Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 czerwca 2010 r.
11:32
Edytuj ten wpis

Rocznice biskupów Życińskiego i Cisło

0 8 A A

Arcybiskup Józef Życiński 13 lat temu został nominowany na arcybiskupa metropolitę lubelskiego. Również dzisiaj 40. rocznicę święceń kapłańskich obchodzi bp Mieczysław Cisło.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Abp Życiński urodził się w Nowej Wsi koło Piotrkowa Trybunalskiego. W 1972 roku - po ukończeniu studiów w Wyższym Częstochowskim Seminarium Duchownym w Krakowie - przyjął święcenia kapłańskie.

W 1976 roku, na Wydziale Teologicznym w Krakowie został doktorem teologii. Następny stopień doktora - tym razem filozofii - uzyskał na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Habilitował się w roku 1980 na podstawie pracy: Prostota i dyskonfirmowalność, jako kryteria heurystyczne w kosmologii relatywistycznej.

W latach 1982-1985 pełnił funkcję prodziekana, a od 1988 do 1990 roku - dziekana Wydziału Filozoficznego tej uczelni.

Jest inicjatorem serii zeszytów Zagadnienia Filozoficzne w Nauce, wydawanych przez PAT, edycji angielskiej Philosophy in Science wydawanej przez PAT, Obserwatorium Watykańskie i Uniwersytet w Tucson oraz serii wydawniczej Philosophy in Science Library, poświęconej problematyce interdyscyplinarnej, wydawanej przez przy współpracy Obserwatorium Watykańskim.

Od 4 listopada 1990 roku do 14 czerwca 1997 roku był biskupem tarnowskim, a następnie - dnia 14 czerwca 1997 roku - został mianowany arcybiskupem metropolitą lubelskim. Urząd ten uroczyście objął 29 czerwca 1997 roku, w archikatedrze lubelskiej.

Jest 11 rządcą diecezji i drugim metropolitą lubelskim. Pełni również urząd Wielkiego Kanclerza Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Bp Mieczysław Cisło - pomocniczy biskup archidiecezji lubelskiej - urodził się w Niemirówku (parafia Krasnobród, diec. zamojsko-lubaczowska). W latach 1964-1970 - alumn Wyższego Seminarium Duchownego w Lublinie i student teologii KUL. Na księdza został wyświęcony 14 czerwca 1970 r. w Lublinie.

Najpierw ks. Mieczysław Cisło był wikariuszem w parafii p.w. św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie, a następnie w parafii p.w. św. Anny w Lubartowie. W latach 1975-1981 student teologii dogmatycznej w Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie (doktorat - 1981 r.).

Od października 1981 roku - prefekt, od 1984 r. wicerektor, a od 1991 r. rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Lublinie, kanonik rzeczywisty Kapituły Archikatedralnej w Lublinie, kapelan honorowy Ojca Św., a od października 1982 roku - pracownik naukowy KUL.

Mianowany biskupem pomocniczym Archidiecezji Lubelskiej (tyt. Auca) dnia 13 grudnia 1997 r., 2 lutego 1998 r. w Archikatedrze Lubelskiej otrzymał święcenia biskupie.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Bet Anka / 15 czerwca 2010 o 15:00
0
[color="#006400"]„KOMU ODPUŚCICIE...”

