Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 sierpnia 2016 r.
6:53

Rewolucja przed Bramą Krakowską? Nie będzie podziału na chodnik i jezdnię

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
222 71 A A

Nie będzie sztywnego podziału na jezdnię i chodnik, powstać miałby za to plac, na którym to pieszy będzie panem i władcą. Takie „wielkie przejście” ma się zaczynać na tyłach Ratusza i sięgać aż do ul. Koziej. Zakłada to zaktualizowany plan przebudowy deptaka

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Chodzi o to, żeby w tym miejscu dać pierwszeństwo ruchowi pieszemu – przyznaje Tadeusz Dziuba, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta. Potwierdza, że zmotoryzowanych czekają tu bardzo duże zmiany.

Droga dla samochodów ma być zwężona, mowa jest o likwidacji pasa przeznaczonego dla pojazdów komunikacji miejskiej i taksówek. Tak okrojony ma być odcinek ul. Lubartowskiej i Królewskiej. Jezdnia nie będzie tu oddzielana od chodnika krawężnikiem. – One będą na jednym poziomie, to będzie jakby jedno wielkie przejście dla pieszych – mówi dyrektor.

Ta współdzielona przez pieszych i auta przestrzeń zaczynać ma się już za Ratuszem, w pobliżu wyjazdu z ul. Bajkowskiego (dawna Przystankowa) i stacji Lubelskiego Roweru Miejskiego. Tu, gdzie w drugiej połowie maja wyznaczone zostało nowe przejście dla pieszych przez ul. Lubartowską.

– To dodatkowe przejście jest również po to, żeby przyzwyczajać ludzi przez dwa lata, że na tym odcinku to pieszy będzie panem – mówi Dziuba. Wspomniane „przyzwyczajanie” zaczęło się już wcześniej, gdy zebrę przed Bramą Krakowską poszerzono o dwa metry. Za dwa lata nie będzie tu już pasów obok pasów, ale jeden wielki plac, na którym zmotoryzowani mają być tylko gośćmi.

Współdzielony plac ma się kończyć za skrzyżowaniem z ul. Kozią, na której przedłużeniu już teraz wielu pieszych przecina ul. Królewską poza przejściem wyznaczonym pasami. – Tu nie można przechodzić, bo to nie jest skrzyżowanie – przestrzega Ryszarda Bańka, rzecznik Straży Miejskiej.

Rewolucja przed Bramą Krakowską to tylko jeden z elementów projektu przebudowy deptaka. Nadal ustalane są jednak takie szczegóły, jak wzór, w który układana będzie kamienna nawierzchnia, czy też wygląd latarni. Ma być ich mniej, niż teraz, ale jednocześnie ulica ma być lepiej oświetlona.

Przypomnijmy, kilka dni temu prezydent miasta zapowiedział, że nie będzie zgody na 9-metrowe słupy zaproponowane pierwotnie przez projektanta. – Są nie do zaakceptowania, są za nowoczesne – stwierdził Krzysztof Żuk.

– Do końca roku chcemy mieć gotowy, ostateczny projekt – mówi Dziuba. W Ratuszu właśnie zaczęła się procedura wydania decyzji lokalizacyjnej wyznaczającej obszar, który zajmie inwestycja. To jeden z dokumentów potrzebnych do pozwolenia na budowę.

Prace miałyby ruszyć w roku 2018, ich szacunkowy koszt to 7 mln zł.

