Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 czerwca 2009 r.
16:20
Edytuj ten wpis

Przy Samsonowicza 65 nie ma ogrzewania. Nie będzie też prądu

0 11 A A

- To ruina. Boimy się, że dojdzie do tragedii - alarmują mieszkańcy bloku przy ul. Samsonowicza. Skarżą się, że nie mają żadnego kontaktu z właścicielem i ślą protesty do lokalnych władz. Oczekują remontu, choć... nie płacą za mieszkania.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Blok przy ul. Samsonowicza 65 to dawny hotel robotniczy. Ciasne pokoje, wspólne toalety na korytarzu i zdewastowane klatki schodowe. Przed dziesięciu laty został przejęty za 200 tys. zł długu, od Spółdzielni Mieszkaniowej "Horyzont”. Trafił w ręce prywatnego właściciela.

- Od tamtej pory nie było tu żadnego remontu - skarży się Anna Kobuc, jedna z lokatorek. - Nie mamy gazu, więc zimą musieliśmy korzystać z elektrycznych grzejników. Podobnie jest z ciepłą wodą. Nowy właściciel kompletnie się nami nie interesuje. Czeka, aż sami się wyniesiemy, ale nie mamy dokąd.

W dawnym hotelu mieszka ponad 30 rodzin. Drugie tyle wyprowadziło się stamtąd w ciągu ostatnich kilku lat. Budynek jest w bardzo złym stanie. Mieszkańcom grozi odcięcie prądu.

- Nie mamy osobnych liczników, więc nie każdy płaci - tłumaczy pani Maria, lokatorka jednego z mieszkań. - Staraliśmy się o własne liczniki, ale bez zgody właściciela nic się nie da zrobić. Zgody nie ma, bo on nas ignoruje. Nawet nie wiem, komu mamy płacić czynsz.

- Od dziesięciu lat mieszkają praktycznie za darmo - mówi Marek Danelczyk. - Nie chcieli podpisać ze mną umów najmu, chociaż 50 zł miesięcznie za pokój to chyba nie jest dużo. Podobnie jest z opłatami za media. Już 10 lat temu długi mieszkańców wobec LPEC sięgały 350 tys. zł. Roczny koszt ogrzewania budynku to ok. 150 tys. zł.

Danelczyk zapewnia, że nigdy nie unikał kontaktów z mieszkańcami bloku. Chciał też przekazać budynek miastu, w zamian za inną nieruchomość. Przy ul. Samsonowicza miały powstać lokale socjalne, jednak Ratusz wycofał się z rozmów.

- Ludzie nie płacą, a mimo to nikt przez te 10 lat nie został wyeksmitowany - dodaje Danelczyk. - Teraz protestują, bo mogą zostać bez prądu. To decyzja Zakładu Energetycznego - dodaje właściciel, który deklaruje, że w każdej chwili może podjąć rozmowy z Urzędem Miasta w sprawie zamiany.

Tymczasem mieszkańcy zwrócili się z prośbą o pomoc do wojewody i władz miasta. Nie jest wykluczone, że sprawą bloku przy Samsonowicza zajmie się również nadzór budowlany.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
cza / 1 października 2009 o 11:47
0
Danelczyk niedawno opowiadał o mieszkańcach tych bloków że "to bydło" i że "zrobi z nimi porządek".
Taki "bizesmen" który niedługo będzie zmuszony sprzedać to co dostał po ojcu czyli salon samochodowy. Nieudacznik z którgo wszyscy śmieją się za plecami ma czelność otwierać gębę w sprawie mieszkańców. To co umie to sprzedawać szpachlowane samochody jako nowe za co już raz dostał wyrok.
To numr telefonu do niego

