Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 września 2009 r.
17:03
Edytuj ten wpis

Radni kłócili się o pieniądze na coś, czego nie da się zbudować

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 20 A A

Radni zatwierdzili w czwartek prezydencką listę inwestycji, których nie zrealizujemy z braku pieniędzy. Ani przebudowa ronda na Klinie, ani nowe światła na Zana nie wzbudziły tyle emocji, co… tor motocrossowy. Na tor pieniądze są. – Nawet nie ma gruntu na jego budowę – mówił prezydent. Na próżno.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W miejskiej kasie zabrakło 64 mln zł, bo z powodu kryzysu dostajemy z Warszawy mniejszy udział w podatkach dochodowych PIT i CIT. Ratusz musi łatać dziurę: na 20 mln zł znalazł oszczędności, 11 mln zł pokryć ma kredyt. Pozostało 32 mln zł. Recepta? Cięcie wydatków.

To rolą prezydenta jest stworzyć listę tego, co wykreślić, a co zacząć później. Zmiany budżetu musi zatwierdzić rada.

Prezydent przygotował więc listę cięć. Trafiła na nią przebudowa ronda przy Gali i sypiącego się mostu w ul. Fabrycznej, którego stan grozi zwężeniem jezdni o połowę. Z 1,3 mln zostało... 88 tys. zł. Radni nie lamentowali, podobnie jak w sprawie przedłużenia Związkowej, budowie ścieżek rowerowych (cięcie z 2 mln zł na 20 tys. zł). Nie było wrzawy o to, że o rok przedłuży się budowa kanalizacji deszczowej na Szerokiem, Lipniaku, Węglinie i Sławinie, że nie będzie pieniędzy na przebudowę podstawówki przy Zuchów i stadion Startu.

Nikt nie składał wniosków, by tych wydatków nie ciąć. Za to PiS postanowił bić się o… tor motocrossowy. A z 500 tys. zł przeznaczonych na jego budowę prezydent chciał zostawić tylko 50 tys. zł.
– Nie ma możliwości, żeby w tym roku tor powstał – wyjaśniał Adam Wasilewski, prezydent Lublina. Powód: nie ma gdzie budować toru, bo nikt go koło niego nie chce. – Każda lokalizacja wywołuje protest.

Radnych to nie przekonało. – Jakbyśmy wspólnie dołożyli odrobinę większych starań, to byśmy tę lokalizację znaleźli – apelował Krzysztof Siczek (PiS). – Proszę prezydenta, by wycofał się z tej zmiany – apelował Dariusz Piątek (PO), członek klubu motocrossowego KM Cross. – To ostatni moment, żebyśmy mogli na ten temat podyskutować – mówi Piotr Więckowski (PiS), prezes KM Cross. – To blokowanie pieniędzy, które nie zostaną wykorzystane – oburzał się Paweł Bryłowski, szef klubu PO. Zapowiedział, że jego klub będzie przeciw zostawieniu 500 tys. zł na tor. Ale PiS poparli dwaj radni PO: Dariusz Piątek i Marcin Nowak.

Skutek? Kasa została.

– Ale toru i tak nie będzie. Nie ma na to szans – mówi Wasilewski. Lewica wpadła na pomysł, jak poradzić sobie bez lokalizacji: robić zawody na Globusie, bo raz już tam były i nikt nie protestował. – 500 tys. zł można by dać MOSiR-owi, jako dotację na organizację zawodów dwa razy w roku – radził Dariusz Sadowski. Ale pieniądze do MOSiR nie trafią, bo przeznaczone są na "budowę”, a nie "organizację zawodów”.

