Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 lutego 2014 r.
20:12
Edytuj ten wpis

Raz na sto lat może tu być powódź. Co z budową stacji paliw i motelu?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
2 10 A A

Do kosza mogą trafić plany budowy stacji paliw i motelu, które miały zarabiać na utrzymanie stadionu Lublinianki przy Leszczyńskiego. Grunty, na których je planowano, zostały uznane za teren zalewowy. Pod znakiem zapytania stanęła też budowa dwóch boisk.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Koncepcja przebudowy stadionu na Wieniawie zakłada jego gruntowną modernizację oraz budowę dwóch obiektów komercyjnych, które mają zarabiać na jego utrzymanie. Pierwszy z nich powstałby między koroną stadionu a ul. Leszczyńskiego. W budynku tym mógłby się znaleźć sklep i np. usługi medyczne. Drugim obiektem miała być położona na dole stacja paliw z hotelem lub motelem i barem szybkiej obsługi. Przy rzece planowana była również budowa dwóch boisk treningowych. Ale już wiadomo, że te plany mogą zostać okrojone. - Firma, która na zlecenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przygotowuje raport środowiskowy dla tej inwestycji musiała uzyskać opinię instytucji zarządzającej rzeką - wyjaśnia Krzysztof Gil, prezes Lublinianki. - Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej odpisał, że grunt ten jest kwalifikowany jako teren zalewowy Czechówki. A ryzyko, że ta rzeczka wyleje występuje raz na sto lat. - Ta decyzja praktycznie wyklucza inwestycje w tym miejscu - przyznaje Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. Jako zalewowe określone zostały tereny, na których planowano nowe boiska treningowe. Terenem zalewowym jest też miejsce, w którym miała stanąć stacja z hotelem. - Prawo jest prawem, przepisów nie zmienimy, musimy respektować tę decyzję - stwierdza Miłosz Bednarczyk, rzecznik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ale Lublinianka nie daje za wygraną. - To kolejny urzędniczy absurd, będziemy z nim walczyć. Myślę, że mamy szanse, bo na przykład przy Puławskiej jest działka, która nie jest uznana za teren zalewowy w przeciwieństwie do działek ją otaczających - dodaje Gil. Decyzja o warunkach zabudowy może być gotowa pod koniec maja. W pierwszej kolejności MOSiR ma przeprowadzić tylko modernizację stadionu. Rozpoczęcie prac uzależnione jest od tego, czy miastu uda się sprzedać przeznaczoną pod biurowiec działkę u zbiegu ul. Leszczyńskiego i al. Długosza. Ratusz już wcześniej zapowiedział, że pieniądze z transakcji mają być przeznaczone na modernizację stadionu. A jednocześnie zastrzegł, że modernizacji nie będzie, jeśli działka się nie sprzeda.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
KSL / 25 lutego 2014 o 20:58
0

Czyli całe centrum jest w terenie zalewowym tego strumyczka! Ludzie to jest tylko pretekst i szukanie jak by nic nie budować na Lubliniance. Miasto tylko szuka kruczków aby tutaj nic się nie działo!

Avatar
Gość / 25 lutego 2014 o 10:10
0

ale jak kojarze to jest raczej rzeczka a nawet strumyk a nie rzeka... czyli moja lazienka tez jest terenem zalewowym hehe...

Czuję tu żydowską rękę żyda !!!

Już dawno temu to plemię interweniowało w tym miejscu.

Avatar
krzoy / 25 lutego 2014 o 09:53
0

do "prezesa G" ... Może i traktujesz Lubliniankę jak swój folwark i swoich ludzi i znajomych określasz mianem "chłopa" ale ja nie zajmuje się rolnictwem...

Avatar
krzoy / 25 lutego 2014 o 09:49
0

do "prezesa G." rozumiem więcej niż myślisz, ale nie rozumiem co to jest ta "Lublinianka" że musi mieć swojego prezes i kto takiego "prezesa" utrzymuje. 

Avatar
prezes G. / 25 lutego 2014 o 07:59
0

Sprzedają korzystnie położoną działkę (czyli majątek społeczny) żeby na bagnie wybudować  kolejną dającą miejsca pracy i rozwój regionalny "inwestycję" jaką jest stadion...! Urzędniczy fokstrot na podłożu bagnistym... Gratulacje! Panie "prezesie" Gil zajmij się pan czymś pożytecznym!


Sprzedają korzystnie położoną działkę (czyli majątek społeczny) żeby na bagnie wybudować  kolejną dającą miejsca pracy i rozwój regionalny "inwestycję" jaką jest stadion...! Urzędniczy fokstrot na podłożu bagnistym... Gratulacje! Panie "prezesie" Gil zajmij się pan czymś pożytecznym!

A zrozumiałeś coś z tego tekstu chłopie?

A zrozumiałeś coś z tego tekstu chłopie?

rozwiń
Avatar
skalpel / 25 lutego 2014 o 07:27
0

Prosty sposób najtańszy.Zaorać cały teren ,uregulować drzewa ,posprzątać całość -zasadzić dobrej jakości trawę kilkadziesiąt krzewów i DBAĆ O TO !!! Przecież każde miasto potrzebuje terenów zielonych.Po co od razu boiska,hotele.Skoro teren jest trudny po co marnować pieniądze.

Avatar
krzoy / 25 lutego 2014 o 06:10
0

Sprzedają korzystnie położoną działkę (czyli majątek społeczny) żeby na bagnie wybudować  kolejną dającą miejsca pracy i rozwój regionalny "inwestycję" jaką jest stadion...! Urzędniczy fokstrot na podłożu bagnistym... Gratulacje! Panie "prezesie" Gil zajmij się pan czymś pożytecznym!

