Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 lipca 2012 r.
18:13
Edytuj ten wpis

Remonty ulic w Lublinie, czyli wakacje z korkami

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 14 A A
Remont ulicy Lwowskiej zacznie się w połowie lipca ale już teraz trzeba uważać na drogowców, którzy
Remont ulicy Lwowskiej zacznie się w połowie lipca ale już teraz trzeba uważać na drogowców, którzy

Znamy pełny grafik tegorocznych remontów ulic. Najwięcej utrudnień – latem

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Lipiec na ulicach

• Do końca tygodnia drogowcy mają ocenić ruch wokół zamkniętego skrzyżowania Lubartowskiej z Unicką, a po niedzieli ewentualnie wprowadzać zmiany. Absurdy wytykaliśmy wczoraj, m.in. to, że ślepa ul. Unicka ma pierwszeństwo przed ul. Walecznych, którą wiedzie objazd dla dróg krajowych.

• W poniedziałek zamknięty zostanie przejazd pod remontowanym przez kolej wiaduktem nad ul. Kunickiego. Zostanie tu tylko komunikacja miejska, a cały ruch trafi na Wolską i Krańcową. Jezdnia ma być zamknięta do końca września, ale miasto chce wynegocjować u kolejarzy, by miesiąc wcześniej otworzyli po jednym pasie w każdą stronę (po przebudowie będą po dwa pasy).

• W pierwszej połowie lipca ruszy remont Lwowskiej (na odcinku od ul. Ruskiej do Krzemienieckiej). • A w połowie miesiąca na Koncertowej (na odcinku od Braci Wieniawskich do Legendy) i na Diamentowej od Medalionów do Olszewskiego.

Te roboty mają się skończyć w wakacje.

• W tym samym czasie gotowy ma być liczący 1,8 km ciąg Zemborzyckiej i Osmolickiej od Diamentowej do Dąbrowy. Na czas układania wierzchniej warstwy asfaltu (druga połowa lipca) jezdnia będzie całkiem zamknięta. – Ale nie w weekend, tylko we wtorek, środę i czwartek – zapowiada Adam Borowy, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Mostów.

Sierpień na ulicach

• Na początku sierpnia zacznie się remont al. Solidarności między Lubomelską a Prusa. Zamknięta będzie raz jedna, raz druga jezdnia. – Chcemy wykonać te prace od godz. 18 w piątek do godz. 4 rano w poniedziałek – mówi Borowy.

• W wakacje czekają nas prace na Urmowskiego i Mieszka I, Tulipanowej od Liliowej do Świerkowej, chodnikach ul. Weteranów, Czwartaków, Godebskiego, Langiewicza i Wysockiego i dojściu od Niepodległości do szkół przy Tumidajskiego.

• Reszta robót skończy się po wakacjach. Od sierpnia do września potrwa remont Koncertowej od Kompozytorów Polskich do Zelwerowicza oraz Paderewskiego, Harnasie i Zakopiańskiej, Cyruliczej i Furmańskiej, ścieżki rowerowej przy Andersa (od Koryznowej do Mełgiewskiej) a także chodników ulic: Akademickiej i Radziszewskiego.

Jesień i następne lato

Do października poczekamy na koniec remontu wiaduktu między ul. Kiepury i Lipińskiego, chodników Lubartowskiej od Tysiąclecia do Unickiej, a do lipca 2013 r. na zakończenie prac na Zemborzyckiej od Diamentowej do Kunickiego, które rozpocząć się mają we wrześniu.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
czytelniczka / 25 lipca 2012 o 20:56
0
A kiedy ulica Głuska???????????????????????????
Avatar
New ingsJou / 4 lipca 2012 o 11:53
0
A co Łęczyńską!! przecież mięli robić pod koniec tego roku, miały być chodniki, nowa droga z pasem dla rowerów!! Co Z ruską ? Będą tam wymieniać nawierzchnie na betonową ?
Avatar
borys / 4 lipca 2012 o 11:23
0
[quote name='ja@' timestamp='1341384885' post='645558']
no własnie, ale po co to w ogole jest robione jak tiry rozjeżdżaja nam drogi????? ledwo remontowane ulice juz pełne kolein bo cięzarówki zasuwają przez miasto.Już nawet na S17 sa koleiny a ledwo odcinek za felinem zaraz był robiony. Gdzie sie podziała inicjatywa TIRY na TORY
[/quote]

[size=4][color=#222222][font=Arial]Kierowcy samochodów ciężarowych są takimi samymi użytkownikami dróg jak każdy inny obywatel, płacą podatki i mają prawo korzystać z dróg publicznych jak Ty czy ja. To że ten kraj nie potrafi wybudować solidnej drogi która znosi maksymalne obciążenia to nie jest wina firm przewozowych, a tym bardziej kierowców ciężarówek. Niemcy jakoś nie narzekają a mają bardzo podobny klimat do naszego. Budują autostrady z betonu albo z asfaltobetonu najwyższej jakości i dają radę. Proponuję zacząć rozliczać wykonawców dróg za fuszerkę jaką odstawiają i egzekwować umowy gwarancyjne, a dopiero później jak to nie pomoże wznosić absyrdalne okrzyki w stylu TIRy na TORY. [/font][/color][/size]
[quote name='ja@' timestamp='1341384885' post='645558']
no własnie, ale po co to w ogole jest robione jak tiry rozjeżdżaja nam drogi????? ledwo remontowane ulice juz pełne kolein bo cięzarówki zasuwają przez miasto.Już nawet na S17 sa koleiny a ledwo odcinek za felinem zaraz był robiony. Gdzie sie podziała inicjatywa TIRY na TORY
[/quote]