Tor i kultura

Radni przyjęli też wniosek radnego Michała Widomskiego, by nie skreślać 143 tys. zł na kulturę.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Skrobek chytrusek / 14 października 2009 o 23:19
0
grrr napisał:
przecież klub jest otwarty, przyprowadź dziecko, kuzyna, sąsiada w środę na boisko Rusałki, co tydzień o 17 "oszołomy" prowadzą darmową szkółkę, czeka trener, sprzęt, miejsce. Ale jeśli komuś się spodoba i zechce osiągać lepsze wyniki to nie ma już gdzie ćwiczyć ! Skończone to powinno być bezczelne rzucanie błota komu się tylko podoba

A ja chciałbym dotacje do klubu krykieta jest nas paręnaście osób i nie mamy gdzie trenować no ale w swoich szeregach nie mamy ani Piątka ani Więcławskiego ale chęci do treningu mamy resztę też więc jakie mamy szanse ???,a mój sąsiad założył szkołę biegania wstecz bardziej bezpieczny sport od crosu bo nikt jeszcze nie zginął czego o tej dyscyplinie powiedzieć nie można dlatego sam swoje dziecko prowadź, więc tylko do tej bezpiecznej dyscypliny odpowiedni tor jest potrzebny to może by tak za jednym zamachem i proszę mi tu nie rzucać błotem że bezsensownie się upominam wszyscy mamy do tego prawo tylko że niektórym wydaję się że stoją ponad nim bo są chwilowo naszymi przedstawicielami i w taki oto sposób PiS traci w oczach wyborców ale traci też elektorat bo ja więcej takiego błędu przy wyborach z takimi ludźmi na listach nie popełnię .Chyba że miasto wybuduje trzy kryte baseny dwie hale do gry w piłkę ręczną itd . itd. to na takiego decydenta kto wie może się skuszę zagłosować !.

A ja chciałbym dotacje do klubu krykieta jest nas paręnaście osób i nie mamy gdzie trenować no ale w swoich szeregach nie mamy ani Piątka ani Więcławskiego ale chęci do treningu mamy resztę też więc jakie mamy szanse ???,a mój sąsiad założył szkołę biegania wstecz bardziej bezpieczny sport od crosu bo nikt jeszcze nie zginął czego o tej dyscyplinie powiedzieć nie można dlatego sam swoje dziecko prowadź, więc tylko do tej bezpiecznej dyscypliny odpowiedni tor jest potrzebny to może by tak za jednym zamachem i proszę mi t... rozwiń
Avatar
grrr / 4 września 2009 o 15:51
0
brrr napisał:
Kiedy dobrze to dobrze ale akurat nie w tym przypadku, gdy oszołom za pierniądze wszystkich lublinian chce budwac tor dla swoich dzieci. Trzeba rzeczywiście za grosz honoru nie mieć aby na bezczelnego wyrywac kasę dla siebie zabierając tym którzy go wybrali. Całe szczęście ten pan jeden z drugim są już skończeni jako "politycy lokalny"

przecież klub jest otwarty, przyprowadź dziecko, kuzyna, sąsiada w środę na boisko Rusałki, co tydzień o 17 "oszołomy" prowadzą darmową szkółkę, czeka trener, sprzęt, miejsce. Ale jeśli komuś się spodoba i zechce osiągać lepsze wyniki to nie ma już gdzie ćwiczyć ! Skończone to powinno być bezczelne rzucanie błota komu się tylko podoba

przecież klub jest otwarty, przyprowadź dziecko, kuzyna, sąsiada w środę na boisko Rusałki, co tydzień o 17 "oszołomy" prowadzą darmową szkółkę, czeka trener, sprzęt, miejsce. Ale jeśli komuś się spodoba i zechce osiągać lepsze wyniki to nie ma już gdzie ćwiczyć ! Skończone to powinno być bezczelne rzucanie błota komu się tylko podoba rozwiń
Avatar
brrr / 4 września 2009 o 15:30
0
napisał:
Tor i kultura

To dobrze,że sport i kultura nie dali sobie wydrzeć pieniędzy, zawsze na szarym końcu... a mało kto myśli, ze cywilizowane kraje traktują je jako branże, na których można zarabiać... a nie jako niepotrzebne bzdety



