Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 lutego 2017 r.
13:40

Przewodniczący RM: będzie uchwała zaskarżająca zarządzenie wojewody o wygaszeniu mandatu Żuka

95 29 A A
Piotr Kowalczyk
Piotr Kowalczyk

Oświadczenie w sprawie wygaszenia przez wojewodę mandatu prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka, wydał przewodniczący Rady Miasta Piotr Kowalczyk.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

"Z wielkim rozczarowaniem przyjąłem informację o wydaniu przez wojewodę lubelskiego zarządzenia zastępczego o wygaszeniu mandatu prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka. Uznaję to za polityczny manifest wojewody, a nie decyzję, którą podjęto po merytorycznej ocenie sytuacji.

Rozumiem mechanizmy, jakimi rządzi się polityka, ale nie mogę pogodzić się z tym, że skutkiem tego będzie wprowadzenie zamieszania w samorządzie naszego miasta, które z pewnością nie będzie służyło mieszkańcom. W związku z tą sytuacją zamierzam wspólnie z radnymi Wspólnego Lublina i Platformy Obywatelskiej przygotować projekt uchwały zaskarżającej zarządzenie zastępcze wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Zwrócę się również o poparcie tego projektu do radnych klubu PiS, aczkolwiek ostatnie miesiące nie napawają optymizmem co do realności takiego scenariusza. Projekt uchwały zaskarżającej mógłby być  głosowany na najbliższej sesji plenarnej Rady Miasta tj. 2 marca br." - napisał Piotr Kowalczyk.

W poniedziałek wojewoda lubelski ogłosił, że wygasił mandat prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka.

Sonda: Co sądzisz o wygaszeniu mandatu prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka?

Liczba głosów: 5469
75.33%
Zła decyzja, wyłącznie polityczna
20.28%
Dobra decyzja, prezydent złamał prawo
4.39%
Trudno powiedzieć
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 lutego 2017 r. o 18:25
+1
Żeby tak otwarcie manifestować polityczne poparcie dla przedstawiciela organu, który powinien być po kontrolą Rady Miasta, to zakrawa na kpinę. Gdyby przewodniczący organu kontrolno stanowiącego spróbował być niezależny od organu wykonawczego, to i wygaszać mandatu nie trzeba byłoby, bo by być może wystarczyło zwrócenie uwagi przez radę miasta, że prezydent powinien skoncentrować się na pracy w Lublinie, a nie dorabianiu w Warszawie, czy innym Gdańsku. Jest to szczególnie istotne, że leżą całkowicie takie dziedziny jak na ten przykład wpływy z rent planistycznych, które są 8 razy niższe od wypłacanych odszkodowań z tytułu zmian MPZP.
Żeby tak otwarcie manifestować polityczne poparcie dla przedstawiciela organu, który powinien być po kontrolą Rady Miasta, to zakrawa na kpinę. Gdyby przewodniczący organu kontrolno stanowiącego spróbował być niezależny od organu wykonawczego, to i wygaszać mandatu nie trzeba byłoby, bo by być może wystarczyło zwrócenie uwagi przez radę miasta, że prezydent powinien skoncentrować się na pracy w Lublinie, a nie dorabianiu w Warszawie, czy innym Gdańsku. Jest to szczególnie istotne, że leżą całkowicie takie dziedziny jak na ten przykład wpł... rozwiń
Avatar
Gość / 6 lutego 2017 r. o 17:46
+1
Ten pan to korzeniami z PSL? i Wszystko jasne. Z reszta najgorszy przewodniczący RM. Prowadzenie poprzedniego glosowania w sprawie Żuka w atmosferze linczu historycznie hańbiące.
Avatar
Gość / 6 lutego 2017 r. o 17:34
+1
Krzysztof kredyt żuk prezydent wszystkich deweloperów powinien napisać do CBA albo do prokuratury ze go CBA ściga z urzędu ze złamał prawo niech te organy sie wypowiedzą...........
