Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 grudnia 2012 r.
17:35
Edytuj ten wpis

Rewolucja w meldunkach, będzie łatwiej w urzędach

Autor: Zdjęcie autora (p.p.)
0 5 A A

Od przyszłego roku będziemy mogli się wymeldować i zameldować podczas jednej wizyty w urzędzie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wszystkie te czynności wykonamy w tym samym urzędzie, w którym będziemy się meldować. – Nie trzeba będzie też podawać informacji o wykształceniu i obowiązku wojskowym – informuje Małgorzata Woźniak, rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Od nowego roku zniesione zostaną również sankcje karne m.in. dla obywateli polskich czy obywateli UE, za niedopełnienie obowiązku meldunkowego. – Obecnie grozi za to m.in. grzywna. Dłuższy będzie także termin na zgłoszenie meldunku. Z 4 dni zostanie wydłużony do 30 dni – dodaje rzecznik.

Ponadto od 1 stycznia 2013 roku zniknie obowiązek zameldowania obywateli polskich i obywateli UE na pobyt nie dłuższy niż trzy miesiące. – Nie będzie także obowiązku meldunkowego wczasowiczów i turystów – mówi Małgorzata Woźniak.

Obowiązek meldunkowy ma zostać zniesiony z początkiem stycznia 2016 roku.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 grudnia 2012 r. o 19:47
To mega sciema. Nie wypaliło ZMOKU, więc próbują zamydlic ludziom oczy niby ulepszeniami.Nic się nie zmieniło tak naprawdę. Masakra Panie Ministrze, godne pożałowania. Nikt na niczym się nie zna, ale wszyscy udajam że jest lepiej. Polska to piękny kraj , szkoda że dziki. Co nowa władza , to nowe rządy. PORAŻKA.
Avatar
dziadek / 28 grudnia 2012 r. o 19:10
To może jakiś minister POliczy i POda ile udało si zaoszczędzić w skali kraju i gosPOdarki państwa.
Avatar
rr / 28 grudnia 2012 r. o 17:46
a gdybys mieszkal w lublinie, a był zameldowany w szczecinie to musiałbyś tam pojechać i się wymeldować, a pozniej wrocić do lublina i się zameldować...

[quote name='Gość' timestamp='1356709691' post='714109']
ale wiadomość ! a wcześniej jak było?? tak samo - jak się zameldowałem w jednym miejscu to automatycznie byłem wymeldowany w poprzdnim (w Lublinie)! tez nie trzeba było przychodzić 2 razy, tylko za jednym przyjsciem do urzędu - nie wiem co to za nowum HAHAHA
- kolejne wielkie ułatwienie - nie trzeba podawać wykształcenia... ohoo, to dopiero ulga, rzeczywiście buahaha
- obowiązek meldunkowy turystów itd... FIKCJA ale dobrze że to się zmieni d 2015 i juz nie bedzie tego 'obowiązku' :]
po co ten cały artykuł nic nie wnoszący?? że niby dziennikarzyna jakis odkrył Amneryke? hahhahah
ŻENADAAAA
[/quote]
a gdybys mieszkal w lublinie, a był zameldowany w szczecinie to musiałbyś tam pojechać i się wymeldować, a pozniej wrocić do lublina i się zameldować...

