Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 listopada 2018 r.
19:33

Radny PiS oburzony, że miasto dołożyło się do festiwalu. Poszło o znanego muzyka

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 52 A A
Stanisław Brzozowski (PiS)
Stanisław Brzozowski (PiS)

Finansowe wspieranie osób „mających antypolskie nastawienie” zarzuca władzom Lublina jeden z radnych PiS. Nie podoba mu się, że miasto dopłaciło 20 tys. zł do festiwalu „Ukraina w centrum Lublina”. Zastrzeżenia ma do jednego z występujących tam artystów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Czterodniowy festiwal organizowany przez Fundację Kultury Duchowej Pogranicza odbywał się w zeszłym tygodniu. Była to już jedenasta edycja. Władze Lublina dopłacają do tej imprezy od lat. W tym roku miasto przeznaczyło na festiwal 20 tys. zł. Tyle przyznała miejska komisja rozdzielająca, w trybie konkursu, dotacje do wydarzeń kulturalnych.

– Trudno zrozumieć, że wydajemy publiczne pieniądze na ludzi, którzy mają antypolskie nastawienie – pisze do prezydenta miejski radny Stanisław Brzozowski (PiS). Radnego szczególnie zaniepokoił występ muzyka Ołeha Skrypki. – Uznawany jest za głównego twórcę nowego hymnu zbrodniczej Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, odpowiedzialnej za ludobójstwo na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej – stwierdza radny. – Jak można wspierać ludzi, którzy za swoich bohaterów uznają morderców naszych ojców i dziadków? Czy my mamy jakieś samobójcze inklinacje?

– Według naszych informacji Oleh Skrypka nie jest autorem pieśni „Marsz Nowej Armii”, czyli oficjalnego marszu Sił Zbrojnych Ukrainy – stwierdza Katarzyna Duma z biura prasowego Ratusza i podkreśla, że artysta wystąpił za darmo. – Jest bardzo popularnym ukraińskim muzykiem, występuje z powodzeniem w całej Europie i Ameryce Północnej. Zasiadał w jury popularnych show: The Voice of Ukraine i The Voice of Kids. Jest osobiście zaangażowany w koncerty charytatywne dla żołnierzy walczących o okupowane przez Rosję terytoria na wschodzie Ukrainy.

Tymczasem lubelscy narodowcy w internecie wypominają muzykowi, że podczas swego występu w Lublinie muzyk wznosił okrzyk „Sława Ukrajini” będący pozdrowieniem ukraińskich nacjonalistów.

Radny Brzozowski prosi też o „bardziej wnikliwe” sprawdzanie wydarzeń wspieranych przez miasto, jeśli „nie chcemy obudzić się za jakiś czas w niechcianej i nieprzyjaznej rzeczywistości”. Ratusz odpowiada, że festiwal jest jednym z dwustu projektów wspieranych przez samorząd miasta, który „nie ingeruje w program wydarzeń”. – Festiwal od dekady prezentuje najciekawsze zjawiska współczesnej ukraińskiej sceny artystycznej, stanowi ważne wydarzenie na mapie kulturalnej Lublina – przekonuje Duma.

- Organizuję festiwal kilkanaście lat i pierwszy raz spotykam się z jakimiś zastrzeżeniami do programu, do artystów - mówi ks. Stefan Batruch, kierujący fundacją, która jest organizatorem imprezy. - Ja byłem na tym koncercie, z punktu widzenia muzycznego był udany i miałem wrażenie, że wszyscy wyszli z poczuciem zadowolenia. Nie jestem filologiem, nie znam treści wszystkich piosenek i jeżeli jakieś słowa wykonane przez artystę wywołały u radnego niepokój, nie jestem w stanie się do tego odnieść, może radny powinien wyjaśnić to z artystą, albo porozmawiać ze specjalistą. Ja nie zauważyłem lęku u uczestników ani agresji, nie było jakichkolwiek nagannych zachowań.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 52