605-577-555

Proponuję zadzwonić i powiedzieć mu co się o nim myśli
Avatar
***** / 14 czerwca 2009 o 13:54
0
Maria napisał:
Co oni tam robią, jak nie mają umów najmu? W świetle prawa, mieszkają na dziko. Ten pustostan nie powinien być wykorzystywany przez dzikich lokatorów, bo ma właściciela, no chyba że to się dzieje w państwie bezprawia.
Mieszkam na tym osiedlu od 40 lat,az wstyd że ludzie w ten sposób mówią o innych nie znając faktów.Ten blok nigdy nie był pustostanem,mieszkańcy nie znależli się tam z ulicy,mieli podpisane umowy z Agrometem jak i ze spółdzielnią Horyzont.To nie ich wina że prezes Janas zadłużył bloki a spółdzielnia ogłosiła upadłość.Za kwotę 200tys.trafili w ręce prywatnych właścicieli.Pan Danelczyk zapomniał w artykule wspomnieć że miasto wycofało się z rozmów o przejęciu bloku,ponieważ panowie zażyczyli sobie kwotę 5-krotnie wyższą od udzielonej prezesowi Janasowi pożyczki.Ci ludzie nie są ani bandą wszy czy bydła.
Mieszkam na tym osiedlu od 40 lat,az wstyd że ludzie w ten sposób mówią o innych nie znając faktów.Ten blok nigdy nie był pustostanem,mieszkańcy nie znależli się tam z ulicy,mieli podpisane umowy z Agrometem jak i ze spółdzielnią Horyzont.To nie ich wina że prezes Janas zadłużył bloki a spółdzielnia ogłosiła upadłość.Za kwotę 200tys.trafili w ręce prywatnych właścicieli.Pan Danelczyk zapomniał w artykule wspomnieć że miasto wycofało się z rozmów o przejęciu bloku,ponieważ panowie zażyczyli sobie kwotę... rozwiń
Avatar
jaaa / 13 czerwca 2009 o 14:53
0
xxx napisał:
1) Mieszkający w budynku nie mają umów najmu lokali. Są więc dzikimi lokatorami. Właściciel naliczy im opłaty za bezumowne korzystanie z mieszkań wraz z odsetkami. Wnuki obecnych lokatorów będą to jeszcze spłacać.
2) Właściciel bardzo dobrze robi nie godząc się na indywidualne liczniki prądu. Najpierw niech lokatorzy spłacą swoje długi.
3) LPEC nie daje ciepła, tylko SPRZEDAJE. Prawem każdego człowieka jest przebywać w takiej temperaturze, w jakiej sobie życzy.

Nie macie gdzie się wynieść ? Mieszkań do wynajęcia jest zatrzęsienie. Poza Lublinem za śmiesznie niskie pieniądze. Wystarczy kupić pierwszą lepszą gazetę z ogłoszeniami. Ale wy chcecie koniecznie w Lublinie, tak ?
Tylko, że wy nie chcecie wynająć sobie mieszkania. Wy chcecie mieć mieszkanie i nie płacić za nie. Podobnie chcecie mieć za darmo prąd i ciepło. A może jeszcze nakarmić i ubrać was za darmo ?

Ale pracować to się nie chce, prawda ? A pracy dla każdego jest pełno. Tylko, że wam stawka 5,- zł za godzinę nie odpowiada. To trzeba było wcześniej uczyć się, zdobywać kwalifikacje, zawód, a nie stać pod blokiem z butelką piwka.

A teraz wyciągacie rękę, żeby wam DAĆ ???
Radzę uważać, bo łapy sięgające do cudzej kieszeni mogą być połamane.żal... nie wiesz co piszesz, to po co się w ogóle udzielasz... nikt nie chce tu niczego za darmo nie rozumiem skąd ten głupi tok myślenia ;/
Radzę się nie wypowiadać w sprawach, o których nie ma sie zielonego pojęcia... Bo pokazujesz tym tylko swój wrodzony kretynizm... Porozmawiaj z luźmi z tego bloku, dowiesz sie, że większośc z nich ma stałą prace i płaci wszytskie rachunki. Nie wiem, czy masz świadomość tego, że w każdym bloku mieszkają ludzie zwani 'elementami'... Nie masz prawa oceniać wszytskich (nie znając NIKOGO!).
A co do tego piwa... To stoisz razem z nimi, znasz ich? Skąd wiesz, że nie pracują? Do Twojej wiadomości- Ci ludzie płacą za prąd za siebie i za dłużników. Wynajmij sobie mieszkanie za 1000 zł pensji... Niekażdy jest taki obrotny, jak Ty ;/
Ucony, ile fakultetów skończyłes? Że masz aż tyle kwalifikacji, skąd wiesz jakie wyksztatłcenie mają CI ludzie?


