Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 grudnia 2012 r.
17:35
Edytuj ten wpis

Rewolucja w meldunkach, będzie łatwiej w urzędach

Autor: Zdjęcie autora (p.p.)
0 5 A A

Od przyszłego roku będziemy mogli się wymeldować i zameldować podczas jednej wizyty w urzędzie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wszystkie te czynności wykonamy w tym samym urzędzie, w którym będziemy się meldować. – Nie trzeba będzie też podawać informacji o wykształceniu i obowiązku wojskowym – informuje Małgorzata Woźniak, rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Od nowego roku zniesione zostaną również sankcje karne m.in. dla obywateli polskich czy obywateli UE, za niedopełnienie obowiązku meldunkowego. – Obecnie grozi za to m.in. grzywna. Dłuższy będzie także termin na zgłoszenie meldunku. Z 4 dni zostanie wydłużony do 30 dni – dodaje rzecznik.

Ponadto od 1 stycznia 2013 roku zniknie obowiązek zameldowania obywateli polskich i obywateli UE na pobyt nie dłuższy niż trzy miesiące. – Nie będzie także obowiązku meldunkowego wczasowiczów i turystów – mówi Małgorzata Woźniak.

Obowiązek meldunkowy ma zostać zniesiony z początkiem stycznia 2016 roku.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 grudnia 2012 r. o 19:47
0
To mega sciema. Nie wypaliło ZMOKU, więc próbują zamydlic ludziom oczy niby ulepszeniami.Nic się nie zmieniło tak naprawdę. Masakra Panie Ministrze, godne pożałowania. Nikt na niczym się nie zna, ale wszyscy udajam że jest lepiej. Polska to piękny kraj , szkoda że dziki. Co nowa władza , to nowe rządy. PORAŻKA.
Avatar
dziadek / 28 grudnia 2012 r. o 19:10
0
To może jakiś minister POliczy i POda ile udało si zaoszczędzić w skali kraju i gosPOdarki państwa.
Avatar
rr / 28 grudnia 2012 r. o 17:46
0
a gdybys mieszkal w lublinie, a był zameldowany w szczecinie to musiałbyś tam pojechać i się wymeldować, a pozniej wrocić do lublina i się zameldować...

[quote name='Gość' timestamp='1356709691' post='714109']
ale wiadomość ! a wcześniej jak było?? tak samo - jak się zameldowałem w jednym miejscu to automatycznie byłem wymeldowany w poprzdnim (w Lublinie)! tez nie trzeba było przychodzić 2 razy, tylko za jednym przyjsciem do urzędu - nie wiem co to za nowum HAHAHA
- kolejne wielkie ułatwienie - nie trzeba podawać wykształcenia... ohoo, to dopiero ulga, rzeczywiście buahaha
- obowiązek meldunkowy turystów itd... FIKCJA ale dobrze że to się zmieni d 2015 i juz nie bedzie tego 'obowiązku' :]
po co ten cały artykuł nic nie wnoszący?? że niby dziennikarzyna jakis odkrył Amneryke? hahhahah
ŻENADAAAA
[/quote]
a gdybys mieszkal w lublinie, a był zameldowany w szczecinie to musiałbyś tam pojechać i się wymeldować, a pozniej wrocić do lublina i się zameldować...

