Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 czerwca 2021 r.
9:17

Respiratory od „handlarza bronią” z Lublina. NIK prześwietlił sprawę

Autor: Zdjęcie autora sko
0 14 A A
(fot. Piotr Michalski)

Najwyższa Izba Kontroli stwierdziła, że przy zakupie przez rząd sprzętu medycznego od firmy E&K doszło do nieprawidłowości. Jeszcze w kwietniu NIK mówił o drobnych uchybieniach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Za zakup 1241 respiratorów od firmy E&K odpowiadał w rządzie wiceminister zdrowia, Janusz Cieszyński. Ten sam, który pod koniec ubiegłego roku został wiceprezydentem Chełma, a niedawno wrócił do KPRM w randze ministra. Rzecz w tym, że resort zdrowia umowę z firmą podpisał wiosną 2020 roku, ale E&K z Lublina nie wywiązała się z zobowiązań. Dostarczyła jedynie 200 sztuk, mimo że rząd wcześniej wpłacił jej 154 mln zł zaliczki (cała umowa opiewała na 200 mln zł). Dodatkowo wyszło na jaw, że firma należy do osoby, która w przeszłości prowadziła międzynarodowy handel broni.

Kiedy wiosną tego roku NIK badał sprawę, uznała że doszło nie drobnych uchybień. Teraz jednak zdanie Izby jest inne. Jak podaje portal tvn24.pl. NIK domaga się od resortu wdrożenia procedur, które "zabezpieczą przed niegospodarnym wydatkowaniem środków publicznych".

W analizie stwierdzono "nieprawidłowości przy udzielaniu zamówień publicznych, braku odpowiedniego zabezpieczenia dokonanych przez MZ płatności na zakup respiratorów".

W takiej sytuacji NIK "wnosi o opracowanie i wdrożenie procedur dotyczących ponoszenia wydatków przez Ministerstwo Zdrowia (…) na wypadek zaistnienia masowych zdarzeń zagrażających zdrowiu i życiu obywateli, które zabezpieczą przed niegospodarnym wydatkowaniem środków publicznych".

We wtorek wyniki analizy Izby poznali posłowie z sejmowej komisji zdrowia.