Kultury nie mierzy się miarą wykształcenia.żal... nie wiesz co piszesz, to po co się w ogóle udzielasz... nikt nie chce tu niczego za darmo nie rozumiem skąd ten głupi tok myślenia ;/
Radzę się nie wypowiadać w sprawach, o których nie ma sie zielonego pojęcia... Bo pokazujesz tym tylko swój wrodzony kretynizm... Porozmawiaj z luźmi z tego bloku, dowiesz sie, że większośc z nich ma stałą prace i płaci wszytskie rachunki. Nie wiem, czy masz świadomość tego, że w każdym bloku mieszkają ludzie zwani 'elementami'... Nie masz prawa oceniać w... rozwiń
Avatar
~Barbara~ / 13 czerwca 2009 o 14:34
0
motoń napisał:
Misiu budyniowy, zanim cokolwiek napiszesz, racz się zapoznać z faktami działalności Pana Danelczyka i Pana Welmana (współwłaściciela).
Jeżeli poczytasz gdziekolwiek o Panu Welmanie (o nieruchomościach związanych z tym Panem - Okopowa, działki zakupione jako rolne - gdy były działkami budowlanymi, blokach w Elizówce) oraz o braku akceptacji właścicieli Samsonowiczana instalację liczników indywidualnych lub przedpłatowych
to przestaniesz bełkotać jak potłuczony. Twój ton wypowiedzi nasuwa domysły o nikłym poziomie intelektualnym na poziomie cytowanego bydła - z małą różnicą - bydło jedzie do obory. Szalom
Nie macie bladego pojęcia na jakich zasadach Pan Welman i Pan Danelczyk nabyli prawa do tego budynku. Dług, o którym pisze prasa nie był długiem mieszkańców, a długiem ówczesnego Prezesa Spółdzielni 'Horyzont' jaśnie Pana Jacka Janasa, czego dowodem jest wyrok Sądu. Nasuwa się pytanie, dlaczego Agromet nie odsprzedał tych mieszkan swoim pracownikom biorąc np. pod uwagę ich staż pracy. Czyniono tak w innych zakładach pracy. Dlaczego pisze sie, że mieszka tam "element"? Ludzie są różni i dobrzy i źli. Nie można wszystkich wkładać do jednego worka. DLaczgeo przez tyle lat nikt z władz miasta nie zainteresował się tymi ludźmi, jak oni żyją. W budynku tym jest jeden ogólny licznik elektryczny, dobroduszny własciwciel nie wyraża zgody na zainstalowanie podliczników na koszt lokatorów. Nie wyraził także zgody na podłączenie sieci centralnego ogrzewania. To wstyd że Polak Polakowi gotuje taki los. Gdzie Ci ludzie mają się podziać. To nie ich wina, że niegospodarny i bezkarny Pan Janas sprzedał budynek za swoje długi wraz z lokatorami i ukrył ten fakt przed kupującymi. Co za notariusz sporządził akt notarialny niesprawdzając stanu faktycznego. Łatwo jest pleść bzdury kiedy nie jest się w sytuacji tych ludzi. Dzisiaj powinniśmy sobie pomagać, jesteśmy jednym narodem. Nikt nie chce tu nic za darmo. Pan Danelczyk nigdy nie rozmawiał o żadnym czynszu. Los mieszkańców jest mu obojętny- on ma pieniądze oni nie. Jak się coś pisze w prasie trzeba to sprawdzić, ale dzisiaj są takie czasy, że nikt prawdy nie chce słuchać.
Nie macie bladego pojęcia na jakich zasadach Pan Welman i Pan Danelczyk nabyli prawa do tego budynku. Dług, o którym pisze prasa nie był długiem mieszkańców, a długiem ówczesnego Prezesa Spółdzielni 'Horyzont' jaśnie Pana Jacka Janasa, czego dowodem jest wyrok Sądu. Nasuwa się pytanie, dlaczego Agromet nie odsprzedał tych mieszkan swoim pracownikom biorąc np. pod uwagę ich staż pracy. Czyniono tak w innych zakładach pracy. Dlaczego pisze sie, że mieszka tam "element"? Ludzie są różni... rozwiń
Avatar
Motyl / 12 czerwca 2009 o 20:45
0
Na bruk ! napisał:
Oto typowy przykład siedliska bezczelnych komunistycznych wszy. Mieszka to to za darmo, za prąd i ciepło nie płaci, a w swojej skrajnej bezczelności jeszcze skowycze, że jest im źle. Autorka artykułu powinna pracować 40 lat temu w poprzedniku "Dziennika" - "Sztandarze Ludu" (organie KW PZPR) i tam bronić swoich pupilków, albo kilku z nich zabrać do swojego mieszkania.W normalnym systemie to bydło byłoby w ciągu godziny załadowane na ciężarówki i wywiezione do wojskowych namiotów.
Oto jest raczej przykład beszczelnej opinii gdy się nie zna faktów. Za darmo to boli gardło jak nie wiesz ile płacimy za prąd i pozostałe media to milcz!
Oto jest raczej przykład beszczelnej opinii gdy się nie zna faktów. Za darmo to boli gardło jak nie wiesz ile płacimy za prąd i pozostałe media to milcz! rozwiń
Avatar
aj / 12 czerwca 2009 o 11:09
0
Bezczelność...
Avatar
Gość / 12 czerwca 2009 o 11:08
0
No cóż. Tak to właśnie jest jak mieszka się "na nieswoim". Powinni znaleźć inny lokal.
Avatar
Maria / 12 czerwca 2009 o 10:36
0
Co oni tam robią, jak nie mają umów najmu? W świetle prawa, mieszkają na dziko. Ten pustostan nie powinien być wykorzystywany przez dzikich lokatorów, bo ma właściciela, no chyba że to się dzieje w państwie bezprawia.
Avatar
xxx / 11 czerwca 2009 o 23:08
0
1) Mieszkający w budynku nie mają umów najmu lokali. Są więc dzikimi lokatorami. Właściciel naliczy im opłaty za bezumowne korzystanie z mieszkań wraz z odsetkami. Wnuki obecnych lokatorów będą to jeszcze spłacać.
2) Właściciel bardzo dobrze robi nie godząc się na indywidualne liczniki prądu. Najpierw niech lokatorzy spłacą swoje długi.
3) LPEC nie daje ciepła, tylko SPRZEDAJE. Prawem każdego człowieka jest przebywać w takiej temperaturze, w jakiej sobie życzy.