KULejny szum robi się wokół kur...iewnej braci – tym razem obchody Niebieskich Nominacji...
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK
CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY
uzupełnia braki intelektualne albo samych zainteresowanych kur...ierwnych, albo Autora tekstu.
Nie do wiary należy, iż większość duchowieństwa czynnego w PRL-u (do momentu rozwiązania SB) była ścisłymi współpracownikami obdarowanymi na wieki wieków pseudonimami – [color="#FF0000"]niczym Szef vatykański![/color]
[color="#FF0000"]W 2009 r. IPN poinformował o znalezieniu SB-ckiej Teczki samego Karola Wojtyły [/color]– Ojca Świętego Jana Pawła II – tuż przed Bożym Ciałem.
Od X-lat KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC zamieszcza info o Niebieskiej generalicji widniejącej na SB-ckiej Liście Wildsteina:
[color="#FF0000"]1)Józef Glemp 2x; (Prymas Polski - Emeryt)
2)Henryk Muszyński 4x; (Aktualny Prymas Polski)
3)Józef Kowalczyk 15x (słownie: PIĘTNAŚCIE RAZY), {Nuncjusz Apostolski w Polsce}
4)„FILOZOF”; „GLON”... i cala reszta duchowieństwa płci obojga...[/color]
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆORGANISTÓW i ASC już wcześniej proponował do KUL-ejnych Niebieskich Rocznic [color="#FF0000"]dorzucić ROCZNICĘ WPÓŁPRACY Z SB-kami...[/color]
Nie na darmo [color="#FF0000"]tworzący się KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW w roku 1980 rozbito wespół z JP 2; e-PiS-kopatem i pozostałym duchowieństwem w roku 1982.[/color]
Kto uległ zwykłym SB-ckim metodom przekupstwa (prezentują je SOLIDARNOSCIOWCY w TVP Lublin) ten awansował do Kur...iewnych Włości i zasiada w Komisjach Organistowskich, awansowali też księża napadający nocą 1994 r. na rodziny Związkowców i zakazem opalania budynków zimą mrożący małe dzieci... -[color="#FF0000"] cały czas jest to Święta Ekipa JP 2 z e-PiS-kopatem, Glempem i czynnym duchowieństwem.[/color]
W Nagrodę Wieczną Związkowcy Zasiadają W domach, a wyrzuceni z KUL-awej MuzyKULogii
zapier...niczają fizycznie.
W Lipcu (2010) będą szumnie zapowiadane lubelskie obchody strajków 1980 i dążność do KAT-olickiej Polski, co tez odzwierciedlone będzie Komisjami Wyborczymi (2010) w KUR...iewnych Włościach,[color="#FF0000"] a KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANIOSTÓW i ASC już teraz proponuje wysłać tam
niezależnych obserwatorów lub zainstalować monitoring.[/color]
[color="#FF0000"]Takiej głupoty jaka panuje w kościele trudno przypisać właściwe działanie[/color], a dorzucenie kilku tysięcy dodatkowych głosów jest niczym porównując z obowiązująca tak KUL-awą i PAT-ologiczną Wiecznością!
Po wybraniu zaś „odpowiedniego” (najlepiej [color="#FF0000"]Bogumiła lub Bogusława[/color], a takich kandydatów nie ma) w ramach pokuty z Departamentu Księży Kapelanów [color="#FF0000"]Prezydent – elekt usłyszy „ODDAJ NAM POLSKĘ”[/color] i co wtedy?
Wtedy Naród będzie kroczył na KUL-anach...

[color="#FF0000"]Aby Święte Jadaczki nie ustały w drodze KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC
całemu Departamentowi Księży Kapelanów i Kuriewnej Braci w Kąciku KUL-onaria serwuje:

1) Ciało Pańskie z Grilla;
2) Krew Pańską z Gwinta;
3) Skrzydełka Anielskie z Grilla;
4) Pączki smażone na Świętych Olejach z nadzieniem Róży Duchownej;
5) Napój Duchowny FRUTTI DI PAPA z paPIESKICH Owoców - granatów - odmiana
Germany 1939;
6) Brakujące paliwo uzupełnia Bio-paliwem ze Świętych Olejów i każdy będzie mógł jechać prosto
do Nieba...[/color]

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [color="#FF0000"]Oni są Śmieszni[/color]!

[color="#FF0000"]Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r.

Zostańcie z B(L)OGIEM[/color]

www.********/********.***, e-mail ****************@*******.***
Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.
www.********/********.***, e-mail ****************@*******.***

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)[/color]
[color="#006400"]„KOMU ODPUŚCICIE...”