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 listopada 2018 r. o 21:03
+65
Panie Batruch, nie rżnij pan (nomen omen) głupa. Banderowski muzykant w Lublinie na imprezie opłacanej z publicznych pieniędzy? Ja przepraszam bardzo za wyrażenie, ale co do k..wy? Czy na Ukrainie na imprezie finansowanej przez państwo (albo w ogóle) wystąpi na przykład polski raper śpiewający o polskości kresów? Czy mu tam na to pozwolą? Oczywiście, że NIE ! Więc dlaczego nam Polakom ktoś pluje w twarz w naszym mieście? Kto za to odpowiada???
Avatar
~~Lubelak / 29 listopada 2018 r. o 20:29
+58
Propagowanie banderyzmu tak jak i faszyzmu jest w Polsce karalne. To ja się pytam gdzie jest do k.rwy nędzy prokurator, co robi, śpi ? LUDZIE GDZIE MY ŻYJEMY CO TU SIĘ WYRABIA RATUSZ ORGANIZUJE BANDEROWSKI FESTIWAL A TU CISZA CO TO JUŻ UKRAINA JEST, BANDERZE POMNIKI ZACZNĄ STAWIAĆ NIEDŁUGO !
Avatar
Gość / 29 listopada 2018 r. o 23:08
+54
- Ukraińcy w wieku poborowym przebywający w Polsce natychmiast powinni zostać przetransportowani na granicę i tam z miejsca winni być wcieleni do armii ukraińskiej - następnie powinni stanąć do walki z ruskimi, żeby  bronić ... no właśnie czego oni chcą bronić neo-banderyzmu?
Avatar
!!!!!!#!!!!# / 29 listopada 2018 r. o 21:50
+46
Ludzie, czy naprawdę nie widzicie, że Ukraiński banderyzm teraz jest wycelowany w Rosję, a do Polaków mają bardzo pozytywny stosunek. Historia zaś nigdy nie jest czarno - biała i bohaterowie dla jednych są bandytami dla drugich. My też zniszczyliśmy Łemków, a samych Ukraińców traktowaliśmy z butą i pogardą, mimo że byli naszymi rodakami. Głupie takie powoływanie się tylko na jeden aspekt historii
 Powiedz do durny kundlu polskim dzieciom nabijanym na banderowskie widly, kobietom z obcietymi piersiami, polskim mezczyznom zywcem obdzieranym ze skory ty s.....nu.
 Powiedz do durny kundlu polskim dzieciom nabijanym na banderowskie widly, kobietom z obcietymi piersiami, polskim mezczyznom zywcem obdzieranym ze skory ty s.....nu. rozwiń
Avatar
Gość / 29 listopada 2018 r. o 21:45
+35
Pan radny ma zastrzeżenia do propagowania banderyzmu a nie Ukraińców,
Avatar
Gość / 29 listopada 2018 r. o 20:34
+35
Prezydent Żuk powinien wybierać sobie mądrzejszych współpracowników pani Katarzyna Duma powinna trochę poczytać przed wypowiedzią dla mediów - wyszła na totalną kretynkę przez swą niewiedzę
Avatar
Gość / 29 listopada 2018 r. o 19:39
+35
Bardzo nie lubię PiSu. Z tym większą więc przykrością przyznaję, że w tej akurat sprawie pan radny ma słuszna rację.
Avatar
Ahha / 29 listopada 2018 r. o 20:42
+34
Tiaaa no przeciez ksiedzuniu Batruch sam modlil sie za duszyczki rezunow przy ich nielegalnym pomniku w powiecie hrubieszowskim. Szczyt obludy i zaklamania. Moze jeszcze troche to i doczekamy sie tolerowania i sponsorowania nie tylko ukrainskiego neonazizmu, ale i niemieckiego. Lublin miastem banderyzacji. Tfu
Avatar
ps / 29 listopada 2018 r. o 21:05
+17
Panie Batruch, nie rżnij pan (nomen omen) głupa. Banderowski muzykant w Lublinie na imprezie opłacanej z publicznych pieniędzy? Ja przepraszam bardzo za wyrażenie, ale co do k..wy? Czy na Ukrainie na imprezie finansowanej przez państwo (albo w ogóle) wystąpi na przykład polski raper śpiewający o polskości kresów? Czy mu tam na to pozwolą? Oczywiście, że NIE ! Więc dlaczego nam Polakom ktoś pluje w twarz w naszym mieście? Kto za to odpowiada???
 PS. Oczywiście PiS też nie sprzyjam, ale w tym przypadku jak ślepej kurze ziarno trafiło im się być akurat po słusznej stronie.
 PS. Oczywiście PiS też nie sprzyjam, ale w tym przypadku jak ślepej kurze ziarno trafiło im się być akurat po słusznej stronie. rozwiń
Avatar
won / 29 listopada 2018 r. o 22:59
+15
Jedyna okazja odebrać banderowcom od wieków Polskie ziemie zamiast popierać ten twór majdanowski.Gdy gaz od matiuszki rossiji ssali kilkanaście razy tańszy,było im dobrze.Nie przystąpili do NATO,po co teraz skamlą pomocy ?Polaków mordowali,a Polacy te ścierwa przesiedlali.Pełno tych -uków się panoszy.Pora dać kopa.Won z Polski !