W kwietniu minister zdrowia poinformował, że resort odzyskał prawie połowę zapłaconych pieniędzy, a reszta zabezpieczona jest w nieodebranych przez rząd respiratorach.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
roberto_f / 23 czerwca 2021 r. o 10:05
+30
Co tam takie drobne. Ważne ile lat temu mucha wydała na koncert... to była dopiero niegospodarność.
Tylko że Mucha wydała pieniądze niezgodnie z uprawnieniami  na uciechy i zostały one bezpowrotnie utracone,natomiast wydatki na respiratory były koniecznością chwili i nie zostały utracone co NIK nie neguje.
 a co mnie mucha obchodzi, mnie obchodzi czemu kiedy cała unia europejska zgadała się i wybrali pewną firmę w drodze przetargu na respiratory za 1/4 ceny z pełnym wsparciem i umową gwarantującą dostarczenie ich na czas, polscy przedstawicieli odrzucili propozycję i woleli kupic od niepewnego, odradzanego przez abw gostka z kryminalną przeszłością respiratory bez instrukcji i wsparcia dostarczone niewiadomo kiedy ??? no ludzie, a kiedyś rywina wsadzili do więzienia za falszowanie podpisów, a tutaj GRUBA AFERA i cicho sza, ci co popierają pis mają coś z głową
 a co mnie mucha obchodzi, mnie obchodzi czemu kiedy cała unia europejska zgadała się i wybrali pewną firmę w drodze przetargu na respiratory za 1/4 ceny z pełnym wsparciem i umową gwarantującą dostarczenie ich na czas, polscy przedstawicieli odrzucili propozycję i woleli kupic od niepewnego, odradzanego przez abw gostka z kryminalną przeszłością respiratory bez instrukcji i wsparcia dostarczone niewiadomo kiedy ??? no ludzie, a kiedyś rywina wsadzili do więzienia za falszowanie podpisów, a tutaj GRUBA AFERA i cicho sza, ci co... rozwiń
Avatar
vidigal / 23 czerwca 2021 r. o 09:38
+26
Co tam, drobne 100 mln w tą czy w tamtą, w razie czego podatnik zapłaci
Avatar
Janusz_Paliwas / 23 czerwca 2021 r. o 09:57
+23
Co tam takie drobne. Ważne ile lat temu mucha wydała na koncert... to była dopiero niegospodarność.
Tylko że Mucha wydała pieniądze niezgodnie z uprawnieniami  na uciechy i zostały one bezpowrotnie utracone,natomiast wydatki na respiratory były koniecznością chwili i nie zostały utracone co NIK nie neguje.
 To gdzie sa te respiratory lub pieniądze za nie ? Nie neguję że były potrzebne, ale sam zakup, konterchent i warunki są mocno podejrzane.  Ile to będzie sasinów ?
Avatar
Adam_z_Lublina / 23 czerwca 2021 r. o 10:49
+22
Co tam takie drobne. Ważne ile lat temu mucha wydała na koncert... to była dopiero niegospodarność.
 Niedawno Marszałek sejmiku naszego województwa wydał 1milion na Koncert Chwały, którego nawet nie można było obejrzeć na żywo. I to nie jest problem ! 70 milionów wywalonych bez podastawy prawnej na wybory kopertowe to nie jest problem ! Ale najważniejsze są jakieś kruczki prawne sprzed 10 lat !
Avatar
Adam_z_Lublina / 23 czerwca 2021 r. o 10:46
+18
Chłopki robią wałki na potęgę ale oczywiście PiS-owska prokuratura zajmuje się sprawą Muchy sprzed 8 lat ! Mam nadzieję, że kiedy wróci Normalność, służalczy prokuratorzy zostaną rozliczeni za wszystkie swoje obrzydliwości !
Avatar
Janusz_Paliwas / 23 czerwca 2021 r. o 09:28
+17
Co tam takie drobne. Ważne ile lat temu mucha wydała na koncert... to była dopiero niegospodarność.
Avatar
___K___ / 23 czerwca 2021 r. o 12:00
+12
Co tam takie drobne. Ważne ile lat temu mucha wydała na koncert... to była dopiero niegospodarność.
Tylko że Mucha wydała pieniądze niezgodnie z uprawnieniami  na uciechy i zostały one bezpowrotnie utracone,natomiast wydatki na respiratory były koniecznością chwili i nie zostały utracone co NIK nie neguje.
To gdzie sa te respiratory lub pieniądze za nie ? Nie neguję że były potrzebne, ale sam zakup, konterchent i warunki są mocno podejrzane.  Ile to będzie sasinów ?
   W kwietniu minister zdrowia poinformował, że resort odzyskał prawie połowę zapłaconych pieniędzy, a reszta zabezpieczona jest w nieodebranych przez rząd respiratorach.
Nieodebranych, bo niekompletnych, więc cóż to za zabezpieczenie?
Nieodebranych, bo niekompletnych, więc cóż to za zabezpieczenie? rozwiń
Avatar
Max... / 23 czerwca 2021 r. o 11:37
+5
Kilka, kilkadziesiąt lub kilkaset milionów złotych zdefraudowanych jest niczym w porównaniu z koncertem Madonny. Ona nawet po polsku nie potrafi sklecić kilku zdań i zgodnie z prezydencką doktryną należy oburzać się, jak ktoś próbuje mówić nam w obcych językach! Minister po "udanej" inwestycji zawsze może liczyć na stanowisko w którymś z zapyziałych miasteczek wschodniej Polski! Wszak należy człowiekowi dać szansę przetrwania medialnej burzy i później powołać na kolejne intratne stanowisko w którymś z ministerstw! A że nieudacznik lub ......... , nie stanowi żadnej różnicy w świecie, gdzie ławka rezerwowych jest nazbyt krótka, gdyż żaden szanujący się uczciwy człowiek nie chce podjąć współpracy! Pozwolę sobie na kolejny apel do młodych i dobrze wykształconych ludzi! Wyjeżdżajcie za granicę. Nad Wisłą ceni się przeciętniaków i głupców, ponieważ elektorat takich sobie życzy! Pogarda do zaspokajania głodu wiedzy i rożnego rodzaju "wykształciuchów" święci tryumfy. Dla Was zaś nie ma tutaj miejsca!