[size=4][color=#222222][font=Arial]Kierowcy samochodów ciężarowych są takimi samymi użytkownikami dróg jak każdy inny obywatel, płacą podatki i mają prawo ko... rozwiń
Avatar
qwerty / 4 lipca 2012 o 10:37
0
[quote name='ja@' timestamp='1341384885' post='645558']
no własnie, ale po co to w ogole jest robione jak tiry rozjeżdżaja nam drogi????? ledwo remontowane ulice juz pełne kolein bo cięzarówki zasuwają przez miasto.Już nawet na S17 sa koleiny a ledwo odcinek za felinem zaraz był robiony. Gdzie sie podziała inicjatywa TIRY na TORY
[/quote]

jakbyś czytał więcej, a nie tylko narzekał, to byś wiedział, że na s17 została do położenia ostatnia warstwa, a teraz jeździ się po takiej na której zawsze się zrobią koleiny (bo nie jest ostatnią warstwą)
[quote name='ja@' timestamp='1341384885' post='645558']
no własnie, ale po co to w ogole jest robione jak tiry rozjeżdżaja nam drogi????? ledwo remontowane ulice juz pełne kolein bo cięzarówki zasuwają przez miasto.Już nawet na S17 sa koleiny a ledwo odcinek za felinem zaraz był robiony. Gdzie sie podziała inicjatywa TIRY na TORY
[/quote]

jakbyś czytał więcej, a nie tylko narzekał, to byś wiedział, że na s17 została do położenia ostatnia warstwa, a teraz jeździ się po takiej na której zawsze s... rozwiń
Avatar
Gość / 4 lipca 2012 o 10:34
0
Mam prośbę do redakcji gazety aby dziennikarze zainteresowali sie stanem ul. Kaskadowej w Lublinie,poniewaz żadne monity do władz miasta nie przynoszą skutku a nawierzchnia tej ulicy nie nadaje sie do jakiejkolwiek jazdy samochodem. Może publiczne nagłośnienie sprawy pozwoli na przełom w mentalnosci odpowiednich urzędników Ratusza.
Avatar
czytelnik / 4 lipca 2012 o 10:31
0
Już wiem dlaczego Lublin ma tak zaniedbane ulice J -W zarządzie dróg i mostów do pracy przychodzi się tylko trzy dni w tygodniu bo reszta to weekend – tak przynajmniej stwierdził zastępca dyrektora Zarządu Dróg Pan Borowy- „Na czas układania wierzchniej warstwy asfaltu jezdnia będzie całkiem zamknięta. Ale nie w weekend, tylko we wtorek, środę i czwartek „
Avatar
żorż / 4 lipca 2012 o 10:15
0
A kiedy budowa FLAGOWEJ inwestycji Prezydenta Żuka ? (de facto zapowiadanej przez Niego do realizacji w 2011, potem w 2012 roku) A teraz ? 2013 ??, 2014 ?? czy raczej dajmy se spokój ??
Avatar
piotr / 4 lipca 2012 o 10:14
0
paranoja jakaś!czy ktoś z ratusza był na Łęczyńskiej?jechał tamtędy?stan ,,drogi" krytyczny a oni remontują te co jeszcze się da jeżdzić!
Avatar
em / 4 lipca 2012 o 09:55
0
Tak tak najlepiej niech zamkną cały Lublin...
Avatar
kierowca / 4 lipca 2012 o 09:47
0
jedno slowo na S "skandal" Łeczynska to dramat
Avatar
czytelniczka / 25 lipca 2012 o 20:56
0
A kiedy ulica Głuska???????????????????????????
Avatar
New ingsJou / 4 lipca 2012 o 11:53
0
A co Łęczyńską!! przecież mięli robić pod koniec tego roku, miały być chodniki, nowa droga z pasem dla rowerów!! Co Z ruską ? Będą tam wymieniać nawierzchnie na betonową ?
Avatar
borys / 4 lipca 2012 o 11:23
0
[quote name='ja@' timestamp='1341384885' post='645558']
no własnie, ale po co to w ogole jest robione jak tiry rozjeżdżaja nam drogi????? ledwo remontowane ulice juz pełne kolein bo cięzarówki zasuwają przez miasto.Już nawet na S17 sa koleiny a ledwo odcinek za felinem zaraz był robiony. Gdzie sie podziała inicjatywa TIRY na TORY
[/quote]