KULejny szum robi się wokół kur...iewnej braci – tym razem obchody Niebieskich Nominacji...
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK
CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY
uzupełnia braki intelektualne albo samych zainteresowanych kur...ierwnych, albo Autora tekstu.
Nie do wiary należy, iż większość duchowieństwa czynnego w PRL-u (do momentu rozwiązania SB) była ścisłymi współpracownikami o... rozwiń
Avatar
Pan Weselnik / 15 czerwca 2010 o 08:44
0
Wszystkiego co najdroższe Młodej Parze !
Avatar
saslaw / 15 czerwca 2010 o 07:38
0
Panie i Panowie redaktorzy "popularnego dziennika". Ja niedawno obchodziłem urodziny, były kwiaty, szampan, grillowanie a wy nic żeście o tym nie pisali. Co z wami? Mamy wolną i niezaleąna prasę czy nie? Takie wydazenia publikujcie albo wszystkie albo żadne. Postraffiamm.
Avatar
JaCkyL / 14 czerwca 2010 o 23:07
0
Czarny ksiażę... Dalej ukrywajcie pedofilow i wszelakich innych zboczeńców. Życzyński sam podbno bardzo lubi młodych chłopców.
Avatar
aaa / 14 czerwca 2010 o 22:40
0
Arcyksiąże już idę na kolanach wić się u twych stóp i składać gratulacje..pi...... cie pastuchu
Avatar
Tad / 14 czerwca 2010 o 22:03
0
Sto lat dla TW Filozof, a Wcisło jaki miał nick nie pamietam ale też życzę mus sto lat. Tyle bowiem będą potrzebować aby się przyznać. W międzyczasie będą obsadzać dyrektorów w szpitalu MWSiA czy AL.Kraśnickiej. Niezłe jaja czarni obsadzaja ordynatorów i kierowników. Ale inni TW też rządzą...
pozdrawiam i zdrowia życzę
T
Avatar
troszkępodirytowany / 14 czerwca 2010 o 20:03
0
pytanie napisał:
a kiedy dokładnie urodził się bp Życiński? dzień, miesiąc, bo nigdzie nit nie podaje,


A na Wikipedii napisane jest, że pierwszego września. Ale fakt, Wikipedia to nie jest popularna strona w internecie, więc "nigdzie nie mogłeś znaleźć"
Avatar
pytanie / 14 czerwca 2010 o 19:46
0
a kiedy dokładnie urodził się bp Życiński? dzień, miesiąc, bo nigdzie nit nie podaje,
Avatar
Bet Anka / 15 czerwca 2010 o 15:00
0
[color="#006400"]„KOMU ODPUŚCICIE...”

KULejny szum robi się wokół kur...iewnej braci – tym razem obchody Niebieskich Nominacji...
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK
CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY
uzupełnia braki intelektualne albo samych zainteresowanych kur...ierwnych, albo Autora tekstu.
Nie do wiary należy, iż większość duchowieństwa czynnego w PRL-u (do momentu rozwiązania SB) była ścisłymi współpracownikami obdarowanymi na wieki wieków pseudonimami – [color="#FF0000"]niczym Szef vatykański![/color]
[color="#FF0000"]W 2009 r. IPN poinformował o znalezieniu SB-ckiej Teczki samego Karola Wojtyły [/color]– Ojca Świętego Jana Pawła II – tuż przed Bożym Ciałem.
Od X-lat KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC zamieszcza info o Niebieskiej generalicji widniejącej na SB-ckiej Liście Wildsteina:
[color="#FF0000"]1)Józef Glemp 2x; (Prymas Polski - Emeryt)
2)Henryk Muszyński 4x; (Aktualny Prymas Polski)
3)Józef Kowalczyk 15x (słownie: PIĘTNAŚCIE RAZY), {Nuncjusz Apostolski w Polsce}
4)„FILOZOF”; „GLON”... i cala reszta duchowieństwa płci obojga...[/color]
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆORGANISTÓW i ASC już wcześniej proponował do KUL-ejnych Niebieskich Rocznic [color="#FF0000"]dorzucić ROCZNICĘ WPÓŁPRACY Z SB-kami...[/color]
Nie na darmo [color="#FF0000"]tworzący się KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW w roku 1980 rozbito wespół z JP 2; e-PiS-kopatem i pozostałym duchowieństwem w roku 1982.[/color]
Kto uległ zwykłym SB-ckim metodom przekupstwa (prezentują je SOLIDARNOSCIOWCY w TVP Lublin) ten awansował do Kur...iewnych Włości i zasiada w Komisjach Organistowskich, awansowali też księża napadający nocą 1994 r. na rodziny Związkowców i zakazem opalania budynków zimą mrożący małe dzieci... -[color="#FF0000"] cały czas jest to Święta Ekipa JP 2 z e-PiS-kopatem, Glempem i czynnym duchowieństwem.[/color]
W Nagrodę Wieczną Związkowcy Zasiadają W domach, a wyrzuceni z KUL-awej MuzyKULogii
zapier...niczają fizycznie.
W Lipcu (2010) będą szumnie zapowiadane lubelskie obchody strajków 1980 i dążność do KAT-olickiej Polski, co tez odzwierciedlone będzie Komisjami Wyborczymi (2010) w KUR...iewnych Włościach,[color="#FF0000"] a KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANIOSTÓW i ASC już teraz proponuje wysłać tam
niezależnych obserwatorów lub zainstalować monitoring.[/color]
[color="#FF0000"]Takiej głupoty jaka panuje w kościele trudno przypisać właściwe działanie[/color], a dorzucenie kilku tysięcy dodatkowych głosów jest niczym porównując z obowiązująca tak KUL-awą i PAT-ologiczną Wiecznością!
Po wybraniu zaś „odpowiedniego” (najlepiej [color="#FF0000"]Bogumiła lub Bogusława[/color], a takich kandydatów nie ma) w ramach pokuty z Departamentu Księży Kapelanów [color="#FF0000"]Prezydent – elekt usłyszy „ODDAJ NAM POLSKĘ”[/color] i co wtedy?
Wtedy Naród będzie kroczył na KUL-anach...