Nie macie gdzie się wynieść ? Mieszkań do wynajęcia jest zatrzęsienie. Poza Lublinem za śmiesznie niskie pieniądze. Wystarczy kupić pierwszą lepszą gazetę z ogłoszeniami. Ale wy chcecie koniecznie w Lublinie, tak ?
Tylko, że wy nie chcecie wynająć sobie mieszkania. Wy chcecie mieć mieszkanie i nie płacić za nie. Podobnie chcecie mieć za darmo prąd i ciepło. A może jeszcze nakarmić i ubrać was za darmo ?

Ale pracować to się nie chce, prawda ? A pracy dla każdego jest pełno. Tylko, że wam stawka 5,- zł za godzinę nie odpowiada. To trzeba było wcześniej uczyć się, zdobywać kwalifikacje, zawód, a nie stać pod blokiem z butelką piwka.

A teraz wyciągacie rękę, żeby wam DAĆ ???
Radzę uważać, bo łapy sięgające do cudzej kieszeni mogą być połamane.
1) Mieszkający w budynku nie mają umów najmu lokali. Są więc dzikimi lokatorami. Właściciel naliczy im opłaty za bezumowne korzystanie z mieszkań wraz z odsetkami. Wnuki obecnych lokatorów będą to jeszcze spłacać.
2) Właściciel bardzo dobrze robi nie godząc się na indywidualne liczniki prądu. Najpierw niech lokatorzy spłacą swoje długi.
3) LPEC nie daje ciepła, tylko SPRZEDAJE. Prawem każdego człowieka jest przebywać w takiej temperaturze, w jakiej sobie życzy.