[quote name='Gość' timestamp='1356709691' post='714109']
ale wiadomość ! a wcześniej jak było?? tak samo - jak się zameldowałem w jednym miejscu to automatycznie byłem wymeldowany w poprzdnim (w Lublinie)! tez nie trzeba było przychodzić 2 razy, tylko za jednym przyjsciem do urzędu - nie wiem co to za nowum HAHAHA
- k... rozwiń
Avatar
gość / 28 grudnia 2012 r. o 17:14
A kiedy będzie rewolucja w temacie "radykalne ułatwienia dla osób niepełnosprawnych w zdobywaniu sprzętu ortopedycznego"??? Bo jak na razie, to trzeba mieć zdrowie jak byk, aby być niepełnosprawnym i zdobyć dofinansowanie z NFZ lub PFRON na sprzęt ortopedyczny lub obuwie ortopedyczne! My (niepełnosprawni) jesteśmy traktowani jako potencjalni oszuści i idioci, którzy chcą mieć sprzęt ortopedyczny chyba "ot tak sobie dla żartu i z próżności"...Aby "zdobyć" jakiekolwiek dofinansowanie, to musimy solidnie się tłumaczyć ze swego kalectwa przed różnymi instytucjami i osobami, a ile jeszcze przy tym "nachodzić i najeździć"... Kiedy w tym kraju zapanuje NORMALNOŚĆ ???
A kiedy będzie rewolucja w temacie "radykalne ułatwienia dla osób niepełnosprawnych w zdobywaniu sprzętu ortopedycznego"??? Bo jak na razie, to trzeba mieć zdrowie jak byk, aby być niepełnosprawnym i zdobyć dofinansowanie z NFZ lub PFRON na sprzęt ortopedyczny lub obuwie ortopedyczne! My (niepełnosprawni) jesteśmy traktowani jako potencjalni oszuści i idioci, którzy chcą mieć sprzęt ortopedyczny chyba "ot tak sobie dla żartu i z próżności"...Aby "zdobyć" jakiekolwiek dofinansowanie, to musimy solidnie się tł... rozwiń
Avatar
Gość / 28 grudnia 2012 r. o 16:48
ale wiadomość ! a wcześniej jak było?? tak samo - jak się zameldowałem w jednym miejscu to automatycznie byłem wymeldowany w poprzdnim (w Lublinie)! tez nie trzeba było przychodzić 2 razy, tylko za jednym przyjsciem do urzędu - nie wiem co to za nowum HAHAHA
- kolejne wielkie ułatwienie - nie trzeba podawać wykształcenia... ohoo, to dopiero ulga, rzeczywiście buahaha
- obowiązek meldunkowy turystów itd... FIKCJA :D:D ale dobrze że to się zmieni d 2015 i juz nie bedzie tego 'obowiązku' :]
po co ten cały artykuł nic nie wnoszący?? że niby dziennikarzyna jakis odkrył Amneryke? hahhahah
ŻENADAAAA
ale wiadomość ! a wcześniej jak było?? tak samo - jak się zameldowałem w jednym miejscu to automatycznie byłem wymeldowany w poprzdnim (w Lublinie)! tez nie trzeba było przychodzić 2 razy, tylko za jednym przyjsciem do urzędu - nie wiem co to za nowum HAHAHA
- kolejne wielkie ułatwienie - nie trzeba podawać wykształcenia... ohoo, to dopiero ulga, rzeczywiście buahaha
- obowiązek meldunkowy turystów itd... FIKCJA :D:D ale dobrze że to się zmieni d 2015 i juz nie bedzie tego 'obowiązku' :]
po... rozwiń
Avatar
Gość / 28 grudnia 2012 r. o 19:47
To mega sciema. Nie wypaliło ZMOKU, więc próbują zamydlic ludziom oczy niby ulepszeniami.Nic się nie zmieniło tak naprawdę. Masakra Panie Ministrze, godne pożałowania. Nikt na niczym się nie zna, ale wszyscy udajam że jest lepiej. Polska to piękny kraj , szkoda że dziki. Co nowa władza , to nowe rządy. PORAŻKA.
Avatar
dziadek / 28 grudnia 2012 r. o 19:10
To może jakiś minister POliczy i POda ile udało si zaoszczędzić w skali kraju i gosPOdarki państwa.
Avatar
rr / 28 grudnia 2012 r. o 17:46
a gdybys mieszkal w lublinie, a był zameldowany w szczecinie to musiałbyś tam pojechać i się wymeldować, a pozniej wrocić do lublina i się zameldować...

[quote name='Gość' timestamp='1356709691' post='714109']
ale wiadomość ! a wcześniej jak było?? tak samo - jak się zameldowałem w jednym miejscu to automatycznie byłem wymeldowany w poprzdnim (w Lublinie)! tez nie trzeba było przychodzić 2 razy, tylko za jednym przyjsciem do urzędu - nie wiem co to za nowum HAHAHA
- kolejne wielkie ułatwienie - nie trzeba podawać wykształcenia... ohoo, to dopiero ulga, rzeczywiście buahaha
- obowiązek meldunkowy turystów itd... FIKCJA ale dobrze że to się zmieni d 2015 i juz nie bedzie tego 'obowiązku' :]
po co ten cały artykuł nic nie wnoszący?? że niby dziennikarzyna jakis odkrył Amneryke? hahhahah
ŻENADAAAA
[/quote]
a gdybys mieszkal w lublinie, a był zameldowany w szczecinie to musiałbyś tam pojechać i się wymeldować, a pozniej wrocić do lublina i się zameldować...