Kilka, kilkadziesiąt lub kilkaset milionów złotych zdefraudowanych jest niczym w porównaniu z koncertem Madonny. Ona nawet po polsku nie potrafi sklecić kilku zdań i zgodnie z prezydencką doktryną należy oburzać się, jak ktoś próbuje mówić nam w obcych językach! Minister po "udanej" inwestycji zawsze może liczyć na stanowisko w którymś z zapyziałych miasteczek wschodniej Polski! Wszak należy człowiekowi dać szansę przetrwania medialnej burzy i później powołać na kolejne intratne stanowisko w którymś z ministerstw! A że nieudaczn... rozwiń
Avatar
pb88 / 23 czerwca 2021 r. o 13:57
+3
Nie "wiceprezydentem Chełma", tylko zastępcą prezydenta miasta Chełm. Nie ma kogoś takiego, jak "wiceprezydent miasta".
Avatar
Janusz_Paliwas / 1 lipca 2021 r. o 09:33
+1
Co tam takie drobne. Ważne ile lat temu mucha wydała na koncert... to była dopiero niegospodarność.
Tylko że Mucha wydała pieniądze niezgodnie z uprawnieniami  na uciechy i zostały one bezpowrotnie utracone,natomiast wydatki na respiratory były koniecznością chwili i nie zostały utracone co NIK nie neguje.
To gdzie sa te respiratory lub pieniądze za nie ? Nie neguję że były potrzebne, ale sam zakup, konterchent i warunki są mocno podejrzane.  Ile to będzie sasinów ?
   W kwietniu minister zdrowia poinformował, że resort odzyskał prawie połowę zapłaconych pieniędzy, a reszta zabezpieczona jest w nieodebranych przez rząd respiratorach.
   Czyli jednak przyznajesz że handlarz wepchnął im niepełnowartościowy i bezużyteczny towar. Bo jeśli były by sprawne to nie było podstaw aby ich nie odbierać.
   Czyli jednak przyznajesz że handlarz wepchnął im niepełnowartościowy i bezużyteczny towar. Bo jeśli były by sprawne to nie było podstaw aby ich nie odbierać. rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 1 lipca 2021 r. o 09:33
+1
Co tam takie drobne. Ważne ile lat temu mucha wydała na koncert... to była dopiero niegospodarność.
Tylko że Mucha wydała pieniądze niezgodnie z uprawnieniami  na uciechy i zostały one bezpowrotnie utracone,natomiast wydatki na respiratory były koniecznością chwili i nie zostały utracone co NIK nie neguje.
To gdzie sa te respiratory lub pieniądze za nie ? Nie neguję że były potrzebne, ale sam zakup, konterchent i warunki są mocno podejrzane.  Ile to będzie sasinów ?
   W kwietniu minister zdrowia poinformował, że resort odzyskał prawie połowę zapłaconych pieniędzy, a reszta zabezpieczona jest w nieodebranych przez rząd respiratorach.
   Czyli jednak przyznajesz że handlarz wepchnął im niepełnowartościowy i bezużyteczny towar. Bo jeśli były by sprawne to nie było podstaw aby ich nie odbierać.
   Czyli jednak przyznajesz że handlarz wepchnął im niepełnowartościowy i bezużyteczny towar. Bo jeśli były by sprawne to nie było podstaw aby ich nie odbierać. rozwiń
Avatar
pb88 / 23 czerwca 2021 r. o 13:57
+3
Nie "wiceprezydentem Chełma", tylko zastępcą prezydenta miasta Chełm. Nie ma kogoś takiego, jak "wiceprezydent miasta".
Avatar
___K___ / 23 czerwca 2021 r. o 12:00
+12
Co tam takie drobne. Ważne ile lat temu mucha wydała na koncert... to była dopiero niegospodarność.
Tylko że Mucha wydała pieniądze niezgodnie z uprawnieniami  na uciechy i zostały one bezpowrotnie utracone,natomiast wydatki na respiratory były koniecznością chwili i nie zostały utracone co NIK nie neguje.
To gdzie sa te respiratory lub pieniądze za nie ? Nie neguję że były potrzebne, ale sam zakup, konterchent i warunki są mocno podejrzane.  Ile to będzie sasinów ?
   W kwietniu minister zdrowia poinformował, że resort odzyskał prawie połowę zapłaconych pieniędzy, a reszta zabezpieczona jest w nieodebranych przez rząd respiratorach.
Nieodebranych, bo niekompletnych, więc cóż to za zabezpieczenie?
Nieodebranych, bo niekompletnych, więc cóż to za zabezpieczenie? rozwiń
Avatar
Max... / 23 czerwca 2021 r. o 11:37
+5