Nie macie gdzie się wynieść ? Mieszkań do wynajęcia jest... rozwiń
Avatar
motoń / 11 czerwca 2009 o 22:01
0
Na bruk ! napisał:
Oto typowy przykład siedliska bezczelnych komunistycznych wszy. Mieszka to to za darmo, za prąd i ciepło nie płaci, a w swojej skrajnej bezczelności jeszcze skowycze, że jest im źle. Autorka artykułu powinna pracować 40 lat temu w poprzedniku "Dziennika" - "Sztandarze Ludu" (organie KW PZPR) i tam bronić swoich pupilków, albo kilku z nich zabrać do swojego mieszkania.W normalnym systemie to bydło byłoby w ciągu godziny załadowane na ciężarówki i wywiezione do wojskowych namiotów.Misiu budyniowy, zanim cokolwiek napiszesz, racz się zapoznać z faktami działalności Pana Danelczyka i Pana Welmana (współwłaściciela).
Jeżeli poczytasz gdziekolwiek o Panu Welmanie (o nieruchomościach związanych z tym Panem - Okopowa, działki zakupione jako rolne - gdy były działkami budowlanymi, blokach w Elizówce) oraz o braku akceptacji właścicieli Samsonowiczana instalację liczników indywidualnych lub przedpłatowych
to przestaniesz bełkotać jak potłuczony. Twój ton wypowiedzi nasuwa domysły o nikłym poziomie intelektualnym na poziomie cytowanego bydła - z małą różnicą - bydło jedzie do obory. SzalomMisiu budyniowy, zanim cokolwiek napiszesz, racz się zapoznać z faktami działalności Pana Danelczyka i Pana Welmana (współwłaściciela).
Jeżeli poczytasz gdziekolwiek o Panu Welmanie (o nieruchomościach związanych z tym Panem - Okopowa, działki zakupione jako rolne - gdy były działkami budowlanymi, blokach w Elizówce) oraz o braku akceptacji właścicieli Samsonowiczana instalację liczników indywidualnych lub przedpłatowych
to przestaniesz bełkotać jak potłuczony. Twój ton wypowiedzi nasuwa domysły ... rozwiń
Avatar
cza / 1 października 2009 o 11:47
0
Danelczyk niedawno opowiadał o mieszkańcach tych bloków że "to bydło" i że "zrobi z nimi porządek".
Taki "bizesmen" który niedługo będzie zmuszony sprzedać to co dostał po ojcu czyli salon samochodowy. Nieudacznik z którgo wszyscy śmieją się za plecami ma czelność otwierać gębę w sprawie mieszkańców. To co umie to sprzedawać szpachlowane samochody jako nowe za co już raz dostał wyrok.
To numr telefonu do niego

605-577-555

Proponuję zadzwonić i powiedzieć mu co się o nim myśli
Avatar
***** / 14 czerwca 2009 o 13:54
0
Maria napisał:
Co oni tam robią, jak nie mają umów najmu? W świetle prawa, mieszkają na dziko. Ten pustostan nie powinien być wykorzystywany przez dzikich lokatorów, bo ma właściciela, no chyba że to się dzieje w państwie bezprawia.
Mieszkam na tym osiedlu od 40 lat,az wstyd że ludzie w ten sposób mówią o innych nie znając faktów.Ten blok nigdy nie był pustostanem,mieszkańcy nie znależli się tam z ulicy,mieli podpisane umowy z Agrometem jak i ze spółdzielnią Horyzont.To nie ich wina że prezes Janas zadłużył bloki a spółdzielnia ogłosiła upadłość.Za kwotę 200tys.trafili w ręce prywatnych właścicieli.Pan Danelczyk zapomniał w artykule wspomnieć że miasto wycofało się z rozmów o przejęciu bloku,ponieważ panowie zażyczyli sobie kwotę 5-krotnie wyższą od udzielonej prezesowi Janasowi pożyczki.Ci ludzie nie są ani bandą wszy czy bydła.
Mieszkam na tym osiedlu od 40 lat,az wstyd że ludzie w ten sposób mówią o innych nie znając faktów.Ten blok nigdy nie był pustostanem,mieszkańcy nie znależli się tam z ulicy,mieli podpisane umowy z Agrometem jak i ze spółdzielnią Horyzont.To nie ich wina że prezes Janas zadłużył bloki a spółdzielnia ogłosiła upadłość.Za kwotę 200tys.trafili w ręce prywatnych właścicieli.Pan Danelczyk zapomniał w artykule wspomnieć że miasto wycofało się z rozmów o przejęciu bloku,ponieważ panowie zażyczyli sobie kwotę... rozwiń
Avatar
jaaa / 13 czerwca 2009 o 14:53
0
xxx napisał:
1) Mieszkający w budynku nie mają umów najmu lokali. Są więc dzikimi lokatorami. Właściciel naliczy im opłaty za bezumowne korzystanie z mieszkań wraz z odsetkami. Wnuki obecnych lokatorów będą to jeszcze spłacać.
2) Właściciel bardzo dobrze robi nie godząc się na indywidualne liczniki prądu. Najpierw niech lokatorzy spłacą swoje długi.
3) LPEC nie daje ciepła, tylko SPRZEDAJE. Prawem każdego człowieka jest przebywać w takiej temperaturze, w jakiej sobie życzy.