Avatar
Gość / 27 listopada 2019 r. o 18:42
0
Widziałem wczoraj tego człowiek w ratuszu w sprawie cmentarza nie składnie wie wypowiadał gadał takie głupoty bez ładu i składu nie nadaje się na człowieka w PiS chyba brata się z PO wcami Wstyd !!
Avatar
Magister Honoris Causa / 2 grudnia 2018 r. o 21:51
0
@antygnIDA - -------- Dodam jeszcze, że założona dekretem PKWN z 23 października 1944 roku lubelska uczelnia nadała w 2011 roku podczas inauguracji roku akademickiego temuż Pomianowskiemu - doktorat honoris causa. Miejsce wydarzenia - Wydział Pitologii, laudację wygłosiła prof. Iwona HOFFMAN.
Avatar
antygnIDA / 1 grudnia 2018 r. o 20:27
+1
Panie Radny - w latach 90-tych ukraińscy nacjonaliści zamierzali przejechać na rowerach przez Polskę do grobu Bandery pochowanego pod Monachium. Interwencja środowisk Kresowych zapobiegła tej parszywej prowokacji , przejazd zablokowano. I kto wtedy nas karcił za tą decyzję ? a no żydowski prozaik eseista Jerzy Pomianowski a właściwie Birnbaum. Budżet Lublina niewątpliwie tworzą mieszkańcy tego Miasta ale kto ma decydujący głos w jego wydatkowaniu ? czy też nie jakiś Birnbaum któremu obojętnie w jakim języku tu się mówi aby jego biznes kwitł i bliżej mu było do Odessy ( wiecie jak inaczej zwanej )
Panie Radny - w latach 90-tych ukraińscy nacjonaliści zamierzali przejechać na rowerach przez Polskę do grobu Bandery pochowanego pod Monachium. Interwencja środowisk Kresowych zapobiegła tej parszywej prowokacji , przejazd zablokowano. I kto wtedy nas karcił za tą decyzję ? a no żydowski prozaik eseista Jerzy Pomianowski a właściwie Birnbaum. Budżet Lublina niewątpliwie tworzą mieszkańcy tego Miasta ale kto ma decydujący głos w jego wydatkowaniu ? czy też nie jakiś Birnbaum któremu obojętnie w jakim języku tu się mówi aby jego biznes kwitł ... rozwiń
Avatar
chart / 30 listopada 2018 r. o 19:23
+2
"Nie jest autorem" - bo to pieśń UPA, tępa babo, on ją przerobił i śpiewa, na tle banderowskich symboli: ***s://***youtube.com/watch?v=RgdANpB9PnY
Avatar
emski / 30 listopada 2018 r. o 17:52
+2
W tym temacie jak nigdzie indziej, powinno się mówić jednym głosem !!!. Pani "doradczyni" i księdzu, proponował bym poczytać, jakie tortury na Polakach a szczególnie na polskich dzieciach, stosowali ci oprawcy. Może, jak oboje, mają sumienie, to przejrzą na oczy.
Avatar
Vv / 30 listopada 2018 r. o 17:46
+2
PO CO TEN GŁUPEK ZWANY RADNYM Z PARTII Pychy i Synekur, WPROWADZA NIENAWIŚĆ,DO INNEGO NARODU!!????WYWALIĆ GO Z WŁADZ MIASTA??
 U ha ha....gloryfikowanie ludobojcow mordujacych niewinnych cywilow tylko za to, ze byli Polakami to pewnie ty chory smieciu jest przejaw milosci no nie ? W.....j do siebie za Zbrucz.
Avatar
ANTYGŁUPEK / 30 listopada 2018 r. o 17:28
0
PO CO TEN GŁUPEK ZWANY RADNYM Z PARTII Pychy i Synekur, WPROWADZA NIENAWIŚĆ,DO INNEGO NARODU!!????WYWALIĆ GO Z WŁADZ MIASTA??
Avatar
Palikot, wróć! / 30 listopada 2018 r. o 13:53
-1
...i mówi to radny antypolskiej pisowskiej mafii - sługusów Watykanu, któremu oddają polskie ustawodawstwo, ziemię, kobiety i dzieci!!!
Avatar
wolftotem / 30 listopada 2018 r. o 11:40
+5
Ukraina powinna zniknąć raz na zawsze z mapy Europy - dla dobra całego kontynentu a szczególnie Polski.
Avatar
preczzukrainą / 30 listopada 2018 r. o 11:27
+5
W urzedach miejskich siedza antypolskie chazarobandery i dotyczy to niestety calej Polski; jeden glos sprzeciwu na tylu radnych nic nie zmieni, zreszta szefowie PiS tez popieraja banderowcow...ba niektorych imbecyli zwiazanych z PiS mozna nazwac banderowcami typu: Gosiewska, Romaszewska, Targalski, vel Grajewski, "ambasador" Piekło, Kowal itd. PO oczywiscie to tez chazarobandery a juz zasiadanie w Sejmie syna banderowcow czyli Sycza to bylo totalne przegiecie.
Zobacz wszystkie komentarze 52