Kilka, kilkadziesiąt lub kilkaset milionów złotych zdefraudowanych jest niczym w porównaniu z koncertem Madonny. Ona nawet po polsku nie potrafi sklecić kilku zdań i zgodnie z prezydencką doktryną należy oburzać się, jak ktoś próbuje mówić nam w obcych językach! Minister po "udanej" inwestycji zawsze może liczyć na stanowisko w którymś z zapyziałych miasteczek wschodniej Polski! Wszak należy człowiekowi dać szansę przetrwania medialnej burzy i później powołać na kolejne intratne stanowisko w którymś z ministerstw! A że nieudacznik lub ......... , nie stanowi żadnej różnicy w świecie, gdzie ławka rezerwowych jest nazbyt krótka, gdyż żaden szanujący się uczciwy człowiek nie chce podjąć współpracy! Pozwolę sobie na kolejny apel do młodych i dobrze wykształconych ludzi! Wyjeżdżajcie za granicę. Nad Wisłą ceni się przeciętniaków i głupców, ponieważ elektorat takich sobie życzy! Pogarda do zaspokajania głodu wiedzy i rożnego rodzaju "wykształciuchów" święci tryumfy. Dla Was zaś nie ma tutaj miejsca!
Kilka, kilkadziesiąt lub kilkaset milionów złotych zdefraudowanych jest niczym w porównaniu z koncertem Madonny. Ona nawet po polsku nie potrafi sklecić kilku zdań i zgodnie z prezydencką doktryną należy oburzać się, jak ktoś próbuje mówić nam w obcych językach! Minister po "udanej" inwestycji zawsze może liczyć na stanowisko w którymś z zapyziałych miasteczek wschodniej Polski! Wszak należy człowiekowi dać szansę przetrwania medialnej burzy i później powołać na kolejne intratne stanowisko w którymś z ministerstw! A że nieudaczn... rozwiń
Avatar
Adam_z_Lublina / 23 czerwca 2021 r. o 10:49
+22
Co tam takie drobne. Ważne ile lat temu mucha wydała na koncert... to była dopiero niegospodarność.
 Niedawno Marszałek sejmiku naszego województwa wydał 1milion na Koncert Chwały, którego nawet nie można było obejrzeć na żywo. I to nie jest problem ! 70 milionów wywalonych bez podastawy prawnej na wybory kopertowe to nie jest problem ! Ale najważniejsze są jakieś kruczki prawne sprzed 10 lat !
Avatar
Adam_z_Lublina / 23 czerwca 2021 r. o 10:46
+18
Chłopki robią wałki na potęgę ale oczywiście PiS-owska prokuratura zajmuje się sprawą Muchy sprzed 8 lat ! Mam nadzieję, że kiedy wróci Normalność, służalczy prokuratorzy zostaną rozliczeni za wszystkie swoje obrzydliwości !
Avatar
kees22 / 23 czerwca 2021 r. o 10:40
-24
Co tam takie drobne. Ważne ile lat temu mucha wydała na koncert... to była dopiero niegospodarność.
Tylko że Mucha wydała pieniądze niezgodnie z uprawnieniami  na uciechy i zostały one bezpowrotnie utracone,natomiast wydatki na respiratory były koniecznością chwili i nie zostały utracone co NIK nie neguje.
To gdzie sa te respiratory lub pieniądze za nie ? Nie neguję że były potrzebne, ale sam zakup, konterchent i warunki są mocno podejrzane.  Ile to będzie sasinów ?
  W kwietniu minister zdrowia poinformował, że resort odzyskał prawie połowę zapłaconych pieniędzy, a reszta zabezpieczona jest w nieodebranych przez rząd respiratorach.
  W kwietniu minister zdrowia poinformował, że resort odzyskał prawie połowę zapłaconych pieniędzy, a reszta zabezpieczona jest w nieodebranych przez rząd respiratorach. rozwiń
Avatar
Jasin / 23 czerwca 2021 r. o 10:39
-7
konterchent i warunki są mocno podejrzane
 Co to (kto to) jest konterchent, panie detechtywie?Mocno podejrzane...Mocno...
Avatar
Simplex01 / 23 czerwca 2021 r. o 10:11
-14
Żwirek i Muchomorek w akcji.
Avatar
roberto_f / 23 czerwca 2021 r. o 10:05
+30
Co tam takie drobne. Ważne ile lat temu mucha wydała na koncert... to była dopiero niegospodarność.
Tylko że Mucha wydała pieniądze niezgodnie z uprawnieniami  na uciechy i zostały one bezpowrotnie utracone,natomiast wydatki na respiratory były koniecznością chwili i nie zostały utracone co NIK nie neguje.
 a co mnie mucha obchodzi, mnie obchodzi czemu kiedy cała unia europejska zgadała się i wybrali pewną firmę w drodze przetargu na respiratory za 1/4 ceny z pełnym wsparciem i umową gwarantującą dostarczenie ich na czas, polscy przedstawicieli odrzucili propozycję i woleli kupic od niepewnego, odradzanego przez abw gostka z kryminalną przeszłością respiratory bez instrukcji i wsparcia dostarczone niewiadomo kiedy ??? no ludzie, a kiedyś rywina wsadzili do więzienia za falszowanie podpisów, a tutaj GRUBA AFERA i cicho sza, ci co popierają pis mają coś z głową
 a co mnie mucha obchodzi, mnie obchodzi czemu kiedy cała unia europejska zgadała się i wybrali pewną firmę w drodze przetargu na respiratory za 1/4 ceny z pełnym wsparciem i umową gwarantującą dostarczenie ich na czas, polscy przedstawicieli odrzucili propozycję i woleli kupic od niepewnego, odradzanego przez abw gostka z kryminalną przeszłością respiratory bez instrukcji i wsparcia dostarczone niewiadomo kiedy ??? no ludzie, a kiedyś rywina wsadzili do więzienia za falszowanie podpisów, a tutaj GRUBA AFERA i cicho sza, ci co... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biała Podlaska: Spółka energetyczna czeka na harmonogram prac od miasta