[size=4][color=#222222][font=Arial]Kierowcy samochodów ciężarowych są takimi samymi użytkownikami dróg jak każdy inny obywatel, płacą podatki i mają prawo korzystać z dróg publicznych jak Ty czy ja. To że ten kraj nie potrafi wybudować solidnej drogi która znosi maksymalne obciążenia to nie jest wina firm przewozowych, a tym bardziej kierowców ciężarówek. Niemcy jakoś nie narzekają a mają bardzo podobny klimat do naszego. Budują autostrady z betonu albo z asfaltobetonu najwyższej jakości i dają radę. Proponuję zacząć rozliczać wykonawców dróg za fuszerkę jaką odstawiają i egzekwować umowy gwarancyjne, a dopiero później jak to nie pomoże wznosić absyrdalne okrzyki w stylu TIRy na TORY. [/font][/color][/size]
[quote name='ja@' timestamp='1341384885' post='645558']
no własnie, ale po co to w ogole jest robione jak tiry rozjeżdżaja nam drogi????? ledwo remontowane ulice juz pełne kolein bo cięzarówki zasuwają przez miasto.Już nawet na S17 sa koleiny a ledwo odcinek za felinem zaraz był robiony. Gdzie sie podziała inicjatywa TIRY na TORY
[/quote]

[size=4][color=#222222][font=Arial]Kierowcy samochodów ciężarowych są takimi samymi użytkownikami dróg jak każdy inny obywatel, płacą podatki i mają prawo ko... rozwiń
Avatar
qwerty / 4 lipca 2012 o 10:37
0
[quote name='ja@' timestamp='1341384885' post='645558']
no własnie, ale po co to w ogole jest robione jak tiry rozjeżdżaja nam drogi????? ledwo remontowane ulice juz pełne kolein bo cięzarówki zasuwają przez miasto.Już nawet na S17 sa koleiny a ledwo odcinek za felinem zaraz był robiony. Gdzie sie podziała inicjatywa TIRY na TORY
[/quote]

jakbyś czytał więcej, a nie tylko narzekał, to byś wiedział, że na s17 została do położenia ostatnia warstwa, a teraz jeździ się po takiej na której zawsze się zrobią koleiny (bo nie jest ostatnią warstwą)
[quote name='ja@' timestamp='1341384885' post='645558']
no własnie, ale po co to w ogole jest robione jak tiry rozjeżdżaja nam drogi????? ledwo remontowane ulice juz pełne kolein bo cięzarówki zasuwają przez miasto.Już nawet na S17 sa koleiny a ledwo odcinek za felinem zaraz był robiony. Gdzie sie podziała inicjatywa TIRY na TORY
[/quote]

jakbyś czytał więcej, a nie tylko narzekał, to byś wiedział, że na s17 została do położenia ostatnia warstwa, a teraz jeździ się po takiej na której zawsze s... rozwiń
Avatar
Gość / 4 lipca 2012 o 10:34
0
Mam prośbę do redakcji gazety aby dziennikarze zainteresowali sie stanem ul. Kaskadowej w Lublinie,poniewaz żadne monity do władz miasta nie przynoszą skutku a nawierzchnia tej ulicy nie nadaje sie do jakiejkolwiek jazdy samochodem. Może publiczne nagłośnienie sprawy pozwoli na przełom w mentalnosci odpowiednich urzędników Ratusza.
Avatar
czytelnik / 4 lipca 2012 o 10:31
0
Już wiem dlaczego Lublin ma tak zaniedbane ulice J -W zarządzie dróg i mostów do pracy przychodzi się tylko trzy dni w tygodniu bo reszta to weekend – tak przynajmniej stwierdził zastępca dyrektora Zarządu Dróg Pan Borowy- „Na czas układania wierzchniej warstwy asfaltu jezdnia będzie całkiem zamknięta. Ale nie w weekend, tylko we wtorek, środę i czwartek „
Avatar
żorż / 4 lipca 2012 o 10:15
0
A kiedy budowa FLAGOWEJ inwestycji Prezydenta Żuka ? (de facto zapowiadanej przez Niego do realizacji w 2011, potem w 2012 roku) A teraz ? 2013 ??, 2014 ?? czy raczej dajmy se spokój ??
Avatar
piotr / 4 lipca 2012 o 10:14
0
paranoja jakaś!czy ktoś z ratusza był na Łęczyńskiej?jechał tamtędy?stan ,,drogi" krytyczny a oni remontują te co jeszcze się da jeżdzić!
Avatar
em / 4 lipca 2012 o 09:55
0
Tak tak najlepiej niech zamkną cały Lublin...
Avatar
kierowca / 4 lipca 2012 o 09:47
0
jedno slowo na S "skandal" Łeczynska to dramat
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora?

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora? 0 0

12 tys. zł nagrody rocznej może dostać dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zdaniem jednego z członków rady społecznej lecznicy w obecnej napiętej sytuacji to nieetyczne, a związkowcy pytają o uczciwość.

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 4 3

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 3 2

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 21 11

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie. Teraz pan Michał chce złapać grafficiarzy dzięki zaoferowanym informatorom pieniądzom.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 6 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 5 8

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 1

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 15 15

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 2

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 2

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 3 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 7 4

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!