Kiedy dobrze to dobrze ale akurat nie w tym przypadku, gdy oszołom za pierniądze wszystkich lublinian chce budwac tor dla swoich dzieci. Trzeba rzeczywiście za grosz honoru nie mieć aby na bezczelnego wyrywac kasę dla siebie zabierając tym którzy go wybrali. Całe szczęście ten pan jeden z drugim są już skończeni jako "politycy lokalny"



Kiedy dobrze to dobrze ale akurat nie w tym przypadku, gdy oszołom za pierniądze wszystkich lublinian chce budwac tor dla swoich dzieci. Trzeba rzeczywiście za grosz honoru nie mieć aby na bezczelnego wyrywac kasę dla siebie zabierając tym którzy go wybrali. Całe szczęście ten pan jeden z drugim są już skończeni jako "politycy lokalny" rozwiń
Avatar
/ 4 września 2009 o 12:32
0
Tor i kultura

To dobrze,że sport i kultura nie dali sobie wydrzeć pieniędzy, zawsze na szarym końcu... a mało kto myśli, ze cywilizowane kraje traktują je jako branże, na których można zarabiać... a nie jako niepotrzebne bzdety
Avatar
kibic / 4 września 2009 o 10:19
0
niektórzy radni myślą że im wszystko wolno.gdy były dzielone dotacje na sport radny Piątek zaproponował aby zabrano pieniądze Motorowi bo ludzie związani z tym klubem są oskarżeni w aferze korupcyjnej.gdy było głosowanie to pani Sabina wstrzymała się od głosu przy sprawie SPR ale "pan dzień tygodnia" przy swoim klubie ostro głosował i jakby mógł to zagłosowałby rękoma i nogami.opisywany radny bardzo nie lubi krytyki bo kiedyś wytoczył sprawę redaktorowi GW za niepochlebny artykuł.
Avatar
Gość / 4 września 2009 o 10:15
0
– Nie ma możliwości, żeby w tym roku tor powstał – wyjaśniał Adam Wasilewski, prezydent Lublina. Powód: nie ma gdzie budować toru, bo nikt go koło niego nie chce. – Każda lokalizacja wywołuje protest.

nic dziwnego że mamy takie pomysły rządzących jak nawet poprawnie nie potrafią się wysłowić
Avatar
Gość / 4 września 2009 o 09:53
0
Rozumiem, że każdy patrzy przez pryzmat własnych potrzeb i problemów, ale nie dajmy się zaślepić patrząc w jeden punkt. Media piszą o problemie dzikich; i nieodpowiedzialnych amatorów motocykli, skuterów i quadów, którzy nie zwracających uwagi na środowisko, spacerowiczów, czy kwestie bezpieczeństwa. Warto spróbować wytłumaczyć w czym tkwi problem: brakuje legalnych torów - przez co pojawiają się amatorzy jeżdżący bez zasad, w miejscach nie dozwolonych. Budując takie tory, szukając równowagi a nie wzniecając konflikty, pozbędziemy się problemu.
Rozumiem, że każdy patrzy przez pryzmat własnych potrzeb i problemów, ale nie dajmy się zaślepić patrząc w jeden punkt. Media piszą o problemie dzikich; i nieodpowiedzialnych amatorów motocykli, skuterów i quadów, którzy nie zwracających uwagi na środowisko, spacerowiczów, czy kwestie bezpieczeństwa. Warto spróbować wytłumaczyć w czym tkwi problem: brakuje legalnych torów - przez co pojawiają się amatorzy jeżdżący bez zasad, w miejscach nie dozwolonych. Budując takie tory, szukając równowagi a nie wzniecając konflikty, po... rozwiń
Avatar
J-k / 4 września 2009 o 09:44
0
Obawiam się, że miasto będzie musiało w końcu wybudować ten tor bo w innym przypadku radni Piątek i Więckowski są gotowi blokować wszystkie inwestycje w naszym mieście.
Avatar
lion / 4 września 2009 o 09:15
0
PAMIĘTAJCIE - w wyborach na PIĄTKA, WIĘCKOWSKIEGO, NOWAKA - NIE GŁOSOWAĆ!! Są ważne sprawy a nie motorowe bzdety. W jakich warunkach trenują zawodnicy na stadionie Startu?? To urąga wszelkim standardom!!
Avatar
matka / 4 września 2009 o 09:11
0
Załamałam się, mam dwoje dzieci w przedszkolu. Panowie radni zaserwowali astronomiczne oplaty za dzieci by realizować swoje szczeniackie marzenia na motorkach.
Avatar
Skrobek chytrusek / 14 października 2009 o 23:19
0
grrr napisał:
przecież klub jest otwarty, przyprowadź dziecko, kuzyna, sąsiada w środę na boisko Rusałki, co tydzień o 17 "oszołomy" prowadzą darmową szkółkę, czeka trener, sprzęt, miejsce. Ale jeśli komuś się spodoba i zechce osiągać lepsze wyniki to nie ma już gdzie ćwiczyć ! Skończone to powinno być bezczelne rzucanie błota komu się tylko podoba