Biała Podlaska: Spółka energetyczna czeka na harmonogram prac od miasta

Na początku lipca miasto zapowiedziało, że rusza z przebudową ulicy Podmiejskiej. Ale spółka energetyczna nie doczekała się jeszcze harmonogramu prac od urzędników.

Łączą kablem inteligencję z tradycją. A do tego mają wielkie serca
Rozmowa

Łączą kablem inteligencję z tradycją. A do tego mają wielkie serca

Z Krzysztofem Pietrzakiem z lubelskiej firmy Inteligentne Instalacje Elektryczne rozmawiamy o szkolnictwie zawodowym, sytuacji w branży po pandemii oraz o tym, czy mamy wielkie serca.

Lao Che we wrześniu w Lublinie
5 września 2021, 17:00

Lao Che we wrześniu w Lublinie

Po ponad 20 latach grania zespół Lao Che zawiesza działalność. Ale zanim to nastąpi, popularna formacja wyrusza w ostatnią, pożegnalną trasę koncertową. 5 września wystąpi w Lublinie.

Igrzyska rozpoczęte. W Tokio odbyła się ceremonia otwarcia
film

Igrzyska rozpoczęte. W Tokio odbyła się ceremonia otwarcia

Tokio, Japonia. W Tokio odbyła się ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich. Uroczystość przeprowadzono bez obecności widzów na stadionie olimpijskim.

Ekshumacja na cmentarzu w Kraśniku. Kto został pochowany w zbiorowych mogiłach?

Ekshumacja na cmentarzu w Kraśniku. Kto został pochowany w zbiorowych mogiłach?

Kto spoczywa w zbiorowych mogiłach przy ogrodzeniu cmentarza od strony ul. Żytniej w Kraśniku? To będzie wiadomo dokładnie po przeprowadzeniu częściowej ekshumacji. Obecnie urząd miasta szuka firmy, która przygotuje dokumentację projektowo-kosztorysową dotyczącą renowacji grobu wojennego.