Nie macie gdzie się wynieść ? Mieszkań do wynajęcia jest zatrzęsienie. Poza Lublinem za śmiesznie niskie pieniądze. Wystarczy kupić pierwszą lepszą gazetę z ogłoszeniami. Ale wy chcecie koniecznie w Lublinie, tak ?
Tylko, że wy nie chcecie wynająć sobie mieszkania. Wy chcecie mieć mieszkanie i nie płacić za nie. Podobnie chcecie mieć za darmo prąd i ciepło. A może jeszcze nakarmić i ubrać was za darmo ?

Ale pracować to się nie chce, prawda ? A pracy dla każdego jest pełno. Tylko, że wam stawka 5,- zł za godzinę nie odpowiada. To trzeba było wcześniej uczyć się, zdobywać kwalifikacje, zawód, a nie stać pod blokiem z butelką piwka.

A teraz wyciągacie rękę, żeby wam DAĆ ???
Radzę uważać, bo łapy sięgające do cudzej kieszeni mogą być połamane.żal... nie wiesz co piszesz, to po co się w ogóle udzielasz... nikt nie chce tu niczego za darmo nie rozumiem skąd ten głupi tok myślenia ;/
Radzę się nie wypowiadać w sprawach, o których nie ma sie zielonego pojęcia... Bo pokazujesz tym tylko swój wrodzony kretynizm... Porozmawiaj z luźmi z tego bloku, dowiesz sie, że większośc z nich ma stałą prace i płaci wszytskie rachunki. Nie wiem, czy masz świadomość tego, że w każdym bloku mieszkają ludzie zwani 'elementami'... Nie masz prawa oceniać wszytskich (nie znając NIKOGO!).
A co do tego piwa... To stoisz razem z nimi, znasz ich? Skąd wiesz, że nie pracują? Do Twojej wiadomości- Ci ludzie płacą za prąd za siebie i za dłużników. Wynajmij sobie mieszkanie za 1000 zł pensji... Niekażdy jest taki obrotny, jak Ty ;/
Ucony, ile fakultetów skończyłes? Że masz aż tyle kwalifikacji, skąd wiesz jakie wyksztatłcenie mają CI ludzie?