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koronawirus w Polsce. Ponad 150 nowych zakażeń. W Lubelskiem poniżej 10
raport 31 lipca 2021 r.

Koronawirus w Polsce. Ponad 150 nowych zakażeń. W Lubelskiem poniżej 10

153 nowe, potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem w kraju – podało w sobotę rano Ministerstwo Zdrowia. W raporcie jest też mowa o dwóch zgonach – w województwie warmińsko-mazurskim (1) i wielkopolskim (1).

Filip Maciejuk z Puław znalazł się w składzie reprezentacji Polski na Tour de Pologne

Filip Maciejuk z Puław znalazł się w składzie reprezentacji Polski na Tour de Pologne

20-latek jest wychowankiem Pogoni Mostostal Puławy, w której zresztą święcił olbrzymie sukcesy. Tym największym był brązowy medal w mistrzostwach świata w jeździe indywidualnej na czas, który wywalczył w 2017 r. w norweskim Bergen. Co ciekawe, zwycięzcą tamtej rywalizacji został Thomas Pidcock, który kilka dni temu został mistrzem olimpijskim w kolarstwie górskim.

Lublin. Nocny alarm na Czechowie. Jaka była przyczyna przyjazdu służb?
galeria

Lublin. Nocny alarm na Czechowie. Jaka była przyczyna przyjazdu służb?

Wozy strażackie, karetka pogotowia i radiowóz. W nocy z piątku na sobotę służby zostały zaalarmowane o pożarze w jednym z bloków przy ul. Paderewskiego w Lublinie. Na miejscu okazało się, że jeden z lokatorów przypalił potrawę pozostawioną na kuchence.

Wakacje nad Bałtykiem. "Ludzie twierdzą, że mogą wszystko". Mimo zakazu kąpieli wchodzą do wody
film

Wakacje nad Bałtykiem. "Ludzie twierdzą, że mogą wszystko". Mimo zakazu kąpieli wchodzą do wody

Niekorzystne wiatry i prądy morskie zmuszają WOPR do wywieszenia czerwonej flagi, oznaczającej całkowity zakaz kąpieli. To najtrudniejsze dni dla ratowników, bo spotykają się z niezrozumieniem ze strony plażowiczów.

Świdnik: Jest pozwolenie na budowę ul. Działkowca

Świdnik: Jest pozwolenie na budowę ul. Działkowca

– Bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców ulicy Działkowca. Po ponad 50 latach wreszcie doczekają się ulicy – skomentowała post zastępcy burmistrza Świdnika na Facebooku jedna z internautek.

Kurów. Są pieniądze na boisko szkolne

Kurów. Są pieniądze na boisko szkolne

Gmina otrzyma ponad 1,5 mln zł z rządowego programu „Sportowa Polska” na budowę nowego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej im. ks. G. Piramowicza w Kurowie. Wnioski dotyczące hali sportowej w Klementowicach oraz zaplecza przy ul. Warszawskiej zostały odrzucone.