[quote name='Gość' timestamp='1356709691' post='714109']
ale wiadomość ! a wcześniej jak było?? tak samo - jak się zameldowałem w jednym miejscu to automatycznie byłem wymeldowany w poprzdnim (w Lublinie)! tez nie trzeba było przychodzić 2 razy, tylko za jednym przyjsciem do urzędu - nie wiem co to za nowum HAHAHA
- k... rozwiń
Avatar
gość / 28 grudnia 2012 r. o 17:14
A kiedy będzie rewolucja w temacie "radykalne ułatwienia dla osób niepełnosprawnych w zdobywaniu sprzętu ortopedycznego"??? Bo jak na razie, to trzeba mieć zdrowie jak byk, aby być niepełnosprawnym i zdobyć dofinansowanie z NFZ lub PFRON na sprzęt ortopedyczny lub obuwie ortopedyczne! My (niepełnosprawni) jesteśmy traktowani jako potencjalni oszuści i idioci, którzy chcą mieć sprzęt ortopedyczny chyba "ot tak sobie dla żartu i z próżności"...Aby "zdobyć" jakiekolwiek dofinansowanie, to musimy solidnie się tłumaczyć ze swego kalectwa przed różnymi instytucjami i osobami, a ile jeszcze przy tym "nachodzić i najeździć"... Kiedy w tym kraju zapanuje NORMALNOŚĆ ???
A kiedy będzie rewolucja w temacie "radykalne ułatwienia dla osób niepełnosprawnych w zdobywaniu sprzętu ortopedycznego"??? Bo jak na razie, to trzeba mieć zdrowie jak byk, aby być niepełnosprawnym i zdobyć dofinansowanie z NFZ lub PFRON na sprzęt ortopedyczny lub obuwie ortopedyczne! My (niepełnosprawni) jesteśmy traktowani jako potencjalni oszuści i idioci, którzy chcą mieć sprzęt ortopedyczny chyba "ot tak sobie dla żartu i z próżności"...Aby "zdobyć" jakiekolwiek dofinansowanie, to musimy solidnie się tł... rozwiń
Avatar
Gość / 28 grudnia 2012 r. o 16:48
ale wiadomość ! a wcześniej jak było?? tak samo - jak się zameldowałem w jednym miejscu to automatycznie byłem wymeldowany w poprzdnim (w Lublinie)! tez nie trzeba było przychodzić 2 razy, tylko za jednym przyjsciem do urzędu - nie wiem co to za nowum HAHAHA
- kolejne wielkie ułatwienie - nie trzeba podawać wykształcenia... ohoo, to dopiero ulga, rzeczywiście buahaha
- obowiązek meldunkowy turystów itd... FIKCJA :D:D ale dobrze że to się zmieni d 2015 i juz nie bedzie tego 'obowiązku' :]
po co ten cały artykuł nic nie wnoszący?? że niby dziennikarzyna jakis odkrył Amneryke? hahhahah
ŻENADAAAA
ale wiadomość ! a wcześniej jak było?? tak samo - jak się zameldowałem w jednym miejscu to automatycznie byłem wymeldowany w poprzdnim (w Lublinie)! tez nie trzeba było przychodzić 2 razy, tylko za jednym przyjsciem do urzędu - nie wiem co to za nowum HAHAHA
- kolejne wielkie ułatwienie - nie trzeba podawać wykształcenia... ohoo, to dopiero ulga, rzeczywiście buahaha
- obowiązek meldunkowy turystów itd... FIKCJA :D:D ale dobrze że to się zmieni d 2015 i juz nie bedzie tego 'obowiązku' :]
po... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego: Lider wciąż w formie

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego: Lider wciąż w formie

Symbit udał się na świąteczną przerwę jako lider zmagań. Podopieczni Sławomira Łątki pokonali po emocjonującym spotkaniu Piąty Faul

Rządowy węgiel dla Lublina okazał się kiepski jakościowo. Za dużo miału

Rządowy węgiel dla Lublina okazał się kiepski jakościowo. Za dużo miału

Jest spory problem z jakością indonezyjskiego węgla rozprowadzanego przez miasto po niższej cenie w ramach rządowego programu. Paliwo nie jest sortowane po przywiezieniu i zawiera zbyt dużo miału.

Trzy darmowe spektakle w ramach Przestrzeni Sztuki w Centrum Kultury w Lublinie
8 grudnia 2022, 19:30

Trzy darmowe spektakle w ramach Przestrzeni Sztuki w Centrum Kultury w Lublinie

W najbliższych dniach w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można uczestniczyć w próbach otwartych spektakli w ramach konkursu Przestrzeni Sztuki Teatr. Pierwszy pokaz dziś o godz. 19.30.

Straż miejska „nieefektywna” i już nie obsługuje fotoradaru. Zostanie rozwiązana

Straż miejska „nieefektywna” i już nie obsługuje fotoradaru. Zostanie rozwiązana

Nałęczowska straż miejska w przyszłym roku zostanie rozwiązana. Formację tworzą obecnie trzy osoby. Samorząd liczy na oszczędności, bo utrzymanie straży kosztuje nałęczowskich podatników ok. 300 tys. zł rocznie.