[quote name='Gość' timestamp='1356709691' post='714109']
ale wiadomość ! a wcześniej jak było?? tak samo - jak się zameldowałem w jednym miejscu to automatycznie byłem wymeldowany w poprzdnim (w Lublinie)! tez nie trzeba było przychodzić 2 razy, tylko za jednym przyjsciem do urzędu - nie wiem co to za nowum HAHAHA
- k... rozwiń
Avatar
gość / 28 grudnia 2012 r. o 17:14
0
A kiedy będzie rewolucja w temacie "radykalne ułatwienia dla osób niepełnosprawnych w zdobywaniu sprzętu ortopedycznego"??? Bo jak na razie, to trzeba mieć zdrowie jak byk, aby być niepełnosprawnym i zdobyć dofinansowanie z NFZ lub PFRON na sprzęt ortopedyczny lub obuwie ortopedyczne! My (niepełnosprawni) jesteśmy traktowani jako potencjalni oszuści i idioci, którzy chcą mieć sprzęt ortopedyczny chyba "ot tak sobie dla żartu i z próżności"...Aby "zdobyć" jakiekolwiek dofinansowanie, to musimy solidnie się tłumaczyć ze swego kalectwa przed różnymi instytucjami i osobami, a ile jeszcze przy tym "nachodzić i najeździć"... Kiedy w tym kraju zapanuje NORMALNOŚĆ ???
A kiedy będzie rewolucja w temacie "radykalne ułatwienia dla osób niepełnosprawnych w zdobywaniu sprzętu ortopedycznego"??? Bo jak na razie, to trzeba mieć zdrowie jak byk, aby być niepełnosprawnym i zdobyć dofinansowanie z NFZ lub PFRON na sprzęt ortopedyczny lub obuwie ortopedyczne! My (niepełnosprawni) jesteśmy traktowani jako potencjalni oszuści i idioci, którzy chcą mieć sprzęt ortopedyczny chyba "ot tak sobie dla żartu i z próżności"...Aby "zdobyć" jakiekolwiek dofinansowanie, to musimy solidnie się tł... rozwiń
Avatar
Gość / 28 grudnia 2012 r. o 16:48
0
ale wiadomość ! a wcześniej jak było?? tak samo - jak się zameldowałem w jednym miejscu to automatycznie byłem wymeldowany w poprzdnim (w Lublinie)! tez nie trzeba było przychodzić 2 razy, tylko za jednym przyjsciem do urzędu - nie wiem co to za nowum HAHAHA
- kolejne wielkie ułatwienie - nie trzeba podawać wykształcenia... ohoo, to dopiero ulga, rzeczywiście buahaha
- obowiązek meldunkowy turystów itd... FIKCJA :D:D ale dobrze że to się zmieni d 2015 i juz nie bedzie tego 'obowiązku' :]
po co ten cały artykuł nic nie wnoszący?? że niby dziennikarzyna jakis odkrył Amneryke? hahhahah
ŻENADAAAA
ale wiadomość ! a wcześniej jak było?? tak samo - jak się zameldowałem w jednym miejscu to automatycznie byłem wymeldowany w poprzdnim (w Lublinie)! tez nie trzeba było przychodzić 2 razy, tylko za jednym przyjsciem do urzędu - nie wiem co to za nowum HAHAHA
- kolejne wielkie ułatwienie - nie trzeba podawać wykształcenia... ohoo, to dopiero ulga, rzeczywiście buahaha
- obowiązek meldunkowy turystów itd... FIKCJA :D:D ale dobrze że to się zmieni d 2015 i juz nie bedzie tego 'obowiązku' :]
po... rozwiń
Avatar
Gość / 28 grudnia 2012 r. o 19:47
0
To mega sciema. Nie wypaliło ZMOKU, więc próbują zamydlic ludziom oczy niby ulepszeniami.Nic się nie zmieniło tak naprawdę. Masakra Panie Ministrze, godne pożałowania. Nikt na niczym się nie zna, ale wszyscy udajam że jest lepiej. Polska to piękny kraj , szkoda że dziki. Co nowa władza , to nowe rządy. PORAŻKA.
Avatar
dziadek / 28 grudnia 2012 r. o 19:10
0
To może jakiś minister POliczy i POda ile udało si zaoszczędzić w skali kraju i gosPOdarki państwa.
Avatar
rr / 28 grudnia 2012 r. o 17:46
0
a gdybys mieszkal w lublinie, a był zameldowany w szczecinie to musiałbyś tam pojechać i się wymeldować, a pozniej wrocić do lublina i się zameldować...