Przegraliśmy przez zbyt dużą ilość błędów czyli opinie po meczu Zagłębie Lubin - Górnik Łęczna

Przegraliśmy przez zbyt dużą ilość błędów czyli opinie po meczu Zagłębie Lubin - Górnik Łęczna

Górnik Łęczna przegrał na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 1:3, a dwa gole dla "Miedziowych" zdobył wychowanek klubu z Łęcznej - Patryk Szysz. Jak piątkowy mecz podsumowali trenerzy obu ekip?

"Samozbiór" owoców coraz popularniejszy. "Można połączyć przyjemne z pożytecznym"
Magazyn

"Samozbiór" owoców coraz popularniejszy. "Można połączyć przyjemne z pożytecznym"

Tańsze niż na targu czy markecie owoce, zrywane prosto z drzewa czy krzaka. "Samozbiór" owoców zyskuje kolejnych zwolenników także w naszym regionie, choć – jak zauważa prezes Lubelskiej Izby Rolniczej – są też pewne punkty zapalne.

Biała Podlaska: Miejsce do rekreacji na osiedlu Podmiejska jednak będzie

Biała Podlaska: Miejsce do rekreacji na osiedlu Podmiejska jednak będzie

Mieszkańcy osiedla Podmiejska chcieli terenu rekreacyjnego w swoim sąsiedztwie. Zgłosili taką propozycję do budżetu obywatelskiego, ale ze względów formalnych urzędnicy odrzucili projekt. Jednak prezydent Michał Litwiniuk deklaruje, że na osiedlu takie tereny się znajdą.

Do odporności populacyjnej jeszcze sporo nam brakuje. Będą regionalne obostrzenia?
Magazyn

Do odporności populacyjnej jeszcze sporo nam brakuje. Będą regionalne obostrzenia?

– Bardziej prawdopodobne są regionalne obostrzenia, w tych województwach, w których sytuacja będzie najgorsza. Będzie to dotyczyło niestety tych regionów, w których poziom zaszczepienia jest najniższy, a w tej grupie jest województwo lubelskie – mówi nam prof. Małgorzata Polz-Dacewicz, kierownik Zakładu Wirusologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz prezes Polskiego Towarzystwa Wirusologicznego.

Festiwal Dźwięki Słów. Smyczki niczym brzytwy, czyli Melo-M z Łotwy
Zdjęcia
galeria

Festiwal Dźwięki Słów. Smyczki niczym brzytwy, czyli Melo-M z Łotwy

Smyczki niczym brzytwy - tak w krótkich słowach można by określić piątkowy występ łotewskiego trio Melo-M w ramach festiwalu Dźwięki Słów trwającego w Lublinie.

Puławy. Lidl w remoncie

Puławy. Lidl w remoncie

Przez kilka najbliższych tygodni klienci supermarketu Lidl przy ul. Lubelskiej w Puławach nie będą mogli korzystać z tego obiektu. Placówka przechodzi proces modernizacji. Otwarcie 26 sierpnia.

Lubelskie. Z samochodów niewiele zostało. Kierowca zginął na miejscu, dwie osoby ranne
galeria

Lubelskie. Z samochodów niewiele zostało. Kierowca zginął na miejscu, dwie osoby ranne

Do śmiertelnego wypadku drogowego doszło dzisiaj około południa w miejscowości Ortel Książęcy Drugi (gm. Biała Podlaska).

Lubelskie. Każdy, kto skończył 40 lat, może bezpłatnie wykonać badania

Lubelskie. Każdy, kto skończył 40 lat, może bezpłatnie wykonać badania

Przybyło przychodni, w których można zrobić badania w ramach rządowego programu „Profilaktyka 40+”. Każdy, kto skończył 40 lat, może bezpłatnie wykonać badania diagnostyczne.

Zagłębie - Górnik 3:1. Popis Patryka Szysza w Lubinie

Zagłębie - Górnik 3:1. Popis Patryka Szysza w Lubinie

PIŁKARSKA PKO EKSTRAKLASA W drugim meczu na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce Górnik Łęczna poniósł pierwszą porażkę. Zielono-czarni przegrali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin, a bohaterem spotkania okazał snajper „Miedziowych”, a zarazem wychowanek Górnika – Patryk Szysz

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.