Komentarze 71

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2016 o 10:10
+1
tak jest, sami piesi, wszyscy będą zapierniczać na piechotkę, bo przecież parking podziemny pod placem litewskim to byłaby fanaberia i koszty, parking alchemii nie powstanie, bo wybrano śmiesznego inwestora bez pieniędzy, . autobusy stoją w korkach i na tysiącu skrzyżowań klucząc wąskimi uliczkami, "bo deptak". brawo urzędnicy odpowiedzialni za inwestycje... skoda tylko, że tych ścieżek rowerowych nie ma, bo by można rowerem jeździć. a tymczasem DDR-y zaczynają sie i kończą w polu.
Avatar
Gucio / 9 sierpnia 2016 o 20:29
+1
miasto nie jest miejscem do hodowania psów
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2016 o 14:07
+1
A nie lepiej wysiedlić wszystkich mieszkańców z Lublina i pozostawić miasto wyłącznie dla rowerzystów i rajców z PO
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2016 o 13:54
+1
Na ile jest zadłużony Lublin,kiedy kolejne podwyżki,podatków,wody,śmieci,itd starczy tych igrzysk w wydaniu ratusza i ich pryncypałów,tam gdzie trzeba chodnik poprawić to nie ma kasy tylko wokół ratusza meblowanie marnotrawstwo kasy
Avatar
dfr3 / 9 sierpnia 2016 o 10:29
+1
Proponuję wydrążyć następny tunel, pierwszy będzie pod Alejami Racławickimi(tak nam obiecywano w kampaniach przed wyborczych). Konfiguracja terenu sprzyja temu. Zaczynał by się od Świętoduskiej/Wodopojnej a kończył na Zamojskiej/Bernardyńskiej.Super rozwiazanie!. Aż sam się cieszę że takie fajne.
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2016 o 10:20
+1
kiedy za d... Urząd Miasta weźmie wreszcie tego ułomnego inwestora, który oszpecił widok miasta wycinką drzew na placu za Ratuszem i pomimo wielu pozorowanych ruchów nie rozpoczął budowy nikomu nie potrzebnej galerii. Teren powinien zostać odebrany i wrócić do miasta, tak jak pod konstrukcją hali na Czubach.
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2016 o 09:17
+1
zróbcie Gondole MPK przez całą lubartowską aż po Królewską i mozecie sobie robić wielkie duńskie przejścia wg architekta Gehl-a
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2016 o 07:38
+1
Braaaawo! Proponuję w ogóle zamknąć scisłe centrum dla ruchu samochodowego. Niech już będą wybory samorządowe...
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2016 o 07:12
+1
Łudziłem się, że na zapleczu Ratusza zainstalowany zostanie parkomat albo zlikwidowany szlaban na parking, do którego piloty mają tylko miejscy radni i wybrańcy prezydenta. Zlikwidować za 7 milionów złotych to, co wcześniej było zrobione dużo taniej, to potrafią tylko w Lublinie.
Avatar
logika / 14 sierpnia 2016 o 23:08
0
Przejazd podziemny ewentualnie dla samochodów. Co Ty na to?
Avatar
logika / 14 sierpnia 2016 o 23:08
0
Przejazd podziemny ewentualnie dla samochodów. Co Ty na to?
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2016 o 10:10
+1
tak jest, sami piesi, wszyscy będą zapierniczać na piechotkę, bo przecież parking podziemny pod placem litewskim to byłaby fanaberia i koszty, parking alchemii nie powstanie, bo wybrano śmiesznego inwestora bez pieniędzy, . autobusy stoją w korkach i na tysiącu skrzyżowań klucząc wąskimi uliczkami, "bo deptak". brawo urzędnicy odpowiedzialni za inwestycje... skoda tylko, że tych ścieżek rowerowych nie ma, bo by można rowerem jeździć. a tymczasem DDR-y zaczynają sie i kończą w polu.
Avatar
Jarecki / 10 sierpnia 2016 o 16:05
0
4 być może pojedzie przez Okopową, 3-go Maja, Wodopojną  i dalej przez Bajkowskiego na Lubartowską. W tej sytuacji MPK będzie musiało dostosować przebieg kilku linii do nowej sytuacji.
Avatar
Darko / 10 sierpnia 2016 o 15:38
0
Macie kretyńskie pomysły! Czyli jak potem dostanę się autobusem z pl. Wolności na ul. Lubartowską? Dodam, że jestem niepełnosprawny ruchowo. Jeżdżę 4 i 39. Na taxi mnie nie stać.
Avatar
Jarecki / 10 sierpnia 2016 o 11:13
0