Kultury nie mierzy się miarą wykształcenia.żal... nie wiesz co piszesz, to po co się w ogóle udzielasz... nikt nie chce tu niczego za darmo nie rozumiem skąd ten głupi tok myślenia ;/
Radzę się nie wypowiadać w sprawach, o których nie ma sie zielonego pojęcia... Bo pokazujesz tym tylko swój wrodzony kretynizm... Porozmawiaj z luźmi z tego bloku, dowiesz sie, że większośc z nich ma stałą prace i płaci wszytskie rachunki. Nie wiem, czy masz świadomość tego, że w każdym bloku mieszkają ludzie zwani 'elementami'... Nie masz prawa oceniać w... rozwiń
Avatar
~Barbara~ / 13 czerwca 2009 o 14:34
0
motoń napisał:
Misiu budyniowy, zanim cokolwiek napiszesz, racz się zapoznać z faktami działalności Pana Danelczyka i Pana Welmana (współwłaściciela).
Jeżeli poczytasz gdziekolwiek o Panu Welmanie (o nieruchomościach związanych z tym Panem - Okopowa, działki zakupione jako rolne - gdy były działkami budowlanymi, blokach w Elizówce) oraz o braku akceptacji właścicieli Samsonowiczana instalację liczników indywidualnych lub przedpłatowych
to przestaniesz bełkotać jak potłuczony. Twój ton wypowiedzi nasuwa domysły o nikłym poziomie intelektualnym na poziomie cytowanego bydła - z małą różnicą - bydło jedzie do obory. Szalom
Nie macie bladego pojęcia na jakich zasadach Pan Welman i Pan Danelczyk nabyli prawa do tego budynku. Dług, o którym pisze prasa nie był długiem mieszkańców, a długiem ówczesnego Prezesa Spółdzielni 'Horyzont' jaśnie Pana Jacka Janasa, czego dowodem jest wyrok Sądu. Nasuwa się pytanie, dlaczego Agromet nie odsprzedał tych mieszkan swoim pracownikom biorąc np. pod uwagę ich staż pracy. Czyniono tak w innych zakładach pracy. Dlaczego pisze sie, że mieszka tam "element"? Ludzie są różni i dobrzy i źli. Nie można wszystkich wkładać do jednego worka. DLaczgeo przez tyle lat nikt z władz miasta nie zainteresował się tymi ludźmi, jak oni żyją. W budynku tym jest jeden ogólny licznik elektryczny, dobroduszny własciwciel nie wyraża zgody na zainstalowanie podliczników na koszt lokatorów. Nie wyraził także zgody na podłączenie sieci centralnego ogrzewania. To wstyd że Polak Polakowi gotuje taki los. Gdzie Ci ludzie mają się podziać. To nie ich wina, że niegospodarny i bezkarny Pan Janas sprzedał budynek za swoje długi wraz z lokatorami i ukrył ten fakt przed kupującymi. Co za notariusz sporządził akt notarialny niesprawdzając stanu faktycznego. Łatwo jest pleść bzdury kiedy nie jest się w sytuacji tych ludzi. Dzisiaj powinniśmy sobie pomagać, jesteśmy jednym narodem. Nikt nie chce tu nic za darmo. Pan Danelczyk nigdy nie rozmawiał o żadnym czynszu. Los mieszkańców jest mu obojętny- on ma pieniądze oni nie. Jak się coś pisze w prasie trzeba to sprawdzić, ale dzisiaj są takie czasy, że nikt prawdy nie chce słuchać.
Nie macie bladego pojęcia na jakich zasadach Pan Welman i Pan Danelczyk nabyli prawa do tego budynku. Dług, o którym pisze prasa nie był długiem mieszkańców, a długiem ówczesnego Prezesa Spółdzielni 'Horyzont' jaśnie Pana Jacka Janasa, czego dowodem jest wyrok Sądu. Nasuwa się pytanie, dlaczego Agromet nie odsprzedał tych mieszkan swoim pracownikom biorąc np. pod uwagę ich staż pracy. Czyniono tak w innych zakładach pracy. Dlaczego pisze sie, że mieszka tam "element"? Ludzie są różni... rozwiń
Avatar
Motyl / 12 czerwca 2009 o 20:45
0
Na bruk ! napisał:
Oto typowy przykład siedliska bezczelnych komunistycznych wszy. Mieszka to to za darmo, za prąd i ciepło nie płaci, a w swojej skrajnej bezczelności jeszcze skowycze, że jest im źle. Autorka artykułu powinna pracować 40 lat temu w poprzedniku "Dziennika" - "Sztandarze Ludu" (organie KW PZPR) i tam bronić swoich pupilków, albo kilku z nich zabrać do swojego mieszkania.W normalnym systemie to bydło byłoby w ciągu godziny załadowane na ciężarówki i wywiezione do wojskowych namiotów.
Oto jest raczej przykład beszczelnej opinii gdy się nie zna faktów. Za darmo to boli gardło jak nie wiesz ile płacimy za prąd i pozostałe media to milcz!
Oto jest raczej przykład beszczelnej opinii gdy się nie zna faktów. Za darmo to boli gardło jak nie wiesz ile płacimy za prąd i pozostałe media to milcz! rozwiń
Avatar
aj / 12 czerwca 2009 o 11:09
0
Bezczelność...
Avatar
Gość / 12 czerwca 2009 o 11:08
0
No cóż. Tak to właśnie jest jak mieszka się "na nieswoim". Powinni znaleźć inny lokal.
Avatar
Maria / 12 czerwca 2009 o 10:36
0
Co oni tam robią, jak nie mają umów najmu? W świetle prawa, mieszkają na dziko. Ten pustostan nie powinien być wykorzystywany przez dzikich lokatorów, bo ma właściciela, no chyba że to się dzieje w państwie bezprawia.
Avatar
xxx / 11 czerwca 2009 o 23:08
0
1) Mieszkający w budynku nie mają umów najmu lokali. Są więc dzikimi lokatorami. Właściciel naliczy im opłaty za bezumowne korzystanie z mieszkań wraz z odsetkami. Wnuki obecnych lokatorów będą to jeszcze spłacać.
2) Właściciel bardzo dobrze robi nie godząc się na indywidualne liczniki prądu. Najpierw niech lokatorzy spłacą swoje długi.
3) LPEC nie daje ciepła, tylko SPRZEDAJE. Prawem każdego człowieka jest przebywać w takiej temperaturze, w jakiej sobie życzy.