A ja chciałbym dotacje do klubu krykieta jest nas paręnaście osób i nie mamy gdzie trenować no ale w swoich szeregach nie mamy ani Piątka ani Więcławskiego ale chęci do treningu mamy resztę też więc jakie mamy szanse ???,a mój sąsiad założył szkołę biegania wstecz bardziej bezpieczny sport od crosu bo nikt jeszcze nie zginął czego o tej dyscyplinie powiedzieć nie można dlatego sam swoje dziecko prowadź, więc tylko do tej bezpiecznej dyscypliny odpowiedni tor jest potrzebny to może by tak za jednym zamachem i proszę mi tu nie rzucać błotem że bezsensownie się upominam wszyscy mamy do tego prawo tylko że niektórym wydaję się że stoją ponad nim bo są chwilowo naszymi przedstawicielami i w taki oto sposób PiS traci w oczach wyborców ale traci też elektorat bo ja więcej takiego błędu przy wyborach z takimi ludźmi na listach nie popełnię .Chyba że miasto wybuduje trzy kryte baseny dwie hale do gry w piłkę ręczną itd . itd. to na takiego decydenta kto wie może się skuszę zagłosować !.

A ja chciałbym dotacje do klubu krykieta jest nas paręnaście osób i nie mamy gdzie trenować no ale w swoich szeregach nie mamy ani Piątka ani Więcławskiego ale chęci do treningu mamy resztę też więc jakie mamy szanse ???,a mój sąsiad założył szkołę biegania wstecz bardziej bezpieczny sport od crosu bo nikt jeszcze nie zginął czego o tej dyscyplinie powiedzieć nie można dlatego sam swoje dziecko prowadź, więc tylko do tej bezpiecznej dyscypliny odpowiedni tor jest potrzebny to może by tak za jednym zamachem i proszę mi t... rozwiń
Avatar
grrr / 4 września 2009 o 15:51
0
brrr napisał:
Kiedy dobrze to dobrze ale akurat nie w tym przypadku, gdy oszołom za pierniądze wszystkich lublinian chce budwac tor dla swoich dzieci. Trzeba rzeczywiście za grosz honoru nie mieć aby na bezczelnego wyrywac kasę dla siebie zabierając tym którzy go wybrali. Całe szczęście ten pan jeden z drugim są już skończeni jako "politycy lokalny"

przecież klub jest otwarty, przyprowadź dziecko, kuzyna, sąsiada w środę na boisko Rusałki, co tydzień o 17 "oszołomy" prowadzą darmową szkółkę, czeka trener, sprzęt, miejsce. Ale jeśli komuś się spodoba i zechce osiągać lepsze wyniki to nie ma już gdzie ćwiczyć ! Skończone to powinno być bezczelne rzucanie błota komu się tylko podoba

przecież klub jest otwarty, przyprowadź dziecko, kuzyna, sąsiada w środę na boisko Rusałki, co tydzień o 17 "oszołomy" prowadzą darmową szkółkę, czeka trener, sprzęt, miejsce. Ale jeśli komuś się spodoba i zechce osiągać lepsze wyniki to nie ma już gdzie ćwiczyć ! Skończone to powinno być bezczelne rzucanie błota komu się tylko podoba rozwiń
Avatar
brrr / 4 września 2009 o 15:30
0
napisał:
Tor i kultura