Wyburzenie kliniki raczej nie wchodzi w grę. Poza tym likwidacja parkingu przy Bajkowskiego i zamiana na pętlę autobusową, to też słaby pomysł. Gdzieś to szaleństwo likwidowania ruchu prywatnych samochodów musi mieć kres. Wręcz uważam, że między Świętoduską a Lubatowską należy zrobić parking, jak największy, już nie tylko dla lublinian, ale własnie dla przyjezdnych, bo jeśli mają zwiedzić miasto, tu muszą gdzieś zaparkować. Dobrze zaprojektowany parking, nie przeszkodzi w tym by była tam zieleń, ławeczki, fontanny. Komunikacja powinna wjeżdzać Świętoduską i zjeżdzać Lubartowską, łącznie z trolejbusami. Można jak na Filaretów przy Wyżynnej, wpuszczać komunikację MPK na pętlę z przystankami na Bajkowskiego lub Lubartowskiej. Problemem jest skręt z lewo w Tysiąclecia. Należałoby zrobić mini owalne rondo, aby komunikacja mogła wyjechać z Lubartowskiej w lewo. Wtedy jadące od Zamku autobusy też mogłyby wjeżdzać pod Ratusz i wracać na Tysiąclecia, a nie tylko te jadące z 3-go Maja.
Wyburzenie kliniki raczej nie wchodzi w grę. Poza tym likwidacja parkingu przy Bajkowskiego i zamiana na pętlę autobusową, to też słaby pomysł. Gdzieś to szaleństwo likwidowania ruchu prywatnych samochodów musi mieć kres. Wręcz uważam, że między Świętoduską a Lubatowską należy zrobić parking, jak największy, już nie tylko dla lublinian, ale własnie dla przyjezdnych, bo jeśli mają zwiedzić miasto, tu muszą gdzieś zaparkować. Dobrze zaprojektowany parking, nie przeszkodzi w tym by była tam zieleń, ławeczki, fontanny. Komunikacja powinna wjeżdz... rozwiń
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2016 o 10:27
0
Pisałem pół roku temu, że odcinek Królewskiej od Placu Katedralnego i Lubartowskiej - do ul. Staszica, powinien być zamieniony na deptak. autobusy miejskie jeździłyby ul. świętoduską pod ratusz. Na obecnym parkingu pod ratuszem powinna być pętla autobusowa. Ogromny plac między ul. Lubartowską a ul. Świętoduską, nazwany przez mnie Placem 700-lecia Lublina, powinien być zamieniony na najpiękniejszy w Polsce park - z winnicami (są w herbie miasta), fontannami, kaskadami, ławeczkami, parasolami i kwiatami. Ul. Staszica od ul. Szewskiej do ul. Karmelickiej powinna być zamknięta dla ruchu - powinna być wewnętrzną ulicą szpitalna. należy wyburzyć Instytut Stomatologii, który jest szpetotą, psującą wygląd najpiękniejszego pałacu w Lublinie - dawnego pałacu Leszczyńskich, obecnie klasztoru karmelitów. Należy udrożnić ul. Karmelicką dla ruchu pojazdów, by mogły zjeżdżać z ul. Staszica na ul. Świętoduską. Ale do tego trzeba wyobraźni i chęci, których to cech brakuje lubelskim urzędnikom. Wojciech Górski.
Pisałem pół roku temu, że odcinek Królewskiej od Placu Katedralnego i Lubartowskiej - do ul. Staszica, powinien być zamieniony na deptak. autobusy miejskie jeździłyby ul. świętoduską pod ratusz. Na obecnym parkingu pod ratuszem powinna być pętla autobusowa. Ogromny plac między ul. Lubartowską a ul. Świętoduską, nazwany przez mnie Placem 700-lecia Lublina, powinien być zamieniony na najpiękniejszy w Polsce park - z winnicami (są w herbie miasta), fontannami, kaskadami, ławeczkami, parasolami i kwiatami. Ul. Staszica od ul. Szewskiej do ul. Ka... rozwiń
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2016 o 08:23
0
Tu w ogóle nie powinno być wjazdu dla samochodów (oprócz mieszkańców, dostawców, taxi i autobusów). Nie ma konieczności jazdy tą trasą, alternatywne trasy nie są dłuższe, minuta więcej nic nie znaczy.
Avatar
P. / 10 sierpnia 2016 o 04:59
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Powinny zostać wykonane ściany szczelinowe (celem podparcia kamienic) w okolicach Bramy wzdłuż Królewskiej i Lubartowskiej, następnie wybrany teren i metodą odkrywkową wybudowany tunel dla samochodów/trolejbusów. Teren do tego jest idealny - Brama jest "na górce". Potem wylać płytę i zbudować plac całkowicie dla ruchu pieszego. Powstałoby niesamowite centrum spotkań !! Okoliczne lokale zamieniłyby się z restauracje/knajpki. Można by też walnąć jakąś fontannę. Ale na to potrzeba człowieka "z jajami" i trochę pieniędzy (zakładam się, że to dałoby się zorganizować, ale nie w Lublinie - mieście "niedasię").
Jeszcze nadejdzie taki czas w Lublinie, że przyjdzie - jak to piszesz - "człowiek z jajami", walnie pięścią w stół i powie: nie wydam publicznych pieniędzy na głupoty !!!
Jeszcze nadejdzie taki czas w Lublinie, że przyjdzie - jak to piszesz - "człowiek z jajami", walnie pięścią w stół i powie: nie wydam publicznych pieniędzy na głupoty !!! rozwiń