[quote name='Gość' timestamp='1356709691' post='714109']
ale wiadomość ! a wcześniej jak było?? tak samo - jak się zameldowałem w jednym miejscu to automatycznie byłem wymeldowany w poprzdnim (w Lublinie)! tez nie trzeba było przychodzić 2 razy, tylko za jednym przyjsciem do urzędu - nie wiem co to za nowum HAHAHA
- kolejne wielkie ułatwienie - nie trzeba podawać wykształcenia... ohoo, to dopiero ulga, rzeczywiście buahaha
- obowiązek meldunkowy turystów itd... FIKCJA ale dobrze że to się zmieni d 2015 i juz nie bedzie tego 'obowiązku' :]
po co ten cały artykuł nic nie wnoszący?? że niby dziennikarzyna jakis odkrył Amneryke? hahhahah
ŻENADAAAA
[/quote]
a gdybys mieszkal w lublinie, a był zameldowany w szczecinie to musiałbyś tam pojechać i się wymeldować, a pozniej wrocić do lublina i się zameldować...

[quote name='Gość' timestamp='1356709691' post='714109']
ale wiadomość ! a wcześniej jak było?? tak samo - jak się zameldowałem w jednym miejscu to automatycznie byłem wymeldowany w poprzdnim (w Lublinie)! tez nie trzeba było przychodzić 2 razy, tylko za jednym przyjsciem do urzędu - nie wiem co to za nowum HAHAHA
- k... rozwiń
Avatar
gość / 28 grudnia 2012 r. o 17:14
0
A kiedy będzie rewolucja w temacie "radykalne ułatwienia dla osób niepełnosprawnych w zdobywaniu sprzętu ortopedycznego"??? Bo jak na razie, to trzeba mieć zdrowie jak byk, aby być niepełnosprawnym i zdobyć dofinansowanie z NFZ lub PFRON na sprzęt ortopedyczny lub obuwie ortopedyczne! My (niepełnosprawni) jesteśmy traktowani jako potencjalni oszuści i idioci, którzy chcą mieć sprzęt ortopedyczny chyba "ot tak sobie dla żartu i z próżności"...Aby "zdobyć" jakiekolwiek dofinansowanie, to musimy solidnie się tłumaczyć ze swego kalectwa przed różnymi instytucjami i osobami, a ile jeszcze przy tym "nachodzić i najeździć"... Kiedy w tym kraju zapanuje NORMALNOŚĆ ???
A kiedy będzie rewolucja w temacie "radykalne ułatwienia dla osób niepełnosprawnych w zdobywaniu sprzętu ortopedycznego"??? Bo jak na razie, to trzeba mieć zdrowie jak byk, aby być niepełnosprawnym i zdobyć dofinansowanie z NFZ lub PFRON na sprzęt ortopedyczny lub obuwie ortopedyczne! My (niepełnosprawni) jesteśmy traktowani jako potencjalni oszuści i idioci, którzy chcą mieć sprzęt ortopedyczny chyba "ot tak sobie dla żartu i z próżności"...Aby "zdobyć" jakiekolwiek dofinansowanie, to musimy solidnie się tł... rozwiń
Avatar
Gość / 28 grudnia 2012 r. o 16:48
0
ale wiadomość ! a wcześniej jak było?? tak samo - jak się zameldowałem w jednym miejscu to automatycznie byłem wymeldowany w poprzdnim (w Lublinie)! tez nie trzeba było przychodzić 2 razy, tylko za jednym przyjsciem do urzędu - nie wiem co to za nowum HAHAHA
- kolejne wielkie ułatwienie - nie trzeba podawać wykształcenia... ohoo, to dopiero ulga, rzeczywiście buahaha
- obowiązek meldunkowy turystów itd... FIKCJA :D:D ale dobrze że to się zmieni d 2015 i juz nie bedzie tego 'obowiązku' :]
po co ten cały artykuł nic nie wnoszący?? że niby dziennikarzyna jakis odkrył Amneryke? hahhahah
ŻENADAAAA
ale wiadomość ! a wcześniej jak było?? tak samo - jak się zameldowałem w jednym miejscu to automatycznie byłem wymeldowany w poprzdnim (w Lublinie)! tez nie trzeba było przychodzić 2 razy, tylko za jednym przyjsciem do urzędu - nie wiem co to za nowum HAHAHA
- kolejne wielkie ułatwienie - nie trzeba podawać wykształcenia... ohoo, to dopiero ulga, rzeczywiście buahaha
- obowiązek meldunkowy turystów itd... FIKCJA :D:D ale dobrze że to się zmieni d 2015 i juz nie bedzie tego 'obowiązku' :]
po... rozwiń