To dobrze,że sport i kultura nie dali sobie wydrzeć pieniędzy, zawsze na szarym końcu... a mało kto myśli, ze cywilizowane kraje traktują je jako branże, na których można zarabiać... a nie jako niepotrzebne bzdety



Kiedy dobrze to dobrze ale akurat nie w tym przypadku, gdy oszołom za pierniądze wszystkich lublinian chce budwac tor dla swoich dzieci. Trzeba rzeczywiście za grosz honoru nie mieć aby na bezczelnego wyrywac kasę dla siebie zabierając tym którzy go wybrali. Całe szczęście ten pan jeden z drugim są już skończeni jako "politycy lokalny"



Kiedy dobrze to dobrze ale akurat nie w tym przypadku, gdy oszołom za pierniądze wszystkich lublinian chce budwac tor dla swoich dzieci. Trzeba rzeczywiście za grosz honoru nie mieć aby na bezczelnego wyrywac kasę dla siebie zabierając tym którzy go wybrali. Całe szczęście ten pan jeden z drugim są już skończeni jako "politycy lokalny" rozwiń
Avatar
/ 4 września 2009 o 12:32
0
Tor i kultura

To dobrze,że sport i kultura nie dali sobie wydrzeć pieniędzy, zawsze na szarym końcu... a mało kto myśli, ze cywilizowane kraje traktują je jako branże, na których można zarabiać... a nie jako niepotrzebne bzdety
Avatar
kibic / 4 września 2009 o 10:19
0
niektórzy radni myślą że im wszystko wolno.gdy były dzielone dotacje na sport radny Piątek zaproponował aby zabrano pieniądze Motorowi bo ludzie związani z tym klubem są oskarżeni w aferze korupcyjnej.gdy było głosowanie to pani Sabina wstrzymała się od głosu przy sprawie SPR ale "pan dzień tygodnia" przy swoim klubie ostro głosował i jakby mógł to zagłosowałby rękoma i nogami.opisywany radny bardzo nie lubi krytyki bo kiedyś wytoczył sprawę redaktorowi GW za niepochlebny artykuł.
Avatar
Gość / 4 września 2009 o 10:15
0
– Nie ma możliwości, żeby w tym roku tor powstał – wyjaśniał Adam Wasilewski, prezydent Lublina. Powód: nie ma gdzie budować toru, bo nikt go koło niego nie chce. – Każda lokalizacja wywołuje protest.