Nie macie gdzie się wynieść ? Mieszkań do wynajęcia jest zatrzęsienie. Poza Lublinem za śmiesznie niskie pieniądze. Wystarczy kupić pierwszą lepszą gazetę z ogłoszeniami. Ale wy chcecie koniecznie w Lublinie, tak ?
Tylko, że wy nie chcecie wynająć sobie mieszkania. Wy chcecie mieć mieszkanie i nie płacić za nie. Podobnie chcecie mieć za darmo prąd i ciepło. A może jeszcze nakarmić i ubrać was za darmo ?

Ale pracować to się nie chce, prawda ? A pracy dla każdego jest pełno. Tylko, że wam stawka 5,- zł za godzinę nie odpowiada. To trzeba było wcześniej uczyć się, zdobywać kwalifikacje, zawód, a nie stać pod blokiem z butelką piwka.

A teraz wyciągacie rękę, żeby wam DAĆ ???
Radzę uważać, bo łapy sięgające do cudzej kieszeni mogą być połamane.
1) Mieszkający w budynku nie mają umów najmu lokali. Są więc dzikimi lokatorami. Właściciel naliczy im opłaty za bezumowne korzystanie z mieszkań wraz z odsetkami. Wnuki obecnych lokatorów będą to jeszcze spłacać.
2) Właściciel bardzo dobrze robi nie godząc się na indywidualne liczniki prądu. Najpierw niech lokatorzy spłacą swoje długi.
3) LPEC nie daje ciepła, tylko SPRZEDAJE. Prawem każdego człowieka jest przebywać w takiej temperaturze, w jakiej sobie życzy.

Nie macie gdzie się wynieść ? Mieszkań do wynajęcia jest... rozwiń
Avatar
motoń / 11 czerwca 2009 o 22:01
0
Na bruk ! napisał:
Oto typowy przykład siedliska bezczelnych komunistycznych wszy. Mieszka to to za darmo, za prąd i ciepło nie płaci, a w swojej skrajnej bezczelności jeszcze skowycze, że jest im źle. Autorka artykułu powinna pracować 40 lat temu w poprzedniku "Dziennika" - "Sztandarze Ludu" (organie KW PZPR) i tam bronić swoich pupilków, albo kilku z nich zabrać do swojego mieszkania.W normalnym systemie to bydło byłoby w ciągu godziny załadowane na ciężarówki i wywiezione do wojskowych namiotów.Misiu budyniowy, zanim cokolwiek napiszesz, racz się zapoznać z faktami działalności Pana Danelczyka i Pana Welmana (współwłaściciela).
Jeżeli poczytasz gdziekolwiek o Panu Welmanie (o nieruchomościach związanych z tym Panem - Okopowa, działki zakupione jako rolne - gdy były działkami budowlanymi, blokach w Elizówce) oraz o braku akceptacji właścicieli Samsonowiczana instalację liczników indywidualnych lub przedpłatowych
to przestaniesz bełkotać jak potłuczony. Twój ton wypowiedzi nasuwa domysły o nikłym poziomie intelektualnym na poziomie cytowanego bydła - z małą różnicą - bydło jedzie do obory. SzalomMisiu budyniowy, zanim cokolwiek napiszesz, racz się zapoznać z faktami działalności Pana Danelczyka i Pana Welmana (współwłaściciela).
Jeżeli poczytasz gdziekolwiek o Panu Welmanie (o nieruchomościach związanych z tym Panem - Okopowa, działki zakupione jako rolne - gdy były działkami budowlanymi, blokach w Elizówce) oraz o braku akceptacji właścicieli Samsonowiczana instalację liczników indywidualnych lub przedpłatowych
to przestaniesz bełkotać jak potłuczony. Twój ton wypowiedzi nasuwa domysły ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 14 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 462 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.