Nowe miejsce w Puławach. O!gródek z restauracją, sklepem i adopcjami kotów
galeria

Nowe miejsce w Puławach. O!gródek z restauracją, sklepem i adopcjami kotów

Wcześniej piwiarnia z golonką w menu, teraz restauracja wegańska oraz sklep ze zdrową żywnością i ogródek z atrakcjami dla dzieci oraz azyl dla bezdomnych kotów. Marta Wójtowicz i jej przyjaciółka Monika Kubiszewska zapraszają do O!gródka w Puławach.

Górnik Łęczna kontra Cracovia, czyli ósmy sezon w ekstraklasie czas zacząć
film

Górnik Łęczna kontra Cracovia, czyli ósmy sezon w ekstraklasie czas zacząć

Górnik Łęczna w sobotnie popołudnie zainauguruje swój ósmy sezon na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Zielono-czarni w 224 meczu w historii swoich występów w ekstraklasie podejmować będą drużynę Cracovii

Darmowe zabiegi dla psów i kotów. Warunek: właściciel musi mieszkać w Świdniku

Darmowe zabiegi dla psów i kotów. Warunek: właściciel musi mieszkać w Świdniku

Mieszkańcy Świdnika, którym mają zwierzęta mogą za darmo wysterylizować, wykastrować psa lub kota. Na koszt miasta pupil może zostać też zaczipowany.

Nowa wystawa w sierpniu w Zaułku Hartwigów
1 sierpnia 2021, 0:00

Nowa wystawa w sierpniu w Zaułku Hartwigów

Prace fotograficzne Artura Pastora będzie można w sierpniu podziwiać w Zaułku Hartwigów. Wystawa będzie prezentować Portugalki w różnych rolach społecznych.

Mama: Po prostu chcę żeby Kubuś nie cierpiał. Ostatnia chwila na pomoc dla 3-latka z Biłgoraja

Mama: Po prostu chcę żeby Kubuś nie cierpiał. Ostatnia chwila na pomoc dla 3-latka z Biłgoraja

Termin operacji w klinice w Miami już jest, bilety na samolot też kupione. Teraz pozostaje tylko walka z czasem, aby udało się zebrać jeszcze ponad 200 tysięcy złotych na opłacenie operacji dla 3-letniego Kuby Pawęzki z Biłgoraja.

Wisła Puławy przed sezonem w II lidze. Najpierw aklimatyzacja, potem myśli o awansie

Wisła Puławy przed sezonem w II lidze. Najpierw aklimatyzacja, potem myśli o awansie

Wisła Puławy szykuje się na sezon 2021/2022. Do tej pory do drużyny Mariusza Pawlaka dołączył tylko Portugalczyk Carlos Daniel. Wkrótce można się jednak spodziewać kolejnych transferów. Dobra wiadomość to także powrót do drużyny Przemysława Skałeckiego, który był testowany przez ekstraklasowego Radomiaka

Biała Podlaska: Na stadionie piłkarskim plac budowy

Biała Podlaska: Na stadionie piłkarskim plac budowy

Teren stadionu został już przekazany wykonawcom trzeciego etapu przebudowy. Inwestycją zajmą się dwie bialskie firmy.

Tony betonu. Tak drogowcy szkodzą drzewom z ul. Lipowej
galeria

Tony betonu. Tak drogowcy szkodzą drzewom z ul. Lipowej

Wbrew wyraźnemu zakazowi firma przebudowująca ul. Lipową składowała pod drzewami palety z płytami chodnikowymi. W piątek naliczyliśmy ich około 60 takich palet. Po naszej interwencji Urząd Miasta wezwał firmę do ich usunięcia.

Spotkanie o książce "Kowalska. Ta od Dąbrowskiej"
27 lipca 2021, 11:00

Spotkanie o książce "Kowalska. Ta od Dąbrowskiej"

Fundacja tu obok zaprasza na kolejne spotkanie autorskie online w Biotece. 27 lipca o godz. 11 o swojej książce "Kowalska. Ta od Dąbrowskiej" opowie Sylwia Chwedorczuk.

Dachowanie dacii. Kierowca zasnął za kierownicą
zdjęcia

Dachowanie dacii. Kierowca zasnął za kierownicą

39-latek siedzący za kierownicą wyszedł z wypadku bez poważniejszych obrażeń.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!