nic dziwnego że mamy takie pomysły rządzących jak nawet poprawnie nie potrafią się wysłowić
Avatar
Gość / 4 września 2009 o 09:53
0
Rozumiem, że każdy patrzy przez pryzmat własnych potrzeb i problemów, ale nie dajmy się zaślepić patrząc w jeden punkt. Media piszą o problemie dzikich; i nieodpowiedzialnych amatorów motocykli, skuterów i quadów, którzy nie zwracających uwagi na środowisko, spacerowiczów, czy kwestie bezpieczeństwa. Warto spróbować wytłumaczyć w czym tkwi problem: brakuje legalnych torów - przez co pojawiają się amatorzy jeżdżący bez zasad, w miejscach nie dozwolonych. Budując takie tory, szukając równowagi a nie wzniecając konflikty, pozbędziemy się problemu.
Rozumiem, że każdy patrzy przez pryzmat własnych potrzeb i problemów, ale nie dajmy się zaślepić patrząc w jeden punkt. Media piszą o problemie dzikich; i nieodpowiedzialnych amatorów motocykli, skuterów i quadów, którzy nie zwracających uwagi na środowisko, spacerowiczów, czy kwestie bezpieczeństwa. Warto spróbować wytłumaczyć w czym tkwi problem: brakuje legalnych torów - przez co pojawiają się amatorzy jeżdżący bez zasad, w miejscach nie dozwolonych. Budując takie tory, szukając równowagi a nie wzniecając konflikty, po... rozwiń
Avatar
J-k / 4 września 2009 o 09:44
0
Obawiam się, że miasto będzie musiało w końcu wybudować ten tor bo w innym przypadku radni Piątek i Więckowski są gotowi blokować wszystkie inwestycje w naszym mieście.
Avatar
lion / 4 września 2009 o 09:15
0
PAMIĘTAJCIE - w wyborach na PIĄTKA, WIĘCKOWSKIEGO, NOWAKA - NIE GŁOSOWAĆ!! Są ważne sprawy a nie motorowe bzdety. W jakich warunkach trenują zawodnicy na stadionie Startu?? To urąga wszelkim standardom!!
Avatar
matka / 4 września 2009 o 09:11
0
Załamałam się, mam dwoje dzieci w przedszkolu. Panowie radni zaserwowali astronomiczne oplaty za dzieci by realizować swoje szczeniackie marzenia na motorkach.
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mieszkańcy żyją w strachu przed jedną rodziną [wideo]
film

Mieszkańcy żyją w strachu przed jedną rodziną [wideo] 0 0

Wyzwiska, rękoczyny to dla nich codzienność. Trwający od lat konflikt sąsiedzki nakręca spiralę nienawiści między mieszkańcami wioski, a rodziną z domu socjalnego. Obie strony żyją w strachu i nikt im skutecznie nie potrafi pomóc.

Puławy: Dokończą brakujący fragment ścieżki rowerowej na bulwarze

Puławy: Dokończą brakujący fragment ścieżki rowerowej na bulwarze 0 0

Puławska firma "Klinkier" z ul. Kolejowej zbuduje brakujący fragment ścieżki rowerowej na bulwarze wiślanym. To inwestycja wybrana w trakcie zeszłorocznego budżetu obywatelskiego. Miasto wyda na ten cel ponad 160 tys. zł.

Rozpoczął się proces matki, która wyrzuciła noworodka z okna. "Nie wiedziałam co robię"
film

Rozpoczął się proces matki, która wyrzuciła noworodka z okna. "Nie wiedziałam co robię" 0 0

Przed Sądem Okręgowym w Koszalinie rozpoczął się proces Pauli S., 24-letniej mieszkanki Szczecinka, która w ubiegłym roku, zaraz po porodzie, wyrzuciła swojego synka z pierwszego piętra.

22-latek z dożywotnim zakazem jazdy. Wpadł, bo zatrzymał auto

22-latek z dożywotnim zakazem jazdy. Wpadł, bo zatrzymał auto 0 1

2 promile alkoholu miał 22-letni mieszkaniec gminy Ulan-Majorat. Chłopak w takim stanie prowadził auto, mimo że ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

Problemy pracowników lubelskiego Ursusa. Napisali alarmujący list do naszej redakcji
Alarm 24

Problemy pracowników lubelskiego Ursusa. Napisali alarmujący list do naszej redakcji 3 6

– Od dwóch miesięcy nieregularnie otrzymujemy część pensji – alarmuje jeden z pracowników Ursus Lublin. To, że pensje płacone są ratami – ze względu na zajęcia komornicze – potwierdza doradca restrukturyzacyjny wyznaczony przez sąd. Tymczasem rzecznik spółki przekonuje, że to nieprawda.

Znany amerykański operator filmowy zatrzymany w Polsce
film

Znany amerykański operator filmowy zatrzymany w Polsce 0 0

Znany amerykański operator filmowy Matthew L. został zatrzymany przez policję w Bydgoszczy. Operator miał pobić jednego z ratowników medycznych. Do awantury doszło w poniedziałek nad ranem w jednym z bydgoskich hoteli.