Avatar
Gość / 7 lutego 2017 r. o 12:39
0
Ten Kowalczyk to jest żałosny i śmieszny jak całe PSL. Chłop posiadający ziemię za paznokciami. Ot PSL.
Avatar
123 / 7 lutego 2017 r. o 08:06
0
odpowiedam Panu/Pani który/a napisał/a "Kogo to obchodzi - prezydenci miast wójtowie co dwie kadencje powinni być zmieniani bo robią się kliki i układy"....tak jakby się takie kliki i układy nie mogły zrobić np. tylko w 2 kadencje....jak ktoś chce być złodziejem to i w 1 kadencje nim będzie.Nie rozumiesz ze powod zmian jest inny?
Avatar
dr hab. / 7 lutego 2017 r. o 07:24
0
Opinie dwóch profesorów nie zostaną ujawnione, gdyż były pisane z innymi założeniami.
Avatar
KrawężNik / 7 lutego 2017 r. o 07:10
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Może po prostu treść tych planów jest taka, że więcej podmiotów straciło na skutek ich uchwalenia i w związku z tym miały prawo do odszkodowań, niż podmiotów które zyskały i SPRZEDAŁY swoje nieruchomości? Pewnie nie zdajesz sobie nawet sprawy niedouczony błaźnie, że obowiązek zapłaty renty planistycznej pojawia się wyłącznie wtedy, kiedy ten czyja nieruchomość zyskała na wartości ją później odsprzeda? Więc dlaczego żonglujesz samymi gołymi kwotami insynuując, podczas gdy przecież rozbieżność pomiedzy tymi kwotami wynika z tresci planów a nie z woli lub braku woli u samorządu? Pewnie też nie zdajesz sobie też sprawy, że uchwalanie MPZP zawsze oznacza duże koszty dla uchwalających "organów stanowiących" i właśnie dlatego gminy się do tego nie palą o czym wielokrotnie wypowiadały się organizacje samorządowe jak Związek Miast Polskich? Zdajesz sobie sprawę, że za każdy teren który miasto przeznaczy w planie pod tereny zielone musi zapłacić odszkodowanie właścicielowi, jeżeli ten miał wcześniej warunki zabudowy pod teren budowlany? I stąd się te kwoty biorą? Wiadomo gdybyś ty był prezydentem to byłoby inaczej - miasto miałoby pełno terenów zielonych i wszystko objete MPZP a jednoczesnie nie wydawalo na nie ani grosza. A może twój kolejny konik obsesyjny nieuku - koszty inwestycji niedrogowych, zdajesz sobie sprawę że ten przepis dotyczy tylko dróg które mają powstać wyłącznie w celu obsługi tych inwestycji niedrogowych? Co ci się człowieku wydaje, że na prywatnych przedsiębiorcach leży prawny obowiązek budowy ogólnodostępnych dróg publicznych tylko dlatego, że inwestują w pobliżu? Co to socjalizm czy święty Mikołaj? Żaden sąd nie przyjąłby i nie przyjmuje takiej wykładni przepisów, ani polski ani ETPC. Ale co tam, na forum się nawrzuca głupot, kto z czytających forum zna orzecznictwo, nie? Jedno wielkie zero - wypowiedzi tego pana. Nadmuchane zero i propaganda. Jedyne co ma w arsenale to zarzucanie każdemu kto obnaży jego niewiedzę, że jest urzędnikiem.
Po co te paniczne nerwy i założenie, że wszyscy są głupsi od ciebie? Przecież w tym zakresie wypowiedział się również NIK, a podana przeze mnie relacja odszkodowań w stosunku do korzyści z tytułu zmiany MPZP świadczy albo o nieudolnosci albo skrajnej niegospodarności, bo koszty takich zmian prawa miejscowego idzie w stki tysiecy złotych. O unikaniu przez inwestorów inwestycji niedrogowych zobowiązań wynikających z Ustawy drogowej wiedzą nawet przedszkolaki, co świadczy dobrze o nich ale również o twojej ignorancji albo celowej próbie relatywizacji odpowiedzialności obecnego jeszcze prezydenta naszego miasta za związaną z tym niegospodarność. Wyluzuj, bo jeszcze pomyślę, że broniący i broniony poprzez personalny atak jest jedną i tą samą osobą.