LNBA: Rozgrywki w Konferencji A wchodzą w decydującą fazę

LNBA: Rozgrywki w Konferencji A wchodzą w decydującą fazę

Tabeli przewodzą Symbit oraz Matematyka

Ślisko na drogach. Nie wszyscy kierowcy sobie poradzili

Ślisko na drogach. Nie wszyscy kierowcy sobie poradzili

Z powodu oblodzonej nawierzchni dróg dzisiaj w wielu miejscach regionu było bardzo ślisko.

"Pogranicze sztuki. Dwa narody w jednym brzmieniu". Ukraińskie i polskie kompozycje w Filharmonii Lubelskiej
10 grudnia 2022, 18:00

"Pogranicze sztuki. Dwa narody w jednym brzmieniu". Ukraińskie i polskie kompozycje w Filharmonii Lubelskiej

"Pogranicze sztuki. Dwa narody w jednym brzmieniu" to tytuł koncertu, który zostanie zorganizowany już w najbliższą sobotę o godz. 18 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5). Tego wieczora będzie można usłyszeć muzykę kompozytorów z Polski i Ukrainy.

Lublin. Okazałej lipy nie udało się uratować
Alarm 24

Lublin. Okazałej lipy nie udało się uratować

Nie ma ratunku dla kilkudziesięcioletniej lipy rosnącej przy ul. Chopina. Drzewo praktycznie pozbawiono korony, bo stwarzało zagrożenie dla ludzi. Miasto obiecuje nowe.

Festiwal filmów snowboardowych w DDK Węglin
10 grudnia 2022, 18:00

Festiwal filmów snowboardowych w DDK Węglin

Przed nami 15. edycja popularnego festiwalu filmów snowboardowych "Winter Is My Love". W Lublinie wydarzenie odbędzie się 10 grudnia o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a).

Nowoczesne meble ogrodowe – wygodne i stylowe dodatki do każdego ogrodu

Nowoczesne meble ogrodowe – wygodne i stylowe dodatki do każdego ogrodu

Meble ogrodowe to niezbędny element wyposażenia każdego ogrodu. Służą do wypoczynku i relaksu oraz stanowią doskonałe miejsce do spotkań z przyjaciółmi i rodziną. Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje mebli ogrodowych, w tym nowoczesne modele, które łączą w sobie wygodę i funkcjonalność z eleganckim designem.

Polski Cukier Start Lublin dziś podejmie u siebie King Szczecin

Polski Cukier Start Lublin dziś podejmie u siebie King Szczecin

Czy podopiecznym Artura Gronka uda się wreszcie przełamać serię porażek?

Ruszyła rozbiórka pomnika pierwszego rektora KUL. Uczelnia zapewnia, że to nie przez przyszłe sąsiedztwo
Zdjęcia
galeria

Ruszyła rozbiórka pomnika pierwszego rektora KUL. Uczelnia zapewnia, że to nie przez przyszłe sąsiedztwo

W czwartek rano rozpoczęły się prace przy rozbiórce pomnika ks. Idziego Radziszewskiego. O zgodę na jego demontaż wystąpiły władze Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Docelowo monument ma stanąć na terenie uczelnianego kampusu.

Powstanie nowa parafia w Białej Podlaskiej. A zamiast parku będą bloki

Powstanie nowa parafia w Białej Podlaskiej. A zamiast parku będą bloki

W Białej Podlaskiej ma powstać nowa parafia przy dużym osiedlu blokowisk. W tym celu, trzeba było opracować nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Mobilne zasilanie - powerbanki, stacje, panele - przygotuj się na problemy z prądem

Mobilne zasilanie - powerbanki, stacje, panele - przygotuj się na problemy z prądem

Stacja ładująca, power bank czy panel solarny to proste rozwiązanie wszystkich możliwych problemów w dostępie do energii elektrycznej - czy to w domu, na biwaku czy w podróży. Poznaj różne możliwości ładowania urządzeń i zapewnienia sobie awaryjnego zasilania w każdej sytuacji.

Zagłosowała na mural w budżecie obywatelskim. Nawet nie wiedziała, że będzie na nim jej dziadek
galeria

Zagłosowała na mural w budżecie obywatelskim. Nawet nie wiedziała, że będzie na nim jej dziadek

Zagłosowałam w budżecie obywatelskim na mural, nie mając świadomości, że będzie na nim mój dziadek. Był bardzo ciepłym, serdecznym człowiekiem. Tworzyli z babcią cudowną parę – mówi pani Anna, wnuczka Andrzeja Żubra ps. Jędruś. Wczoraj oficjalnie odsłonięto ścienne malowidło upamiętniające trójkę bohaterów z czasów II wojny światowej, związanych z polskim podziemiem niepodległościowym. Projekt BO „Świdnicki mural wizytówką miasta” zdobył poparcie 363 mieszkańców.