Avatar
gość / 10 sierpnia 2016 o 02:43
0
No a co z komunikacją miejską? Już i tak musi sie przeciskac ciasnymi uliczkami, pelnymi zakrętów i skrzyżowań... co wydłuża czasy przejazdu, zwiękasza zuzycie paliwa, co za tym - zanieczyszczenie powietrza i koszta... zdjęcie komunikacji miejskiej z Świetoduskiej, Królewskiej, a jest tam sporo linii - i przeniesienie całości na Unii lub III Maja skończy się tym, że okolice Bramy Krakowskiej będą odwiedzane od święta jeno. Bo nie będzie tam dojazdu... A tu się szykuje jeszcze zakaz handlu w niedzielę i święta... Cóż, drałować od Unii na Zamojską czy od III Maja na Krakowskie, Królewską, do jakiegoś banku czy sklepu raczej wielu się odechce, spadną obroty - i klops dla wielu przedsiębiorstw, sklepów itp, bo z handlu w same dni swiąteczne, kiedy to pono tłumy mają ruszyć na deptak (oby...) - się nie utrzymają. Bedzie tak, jak z 1 Maja - ta ulica powoli umiera... Koncepcje piękne, luz i swoboda dla spacerowiczów, brak samochodów - to chwalebne... ale zapomina się o jednym: miasto żyje LUDŹMI - a ludzie potrzebują dojazdu... i będą odwiedzac te okolice, do których można DOJECHAĆ, w miarę szybko i bez nadmiernego zmęczenia, a nie tłuc się piechotką. Bo na piechotkę można, nawet trzeba - ale nie wtedy, kiedy czas i obowiązki gonią, zmęczenie codziennymi obowiązkami doskwiera - a tak jest w dni nie swiąteczne. Ja już od paru lat, z racji BRAKU CZASU właśnie (no i wieku, przyznam - ale młodzi, nie kpijcie - bo dopóki mamusie was utrzymują, obrabiają, możecie sobie hulać, ale też was czeka takie znużenie codziennymi obowiązkami...) coraz rzadziej odwiedzam deptak, jak i też zrezygnowałem z usług pewnego banku tam się znajdujacego - nie chce mnie się tam chodzić. Owszem, bywam tam sporadycznie, acz częściej na starówce - ale w dni wolne od pracy... Lecz na ogół wolę pojechac gdzieś za miasto i tam, w ciszy i spokoju (w miarę, bo też coraz trudniej o takie miejsca) oraz pośród zieleni - spacerować. Bo deptak jest - nieprzyjemny, ciasny i duszny, pozastawiany "ogródkami piwnymi" z harczącymi tandetną muzyczką głośnikami (któż to wymyślił tą nazwę, przecież te jadlodajnie i pijalnie na deptaku nijak z ogródkami się nie kojarzą, prędzej z knajpami... z racji kuchennych zapaszków i lejącego sie piwa, na ogół kiepskiego gatunku).
No a co z komunikacją miejską? Już i tak musi sie przeciskac ciasnymi uliczkami, pelnymi zakrętów i skrzyżowań... co wydłuża czasy przejazdu, zwiękasza zuzycie paliwa, co za tym - zanieczyszczenie powietrza i koszta... zdjęcie komunikacji miejskiej z Świetoduskiej, Królewskiej, a jest tam sporo linii - i przeniesienie całości na Unii lub III Maja skończy się tym, że okolice Bramy Krakowskiej będą odwiedzane od święta jeno. Bo nie będzie tam dojazdu... A tu się szykuje jeszcze zakaz handlu w niedzielę i święta... Cóż, drałować od Unii na Zamo... rozwiń
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2016 o 02:08
0
Paranoja Juz calkiem chca zlikwidowac dojazd do miast czy komunikacja miejska czy samochodem. Pogielo was calkiem. ... Przebudowa placu litewskiego bedzie ograniczala wiele i zmniejszy miejsce do parkowania chyba zr na czyms innym chce miasto zarobic. Jest w miare dobrze ale trzeba cos zepsuc aby dla innych bylo...
Zobacz wszystkie komentarze 71

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 3 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 6 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 2

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 25 20

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 7 16

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 2 10

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 6 11

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 3 15

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 27 15

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 60 9

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 2

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 7 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 8

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 1

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.