Po co te paniczne nerwy i założenie, że wszyscy są głupsi od ciebie? Przecież w tym zakresie wypowiedział się również NIK, a podana przeze mnie relacja odszkodowań w stosunku do korzyści z tytułu zmiany MPZP świadczy albo o nieudolnosci albo skrajnej niegospodarności, bo koszty takich zmian prawa miejscowego idzie w stki tysiecy złotych. O unikaniu przez inwestorów inwestycji niedrogowych zobowiązań wynikających z Ustawy drogowej wiedzą nawet przedszkolaki, co świadczy dobrze o nich ale również o twojej ignorancji albo cel... rozwiń
Avatar
Gość / 7 lutego 2017 r. o 04:21
0
kto temu soltysowi wybral okulary?
Avatar
Gość / 6 lutego 2017 r. o 23:52
0
Obłuda na całego jeszcze jakiś czas temu Kowalczyk tego radnego co za nim siedzi do prokuratury wysyłała oczywiście sprawa nie warta była funta kłaków umorzona,,,,niedawno radną profesor straszył sądem..... a teraz wielki obrońca były przewodniczący PIS w Lublinie.......szkoda komentować......
Avatar
Gość / 6 lutego 2017 r. o 19:02
0
Może po prostu treść tych planów jest taka, że więcej podmiotów straciło na skutek ich uchwalenia i w związku z tym miały prawo do odszkodowań, niż podmiotów które zyskały i SPRZEDAŁY swoje nieruchomości? Pewnie nie zdajesz sobie nawet sprawy niedouczony błaźnie, że obowiązek zapłaty renty planistycznej pojawia się wyłącznie wtedy, kiedy ten czyja nieruchomość zyskała na wartości ją później odsprzeda? Więc dlaczego żonglujesz samymi gołymi kwotami insynuując, podczas gdy przecież rozbieżność pomiedzy tymi kwotami wynika z tresci planów a nie z woli lub braku woli u samorządu? Pewnie też nie zdajesz sobie też sprawy, że uchwalanie MPZP zawsze oznacza duże koszty dla uchwalających "organów stanowiących" i właśnie dlatego gminy się do tego nie palą o czym wielokrotnie wypowiadały się organizacje samorządowe jak Związek Miast Polskich? Zdajesz sobie sprawę, że za każdy teren który miasto przeznaczy w planie pod tereny zielone musi zapłacić odszkodowanie właścicielowi, jeżeli ten miał wcześniej warunki zabudowy pod teren budowlany? I stąd się te kwoty biorą? Wiadomo gdybyś ty był prezydentem to byłoby inaczej - miasto miałoby pełno terenów zielonych i wszystko objete MPZP a jednoczesnie nie wydawalo na nie ani grosza. A może twój kolejny konik obsesyjny nieuku - koszty inwestycji niedrogowych, zdajesz sobie sprawę że ten przepis dotyczy tylko dróg które mają powstać wyłącznie w celu obsługi tych inwestycji niedrogowych? Co ci się człowieku wydaje, że na prywatnych przedsiębiorcach leży prawny obowiązek budowy ogólnodostępnych dróg publicznych tylko dlatego, że inwestują w pobliżu? Co to socjalizm czy święty Mikołaj? Żaden sąd nie przyjąłby i nie przyjmuje takiej wykładni przepisów, ani polski ani ETPC. Ale co tam, na forum się nawrzuca głupot, kto z czytających forum zna orzecznictwo, nie? Jedno wielkie zero - wypowiedzi tego pana. Nadmuchane zero i propaganda. Jedyne co ma w arsenale to zarzucanie każdemu kto obnaży jego niewiedzę, że jest urzędnikiem.