[color="#FF0000"]Aby Święte Jadaczki nie ustały w drodze KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC
całemu Departamentowi Księży Kapelanów i Kuriewnej Braci w Kąciku KUL-onaria serwuje:

1) Ciało Pańskie z Grilla;
2) Krew Pańską z Gwinta;
3) Skrzydełka Anielskie z Grilla;
4) Pączki smażone na Świętych Olejach z nadzieniem Róży Duchownej;
5) Napój Duchowny FRUTTI DI PAPA z paPIESKICH Owoców - granatów - odmiana
Germany 1939;
6) Brakujące paliwo uzupełnia Bio-paliwem ze Świętych Olejów i każdy będzie mógł jechać prosto
do Nieba...[/color]

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [color="#FF0000"]Oni są Śmieszni[/color]!

[color="#FF0000"]Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r.

Zostańcie z B(L)OGIEM[/color]

www.********/********.***, e-mail ****************@*******.***
Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.
www.********/********.***, e-mail ****************@*******.***

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)[/color]
[color="#006400"]„KOMU ODPUŚCICIE...”

KULejny szum robi się wokół kur...iewnej braci – tym razem obchody Niebieskich Nominacji...
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK
CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY
uzupełnia braki intelektualne albo samych zainteresowanych kur...ierwnych, albo Autora tekstu.
Nie do wiary należy, iż większość duchowieństwa czynnego w PRL-u (do momentu rozwiązania SB) była ścisłymi współpracownikami o... rozwiń
Avatar
Pan Weselnik / 15 czerwca 2010 o 08:44
0
Wszystkiego co najdroższe Młodej Parze !
Avatar
saslaw / 15 czerwca 2010 o 07:38
0
Panie i Panowie redaktorzy "popularnego dziennika". Ja niedawno obchodziłem urodziny, były kwiaty, szampan, grillowanie a wy nic żeście o tym nie pisali. Co z wami? Mamy wolną i niezaleąna prasę czy nie? Takie wydazenia publikujcie albo wszystkie albo żadne. Postraffiamm.
Avatar
JaCkyL / 14 czerwca 2010 o 23:07
0
Czarny ksiażę... Dalej ukrywajcie pedofilow i wszelakich innych zboczeńców. Życzyński sam podbno bardzo lubi młodych chłopców.
Avatar
aaa / 14 czerwca 2010 o 22:40
0
Arcyksiąże już idę na kolanach wić się u twych stóp i składać gratulacje..pi...... cie pastuchu
Avatar
Tad / 14 czerwca 2010 o 22:03
0
Sto lat dla TW Filozof, a Wcisło jaki miał nick nie pamietam ale też życzę mus sto lat. Tyle bowiem będą potrzebować aby się przyznać. W międzyczasie będą obsadzać dyrektorów w szpitalu MWSiA czy AL.Kraśnickiej. Niezłe jaja czarni obsadzaja ordynatorów i kierowników. Ale inni TW też rządzą...
pozdrawiam i zdrowia życzę
T
Avatar
troszkępodirytowany / 14 czerwca 2010 o 20:03
0
pytanie napisał:
a kiedy dokładnie urodził się bp Życiński? dzień, miesiąc, bo nigdzie nit nie podaje,


A na Wikipedii napisane jest, że pierwszego września. Ale fakt, Wikipedia to nie jest popularna strona w internecie, więc "nigdzie nie mogłeś znaleźć"
Avatar
pytanie / 14 czerwca 2010 o 19:46
0
a kiedy dokładnie urodził się bp Życiński? dzień, miesiąc, bo nigdzie nit nie podaje,
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 25 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 132 52

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 10

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!