Avatar
m / 25 lutego 2014 o 05:39
0

ale jak kojarze to jest raczej rzeczka a nawet strumyk a nie rzeka... czyli moja lazienka tez jest terenem zalewowym hehe...

Avatar
sisi / 24 lutego 2014 o 23:29
0

A może zwyczajnie zlikwidować ten stadion Lublinianki? Skoro jest budowany ten przy ul. Krochmalnej, a dodatkowo powstało dużo orlików... I tak piłkarze są u nas marni, więc po co wydawać kolejne pieniądze na nich. A jeśli ma zostać, to można przekształcić ten stadion dla rugbystów, skoro są problemy z własnością gruntów przy ul. Struga (przynajmniej chłopaki mają jakieś osiągnięcia w przeciwieństwie do piłkarzy).

Avatar
wodNIK / 24 lutego 2014 o 21:46
0

Hipokryci czy straceńcy?

A w jakim terenie buduje się stadion przy ulicy Krochmalnej jak nie szczególnego zagrożenia zalewowego?

Bez względu czy tamta decyzja wynikała z hipokryzji czy tylko chęci wygrania za wszelką cenę poprzednich wyborów, to był to gest straceńców, bo tamten teren był uznany za szczególnie zagrożony zanim jeszcze została w Lublinie wdrożona dyrektywa "powodziowa".

To się ratusz sam wrobił ;)

Avatar
KSL / 25 lutego 2014 o 20:58
0

Czyli całe centrum jest w terenie zalewowym tego strumyczka! Ludzie to jest tylko pretekst i szukanie jak by nic nie budować na Lubliniance. Miasto tylko szuka kruczków aby tutaj nic się nie działo!

Avatar
Gość / 25 lutego 2014 o 10:10
0

ale jak kojarze to jest raczej rzeczka a nawet strumyk a nie rzeka... czyli moja lazienka tez jest terenem zalewowym hehe...

Czuję tu żydowską rękę żyda !!!

Już dawno temu to plemię interweniowało w tym miejscu.

Avatar
krzoy / 25 lutego 2014 o 09:53
0

do "prezesa G" ... Może i traktujesz Lubliniankę jak swój folwark i swoich ludzi i znajomych określasz mianem "chłopa" ale ja nie zajmuje się rolnictwem...

Avatar
krzoy / 25 lutego 2014 o 09:49
0

do "prezesa G." rozumiem więcej niż myślisz, ale nie rozumiem co to jest ta "Lublinianka" że musi mieć swojego prezes i kto takiego "prezesa" utrzymuje. 

Avatar
prezes G. / 25 lutego 2014 o 07:59
0

Sprzedają korzystnie położoną działkę (czyli majątek społeczny) żeby na bagnie wybudować  kolejną dającą miejsca pracy i rozwój regionalny "inwestycję" jaką jest stadion...! Urzędniczy fokstrot na podłożu bagnistym... Gratulacje! Panie "prezesie" Gil zajmij się pan czymś pożytecznym!


Sprzedają korzystnie położoną działkę (czyli majątek społeczny) żeby na bagnie wybudować  kolejną dającą miejsca pracy i rozwój regionalny "inwestycję" jaką jest stadion...! Urzędniczy fokstrot na podłożu bagnistym... Gratulacje! Panie "prezesie" Gil zajmij się pan czymś pożytecznym!

A zrozumiałeś coś z tego tekstu chłopie?

A zrozumiałeś coś z tego tekstu chłopie?

rozwiń
Avatar
skalpel / 25 lutego 2014 o 07:27
0

Prosty sposób najtańszy.Zaorać cały teren ,uregulować drzewa ,posprzątać całość -zasadzić dobrej jakości trawę kilkadziesiąt krzewów i DBAĆ O TO !!! Przecież każde miasto potrzebuje terenów zielonych.Po co od razu boiska,hotele.Skoro teren jest trudny po co marnować pieniądze.

Avatar
krzoy / 25 lutego 2014 o 06:10
0

Sprzedają korzystnie położoną działkę (czyli majątek społeczny) żeby na bagnie wybudować  kolejną dającą miejsca pracy i rozwój regionalny "inwestycję" jaką jest stadion...! Urzędniczy fokstrot na podłożu bagnistym... Gratulacje! Panie "prezesie" Gil zajmij się pan czymś pożytecznym!

Avatar
m / 25 lutego 2014 o 05:39
0

ale jak kojarze to jest raczej rzeczka a nawet strumyk a nie rzeka... czyli moja lazienka tez jest terenem zalewowym hehe...

Avatar
sisi / 24 lutego 2014 o 23:29
0

A może zwyczajnie zlikwidować ten stadion Lublinianki? Skoro jest budowany ten przy ul. Krochmalnej, a dodatkowo powstało dużo orlików... I tak piłkarze są u nas marni, więc po co wydawać kolejne pieniądze na nich. A jeśli ma zostać, to można przekształcić ten stadion dla rugbystów, skoro są problemy z własnością gruntów przy ul. Struga (przynajmniej chłopaki mają jakieś osiągnięcia w przeciwieństwie do piłkarzy).

Avatar
wodNIK / 24 lutego 2014 o 21:46
0

Hipokryci czy straceńcy?

A w jakim terenie buduje się stadion przy ulicy Krochmalnej jak nie szczególnego zagrożenia zalewowego?

Bez względu czy tamta decyzja wynikała z hipokryzji czy tylko chęci wygrania za wszelką cenę poprzednich wyborów, to był to gest straceńców, bo tamten teren był uznany za szczególnie zagrożony zanim jeszcze została w Lublinie wdrożona dyrektywa "powodziowa".

To się ratusz sam wrobił ;)

Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 30 20

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 52 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 102 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 41 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 69 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 20 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!