Może po prostu treść tych planów jest taka, że więcej podmiotów straciło na skutek ich uchwalenia i w związku z tym miały prawo do odszkodowań, niż podmiotów które zyskały i SPRZEDAŁY swoje nieruchomości? Pewnie nie zdajesz sobie nawet sprawy niedouczony błaźnie, że obowiązek zapłaty renty planistycznej pojawia się wyłącznie wtedy, kiedy ten czyja nieruchomość zyskała na wartości ją później odsprzeda? Więc dlaczego żonglujesz samymi gołymi kwotami insynuując, podczas gdy przecież rozbieżność pomiedzy tymi kwotami wynika z tresci planów a nie... rozwiń
Avatar
Gość / 7 lutego 2017 r. o 12:39
0
Ten Kowalczyk to jest żałosny i śmieszny jak całe PSL. Chłop posiadający ziemię za paznokciami. Ot PSL.
Avatar
123 / 7 lutego 2017 r. o 08:06
0
odpowiedam Panu/Pani który/a napisał/a "Kogo to obchodzi - prezydenci miast wójtowie co dwie kadencje powinni być zmieniani bo robią się kliki i układy"....tak jakby się takie kliki i układy nie mogły zrobić np. tylko w 2 kadencje....jak ktoś chce być złodziejem to i w 1 kadencje nim będzie.Nie rozumiesz ze powod zmian jest inny?
Avatar
dr hab. / 7 lutego 2017 r. o 07:24
0
Opinie dwóch profesorów nie zostaną ujawnione, gdyż były pisane z innymi założeniami.
Avatar
KrawężNik / 7 lutego 2017 r. o 07:10
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Może po prostu treść tych planów jest taka, że więcej podmiotów straciło na skutek ich uchwalenia i w związku z tym miały prawo do odszkodowań, niż podmiotów które zyskały i SPRZEDAŁY swoje nieruchomości? Pewnie nie zdajesz sobie nawet sprawy niedouczony błaźnie, że obowiązek zapłaty renty planistycznej pojawia się wyłącznie wtedy, kiedy ten czyja nieruchomość zyskała na wartości ją później odsprzeda? Więc dlaczego żonglujesz samymi gołymi kwotami insynuując, podczas gdy przecież rozbieżność pomiedzy tymi kwotami wynika z tresci planów a nie z woli lub braku woli u samorządu? Pewnie też nie zdajesz sobie też sprawy, że uchwalanie MPZP zawsze oznacza duże koszty dla uchwalających "organów stanowiących" i właśnie dlatego gminy się do tego nie palą o czym wielokrotnie wypowiadały się organizacje samorządowe jak Związek Miast Polskich? Zdajesz sobie sprawę, że za każdy teren który miasto przeznaczy w planie pod tereny zielone musi zapłacić odszkodowanie właścicielowi, jeżeli ten miał wcześniej warunki zabudowy pod teren budowlany? I stąd się te kwoty biorą? Wiadomo gdybyś ty był prezydentem to byłoby inaczej - miasto miałoby pełno terenów zielonych i wszystko objete MPZP a jednoczesnie nie wydawalo na nie ani grosza. A może twój kolejny konik obsesyjny nieuku - koszty inwestycji niedrogowych, zdajesz sobie sprawę że ten przepis dotyczy tylko dróg które mają powstać wyłącznie w celu obsługi tych inwestycji niedrogowych? Co ci się człowieku wydaje, że na prywatnych przedsiębiorcach leży prawny obowiązek budowy ogólnodostępnych dróg publicznych tylko dlatego, że inwestują w pobliżu? Co to socjalizm czy święty Mikołaj? Żaden sąd nie przyjąłby i nie przyjmuje takiej wykładni przepisów, ani polski ani ETPC. Ale co tam, na forum się nawrzuca głupot, kto z czytających forum zna orzecznictwo, nie? Jedno wielkie zero - wypowiedzi tego pana. Nadmuchane zero i propaganda. Jedyne co ma w arsenale to zarzucanie każdemu kto obnaży jego niewiedzę, że jest urzędnikiem.