Targi ślubne w Białej Podlaskiej. Można wygrać oprawę wesela
18 listopada 2018, 11:00

Targi ślubne w Białej Podlaskiej. Można wygrać oprawę wesela 1 0

Można wybrać suknię ślubną, zamówić zaproszenia na ślub a nawet wygrać oprawę wesela. Wszystko podczas targów ślubnych w niedzielę w Białej Podlaskiej.

Specjalny pokaz monodramu "Ja, Maria" w Teatrze Andersena
23 listopada 2018, 18:00

Specjalny pokaz monodramu "Ja, Maria" w Teatrze Andersena 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 23 listopada o godz. 18 w Teatrze Andersena zaprezentowany zostanie monodram Ja, Maria.

Grillowane śmieci przy placu zabaw w Lublinie
Alarm 24

Grillowane śmieci przy placu zabaw w Lublinie 1 3

Sezon na grillowanie wprawdzie już się skończył, ale niektórym nie przeszkadza to… palić śmieci. Do takiej sytuacji miało dojść na osiedlu im. Zygmunta Krasińskiego. Administracja twierdzi, że palenie śmieci było, ale tylko papierów.

Polska - Czechy. Gdzie oglądać? Transmisja na żywo w TV i Internecie
film

Polska - Czechy. Gdzie oglądać? Transmisja na żywo w TV i Internecie 0 0

Reprezentacja Polski kończy zgrupowanie w Gdańsku, gdzie dzisiaj zmierzy się towarzysko z Czechami. Początek meczu zaplanowano na godz. 18. Transmisję ze spotkania przeprowadzą stacje: TVP 1, TVP Sport oraz Polsat Sport. Zawody będzie można zobaczyć także w internecie na stronie: sport.tvp.pl

Piotr Arnoldes, "Podróż". Wystawa fotografii w Pracowni Otwartej LuCreate
16 listopada 2018, 20:00

Piotr Arnoldes, "Podróż". Wystawa fotografii w Pracowni Otwartej LuCreate 0 0

Co Gdzie Kiedy. Pracownia Otwarta LuCreate (Krakowskie Przedmieście 53) zaprasza na wernisaż wystawy prac Piotra Arnoldesa, który odbędzie się 16 listopada o godz. 20.

Puławy: Zbiórka dla Polaków na Białorusi i Ukrainie

Puławy: Zbiórka dla Polaków na Białorusi i Ukrainie 3 0

Konserwy, makaron, cukier, mąkę, kakao, słodycze oraz inne produkty spożywcze o długim okresie przydatności do spożycia można przynosić do Pałacu Czartoryskich w Puławach. Trwa zbiórka dla Polaków mieszkających na Białorusi i Ukrainie.

Rodzice do nauczycieli: Nie odpytujcie dzieci, gdy są zmęczone lub smutne

Rodzice do nauczycieli: Nie odpytujcie dzieci, gdy są zmęczone lub smutne 221 18

Dom to nie filia szkoły – pod taką nazwą ruszyła akcja zachęcająca nauczycieli, by nie zadawali prac domowych lub robili to tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Mieszkańcy dzielnicy Za Cukrownią nie ustępują. Zamierzają blokować drogę

Mieszkańcy dzielnicy Za Cukrownią nie ustępują. Zamierzają blokować drogę 0 7

Mieszkańcy dzielnicy Za Cukrownią w Lublinie nie rezygnują z zaplanowanej na piątek blokady ul. Betonowej. Skarżą się, że uliczka jest rozjeżdżana przez ciężarówki, których kierowcy nie powinni tu wjeżdżać. Na miejsce wysłano drogówkę, ale zdaniem protestujących mieszkańców, nie rozwiązało to problemu

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 15.11.2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 15.11.2018 0 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!