsie przeczytałeś i wryło Ci się w pamięć?A co Trybunał ( Praw Człowieka) ma do polskiego bagienka politycznego, pospolitego, ordynarnego chamstwa i prymitywizmu, do oblewania się hektolitrami gnojówki???? "Lecz nade wszystko – słowom nas... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Komiksiary w DDK Czuby
19 kwietnia 2021, 12:00

Komiksiary w DDK Czuby

25 kwietnia o godz. 12 w Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe wystartuje nowy cykl spotkań autorskich - "Komiksiary" dedykowany wielbicielom powieści graficznych. O swojej pasji opowiadać będą autorki komiksów, scenografki i rysowniczki.

Komunia święta 2021. "Cała sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie"
wideo
film

Komunia święta 2021. "Cała sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie"

Pandemia pokrzyżowała wiele planów. Czy w tym roku odbędą się I komunie święte?

Skazany były dyrektor u marszałka nie składa broni

Skazany były dyrektor u marszałka nie składa broni

Sprawa byłego dyrektora z lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego wróci na wokandę. Urzędnik został skazany za przekroczenie uprawnień. Złożył jednak apelację od wyroku.

III liga: Chełmianka kontra Wisła Puławy, będzie transmisja z meczu Stali Kraśnik
film

III liga: Chełmianka kontra Wisła Puławy, będzie transmisja z meczu Stali Kraśnik

Nasze drużyny z grupy czwartej wracają do gry. W środę odbędą się trzy zaległe spotkania. Emocji powinien dostarczyć zwłaszcza mecz Chełmianka – Wisła Puławy. Na boisku pojawią się także: Lewart Lubartów i Stal Kraśnik. Ta ostatnia drużyna zapowiada bezpłatną transmisję ze swojego spotkania z KS Wiązownica.

W Chełmie zaszczepią nawet 500 osób dziennie. Wiemy gdzie

W Chełmie zaszczepią nawet 500 osób dziennie. Wiemy gdzie

Pięć niezależnych stanowisk, szatnia, odseparowane wejście i wyjście dla pacjentów, poczekalnia. Oczywiście wszystko zorganizowane tak, aby maksymalnie ograniczyć kontakty ze sobą osób, które przyszły się zaszczepić. Wstępnie przyjęto, że będzie można zaszczepić 500 osób w osiem godzin. Powszechny punkt szczepień w Chełmie jest już praktycznie gotów.

Biała Podlaska. Zarzuty dla przemytników

Biała Podlaska. Zarzuty dla przemytników

Gang przemytników papierosów z Białorusi rozbity. Prokuratura już przedstawiła zarzuty kilku osobom.

Znoszenie obostrzeń. Dziś decyzja. Czego się spodziewać?

Znoszenie obostrzeń. Dziś decyzja. Czego się spodziewać?

Dziś rząd ma poinformować, jakie i kiedy będą zdejmowane kolejne obostrzenia. Wiele wskazuje na to, że będzie to działanie regionalne.

Lubelskie: To był pierwszy listopadowy śnieg... Fotograf z nagrodą za zdjęcie pary łabędzi niemych

Lubelskie: To był pierwszy listopadowy śnieg... Fotograf z nagrodą za zdjęcie pary łabędzi niemych

– Fotografię „W bieli” wykonałem z najniższej możliwej perspektywy, siedząc na skraju lądu i wody przy użyciu 400 mm obiektywu – wspomina Grzegorz Szkutnik swoją zeszłoroczną wizytę nad jednym ze stawów na Równinie Biłgorajskiej. Zdjęcie pary łabędzi niemych, na tle pierwszego śniegu, który spadł pod koniec listopada, zapewniło autorowi tytuł Fotografa Roku 2021 Okręgu Roztoczańsko-Podkarpackiego Związku Polskich Fotografów Przyrody

Koncert wokalno-instrumentalny online
1 maja 2021, 20:00

Koncert wokalno-instrumentalny online

1 maja o godz. 20 Lubelska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II st. zaprosi na kolejny koncert online z udziałem swoich uczniów.

Puchar Polski: Granit Bychawa postara się o niespodziankę w meczu z Avią Świdnik

Puchar Polski: Granit Bychawa postara się o niespodziankę w meczu z Avią Świdnik

W środę wieczorem poznamy drugiego finalistę okręgowego Pucharu Polski w Lublinie. Wisła Puławy czeka na lepszego z pary: Granit Bychawa – Avia Świdnik. Spotkanie tych dwóch ostatnich ekip rozpocznie się dzisiaj o godz. 17.

Kupić dobry garnitur i ruszyć w świat. "Coraz fajniejsza jest ta nasza młodzież"
Rozmowa

Kupić dobry garnitur i ruszyć w świat. "Coraz fajniejsza jest ta nasza młodzież"

Rozmowa z Dariuszem Korczyckim, właścicielem Centrum Garniturowego w Lublinie rozmawiamy o… zbliżających się maturach

Co z parkiem w Parczewie? Gmina Żydowska: To nie park, to cmentarz

Co z parkiem w Parczewie? Gmina Żydowska: To nie park, to cmentarz

Park przy ulicy 11 Listopada miał przejść znaczną rewitalizację. Jednak miasto musiało znacznie okroić swoje pierwotne plany. Powód? Gmina Żydowska ma roszczenia do działki, na której kiedyś był kirkut.

Słodkie życie radnego PiS. Z urzędu gminy do posady członka zarządu i rad nadzorczych

Słodkie życie radnego PiS. Z urzędu gminy do posady członka zarządu i rad nadzorczych

Radny wojewódzki Prawa i Sprawiedliwości dostał posadę w zarządzie państwowej spółki. – To ciąg dalszy „dojnej zmiany” – komentuje opozycja, a zniesmaczenia sytuacją nie kryją nawet politycy PiS, którzy przypominają słowa prezesa Jarosław Kaczyńskiego, o tym że „do polityki nie idzie się dla pieniędzy”

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 kwietnia 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 kwietnia 2021 r.

Spacery po lubelsku
24 kwietnia 2021, 11:00

Spacery po lubelsku

W sobotę i niedzielę (24-25 kwietnia) odbędą się spacery po Lublinie organizowane przez Lubelskie Stowarzyszenie Pilotów i Przewodników Turystycznych Pogranicze.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!