Po co te paniczne nerwy i założenie, że wszyscy są głupsi od ciebie? Przecież w tym zakresie wypowiedział się również NIK, a podana przeze mnie relacja odszkodowań w stosunku do korzyści z tytułu zmiany MPZP świadczy albo o nieudolnosci albo skrajnej niegospodarności, bo koszty takich zmian prawa miejscowego idzie w stki tysiecy złotych. O unikaniu przez inwestorów inwestycji niedrogowych zobowiązań wynikających z Ustawy drogowej wiedzą nawet przedszkolaki, co świadczy dobrze o nich ale również o twojej ignorancji albo celowej próbie relatywizacji odpowiedzialności obecnego jeszcze prezydenta naszego miasta za związaną z tym niegospodarność. Wyluzuj, bo jeszcze pomyślę, że broniący i broniony poprzez personalny atak jest jedną i tą samą osobą.
Po co te paniczne nerwy i założenie, że wszyscy są głupsi od ciebie? Przecież w tym zakresie wypowiedział się również NIK, a podana przeze mnie relacja odszkodowań w stosunku do korzyści z tytułu zmiany MPZP świadczy albo o nieudolnosci albo skrajnej niegospodarności, bo koszty takich zmian prawa miejscowego idzie w stki tysiecy złotych. O unikaniu przez inwestorów inwestycji niedrogowych zobowiązań wynikających z Ustawy drogowej wiedzą nawet przedszkolaki, co świadczy dobrze o nich ale również o twojej ignorancji albo cel... rozwiń
Avatar
Gość / 7 lutego 2017 r. o 04:21
0
kto temu soltysowi wybral okulary?
Avatar
Gość / 6 lutego 2017 r. o 23:52
0
Obłuda na całego jeszcze jakiś czas temu Kowalczyk tego radnego co za nim siedzi do prokuratury wysyłała oczywiście sprawa nie warta była funta kłaków umorzona,,,,niedawno radną profesor straszył sądem..... a teraz wielki obrońca były przewodniczący PIS w Lublinie.......szkoda komentować......
Avatar
Gość / 6 lutego 2017 r. o 19:02
0
Może po prostu treść tych planów jest taka, że więcej podmiotów straciło na skutek ich uchwalenia i w związku z tym miały prawo do odszkodowań, niż podmiotów które zyskały i SPRZEDAŁY swoje nieruchomości? Pewnie nie zdajesz sobie nawet sprawy niedouczony błaźnie, że obowiązek zapłaty renty planistycznej pojawia się wyłącznie wtedy, kiedy ten czyja nieruchomość zyskała na wartości ją później odsprzeda? Więc dlaczego żonglujesz samymi gołymi kwotami insynuując, podczas gdy przecież rozbieżność pomiedzy tymi kwotami wynika z tresci planów a nie z woli lub braku woli u samorządu? Pewnie też nie zdajesz sobie też sprawy, że uchwalanie MPZP zawsze oznacza duże koszty dla uchwalających "organów stanowiących" i właśnie dlatego gminy się do tego nie palą o czym wielokrotnie wypowiadały się organizacje samorządowe jak Związek Miast Polskich? Zdajesz sobie sprawę, że za każdy teren który miasto przeznaczy w planie pod tereny zielone musi zapłacić odszkodowanie właścicielowi, jeżeli ten miał wcześniej warunki zabudowy pod teren budowlany? I stąd się te kwoty biorą? Wiadomo gdybyś ty był prezydentem to byłoby inaczej - miasto miałoby pełno terenów zielonych i wszystko objete MPZP a jednoczesnie nie wydawalo na nie ani grosza. A może twój kolejny konik obsesyjny nieuku - koszty inwestycji niedrogowych, zdajesz sobie sprawę że ten przepis dotyczy tylko dróg które mają powstać wyłącznie w celu obsługi tych inwestycji niedrogowych? Co ci się człowieku wydaje, że na prywatnych przedsiębiorcach leży prawny obowiązek budowy ogólnodostępnych dróg publicznych tylko dlatego, że inwestują w pobliżu? Co to socjalizm czy święty Mikołaj? Żaden sąd nie przyjąłby i nie przyjmuje takiej wykładni przepisów, ani polski ani ETPC. Ale co tam, na forum się nawrzuca głupot, kto z czytających forum zna orzecznictwo, nie? Jedno wielkie zero - wypowiedzi tego pana. Nadmuchane zero i propaganda. Jedyne co ma w arsenale to zarzucanie każdemu kto obnaży jego niewiedzę, że jest urzędnikiem.
Może po prostu treść tych planów jest taka, że więcej podmiotów straciło na skutek ich uchwalenia i w związku z tym miały prawo do odszkodowań, niż podmiotów które zyskały i SPRZEDAŁY swoje nieruchomości? Pewnie nie zdajesz sobie nawet sprawy niedouczony błaźnie, że obowiązek zapłaty renty planistycznej pojawia się wyłącznie wtedy, kiedy ten czyja nieruchomość zyskała na wartości ją później odsprzeda? Więc dlaczego żonglujesz samymi gołymi kwotami insynuując, podczas gdy przecież rozbieżność pomiedzy tymi kwotami wynika z tresci planów a nie... rozwiń
Avatar
Gość / 6 lutego 2017 r. o 18:25
+1
Żeby tak otwarcie manifestować polityczne poparcie dla przedstawiciela organu, który powinien być po kontrolą Rady Miasta, to zakrawa na kpinę. Gdyby przewodniczący organu kontrolno stanowiącego spróbował być niezależny od organu wykonawczego, to i wygaszać mandatu nie trzeba byłoby, bo by być może wystarczyło zwrócenie uwagi przez radę miasta, że prezydent powinien skoncentrować się na pracy w Lublinie, a nie dorabianiu w Warszawie, czy innym Gdańsku. Jest to szczególnie istotne, że leżą całkowicie takie dziedziny jak na ten przykład wpływy z rent planistycznych, które są 8 razy niższe od wypłacanych odszkodowań z tytułu zmian MPZP.
Żeby tak otwarcie manifestować polityczne poparcie dla przedstawiciela organu, który powinien być po kontrolą Rady Miasta, to zakrawa na kpinę. Gdyby przewodniczący organu kontrolno stanowiącego spróbował być niezależny od organu wykonawczego, to i wygaszać mandatu nie trzeba byłoby, bo by być może wystarczyło zwrócenie uwagi przez radę miasta, że prezydent powinien skoncentrować się na pracy w Lublinie, a nie dorabianiu w Warszawie, czy innym Gdańsku. Jest to szczególnie istotne, że leżą całkowicie takie dziedziny jak na ten przykład wpł... rozwiń
Avatar
Gość / 6 lutego 2017 r. o 17:54
-1
Najbardziej na Żuka najeżdżają urzędniczynocwaniaki z czasów Pruszona. Korytko się świnkom urwało i nie mogą przeboleć. A tak fajnie się na stołach tańczyło, odstawiało cyrki z podwójnymi planami zagospodarowania i lokalizowało wszędzie hipermarkety. Bezinteresownie rzecz jasna :)))
Avatar
Gość / 6 lutego 2017 r. o 17:49
-1
Jeżeli prof. Kidyba i Sołtysiński są zdania, że prezydent nie złamał prawa to ostatecznie skończy się kompromitacją włazidupców z pis. Pewnie mają za sobą tylko "ekspertyzy" z Kancelarii Sejmu gdzie siedzą szeregowi legislatorzy powsadzani spośród sprzyjających pis. :) A ograniczenie do dwóch kadencji? Spoko, o ile zaczną najpierw od parlamentu. Tam to dopiero zawodowych leniów i klik!